•  

  pokaż komentarz

  Czy niektórzy Żydzi zabili więcej Żydów,Polaków niż Niemców?

  Wybór przypadkowy i z pamięci:
  * Chaim Mordechaj Rumkowski
  * Stella Kübler
  * Leon Rosenblatt
  * Mordka Brauder
  Do tego pewnie dziesiątki albo i setki pracowników Judenratów i policji żydowskiej. Ale o tym to mądra jest nie mówić.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: Ile osób i jak zabił Rumkowski?

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius: Minimum 20 tys, do których się sam przyznał. Jak? Tak samo jak każdy szmalcownik albo policjant pilnujący transportów albo więźniów na placu - współuczestniczył w zbrodni.

   #zydowskalogika:
   * gdy Polak przyczynił się do wydania Żyda, który poszedł na śmierć to winny współudziału w holocauście
   * gdy Chaim Rumkowski albo jakiś żydowski szmalcownik wydawał ziomków to hurr durr, "ile osób i jak zabił?"

   Nie uważasz tego za hipokryzję i podwójne standardy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius: OK. Więc polscy szmalcownicy też nikogo nie zabijali. Bo wymagasz własnoręcznie wykonanego mordu. Inaczej będziesz hipokrytą i manipulatorem, który stosuje różne standardy do ludzi różnych nacji.

   Chociaż ja uważam, ze szmalcownicy i kolaboranci współuczestniczyli w zbrodni. Zarówno polscy jak i żydowscy. Problem w tym, że polskie władze ścigały szmalcownictwo i karały śmiercią. Zaś władze żydowskie w zbrodniach współuczestniczyły i współorganizowały. Tak jak wspomniany Chaim Rumkowski.

   źródło: 1373448970_xlepkh_600.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: Oho, projekcja :) Sam manipulujesz, a potem oskarżasz innych :) Szmalcownicy z definicji nie okradali Żydów, tylko ich rabowali i wydawali. Za mordowanie Żydów brali się Polacy nie-szmalcownicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Za mordowanie Żydów brali się Polacy nie-szmalcownicy

   @Glassius: A to już twoje gołosłowne p@$$#??olo propagandowe. Weź przynajmniej szekle, jeśli już kurtyzanisz logikę, fakty i siebie.

   Żydzi własnych braci wydawali i współorganizowali machinę mordów. Żydzi z Ameryki nie kiwnęli palcem, choć byli proszeni choćby przez Karskiego. Ale w tępej żydowskiej propagandzie to Polacy winni i łapy po majątki ziomków można wyciągać.

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: Wydawali, kolaborowali, a banda Bielskich nawet Polaków mordowała. Ale nie ma takiej możliwości, by zabili więcej Polaków niż Polacy Żydów, chyba że Żydzi odkręcali kurki z gazem w obozach :)

   Ale powiedzenie: "Żydzi bardziej kolaborowali" jest mniej drastyczne, jakieś nijakie. "Żydzi więcej zabili Polaków, niż Polacy Żydów" ma moc i trzeba to kłamstwo pisać, bo dzień bez szkalowania Żydów dniem straconym :)

   Wiesz, że te żydowskie oszołomy zwalające większą odpowiedzialność na Polaków różnią się od Ciebie tylko punktem siedzenia :)

  •  

   pokaż komentarz

   Ale nie ma takiej możliwości

   @Glassius: Ale masz jakieś fakty, dowody, statystyki, dane, konkrety czy tylko gołosłowne p$@!@!%olo, bo tobie się tak wydaje? Ostatnio Żydzi właśnie się lubują w gołosłownych stwierdzeniach wziętych z d.

   Chaim Rumkowski sam wysłał na śmierć circa 20 000 ludzi. Stella Kübler jak się szacuje od 600 do 3000. Daj mi przykłady, że pojedynczy Polacy tylu zamordowali lub wydali na śmierć w wyniku kolaboracji.

   Mam dość tych krętactw i żydowskich pomówień. Moja babka też mało nie zginęła i nie pozwolę by jakieś dzbany pomawiali gołosłownie mnie czy moje otoczenie o jakiekolwiek współuczestnictwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius: Czyli najgorszy polski żydożerca ma mniej ofiar niż każde z dwojga wymienionych Żydów, którego Żydzi rozgrzeszyli i ich zbrodnie chcą przemilczeć. Czyli statystyczny Żyd mógł mniej się obawiać największego polskiego zbrodniarza niż własnego wymienionego współziomka. XDDDDDDDD

   Podwójne standardy mocno. Ale to Polacy tacy źli i Polacy współuczestniczyli w holocauście. Żydzi przeproście za współudział w holokauście. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: Który niby z tych Żydów tylu Polaków zabił?

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius: Czytanie ze zrozumieniem się kłania. XDD

   Wysłali na śmierć tylu Żydów.

   Przy tym manipulujesz, bo ty podałeś zbiorczą liczbę rzekomo wszystkich zbrodni na Żydach wykonaną przez Polaków. A że to były dane komunistyczne to pewnie wliczone są też ofiary żydowskie w walce z władzami komunistycznymi. A w ubecji trochę Żydów było.

   A ja podałem liczbę ofiar szmalcownictwa i kolaboracji żydowskiej tylko dwóch osób - Chaima Rumkowskiego i Stelli Kübler.

   Czyli statystyczny Żyd mógł bardziej się obawiać, że ziomek-Żyd wyda go lub wyśle go do obozu niż, że sąsiad-Polak go zamorduje. Stary, dziękuję, że sam negliżujesz żydowską propagandę. XDDDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: acha, już nie "zabili", tylko "mają na koncie". Cieszy mnie, że manipulujesz trochę mniej :)

   Teraz pytanie: które getto założono jako pierwsze, zlikwidowano jako ostatnie, i uratowało się z niego najwięcej Żydów?

  •  

   pokaż komentarz

   @Glassius: Zdecyduj się więc, czy szmalcownicy odpowiadają za śmierć czy nie. Jeśli nie to nie bóldup o polskich szmalcowników. Narrację dobierasz do potrzeby chwili. Relatywizm iście talmudowski.

   Jeśli zależy ci tylko na ofiarach fizycznie wyeliminowanych to pora więc podsumować wszystkie ofiary policji żydowskiej w gettach. Jakoś mam wrażenie, że liczba dorówna albo przekroczy ofiary Polaków.

   Jako wskazówkę jak się zacowywali policjanci żydowscy warto wspomnieć ten cytat:

   Żydowska policja, kierowana przez ludzi z SS i żandarmów spadała na getto jak banda dzikich zwierząt. Każdego dnia, by uratować własną skórę, każdy policjant żydowski przyprowadzał siedem osób, aby je poświęcić na ołtarzu dyskryminacji. Przyprowadzał ze sobą kogokolwiek mógł schwytać – przyjaciół, krewnych, nawet członków najbliższej rodziny. Byli policjanci, którzy ofiarowywali swych własnych wiekowych rodziców z usprawiedliwieniem, że ci i tak szybko umrą”, Bernard Goldstein. Five Years in the Warsaw Ghetto. Dolphin, Doubleday. New York, 1961.
   źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: szmalcownicy odpowiadają za śmierć. Ale nie zabijali.

   Powiedzenie "mieć na koncie" sugeruje sprawstwo. Gdybyś pisał "mieli na sumieniu" to co innego. Ale przecież dobrze wiemy, że próbujesz powiedzieć "zabijali", tylko inaczej :)

   Co do żydowskiej policji: oni również mogli nikogo nie zabić. Przecież oni zajmowali się przyprowadzaniem żywych :)

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedzenie "mieć na koncie" sugeruje sprawstwo. Gdybyś pisał "mieli na sumieniu" to co innego.

   @Glassius: Znowu coś kręcisz. Ja nigdzie w tej dyskusji nie użyłem tego określenia.

   Co do żydowskiej policji: oni również mogli nikogo nie zabić. Przecież oni zajmowali się przyprowadzaniem żywych :)

   To widocznie coś nie do końca im się udało to bycie niewinnymi. Bo po wojnie aż 30 policjantów żydowskich zostało skazanych, w tym 10 na śmierć. I warto zaznaczyć, że tych 30 to się uchowało od niemieckich zbrodniarzy, bo pewnie większość nie miała takiego szczęścia:

   Wielu najbrutalniejszych wykonawców niemieckich poleceń zostało rozstrzelanych w trakcie likwidowania obozu w Płaszowie.
   źródło: https://dzieje.pl/aktualnosci/grudniowa-historia-do-rzeczy-zydowska-policja-ofiary-czy-sprawcy

  •  

   pokaż komentarz

   Żydzi z Ameryki nie kiwnęli palcem,

   @MiKeyCo: Serio? Nie było żadnych amerykańskich organizacji, które organizowały pomoc w wymiarze nieporównywanie większym, niż np. totalnie przereklamowana przez nas Żegota, żadnego lobby żydowskiego, które naciskało na otwarcia drugiego frontu i prowadziła działania dyplomatyczne na rzecz pomocy Żydom?

   Sprawdź sobie ilu Żydów walczyło po stronie zachodnich aliantów po otworzeniu drugiego frontu, porównaj to z liczebnością np. armii Andersa i dopiero po ten snuj rozważania dotyczące tego kto kogo uratował i komu pomógł bardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   Żydzi własnych braci wydawali i współorganizowali machinę mordów.

   @MiKeyCo: I tu z żydami można znaleźć nić porozumienia. Nic, tylko im pomagać.

  •  

   pokaż komentarz

   gdy Polak przyczynił się do wydania Żyda, który poszedł na śmierć to winny współudziału w holocauście

   @MiKeyCo: Jedno pytanie: Jaki jest choć jeden powód by Polacy mieli chronić żydów? Żydzi ostentacyjnie traktowali Polaków z pogardą i jako wrogów. Dobitnym przykładem była ich reakcja na w kroczenie do Polski sił niemieckich i rosyjskich. Żydzi byli naszymi oczywistymi wrogami i potencjalne ratowanie ich można zaliczyć jedynie do abstrakcyjnego altruizmu na który w oczywisty sposób nie zasługiwali.

  •  

   pokaż komentarz

   To widocznie coś nie do końca im się udało to bycie niewinnymi. Bo po wojnie aż 30 policjantów żydowskich zostało skazanych, w tym 10 na śmierć

   @MiKeyCo: i o to właśnie widać jak działa manipulacja. W artykule pisze, że skazano ich za współpracę. Nie ma nic o morderstwach. Jak widać, sam się tutaj zmanipulowałeś :)

   Dobitnym przykładem była ich reakcja na w kroczenie do Polski sił niemieckich i rosyjskich

   @panna-Wanda: Żydzi to nie monolit. 100 tys. żydowskiego żołnierza w kampanii wrześniowej biło się dobrze, wysoko oceniano ich morale. A Żydzi witali Niemców ze strachem i uniżonością, bo pamiętali noc kryształową i polenaktion. Tylko czemu ojkofobom nie udaje się tego pojąć?

  •  

   pokaż komentarz

   Serio? Nie było żadnych amerykańskich organizacji, które organizowały pomoc

   @deviator: można prosić o jakieś konkrety ?

   totalnie przereklamowana przez nas Żegota

   porównujesz organizacje działające w wolnym bezpiecznym kraju do organizacji tworzonych pod okupacją niemiecką ? gdzie za podanie "kartofla" żydowi, Niemiec mógł Cię zastrzelić ¯\_(ツ)_/¯ (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) mam dla ciebie kolejne "bystre" porównanie - może porównaj Armię Krajową do armii amerykańskiej (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Sprawdź sobie ilu Żydów walczyło po stronie zachodnich aliantów po otworzeniu drugiego frontu

   a jakie to jednostki żydowskie były w akcji po stroni aliantów ? proszę o nr jednostek ? z tego co wiem żydzi byli częścią społeczeństwa np. amerykańskiego i jako obywatele byli wcielani do oddziałów piechoty/marines itd podobnie jak np. Siuksowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   porównaj to z liczebnością np. armii Andersa i dopiero po ten snuj rozważania dotyczące tego kto kogo uratował i komu pomógł bardziej.

   a dlaczego tylko z armią Andersa ? Polacy walczyli na wszystkich frontach, zajebiście manipulujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli mamy brać wszystkich żydów u aliantów i jedną wybraną jednostkę PL ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ilu Żydów walczyło po stronie zachodnich aliantów po otworzeniu drugiego frontu, porównaj to z liczebnością np. armii

   jak chcesz, na koniec 1944r w jednostkach LWP służyło około 180K żołnierzy i oficerów w maju 1945 około 360K żołnierzy + jednostki na zachodzie czyli kolejne 200 K (maj 1945 - źródło - Nowa Powszechna Encyklopedia PWN. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2004, s. 692, 693 (tom 6)),
   więc ilu żydów służyło u aliantów proszę o liczby i źródła - porównajmy

  •  

   pokaż komentarz

   @MiKeyCo: i o to właśnie widać jak działa manipulacja. W artykule pisze, że skazano ich za współpracę. Nie ma nic o morderstwach. Jak widać, sam się tutaj zmanipulowałeś :)

   @Glassius: Skazani za współpracę w getcie jako policjanci. Pewnie wypisywali mandaty za handel pietruszką albo w świetlicy policyjnej pracowali. I za to dostali czapę. XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Klasyczna kolaboracja a ty jak głupi relatywizujesz. Dokładnie w takiej sytuacji dzbany bóldupią gdy Polak kolaborował. I wtedy to zło. Ale gdy Żyd kolaborował to dzbany relatywizują i rozgrzeszają. Co za bieda umysłowa i podwójne standardy.

   Kolaboracja to kolaboracja. Jedną z głównych ról policji żydowskiej było współorganizowanie niemieckiej machiny zbrodni, dostarczanie siły roboczej oraz organizacja transportów do obozów.

  •  

   pokaż komentarz

   Serio? Nie było żadnych amerykańskich organizacji,

   @deviator: Serio! Nie było żadnych organizacji, które podjęły jakiekolwiek sensowne działania. Piszesz bzdury gołosłownie pasujące do żydowskiej narracji. Żydzi teraz wyciągają łapy po majątki zamordowanych ziomków, ale nie kiwnęli palcem, gdy Karski w imieniu państwa polskiego prosił o pomoc.

   O misji Karskiego pod znamiennym tytułem "Dlaczego zachód zignorował zagłade Żydów":
   https://opinie.wp.pl/misja-jana-karskiego-w-usa-dlaczego-zachod-zignorowal-zaglade-zydow-6126041150588545a
   https://www.wprost.pl/historia/10141855/niezwykla-misja-jana-karskiego.html

   Szmul Zygielbojm, polityk Buntu i członek Rady Narodowej RP w Londynie, Żyd i Polak jednocześnie, popełnił samobójstwo w akcie protestu przeciw bierności aliantów. A teraz jakieś dzbany będą relatywizować, że czasami paczki z margaryną były wysłane na odczepnego.

   A to jego słowa:

   Śmiercią swoją pragnę wyrazić najsilniejszy protest przeciw bierności, z którą świat przygląda się i dopuszcza zagłady ludu żydowskiego.
   źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szmul_Zygielbojm

  •  

   pokaż komentarz

   I tu z żydami można znaleźć nić porozumienia. Nic, tylko im pomagać.

   @panna-Wanda: Bardzo proszę, byś nie pisała tak. Rozumiem frustrację, bo sam jestem zirytowany fałszami i pomówieniami, ale postaram się Ciebie przekonać.

   Otóż kanaliom z holocaust industry zależy na wbiciu klina pomiędzy zwykłych Polaków i zwykłych Żydów. Z wielu powodów, m.in. w celu budowania żydowskiej oblężonej twierdzy, w celu uwiarygodnienia roszczeń czy w celu rozkręcania interesu opartego o walkę z antysemityzmem - niejedna organizacja żyje z grantów, niejedna kariera została na tym zbudowana. Ta propaganda, uwypuklanie różnic, najgorszych zdarzeń ze wspólnej historii nie jest przypadkowa. Gdyby zależało na porozumieniu to akcentowane by były najlepsze karty. A są prezentowane najgorsze. A coraz częściej wręcz manipulacje, pomówienia, fałsze czy wybiórcze fakty mające sprowokować do błędnych wniosków. Wniosek prosty - niektórym nie zależy na porozumieniu lecz na różnicach i podziałach. Musimy to mądrze rozegrać.

   Więc serdecznie proszę: trzymajmy nerwy na wodzy. Bo pewne kanalie chcą celowo sprawić by nam nerwy puszczały, byśmy generalizowali skakali sobie do gardeł. Piętnujmy zachowania i konkretnych ludzi cz ich konkretne czyny, ale nie pozwalajmy sobie na generalizacje. Bo im o to chodzi. Dziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   porównujesz organizacje działające w wolnym bezpiecznym kraju do organizacji tworzonych pod okupacją niemiecką ?

   @mike100: Tak, bo to samo Państwo Podziemne dowiodło tego, że potrafiło dokonywać ryzykownych akcji na szeroką skalę, z zaangażowaniem tysięcy ludzi i b. rozbudowanych struktur. Tym zresztą też się chwalimy, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: nie odpowiedziałeś na pytanie - ilu żydów służyło u aliantów proszę o liczby i źródła - porównajmy z 560 tyś Polaków

   Tak, bo to samo Państwo Podziemne dowiodło tego, że potrafiło dokonywać ryzykownych akcji na szeroką skalę

   Prosiłem o konkrety działań organizacji żydowskich w USA (bogatych działających w bezpiecznym kraju) konkrety liczba manifestacji itd zresztą dlaczego mieli dokonywać ryzykownych akcji dla ludzi którzy współpracowali z nazistami ? ¯\_(ツ)_/¯ był ten order dla żydów współpracujących z Niemcami czy nie ? były podobne dla Romów czy Polaków ?
   Czyli Judenrat wysyłał dzieci do obozu a Polacy mieli je ratować ?

  •  

   pokaż komentarz

   porównajmy z 560 tyś Polaków

   @mike100: Skąd wytrzepałeś tę liczbę? Z łapanki do Ludowego Wojska Polskiego na terenach zajętych przez Armię Czerwoną? Polecam:
   http://www.historycy.org/index.php?showtopic=6338&st=15

   A odnośnie ilości Żydów:

   Approximately 1.5 million Jews, including special units of Jews from Eretz Israel serving in the British Army, fought in the Allied armies and contributed to the defeat of the Nazis and their allies.

   https://www.yadvashem.org/holocaust/about/combat-resistance/jewish-soldiers.html

   W sumie nieźle jak na to, że wszystkich Żydów na świecie było kilkukrotnie mniej niż Polaków, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd wytrzepałeś tę liczbę?

   @deviator: Nowa Powszechna Encyklopedia PWN. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2004, s. 692, 693 (tom 6)
   Do tego podobne dane są w linku który podałeś - " 8 miejsce-Polska (i to wyłącznie wyłącznie przy fikcyjnym zsumowaniu ze sobą sił LWP(maksymalnie do 370 tysięcy) i PSZ-maksymalnie do 210 tysięcy"

   370k + 210k = 580k ¯\_(ツ)_/¯ podasz liczbę tych żydów

   Z łapanki do Ludowego Wojska Polskiego na terenach zajętych przez Armię Czerwoną?

   to łączna liczba żołnierzy Polskich na wszystkich frontach, żołnierz to żołnierz miał karabin szedł walczyć ¯\_(ツ)_/¯ około 200K to liczba żołnierzy na zachodzie.
   Podasz liczbę tych żydów w maju 1945 ?

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100 W.maju 1945 pewnie ta liczba wyglądała całkiem podobnie, z uwzględnieniem strat. Wielkiego zaciągu na wyzwalanych terenach nie mogło tu być, z tego prostego wniosku, że zbyt wielu Żydów się tam nie ostało...

  •  

   pokaż komentarz

   W.maju 1945 pewnie ta liczba wyglądała całkiem podobnie, z uwzględnieniem strat.

   @deviator: bzdura jak mało która ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak zwykle manipulujesz danymi ( ͡° ͜ʖ ͡°) te liczby które przedstawiłeś to liczba żydów którzy przewinęli sie przez całą wojnę, od września 39 do maja 45 we wszystkich armiach, ja podałem konkretny stan na konkretny miesiąc w jednostkach Pl, Polaków którzy brali udział w wojnie w latach 39-45 było kilka/kilkanascie milionów, pamiętasz o Polakach w mundurach innych armii ? np. w samej armii USA służyło około miliona Polaków ¯\_(ツ)_/¯

   Czyli jednak tych żydów nie było tak mało na świecie, nie słyszałem by byli jakoś specjalnie wcielani do wojska w USA była wielka diaspora to przewinęło się ich 500K ¯\_(ツ)_/¯ masa żydów mieszkała w Rosji i masz kolejne 500K

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Do tych Żydów walczących po stronie aliantów, możesz też sobie dodać przynajmniej 200 tysięcy walczących w Wehrmachcie i innych niemieckich formacjach wojskowych. A nawet jednego feldmarszałka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ps. A propos roli organizacji żydowskich zza "wielkiej wody", to polecam historię statku "St. Louis" i jego pasażerów. Pouczające.

  •  

   pokaż komentarz

   możesz też sobie dodać przynajmniej 200 tysięcy walczących w Wehrmachcie

   @Danielo84: Do Wermachtu nie przyjmowano Żydów, nawet naziści nie byli na tyle rasistowscy co wykopki, dla których ktoś mający wśród dziadków jednego Żyda jest automatycznie Żydem.

   A propos roli organizacji żydowskich zza "wielkiej wody", to polecam historię statku "St. Louis" i jego pasażerów.
   Również polecam przeczytać ze zrozumieniem. To nie Żydzi decydowali o tym czy ten statek zostanie przyjęty, czy też nie, ale lokalne, nieżydowskie rządu. Organizacje żydowskie takie jaka https://pl.wikipedia.org/wiki/American_Jewish_Joint_Distribution_Committee cały czas czyniły starania o przyjęcie tego statku.

   Pouczające.
   Tak, to pouczające, ze bezkrytycznie zakłada się, że ten statek został odprawiony przez Żydów.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Owszem, przyjmowano. Oczywiście nieoficjalnie, ale za to dosyć masowo. O tym, że jeden feldmarszałek jest Żydem wiedzieli nawet Göring i Hitler.

  •  

   pokaż komentarz

   @mike100: Akurat w 1945 do rejestrów LWP dopisano dużą część potencjalnych żołnierzy z terenów wyzwalanej Polski i wskutek tego liczebność wirtualnie uległa wirtualnemu potrojeniu :)

  •  

   pokaż komentarz

   np. w samej armii USA służyło około miliona Polaków ¯_(ツ)_/¯

   @mike100: Niesamowite, zwykle przyjmuje się, ze do służy wojskowej zdolne jest 6-8% danej populacji. Mówisz, ze w latach 40' ubiegłego wieku w Stanach mieszkało kilkanaście Polaków? Jakim cudem nie wykazały tego spisy ludności?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Akurat w 1945 do rejestrów LWP dopisano dużą część potencjalnych żołnierzy z terenów wyzwalanej Polski i wskutek tego liczebność wirtualnie uległa wirtualnemu potrojeniu :)

   no i ? podaj liczbę żołnierzy żydowskich w linii w maju 1945 i moze postaraj sie o coś lepszego niż żydowska propagandówka ktora liczby bierze z nieba, zainteresowałeś sie jak to sobie wyliczyli ? np 200K żołnierzy żydowskich we wrześniu 39 ? Polska zmobilizował około miliona żołnierzy, średnio żydzi stanowili 20% społeczeństwa więc żydowskich żołnierzy było 200K ¯\_(ツ)_/¯ (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   iesamowite, zwykle przyjmuje się, ze do służy wojskowej zdolne jest 6-8% danej populacji. Mówisz, ze w latach 40' ubiegłego wieku w Stanach mieszkało kilkanaście Polaków? Jakim cudem nie wykazały tego spisy ludności?

   @deviator: to daj link spiów ludności z lat 40 z usa, zresztą to oficjalnie dane - wpisz w googlach - Polacy w armii USA w czsie IIw

  •  

   pokaż komentarz

   no i ? podaj liczbę żołnierzy żydowskich w linii w maju 1945

   @mike100: @MiKeyCo: Jak już pisałem, nie ma powodów by sądzić by była znacząco niższa niż ta z 1944. Zresztą nawet jeśli przyjmiemy w obu przypadkach maksymalne szacunki to wychodzi na to, że do walki:

   Polska wystawiła raptem co 1,5% swoich obywateli do walki na obu frontach wojny, znacznie mniej niż 1% na froncie zachodnim.
   Żydowska diaspora wystawiła 12% swoich obywateli tylko na froncie zachodnim.

   Wiem, że dupa boli, bo #urojeniaprawakoidalne każą twierdzić, ze sprytne Żydki to nic a nic nie walczyły, nie to co my, Mesjasze Narodów! Niestety liczby są dość bezlitosne, a idąc za nimi można bez wstydu twierdzić, ze gdyby nie żydowskie zaangażowanie w ten konflikt, potrwał by on dłużej, skoro każdy dzień tej wojny kosztował Polaków tysiące ofiar cywilnych, to... kto komu więcej ludzi uratował?

  •  

   pokaż komentarz

   Polska wystawiła raptem co 1,5% swoich obywateli do walki na obu frontach wojny, znacznie mniej niż 1% na froncie zachodnim.
   Żydowska diaspora wystawiła 12% swoich obywateli tylko na froncie zachodnim.


   @deviator: jak zwykle kłamiesz, manipulujesz i bredzisz ¯\_(ツ)_/¯ diaspora nie wystawiła żadnego żołnierza a przepraszam była brygada żydowska całe 5 tysięcy żołnierzy ¯\_(ツ)_/¯ tyle wojska wystawili żydzi w czasie II wś

   Te liczby które podajesz to tylko życzeniowa statystyka która nijak ma się do rzeczywistości, sprawdziłeś jak sobie wyliczyli te 1,5 miliona ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale tu znać daje "lewackie_zje... umysłowe" - jak żydzi coś powiedzieli to musi być prawda bo inaczej to antysemityzm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Niesamowite, zwykle przyjmuje się, ze do służy wojskowej zdolne jest 6-8% danej populacji. Mówisz, ze w latach 40' ubiegłego wieku w Stanach mieszkało kilkanaście Polaków? Jakim cudem nie wykazały tego spisy ludności?

   Żydów było w USA kilka razy mniej niż Polaków ale nie zastanawia Cie że według twoich wyliczeń wystawili 500K ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Polska wystawiła raptem co 1,5% swoich obywateli do walki na obu frontach wojny, znacznie mniej niż 1% na froncie zachodnim.
   Żydowska diaspora wystawiła 12% swoich obywateli tylko na froncie zachodnim.

   jak każdy lewus manipulujesz faktami by udowodnić swoją tezę - żydzi wystawili 1 brygadę czyli 5 tysięcy ludzi, Polacy wystawili do boju w maju 45r 3 armie (2 na wschodzie + 1 zachód) jeśli się mylę i były jakieś żydowskie jednostki podaj ich numery

   Jak już pisałem, nie ma powodów by sądzić by była znacząco niższa niż ta z 1944.

   oczywiście że jest, liczby które podałeś (z kosmosu - równie dobrze mogli podać 2 albo 3 miliony) dotyczą żołnierzy walczących przez całą wojnę od NKW-dzistów strzelających w potylicę Polskim oficerom KOP-u w 17 września 1939r przez żołnierzy 200 Królewskiego Pułku Artylerii (z Brygady żydowskiej) po żołnierzy 1 dywizji marines na Pacyfiku i porównujesz ich do stanów Wojska Polskiego z maja 1945 ( ͡° ͜ʖ ͡°) sorry ale bredzisz.

   Polska wystawiła raptem co 1,5% swoich obywateli do walki na obu frontach wojny, znacznie mniej niż 1% na froncie zachodnim.
   Żydowska diaspora wystawiła 12% swoich obywateli tylko na froncie zachodnim.

   ( ͡° ͜ʖ ͡°) gościu czy ty czytasz co piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie będę sie z ciebie naśmiewał i wytykał bredni, mam tylko prośbę oświeć mnie jak tyś to sobie wyliczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Niestety liczby są dość bezlitosne, a idąc za nimi można bez wstydu twierdzić, ze gdyby nie żydowskie zaangażowanie w ten konflikt,

   to zasyp mnie jakimiś liczbami bo na razie nic konkretnego nie podałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie było żydowskiego zaangażowania tylko brytyjskie, amerykańskie, kanadyjskie, australijskie, francuskie, belgijskie itd itd żydzi byli tylko rekrutami w kontyngentach wystawionych przez te kraje, jak Irlandczycy, Kongijczycy, Hindusi itd i również Polacy z emigracji ¯\_(ツ)_/¯ nie było żadnych jednostek żydowskich po za wspominaną stworzoną przez Brytyjczyków.

   Polska wystawiła raptem co 1,5% swoich obywateli do walki

   rozumiem że będziesz się dalej kompromitował i robił z siebie dzbana bez historycznych podstaw, to przypomnę ci do twoich wyliczeń że przed wojną Polaka była krajem multi-kulti a rdzenni Polacy stanowili około 65-70% populacji do tego kilka milionów naszych rodaków wymordowali Niemcy z przyjaciółmi z sowieckiej Rosji - mam nadzieje że to bierzesz pod uwagę w swoich wyliczeniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   znacznie mniej niż 1% na froncie zachodnim

   mam jeszcze jedno pytanie które mnie nurtuje, czytając Twoje debilizmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) np. mieszkam sobie w Piasecznie jest rok 1940 a mi się marzy służba w RAF ( ͡° ͜ʖ ͡°) co proponujesz robić ? PKS odpada ( ͡° ͜ʖ ͡°) pociągiem DB też raczej daleko się nie zajedzie ¯\_(ツ)_/¯ jak Polak z kraju miał by trafić do armii na zachodzie ? (przez wschód raczej odpada bo za bycie Polakiem w najlepszym wypadku trafiało się na Kołymę)

  •  

   pokaż komentarz

   diaspora nie wystawiła żadnego żołnierza a przepraszam była brygada żydowska całe 5 tysięcy żołnierzy ¯_(ツ)_/¯ tyle wojska wystawili żydzi w czasie II wś

   @mike100: A, spoko. I z tych 5 tysięcy 52 tysiące zostało odznaczonych za męstwo :) A z 900 tys urodzonych w Polsce obywateli USA zwerbowano milion żołnierzy... Urocze te #urojeniaprawakoidalne ale również trochę męczące i jeśli ktoś nie potrafi ze zrozumieniem krytycznie przyswoić ogólnie dostępnych i podanych na tacy danych , to wypada powiedzieć... dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   A, spoko. I z tych 5 tysięcy 52 tysiące zostało odznaczonych za męstwo :)

   @deviator: co to znowu sobie wymyśliłeś ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) w jakiej armii ich odznaczono ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A z 900 tys urodzonych w Polsce obywateli USA zwerbowano milion żołnierzy...

   a że niby Polska emigracja od XIXw do 1941r to 900k ludzi (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) ok ale pewnie ze 170k żołnierzy alianckich w D-day 190K było żydami (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   > ale również trochę męczące i jeśli ktoś nie potrafi ze zrozumieniem krytycznie przyswoić ogólnie dostępnych i podanych na tacy danych

   ale ja nie mam problemu z krytycznym przyswojeniem danych ¯\_(ツ)_/¯ tylko przedstaw je uczciwie a nie kłamliwie jak robisz - jak za liczbę żydów walczących w II wojnie bierzemy wszystkich od 1939-45 we wszystkich armiach to i tak samo wylicz dla Polaków ¯\_(ツ)_/¯ dolicz AK itp. dolicz emigrantów Polskich we Francji, krajów podległych WB, USA, Rosji itd

   Śmieszy cię liczba żołnierzy polskiego pochodzenia w armii usa tu masz link do polski zbrojnej opis odnośnika źródło z "pupy" podaj lepsze ¯\_(ツ)_/¯ mi się nie chce szukać

  •  

   pokaż komentarz

   co to znowu sobie wymyśliłeś ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) w jakiej armii ich odznaczono ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @mike100: W Armii USA, w tym:

   18 generals, 6 major generals, 12 brigadier generals,1 vice admiral, 2 rear admirals and 1 commodore.

   The number of awards totaled 49,315, including 66 Distinguished Service Crosses, 28 Navy Crosses, 41 Distinguished Service Medals, 244 Legions of Merit, 1,434 Silver Stars, 2,047 Distinguished Flying Crosses, 191 Soldier's Medals, 28 Navy and Marine Corps Medals, 4,641 Bronze Star Medals, 13,212 Air Medals and 14,550 Purple Hearts.

   3 Jewish soldiers were awarded the military's highest distinction, the Congressional Medals of Honor - Ben Salomon, Isadore S. Jachman, and Raymond Zussman

   https://www.jewishvirtuallibrary.org/statistics-on-jewish-american-soldiers-in-world-war-ii

   Wiesz może jak te liczby wyglądają dla tego miliona Polaków w armii USA? Co, #urojeniaprawakoidalne nie weszły na ten poziom szczegółowości? No pech...

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: W Armii USA, w tym:

   a co to ma do 5K żołnierzy z brygady żydowskiej utworzonej pod patronatem brytyjskim ?? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jedynej żydowskiej jednostki w czasie II wś ¯\_(ツ)_/¯

   Wiesz może jak te liczby wyglądają dla tego miliona Polaków w armii USA?

   no ale co to ma za znaczenie ¯\_(ツ)_/¯ w dyskusji ? rozumiem że jak brak argumentów wyciągamy jakieś statystyki z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Indianie zdobyli 5 "the Congressional Medals of Honor" czyli uważasz że ich wkład w wojnę był 2x większy niż Polaków (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) i żydów ? lewackie zjeb... umysłowe ma się dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   jeśli nie pasuje Ci liczba Polaków w us army itp podaj swoje liczby ze źródłami ?

   pisz konkretnie na temat ilu żydów było w armiach w maju 45

   #urojeniaprawakoidalne nie weszły na ten poziom szczegółowości? No pech.

   to poddaj jakieś szczegóły w temacie dyskusji i może nie z żydowskich propagandówek ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest dobre

   Another 1 million Jews served in other Allied forces - 500,000 in the Soviet Army, 100,000 in Polish Military and 30,000 in British Army.

   500K u sowietów może być ( ͡° ͜ʖ ͡°) 100K w Polskiej niech będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 30K Brytole rozumiem że te pozostałe 370K to błąd statystyczny czy po prostu wyrównanie do pełnego miliona ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

   czekam ciągle na odpowiedzi na pytania jakie ci zadałem wcześniej

 •  

  pokaż komentarz

  Nie. Najwięcej zabiło Żydów Niemców, potem Żydzi, a na końcu Polacy.

  Judenratte? Wo? Was?

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: 1575403563287.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Litości. Przecież ten zawodowy żyd nawet nie jest historykiem.
  Nie prowadził badań. Świadomie zakłamuje prawdę. Powiela zasłyszane bzdury mitomanów.
  Świadomie prowadzi takie działania bo zdaje sobie sprawę, że uzyska posłuch u podobnych jemu polakożerców.
  Zwykła menda.

 •  

  pokaż komentarz

  T. Gross nie jest historykiem i ludzie nie powinni jego fantazji traktować jako poważne pracę historyka. Ten pan bardzo często stawia sobie tezę i stara się ją udowodnić w swoich "esejach" - czego nie powinien robić żaden historyk (który bada to co ma i narracje buduje o źródła, wnioski z tego co ma,a nie doszukuje źródeł pasujących do jego fantazji). W sumie każdy może sobie pisać co chce i nie możemy mu zabraniać (ewentualnie trzeba karać za kłamstwa, oszczerstwa itp). Ale do nas do ludzi należy segregowanie informacji. Jeżeli ktoś wypuszcza książkę gdzie stawia poważne tezy i je udowadnia, a potem nazywa tą książkę "tylko esejem a nie pracą naukową, która ma wywołać dyskusję" to coś tutaj jest nie tak.

  Generalnie co do samej tematyki relacji Żydów, Niemców, Polaków i innych narodowości podczas II wojny.. no to powiem wam prosto. Mam kontakt ze środowiskiem naukowym (historyków) i przekaz jest jasny. Istnieje bardzo duża potrzeba przebadania tego co dokładnie się działo na terenach Polski. Przebadania od A do Z, bez emocji, czyste fakty. Bo obecnie to nie jest zrobione.

  Jedynie problem jest taki, że istnieją bardzo duże naciski z najróżniejszych stron przez co niektórzy historycy są stłamszeni i nie mogą przeprowadzić takich badań.

  A więc wniosek jest prosty. Rzetelne badania - całościowe (bo częściowo gdzieś tam poruszane są różne tematy) będzie mogło zrobić któreś pokolenie jeszcze do przodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: Historycy w Polin kompletnie nie są wiarygodni. Historia tu przestała być historią - a stała się biznesem a nawet geszeftem. A kto płaci - ten wymaga.

   Dlatego nie podzielam ani twojego tzw. "obiektywizmu" ani też "spokoju" z prostego powodu - historię piszą zwycięzcy. Tab było i nadal tak jest zawsze i wszędzie.
   Historyk nigdy nie napisze prawdy, jeśli społeczeństwo nie będzie mu uważnie "patrzeć na ręce".
   Zaprzecz w sposób przekonujący - jeśli potrafisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: antysemityzm.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @WolnyLechita: Bzdura. Musisz odróżnić zwykłych publicystów lub osoby uprawiające politykę historyczną od prawdziwych historyków-naukowców. Największy u nas problem jest taki, że dużo osób ma jakieś tam zdanie na dany temat i jego "czytanie, dokształcanie się" polega na szukaniu informacji, które im pasują. Przez co zwykły zjadacz chleba zamyka się w swojej opinii i korzysta tylko z informacji, które mu światopoglądowo pasują. Dlatego tak często taki T. Gross jest dla ludzi cenniejszy od prawdziwego naukowca. Bo trafi w jego "zdanie" i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @haosek: BZDURA!
   Nic nie muszę. To historycy muszą się jasno określić.

   Skoro tacy mądrzy są, to zamiast "uspokajać polaczków" - że Soros nie jest historykiem - niech lepiej uspokoją wszystkich takich jak on.
   Bo ciemnoty ludziom z niegdysiejszej Generalnej Guberni usianej zbiorowymi mogiłami Polaków, gdzie nieomal pod co do drugim drzewem jest mogiła zamordowanego - nie wcisną.

   Zamiast mędrkować - niech się biorą do roboty! ...skoro wielcy "historycy" jeszcze tego nie wiedzą i historię muszą koniecznie napisać na nowo. (?) To jest ich psi obowiązek. Naród nie płaci im za wypiekanie amerykańskich hamburgerów - tylko w nadziei na rzetelną wiedzę o historii Narodu.

   Nie chcę więcej słyszeć uczonych bzdur od historyków w tzw. "polskiej telewizji", że to niby Polacy na kresach wschodnich witali szkopów jako swoich wyzwolicieli - bo to byli syjonistyczni Żydzi!
   Do roboty kolaboranckie nieroby! Wykonać! ...o trudnościach nie meldować.

   źródło: jude-zbrodnia.JPG