•  

  pokaż komentarz

  Jak państwo teoretyczne może mieć własną politykę, choćby klimatyczną?

 •  

  pokaż komentarz

  Zachęcam wszystkich hura optymistów atomu, do pochylenia się nad aktualnie prowadzoną polityką energetyczną w UE. Jeden z przykładów.

  Przecież PiS wam wybuduje ten atom (wbrew pozorom wygrywają wybory dzięki szybkiemu reagowaniu na wyniki sondażu), tylko zastanówcie się, czy napewno tego chcecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szumik: Tak, chce mniej płacić za prąd lub nie płacić w ogóle. Także tak Atom, elektrownie gazowe + Panele fotowoltaiczne (wszędzie tam gdzie się tylko da).

  •  

   pokaż komentarz

   @jajcek: No tak, wszędzie gdzie się da. Tylko, że teraz mówi się o jednym (czy dwóch?) blokach atomowych, które powstaną w przeciągu 10 lat. Skąd przekonanie, że obniży to ceny energii?
   Zwłaszcza, że niedługo w świetle prawa europejskiego, atom od węgla będzie różniła tylko emisyjność, a to wiąże się z kosztami prowadzenia takiej instalacji. No ale domyślam się, że jesteś chociaż trochę w temacie.

   Ja raczej spodziewam się podwyżek cen, z racji że będziemy musieli pokryć koszta budowy, technologii, kampanii która przekona społeczeństwo i przede wszystkim składowisk.

   Oczywiście mogę się mylić, ale czekam na jakieś argumenty.

 •  

  pokaż komentarz

  pis, peło jedno zuo. polexit z tego niemieckiego burdelu.