•  

   pokaż komentarz

   @cruc: Mój ojciec z woja zapamiętał głównie jak do nich przyjechał sowiecki instruktor i miał jedną metodę szkoleniową. "Z okrzykiem urrrrra zdobywać wzgórze"Mieli zostawić karabiny i zdobywać z samymi saperkami bo tak było szybciej.
   To rozwiało jego wątpliwości na temat "a może po zasadniczej by zostać w woju".
   Uznał że zdobywanie wzgórz z saperką i okrzykiem urrra nie jest dla niego :)

 •  

  pokaż komentarz

  Druga wojnę światową wygrali, w kosmos polecieli. Silny naród .

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tak tylko zapytam, co za akcja ostatnio jest anty rosyjska? codziennie coś nowego co ma pokazać jacy oni źli?

  nie nie zmieniam historii - tylko tak mi się w oczy rzuciło że jakaś akcja jest

  •  

   pokaż komentarz

   @theodolit: Rosjanie to niekoniecznie mili ludzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: Rosjanie to ludzie jak ludzie są mili i nie ;) ja tam spotkałem sporo miłych ludzi...

   rządy czy to rosyjskie, francuskie, USA czy niemieckie to nie koniecznie mili ludzie i to wszystko

   historia każdego kraju jest pełna krwi, swojej i cudzej i tyle

  •  

   pokaż komentarz

   @theodolit: Porozmawiaj z nimi o 17.09.1939 r. a przestaną być mili.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: porozmawiaj sąsiadem o PISe też przestanie być miły, co to za argument - każdy kraj ma swoje mroczne strony których ludzie wolą nie wspominać?

   a jak Czesi Zaolzie Ci wypomną to co? z resztą co ja się będę - ciekawiło mnie tylko co za akcja a nie przepychanka z zaślepionym człowiekiem, który świat widzi tylko jednokolorowo

  •  

   pokaż komentarz

   @theodolit: Na Ukrainie są wyjątkowo mili...( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) U nas byli milsi: https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/04/26/mamy-prawo-do-wszystkich-polek-sowieckie-gwalty-nad-wisla/#3 Saszka jest miły jak może na tobie zarobić...

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: rosjanie to są generalnie mili ludzie, tylko "od zawsze" mają rządy które ostro piorą im mózgi, więc masz też rację - rozmowa o takim "wyzwalaniu Zachodniej Białorusi" faktycznie nie ma sensu nawet ze zwykłym i skądinąd miłym tak po ludzku Rosjaninem.

   Dlatego faktycznie pytanie @theodolit jest zasadne - jakkolwiek by Rosjan nie oceniać, kumulacja wykopów antyrosyjskich może zastanawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @klaun-szyderca: Niech zgadnę, nikogo Ci nie zabili w rodzinie? Mi zaj!!$li dziadka i babcię... Ci wyjątkowo mili ludzie, pomijam okupowanie Polski przez 40 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   a jak Czesi Zaolzie Ci wypomną to co?

   @theodolit: Co wypomną o Zaolziu? Jak je napadli i nam odebrali w 1920tym? Czy to jak jeńców mordowali?

  •  

   pokaż komentarz

   Ja tak tylko zapytam, co za akcja ostatnio jest anty rosyjska? codziennie coś nowego co ma pokazać jacy oni źli?

   @theodolit: to jeszcze zapytaj "co to ostatnio taka akcja antyżydowska, codziennie cośnowego ma pokazać jacy oni źli". Będzie komplet.

  •  

   pokaż komentarz

   @theodolit:

   Ja tak tylko zapytam, co za akcja ostatnio jest anty rosyjska? codziennie coś nowego co ma pokazać jacy oni źli?

   To spisek imperialistów! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   historia każdego kraju jest pełna krwi, swojej i cudzej i tyle

   Problem z Rosjanami jest taki że to są mili ludzie. Tylko inaczej postrzegają świat i mają inne priorytety bo mieli inna historię. Carat a potem komunizm do tego prawosławie.
   W efekcie wykształcili fatalizm i traktowanie władzy jak siły natury (powiedzmy jak powódź, co poradzisz, nic nie poradzisz) a jak ta władza kazała napadać to się napadało. Jak kazała mordować to się mordowało a jak pozwoliła gwałcić to żal było nie skorzystać.

  •  

   pokaż komentarz

   @wbielak: powiem krótko, pitolenie, wszyscy ludzie na świecie są podobni. To co powiesz na odważnego amerykańskiego żołnierza który jedzie do Iraku, Afganistanu czy gdziekolwiek każą mu demokracje nieść.

   Ludzie (my jako tako) są prości chcą w spokoju wychowywać rodzinę, móc nakarmić dzieci i odpocząć. Przemoc agresja itp szybko się ignoruje i zapomina - zobacz jak szybko aktualne konflikty zbrojnie znikają z myśli normalnych ludzi - tak szybko jak media przestają nagłaśniać....

   Historia jest pełna konfliktów - nawet na poziomie księstw które teraz można nazwać Polską, a co dopiero z sąsiadami. A od wieków parę osób właściwie manipulując krajem potrafi wyzwolić agresje bez problemu.
   Wszystko zależy od postrzegania i tłumaczenia.

   Moim ulubionym przykładem jest Jagiełło i konflikt z Zakonem. Zakon krzyżacki poza polską z tego co wiem cały czas cieszy się pozytywnym ujęciem w historii. Z naszego polskiego punkty widzenia byli agresorem... z którym dzielnie walczyliśmy. Jednak nie trzeba się dużo napracować żeby historię opisać jako świetnie wykorzystaną sytuacje polityczno-wojskową którą Jagiełło scalił Polskę z Litwą. Teoretyczne błędy i np opóźnienie ataku na Malbork to tak naprawdę chęć przedłużenia konfliktu, bo zakon jako przeciwnik był na rękę politycznie...

   Ja jestem po prostu zwolennikiem tego że nie można nienawidzić kraju/nacji - kiedy to polityka międzynarodowa jest największym gównem... i nie ma sentymentów tylko biznes... a my mamy jakieś żale i podwójne standardy zamiast skupić się na tym co aktualnie jest najlepsze dla żyjących ludzi....