•  

  pokaż komentarz

  Cóż.
  Na wojnie nie ma sentymetów, a celem ujawnienia przez Reich Katynia było skłócenie koalicji.

  Kwiecień 43 to jeszcze jako takie szanse na odzyskanie przez Rzeszę inicjatywy w razie rozpadu koalicji (ucięcie sowietom Lend-Lease mogło by być bolesne)

  Acz oczywiście to tylko gdybanina.

 •  

  pokaż komentarz

  Niemcy gdyby nie p@#?%?@ili głupot, gdyby traktowali podbite narody z szacunkiem i nie pokazywali swojego ,,nadludzkiego" sp@#?%?@enia, to by takich ruskich czy innych pyknęli jak chcieli.

  Ale sie zamaniło ,,nadczłowieka" czy podludzi i sie sp@#?%?@iło i bardzo dobrze.
  A pieknym pokazaniem tej patologi była próba sformowania SS Polen w 44 czy tam 45 roku, gdzie zgłosiło raptem kilkaset osób.
  Ale po co ludzi traktować normalnie, i po równi, nawet jakby to byłoby dla picu, to zamiast setek tysięcy/milionów dodatkowych soldatów, było gówno.
  Na pewno jakby takie SS Polen powolali w 39-41 biorąc pod uwagę łagodną okupacje, propagandę i wlasnie Katyń , to setki tysięcyPolaków by poszło walczyć za niemioszków.

  Ci debile jak robili kotły na kilkaset tysiecy ludzi, to zamiast tych ludzi wykorzystać, to ci ich zabijali bo ,,podludzie" ¯\_(ツ)_/¯

  Niemcy to jednak durny naród.

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus: ale wiesz, że po wkroczeniu do Polski próbowali stworzyć przychylny im rząd marionetkowy? Tak samo, jak robili w pozostałych podbitych państwach. Godność i duma powstrzymały kilka osób przed podjęciem się funkcji polskiego Quislinga i w "nagrodę" dostaliśmy brutalną okupację zakończoną śmiercią kilku milionów ludzi. To oczywiście nie tłumaczy ich buty i arogancji, ale chciałem Ci pokazać, że wszystko mogło potoczyć się trochę inaczej. Podobnie by było (a nawet lepiej bo bez tragedii września '39), gdyby doszło do planowanego przez pewne osoby zamachu stanu i przejęcia władzy przez Walerego Sławka. Niestety - spisek został prawdopodobnie odkryty, a Sławek zmuszony do honorowego samobójstwa. Szkoda, bo był jednym z nielicznych realistów, którzy wiedzieli, że zatarg z Niemcami skończy się katastrofą, a szanse na pomoc odległych "mocarstw" są marne.

  •  

   pokaż komentarz

   @JudeMasonPolakozerca: na youtube ktoś dobrze opowiada o polskim ,,Quislingu".

   Mi glownie chodzilo jak pisałem o traktowanie podbitych narodów, a szczególnie Słowian i Żydów.

   Ludzie nawet i po takim zachowaniu witali jak wyzwolocieli Niemców co ,,wyzwalali" wschód Polski i szli na Barbarose.
   Żołnierze Niemieccy nic im nie robili (przynajmniej z moich stron), a dzieciom cukierki dawali, ale jak pisałem za głupotę sie płaci i sie zesrali.

   Moja babcia opowiadała, że ją Niemcy na czołgu wozili jak przejezdzali przez ich wieś, a potem cukierki dawali.
   Niektórzy Polacy im kwiaty dawali, a Niemcy jedynie czego chcieli to się napić wody/mleka.

   Także mówienie, że każdy Niemiec to był morderca, bandyta , nazista z krwi i kości czy kto inny, to propaganda i klamstwo.Winnemu temu są tylko i wyłącznie władze III Rzeszy, a nie poszczególni żołnierze.

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus: Zamiast tego planowali "Operację Głód" czyli zagłodzenie w zimie '41-42 30 milionów Rosjan. Z 2 strony czytając Snydera, Niemcy jeśli o ludobójstwo chodzi słabo wypadali w stosunku do Sowietów - nie mieli szans na powodzenie; nie mieli takiek machiny terroru, żeby tego dopilnować. Ale i tak zagłodzili prawie 3 miliony jeńców.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja myślałem że tą bombą było wkroczenie wojsk Rosji Sowieckiej 17 września.

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: 732755135765132675321763152763512673125725310jsfhjshgsgeryery873443873463499.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz to Niemcy a nie naziści? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)