•  

  pokaż komentarz

  2 Tony?! lepiej żebyś na parterze mieszkał jak to się zawali( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Proszę napisać ile procent z tego to karmy składające się głównie ze zboża, którego psy i koty naturalnie nie jedzą. Mogę wymienić nazwy. Założę się, że w chvj, bo ludzie nie są inteligentni. Takie karmy nie powinny być w ogóle dopuszczone do sprzedaży ze względów zdrowotnych zwierząt.

  •  

   pokaż komentarz

   @uzytkownik4 tu masz rację. Akcja fajna a 2t karmy to spora ilość ale schroniska niezbyt chetnie przyjmują karmy ze zbożem. Lepiej już pół tony mokrej karmy lepszej jakości jak rocco, lukulus czy animonda.

  •  

   pokaż komentarz

   @z_ielonkaa: to jest podstawa, tylko organizatorzy często boją się wskazywać jakich karm nie kupować, a to nawet proces informacyjny ważniejszy niż sama zbiórka. Taka karma to same problemy. Bomba zdrowotna z opóźnionym zapłonem. Można by ją dać ewentualnie np. zjeb@nym grekom, gdzie biegają głodne koty i psy-kościotrupy. I za to gardzę również tamtym narodem. Podatek za pobyt sobie jeszcze wprowadzili.. dramat... żeby w XXI wieku oglądać z basenu jak 50 metrów dalej umiera zwierzę domowe.
   Z resztą Bulgaria, Rumunia i wszystkie kraje w tamtym regionie to egoiści, którzy mają wyjeb@ne na cierpienie zwierząt. Ale polaczki zadowolone, bo są przyćmieni alkoholem z all inclusive o jakości takiej jak te karmy z publicznych zbiórek.

  •  

   pokaż komentarz

   Z resztą Bulgaria, Rumunia i wszystkie kraje w tamtym regionie to egoiści, którzy mają wyjeb@ne na cierpienie zwierząt.

   @uzytkownik4: Egoiści, bo pewnie mają większe problemy niż bezpańskie psy. Pieski najważniejsze! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: ich problem to np. rozkradanie publicznych pieniędzy i bycie głupimi ludźmi. Problem bezdomnosci jest do rozwiązania banalnie, tylko gdy społeczeństwo jest głupie, bezmyślne, to odzwierciedleniem są problemy ze zwierzętami domowymi. To samo jest na polskich wsiach, wieśniaki.

  •  

   pokaż komentarz

   no, np. rozkradanie publicznych pieniędzy.

   @uzytkownik4: Nie, na przykład taki, że mają fatalną służbę zdrowia, gorszy dostęp do edukacji, na wsiach nadal spora część społeczeństwa sra po krzakach, bo nie ma kanalizacji, a drogi lokalne bywają o wiele gorsze niż u nas.

   Z jednym się zgodzę - mamy głupie społeczeństwo w kwestii zwierząt, bo powinien być ustawowy zakaz trzymania psów w domach wielorodzinnych i blokach mieszkalnych. Dodatkowo w pierwszej kolejności bezdomne zwierzęta powinno się sterylizować, a dopiero potem karmić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: gówno się znasz, widząc po tym co piszesz gdzie nie powinny być trzymane zwierzęta, trollu więc lepiej się nie wypowiadaj. Bieda nie tłumaczy bycia idiotą w stosunku do zwierząt. Grecja też taka biedna? Mógłbym wymienić wiele krajów. Luksusowy hotel na hotelu, a za bramami dramat. Taka bieda. Poznałem ludzi z tych krajów i myślę, że mają wyjeb@ane, z resztą sami mi to mówili.

  •  

   pokaż komentarz

   Grecja też taka biedna?

   @uzytkownik4: Ale Grecja to nie Rumunia i Bułgaria. Piękne robienie k$#%y z logiki. XD

   Ja poznałem ludzi z tych krajów i myślę, że mają wyjeb@ane.

   @uzytkownik4: Słusznie. Są ważniejsze problemy niż głodne pieski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: dla takich jak ty została stworzona czarna lista. Na którą właśnie cię dodaję. Debilizm należy zwalczać w zarodku. W dupie byłeś gówno widziałeś. Problem powstaje, gdy ktoś woli nachlać mordę niż, zrobić jednorazową w jego życiu sterylizację psu, czyli polskie wsie = tamte kraje. To nie głęboka Afryka. A z pomocą w Polsce masz pewnie tyle wspólnego co karmy poruszane w tym wątku ze zdrowym jedzeniem.

  •  

   pokaż komentarz

   dla takich jak ty została stworzona czarna lista. Na którą właśnie cię dodaję.

   @uzytkownik4: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Defender: gimnazjalista, troll. Niestety przez takich również my stoimy w miejscu z problemem zwierząt.

  •  

   pokaż komentarz

   @uzytkownik4: ja zwykle na wakacjach mam w wynajętym aucie paczkę karmy na taką okoliczność.

  •  

   pokaż komentarz

   A z pomocą w Polsce masz pewnie tyle wspólnego co karmy poruszane w tym wątku ze zdrowym jedzeniem.

   @uzytkownik4: Ale ja nigdzie nie pisałem, że pomagam zwierzętom. ]

   Niestety przez takich również my stoimy w miejscu z problemem zwierząt.

   @uzytkownik4: Nie stoicie, bo nie mam żadnego. Lubię zwierzaki, ale:

   - miasto to nie miejsce dla nich,
   - nie dokarmiam bezpańskich, bo powiększa to problem,
   - nie pomagam schroniskom, bo... powiększa to problem.

   Mam nadzieję, że pomogłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie spinaj już tak pośladów. Zwierzaki przez 99% swojej egzystencji kierują się instynktami niż intelektem jak próbują to wmówić opinii publicznej oszołomy zapatrzone w pieski, kotki, koniki itp. więc... to zwierzęta, a nie ludzie i nie wymagają specjalnego traktowania.

  •  

   pokaż komentarz

   ja zwykle na wakacjach mam w wynajętym aucie paczkę karmy na taką okoliczność.

   @Lukki: też dokarmiałem, pomagałem w przeróżny sposób będąc tam, ale nie chcę tu wymieniać. Samo dokarmienie lepsze to niż nic, ale to tak jak dałbyś umierającemu człowiekowi kilka marchewek i buraków. Czyli pomoc bardzo doraźna. I tak te zwierzęta za chwilę się rozmnożą, po czym po sezonie będą padać w męczarniach z głodu i chorób. A tego już zazwyczaj turyści nie widzą, bo one odchodzą w ciszy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale ja nigdzie nie pisałem, że pomagam zwierzętom
   Defender: ja już po twoim stylu pisania widziałem, że nie pomagasz, bo na pewno jesteś egoistą. A dalej tam twoich wypocin nie czytam, bo szkoda czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   Podsumuwując, fajnie, że w ogóle ktoś wychodzi z inicjatywą pomagania. Niestety statystycznie użytkownicy serwisu wykop popierają pseudo-hodowle, a nawet często wolą wspierać je, niż adoptować ze schronisk. Statystycznie, czyli nie każdy wykopek. Ale rozklad jest tu mniej więcej podobny do zwykłego rozkładu społeczeństwa, czyli więcej mało inteligentnych od inteligentnych. Z czym pewnie spotkał się juz tu każdy normalnie myślący.

  •  

   pokaż komentarz

   @uzytkownik4: Co do karm, to chyba najlepiej pod względem jakość/cena wychodzi karma Brit.

  •  

   pokaż komentarz

   @uzytkownik4: > Lepiej już pół tony mokrej karmy lepszej jakości jak rocco, lukulus czy animonda.
   Nie do końca kolego. Oczywiście, że zboża nie są wskazane, ale mokra karma, to w większości woda (nawet ta premium) i żeby wyżywić psa powiedzmy 40 kg potrzebujesz jej około 2 kg dziennie. Twoje pół tony starczy schronisku na 250 dni dla jednego psa. Dwie tony suchej wystarczy na 250 dni dla około 16 takich psów. Myślisz, że schroniska borykające się z chronicznym brakiem karmy wolałyby wykarmić jednego, czy może 16?
   P.S. Poza tym polecam wspierać, tam gdzie się da, polską gospodarkę? Kupujecie niemiecką karmę i na 99% w niemieckim sklepie internetowym (zooplus). Są bardzo dobre karmy premium polskiej produkcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @uzytkownik4: o jakiej naturalności psów mówisz? Aktualnie psy to setki lat ewolucji u boku człowieka i są one wszystkożerne. Oczywiście karma gdzie jest głównie zboże jest gorszej jakości, ale nie jest szkodliwa, a takie składniki jak zboże, marchewka czy wiele innych, dobrze wpływa na zdrowie psa. Koty są stricte mięsożerne, nie psy, tak że mylisz pojęcia.

   Ponadto wiele schronisk dementuje takie p$#%%$?enie "znafcuw" jak Ty, bo lepiej, żeby zwierzęta miały cokolwiek do zjedzenia, nawet gorszej jakości karmę, niż nic. Pieniądze nie rosną na drzewach, a są sytuacje, że schronisko nie ma czym karmić.

   Jedyna kwestia, to to, żeby lepiej dawać mokrą karmę, bo takiej suchej oni mają aż nadto, a wiele psów nie chce bądź nie może jeść suchej.

   W jednej kwestii mogę się zgodzić, że niektórych firm karm NIE WOLNO kupować, ale nie ze względu na zawartość zboża czy innych, a na uzależniające składniki, które do karmy są dodawane. Informacje o takich można znaleźć w necie. Swoją drogą, dziwi mnie to, że to w ogóle legalne, a takie gówno firmy nie zostały puszczone z torbami...

  •  

   pokaż komentarz

   @uzytkownik4: Jadłbys te karmę i żałujesz psom. Nie masz serca.

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95: następny pseudo-znawca, który w dupie był gówno widział :) idź sobie sprzątać 5x dziennie osrany kojec psa po zżarciu jakiś marketowych karm, o ile w ogóle je zje same. I tak np. kilkadziesiąt-kilkaset kojców :) Zwartą kupę po dobrej karmie można normalnie podnieść, a po takim syfie trzeba czyścić kojec. Ale ty pewnie jednego dnia nie spędziłeś w schronisku. Przy czym wiele psów jest tam po przejściach, starych, chorych i z zajechanym układem pokarmowym przez takich januszy karmiących zgniłą kapustą psa, który jest całe życie na łańcuchu.

   karma gdzie jest głównie zboże nie jest szkodliwa
   i już wiem, że rozmawiam z pseudo-inteligentem, do-edukuj się trochę dziecko, może jeszcze coś z ciebie będzie jak poczytasz. Poczytaj szczególnie o długotrwałym stosowaniu takich karm.

   zboże dobrze wpływa na zdrowie psa
   Albo jesteś trollem. Daj znać czy czarno-listować czy tylko trollujesz.

   Podsumowując takie karmy dałbym tylko wieśniakom, którzy nie potrafią dbać o zwierzęta i np. dają mu obierki ziemniaków albo wywiózł te karmy do jakiejś Ukrainy czy Albanii. No, chyba, że jakiś pies umierałby z głodu i nie było innej karmy. Niestety część schronisk sama nakręca ten proceder, żeby janusze-darczyńce się nie obrazili, ale coraz więcej wyłamuje się z milczenia i chociaż sugeruje jakie karmy kupić. Zamiast kupić gównianą karmę za 30 zł, niech przeleją 15 zł, nie trzeba tego przewozić, magazynować, id. A schroniska już dobrze będą wiedzieć co za to kupić.
   A już szczytem jest kupowanie tych gówno-karm na wesela - gdy młoda para poprosi o nie w zaproszeniu zamiast prezentów, analogicznie równie dobrze mogliby zamiast wina przynieść jabcoka.

  •  

   pokaż komentarz

   @uzytkownik4:

   ''karma gdzie jest głównie zboże nie jest szkodliwa''

   Co k@@!a? xD Ty nawet kopiując zdanie, sklejasz je w taki sposób, zmieniając jego sens celowo, czy jesteś aż tak upośledzony? Dalej nawet nie czytam tego wysrywu, bo widać, że IQ to masz maksymalnie na poziomie 30, aż jestem w szoku, że potrafisz w takim razie korzystać z komputera. Niejedno schronisko zjechało takich pseudo inteligentów jak ty, ale o tym się nie dowiesz, bo ameby nie są zdolne do przyswajania informacji. Pozdrawiam cieplutko, bo dalszy monolog z głupcem takim jak ty jest zbędny :)

  •  

   pokaż komentarz

   @night_witch95: jedyny plus - wstydzisz się tego co napisałeś. W sumie trochę mi ciebie żal, ale naprawdę poucz się. Z góry cię nie przekreślam. Przykro, że w Polsce jest wielu takich głupców, ale może z czasem coś się zmieni. To które schronisko przyjmuje takie karmy to kwestia indywidualna, wiec mnie nie pouczaj dzieciaku. Może mają tragiczną sytuację, więc ją przyjmują. Ale na pewno te karmy nie są zdrowe, tak samo jak ty na pewno nie jesteś inteligentny. Można wiedzieć ile dni/ miesięcy/ lat przebywałeś w schroniskach ?

  •  

   pokaż komentarz

   @uzytkownik4: wiadomo, ale lepiej zeby zjadl cokolwiek niz nic :/

  •  

   pokaż komentarz

   @KTMZ: oczywiście, dlatego pytanie czy panuje tam skrajne ubóstwo czy nie. Jeśli sytuacja nie jest aż tak tragiczna, a dary spływają do magazynów, to już tylko od ludzi zależy jakiej jakości będą to dary. Niestety z doświadczenia wiem, że ludzie kupują jak najtaniej, niektórzy robią to nieumyślnie, a niektórzy świadomie. Dlatego ważne jest uświadamianie ludzi. Ja jeszcze kilka lat temu sam byłem nieświadomy tego i być może sam kupiłbym wielką pakę 'marketówki'. A później zacząłem pomagać na co dzień i widziałem jak to wygląda w różnych miejscach. Dlatego teraz ograniczam się głownie do darowizn pieniężnych, jest to najprostsze i skuteczne pomaganie, głównie lokalnie do miejsc, które znam. Rzadko wysyłam pieniądze do miejsca, którego nie znam realnie. Ale nie wszyscy tak chcą pomagać, ktoś umyśli sobie, że chce kupić karmę i ma do tego prawo. Jednak problem przewożenia i magazynowania oraz dystrybucji tego, to temat na osobny komentarz.

 •  

  pokaż komentarz

  Przewiezione 2100KG karmy :) zbieramy dalej! A moje stropy trochę odpoczną :D

  źródło: WhatsApp Image 2019-11-29 at 13.23.35(3).jpeg