•  

  pokaż komentarz

  Tylko w tej zabitej dechami Polsce spokój

  I niech tak zostanie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Podobno 2020 rok ma być rokiem największych protestów w tym stuleciu. Szykują się protesty również w wielu innych krajach. W Polsce też są możliwe ze względu na to że ceny znacznie podskoczą od nowego roku :P

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Tylko o czym to świadczy? Rząd nakłada kolejne, absurdalne podatki a Polacy siedzą cicho. Nie wiem czy to powód do radowania się

  •  

   pokaż komentarz

   @SiemkaKtoPeeL: w Polsce protesty będą jak górnicy nie dostaną siedemnastek

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: Mam nadzieję że będą jeżeli dostaną.

  •  

   pokaż komentarz

   @SiemkaKtoPeeL: to możliwe, może skumulować się masa lokalnych problemów i ostatecznie zewnętrznemu obserwatorowi może sprawić wrażenie synchronizacji, problemem jest akcja CIA w Chile i jej skuteczność - od wtedy każdy zakłada celowe działanie. Tak na serio celowe wywołanie zamieszek w zintegrowanym, stosunkowo zamożnym, demokratycznym społeczeństwie nie jest takie łatwe... Polska to osobny temat. Ostatnią siłą polityczną która integrowała tak, że był otwarty protest (blokady dróg) i mógł funkcjonować dłużej niż dzień, była Samoobrona. Polacy mają chyba kompleks, którego Amerykanie nie mają - jeżeli władza jest dyktatorska masz prawo się zbuntować (na tym opiera się USA). Polacy chyba mają mieszankę cierpliwości i obawy - ten naród po prostu za dużo przeżył przez ostanie 100 lat. Warszawska (oraz w innych większych miastach) klasa średnia i jej okolice mogą z czasem zintensyfikować demonstracje, lecz bez poparcia szerokich mas społecznych lub instytucji siłowych, jakakolwiek niedemokratyczna zmiana władzy w Polsce nie nastąpi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SiemkaKtoPeeL: Będą protesty o wolne sądy, będą jakieś KODy. Ale nie widzę opcji ludzi się zebrali i protestowali przeciw drożyźnie albo podatkom. Zresztą w takiej francji to już nie wiadomo czy to protestujący czy chuligani. Mają za dobrze, u nas ludzie rano idą do pracy a nie rzucać kamieniami w policję.

  •  

   pokaż komentarz

   @matkaPewnegoMirka: W Polsce nigdy nie nastąpi zmiana władzy w wyniku protestów bo nigdy za protestami nie da się przekonać zbyt duża liczba osób. Patrz np KOD (przecież marketingowo to powinno się udać, były elity, byli sędziowie, byli aktorzy, byli aktywiści itd)

   Polaków zbyt długo wszyscy próbują oszukać. Póki oszukują po cichu i dają Polakom robić swoje Ci dalej robią swoje, ale jak trafi się grupa która próbuje coś zwojować protestami to reszta podchodzi do tego z dystansem i lekceważeniem.

   Gdyby chodziło jakiejś grupie o logiczny, przemyślany postulat to rząd by go po prostu uchwalił ewentualnie robiąc z niego karykaturę

  •  

   pokaż komentarz

   @koral:

   Jesteście tak głupi, że po podwyżce podatków VAT do 30% i dochodowego 30%, paliwa do 7 PLN za litr jedno na co was będzie stać to napisane kolejnego posta i śmiech z innych np. Francuzów.

   Ale jak zagrożone jest pobieranie mp3 i mp4 to wyjdziecie z domów, żeby nie odebrano prawa do kradzieży, bo tak wolno waszych głowach.

  •  

   pokaż komentarz

   @matkaPewnegoMirka: Poczekajmy do pierwszego kryzysu, jak trzeba będzie ciąć i skończy się 500+, trzynaste emerytury, nadmuchane pensje w budżetówce, to chyba rząd znacjonalizuje śmieci, wodę, prąd, wynajmowane mieszkania i pewnie banki, które dały na te mieszkania pożyczki, bo inaczej to raczej ludzie się nie wypłacą.

  •  

   pokaż komentarz

   logiczny, przemyślany postulat

   @PierDacze: służba zdrowia miała kilka takich projektów wokół niej, a dzieje się coraz gorzej (vide - samorządy). Problem jest taki, że PO chociaż udawała jakąś obywatelskość; teraz nawet tego nie ma, jest olewanie prawa, procedur, norm... Nie licz na coś od tej partii, która na szefa NIK wstawiła takiego kogoś a teraz "prosi" go o ustąpienie (ciekawe ile innych ważnych spraw nam teraz umyka?) o zmianę polityki.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: c!#??wo ale stabilnie? Najgorsze podejście z możliwych. Lepiej zrobić rozp?#$%#@ i czystki i zmienić coś w tym burdelu. Bo c!#??wo ale stabilnie zawsze zmienia się w c!#??wo a potem w klęskę i problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniarek: dokładnie ale to co tam tłumaczyć barachło... Oni się cieszą z tego jak więcej zrobią niż zarobią, cieszą się z Husarii a o poważnych dzisiejszych sprawach cisza przechodzą jak stado owiec... Eejjjj tam nie ma co!

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: jak oglądasz tvpis to zawsze będzie, w PRLu też zawsze był....https://www.bbc.com/news/world-europe-50625089

  •  

   pokaż komentarz

   @matkaPewnegoMirka:

   Protesty nic nie zmienią bo argumenty nie przemawiają do ludzi i ich nie porywają dopóki ci maja co żreć; do ludzi przemawiają emocje, a emocje najlepiej wywołują socjotechnicy czyli manipulanci, ale potrafią oni dotrzeć tymi technikami tylko do grupy max kilkunastu procent obywateli i jaka to grupa zależy od tematyki emocji.

   Coraz więcej ludzi ma wywalone jajca albo dlatego że goli hajs tutaj i go dywersyfikuje w pasywne źródła dochodu oraz odkłada (i ich będzie stać na wiele nawet jak ich interes padnie), albo dlatego ze nic nie rozumie z tego co się dzieje, albo dlatego że liczy na to że już niedługo uda się im zarobić hajs już niedługo a jeżeli nie to nabiorą tyle doświadczenia i umiejętności w między czasie że sobie spokojnie wyjada za granice.

   Poza tym cześć zjawisk ekonomicznych, spolecznych i politycznych wyglada jakby była zaplanowana i nieprzypadkowa co jest dosyć dziwne patrząc na to że dotychczasowe partie rządzące nie potrafiły planować dalej niż 8 lat w przód.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierDacze: akapit 1. zależy od skali, proszę pamiętać, że pogarszanie się warunków życia będzie napędzała tą kulę śnieżną (choć początkiem efektu kuli, moim zdaniem, będzie kolejny kryzys - w 2020 lub kolejnym); wraz z natężeniem konflktu łatwiej będzie dotrzeć, dopasować hasła do postaw. Akapit 2. "goli hajs tutaj i go dywersyfikuje w pasywne źródła dochodu oraz odkłada" - na serio przerysowane zdanie co do sprytu narodu polskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) zazwyczaj przy zupełnie gwałtownych konfliktach początkowy pretekst wydaje się być błahy. Akapit 3. "wyglada jakby była zaplanowana i nieprzypadkowa" na serio? Gdzie? Sorki, ale teoria spiskowa, która tłumaczy częściowo współczesny świat u mnie nie przejdzie. Czym innym są tajne operacje, a czym innym przemiany społeczne (vide - Iran, czyż nie jedna tajna operacja zmieniła losy świata?) Irańska demokratyczna rewolucja została zniesiona przez islamistów etc...

  •  

   pokaż komentarz

   @matkaPewnegoMirka:

   To nie jest spryt narodu polskiego tylko spryt jakichś 2-3% społeczeństwa. Może 5% . Trudno powiedzieć. Szacuję to totalnie z dupy.

   Znam temat przez swoje kontakty zawodowe. Kto zarabia dobry hajs ten kupuje:
   - mieszkania w dobrych lokalizacjach (odpowiednie rejony miast, odpowiednie mieszkania)
   - zloto inwestycyjne
   - bawi się w małego dewelopera i np stawia budynek, sprzedaje 75% powierzchni, a 25% najlepszej pod wynajem zostawia dla siebie
   - mieszkania za granicą w dużych miastach
   - działki
   - (to już nie pasywne) kombinuje otwarcie jakiejś firmy produkcyjnej która produkuje mało skomplikowany produkt, najczęściej jako podwykonawca-dostawca danego podzespołu (przysłowiowej śrubki tyle ze generującej dużo skażenia lub praca w trudnych warunkach) do dużej zachodniej montenfabriken.

   Przykład takich działań?

   Zablokowali handel ziemia rolna dla większości Polaków akurat chwile przed drastycznym ich się bogaceniem? Zablokowali.
   To dlaczego obcokrajowcy z każdym rokiem kupują jej coraz więcej, a ja nie mogę mimo ze mnie stać?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Pis rucha polaków w dupę a oni potulnie się na to godzą, faktycznie oby tak zostało

  •  

   pokaż komentarz

   @koral Biernosc jest najgorsza. Czekam tylko az wywioza caly ten rzad na taczkach do izraela razem z milicją.

  •  

   pokaż komentarz

   @koral: Niech się Polacy modlą, czczą cara i wierzą

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce nigdy nie nastąpi zmiana władzy w wyniku protestów bo nigdy za protestami nie da się przekonać zbyt duża liczba osób. Patrz np KOD (przecież marketingowo to powinno się udać, były elity, byli sędziowie, byli aktorzy, byli aktywiści itd)

   @PierDacze: Może kiedyś nastąpi takie przesilenie, ale KOD nie mógł się udać bo zasadniczo to jest część jednej formacji, kłótnia w rodzinie. Takiej zmiany musieliby dokonać ludzie głodni.

   To jest chyba wada demokracji. Większość zawsze tak wybierze. Konserwator w firmie wybiera prezesa. To się nie może udać. Nawet jak dochodzi do jakiegoś przewrotu to raczej znowu socjalistycznego i lądujemy może bliżej środka, ale tylko po to żeby za chwilę dryfować z powrotem na lewo. Socjalizm to jest taka zaraza.

   Dzieciom, chorym, starym i niepełnosprawnym nie dać? Potem ktoś musi na to kasę zbierać żeby rozdać i po dziesięcioleciach "wolności" niektórym dalej się wydaje, że ktoś się musi tym wszystkim opiekować. Niezależnie od wszystkiego ten kto trzyma kasę zawsze wygrywa.

   Jedna rzecz mnie jeszcze wkurza i co zauważyłem tutaj. Wiele osób daje się łapać na takie proste zabiegi, które z biegiem czasu przekształcają nasz w system w totalitarny. Chodzi mi o tłumaczenia Systemu, że robi to wszystko dla naszego dobra. Jesteś przeciwko pedofilii? To daj sobie zaglądać do komputera. Czytam tu czasem takie wypowiedzi, że "ja tam nie mam nic do ukrycia". Jesteś za używaniem kryptowalut? Pewnie pochwalasz handel ludźmi, narkotykami itd. Jesteś przeciwko likwidacji gotówki? Popierasz mafie, a przy okazji jesteś taki nienowoczesny. Jesteś przeciwny przymusowi szczepień? Wierzysz w płaską Ziemię, chcesz żeby wszyscy poumierali. To są nasze kawałki wolności i nawet jeżeli nam się wydaje, że to nic dla nas nie zmienia bo nie jesteśmy z mafii, zaszczepieni itd. to kiedyś przyjdzie do głowy jakiemuś Obcemu wywołać u nas kryzys i żeby nad nim zapanować użyje gotowych narzędzi żeby nas pałować.

  •  

   pokaż komentarz

   @PierDacze to powiedz nam ile zarabiasz że tak inwestujesz średnia dla Polski to jakieś 5k netto nawet jak zarabiasz 15k to gówno zainwestujesz a nie to co piszesz, nawet jak byś zarabiał 20k to jest niecałe 5k euro

  •  

   pokaż komentarz

   @fraciu: Ja nie zarabiam ale ze względu na charakter mojej pracy mam czasami z takimi ludźmi do czynienia.
   Jak ktoś ma dobre know how na biznes to nie musi zatrudniać 100 osób żeby zarabiać po 50k pln miesięcznie lub więcej. Oprócz tego że jeździ sobie audi lub BMW z salonu w leasingu i ma fajny zadbany domek i trochę droższych rzeczy na które mało kto zwraca uwagę (ale to tez nie zawsze).

   Tacy ludzie rok do roku w okresie prosperity akumulują kapitał lub dobra lub np są udziałowcami w hotelach itd itd

   Otwórz oczy.

   Znam np głupiego zwykłego hydraulika który zatrudnia może z 6 osób, ma gdzieś pod 50 lat, trzecia żonę i każdej zostawiał dom po rozwodzie i samochód, zaczynajac od zera i jeżdżąc busem a teraz znowu śmiga CLA nowym...

  •  

   pokaż komentarz

   @PierDacze ja nie mówię że nie ma xd ale jest to garstka ludzi w pl całkiem mała w Polsce inwestuje się w masło #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   @fraciu: tylko że dobra (w sensie grunty) które oni mogą kupić są ograniczone, a ich kapitał i bogactwo są cały czas kumulowane bo wydają oni pieniądze z dochodów pasywnych w większości, a jeżeli majątek im umyka to z powodu mocno nietrafionych biznesów/uzależnień/chorób/rozwodów. Nie uwzględniam spadków cen nieruchomości/akcji wywołanych cyklami koniunkturalnymi.
   W związku z tym cena gruntów będzie rosła przy obecnym modelu ekonomiczno-społecznym.
   Dlaczego utrudnia się im zakup ziemi a umożliwia obcokrajowcom?

   Czy jest ich mało? Mało to byłoby gdyby to było 1000 rodzin na Polskę, a takich rodzin jest myślę z pół miliona spokojnie.

   Z tego ze 100 000 tysięcy buduje apartamentowce, hotele, pensjonaty, hurtownie, sklepy internetowe. Ogólnie mielonki kapitału gdzie jeżeli rentowność roczna to 5% to są zadowoleni. Tam zarabiają goście którzy maja firmy budowlane, instalacyjne, informatycy itd i tak się to kręci.

   Myślisz że Polska się dzieli na biednych, średnio bogatych, bogatych etatowców/januszexow i super milionerów?

   Nie!

   Są ludzie dla których 15k netto to nieosiągalna wypłata i ludzie którzy zarabiają 5x tyle ile wydają lub więcej i oni coś z tymi pieniędzmi co zostają musza robić a wierz mi że to nie są turbokonsumenci i w 90% prowadzą taki sam tryb życia jak statystyczny Polak zarabiający 4-5tys netto

 •  

  pokaż komentarz

  "Ten film został usunięty z powodu naruszenia Warunków korzystania z usługi YouTube."

 •  

  pokaż komentarz

  Demokracja się kończy, fajnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: Bo w Hongkongu czy Iranie to przeciwko demokracji protestują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aokx: Demokracja jest nieodpowiedzialna, zauważył to już Sokrates setki lat temu. Ludzie którzy nie myślą (nie są zdolni do rozważania za i przeciw) nie powinni mieć prawa głosu. Polecam na yt film "Why Socrates hated democracy". 4 minuty i demokracja rozjechana.

  •  

   pokaż komentarz

   @NaAdanosa: nie trzeba oglądać filmu o Sokratesie, żeby to ogarnąć. Jeśli władza w zamyśle ma wynikać z głosów/decyzji większości to żeby prowadziła do dobrych rzeczy, ta większość musiałaby być niegłupia. Musiałaby posiadać zdolność do przewidywania skutków i wyciągania wniosków, a przede wszystkim musiałaby jakkolwiek orientować się w temacie, w którym oddaje swój głos. Niestety, większość ludzi ma problem przynajmniej z jedną z wymienionych rzeczy, a w niektórych miejscach Polski/świata, przeciętny/średni, czyli też częściej obecny człowiek, to człowiek głupi. Taka prawda

  •  

   pokaż komentarz

   @spiritoo: Nie spodziewałem się mądrego komentarza na ten temat. Szanuję w opór i pozdro!

  •  

   pokaż komentarz

   Demokracja jest nieodpowiedzialna, zauważył to już Sokrates setki lat temu. Ludzie którzy nie myślą (nie są zdolni do rozważania za i przeciw) nie powinni mieć prawa głosu. Polecam na yt film "Why Socrates hated democracy". 4 minuty i demokracja rozjechana.

   @NaAdanosa: owszem sokrates miał racje ale jest to najmniej szkodliwy system, niema lepszej alternatywy

  •  

   pokaż komentarz

   @spiritoo problemem demokracji nie jest glupota większości a powszechna manipulacja informacja.. większość przy dostępie do rzetelnych informacji jest w stanie podjąć właściwe decyzje.

  •  

   pokaż komentarz

   @oguras: to jest pewna część problemu, ale ktoś kto wychodzi poza wspomnianą przeze mnie grupę, będzie umiał rozdzielić rzetelne informacje od ścieku.

   Jakoś skończeni kretyni też mają dostęp do książek, do sensownych stron internetowych, kanałów na yt, czy artykułów. Jednak nadal postanawiają czytać co najwyżej „Fakt” i oglądać patostreamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @spiritoo nikt nie ma na to niestety czasu. Nie jest to też często wcale takie proste bo nikt nie jest specjalistą od wszystkiego. Ja bym powiedział że manipulację wcale nie dyskryminują ludzi bardziej inteligentnych.. jedni nie zdają sobie z tego sprawy, inni myślą że rozróżniają fałszywe informacje..

  •  

   pokaż komentarz

   @oguras: to nie kwestia czasu, to kwestia umiejętności poszukiwania rzetelnych informacji. Tyle samo czasu spędzę nad artykułem naukowym o szczepionkach, ile spędziłabym na wysrywach na tysiąc akapitów jakiejś madki z forum. Mój wybór i kwestia mojej świadomości co postanowię przeczytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @spiritoo wysryw madki na forum nie trudno ocenić jako nierzetelny. Trudniej interpretować wiadomości z mediów głównego nurtu..

  •  

   pokaż komentarz

   @NaAdanosa: Kolejny "rozjeżdżający" filmik na jutubie. Bardzo lubię takie monologi, ew. przytoczone wypowiedzi dla efektu potwierdzenia. Zero dyskusji, tylko jedno stanowisko pokazane. Żeby tylko nikt przypadkiem banieczki informacyjnej nie naruszył.

   Ciekawe, czy Sokrates przewidział, że w XXI wieku gimnazjalista ma więcej pojęcia o świecie niż liczący sobie kilkadziesiąt wiosen filozof z Grecji?

 •  

  pokaż komentarz

  w polsce wiekszosc osob to matoły i p$#%usie wiec protestować nie beda
  dwie wojny zabily wiekszosc wartosciowych ludzi w tym kraju (elit)
  taka prawda
  a protestowac trzeba