•  

  pokaż komentarz

  96 przepustek , to było wiezienie czy hotel ?

  •  

   pokaż komentarz

   @stanq87: jeszcze pytasz? W jakim kraju żyjesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @stanq87 on wychodził 96 razy Komenda wyszedł po 18... Latach chory kraj chore sądownictwo chore przepisy

  •  

   pokaż komentarz

   @stanq87: nie zdajesz sobie sprawy jak mózg się lansuje po roku odsiadki. Jestem jak najbardziej za przepustkami, tylko żeby jeszcze za tym stał cały sztab psychologów i kuratorów, którzy faktycznie coś robią, a nie tylko przybijają pieczątki pod gotowymi opiniami.

  •  

   pokaż komentarz

   @lansvans: no i co z tego? Trafił tam nie w nagrodę tylko za karę a ta powinna być dotkliwa. Nie może być tak że koleś skazany za morderstwo miał więcej wolnego od wyroku niż Kowalski urlopu od harówki na budowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czapelek: Komenda nie wychodził, bo się nie przyznawał do winy, nie miał też szans na przedterminowe zwolnienie. Podobnie Kraska.

   Natomiast dlaczego ten tutaj wychodził na przepustki wyjaśnia artykuł:

   "- Nagle zmienia się w więziennego świętego. Odnosi się kulturalnie i grzecznie do funkcjonariuszy, nie ma konfliktów z innymi więźniami, uczestniczy w zajęciach kulturalno-oświatowych, kończy kursy zawodowe. Można powiedzieć, wzorowy więzień – tłumaczy Paweł Moczydłowski, były szef Służby Więziennej.
   To wszystko sprawiło, że skrócono mu wyrok, a następnie udzielano kolejnych przepustek. Dziś, osoby odpowiedzialne za resocjalizację Artura K. przyznają - zostaliśmy oszukani."

   Dobrze udawał zresocjalizowanego, więc mu złagodzono warunki odbywania kary.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czapelek: To wyemigruj. Nikt po tobie nie zapłacze.

  •  

   pokaż komentarz

   no i co z tego? Trafił tam nie w nagrodę tylko za karę a ta powinna być dotkliwa

   @MichaelGlory: Jak wiele wykopków nie rozumiesz idei systemu penitencjarnego. Współcześnie kara nie ma być prymitywną zemstą, sposobem na ulżenie jakimś popędom tylko narzędziem resocjalizacji. Tu chodzi o naprawę wadliwej jednostki, a nie zadawanie jej cierpienia. Jeśli dotkliwość kary staje temu na przeszkodzie to nie ma w tym nic dobrego.
   Niestety, oczywiście nie oznacza to, że każdy więzień ulega resocjalizacji bo system doskonały nie jest, ale działa i ma działać jeszcze lepiej. Taki jest cel istnienia więzień, temu celowi podporządkowany jest system i dlatego tradycyjne na wykopie pokrzykiwania "hurr do kamieniołomu!", "durr do klatki o chlebie i wodzie!", "kara śmierci przez nadzianie na posolony pal derrrp!" są tak głupie i świadczą o niezrozumieniu tematu.

   jeszcze pytasz? W jakim kraju żyjesz?

   @TurboBrajanusz: Bo wykopki akurat mają pojęcie jak wygląda polski Zakład Karny xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Sea-Wolf to pokazuje, że psychologia i podobne 'nauki' okalające więziennictwo to bardziej gdybanie i zwyczajne 'znanie się na ludziach' niż prawdziwe nauki. Tu nie ma nic pewne, są tylko jakieś tam reguły ustalone na podstawie obserwacji zachowań. W miarę ogarnięty człowiek jest w stanie zagrać prawdziwe hollywoodzką rolę i dostać to czego chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @lansvans:.... widac ze nigdy nie czytales na temat resocjalizacji w Polsce i na swiecie to ci powiem -TO NIE DZIALA i nie pomoze zaden psycholog swiata ani zaden inny czlowiek,wypuszczenie kryminalisty to na 99% pewnosci,zze popelni znow przestepstwo taka "zemsta" na sondach za to ,ze go wsadzili i cierpial w wiezieniu taki prostak nigdy nie pomysli,ze to przez swoja glupote popelnil to co popelnil i,ze da sie na dodatek zlapac,ot paradoks glupka,ktory mysli ,ze oszuka madrzejszego od siebie tzn nawet nie zdaje sobie sprawy,ze sa inni madrzejsi tzn policjanci, dokladnie grupa dochodzeniowa no i oczywiscie plus fatum tzn nikt nie jest w stanie przewidziec wszystkich zdarzen ,ktore moga wystapic w dniu skoku ,kradziezy czy innej zbrodni-po prostu sie nie da i przez to wiekszosc wczesniej lub pozniej wpada.Oczywiscie tragedia sa pomylki tzw sadowe zapoczatkowane przez policjantow dosyc czesto z premedytacja np uklady,lapowka lub tylko presja czasu i wynikow np zamkniecia miesiaca i tzw wykrywalnosc ,a co za tym moze isc premie lub tylko praca na zasadzie od 8ej do 15 ej i do domciu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: gadasz glupoty jak student pierwszego roku resocjalizacji. Gdy ktoś skrzywdzi bliska ci osobę chcę zobaczyć jak go będziesz "naprawiał". Więzienie powinno być karą której potencjalny bandyta ma sie bać a nie traktować to jako wakacje połączone z poznaniem nowych "sztuczek" i "przyjaciół".

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: psychopatii nie da się naprawić.... Widać miękkie kluchy resoxjaloowac chca

  •  

   pokaż komentarz

   @Sea-Wolf: czyli jak z inkwizycja albo komunistami tylko bez tortur fizycznych ale z psychicznymi. To samo jest w USA . Jesteś niewinny? Wal się...albo się przyznasz o dostaniesz dożywocie albo cię usmażymy.

   Dziwne że dalej przyznanie się do winy jest okolicznością łagodząca zwłaszcza gdy wina jest bezsporna i dowodów nie brakuje. Wtedy nie wiem kompletnie co ma dać przyznanie się

  •  

   pokaż komentarz

   Gdy ktoś skrzywdzi bliska ci osobę chcę zobaczyć jak go będziesz "naprawiał". Więzienie powinno być karą której potencjalny bandyta ma sie bać

   @MichaelGlory: Nie interesuje mnie głupkowate rozemocjonowanie ani mity w postaci odstraszania "potencjalnych bandytów" więzieniem. Temat jak każdy inny należy rozpatrywać w trzeźwy sposób jako prosty bilans zysków i strat dla społeczeństwa. Resocjalizacja gwarantuje zysk i zwrot włożonych środków, wściekła zemsta nie daje zupełnie nic.

   psychopatii nie da się naprawić....

   @Dunkel_Hell: Nie wszyscy przestępcy są psychopatami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: resocjalizacja działa na alimenciarzy, pijanych rowerzystów i młodzież z gramem marihuany czyli na ludzi którzy nie powinni trafić do więzienia. A na prawdziwych bandytów to nie działa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dunkel_Hell: nie ma czegos takiego jak psychopatia, to kolejny pseudonaukowy psychiatryczny wymysl. Psychologia i psychiatria to gusla i zabobony bez podstaw naukowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Szkoda Twoich nerwów Mireczku. Wykopki w znakomitej większości to "umysły ścisłe", potrafiące myśleć tylko zero-jedynkowo. Do ich móżdżków wyhodowanych w konsumpcyjnej sielance nie dociera to, że życie nie jest czarno-białe, a obecny model systemu penitencjarnego jest wylęgarnią przestępców, ponieważ nie pokazuje żadnych perspektyw i odziera człowieka z godności. Zaraz zaczną się sypać minusy, ale prawda jest taka, że całe nowe pokolenia rodzą się i umierają w patologii, właśnie przez takie podejście. W więzieniach znaczną część osadzonych stanowią jednostki, które od swoich narodzin stykały się z alkoholem, narkotykami, biedą, przemocą domową, wykorzystywaniem seksualnym i innymi dewiacjami. Popełniają czyny zabronione, ponieważ nie znają innego świata, później trafiają za kraty, a dalej to już wiadomo. Na szczęście na świecie powoli zaczyna się to zmieniać i kolejne rządy zaczynają wprowadzać reformy w systemie więziennictwa, ponieważ dostrzegają fakt, że dotychczasowe podejście powoduje tylko eskalację zła. W tym wypadku od samego początku zawiódł system. Ktoś po prostu dał ciała na całej linii, ale stało się to już wiele lat wcześniej - możliwe, że jeszcze wtedy, kiedy dzisiejszy już morderca był dzieckiem. To mogła być nauczycielka nie zwracająca uwagi na sytuację rodzinną, czy problemy swojego wychowanka, to mógł być sąsiad przymykający oko na dantejskie sceny zachodzące za ścianą. Tego nie wiemy i już się pewnie nie dowiemy. Jedyne co dziś można zrobić, to wyciągnąć lekcję na przyszłość. Przestępcy będą obecni na tym świecie zawsze, natomiast to od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy ich "potencjał". Niestety aby to osiągnąć, należy się wyzbyć prymitywnych pobudek i żądzy krwi, co jak widać jest bardzo trudne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: zysk dla społeczeństw to niewypuszczanie takiech p$?@$ów, a nie próby ich resocjalizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sea-Wolf kur*a gościo zabił i mial lepsze warunki niz nie jeden z nas bo okazał skruchę ? Ja też zabiję kogoś i nie będę się martwił o mieszkanie jedzenie zrobię sobie pare kursów wyjdę będę mial miano bandyty ale ktoś mnie przyjmie do pracy i tak będę żył + to co zarobię w więzieniu (a czasami nie są to małe kwoty) takie głupie tłumaczenie przez służby tego, że zostali oszukani, dla mnie jeżeli ktoś zabije z premedytacją oznacza że nie jest zdrowy innej opcji nie widzę jak już ktoś tutaj mówił to był hotel czy zakład karny wiecej na wolności jak w zakładzie no ale co ja moge o tym wiedzieć jestem zwykłym wykopkiem ¯_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Zawsze_w_szpilkach: @MichaelGlory: cholera, szkoda że specjaliści zajmujący się zagadnieniem tu nie zaglądają, ile by zaoszczędzono środków gdyby tylko posłuchać randomowych wykopkow z wiedzą z dupy xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Czapelek: Jeśli ktoś jest takim robakiem, że micha z żarciem i dach nad głową są dla niego ważniejsze od wolności i swobody to jak najbardziej masz rację - w pierdlu są znacznie lepsze warunki niż ma niejeden na wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: tu chodzi o to że bandyta wie że może trafić do więzienia

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: a ty widział kiedyś jakiegoś prawdziwego bandyte? Proponuję spędzić trochę czasu z takim najlepiej noc w przytulnej celi.

  •  

   pokaż komentarz

   tu chodzi o to że bandyta wie że może trafić do więzienia
   @MichaelGlory: A tak naprawdę chodzi o to, że przestępca nigdy nie bierze pod uwagę tego, że zostanie złapany. Dlatego żadna kara nie ma właściwości odstraszających - nieważne czy chodzi o więzienie czy karę śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: fajnie, że ty jesteś wielkim znawcą i wiesz więcej. Jednak szkoda, że cała ta twoja wiedza, jak widać na załączonym obrazku, jest o dupę potrzaskać.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak wiele wykopków nie rozumiesz idei systemu penitencjarnego. Współcześnie kara nie ma być prymitywną zemstą, sposobem na ulżenie jakimś popędom tylko narzędziem resocjalizacji. Tu chodzi o naprawę wadliwej jednostki, a nie zadawanie jej cierpienia. Jeśli dotkliwość kary staje temu na przeszkodzie to nie ma w tym nic dobrego.
   Niestety, oczywiście nie oznacza to, że każdy więzień ulega resocjalizacji bo system doskonały nie jest, ale działa i ma działać jeszcze lepiej. Taki jest cel istnienia więzień, temu celowi podporządkowany jest system i dlatego tradycyjne na wykopie pokrzykiwania "hurr do kamieniołomu!", "durr do klatki o chlebie i wodzie!", "kara śmierci przez nadzianie na posolony pal derrrp!" są tak głupie i świadczą o niezrozumieniu tematu.


   @Elaviart: Tu można znaleźć wszystkie argumenty takie jak przez Ciebie wymienione i odpowiedź na to:
   http://www.edukacja-filozoficzna.uw.edu.pl/index_pliki/ef66/ef-66-05.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   @filip_k5: eee ale ja jestem zwolennikiem kary śmierci - czy ty na pewno zrozumiałeś o czym mowa? Pisałem o karze pozbawienia wolności

  •  

   pokaż komentarz

   @Czapelek: do pracy? Nie po to są mokre widzenia, przepustki byś pracował. Zapładniasz Karyne a ta ci załatwi 500+ co miesiąc, do tego państwo da ci jeszcze alimenty i zapłaci za czynsz itd... praca dla głupich.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichaelGlory: nie mówiłem o tym konkretnym przypadku. Narzędzia są i trzeba umieć je wykorzystywać. Ktoś dał na to zgodę, bo może miał dobre powody, ale ktoś inny nie wykonał prawidłowo swojej pracy i mamy efekty.
   Skazany niepodejmujący zatrudnienia rzadko kiedy wychodzi na przepustkę.

   @Chrissi-londoner: znam ten temat bardzo dobrze. Statystyki nie kłamią, a porównywanie ilości skazanych powracających do przestępstw po opuszczeniu więzienia stawia nasz kraj gdzieś na końcu stawki w Europie.

   Dziś, osoby odpowiedzialne za resocjalizację Artura K. przyznają - zostaliśmy oszukani."

   @Sea-Wolf: przepraszam bardzo, ale skazany podczas odsiadki trwającej dłuższej niż pół roku ma kontakt nie z jednym, a kilkoma psychologami. Wystarczy przeniesienie na inny odział czy transport do innej jednostki, a to są sytuacje bardzo częste. Do tego jego zachowanie obserwują oddziałowi, wychowawcy itd. On nie siedział za wyłudzenie kredytu czy kradzież batonika, tylko za morderstwo. Opinia psychologa była zatem niezbędna do praktycznie każdej decyzji zmieniającej sposób odbywania kary. Tam nikt nie został oszukany. Oni po prostu nie przyłożyli się do swojej pracy.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Na usta ciśnie się tylko jedno wielkie "że co k?%$ ? " Gość siedzi za morderstwo. W zakładach zamkniętych gdzie siedzi się za najcięższe zbrodnie nie ma przepustek wedle prawa. W zakładzie pół-otwartym max co drugi miesiąc przepustka do łącznie 14 dni w roku. Jaki więc kur... cudem gościu był 96 razy na przepustce w ciągu 2 lat ?! Co to sanatorium jest czy więzienie ?!

 •  

  pokaż komentarz

  Nie ogarniam kobiecej logiki. Facet jest w kiciu za zamordowanie swojej dziewczyny, a druga zostaje jego narzeczoną - "on się zmieni, łobuz kocha najmocniej..."
  Dla mnie to jakiś fenomen.

  •  

   pokaż komentarz

   @Akirra: Coś mi się widzi, że tak. 3 miesiące znajomości, gostek jednak na przepustkach, czyli znika, od razu małżeństwo...
   Ja bym taką osobę sprawdził. Nie są to dane zastrzeżone/tajne/poufne. A kobiety jednak są mocno dociekliwe w stosunku do facetów.
   Czasami przechodzę obok jednego więzienia. Dość często widzę jakieś dziewczyny obok drące się do swoich Sebików w ciupie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz:

   Dlaczego piszesz ogólnie o kobiecej a nie tej konkretnej? Nie każda jest taka poj%@@na

  •  

   pokaż komentarz

   @mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: Ta kobieta to pewnie jakaś patologia, która go najpewniej zdradziła i on wpadł w szał i zabił.

  •  

   pokaż komentarz

   @mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz:
   @PotwornyKogut
   ściemniał, że jest kierowcą ciężarówki i jeździ, dlatego go tak często nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @BloodyMassacre26: nie każda tylko jakies 95% z nich ma zryte berety

  •  
   Analitykzbozejlaski1_-

   +9

   pokaż komentarz

   @mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: Po prostu czas spojrzeć prawdzie w oczy. Kobiety są nieco inne niż z opowieści, które przekazywały babcie, ciocie, matki. To były bajki mające na celu wytresować chłopa od małego, że kobieta jest czymś na wzór świętego graala, że masz przed nią klęczeć i najlepiej brać co chwila chwilówki na prezenty, że dla kobiet liczy się wnętrze spokój i czy jeteś dobry czy nie. W rzeczywistości jest to zwyczajny bambinizm, bo jesteśmy zwierzętami i pierwotne instynkty nie zaginęły nawet jeżeli panujemy nad nimi lepiej niż jakiekolwiek inne zwierzę. Agresja działa na kobiety, stąd też typowy seba rzuca się do losowych osób wieczorem na winklu, pod warunkiem, że jest przy kolegach - zwierzęta stadne, w grupie mocne w pojedynkę słabe.

   Często potem pada argument, że "źle szukasz kobiety, w złym środowisku" - bzdura. Wystarczy sobie poczytać artykuły o zamachowcach w USA (czy tych w szkołach, którzy przeżyli, czy ten rudy gość, który na premierze batmana zaczął strzelać do ludzi) - zainteresowanie ich osobą płci żeńskiej mocno wzrosło. Joe Pantoliano, czyli jeden z aktorów grających w Rodzinie Soprano (Ralph Cifaretto) - w jednym z wywiadów przyznał, że po odcinku Whoever Did This (w którym zabija dziewczynę) zainteresowanie kobiet jego osobą wzrosło.

   Przypadek? Nie, instynkty pierwotne, nad którymi niektórzy lepiej panują inni gorzej. Gdyby było tak jak mówiły babcie, matki, ciotki to tacy goście powinni być na samym końcu łańcucha społecznego bez możliwości przekazywania genów a jak jest? Sami wiecie.

  •  

   pokaż komentarz

   gostek jednak na przepustkach, czyli znika, od razu małżeństwo...
   Ja bym taką osobę sprawdził. Nie są to dane zastrzeżone/tajne/poufne. A kobiety jednak są mocno dociekliwe w stosunku do


   @mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: czyli jak kobieta na wstępie poprosi cię o pokazanie dowodu i udowodnienie, że pracujesz tam gdzie mówisz to po prostu to zrobisz bez gadania? Bo ja prędzej prorokuje że jednak będzie na wykopie nowe znalezisko pt roszczeniowa baba, która dopiero poznałem już mnie sprawdza, chce wiedzieć co robię na pewno chce moich pieniędzy hurrdurr! A przecież ja jestem uczciwy i każdy na planecie musi to wiedzieć, to ci inni kłamią, przecież to oczywiste. Wiele osób zwłaszcza facetów ma zajęcia kiedy jest w domu tylko np raz w tyg, wystarczy powiedzieć że jeździ tirem albo pracuje na budowach po Polsce i co w tym dziwnego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Analitykzbozejlaski1_-:
   Dokładnie, nie mówi się o tym, bo to burzy porządek społeczny, ale kobiety często przyciąga "mroczna triada" osobowości.
   To ma sens w świetle psychologii ewolucyjnej - pierwotnie w plemieniu małp nie było różowo i romantycznie, tylko samica potrzebowała ochrony najsilniejszego i najwredniejszego maderfakiera, bo jak nie to inny samiec by przyszedł i a) zgwałcił ją i b) zabił dzieci które nie są jego, bo tak jest w jego interesie genetycznym. Ciągle można to obserwować w stadach goryli, lwów itp.
   Ale w dzisiejszych czasach tak już nie jest, więc kobiety powinny mieć tego świadomość, że łobuz wcale nie kocha najbardziej, tylko że mają nieaktualny software, przez który mogą zmarnować życie z jakimś brutalem/alkoholikiem itd.

 •  

  pokaż komentarz

  A jaka odpowiedzialność dla glupka, który wydawał mu te przepustki?