•  

  pokaż komentarz

  Gdzie z takim artykułem na wypok.peel? Przecież tu sami inwestorzy i programiści 15k. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ludzi którzy mają na przeżycie 600 PLN po dokonaniu opłat ciągnie się tutaj przysłowiowego łacha, tytułuje patologią i odmawia prawa do potomstwa.

  2 miliony Polaków żyje na granicy przetrwania, a 5 mln w relatywnej biedzie. 500 tys. z nich to dzieci i młodzież.
  Ciekawe ile z takich osób ma tu konto i mimowolnie czyta wysrywy bananowych dzieci i resortowych rodzinek?

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież tu sami inwestorzy i programiści 15k

   @killzone: typ wyżej sugeruje, że 20 zł na dzień to dużo, bo on za 40 zł za granicą zje lunch na mieście i śniadanie. Wykop to bańka.

  •  

   pokaż komentarz

   Wykop to bańka.

   @postacie: Dokładnie, mam wrażenie że robi się tu zbiorowisko niedowartościowanych ludzi, którzy wyśmieją i wyszydzą wszystko i wszystkich co przypomina im o własnej biedzie.

   pokaż spoiler Umysłowej lub finansowej.

  •  

   pokaż komentarz

   typ wyżej sugeruje, że 20 zł na dzień to dużo, bo on za 40 zł za granicą zje lunch na mieście i śniadanie

   @postacie: @SiemkaKtoPeeL
   Tutaj to jebłem XD Gdzie za granicą? Chyba na Ukrainie. To nawet 10 euro nie jest. Najtańszy chinol w Niemczech kosztuje 7 euro. No chyba że lunch na mieście i herbata na śniadanie i kolację.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie za granicą?

   @killzone: W Portugalii spokojnie zjesz przez cały dzień za 10 Euro, w Hiszpanii też da radę. Oczywiście, poza stolicami i miejscami turystycznymi. Za pięć-sześć też dałoby radę żywiąc się w comida para llevar odgrzewanym arroz con banda czy innym ryżem z niewielką ilością mięsa.

   Inna sprawa, że po jedzeniu nie starczy już na picie, a co dopiero czynsz. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Za pięć-sześć też dałoby radę żywiąc się w comida para llevar odgrzewanym arroz con banda czy innym ryżem z niewielką ilością mięsa.

   @postacie: Jak długo brak pociagniesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Inna sprawa, że po jedzeniu nie starczy już na picie, a co dopiero czynsz. ;)

   @postacie: W punkt.

  •  

   pokaż komentarz

   ciągnie się tutaj przysłowiowego łacha

   @killzone: aż jestem ciekaw, możesz podać przykład takiego przysłowia?

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: zgadzam się z twoim wpisem ale zauważ że raport został stworzony przez szlachetna paczkę. Wiem z doświadczenia że osoby które pozyskuj te paczki są w części oszustami. Sam roznosilem te paczki żeby po miesiącu zobaczyć jak tatuś wsiada do bmw.

   Ten raport zapewne też został stworzony na twarz a nie po sprawdzeniu stanu konta, lub uop

  •  

   pokaż komentarz

   @mag_zbc: syty głodnego nie zrozumie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   odmawia prawa do potomstwa.

   @killzone: Ja nikomu nie odmawiam tego prawa, tylko wymagam choć odrobiny odpowiedzialności.
   Jak kogoś nie stać na utrzymanie 1 dziecka, a robi ich 4 i skazuje na życie w skrajnym ubóstwie, to wybacz ale nie mam do kogoś takiego za grosz sympatii. Żal mi jedynie tych dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   czyta wysrywy bananowych dzieci i resortowych rodzinek

   @killzone: a to już nie ma opcji normalnie zarabiać jako normalny człowiek?

  •  

   pokaż komentarz

   tytułuje patologią i odmawia prawa do potomstwa.

   @killzone: Ktoś kto nie ma na jedzenie ale płodzi dzieci jest patologią bo najwyraźniej nie jest w stanie przewidywać skutków swoich poczynań.

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: aha, czyli nie można po prostu własną pracą osiągnąć poziomu 15k - trzeba być resortowym lub bananowym dzieckiem ?

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: biedny studenciak z tej strony, „zyje” za około 300-400 złotych miesięcznie po opłaceniu mieszkania i biletu miesięcznego, plus raz na jakiś czas (2 miesiące?) przywożę „słoiki”, trzeba się nie lada nakombinować żeby jeść wzglednie zdrowo a o wyjściach ze znajomymi nie ma mowy. Na pomoc od rodziców liczyć nie mogę, kierunek na tyle ciężki ze trudno połączyć go z pracą, poza tym utrzymuje się ze stypendium socjalnego i pójście do pracy zabrałoby mi to stypendium, wiec pieniędzy miałbym praktycznie tyle samo ale pewnie połowy przedmiotów nie zaliczył ¯_(ツ)_/¯

   pokaż spoiler I to jest k$?#a żart a nie życie, ale mam nadzieje ze się opłaci XD

  •  

   pokaż komentarz

   odmawia prawa do potomstwa

   @killzone: przeciez tu sie wszystkim odmawia prawa do potomstwa, bo to przeciez z egoistycznych pobudek, a splodzony na swiat nie bedzie mial przeciez w zyciu lekko

   pokaż spoiler #antynatalizm, tfu

  •  

   pokaż komentarz

   utrzymuje się ze stypendium socjalnego i

   @Underpeople: No to uważaj chłopie, bo zaraz powiedzą że jak Cię nie stać na studia to nie studiuj, nazwą pasożytem itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler A tak serio to szacun z determinację i samozaparcie.

  •  

   pokaż komentarz

   aha, czyli nie można po prostu własną pracą osiągnąć poziomu 15k - trzeba być resortowym lub bananowym dzieckiem ?

   @amath: Można i trzeba. Ale również można i trzeba szanować innych nie za ich sytuację materialną, ale za to jakimi są ludźmi. Nie trzeba wcierać im w trwarz ich biedy - co ma coraz częściej miejsce na tym portalu. A już minimum przyzwoitości to nie p?$!%?!ić o tym, że przecież wystarczy odrobina chęci aby mieć te potężne 15k, jeśli wszystko ma się od mamusi i tatusia, włączając w to komputer na którym się produkuje wysrywy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ktoś kto nie ma na jedzenie ale płodzi dzieci jest patologią

   @ultra: A co jeśli miał, ale tak mu się w życiu potoczyło, że teraz nie ma i potrzebuje pomocy? Też patologia?

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: a to już nie ma opcji normalnie zarabiać jako normalny człowiek?

   @pomidorowymichal1: Oczywiście że jest. Nie o tym piszę. Piszę o ludziach, którzy uważają że mogą traktować innych z góry tylko ze względu na poziom ich stopy życiowej. Piszę o tym że ten portal został zainfekowany gnojami którzy mają wszystko od starych, a mówią innym jak mają żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak kogoś nie stać na utrzymanie 1 dziecka, a robi ich 4 i skazuje na życie w skrajnym ubóstwie, to wybacz ale nie mam do kogoś takiego za grosz sympatii.

   @lewoprawo: A jak było go stać ale stracił nogę, jedyne źródło utrzymania, wyruchał go US, była żona, dzieci? Ja nie mam za grosz sympatii dla ludzi którzy zza kompa mówią innym co mają robić ze swoim życiem, tylko po to aby się usprawiedliwić albo poczuć lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: A jak się potoczyło?
   Jeśli znam kogoś kto na stare lata ma problem z rachunkami to okazuje się że w moim wieku ( a daleko mi do emerytury) już dawno nie pracował.
   Czy to jest niezawinione?

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: No tak bo prawdziwe życie to tylko za minimalną, a prawdziwa robota to tylko fizyczna.

   Nazywanie kalsy średniej bananowymi albo resortowymi dziećmi to jest rak toczący ten kraj. W USA jak ktoś ma lepiej to się go podziwia i bierze z niego przykład, a u nas ciągnie za kostki w dół. Sam dokładasz właśnie cegiełkę do tej polskiej wojny klas. Wielu ludzi latami pracowało na to co mają, zamiast marudzić i wyciągać łapy po cudze doszli do takiego czy innego poziomu życia, a teraz jakaś banda nierobów odczówa wyższość moralną mogąc w necie pisać o "resortowych dzieciach". I ty się dziwisz się że się z was śmiejemy? Prawie wszyscy w latach 90tych startowali od zera tyle że niektórzy woleli marudzić i czekać aż coś spadnie im z nieba.

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone:

   gnojami którzy mają wszystko od starych, a mówią innym jak mają żyć.

   No to niech podziękują swoim starym, ze jedyne na co bylo ich stac to na wychowanie w absolutnym minimum materialnym oraz w Januszowych poradach „synek ucz sie w te komputry żebyś nie tyrol jak my”, a o pomocy w lekcjach i obyciu kulturalnym juz nie ma mowy, bo po 4 klasie podstawówki juz przerastasz wiedzą rodziców. Tak wyglądali starzy ludzi z roczników 90 i wczesniej. Dopiero teraz spora czesc rocznikow 90 i wzwyż jest odpowiednio wykształcona i przy odpowiednich nakładach finansowych beda w stanie wychować wartościowych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone przecież większość tych krzykaczy to tych 15k nigdy nie zarobila.

   pokaż spoiler No chyba, ze przez rok. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @killzone: Piszesz o zupełnie innej sprawie, utrata nogi to nieprzewidziane zdarzenie losowe. W takim przypadku jak najbardziej powinna przysługiwać państwowa pomoc. Chętnie będą ją finansował z moich podatków licząc na to, że w razie czego i ja mogę na tę pomoc liczyć.
   Natomiast pomoc socjalna nie powinna przysługiwać komuś, kto jest winny z powodu swojego lenistwa i nieodpowiedzialności. Bo to tylko zachęca kolejnych do nieodpowiedzialności "A dawaj Halyna zrobim jeszcze jednego dzieciaka, jak coś to dadzo większy zasiłek"

   Tak to widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Underpeople jeśli pracujesz dorywczo w czasie studiów to nadal możesz pobierać stypendium socjalne bo dochód z takiej pracy uznają Ci za tzw dochód utracony. Spróbuj dowiedzieć się więcej na ten temat bo u nas też sporo osób o tym nie wiedziało. Może i na twojej uczelni przepisy na to pozwalają

  •  

   pokaż komentarz

   Z ludzi którzy mają na przeżycie 600 PLN po dokonaniu opłat ciągnie się tutaj przysłowiowego łacha, tytułuje patologią i odmawia prawa do potomstwa

   @killzone: Nikt rozsądny, kto ma 600 zł na przeżycie, nie będzie się decydować na potomstwo. To jest po prostu kwestia elementarnej odpowiedzialności i przyzwoitości.
   Jestem w stanie zrozumieć, że w Polsce naprawdę większość ludzi nie zarabia jakichś kokosów. W porządku, takie jest życie.
   Tylko wciąganie w tę biedę nowego człowieka - dziecka - to po prostu sk$#%ysyństwo.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak rozkręcałem biznes jako copywriter i miałem mało zleceń to nawet i za mniej się dzień przeżywało ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tyle czasu planowałem zrzucić parę kilo, a tu cyk i zbiłem wagę z przymusu hehe.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiKon: mi się kiedyś udało przeżyć kilka tygodni w Londynie za średnio 10 funtów tygodniowo. Na śniadanie i kolację najtańszy chleb tostowy z keczupem, a na obiad puszka fasolki w pomidorach z Lidla za 19 pensów. Czasem od znajomych pracujących w knajpie dostałem jakąś kanapkę, jajka, albo ser. Pierwszy raz na poważnie zobaczyłem czym jest głód i zastanawiałem się, czy nie zacząć żebrać. Znajomy, który dla beki prosił ludzi o pieniądze w godzinę uzbierał 20 funtów...

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiKon i rozkreciles już ten biznes czy dalej dziadujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @JudeMasonPolakozerca: ja tak miałem jak pojechałem do Liverpoolu na wakacje. co dwa dni zakupy w spożywczaku minimum ~10 funtów, więc kupowałem niezbędne minimum. jak ci się to udało?

   praktycznie jedynie jadłem boczek, jajka, kiełbasę i jogurt grecki. na obiad spaghetti domowej roboty.

  •  

   pokaż komentarz

   praktycznie jedynie jadłem boczek, jajka, kiełbasę i jogurt grecki. na obiad spaghetti domowej roboty.

   @yoshi314: sam sobie odpowiedziałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja przez kilka tygodni ani razu nie zobaczyłem boczku czy kiełbasy. Fakt, że było to kilkanaście lat temu i ceny były trochę niższe, ale nie 2-3 razy, tylko może 20%. Za najtańszy tostowy chleb płaciłem funta (teraz w brytyjskim Tesco 1,20), a starczał na 2 dni. Ketchup, który starczał na tydzień-dwa też kosztował funta, a puszka fasoli w pomidorach 19 pensów.

  •  

   pokaż komentarz

   @lkoikm: Zarabiam robiąc coś, co lubię robić. Pewnie gdzieś na etacie mógłbym zarabiać więcej, ale lubię pracować w piwnicy bez konieczności wychodzenia z niej i częstych kontaktów z innymi ludźmi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Przestańcie ojkofoby szkalować Polskę. Polska to bogaty już kraj gdzie na spotkanie nawet w remizie lata się bizjet-em.

  źródło: ocdn.eu

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba zaczac zrzucac pieniadze z samolotu w calej polsce. Ja zabraknie w NBP to dodrukowac

  pokaż spoiler (✌ ゚ ∀ ゚)☞

 •  

  pokaż komentarz

  Chleb podsmażany na patelni na obiad?

  Za 19zł dziennie? Za tyle, zwłaszcza gdzieś na prowincji można spokojnie zjeść porządny, dwudaniowy obiad - i nie, nie w jakiejś spelunie tylko w przyzwoitej restauracji. I nie jakieś mikro porcje, tylko np. regularna micha rosołku i schaboszczak na 2/3 talerza. Znam taką i czasem korzystam.
  I jakby ktoś faktycznie miał tylko te 19zł to jeszcze zostanie kilka zł na chlebuś i mleczko na śniadanie/kolację.

  Jak ktoś pisze że za 19zł na dzień nie da się wyżywić to nie wie co pisze. No chyba, że codziennie zamawia pizzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: tylko ze to 19 zł dziennie to na wszystkie potrzeby nie tylko na jedzenie. Trzeba jeszcze kupic za to ubranie, lekarstwa kosmetyki. I tu już może brakować bo jakby patrzeć tylko na jedzenie to za 19 zł da się spokojnie dziennie zjesc 2-3 posiłkki dziennie na osobę.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: też pomyślałem, że 19 zł to nie jest dramat. Nie jest to dużo, ale da się przeżyć bez poczucia głodu i bez awitaminozy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Turboknot: Wszędzie. Za 13-15 zł zjesz porządny, dwudaniowy obiad w przyzwoitym lokalu.
   A jak nie wiesz co to prowincja to: https://sjp.pl/prowincja

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: gdzie dokładnie. Wskaż mi lokal na tej prowincji. Rzucasz ogólnikami.
   Co z dojazdem? Jak ktoś nie ma tego mitycznego lokalu w zasięgu przejścia na nogach. Co wtedy? Wydawać pieniądze na autobus?

  •  

   pokaż komentarz

   Za 19zł dziennie? Za tyle, zwłaszcza gdzieś na prowincji można spokojnie zjeść porządny, dwudaniowy obiad - i nie, nie w jakiejś spelunie tylko w przyzwoitej restauracji.

   @senkjuwerymacz: u mnie w mieście 50k za 9 zł zjesz wielki dwudaniowy obiad i to w dwóch lokalach, a do tego jest kilka które za 11 zł oferują tyle żarcia że i na kolacje starczy.

   Moim zdaniem jak te 19 zł dziennie nie uwzględnia czynszu za mieszkanie to jest to bogactwo. Jak zaczynałem studia to wydawałem 5 zł dziennie, pod koniec 10 a po studiach 15. Na co więcej wydawać na życie? Ofc fajnie mieć więcej na ekstra przyjemności droższe niż piwo za 1,70, wycieczki, nowe gadżety itp. Ale nie nazwałbym ubóstwem tego jak kogoś nie stać co dwa lata zmieniać smartfona czy pojechać na wczasy w tatry.

  •  

   pokaż komentarz

   gdzie dokładnie

   @Turboknot: No nie podam ci gdzie swoją wyhaczyłem, bo się rozejdzie, ludzie zaczna walić i ceny podniosa. Zresztą juz widzę że jak byłem ostatnio nieco ponad 2 tyg. temu to obiad kosztował złocisza mniej niż kosztuje dziś.
   Szukaj na fejsie, ja tak znalazłem. Zwracaj uwagę na to czy mają w ofercie "menu dnia", "obiad dnia" albo coś w ten deseń. Najlepiej żeby zamieszczali zdjęcie konkretnego zestawu.

   Co z dojazdem? Jak ktoś nie ma tego mitycznego lokalu w zasięgu przejścia na nogach. Co wtedy? Wydawać pieniądze na autobus?

   Możesz na stopa jeździć, albo zadbać o zdrowie i jeździć rowerem.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: a za co mam kupić rower skoro mam 19 zł dziennie. Tani rower to 400 zł. Więc mam odjąć z kosztu życia każdego dnia ponad 1zł?

  •  

   pokaż komentarz

   a za co mam kupić rower skoro mam 19 zł dziennie.

   @Turboknot: To się pożycz. Albo ukradnij. Jak tam chcesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Widzę, że zeszliśmy na bardzo wysoki poziom rozmowy. Nie potrafiłeś odpowiedzieć na żadne z moich pytań. Żyjesz w bańce i wydaje Ci się, że każdy ma tak samo. Ale proponuje żyć za 19 zł dziennie. Choroba i 50 zł na leki. 2.5 dnia niejedzenia. Wyjazd autobusem do miasta w celu załatwienia czegoś. Dzisiaj bez obiadu. Kupno swetra i spodni. Tydzień bez jedzenia. Zobaczymy jak szybko zrozumiesz swoją głupotę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Turboknot: "moje" miasto 50k na przykład, dania zupa + główne razem:
   https://www.facebook.com/barmleczny.junior/ 11 zł, porcje jak dla chłopa (o szok, podrożało o 2 zł, jeszcze niedawno było 9 xD a dwa lata temu po 8 zł)
   https://www.facebook.com/kuchniapoznanska/ 11 zł, tu jadłem chyba tylko raz bo daleko a wtedy kosztowało jeszcze 7 zł
   https://www.facebook.com/kuchniauhalinki/ 11 zł, porcje takie że nawet chłop zostawi se na kolacje
   Droższe:
   https://www.facebook.com/Pizzeria-Smak%C3%B3w-479046438841852/ 15 zł, rok temu było 11 ...
   https://www.facebook.com/KuchniaJadwigiIHelenki chyba 14

   I sporo więcej lokali, jadłodajnia, makarony od 10 zł itp.

   Ogólnie ceny usług gastro w Polsce galopują, od dwóch lat jak już tam nie mieszkam to wzrosły ok 50%

  •  

   pokaż komentarz

   No nie podam ci gdzie swoją wyhaczyłem, bo się rozejdzie, ludzie zaczna walić i ceny podniosa. Zresztą juz widzę że jak byłem ostatnio nieco ponad 2 tyg. temu to obiad kosztował złocisza mniej niż kosztuje dziś.

   @senkjuwerymacz: w lokalach nastawionych na niską cenę dania, im więcej ludzi tym lepiej. Im na tym zależy by jak najwięcej waliło bo koszt personelu i lokalu jest stały a produkty kosztują niewiele.
   Najniższe ceny są przecież w barach "mlecznych" gdzie ludzie idą jak na taśmie w fabryce.

  •  

   pokaż komentarz

   @GokuMK: a co jeżeli ktoś mieszka pod miastem? Ciągle wpadacie w błąd. Są ludzie, którzy nie mieszkają w miastach. Sam jestem z prowincji i widuję ceny tam.
   Z tych 19 zł trzeba odliczyć coś na ubrania, jakieś buty czy kurtkę na zimę. Leki, czy chodź by parę złotych w kieszeni na nagły wypadek. 19 zł to bardzo mało, a zwłaszcza jak mieszkasz sam. I zgadzam się, że da się wyżyć ale to zakrawa już na patologiczny stan gdzie żyjesz z dnia na dzień i liczysz, że akurat teraz nic się nie stanie.

  •  

   pokaż komentarz

   a co jeżeli ktoś mieszka pod miastem? Ciągle wpadacie w błąd. Są ludzie, którzy nie mieszkają w miastach. Sam jestem z prowincji i widuję ceny tam.

   @Turboknot: jak mieszka na wsi i jest bezrobotny to musi sobie sam uprawiać warzywka, czas ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   No i ugotowanie obiadu nawet z produktów z wiejskiego sklepu jest tańsze niż obiad w mlecznym.
   Ale fakt, tacy ludzie mają przerąbane jak są chorzy na przykład i sami sobie nie ugotują itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @GokuMK: właśnie tu są problemy. Widywałem sytuację, gdzie za dojazd do lekarza trzeba płacić - bo POZ jest 2 wioski dalej. Gmina podobnie. I nie neguje, że da się to zrobić. Ale dochodzi sporo dodatkowych wydatków.
   Poza tym mówienie zasadź sobie tez jest nieco błędne. Tam gdzie są czarnoziemy - spoko samo rośnie. Ale wyhodowanie czegoś na innych ziemiach nie jest już takie fajne.

  •  

   pokaż komentarz

   Z tych 19 zł trzeba odliczyć coś na ubrania, jakieś buty czy kurtkę na zimę.

   @Turboknot: Pultasz się jak kupa w przeręblu. Najpierw pier..lisz że się nie da zjeść porządnego obiadu za kilkanaście zł a jak się okazuje ze jednak się da i takie miejsca to nie są pojedyncze rodzynki na mapie Polski, to dorzucasz ubrania, lekarstwa, rower, za chwilę dorzucisz samochód na raty.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: czytałeś w ogóle co komentujesz? Może nie rób z siebie większego durnia niż jesteś.

  •  

   pokaż komentarz

   czytałeś w ogóle co komentujesz?

   @Turboknot: Tak, czytałem, napisałeś: "gdzie dokładnie. Wskaż mi lokal na tej prowincji. Rzucasz ogólnikami."

   Może nie rób z siebie większego durnia niż jesteś.
   Większego dzbana niż ty na pewno z siebie nie zrobię, choćby nie wiem co.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: skoro czytałeś to powinieneś wiedzieć, że koszty życia to nie tylko jedzenie. To ubrania, leki, dojazdy. Nie odpowiedziałeś mi na żadne pytanie. Co ma zrobić osoba, która takiego lokalu nie ma w zasięgu spaceru?
   A co do riposty. Myślę, że gif powie wszystko.
   A Ty idź do piaskownicy szukaj ludzi na swoim poziomie. Czarnolisto.

   GIF

   źródło: media1.tenor.com (2.16MB)

  •  

   pokaż komentarz

   skoro czytałeś to powinieneś wiedzieć, że koszty życia to nie tylko jedzenie

   @Turboknot: Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Problem w tym, że zakwestionowałeś mozliwość wszamania solidnego obiadu za kilkanaście zł.

   A jak ktoś jest taki biedny to po ciuchy idzie do jakiegoś Caritasu czy gdzie tam, gdzie może coś dostać. Tacy ludzie nie chodza do galerii po kurtki za kilkaset zł.

   A Ty idź do piaskownicy szukaj ludzi na swoim poziomie. Czarnolisto.
   Dziecko strzeliło focha :D