•  

  pokaż komentarz

  Masakra, kompletne zero reakcji, a zdążyłby się ze 2 razy na tym dystansie zatrzymać.

  Szkoda, że nie powiedzieli co ze sprawcą - ślepy, klikający w telefon, naćpany czy pijany? Bo ciężko uwierzyć w inną przyczynę.

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda, że nie powiedzieli co ze sprawcą - ślepy, klikający w telefon, naćpany czy pijany? Bo ciężko uwierzyć w inną przyczynę.

   @GaiusBaltar: Nie, normalny, przeciętny janusz lub karyna. Po takim wypadku każdy mówi, że "wtargnęła na jezdnię" oraz dodaje "jeżdżę szybko ale bezpiecznie". A, jeszcze stały tekst, że przecież to w interesie pieszego jest się rozglądać, coś pewnie też za chwilę będzie ktoś wspominał o "zasadzie ograniczonego zaufania" (która w tym wypadku nie ma zupełnie zastosowania).

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, normalny, przeciętny janusz lub karyna. Po takim wypadku każdy mówi, że "wtargnęła na jezdnię" oraz dodaje "jeżdżę szybko ale bezpiecznie"

   @Gandalf_bialy: Tutaj trochę walczysz z chochołem, bo nikt nic takiego nie mówi. Wtargnięcia na jezdnię nie było, a prędkość też była w normie (na oko mniejsza niż 50km/h). Problemem tutaj był kompletny brak obserwacji w drogi przez kierowcę, i o to właśnie pytam.

   Są wypadki powodowane prędkością, i są wypadki powodowane innymi czynnikami. Bezmyślne szufladkowanie wszystkich zdarzeń do "szybko i bezpiecznie", powoduje że sporo ludzi myśli, "jadę 50km/h, to nic się nie stanie jeśli będę klikał na facebooku czy pisał SMSy", po czym właśnie odwalają takie akcje, jak ta uwieczniona na nagraniu.

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj trochę walczysz z chochołem, bo nikt nic takiego nie mówi. Wtargnięcia na jezdnię nie było, a prędkość też była w normie (na oko mniejsza niż 50km/h). Problemem tutaj był kompletny brak obserwacji w drogi przez kierowcę, i o to właśnie pytam.

   @GaiusBaltar: Może nieco przesadziłem. Ale zobaczysz, że za chwile się pojawią takie komentarze. Natomiast w tym przypadku stawiam na rozmowę przez komórkę. Myślę, że kierowca z kimś rozmawiał lub pisał smsy czy e-maile.

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar Mam nadzieje ze 74 latka poczuje się do odpowiedzialności.( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: cdn.donald.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Śląskie: Potrącił na pasach 74-latkę. Policja publikuje nagranie

   @GaiusBaltar: Nie, to przyzwyczajenie, że każdy pieszy będzie czekał aż łaskawie Pan Kierowca przejedzie. W dużych miastach tego typu akcje są nagminne, tylko piesi uważniejsi i przyzwyczajeni do takich zachowań. Tutaj babka była przekonana, ze gość ją przepuści a nie będzie stosował ostatnimi czasy popularnej zasady "teraz k... ja!"
   A jeśli jej nie widział to jak najbardziej kwalifikuje się do zabrania prawa jazdy...

  •  

   pokaż komentarz

   @mbwykop: No jeśli za kierownicą był jakiś "celebryta" albo co gorsza polityk, to nie mamy o czym tutaj rozmawiać, wina jest bezsprzecznie pieszego, a nagranie za chwilę "zaginie".

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: Problem jest taki, że w 90% wypadków z pieszym, gdzie nikt niczego nie nagrywał pierwszą rzeczą co mówi kierowca to to, że pieszy mu "wtargnął". Po czym policja wyłapuje jakieś nagrania z monitoringu i dopiero wtedy większość kierowców uznaje swoją winę. Dlatego m.in. jest problem z wypadkami śmiertelnymi w nocy na pasach - bo jak pieszy ginie to nie ma jak się bronić. I jak statystyki w wypadki dziennych wypadku pokazują w 67% winę kierowców to w nocy to już jest 50% - a i tylko dlatego, ze znajdują się czasem świadkowie, jest monitoring czy nawet sami biegli to stwierdzają...

  •  

   pokaż komentarz

   @Haziasty: To się zaczyna zmieniać. Często chodzę po Krakowie, i mniej więcej 60%-70% aut mnie na przejściu puszcza. W Warszawie i Wrocławiu nieco słabiej (wg moich subiektywnych obserwacji), ale i tak lepiej niż jakieś 10 lat temu. Nie mam pojęcia jak w jest w reszcie kraju.

   Tutaj babka miała bezsporne pierwszeństwo, i gwałtem na logice byłoby inne twierdzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: Tu akurat nie chodzi o puszczanie (co akurat dosyć często się zdarza) tylko co robi wtedy kierowca jadący sąsiednim pasem lub z przeciwnej strony. Bardzo często właśnie ktoś Cię puszcza, Ty dochodzisz do następnego pasa ruchu i w tym momencie musisz się gwałtownie zatrzymać bo jadący sąsiednim pasem ma w dupie to, ze ktoś jest na przejściu dla pieszych. Już nie wspomnę o tych, co jadą z naprzeciwka (jak w wypadku tego video) - u mnie niedaleko mojego domu taka akcja dzieje się nagminnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Haziasty: O puszczaniu to była dygresja - chodziło mi jedynie o to, że i tak się nieco poprawia.

   Tutaj wiem o co chodzi. Sytuacja była absolutnie klarowna, kierowca jadący z przeciwka nie mógł w żaden sposób być zaskoczony sytuacją. Jeszcze w wypadku korka po drugiej stronie i wyjścia zza pojazdu byłaby to mizerna okoliczność łagodząca (choć mijając korek na przeciwnym pasie zawsze sugeruję mocno zwalnić i przykleić się do prawej krawędzi jezdni).

  •  

   pokaż komentarz

   @Haziasty: To się zaczyna zmieniać. Często chodzę po Krakowie, i mniej więcej 60%-70% aut mnie na przejściu puszcza.

   @GaiusBaltar: Z mojego doświadczenia wynika coś podobnego. W Toruniu około 80-90% samochodów się zatrzyma i przepuści pieszego. Ale już np. w Bydgoszczy to kiedyś było może 40-50%, nie wiem jak jest teraz. Kiedyś jadąc z Torunia do Bydgoszczy (kiedyś często jeździłem) musiałem uważać. To co w Toruniu było pieszemu dozwolone, w Bydgoszczy mogło skończyć się szybko na masce samochodu (cały czas mam na myśli przejścia dla pieszych). Kiedyś zresztą w Bydgoszczy widziałem popis pewnego kierowcy. Na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu zapaliło się zielone świtatło dla pieszych. Z dwóch stron ludzie dali 1-2 kroki na jezdnię, a między nich wjechał samochód który skręcał. Cudem zmieścił się między nimi. Ale na jezdni było już z 15-20 osób.

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj babka była przekonana, ze gość ją przepuści a nie będzie stosował ostatnimi czasy popularnej zasady "teraz k... ja!"

   @Haziasty: Nie, tutaj gość był ewidentnie oślepiony przez światła samochodu z przeciwka, które pewnie jak zwykle świeciły w niebo.

  •  

   pokaż komentarz

   "jeżdżę szybko ale bezpiecznie"

   @Gandalf_bialy: tutaj ewidentnie był to dzban z grupy jeżdżę wolno i niebezpiecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   Tutaj trochę walczysz z chochołem, bo nikt nic takiego nie mówi. Wtargnięcia na jezdnię nie było,

   @GaiusBaltar: wtargniecia nie bylo bo poszkodowana przezyla
   terminu "wtargniecie" uzywa sie wtedy jak poszkodowany nie zyje i biegly poprostu chce oczyscic kierowce-patrz niedawny artykul na wykopie gdzie biegly stwierdza ze kierowca niewinny bo pieszy wtargnal na jezdnie...z przyspieszeniem usaina bolta
   albo dziadek byl w polowie przejscia ale wtargnal bo nie widzial auta co go najechalo z prawej strony
   wiec teraz wszystko zalezy od tego ile kasy ma kierowca ewentualnie czy ma w rodzinie jakiegos polityka czy sedziego a "wtargniecie" zaistnieje

  •  

   pokaż komentarz

   @mbwykop: a po trzecie pewnie głosowała na PiS a ja popieram KOD więc jestem lepszy

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: poczytaj komentarze pod znalezisjsmi a następnie się wypowiadaj.
   A @Gandalf_bialy: ma rację, taka jest tendencja na wykopie

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: poczytaj komentarze pod znalezisjsmi a następnie się wypowiadaj.
   A @Gandalf_bialy: ma rację, taka jest tendencja na wykopie


   @R2D_Z_Chicago: Ja to napisałem niedługo po dodaniu znaleziska. Wtedy komentarzy prawie jeszcze nie było. Natomiast oczywiście jest taka tendencja. Celowo to napisałem aby osoby piszące te bzdury choć przez chwilę się zastanowiły nad tym co piszą. Ale czytając co poniżej napisał np. @Masters ...

   wiadomo kierowca powinien zauważyć pieszego. Ale jaką amebą trzeba być aby włazić tak beztrosko pod auto ???? nie widać że nie zwalnia??? przecież kierowca może zasłabnąć, auto może się zepsuć, kierowca po prostu może nie dostrzec człowieka.... znacznie łatwiej dostrzec auto.

   ... można się zastanawiać, jaką amebą umysłową trzeba być aby pisać takie głupoty? Przecież już w tytule jest napisane, że potrącona kobieta miała 74 lata. Na pasach mogą się pojawić dzieci, starcy, głusi, niedowidzący, niepełnosprawni umysłowo itd. Nie ma przecież nakazu aby ich w domach na siłę trzymać. Dlatego są stworzone przejścia dla pieszych, gdzie dowolna osoba powinna mieć prawo bezpiecznie i komfortowo przejść przez jezdnię. Dla odmiany kierowcy przechodzą jednak pewne badania lekarskie, wymaga się od nich umiejętności prowadzenia auta i znajomości przepisów. Stan samochodów tez jest systematycznie sprawdzany. Generalnie pieszym może być chyba każdy, kierowcą tylko niektórzy. No i jeśli kierowca zasłabnie to i tak pewnie kierownicę może skręcić. Wtedy i tak pewni kogoś rani czy zabije siebie lub innych. Ten przypadek to trochę siła wyższa, przytaczanie go nie ma chyba żadnego sensu. No i wypisywanie takich komentarzy w celu przeniesienia winy z kierowców na pieszych to jest naprawdę gruba przesada. A jak widać janusze którzy to robią nagminnie, są na wykopie w sporej ilości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: I niestety utrwalana jest ta mentalność.
   Ja żyje bardzo bardzo długo w UK, tu wystarczy mi 30 min żeby nagrać sytuację gdzie samochód zatrzyma się mając zielone i przepuści pieszego.

   A do tego patrz film( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   A, jeszcze stały tekst, że przecież to w interesie pieszego jest się rozglądać,

   @Gandalf_bialy: czyli co lepiej umrzeć lub być kaleką ale być pewnym swoich praw? przykry jesteś typie

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar: chciał ulżyć staruszce bo niska emerytura. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   czyli co lepiej umrzeć lub być kaleką ale być pewnym swoich praw? przykry jesteś typie

   @progejmer: Jak będzie szedł niewidomy z białą laską, jak twoim zdaniem ma się rozejrzeć? Kiedyś widziałem taką akcje na drodze. Do przejścia jakoś potrafił trafić, ale przecież samochodów na drodze on nie widzi. A taka osoba też ma prawo wyjść z domu. No i znając nasz trend, średnio 1 na 10 kierowców się nie zatrzyma i go rozjedzie?
   Zresztą ten problem występuje tylko lokalnie u nas, na zachodzi kierowcy nie mają zazwyczaj kłopotów z przepuszczaniem pieszych na przejściach.

   Podobny przypadek był u nas z odbieraniem praw jazdy za przekroczenia +50 km/h. Był krzyk, że za chwilę wszyscy stracą prawa jazdy. Ale co któryś stracił prawo jazdy na kilka miesięcy i teraz już praktycznie nie widać, aby ktoś po ulicach miast pędził powyżej 100 km/h. A na pewno problem jest dużo mniejszy niż kiedyś.

   Przykre to jest to twoje bezmózgie podejście do tematu.

  •  

   pokaż komentarz

   I niestety utrwalana jest ta mentalność.
   Ja żyje bardzo bardzo długo w UK, tu wystarczy mi 30 min żeby nagrać sytuację gdzie samochód zatrzyma się mając zielone i przepuści pieszego.


   A do tego patrz film( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @R2D_Z_Chicago: U nas też mentalność się zmienia. Zazwyczaj kierowcy przepuszczają jednak pieszych na przejściach, tak jak na filmie który załączyłeś. Natomiast problem nadal jeszcze występuje. No i szczególnie na wykopie widać w komentarzach ten beton w myśleniu: pieszemu jest łatwiej się zatrzymać więc najlepiej odpowiedzialność najlepiej na niego przenieść. A przynajmniej warto próbować obciążyć pieszego winą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy:
   Na filmie spójrz na lampy przed przejściem, jak mijają to. kierowca ma obowiązek przepuścić pieszego.

   źródło: Screenshot_20191129-134159_Opera.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   wypisywanie takich komentarzy w celu przeniesienia winy z kierowców na pieszych to jest naprawdę gruba przesada.

   @Gandalf_bialy: Cóż- nigdy bym nie pomyślała, że piesza była winna w takiej sytuacji. Nie zmienia to faktu, że mogła uniknąć nieszczęścia ustępując temu gamoniowi w blaszanej puszce, ale równocześnie biorę poprawkę na to, że może nawet zwróciła uwagę na nadjeżdżający pojazd, tylko oślepiona światłami nie wyłapała, że samochód nie zwalnia. Ja akurat się wolę upewnić, że jestem bezpieczna- i namawiam do tego innych, żeby starali się zachowywać ostrożność, nawet jeśli racja jest po ich stronie. To nie ma nic wspólnego z przerzucaniem winy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, tutaj gość był ewidentnie oślepiony przez światła samochodu z przeciwka, które pewnie jak zwykle świeciły w niebo.

   @piwomir-winoslaw: Samochód wcale nie świeci w niebo, jak twierdzisz, tylko kamera ma zapewne ustawiony jakiś tryb nocny i zanim dostosuje parametry ekspozycji chwila mija. Tuż po wypadku ten sam samochód świeci już znacznie słabiej, a zauważ, że w oku kamery gość z komórką, w której świeci mała dioda wygląda tak, jakby operował jakimś 500W szperaczem. Oślepienie nie miało z tym nic wspólnego - kierowca gapa i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @piwomir-winoslaw: nie jak zwykle tylko jak zawsze. I zawsze jest wina pieszego bo był na jezdni

  •  

   pokaż komentarz

   Jak będzie szedł niewidomy z białą laską, jak twoim zdaniem ma się rozejrzeć? Kiedyś widziałem taką akcje na drodze. Do przejścia jakoś potrafił trafić, ale przecież samochodów na drodze on nie widzi. A taka osoba też ma prawo wyjść z domu. No i znając nasz trend, średnio 1 na 10 kierowców się nie zatrzyma i go rozjedzie?

   @Gandalf_bialy: a skąd ślepy wie gdzie są pasy do przechodzenia? wiesz że jeszcze są inne instynkty niż wzrok?

  •  

   pokaż komentarz

   @GaiusBaltar wiesz, nikt celowo w ludzi nie wjeżdża....moze został oślepiony światłami z naprzeciwka?

 •  

  pokaż komentarz

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/warszawa/policyjny-radiowoz-w-warszawie-zabil-pieszego-na-pasach/hg183kf
  1. Pieszy zabity na pasach przez radiowóz.
  NIE WIADOMO CO BYLO PRZYCZYNA WYPADKU

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/radiowoz-przejechal-pieszego-na-pasach,113855.html
  2 pieszy zabity na pasach przez radiowóz.
  PIESZY NAGLE WTARGNAL NA PASACH

  https://www.se.pl/warszawa/policjanci-wjechali-w-80-latka-na-pasach-dostali-pouczenie-aa-Uj6g-yenC-CYYu.html
  3. Policjanci uderzyli przechodnia na pasach.
  PPOLICJANT ZOSTAL POUCZONY

  https://gazetawroclawska.pl/spogladanie-na-telefon-moglo-byc-przyczyna-radiowoz-potracil-20latke-na-pasach-we-wroclawiu/ar/1398143
  4 policjanci potrafili na pasach
  PRZYCZYNA BYLO WTARGNIECIE NA PASY Z TELEFONEM W REKU

  https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/kierowca-przepuszcza-piesza-obok-przejezdza-radiowoz-co-na-to-policja-wideo,n,1000197431.html
  5 radiowóz omija inny przepuszczajacy pieszego na pasach

  Dlatego zdaniem policjanta, funkcjonariusze w radiowozie raczej nie popełnili wykroczenia.

  To nie byl policjant sedzia ksiadz burmistrz wiec znajda i dop@%#!!@a

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: z22420806V,Tomasz-Hajto.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Z tego wypadku płynie jeszcze jedna lekcja.

  Bo oczywiście że kierowca dał dupy.
  Oczywiście że pieszy mógł też patrzeć.

  Ale mimo, że wszystko zawiodło, dzięki temu że jechał z rozsądną prędkością - nie ma trupa.

  To jest własnie to dlaczego 50 w mieście to jest całkiem dobra prędkość.
  Bo tak do końca nigdy nie wiadomo czy ktoś nie popełni błędu, który w mieście, w każdych warunkach może oznaczać nagłe zderzenie czy to z innym pojazdem czy z człowiekiem - a przy 50 raczej się przeżyje, a powyżej raczej nie.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam wrażenie, że to usprawiedliwianie kierowców którzy potrącili pieszego na pasach przez wykopków w komentarzach to próba odkupienia win za podobną jazdę albo zabezpieczenia się na przyszłość, założenia że "jeżdżę słabo więc mi się może takie coś przytrafić i nie chciałbym aby potem mnie na wykopie obwiniali więc sam teraz tego nie będę robił". Innego wytłumaczenia nie widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: każdemu sie może cokolwiek przytrafić. Na tym polegają wypadki. Jeżdżę całkiem nieźle ale nie zarzekam się ze nie walne nigdy w nikogo bo nie da się tego zrobić. Przestań hejtowac kierowców w każdym wykopie o podobnym temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   założenia że "jeżdżę słabo więc mi się może takie coś przytrafić i nie chciałbym aby potem mnie na wykopie obwiniali więc sam teraz tego nie będę robił

   @sildenafil: Nie - to jest podejście "staram się przestrzegać przepisów i jeździć bezpiecznie, ale zawsze mogę popełnić błąd, bo jestem tylko człowiekiem". To się nazywa realizm. Stojący w opozycji do fantastycznych wierzeń niektórych wykopków, sądzących o sobie, że zawsze i wszędzie są w stanie uniknąć wypadku.

  •  

   pokaż komentarz

   @alienv każdemu się może przytrafić ale próby przerzucenia winy z kierowcy na pieszego to słabe zagranie. W każdym jednym wykopie w tego typu sprawach niemal od razu pojawia się zarzut, że pieszy mógł bardziej uważać i czytać w myślach kierowcy

  •  

   pokaż komentarz

   @Alpherg tylko jak spowodujesz wypadek i masz pretensje do pieszego że ten mając pierwszeństwo z niego skorzystał to słabo o tobie świadczy

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil
   Mógł bardziej uważać jeśli woli zyć w zdrowiu a nie leżeć pod ziemią.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: przecież nie zwalam winę na pieszego. Chodzi o to co ty piszesz o kierowcach. Tu wina kierowcy jest ewidentna i nikt nie twierdzi inaczej. Ale szkalowanie kogoś kto, zapewne, popełnił błąd jest nie fair.
   I niestety pieszy musi brać pod uwagę że kierowca może popełnić błąd i jeśli trzeba to się ratować. Tak robią kierowcy na drogach, albo przynajmniej powinni robić.

  •  

   pokaż komentarz

   @sildenafil: Jako kierowca uważam, że kierowców własnie powinno się traktować prądem i zmuszać do odpowiednich zachowań. W końcu to kierowca porusza się potencjalnie morderczym przedmiotem. Na świecie są różne pomysły na wymuszanie ostrożniejszej jazdy. Zaczynając od prostych barier, które utrudniają "ścinanie" przejść dla pieszych przy lewoskrętach zdjęcie, a na poważnych barierach, zdolnych zatrzymac ciężarówkę kończąc zdjęcie. Jeśli kierowca się zagapi i wjedzie w taką barierę, to trudno - ma strefy zgniotu, poduszki powietrzne itd. Pieszych przed głupotą, lekceważeniem przepisów i zwykłym gapiostwem nic nie ochroni.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko jak spowodujesz wypadek i masz pretensje do pieszego że ten mając pierwszeństwo z niego skorzystał to słabo o tobie świadczy

   @sildenafil: Są tacy ludzie, którzy złapani na gorącym uczynku za rękę, będą się zarzekać że to nie ich ręka. Ale nie wszyscy tak postępują.
   Natomiast przeinaczasz fakty mówiąc, że jeśli apeluje się o zachowanie ostrożności to automatycznie zrzuca się winę na ofiarę. W sytuacji którą komentujemy winę ponosi kierowca. Poszkodowana być może mogła jednak uniknąć nieszczęścia (choć trudno to ocenić, czy w ogóle miała na to szansę). Jej racja jest bezsporna, ale czy warto tylko dla racji poświęcać zdrowie?

  •  

   pokaż komentarz

   Przestań hejtowac kierowców w każdym wykopie o podobnym temacie.

   @alienv: hejtują gówna 14 letnie co tylko widzieli jak tata sebastian ich wozi

  •  

   pokaż komentarz

   @progejmer: sporo ich widać ( ͡° ͜ʖ ͡°) pojeździć wystarczy chwilę zwłaszcza w piątkowy wieczór i gadka powinnaś się zmienić

  •  

   pokaż komentarz

   "jeżdżę słabo więc mi się może takie coś przytrafić

   @sildenafil: Tacy nie istnieją... same Kubice5( ͡º ͜ʖ͡º)