•  

  pokaż komentarz

  Wszystko się da obejść. Zamiast "preparatu na Zespół Niespokojnych Nóg (R)" będzie "preparat, który pozwoli ci spać spokojnie".

 •  

  pokaż komentarz

  Nie uwierzę póki nie zobaczę. Z reklam można wywnioskować, że stałymi i codziennymi elementami każdego człowieka są problemy z niekontrolowanym pierdzeniem, hemoroidami, łupieżem, śmierdzącym oddechem i grzybem - ten ostatni pod każdą możliwą postacią, w każdym możliwym miejscu.
  Uświadamianie zaczynają w porze śniadaniowej, przy kolacji kończąc - wtedy pora na reklamki piwska i wódy...
  Media obecnie, to jeden wielki ściek dezinformacyjno-zohydzający. Nie da się tego oglądać i słuchać.

 •  

  pokaż komentarz

  Jesteśmy narodem lekomanów, a te reklamy jeszcze to potęgują. Zakazać reklamy wszystkich witamin, magicznych suplementów i leków. Masz z czymś problem? Zapytaj lekarza, a on powie ci co warto kupić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan: Glupoty gadasz, lekarze mają podpisane umowy z koncernami ktore puszczają gowno wiec na dobrą sprawe zaproponują ci jakis syf z ktorego beda miec profit. Tak samo jest w aptece jak chcesz kupic cos bez recepty ;).

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo jest w aptece jak chcesz kupic cos bez recepty ;).

   @rootek94: Znam ten rynek od podszewki i nie do końca tak jest. Teraz masz jakiś tam elektroniczny system z p?%$y, a mimo wszystko to żaden problem kupić Nolpazę na receptę bez recepty w jakimś Kaliszu. A nawet w wojewódzkim. Wystarczy, że poprosisz o "coś lepszego od ranigastu" i elo. Już nie mówię o lekach z importu.

   Lekarze nie przepisują gówna z kolorowymi opakowaniami, jak dostajesz coś na receptę, to zazwyczaj jest już jakiś konkret.

   Koncerny mają podpisane umowy z hurtowniami, a te już nie mają żadnych umów z aptekami, czy szpitalami. Apteki zamawiają tak naprawdę na bieżąco i biorą od tego, który daje im największe upusty, ewentualnie biorą to, co jest w reklamach, bo na to jest największy popyt. W przypadku sieciówek rzeczywiście podpisuje się umowę, ale nie oznacza to żadnej wyłączności branżowej. Każdy sklep, czy apteka i tak sama składa zamówienia, pomimo centralnego dostawcy.

   W zasadzie, jeśli miałbym się doszukiwać w tej branży jakiegoś wałka, albo jakiejś grubszej afery korupcyjnej, to szukałbym w oprogramowaniu, na którym pracują apteki i hurtownie. To, co odp@#?!%!a Kamsoft już nawet nie jest podejrzane, to po prostu śmierdzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tytanowy_Lucjan:
   To zależy od lekarza.

   Istnieją dyplomowani lekarze zachwalający leki homeopatyczne.
   W białostocku jest jeden, nie dość że nie odebrali mu prawa wykonywania zawodu to jeszcze różne madki do niego chodzą i mówią koleżankom "jaki dobry to lekarz bo kilka różnych kropli naprzemiennie i bąbelek zdrowy jak ryba"

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo jest w aptece jak chcesz kupic cos bez recepty

   @rootek94: polecam słowo kosztoefektywne przy zakupie ibuprofenu czy innych powszechnych środków. Poza lekarzami i farmaceutami jest praktycznie nieużywane - zawsze dostaniesz najlepszy środek w stosunku zawartość/cena. ;)

   Twój wpis to jednak grube szuranie. Za szczepienie też pewnie dostają od koncernów wyciąg z malin i dolarów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   W białostocku jest jeden
   Istnieją dyplomowani lekarze


   @Anamo: zasadniczo to te dwa wyrażenia to już sprzeczność. Mówisz o wielu lekarzach - wymieniłeś jednego, nie podając nawet nazwiska. Jeśli na takiego trafisz, zgłoś go do izby. Problem się rozwiąże.

   Mówienie, że jakiś zawód, niezależnie czy lekarz, prawnik, nauczyciel czy kierowca autobusu jest z natury zły i powoływanie się zazwyczaj na jeden-dwa przykłady jest po prostu szkodliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @rootek94: Kamsoft to taka firma IT ze Śląska. Taki januszex podobny do Comarchu. Od ponad trzydziestu lat zwalcza konkurencję na rynku hurtowni i jest tak naprawdę monopolistą.

   Kamsoft sprzedaje lekarzom, aptekom i hurtowniom oprogramowanie do obrotu lekami. Taki kombajn z bazą danych, na którym jesteś w stanie wystawiać wuzety, faktury i różne inne chujstwa. Cały system, który obsługuje wszystko, od lekarza, przez producenta, aż do aptek. W praktyce, jeśli nie masz oprogramowania Kamsoftu, to bardzo trudno Ci wejść w ten interes jako hurtownik, albo chociażby producent ze względu na to, że lwia część aptek korzysta tylko z tego. Mało tego, w zasadzie żadna firma IT nie jest w stanie wejść na ten rynek, głównie ze względu na Kamsoft.

   No, chyba że na rynek wchodzi jakiś zagraniczny gigant z własnym oprogramowaniem, ale wtedy jest sraka, że "Niemce nas wyKupUją".

   Ale Polacy są zajęci j%?@niem MSa i Google'a, zapominając o naszych lokalnych monopolistach, którzy mają na nas znacznie większy wpływ. Poza tym foliarze są bardziej zajęci lekarzami, niż tym mechanizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   Zapytaj lekarza, a on powie ci co warto kupić.

   @Tytanowy_Lucjan: Tak tak, żebym raz dostała bezsensowne suple od lekarza bo a nuż wykupię receptę bez czytania co tam mam. Dosłownie każde wykupywanie leków zaczynam sprawdzając co to, a kończąc na tłumaczeniu farmaceucie czego ma mi nie dawać.

  •  

   pokaż komentarz

   @rootek94 A wielka pharma kontroluje mózgi farmaceutów? Na reumatyzm kryształy a na bezsenność homeopatia?

  •  

   pokaż komentarz

   Kamsoft to taka firma IT ze Śląska.

   @multikonto69: Kamsoft informatyzował "kasy chorych". Ich program dla lekarzy zawsze najlepiej współpracował z tym co miały "kasy chorych"/NFZ. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dlatego inne firmy miały pod górkę i został Kamsoft

 •  

  pokaż komentarz

  musi zostać oznaczona informacją graficzną z tekstem: „Suplement diety. Zawiera składniki, które wspomagają funkcje organizmu poprzez uzupełnienie normalnej diety. Nie ma właściwości leczniczych.”.

  Mam nadzieję że określili minimalną wielkość tej informacji bo jeżeli nie to ....

 •  

  pokaż komentarz

  To samo powinno spotkać "leki" homeopatyczne.