•  

  pokaż komentarz

  To mu zap$%#%%$anie pomogło... i sobie przyśpieszył, ale czas wymiany auta. A to drugie auto ( ಠ_ಠ) co za perfekcja w chęci zmiany pasa ruchu. To jak zwykle - wypadek jest nie, bo jeden błąd, ale bo suma kilku. Jakby tym lewym pasem takiej szarży nie puścił, to miałby autko całe. Mózgi. Wjeżdżają do tunelu, to nie potrafią spokojniej... przepisowo. By się tam co zapaliło w trakcie wypadku, to by się dymem podusili. Jakość szkolenia polskich kierowców.

  Poza tym - dobry przykład na to, co się dzieje wtedy, gdy przy większej prędkości następuje gwałtowny ruch kierownicą. W kontrę wtedy to wcale nie jest łatwo trafić dobrze, a najczęściej odpowiadają kolejnym gwałtownym ruchem, w stresie, no i pyk... ¯\_(ツ)_/¯ Dobry przykład. Uczcie się. Trenujcie w tym, by nie kręcić kierownicą jak kapitan sterem na filmach. ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   To mu zap@#!###anie pomogło.

   @Tolstoj-kot: jaką on miał prędkość?

  •  

   pokaż komentarz

   jaką on miał prędkość?

   @PanSpustoszenie: Przekroczoną na pewno. Widziałem wszystkie możliwe tunele w Niemczech, masę polskich i wiele szwedzkich. Jak jadą ciężarówki, to z maksymalną przepisową prędkością. Tirowiec nie pojedzie ci inaczej, a jeśli, to ze wskazaniem na prędkość wyższą niż dopuszczalna.

   To raz. Po drugie popatrzyłem na komentarz miejscowego - dobrze oplusowany.

   Tam nagminnie jest przekraczana prędkość! Powinna być liczona średnia prędkość przejazdu przez tunel i na tej podstawie wystawiane mandaty! ~Norek

   To sobie opinię wyrobiłem.
   A Ty na podstawie czego wnioskujesz?

   pokaż spoiler Bo chyba nie tego, że sam lubisz szybko, to zaraz tępisz człowieka, gdy kto mówi, że to niedopuszczalna głupota i ryzykowanie życiem innych?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak jadą ciężarówki, to z maksymalną przepisową prędkością.
   Tirowiec nie pojedzie ci inaczej, a jeśli, to ze wskazaniem na prędkość wyższą niż dopuszczalna.


   @Tolstoj-kot:
   To weź się zdecyduj.¯\_(ツ)_/¯

   By się tam co zapaliło w trakcie wypadku, to by się dymem podusili.
   Po to jest w tunelu wentylacja oddymiająca i tunel ewakuacyjny, żeby się nie podusili.

  •  

   pokaż komentarz

   Przekroczoną na pewno.

   @Tolstoj-kot: po czym tak wnioskujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   Po to jest w tunelu wentylacja oddymiająca i tunel ewakuacyjny, żeby się nie podusili.

   @Polinik: Wentylacja oddymiająca? Nie każdy tunel jest w to wyposażony. Poza tym taki system może w danych okolicznościach nie sprawdzić się, bo są różne przypadki, niekiedy ekstremalne. Tunel jest miejscem szczególnie niebezpiecznym. Kierowcę LKW obowiązuje całkowity bezwzględny zakaz używania telefonu komórkowego podczas pokonywania tuneli. Dodatkowo bardzo często umieszcza się tam fotoradary mierzące prędkość średnią - bo zdają sobie sprawę z zagrożenia, które tworzy przede wszystkim prędkość. Przy małej następstwa ewentualnego wypadku są mniejsze. Logiczne chyba? Fizyka.

   Poczytaj najpierw: https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCar_w_tunelu_Mont_Blanc#Przebieg_katastrofy jak skończysz, to wróć... zaczniemy rozmowę raz jeszcze. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie każdy tunel jest w to wyposażony.

   @Tolstoj-kot: ale ten jest. Polecam na przyszłość ogarnąć podstawowe fakty w temacie na który wygłaszasz z poczuciem wyższości głupiomądre frazesy.

  •  

   pokaż komentarz

   ale ten jest

   @Polinik: No i chuj, że jest? Titanic był "niezatapialny", ileż to już takich rzeczy było? Hindenburg - "bezpieczny". Mosty, co się zawaliły - "niezniszczalne". Trybuny, co runeły na stadionach, zabiając dziesiątki - "bezpieczne". Genialne myśli inżynierskie, które jednak w jakichś okolicznościach zawiodły. Tu masz system oddymiający "niezawodny"?

   Kija masz a nie gwarancji moce, że to zadziała w momencie próby perfekcyjnie. Może. Oby! Ale wcale nie musi. Też żaden projekt do końca nie przewidzi na jak silną próbę zostanie wystawiony i czy temu podoła.

   ...i przeczytałeś o Mont Blanc? Bo unikasz odpowiedzi. Tam też mieli zabezbieczenia. Nie pomogły.

   ¯\_(ツ)_/¯