•  

  pokaż komentarz

  Dobrze że państwo nie ma statystyk ilu ludzi dziennie przechodzi na czerwonym.

 •  

  pokaż komentarz

  Czytając te komentarze w sumie dziwię się że tylko 190 ofiar było w tym roku. Pięknie widać takie typowe polskie myślenie - JA jeżdżę samochodem więc j%$#ć całą resztę, najlepiej jakby na zielonym świetle piesi też nie mieli pierwszeństwa bo tylko pchają się pod koła i przeszkadzają w jeździe, zero myślenia o innych i tego że w ruchu uczestniczą też inni ludzie.

  Swoją drogą argumentacja ze strony osób jeżdżących samochodami, że po wprowadzeniu takich przepisów w Polsce bankowo zaczną ginąć ludzie tylko źle świadczy o nich samych. Czyżby w innych krajach ludzie potrafili z tym żyć a tylko wy jesteście takimi debilami że nie potraficie zauważyć że ktoś zbliża się do przejścia dla pieszych? Poza jakimiś wyjątkowymi przypadkami że nagle ktoś się odwróci i bez patrzenia wlezie na pasy (nie wiem, 1/10 000 osób, może mniej?) naprawdę nie trzeba czytać w myślach, każdy normalny człowiek za kierownicą widzi że pieszy idzie w stronę przejścia. No chyba że akurat leci slalomem 120@50km/h po 3 pasach pisząc przy okazji esemeska, ale mam nadzieję że nawet wy zauważycie że w tej sytuacji to nie pieszy jest tu problemem.

  Od 10 lat jeżdżę po mieście codziennie samochodem i dla mnie po prostu normą i elementem dobrego wychowania jest że jak pieszy zbliża się do przejścia to go puszczam, nie widzę w tym żadnego problemu, bo po prostu jak są pasy bez świateł to zwalniam i zachowuję ostrożność, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Naprawdę wystarczy po prostu używać oczu i mózgu.

 •  

  pokaż komentarz

  W 2018 r. na przejściahc dla pieszych zginęło 285 osób (http://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html).
  Na ile byli to tylko piesi (brano pod uwagę również rowerzystów) to nie wiem.
  190 osób zabuitych w 11 miesięcy, to chyba mniej - ale oczywiście nie do końca wiadomo, co porównujemy.

 •  

  pokaż komentarz

  no ale zaraz przeciez polski janusz twierdzi ze jak pieszy bedzie mial zawsze pierszenstwo to bedzie masakra na przejsciach na pieszych! łolaboga! bedzie jeszcze gorzej

 •  

  pokaż komentarz

  A rok się jeszcze nie skończył...