•  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że ten rak tak bardzo się rozrósł. Niestety niektórzy w chinach widzą tylko tanie telefony i szczoteczki od xiaomi, głównie z racji tego, że są daleko od nas, więc nie widzimy w nich takiego samego zagrożenia jakim jest rosja.

  Tyle się tu pisze o tym całym Orwellu i innych niebezpiecznych wizjach przyszłości, a chiny wprowadzają u siebie wszystkie te najgorsze pomysły na inwigilację obywatela, a i tak wiele osób ciesze się, że rosną w siłę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: To nie Chiny są silne, to świat zachodu zdycha w bezsilności pseudoliberalizmu który spowodował odejście od wartości na których został zbudowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: Skończ, bo nie mogę już czytać tych głupich wypociń. Ja wiem, że to wykop i takie dyrdymały dostają dużo plusików, ale mnie to już irytuje.

   To na pewno przez gejów jest gorzej, a nie przez to, że firmy skuszone większymi zyskami przeniosły produkcję do Azji xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Kolejny który tylko gejów widzi. ch?$ mnie oni obchodzą, dla przyszłości społeczeństw zerowy pożytek. Pisząc powyżej miałem całkowicie inny sens do przekazania.
   Problemem jest liberalizm który przede wszystkim przełożył się na gospodarkę. Od lat 70s wielkie amerykańskie korporacje zaczęły promować globalizację, potrzebowały tej formy dla przerzucenia swoich fabryk i kapitału do krajów trzeciego świata. Dzięki taniej sile roboczej w szybki sposób zarobiły olbrzymie pieniądze osiągając status międzynarodowy. Obecnie dysponują kapitałem większym niż niejedno gówno państwo. Tylko że ostatnią zaporą przed agresywną polityką korporacji jest właśnie państwo które w swoim założeniu ma dbać o dobro swoich obywateli. Więc reguluje rynek dla prywatnych firm, stanowi prawo i pobiera podatki. Czyli wszystko co blokuje rozrost korporacji.
   Ludzie są durniami bo nie dostrzegają że tak jak autorytarną polityką prowadzi Pekin, tak samo agresywnie i autorytarnie działają korporacje. najlepszym przykładem jest to jak optymalizują politykę podatkową, robiąc wszystko żeby wyruchać państwo w którym działają.
   Narzędziem do poszerzenia swoich wpływów jest osłabienie państwa. Stąd to promowanie pseudo liberalizmu nawet w najgłupszej zdewastowanej formie. ważne żeby postawić wartość i bezwzględną wolność jednostki nad interesem społeczności. I dlatego ten pseudo liberalizm wylewający się z międzynarodowych społecznościówek przede wszystkim uderza w wartości państwowości, tradycji, patriotyzmu, jedności narodowej czy też utrzymania granic. Im słabszy naród, tym słabsze państwo, im słabsze państwo tym silniejsze korporacje.

   Po co wam demokratycznie wybrany rząd jak możecie mieć korporacje i pseudo liberalizm? Problem nie są Chiny (które de facto działają jak bezwzględna niedemokratyczna korporacja nastawiona jedynie na zysk), problemem jest słabość zachodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Kogo k!#@a obchodzą jacyś geje i inne LGBT...j@%@ne 2% społeczeństwa a krzyczą jakby od nich zależała przyszłość UE i całego świat. Do pracy durnie a nie na ulicach krzyczeć o jakieś k!#@a związki partnerskie - sam jestem w związku partnerskim żeby nie byłoby.

  •  

   pokaż komentarz

   Od lat 70s wielkie amerykańskie korporacje zaczęły promować globalizację
   @cerastes: Buhaha. Pretensje miej do braci Wright że wymyślili samolot... Ty też należysz do ludzi którzy chcą cofać globalizację?

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle się tu pisze o tym całym Orwellu i innych niebezpiecznych wizjach przyszłości, a chiny wprowadzają u siebie wszystkie te najgorsze pomysły na inwigilację obywatela, a i tak wiele osób ciesze się, że rosną w siłę.

   @Murasame: u nas one są od dawna, tyle, że w ramach korporacji. Akceptując regulaminy Google, Facebooka i operatorów komórkowych godzisz się na przekazywanie swoich wszystkich danych.

   W dodatku Rosja już teraz buduje swój system inwigilacji, który będzie znacznie większy niż ten w Chinach, bo pomimo 8 razy mniejszej ludności, w Rosji będzie więcej kamer niż w Chinach.

  •  

   pokaż komentarz

   Buhaha. Pretensje miej do braci Wright że wymyślili samolot... Ty też należysz do ludzi którzy chcą cofać globalizację?

   @ZostaneMistrzem: przeciwnicy Chin chcą to robić.

   Przecież Chiny bardzo globalizację popierają, bo się na niej niezmiernie wzbogaciły.

   Przecież to, że Trump nakłada cła, to że Niemcy chcą bronić swój rynek przed Chinami, to że Chiny prowadzą swoją politykę odwetową, to wszystko jest cofaniem globalizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Nie widzę w czym jest lepsze narzucanie USA swojego punktu widzenia reszcie świata od chińskiej niezależności. Chiny wprowadzają u siebie XXI w zachecając poszczególne jednostki do tworzenia potężnego organizmu wspólnego. Nie słyszałem, by planowali swoją kontrolę społeczną rozciągnać na Polskę, ale słyszałem, że USA zorganizowały sobie na Mazurach katownię, gdzie w ciszy topili swoich wrogów; ponadto te ataki gazowe (przypisywane Assadowi), ataki na tankowce (przypisywane Persji), ataki na Serbię, Libię, Irak, Afganistan... Systemy ogólnoświatowego szpiegowstwa... HARPA...

   Moim zdaniem zamiast być sojusznikiem USA, warto rozejrzeć się za alternatywą.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: Pytanie, gdzie żyje się lepiej przeciętnemu obywatelowi - w Chinach czy na Zachodzie?
   Drugie pytanie, to kiedy Chińczycy zechcą przełożyć swoje bogactwo i ciężką pracę na poziom życia jak w Europie lub Ameryce Płn.? Na razie bogatsi Chińczycy masowo kupują ziemię i emigrują np. do "lewackiej" Kanady, ale wszyscy przecież nie wyjadą.

   Może to tylko kwestia czasu, zanim Chińczycy pójdą w ślad Zachodu, powprowadzają sobie wygodne socjale, a brudną i ciężką produkcję przerzucą na biedniejsze kraje. Nie wiem, czy już teraz produkcja nie przenosi się do kolejnych biedniejszych dalekowschodnich krajów.
   Chodzi mi o to, że to wcale nie jest przesądzone, że Chiny nadal będą się rozwijać w takim tempie, a Zachód będzie się zwijał. Do tego dochodzi jeszcze automatyzacja, która z czasem może stać się bardziej opłacalna niż gospodarki oparte na taniej sile roboczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: a jakei to wartosci ? skolonizuj pol swiata, przywiez niewolnikow do pracy bo ci sie nie chce robic a potem wyj na caly swiat ze ochodzcy hahaha ?

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko że ostatnią zaporą przed agresywną polityką korporacji jest właśnie państwo które w swoim założeniu ma dbać o dobro swoich obywateli.

   @cerastes: hahahaha, boshe, jaki naiwny. Gdzie ty, dziecko, znalazłeś państwo dbające o swoich obywateli? Może polskie rządy utrzymujące na siłę niewydolne górnictwo dba o obywateli? Państwo to politycy, a politycy dbają o obywateli tylko wtedy, gdy to nie kłóci się z wygraną w wyborach. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   sam jestem w związku partnerskim żeby nie byłoby.

   @masaj: i ile masz dzieci?

  •  

   pokaż komentarz

   @mibmib2: Jeszcze nie mam, ale zamierzam mieć. I nie nie będę się żenił z powodu dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Liczba kamer to chyba w tym wypadku raczej jest bardziej zależna od powierzchni terenu do monitorowania, a nie ilości monitorowanych osób.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: Pół komentarza mającego krytykować Chiny wychwala chińskie wartości, czyli kolektywistyczne.
   Zachód oparty jest na indywidualizmie. Twoje państwo wyglądałoby jak Chiny, bo przekładasz dobro jakiegoś nieokreślonego społeczeństwa, narodu, jak zwał tak zwał, nad dobro jednostki, w dodatku nie pozwalając tym grupom wybierać nawet, jakie towary mogą kupować, bo jeszcze jakaś firma nie da się wyruchać państwu (to działa w tę stronę) i dla obniżenia kosztów produkcji i cen dla klientów oraz dla podwyższenia zysków będzie śmiała przenieść się tam, gdzie są lepsze warunki. Brzmisz tak, jakbyś uważał, że te korporacje siłą wyciągają obywatelom pieniądze z kieszeni, a to państwo wtrąca się nieproszone w dobrowolną wymianę, chcąc coraz więcej i więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Kogo k###a obchodzą jacyś geje i inne LGBT...j?!%ne 2% społeczeństwa a krzyczą jakby od nich zależała przyszłość UE i całego świat.

   @masaj: to prawica najgłośniej krzyczy że największym problemem świata jest LGBT i dżender. To jaki chlew zaprowadza prawica gdy dopuści się ją do władzy już właśnie widać w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes przecież korporacje nie mogłyby urosnac do tych rozmiarów co teraz bez przychylności rządów. Oni płacą podatki 0% stac ich na to stać i mają na to pozwolenie od rządzących. A zwykły Kowalski oddaje w podatkach 80% swoich zarobków

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Ale Chiny nie chcą ponad 300 mld usd od Polski tak jak Usrael.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Najgorsze jest to że wprowadzają oni pierwsi i jeśli faktycznie coś z tych orwellowskich pomysłów wyniknie to nie myślę że nasze psuedo-demokracje zachodnie nie zawahają się nam tego samego wprowadzić w imię wolności, bezpieczeństwa czy innych pobudek ideologicznych jako zasłona dymna do dymania obywatela. Są sposoby na wprowadzenie nawet najgorszych kagańców wystarczy o tym wałkować w mediach przez rok a większość nie będzie mieć sprzeciwu. Wpiszcie sobie i wam wyskoczy jak to robią chomsky 10 principles of manipulation. Polski rząd to stosuje od dawna.

  •  

   pokaż komentarz

   To na pewno przez gejów jest gorzej, a nie przez to, że firmy skuszone większymi zyskami przeniosły produkcję do Azji xD

   @Murasame: Poprawię. Przez konsumpcjonistyczne zachodnie społeczeństwo, które odrzuciło tradycyjne wzorce (i swoje życie zaczęło poświęcać "samorealizacji" zamiast tradycyjnym obowiązkom), dzięki czemu większe zyski liczą firmy które przeniosły produkcję do Azji.

   Geje nie są przyczyną, są skutkiem i elementem mozaiki problemu. Heteroseksualni mężczyźni, którzy wolą gry video i tindera (niekoniecznie był to celowy wybór) od pracy i rodziny też są elementem tej mozaiki.

   Nie dziw się, że rzeka zanika, jeżeli wysuszysz źródło.

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie dziwi, że do tej pory pozwalali wrogiej armii na obecność na swoich wodach terytorialnych.
  A zanim ktoś powie, że przecież póki co Hongkong ma pewną autonomię to przypominam, że za obronność odpowiadają Chiny.

 •  

  pokaż komentarz

  a @KMS76 jak zwykle spamuje gównami w powiązanych. Człowieku, co twój news ma do tematu blokowania amerykańskich okrętów?? Jakiś upośledzony jesteś że nie rozumiesz do czego służą powiązane?

 •  

  pokaż komentarz

  eh kuhwa trzeba sie chyba zaopatrzeć w hektolitry lugola ;x

 •  

  pokaż komentarz

  I ch@$ po Hongkongu(-‸ლ)ლ(ಠ_ಠ ლ)