•  

  pokaż komentarz

  ale przecież kapitał nie ma narodowości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: wykop.pl

 •  
  niepanimaju

  +55

  pokaż komentarz

  zapamietajcie. jesli Polska na czyms ma zyskac- to to jest zle dla Unii. jesli Niemcy maja na czyms zyskac to to jest dobre dla wszystkich.

 •  

  pokaż komentarz

  Z "kapitał nie ma narodowości"

  1.
  jest jak z pacyfizmem w czasach wojny proxy w Wietnamie, gdzie de facto ścierały się dwa mocarstwa
  2.
  albo jak "liberalizm, wolny handel" w czasach dominacji Anglii lub USA na morzach.

  Idee - były od dawna wykorzystywane przez mocarstwa do niejawnego przepychania swojego interesu.

  Wolność?
  Co ty, jesteś faszysto przeciwko wolności? No to pozwól naszym korporacjom opatentować każdą rzecz którą potrzebujesz do życia, włączając w to wodę, przestrzeń, czyste powietrze i prawo do życia (w ramach "przedłużania życia dłużej niż 80 lat", ale to już bardziej futuryzm).

  Jeżeli z Polaka można zrobić winowajcę holocaustu, a z Niemca "ofiarę nazistów", to uważam że wszystko jest możliwe.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak widać kapitał ma narodowość gdy chodzi o niemieckie firmy.
  Po pierwsze chodzi o firmy spoza UE. Chyba nie rozumiesz pojęcia "narodowy" bo w tym wypadku chodzi o interes ponadnarodowy (Europejski). A po drugie nas to nie dotyczy, bo my nie mamy rozwiniętych technologii.

  •  

   pokaż komentarz

   Po pierwsze chodzi o firmy spoza UE. Chyba nie rozumiesz pojęcia "narodowy" bo w tym wypadku chodzi o interes ponadnarodowy (Europejski).

   @Mario7400: Niemcy nie robią tego dla Europy, tylko dla siebie.

   A po drugie nas to nie dotyczy, bo my nie mamy rozwiniętych technologii.

   Niemcy też nie mają. Mają je niemieckie firmy, w które niemiecki rząd chce ingerować i mówić im z kim mają robić interesy.

  •  

   pokaż komentarz

   Niemcy nie robią tego dla Europy, tylko dla siebie.

   @Strzelec_Kurpiowski: Ale nie zamierzają dyskryminować inwestorów z UE czyli też nas. A twierdzenie że jakoby Niemcy pokazują iż kapitał ma narodowość ma być w gruncie rzeczy dla prawactwa argumentem za dyskryminacją np. Niemców czy Francuzów czyli kapitału unijnego co jest niezgodne z prawem unijnym . Prawactwo nie przyjmuje do wiadomości że należąc do UE czyli do unii celnej i gospodarczej należymy do systemu który właśnie broni się wspólnie przed zagrożeniami ze strony kapitału pozaunijnego więc te argumenty o kapitale mającym narodowość w tym przypadku to argument z dupy

   Niemcy też nie mają.
   Synku śmieszny jesteś. My możemy pospawać pudła lokomotyw i nap%?##%!ając młotkami nadać im odpowiedni kształt. A później w to jest montowana aparatura elektryczna czy sterownicza wymyślane w Niemczech. Nawet jeśli są częściowo wykonywane w Chinach to są urządzenia niemieckie. Siemens, SEW, NORD, ABB, Lenze. Nawet [przy wklejaniu szyb to głupie kleje są niemieckie. My jesteśmy murzynami którzy dostali szklane paciorki.

   Mają je niemieckie firmy, w które niemiecki rząd chce ingerować
   Bo nie chce żeby były przejęte przez kapitał spoza UE. TO żaden argument dla prawactwa walczącego ze swoboda kapitału w ramach UE.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie zamierzają dyskryminować inwestorów z UE czyli też nas.

   @Mario7400: sama ich wielkość nas dyskryminuje. To tak jakby dorosły typ poszedł do przedszkola i chciał sparingi urządzać, żeby udowodnić kto ma rację.

   A twierdzenie że jakoby Niemcy pokazują iż kapitał ma narodowość ma być w gruncie rzeczy dla prawactwa argumentem za dyskryminacją np. Niemców czy Francuzów czyli kapitału unijnego co jest niezgodne z prawem unijnym

   Przecież to oni nas dyskryminują. Wykorzystując przewagę kapitałową zdobyli ogromne przewagi na naszym rynku, jednocześnie blokując swoje rynki przed naszą tańszą konkurencją, na przykład w transporcie.

   Prawactwo nie przyjmuje do wiadomości że należąc do UE czyli do unii celnej i gospodarczej należymy do systemu który właśnie broni się wspólnie przed zagrożeniami ze strony kapitału pozaunijnego więc te argumenty o kapitale mającym narodowość w tym przypadku to argument z dupy

   To nie jest argument z dupy. To jest argument pokazujący, że zewnętrzni inwestorzy to nie same dobro i warto się przed nimi bronić.

   Synku śmieszny jesteś. My możemy pospawać pudła lokomotyw i nap$!!%%?ając młotkami nadać im odpowiedni kształt. A później w to jest montowana aparatura elektryczna czy sterownicza wymyślane w Niemczech. Nawet jeśli są częściowo wykonywane w Chinach to są urządzenia niemieckie. Siemens, SEW, NORD, ABB, Lenze. Nawet [przy wklejaniu szyb to głupie kleje są niemieckie. My jesteśmy murzynami którzy dostali szklane paciorki.

   Z tego co wiem, w Niemczech funkcjonuje własność prywatna, więc jest to technologia właścicieli prywatnych, a nie niemieckiego państwa.

   Bo nie chce żeby były przejęte przez kapitał spoza UE. TO żaden argument dla prawactwa walczącego ze swoboda kapitału w ramach UE.

   To jest dobry argument. Pokazuje, że warto bronić i wspierać własną gospodarkę. Jeśli Niemcy mogą się bronić przed kapitałem spoza UE, to czemu my nie możemy się bronić przed kapitałem spoza Polski?

  •  

   pokaż komentarz

   sama ich wielkość nas dyskryminuje. To tak jakby dorosły typ poszedł do przedszkola i chciał sparingi urządzać, żeby udowodnić kto ma rację.

   @Strzelec_Kurpiowski: I ten dorosły typ nap??????a się z innym dorosłym typem który prób0ował wtargnąć do przedszkola. Nas to nie dotyczy i argument o kapitale majacym narodowość jest w tym przypadku po prostu z dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie jest argument z dupy. To jest argument pokazujący, że zewnętrzni inwestorzy to nie same dobro i warto się przed nimi bronić.

   @Strzelec_Kurpiowski: Ale przystaliśmy na zasady unijne z których mamy więcej korzyści niż strat. Dla nas jako członków UE zewnętrzni inwestorzy to są inwestorzy spoza UE. Tak samo jak dla Niemców.

  •  

   pokaż komentarz

   I ten dorosły typ nap!#$@$@a się z innym dorosłym typem który prób0ował wtargnąć do przedszkola. Nas to nie dotyczy i argument o kapitale majacym narodowość jest w tym przypadku po prostu z dupy.

   @Mario7400: tyle, że my jako przedszkolaki też nie powinniśmy się godzić, żeby on wtargnął do przedszkola, tylko wpuścić go na naszych zasadach.

   Ale przystaliśmy na zasady unijne z których mamy więcej korzyści niż strat.

   Przystaliśmy, bo społeczeństwo ogłupiono gadkami o tym, że w 15 lat zachód dogonimy.

   Dla nas jako członków UE zewnętrzni inwestorzy to są inwestorzy spoza UE. Tak samo jak dla Niemców.

   Równie dobrze możesz mówić, że dla Niemców jako członków ONZ Chiny nie są zewnętrznym inwestorem, bo zewnętrzni to będą kosmici.

  •  

   pokaż komentarz

   tyle, że my jako przedszkolaki też nie powinniśmy się godzić, żeby on wtargnął do przedszkola, tylko wpuścić go na naszych zasadach.

   @Strzelec_Kurpiowski: Tyle ze my staraliśmy się o przyjecie do tego przedszkola, w którym on już był od dawna. I w sumie to dobrze, że jest w tym przedszkolu, bo gdyby nie był tam, to zostałby lumpem napadającym na sąsiadów.

   Przystaliśmy, bo społeczeństwo ogłupiono gadkami o tym, że w 15 lat zachód dogonimy.
   Przynajmniej oderwaliśmy się mocno poziomem od tych demoludów, które nie dały się zwieść tym obietnicom.

   Równie dobrze możesz mówić, że dla Niemców jako członków ONZ Chiny nie są zewnętrznym inwestorem, bo zewnętrzni to będą kosmici.
   Nie równie dobrze, bo zdecydowaliśmy się na UE w której obowiązują swobody takie jak swoboda przepływu towarów, usług, kapitału i osób. Nie wpuszczamy do Polski Chińczyka bez paszportu, tak samo jak nie wpuszczalibyśmy tu kosmity, a przecież ten Chińczyk należy do ONZ.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak widać kapitał ma narodowość gdy chodzi o niemieckie firmy.
  Tak na przyszłość @Krzyzowiec – to hasło jest tak mantrowane, że aż uszy więdną... Nie będę zakopywał za opis, ale aż kusiło ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @wszyscy Trzeba to powtarza jak mantre, zeby weszlo do podswiadomosci. Niemcy jakos nie maja problemu z bojkotem polskich firm - najlepszy przyklad Orlenu, ktory musial sie przebrandowic na Star, wspieraja swoje firmy. Gdybys byl na sachsach, to polecam obserwacje np. jaka czesc uzywanych narzedzi nie jest niemiecka. Bez wspierania swoich zawsze bedziemy kolonia.