•  

  pokaż komentarz

  Dlaczego Macron "romansuje" z Putinem - bo ma z tego profity. koniec tematu

  •  

   pokaż komentarz

   @veldrinn: Twoje stwierdzenie wyczerpuje temat. Wypada tylko dodać, że ramach wojny leksykalnej użyto czasownika "romansować", co ma świadomie/podświadomie dyskredytować działania Macrona.
   //

  •  

   pokaż komentarz

   @veldrinn: jak go pogonią z Pałacu i funkcji to pewnie liczy na ciepłą posade u "Matuszki"

  •  

   pokaż komentarz

   @veldrinn Ale jakie ma z tego profity? Które z wewnętrznych problemów Francji pomoże rozwiązać zbliżenie z Rosją?
   Serio pytam.

   500 nowych marketów Carrefour i Auchan w Rosji? Przecież nawet jeśli to będą tam pracować Rosjanie, poza tym w Rosji jest biedna więc czy kupią francuskie drogie sery i wina? Prędzej w PL coś by sprzedał.
   Gaz? Przecież Francja stoi atomem.
   Rosja kupi Airbusy?
   Przecież mają własne samoloty.
   Lekarstwa z francuskich koncernów farmaceutycznych?
   Przecież Macron nie wyeksportuje produkcji bo już ma protesty we Francji.
   Broń? Rosja nas swoją.

  •  

   pokaż komentarz

   @kilobit: Żaden kraj nie jest samowystarczalny. Kontakty z Rosją to po 1 dopływ surowców. Myślisz, że Rosja ma tylko gaz? Poza tym, przecież Francja używa bardzo dużo gazu.
   Po 2 to rynki zbytu (gadanie o serach i winach to głupota mimo, iż w Rosji sprzedaje się o wiele więcej drogich win niż np. w Polsce).
   Po 3 to inwestycje (rosyjskie we Francji i francuskie w Rosji)
   Po 4 to kontrakty na poziomie krajowym. Rosja ma broń a jednak okręty desantowe (Mistrale) zamówili we Francji

  •  

   pokaż komentarz

   @veldrinn Widzisz, tym wszystkim (może za wyjątkiem broni) można bez przeszkód handlować w obecnej sytuacji. Nie trzeba rozmontowywać NATO, tymczasem głęboki reset z Rosją wzmocni... Niemcy. Od kiedy to Francja gra na wzmocnienie Niemiec?
   Nawet taka Polska musiałaby w takiej sytuacji zbliżyć się do USA i Niemiec. W XVII I XIXw próbowaliśmy zbliżeń z Francją ale wiemy jak to wychodziło.
   Zatem o co chodzi Macronowi?

   Hmmm może on kalkuluje tylko do następnych wyborów, aby pokazać się jako dynamiczny prezydent, który przyniesie ileś tam miliardów inwestycji, które i tak pomogą już dobrze zarabiającym, ale zanim ludziska się zorientują będzie już po wyborach?

   PS #nato nie nadaje się do walki z terrorystami ale Macron more jest głupio i to wie.
   NATO to wojsko, dywizje. Macron powie: skończcie z terrorystami a generałowie odpowiedzą: Oui. Kogo mamy zbombardować i gdzie desantować dywizje pancerne?

  •  

   pokaż komentarz

   @veldrinn Np Niemcy budują NS2 ale jednocześnie wspierają Ukrainę, NATO i sankcje na Rosję czym poniekąd balansują lewar jakim NS2 stanie się dla nich gdy gaz już popłynie a oni uzależnia się od dochodów z niego. No i mogą przedstawiać się jako rozsądni, tymczasem Mercedes spokojnie produkuje auta pod Moskwą.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak pisał de Gaulle w Pamiętnikach nadziei: Niemcy mają być koniem, do którego wodze trzyma Francja. No tylko w międzyczasie koń uciekł, a jeździec stoi w błocie.

 •  

  pokaż komentarz

  Francja zawsze z Rosją romansowała. Żadna nowość

  •  

   pokaż komentarz

   @kam966: I nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy i my zaczęli taki romans.

   pokaż spoiler Jednak w przypadku tych kochanków (Polska i Rosja), wczesniej czy później, jedno z nich będzie po prostu chciało zwyczajnie wydymać drugie #takaprawda ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @drooeed: na tym polega polityka. Państwa mają wspólne interesy, ale żadne dwa państwa nie mają wszystkich interesów wspólnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @drooeed: nie ma takiej opcji, 3 dekady prania mózgu Rosjan przez Kreml powoduje, że obraz Polski i Polaków, jest taki "załosne karły na służbie amerykanskich kapitalistów"

   Wszystkie gest, zaproszenia , do polepszenia relacji miedzy RP a Rosją.

   TO NIC NIE DA

   Rosja , rosyjskie elity nie mają ochoty , ani żadnych korzyści z poprawy wzajemnych relacji. Rosjanie tylko siłe uznają w rozmowach. Siłę ekonomiczną czy militarna. Tylko silnych szanują . Aż mi się przypomniałą książka pod tytułem "Z pamiętnika oficera armii czerwonej" jak usprawiedliwiano gwałty- Byłą słaba nie mogła się bronić to można było zgwałcić. Jej wina, bo nie była się w stanie bronić.

   Polska utraciła niepodległość. Jej Wina bo była słaba, nie potrafiła się obronić. Mentalność ruska jest taka sama od lat.

   Chinczycy z obrzydzeniem traktują Rosja . Uważają ich za barbarzynców ze Wschodu

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @nobrainer oglądałem. Warto. Doskonała rozmowa.

 •  

  pokaż komentarz

  Węgry i Bułgaria też, tak samo dobre stosunki z Rosją mają np Włochy, Czechy czy Słowacja
  Polacy są naiwni myśląc że inne kraje poświęcą swoje interesy by realizować polską politykę w stosunku do Rosji i być tak jak Polska szczekającym na rozkaz USA psem na każdego kogo jankeski pan wskaże

 •  

  pokaż komentarz

  Znowu problemem jest interes mniejszej grupy względem interesu wszystkich.