•  

  pokaż komentarz

  To Rosjanie razem z Hitlerem nas zaatakowali więc wrócili aby nas jeszcze dobić. Nie możesz takich rzeczy wypisywać bo zaraz czerwoni khmerzy z wykopu zaprotestują zakopią uznają iż to informacja nieprawdziwa i się oburzą. Tak było, lecz dla wykopowej żydokomuny ich wyzwoliciele są nieskazitelni komunizm nie ma nic sobie do zarzucenie bo większość ich ofiar wącha kwiatki w masowych grobach.

  •  

   pokaż komentarz

   @zerohedge: kłamali, kłamią i będą kłamać, niestety

  •  

   pokaż komentarz

   @zerohedge: Powiem tak Moi dziadkowie mieszkali w lidzie to takie spore miasto obecnie granice Białorusi ale przed wojną ziemie polskie. Nie chcę mówić o jakiś tam rzeczach które mieli Niemniej jednak mieszkali w dość dużym domu. 17 września 1939 roku mój dziadek razem z starszym bratem i kolegami poszli oglądać Rosjan którzy właśnie weszli do Polski. W na początku wojska były traktowane jako ewentualnie wyzwoliciele którzy poszli walczyć z Niemcami dość entuzjastycznie ale za chwilę po tym doszło do nich Jak zachowują się Rosjanie przede wszystkim zaczęli kraść... Zdarzały się gwałty a ludność szybko przekonała się jakie to wyzwolenie. 21 września mój dziadek i mój stryj natknęli się na patrol sołdatow którzy próbowali dobrać się do jakiejś dziewczyny którą znali. Skończyło się co na puchnięciu nożem przez brata mojego dziadka i śmiercią jednego z krasnoarmiejców. Dość szybko ponieważ to była mała to są koło miejscowość ustalono kto to był i w nocy z 21 na 22 września 1939 roku mój dziadek wraz z całą pozostałą rodziną musiał uciekać z domu rodzinnego który był od wielu pokoleń naszym domem i po wielu perypetiach odnalazł się w końcu na Dolnym Śląsku. Zapewne Wielu z was ma w rodzinie takie historie W każdym razie jako dziecko często Pytałem się babci dziadek już wtedy nie żył jak to było przed wojną i w czasie wojny. Nawet nie wiedziałem że za głupie pytanie mogę w dupę dostać i miałem Przysięgam że nigdy więcej w życiu nie będę się pytał o to. Później już jako dorosły i koło roku 2000 zapytałem się jeszcze raz dlaczego tak zareagowała. Zacząłem wtedy opowiadać historię swojej znajomości z moim dziadkiem a pochodziła z miejscowości oddalonej o kilkadziesiąt km od nas. I nie nie była tą uratowano dziewczyną nawet jej nie znała zaczęła mi opowiadać jak zachowywali się Rosjanie na terenach na których kroczyli i wtedy pierwszy raz w ogóle kiedykolwiek widziałem żeby ona płakała. Mój dziadek był ścigany do lat 70 za udział w zabójstwie żołnierza rosyjskiego a mój stryj musiał wyjechać wtedy do Kanady. Zresztą mój dziadek przez wiele lat próbował wyprzeć z siebie tamto zdarzenie jednak widmo ciągnęło się za nim aż do jego śmierci i zmarł w latach 60 bojąc się za każdym razem kiedy ktoś pukał do drzwi. Zmarł Zresztą na zawał i całe życie był bardzo nerwowy i żył w stresie. Z opowieści wyzwoleńczych Rosjan zapamięta No w mojej rodzinie przede wszystkim zgwałcenia zabójstwa rozboje kradzieże Pluję na to wyzwolenie i w dupie mam ile minusów mój wpis Zgarnie i od kogo Pluję na gnoi i ich obecność i wyzwolenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kommie: nigdy nie Należałem do żadnej organizacji politycznej ani tym bardziej ekstremistycznej. Kiedy miałem 20 lat głosowałem na SLD. Ale z wiekiem Zmądrzałem...

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: Twoja historia jakos sie nie trzyma. W Białorusi partia nie wyrzucała Polaków. Dziadek zmarl w latach 60tych a byl scigany do 70tych ?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kommie: Oj trzyma dopiero w latach 70 na kanwie jakiejś tam amnestii został zrehabilitowany. Dziadek zmarł w 68 pod koniec roku jakoś. Z tego co wiem całe życie się ukrywał już pod koniec miał naprawdę paranoiczne zachowanie. To wszystko wiem z opowieści babci i trochę mojego ojca który też nigdy nie chciał na ten temat rozmawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: To masz bajkę od dwóch pokoleń. Tak się tworzą legendy

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper: Takiej szumowinie nie wytłumaczysz, będzie cie trol wyzywał o troli i negował wszystko co powiesz. Blokuj i nie trać nerwów na insekta.

  •  

   pokaż komentarz

   @shadowsniper z opowieści mojej babci to Niemców witali kwiatami. Bo skończą się wywózki na Sybir.

  •  

   pokaż komentarz

   @Birbante_Rokko: białorusini witali ich z kwiatami, bo na samym początku traktowali ich dobrze tak mniej więcej na drugi trzeci dzień zaczęły się cuda dziać. Białorusini wskazywali Polaków pełniących funkcję urzędowe i policjantów a wtedy byli rozstrzeliwanie na miejscu. To samo działo się na Ukrainie... Niemcy do lidy przyszli znacznie znacznie później z chwilą kiedy po prostu napadli na Związek Radziecki. Również bardzo szybko się przekonali co to za ludzie bo osoby niepewne czekała wywózka w głąb Związku Radzieckiego

  •  

   pokaż komentarz

   @kommie: przypomina mi się pewne komentarza do książki o Korei północnej gdzie trolle Kima pisały coś podobnego ile Amerykanie ci płacą to nie może być prawda Marks uber ales

 •  

  pokaż komentarz

  Czerwony najazd a w "zakopali" tęczowo. Ciekawe, że tęczynki takie złe jak ktoś propaguje fakty z historii Polski ᶘᵒᴥᵒᶅ

  źródło: image.prntscr.com

 •  

  pokaż komentarz

  Czerwony najazd. Prawda o tym, jak Rosjanie wbili nam nóż w plecy w 1939 roku

  Wbić nóż w plecy to mógłby sojusznik. ZSRR żadnym sojusznikiem nie był. Przez całe XX-lecie był uważany za głównego wroga. Najechał, okupował, dopuścił się zbrodni, ale znaczenie słów to szanujmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam2a: i jak odzyskaliśmy niepodległość to czerwone szuje nas jeszcze zaatakowały no ale żydo komuch oczywiście stwierdzi, iż nas chcieli wyzwolić spod własnej niepodległości.

   (jako Naczelnika Państwa i Naczelnego Wodza) zdążyło się sformować i podjąć jakiekolwiek działania. Na zajętych przez Armię Czerwoną terytoriach proklamowana została 1 stycznia 1919 roku w Smoleńsku marionetkowa Białoruska Socjalistyczna Republika Radziecka, przekształcona 27 lutego 1919 w Litewsko-Białoruską Socjalistyczną Republikę Radziecką (tzw. Litbieł), z władzami złożonymi w dużej części z komunistów pochodzenia polskiego. 12 stycznia 1919 sowieckie Naczelne Dowództwo wydało Armii Czerwonej rozkaz wykonania rozpoznania w głąb do rzek Niemna i Szczary, a następnie 12 lutego aż po Bug, w ten sposób rozpoczynając operację „Cel Wisła”[7].

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  wbić nóż w plecy - zdradzić kogoś, w podstępny, haniebny sposób przyczynić się do czyjejś klęski, do czyjegoś niepowodzenia (za wikipedia). Szanujmy język ojczysty. Sowieci weszli kiedy wojna była przegrana, więc trudno mówić o przyczynieniu się do naszej klęski. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, animacja z przebiegu kampanii wrześniowej dzień po dniu:

  źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @gwiezdny_kupiec: wina klęski jest raczej całe polskie społeczeństwo

  •  

   pokaż komentarz

   Sowieci weszli kiedy wojna była przegrana, więc trudno mówić o przyczynieniu się do naszej klęski.

   @gwiezdny_kupiec: Pieprzysz wierutne kocopoły. Wojna była bezpośrednią konsekwencją paktu Ribbentrop-Mołotow. Gdyby nie to wydarzenie, to wojna wybuchła by w innym czasie i mogła mieć inny przebieg. Gdyby nie agresywna polityka Związku Radzieckiego, być może nie doszło by do takiego rozwoju sytuacji w Niemczech. Zachód przymykał oczy na Niemieckie zbrojenia, bo obawiała się Sowietów. Skłaniam się ku wersji Suworowa, że to Związek Radziecki był głównym sprawcą wybuchu II Wojny Światowej.