•  

  pokaż komentarz

  Najciekawszy fragment dla marudzących o paywall:

  Najbardziej wstrząsający jest opis przypadku 59-letniego Phillipa Lee Terriego. 24 września 2017 roku mężczyzna udał się do pracy. Polecono mu dokonać konserwacji wózka widłowego. Mężczyzna wszedł pod ważące ponad 500 kg widły wózka, gdy te nagle spadły i go zmiażdżyły.

  Na miejsce został wysłany inspektor OSHA (Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy) - John Stallone. Inspektor szybko odkrył przyczyny wypadku. Pierwsza, bezpośrednia: mechanizm, który powinien podpierać widły podczas konserwacji urządzenia, nie został użyty - leżał kilka metrów dalej. Druga, pośrednia, choć ważniejsza: mężczyzna nie przeszedł żadnego szkolenia.

  20 listopada 2017 roku Stallone został poproszony do szefowej OSHA w Indianie - Julie Alexander. Miał współuczestniczyć w telekonferencji swojej przełożonej z przedstawicielami Amazona. Potajemnie nagrał rozmowę, w trakcie której Alexander tłumaczyła, jakich materiałów potrzebuje, by móc przenieść odpowiedzialność za wypadek z pracodawcy na pracownika, który poniósł śmierć.

  Niedługo potem Stallone został zaproszony na inne spotkanie - z komisarzem ds. pracy Rickiem Rublem. W rozmowie miał także uczestniczyć sam gubernator stanu Indiana Eric Holcomb. Stallone usłyszał, że ma wycofać się ze sprawy wypadku w magazynie Amazona, stwarza bowiem zagrożenie. Dla kogo lub czego?

  6 grudnia 2017 roku Stallone poinformował o naciskach swoich przełożonych najwyższego szczebla: władze federalne OSHA. W dniu, w którym Stallone wysłał maila, biuro Amazona w Seattle przekazało gubernatorowi Indiany 1 tys. dol. na kampanię wyborczą.

  Federalne biuro OSHA odmówiło jednak zbadania doniesień własnego inspektora, a Stallone zrezygnował z pracy. W ostatecznej wersji raportu winę za wypadek przypisano Terriemu.

  Biuro gubernatora i przedstawiciele OSHA odmówili dziennikarzom "The Atlantic" komentarzy w sprawie śmierci Terriego. Podobnie Amazon - który zresztą nie wybrał Indiany na miejsce swojej drugiej głównej siedziby.

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: buehehe, inny kontynent, inny świat, metody te same. Nic im nie zrobią, a szefostwo wyłga się jakimś banałem typu: "samowola pracownicza" i tyle będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: @sejsmita: Niby u nas jak w lesie a od razu wpada prokurator i Państwowa Inspekcja Pracy. Wszystko dzieje się z automatu i nie ma właściwie szans na tuszowanie i załatwianie tego po cichu.

  •  

   pokaż komentarz

   Niby u nas jak w lesie

   @sicknature: Bo Stany nie są takim rajem na jaki często są kreowane na Wykopie. Amazon lobbuje w inspekcji pracy, izbie skarbowej, starając się ugrać jak najwięcej dla siebie. Stan może się podporządkować albo miliardową inwestycję zrobią gdzie indziej. Jest zresztą o tym w tekście:

   W miesiącu, w którym doszło do wypadku - wrześniu 2017 roku - Amazon ogłosił bowiem, że rozpoczyna poszukiwania miejsca na swoją drugą główną po Seattle siedzibę. W wybranym mieście chciał zainwestować 5 mld dol. i stworzyć 50 tys. miejsc pracy.

   Gubernator Eric Holcomb postanowił ubiegać się o inwestycję. A konkurencja była zażarta: Virginia zaproponowała Amazonowi 550 mln dol. w gotówce i lądowisko dla helikopterów. Atlanta - ekskluzywne pomieszczenie dla VIP-ów na lotnisku i bezpłatny parking dla menedżerów spółki. Hrabstwo Montgomery w Maryland - 6,5 mld dol. w ulgach podatkowych. Władze Indiany obawiały się, że z powodu wypadku mogą stracić szanse na wygraną.

   To są na tyle duże pieniądze, że izbę mało interesuje życie jakiegoś Philippa Terriego czy Johna Kowalskiego. Dla korporacji to też tylko śrubka w maszynce do robienia pieniędzy. Robot, który ma zrobić 100% normy albo się wynieść.

   Amazon szczegółowo śledzi każdy krok i wydajność pracownika i nie wybacza nawet drobnych odstępstw od norm: jak w przypadku Parkera Knighta, który podczas pracy doznał urazu kostki i kręgosłupa. Przełożeni przystali wtedy na krótsze zmiany, wkrótce jednak otrzymał trzy nagany. Powód? Norma zakładała bowiem, że Knight powinien zebrać z regałów w halach 385 małych lub 350 średnich produktów na godzinę. W jednym z tygodni Knightowi udało się jednak wyrobić "zaledwie" 98,45 proc. tej normy - co poskutkowało ostatnim ostrzeżeniem. Został zwolniony.

   A, żeby nie było tak słodko co do Polski: amica ma krew na rękach.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature:

   Niby u nas jak w lesie a od razu wpada prokurator i Państwowa Inspekcja Pracy.

   lol, i co z tego, jak nic z tego nie wynika. Co chwila ktoś ginie na budowach, magazynach czy produkcjach. Nikt o tym nie wie, bo zamiatane jest pod dywan. Jak firma jest trochę bardziej ludzka, to przyjeżdża szef z monitorem zobaczyć, co się zj$$!ło. W normalnych przypadkach wszyscy morda w kubeł i uzgodniona taktyka i nara "sam był sobie winien". Co Ci poradzi IP, kiedy wszyscy im powtarzają, że gościa nie powinno tam być.

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie 1 tys $$$ i kupili gubernatora? Coś naciągane....

  •  

   pokaż komentarz

   inny kontynent, inny świat, metody te same. Nic im nie zrobią, a szefostwo wyłga się jakimś banałem typu: "samowola pracownicza" i tyle będzie.

   @sejsmita:

   źródło: USA.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @sejsmita

   @postacie: buehehe, inny kontynent, inny świat, metody te same. Nic im nie zrobią, a szefostwo wyłga się jakimś banałem typu: "samowola pracownicza" i tyle będzie.

   A ty myślisz że te metody u nas, to skąd się wzięły? Nasi geniusze je wymyślili?

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: country zlepione z gówna i korupcji

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ma przymusu pracy w Amazonie z tego co mi wiadomo.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawi mnie kto będzie uznany za winnego śmierci dwóch Ukraińców uduszonych niedawno w Polsce w beztlenowej chłodni owoców

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: przecież oni zakradli się do tej beztlenowej chłodni przez jakieś okienko po godzinach pracy żeby coś ukraść. Kto ma niby za to wziąć odpowiedzialność? Przysługuje im jedynie nagroda Darwina.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież oni zakradli

   @sicknature: taa, i planowali wielką kradzież w małych Sadkowicach, pracując w tym samym sadzie, który mieli okraść. Ta historia śmierdzi potężnym januszem, prokuratura nie wydała wyroku, ale Ty już tak. xD

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: jak już wrzucasz jakieś marne źródła to postaraj się umieścić link żebym wiedział czy opłaca się w ogóle odpisywać...

   28-letni Ihor i 46-letni Iwan zginęli między 9 a 10 listopada. Prokuratorzy zajmujący się sprawą informują, że ich ciała znalazł właściciel plantacji. Leżeli niedaleko wejścia do komory beztlenowej. - Drzwi do komory były zamknięte. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni do środka weszli za pomocą okna rewizyjnego, które było otwierane na zewnątrz - mówi Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury. Z oględzin miejsca tragedii wynika, że mężczyźni wchodząc do środka minęli znak czaszki; obok były napisy ostrzegawcze - po polsku.
   Prokuratorzy próbują wyjaśnić, dlaczego Ukraińcy weszli do komory. Niewykluczone, że chcieli wziąć kilka owoców. Obok ich ciał leżała skrzynka na jabłka


   https://www.tvn24.pl/lodz,69/sadkowice-w-komorze-beztlenowej-zginelo-dwoch-ukraincow,985729.html

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: a idioci cie minusują jak mówisz prawde,jakiś janusz zatrudnił ich na czarno a mirasy myślą że ktoś wpadł na pomysł włazić ot tak do chłodni

  •  

   pokaż komentarz

   jak już wrzucasz jakieś marne źródła

   @sicknature: podoba mi się ta figura erystyczna obalająca jednym zdaniem cały komentarz - komu chciałoby się weryfikować co to za "marne źródło", co nie? Po co ktoś miałby patrzeć w screen? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jakbyś nie mógł wpisać cytatu, żeby sprawdzić, że tekst pochodzi z gazety powiatowej eglos.pl, która opublikowała później niż TVN informację o zdarzeniach. Obie wypowiedzi to bezpośrednie cytaty policji i prokuratury. Co jest w nich nieprawdą? Hm?

   Nie podoba mi się ton Twojego komentarza, dlatego tak odpisałem. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że pracowali np. w tym sadzie od dłuższego czasu, popili wieczorem (bo podobno był alkohol) i wleźli do pomieszczenia bez tlenu, bo o tym nie wiedzieli.

   Nie wierzę absolutnie w to, że goście dwa dni bez żadnej umowy pracowali u gościa i jeszcze zanim rozpoczęli pracę postanowili połakomić się na jabłka. Rozumiesz, że codziennie przy nich pracowali, co nie? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @aycan: spoko, dostaję czasem minusy za Żydów, mogę i za Ukraińców. I tak mam bordo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mierżą mnie takie komentarze. Jestem daleki od stwierdzenia, że typ stał za morderstwem czy coś, bo do debilizm i szuranie, ale prawda jest taka, że jego wersja wydarzeń nie trzyma się kupy nic a nic. Liczę, że PIP dobierze mu się do dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   Wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że pracowali np. w tym sadzie od dłuższego czasu, popili wieczorem (bo podobno był alkohol) i wleźli do pomieszczenia bez tlenu, bo o tym nie wiedzieli.
   Nie wierzę absolutnie w to, że goście dwa dni bez żadnej umowy pracowali u gościa i jeszcze zanim rozpoczęli pracę postanowili połakomić się na jabłka. Rozumiesz, że codziennie przy nich pracowali, co nie? xD


   @postacie: Właściciel musiałby być skończonym idiotą żeby kłamać i ściągać na siebie jakiekolwiek podejrzenia. Kiedy oni przybyli idzie naprawdę łatwo sprawdzić bo są wizy, są bilety, są świadkowie. Przecież policja to na pewno wszystko zbada. Myślisz że nagle okaże się ze pracowali tam od miesiąca?

   Obywatele Ukrainy w wieku 28 i 46 lat weszli do beztlenowej komory służącej do przechowywania owoców i się udusili. Mężczyźni przyjechali tutaj do pracy, mieli ją zacząć po 11 listopada. Ciała w beztlenowej chłodni znaleziono w niedzielę (10 listopada). - Właściciel sadu, w którym mieli pracować, udostępnił im kontener znajdujący się w pobliżu przechowalni owoców. Z relacji mężczyzny wynika, że po raz ostatni widział Ukraińców 9 listopada. Gdy następnego dnia przyjechał na teren swojej nieruchomości, stwierdził, że są oni w komorze beztlenowej. Nie dawali oznak życia - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.
   Powiat rawski, a szczególnie gminy Sadkowice i Biała Rawska, to typowo tereny sadownicze. Na wiele kilometrów przed Sadkowicami po obu stronach drogi widać sady czy plantacje krzewów owocowych. Niemal w każdym większym gospodarstwie znajdują się chłodnie, również te beztlenowe. Przy drzwiach każdej z nich jest tabliczka, że wejście grozi śmiercią.
   Czemu mężczyźni mimo to weszli do środka? - Wszystko wskazuje na to, że dostali się tam przez okno, ponieważ drzwi były prawidłowo zamknięte - dodaje Kopania.
   Prawdopodobnie obywatele Ukrainy przez okienko weszli po jabłka, nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Wcześniej sami gospodarze czy właściciele sadów lekceważyli przepisy i wchodzili po owoc. Cena za to jabłko okazuje się bardzo wysoka.


   https://www.radiolodz.pl/posts/57030-dwaj-ukraincy-zgineli-w-chlodni-w-sadkowicach-kolo-rawy-mazowieckiej

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Po co wklejasz cytaty mówiące o tym samym, hm?

   Kiedy oni przybyli idzie naprawdę łatwo sprawdzić bo są wizy, są bilety, są świadkowie.

   Podobnie są weryfikowane wypadki na budowach. Wystarczy, że byli w Polsce dłużej i jest to nie do wykrycia. Proszę Cię.

   Przecież policja to na pewno wszystko zbada.

   Widzisz, nie ma wyroku, nie ma wniosku, jest za to Twoje stwierdzenie, że "zakradli się po pracy, żeby coś ukraść". Co najlepsze - przecież zdaniem sadownika nie byli nawet po pracy, bo przecież jeszcze nie pracowali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   prokuratura nie wydała wyroku, ale Ty już tak. xD

   Nie wierzę absolutnie w to, że goście dwa dni bez żadnej umowy pracowali u gościa i jeszcze zanim rozpoczęli pracę postanowili połakomić się na jabłka. Rozumiesz, że codziennie przy nich pracowali, co nie? xD

   @postacie: wyroki wydają sądy a kiedy ci wkleiłem co ma do powiedzenia prokuratura to nagle zaczynasz prowadzić dyskusję opartą na własnych przypuszczeniach. I do tego masz jeszcze wiarę absolutną w coś co jest wyłącznie twoim domysłem. Szkoda gadać.

  •  

   pokaż komentarz

   kiedy ci wkleiłem co ma do powiedzenia prokuratura

   @sicknature: co Ty pieprzysz? Mój pierwszy komentarz jest dokładnym cytatem wypowiedzi prokuratury i policji. Ty stwierdziłeś, że to marne źródła, teraz twierdzisz, że tworzę teorię. Już mogłem się domyślić po tej manipulacji, że nie będziesz toczył dyskusji, tylko zaczynasz wjazdy: "co jest wyłącznie twoim domysłem", "szkoda gadać".

   Spoko, goście byli złodziejami, właściciel był uczciwy, a Amica nie ma krwi na rękach. Szczególnie fajnie stawiać tezy, gdy ktoś nie żyje i nie może odpowiedzieć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   W sumie zabawne, że Twoje komentarze mają plusy, gdy te w znalezisku o sprawie wyglądają zupełnie inaczej.

   https://www.wykop.pl/link/5211903/smierc-w-przechowalni-owocow-znaleziono-ciala-dwoch-ukraincow/

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: Ale co ty mi teraz zarzucasz że ktoś w dyskusji w całkowicie innym znalezisku nie potrafi ogarnąć sensownych argumentów? Nie będę z tobą pisał na temat tego co ci się wydaje. Czytam artykuły które są dostępne i wyciągam wnioski. Albo pracujemy na tym co mamy albo zmyślamy bajki. Może Ukraińców porwało ufo zanim zostali znalezieni martwi, chcesz podyskutować o takiej wersji wydarzeń?
   Na tę chwilę nie mam powodów żeby nie wierzyć prokuraturze, nie mam powodów żeby nie wierzyć właścicielowi firmy. Nie widzę innych sensownych motywów wchodzenia tam przez jakieś małe okienko jak właśnie chęć kradzieży. Nie widzę absolutnie żadnych dowodów na to że byli tu dłużej niż jest to opisane. Nie widzę reakcji strony ukraińskiej na jakieś nieprawidłowości. Nie widzę reakcji rodziny że polska strona mija się z prawdą. Nie znajduję w internecie żadnej innej wersji wydarzeń która mogłaby zaprzeczać temu co składa się w jedną logiczną i spójną całość. Z drugiej strony mam ciebie i twoje teorie. Jak ja mam w takim przypadku cię traktować? Pokaż mi cokolwiek co mogłoby przemawiać za twoimi argumentami. Znajdź mi chociaż dowody na wcześniejszą nieuczciwość przedsiębiorcy, obojętnie co co mogłoby być punktem zaczepienia. Na razie dyskutuję z twoją wiarą więc to taka średnia rozrywka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Na tę chwilę nie mam powodów żeby nie wierzyć prokuraturze

   @sicknature: a czy w jakimkolwiek momencie mojej wypowiedzi jest zwątpienie i zaprzeczenie wypowiedzi prokuratury? Bo kolejny raz próbujesz użyć słowa-wytrycha.

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: postarałem ci się jak najsensowniej odpowiedzieć i "wypunktować" czemu myślę tak a nie inaczej. Oczywiście zlałeś to.

   a czy w jakimkolwiek momencie mojej wypowiedzi jest zwątpienie i zaprzeczenie wypowiedzi prokuratury?

   Przecież twój pierwszy prześmiewczy wpis był takim zaprzeczeniem. Pozwól że przytoczę:

   taa, i planowali wielką kradzież w małych Sadkowicach, pracując w tym samym sadzie, który mieli okraść. Ta historia śmierdzi potężnym januszem, prokuratura nie wydała wyroku, ale Ty już tak. xD

   Wg tego co napisałeś prokuratura powinna zacząć ścigać "potężnego janusza". To na pewno on przyczynił się do śmierci pary Ukraińców. Więził biednych w sadzie od trzech miesięcy i w końcu Sasza i Misza postanowili mu się odpłacić kradnąc koszyk jabłek :/ Potężny Janusz orientując się że straty mogły iść nawet w dziesiątki złotych postanowił ich zamrozić na amen. Ciała tak naprawdę nie leżały 2 dni tylko były zamrożone od zeszłorocznych zbiorów. Potężny Janusz podszywając się pod Saszę i Miszę kupił im rok temu bilety powrotne a w tym roku załatwił wznowienie wizy i ponowny transport do Polski. Kiedy wszystkie kwity pokryły się planem Potężnego Janusza wyciągnął on dwa truchła zza półki z malinami i wezwał policję. Prawdę zna tylko Potężny Janusz i Ty XD

  •  

   pokaż komentarz

   Wg tego co napisałeś prokuratura powinna zacząć ścigać "potężnego janusza".
   prokuratura nie wydała wyroku, ale Ty już tak


   @sicknature: Taaak, te zdania pokrywają się w stu procentach. Dlatego właśnie, jak stwierdziłeś, "olałem" Twoją wypowiedź, bo była pełna takich małych "kłamstw", które mają sugerować, że oponent się myli. Dokładnie tak jak stwierdzenie o marnym źródle. Manipulujesz, a ta opowieść, którą wymyśliłeś jest już szczytem.

   Więził biednych w sadzie od trzech miesięcy i w końcu Sasza i Misza postanowili mu się odpłacić kradnąc koszyk jabłek

   Od samego początku robisz fikołki, bo z artykułów zapamiętałeś clue: Ukraińcy włamali się, okradli i zamarzli. Nawet to wielokrotne cytowanie sprowadzających się do tego samego informacji to legitymizowanie swoich tez. W jednym masz rację - szkoda czasu, bo jesteś niereformowalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie:
   W przeciwieństwie do ciebie w ogóle coś wyniosłem z treści artykułów a ty prowadzisz dyskusje pod własne tezy na które nie masz absolutnie żadnych dowodów.

   spoko, dostaję czasem minusy za Żydów, mogę i za Ukraińców.

   Jeżeli taki masz styl bycia to miej. Pluj na prywaciarza i zarzucaj mu bez jakichkolwiek dowodów że NA PEWNO ma coś za uszami i jednocześnie broń inne nacje tylko dlatego że nie są Januszami z Polski.

   Przedstawiłeś ZERO dowodów że to co ujawniają media i prokuratura mija się z prawdą. Jedynie ponarzekałeś że we wcześniejszym znalezisku komentarze były po twojej myśli. Jeżeli to jest twój pomysł na prowadzenie dyskusji to gratuluję. Próbowałem cie zachęcić i sprowokować do poważnej dyskusji z każdej możliwej strony. Ty wyciągasz jedno zdanie i budujesz na tym krótką odpowiedź która ma atakować mnie a nie dotykać tematu. Wiem że tak też można ale to przerzucanie się gnojem a nie dyskusja.
   Czemu nie możesz jak człowiek wypunktować dlaczego uważasz tak a nie inaczej? Założyłeś ze Ukraińców trzeba bronić tak jak Żydów i brniesz w ten absurd.

  •  

   pokaż komentarz

   @postacie: A co uważasz, że ktoś ich tam wysłał specjalnie, żeby mieć problemy przez ich trupy ? logika podpowiada, że weszli tam bez niczyjej zgody, a to z kolei wskazuję na motyw przebywania tam.

 •  

  pokaż komentarz

  Śmieszne są komentarze naiwniaków o bojkocie Amazona xD. Ciekawe czy wiedzą, że ich sklepy to w tej chwili jedynie interes na boku i że 1/3 internetu chodzi na ich infrastrukturze...

  •  

   pokaż komentarz

   @throwaway2137: Masz racje - Jeff Bezos ma to dokładnie w poważaniu, że taki żuczek jak ja coś u niego w sklepie kupi ale chyba każdy ma prawo do decydowania o swoich wyborach zakupowych - jeśli uważam, że Amazon postępuje nieetycznie, łamie prawo pracy to niezależnie jakie atrakcyjne promocje by się nie trafiły na jego stronie ja po prostu nie kupię i tyle ale szanuje wolny wybór ludzi, którzy kupują i tyle :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Drexus: Nie zrozumiałeś o co koledze chodziło, chodziło mu dokładnie to co napisałeś. Wolny wybór kupisz u innego tylko że nie wiesz iż ten produkt był prawdopodobnie w 1 z hurtowni Amazona więc tak czy siak jednak w tym nieświadomie posredniczyles

  •  

   pokaż komentarz

   @thenurrr23: To tak samo jak z korzystaniem z Internetu - prawdopodobnie 90% tego co oglądam stoi na AWSie i nie mam fizycznej możliwości unikać Amazona na każdym kroku ale jeśli mam możliwość skorzystać z innych rozwiązań - przykładowo Microsoftu, Appla czy Google to wybiorę raczej te firmy niż Amazon. Zdaję sobie sprawę, że to pewnie naiwne i irracjonalne, bo wyżej wymienieni też święci nie są ale pracowałem w Amazonie w Sosnowcu, widziałem na własne oczy jak tam jest(szczególnie "menedżment") i poczułem na własnej dupie i nie chcę dorzucać od siebie małej cegiełki do "Imperium Zła" Bezosa, ot co ale nie będę pouczał innych o tym jak to mój światopogląd jest słuszny, a ktoś inny wspiera "kapitalistę, wyzyskiwacza, Janusza" - po prostu takie mam pogląd :)

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy wiedzą, że ich sklepy to w tej chwili jedynie interes na boku

   @throwaway2137: fałsz. na AWS to duża część zysków, ale nie obrotów.

   A bojkot nie zabije Amazona, ale pozwoli przetrwać alternatywom, więc nie jest taki śmieszny jak twoje naiwniackie wypociny xD