•  

  pokaż komentarz

  Może po prostu odpuśćcie sobie ten idiotyzm zamiast słuchać się debili z Solidarności. Bo puszczam pawia argumentacja o pracownikach, że jest zakaz handlu w Niedzielę, bo pracownicy, bo maja rodziny i inne podobne kulawo idiotyczne wyjaśnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo puszczam pawia argumentacja o pracownikach, że jest zakaz handlu w Niedzielę, bo pracownicy, bo maja rodziny i inne podobne kulawo idiotyczne wyjaśnienia.

   @Redguard: Miałem okazję rozmawiać ze zwykłymi szarymi praciwnikami z kas w marketach. Nie byli wcale zadowoleni z tego, że im zabrano niedziele.

   1. W sob i pt mają teraz 2x więcej roboty, a tak ta praca się rozkładała jeszcze na nd.

   2. Za pracę w nd brali dzień wolny w tygodniu, by załatwić sprawy w urzędzie itp.

   3. Za nd mieli ekstra siano, co pozwalało dorobić sobie i nie latać Bóg wie gdzie, np. jako sprzątaczka.

   Solidarność w Polsce to niech idzie się dotlenić, bo wygadajują takie banialuki, jakby mieli jakieś poważne niedotlenienie mózgów. Nic merytorycznego, opartego w faktach, prawie w ogóle nie mówią. A tylko zajmują się socjalizmem. Aż podejrzewam tam działanie agentury wpływu, żeby sabotować i dewastować polską gospodarkę. To ABW powinna się bliżej temu przyjrzeć, czy gdzie czasem "cudownych" interesów życia nie pędzą. To jest kpina, co te solidaruchy razem z klerem i pis-socjalistami porobiły. Miliardy strat. A mało komu to los poprawiło, by czuł się zadowolony. Jedynie restauratorzy się mogli trochę ucieszyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tolstoj-kot: Dodam jeszcze coś lepszego. Solidaruchy tak podnoszą głosy o tych pracownikach w sklepach, że rodziny, że praca,że to w domu oni chca być itd...no i ok . Pomijajac nawet to co napisałeś a o czym wszyscy dookoła wiedzą, że to tak nie do końca sami szczęśliwi (rzekłbym, że na odwrót) to ten kulawy argument o rodzinach itp rozbija się o całą rzeszę pracowników zatrudnionych w Niedziele w innych sektorach gospodarki.
   Kina, restauracje, jakieś place zabaw itd itd zały zestaw typowych usług...co tam ludzie nie mają rodzin? dzieci? partnerów? Nie tu Solidarność już nie widzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Po prostu ta organizacja zeszmaciła się dawno dawno temu i nie warto sobie łba tym zawracać i tym pajacem Dudą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard Solidarność zawsze była rakiem, teraz po prostu się powiększył. Smutne, że tylu Polaków ją szanuję.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli sklepy chcą handlować bo nawet szukają omijania przepisów, są ludzie którzy chcą pracować i dorobić sobie w weekend i kupujący chcą otwartych sklepów żeby tłum się rozłożył na 2 dni.

  A wystarczyło wprowadzić zapis że w umowie o pracę jest zapis czy ktoś chce pracować w weekend czy nie i jasny zapis że jak ktoś się nie zgadza to nie będzie pracować w weekend.

  Ale u nas to zawsze muszą coś odwalić

 •  

  pokaż komentarz

  Na tym zakazie stracą najmniejsi. Wielka korporacja będzie starać się obchodzić przepisy. Najpierw każdy sklep zostanie placówką pocztową, później powstaną na każdym osiedlu sklepy samoobsługowe. Jeszcze brakuje małych stacji z ogromnym sklepem.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego solidarność decyduje o tym co 40 milionów ludzi może albo nie może zrobić XD

 •  

  pokaż komentarz

  I to jest piekne, na siłe próbuja uszczęśliwić ludzi, ale ludzie nie chcą być na siłę uszczęśliwiani, więc obchodzą te durne prawo jak mogą... Dlaczego nie zezwolić na handel w niedziele? Kto będzie chciał ten będzie pracował - Pracowałem w handlu i tak elastycznego grafika jak tam, to nie miałem nigdy. Chcę mieć wolny dzień w środku tygodnia - dało się załatwić bez utraty pensji lub urlopu, chciałem coś załatwić na mieście? albo wolny dzień albo druga zmiania, chciałem mieć cztero dniowy weekend? też się dało załatwić...