•  

  pokaż komentarz

  Znalezione na jakimś forum (pisownia oryginalna + uaktualnione + skróty):

  Znów się podniecamy bez sensu.

  Sankcje USA nie są jeszcze wpisane w ustawę budżetową. To jest dopiero projekt. Nie wiadomo czy na pewno i w jakiej formie zostanie przyjęty. Do tego wymaga podpisu Prezydenta Trumpa, a to też nie jest pewne.

  Projekt zakłada okresy przejściowe. bodajże 40 dni od wejścia w życie samej ustawy budżetowej. Do tego kolejne 20 dni na wycofanie się firm biorących udział już w projekcie. Kaczki zadziałają to w tym czasie pozostanie tylko połączenie odcinka niemieckiego z duńskim. To pewnie maksymalnie kilka kilometrów rur do położenia. Na sto % nie będzie z tym problemu.

  Sankcje natomiast są niebezpieczne ze względu na precedens i możliwość łatwego ich rozciągnięcia na inne inwestycje Rosjan. A przecież już mówi się o kolejnych gazociągach. Z drugiej strony uchwalanie sankcji które z założenia nic nie zdziałają jest nie tylko bezproduktywne. Dodatkowo pogarsza i tak napięte relacje USA z najważniejszymi krajami Europy. Dotychczas były to kraje sojusznicze. Ale od niedawna USA zaczęło obkładać je "sankcjami", np. cła na samoloty. W tej sytuacji uchwalenie kolejnych sankcji przez USA to trochę jak by prezent dla Moskwy.

  //

 •  

  pokaż komentarz

  Nie będzie żadnych sankcji bo za całą tą inwestycją stroją prywatne amerykańskie banki.

 •  

  pokaż komentarz

  Te sankcje to już prawie miejska legenda. Administracja amerykańska jest w tych sprawach dość biegła i nie ma problemu z wprowadzeniem sankcji np. przeciwko rezimom. Tutaj natomiast ciągle tylko deklaracje. Obawiam się, że skończy się na słowach.

 •  

  pokaż komentarz

  Lewarowanie zwieksza sie, ciekawe jakie jest danie glowne.