•  

  pokaż komentarz

  To jest niesamowite kiedy w dobrej wierze wynajmującesz swoje mieszkanie. Czesto składają ludzie kredyt na nie. Plus wykonczenie i na koniec kochane psnstewko na ktore lozymy ns kazdym kroku nie dasc ze uważa ze jestes winny bo to Twoj problem z tym ze za wiele nid mozesz zrobic. A kiedy probujesz jestes przestępcą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Needsomenice: trochę źle na to patrzysz. Bo właśnie o to chodzi 'naszemu' państwu, aby ciężar zapewnienia miejsca do mieszkania, przerzucić na zamożniejszych obywateli. Dzięki temu, państwo nie musi się tym problemem zajmować, stąd te utrudnienia w egzekwowaniu swoich praw do własności.
   Bo gdyby było inaczej, to dosyć duża grupa ludzi, byłaby bez dachu nad głową i wtedy mogłoby dojść do zamieszek.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 Niby masz racje, ale zamieszki w Polsce? Dobre zarty. Co by nie mowic, ale Polak jest potulny jak baranek - przesuneli wiek emerytalny - cisza, zaj%!?li kase z OFE - cisza, akcyze na paliwo regularnie podnosza - cisza. Przyklady mozna mnozyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Needsomenice Prawo Ziemkiewicza - (...) Rząd (i wszelka inna władza) wydaje powierzone jej pieniądze przede wszystkim na to, czego obywatele nie potrzebują, bo za to, czego potrzebują, obywatele i tak będą musieli zapłacić sami.

  •  

   pokaż komentarz

   Czesto składają ludzie kredyt na nie.

   @Needsomenice: Chyba tylko janusze biznesu. Równie dobrze mogą kupić BMW na kredyt i "wynajmować". Wynajem zawsze wiąże się z ryzykiem. Branie kredytu również. Jeśli ktoś nie widzi kumulacji ryzyk w tym przypadku, to mi go nie żal.
   Co innego przypadki wynajmu, jak to okresliłeś, "w dobrej wierze". Przykro jest patrzeć na zdemolowanie mieszkania, w którym się mieszkało i z którym wiążą się miłe wspomnienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubaeinstein to jest właśnie prawdziwa polityka czyli celowy podział społeczeństwa na wrogie obozy fanatyków które będą się tłuc same ze sobą a państwo nie musi robić nic.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo gdyby było inaczej, to dosyć duża grupa ludzi, byłaby bez dachu nad głową i wtedy mogłoby dojść do zamieszek.

   @szopa123: Nie wydaje mi się, że tak duża grupa ludzi była by bez dachu nad głową.
   Jasne gdybyśmy wszystkich takich dziś wyeksmitowali to by dziś byli nad głową, ale ile z tych osób które koczują stać by było opłacić czynsz, ale wtedy nie było by na papierosy, alkohol, smartfony i tipsy. Ci ludzie to jest forma ewolucji i przystosowania się do pewnego schematu życia.
   Gdyby nie było opcji na taki schemat życia i Ci ludzie byli by tego świadomi na początku tej drogi ich los mógłby być inny.

   Sam w rodzinie mam patologie, która wykształciła się w taki sposób, że do dziś moi rodzice chcą naprawiać wszystkie błędy mojego brata, który ma 38 lat...

  •  

   pokaż komentarz

   @Needsomenice: @szopa123: Takie k##!a sztuczne zapobieganie bezdomności. Państwo nie potrafi into lokale socjalne, na które czeka się latami. A ktoś kto wynajmuje mieszkanie to zapewne jest bogaty w ich mniemaniu i ma drugie wobec czego żeruje na uczciwej osobie chroniąc dzikich lokatorów. To jest chore. Nic tylko czekać aż jakiś upolityczniony sędzia orzeknie, że skoro to z pieniędzy wynajmującego właściciel opłaca kredyt hipoteczny to mieszkanie jest własnością wynajmującego.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo właśnie o to chodzi 'naszemu' państwu, aby ciężar zapewnienia miejsca do mieszkania, przerzucić na zamożniejszych obywateli.

   @szopa123: Ja prdl uwielbiam te teorie spiskowe, a to nie żydzi wymyślili to prawo czasami czy coś ?

   Po prostu źle skonstruowano prawo mające chronić ludzi przed czyścicielami kamienic.

   Czasami mam wrażenie ze wykop to takie radio maryja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Needsomenice: Naucz się poprawnie pisać, nieuku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Needsomenice: Prawo pisane w PRL przez komuchów i potem poprawiane przez post komuchów - co mogło pójść nie tak ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   przesuneli wiek emerytalny - cisza

   @Kubaeinstein: tyle że wiek emerytalny powinien być podwyższony

  •  

   pokaż komentarz

   @vince87 Zgoda, ale w poscie raczej chodzilo mi o to, ze Polak tylko zaklnie przy rosole, powie szwagrowi przy kielichu swoje madrosci i to by bylo koniec rewolucji, bo nastepnego dnia zapierdziela potulnie na 6:00 do roboty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Needsomenice: oczywiscie zgadzam sie, ze przepisy są durne i tak byc nie powinno, ale durne są tez osoby co zapominaja o tym i inwestuja w mieszkanie i mowia sobie a bede wynajmowal jestem rekinem biznesu co moze pojsc nie tak, zapominaja ze jednak ta wysoka stopa zwrotu jest obarczona wysokim ryzykiem ktore w ogole nie wliczaja i wtedy sie okazuje ze inwestycja w mieszkanie wcale nie jest taka super inwestycją

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu źle skonstruowano prawo mające chronić ludzi przed czyścicielami kamienic.

   @death070: Moim zdaniem właśnie takie prawo wprowadzili celowo a zrobili to pod pozorem ochrony ofiar czyścicieli kamienic. Bo pomyślmy rozsądnie, ile tych kamienic i tych czyścicieli było żeby wprowadzać nowe prawo które obejmuje również setki tysięcy właścicieli mieszkań na wynajem? Moim zdaniem wynajmujących jest o wiele więcej niż ofiar czyścicieli kamienic. To prawo zostało raczej wprowadzone z pełną determinacją żeby przerzucić koszt utrzymywania nierzetelnych najemców z gmin na właścicieli mieszkań, druga sprawa jaka przemawia za tym jest fakt że mało tego że od tamtej pory tego prawa nie poprawiono to jeszcze zdjęto obowiązek gmin do zapewniania lokali zastępczych albo pokrywania kosztów utrzymania tych pasożytów przez gminę. Te dwa fakty świadczą o tym że prawo to wprowadzono z pełną świadomością pod pozorem pomocy ofiarom czyścicieli kamienic bo akurat ten temat wtedy był na topie.

  •  

   pokaż komentarz

   @niko444 ok ogolnie to sie z Tobą zgadzam i nie. Zgadzam się jesli chodzi o zarabianiu na tym biznesie. Ok mialem mniejsze mieszkanie kupilem większe i przez chwile wynajmowalem. Udalo mi sie sprzedać lokatorce. Po pierwsze jesli ktos mówi o kokosach jak tym biznesie to moze dopiero jak masz kilkanaście i masz człowieka tylko do obsługi i tylko jako lokata długoterminowa i masz przy okazji inne biznesy. Wiem natomiast ze na kilka lat to więcej jest z tym stresu, latania z wymianą zarowki albo nie daj boze czyms wiekszym. Natomiast główny problem jest taki ze wiele osob nie liczy na zadne zarobki czy cos w tym zakresie. A ma mniejsze mieszkanie ktore brane bylo za franki w zlym okresie i sprzedac nie moze. Jedyne co moze zrobic to wynajmowac pierwsze i liczyc ze za jakis czas franek pozwoli sprzedac. Mam wielu znajomych z tym problemem w roznych konfiguracjach. Qiadomo franek to Twoja wina bo nie brales pod uwagę. Ale podejscie państwa bo nie chce nic z tym zrobic.

  •  

   pokaż komentarz

   @pamposz w.zasadzie juz slyszalem tan tekst od wynajmujacego u jednego z moich znajomych. Jak pojechalem pomóc znajomemu odmalowac wynajmowane mieszkanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 czy ja wiem czy zamieszek? Serio jakoś w polsce takie grupy nie wychodzą na ulice. Zreszta zaraz dowala nam podwyżki kumuluje sie kilka spraw jak cena pradu, 500+ i jesli ktos sadzu ze wyjda na ulicę ludzie. Po prostu pewnie i tak ze ktos madry q ten sposob kosztem ludzi zalatwic teoretycznie sprawe nie do rozwiazania. Przy okazji pokazujac ze nie w polsce w cale nie ma obrony czyjejś wlasbosci.

  •  

   pokaż komentarz

   Niby masz racje, ale zamieszki w Polsce? Dobre zarty. Co by nie mowic, ale Polak jest potulny jak baranek - przesuneli wiek emerytalny - cisza, zaj#@?li kase z OFE - cisza, akcyze na paliwo regularnie podnosza - cisza. Przyklady mozna mnozyc.

   @Kubaeinstein: wszystko ma swoje granice. OFE ludzi wk$%#iło, ale i tak nikt na poważnie nie liczył tych pieniędzy. Akcyza dotyka pośrednio, więc też nie robi ciśnienia.
   Ale wk$%# u ludzi jest coraz większy, co np. przeniosło się na wybór PiS ponad 4 lata temu. Dzięki temu, jakoś się uspokoiły nastroje społeczne. Ale w następnym roku może się zacząć niezła imba i wg mnie wiele nie trzeba, aby 'wywalić bezpieczniki'. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Nie wydaje mi się, że tak duża grupa ludzi była by bez dachu nad głową.

   @kobrys13: tutaj nie chodzi tylko o tych co rzeczywiście nie stać na wynajem/kupno. Ale także tych, co stać ale na granicy opłacalności. Człowiek nie żyje tylko po to, aby jeść, srać i spać, pracować. Gdy wynajem własnego lokum, to ok. 1500-2000 zł/msc w większym mieście. To jest to całkiem spore obciążenie dla 1 osoby. A jak wiemy... jakoś obecnie ludzie nie chcą się za bardzo łączyć w pary. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Dzięki temu, państwo nie musi się tym problemem zajmować, stąd te utrudnienia w egzekwowaniu swoich praw do własności.
   @szopa123:
   Państwo nie musi się tym problemem zajmować bez żadnych warunków. Ba, nie tylko nie musi ale nie powinno. Jeśli się zajmuje to ciężar zapewnienia mieszkania obibokom, pijakom i pechowcom też spada na obywateli ale jest rozłożony na większą ich liczbę. To aberracja XX wieku, że państwo niańczy obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   Państwo nie musi się tym problemem zajmować bez żadnych warunków. Ba, nie tylko nie musi ale nie powinno.

   @PanDzikus: jesteś w dużym błędzie. Kapitalizm w czystej formie prowadzi do monopoli i gromadzenie majątku w rękach jednostek. Co generalnie prowadzi do biedy większości społeczeństwa. A tutaj nie chodzi o zapewnienie darmowego lokum socjalnego, tylko o tańsze czynsze vel. tzw. mieszkania socjalne.

   To aberracja XX wieku, że państwo niańczy obywateli.
   I daruj mi takie bzdury. Bo generalnie żyjesz w społeczeństwie od którego jesteś pośrednio uzależniony. I to społeczeństwo zajmujące określony teren, tworzy tzw. państwo.
   Więc generalnie każde państwo w mniejszym lub większym stopniu 'niańczy obywateli', bo ta idea jest podwaliną jego istnienia... WSPÓLNOTA INTERESÓW.

  •  

   pokaż komentarz

   jesteś w dużym błędzie. Kapitalizm w czystej formie prowadzi do monopoli i gromadzenie majątku w rękach jednostek.
   @szopa123:
   Brednie i mity. Monopole tworzy wyłącznie państwo. Nawet jeśli jest tylko jeden dostawca jakiegoś produktu ale inni też mogą wytwarzać ten produkt, to nie jest monopolistą. Nie jego wina, że inni nie chcą bądź nie potrafią czegoś zrobić.

   Bo generalnie żyjesz w społeczeństwie od którego jesteś pośrednio uzależniony.
   Zgadza się. Sprzedaję swoją pracę innym ludziom i otrzymuję za to wynagrodzenie. Dobrowolna wymiana dóbr i usług to wolny rynek. Rabowanie jednych by dać innym to niewolnictwo.

  •  

   pokaż komentarz

   Brednie i mity. Monopole tworzy wyłącznie państwo.

   @PanDzikus: hahahaha... aleś ty głupi, poczytaj sobie np. o monopolach w USA i o ustawach antytrustowych. Bo ewidentnie nie masz BLADEGO pojęcia o czym piszesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   np. Jest coś takiego jak "próg wejścia", gdzie aby wejść na dany rynek, musisz mieć określone zasoby, aby w ogóle tego dokonać. Nie wspominając o działaniach dumpingowych, gdzie potentat w danej dziedzinie. Może sprzedawać produkty nawet poniżej kosztów wytworzenia, aby tylko wykończyć konkurencje. By później gdy zostaje praktycznie monopolistą, odbić sobie to z nawiązką.
   https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_antitrust_law

   Zgadza się. Sprzedaję swoją pracę innym ludziom i otrzymuję za to wynagrodzenie.
   hahaha... o jezu.. widzisz i nie grzmisz. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   To, że możesz w ogóle pracować i skupić się na niej. Wynika tylko i wyłącznie z tego, że dane społeczeństwo zapewnia ci do tego odpowiednie warunki. Tak jak np. pieniądz jest gwarantowany przez państwo, a co za tym idzie, możesz wymienić swoją pracę na 'piniądz' dla kogoś kto tej pracy potrzebuje. Nie wspominając o dostarczaniu odpowiednich mediów i gwarantowaniu, dzięki odpowiedniemu prawu, ich określoną jakość. Jak i tego, że to Państwo pośrednio zapewnia ci bezpieczeństwo, otrzymania zapłaty za twoją pracę. Bez tego społeczeństwa i benefitów, które ci zapewniło i ZAPEWNIA, mogłoby się okazać, że twoje umiejętności vel. praca, są gówno warte. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   A przykładów masz aż nadto w naszej historii. Np. historia takiego wybitnego matematyka jak Stefana Banacha, który podczas okupacji był karmicielem wszy.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Banach

   Rabowanie jednych by dać innym to niewolnictwo.
   uuu.. ciekawe, ale nie ma sensu wymyślać jakiś swoich pojęć. Jak już to byłby to komunizm.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewolnictwo

   A zaburzenie nazwijmy to 'kontraktu społecznego', najlepiej obecnie widać na przykładzie Kalifornii i Los Angeles. Gdzie coraz bardziej brakuje ludzi do wykonywania podstawowych prac. Bo stawki z nią, są nie adekwatne do kosztów utrzymania się w tym mieście. Przez co zaczyna szwankować cała reszta.

   Więc jak widzisz kolego... koniec końców Państwo w jakimś stopniu, niańczy WSZYSTKICH swoich obywateli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Cała istota polega na tym, aby nie robiło tego za bardzo. Bo wtedy będzie chciało nas wszystkich ubezwłasnowolnić.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: Zdefiniuj "czyściel kamienic"... W mojej opinii jedynie do czego można się przyczepić to jak kamienica jest "odzyskiwana" nie tyle co niezgodnie z prawem lecz niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem np. przez kuratora byłego właściciela, którego adres przebywania jest nie znany a bazując po PESEL ma 130lat => to jest problem. Ludziska zapominacie co PRL oraz kwaterunek zrobił z kamienicami. Dlaczego często kamienice w centrach miast są w tak zapłakanym stanie? Za 10 czy 12 PLN / m2 czynszu nie utrzymasz budynku często będącymi w stanie "zabytkowym". Tutaj muszą działać zasady wolnego rynku, w tym rynkowych stawek najmu... A nie "czyściel" chce wyrzucić kogoś kogo nie stać na wyższy czynsz bo uważa, że 800PLN za 100m2 to wystarczająco dużo.....

  •  

   pokaż komentarz

   @ivanbydg: Widzę ze nie słyszałeś o akcjach typu sztucznie podniesiony czynsz o 100% aby wywalić ludzi na bruk tzn wpędzić w dług za który ich się sczyszcza a robi tak nowy właściciel który ową nieruchomośc kupił a ma inne plany niż to ze mają tam dalej mieszkać ludzie będący tam dziesiątki lat.

   Tu nie ma dobrej strony wszędzie jest jakieś ale z tym że ja bym nie szedł w teorie spiskowe jak to państwo celowo chce aby ludzie nie mogli wywalić kogoś ze swojego mieszkania.

  •  

   pokaż komentarz

   @death070: Teoria teorią, ale nie da się zaprzeczyć, że problemy z wyrzuceniem na bruk są dla Państwa sporą korzyścią... (względem konstytucji)...

  •  

   pokaż komentarz

   @gps o ile nie jestem fanem Ziemkiewicza to przed tym "prawem" chylę czoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolorofon Mam nadzieję, ze coś tam z jego książek poczytałeś, zanim stałeś się "niefanem". Można nie lubić jego osoby, ale jego obserwacje na temat historii ostatnich 30 lat godne są przemyślenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @gps to, że nie jestem fanem nie znaczy, że całkowicie się z nim nie zgadzam. Więcej, słucham go czasem bo uważam, że warto wysłuchać wielu stron a nie tylko tych co dmuchają w "moją" trąbkę.
   Książek, przyznaje uczciwie nie czytałem.

 •  

  pokaż komentarz

  Inni krytykują metody stosowane przez firmę, oceniając je jako "bezduszne" i "nieludzkie".

  Faktycznie. Kilka przykładów:

  I jeszcze jedno, jest skrajnie zimno, zaraz święta! Oby się Wam koszmary śniły.

  Obrzydliwe. Mam nadzieję, że nie daje wam spokoju, jakimi jesteście złymi ludźmi. Pisać z satysfakcją o eksmisji „sympatycznej rodziny z problemami zdrowotnymi” to bestialstwo.

  Jakie to obrzydliwe. Mam nadzieję,że ta "satysfakcja", to tylko fasada,a tak naprawdę nie możecie spać po nocach - czego Wam życzę. Bezsenność skłania do refleksji.

  Po kryzysie kapitalizmu przyjdzie czas na kolektywizację, tak działa gospodarka, wtedy nie będzie pracy dla takich jak wy, skończy się niesprawiedliwość. Mieszkanie prawem, nie towarem.

  Chłopcy w mudnurkach wyżywają się na chorych ludziach, co za frajernia

  I tak dalej i tak dalej. Załączam jeden, szczególnie rakowaty komentarz z innego ich posta. Nie zwracam za onkologa!

  Jak widać, na tym świecie pełno jest ludzi, którzy bronią wynajmujących cudze mieszkanie i nie płacących za ów wynajem. Głęboko w dupie mają właściciela takiego mieszkania, który nie dość, że nie dostaje należnych pieniędzy, to jeszcze musi lokatorom fundować rachunki za media, płacić podatek i ponosić koszty sądzenia się.

  Na szczęście, jest też cała masa komentarzy od normalnych ludzi, rozumiejących konieczność takich działań.

  https://www.facebook.com/CentralneBiuroBezpieczenstwaPersonalnego/posts/512465596033041

  źródło: s.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   . Załączam jeden, szczególnie rakowaty komentarz z innego ich posta. Nie zwracam za onkologa!

   @jagoslau: ja p!!##@!ę, ile to już razy w życiu miałem do czynienia z osobnikami podobnymi do ciebie. Zawsze to samo, cwaniakowania na potęgę i piętnowanie tych co radzą sobie gorzej. Ale jak tylko lekko się powinie noga, to zmiana poglądów o 180 stopni i wszystkie kończyny wyciągnięte o 'należną pomoc' i DAJ.. DAJ.. DAJ.. bo mi się należy. Czasami, aż mnie korci, aby zostać mega chujem i pokazać takim ludziom jak ty. Jak relatywnie łatwo można zniszczyć im życie i wtedy kończy się cwaniakowanie, a zaczyna się walka o każdy dzień. WIĘCEJ EMPATII człowieku...
   Gość opisał skrajną sytuację i zamiast zastanowić się nad tym, to go piętnujesz z definicji. Doprowadzając do większego rozwarstwienia, wcześniej czy później doprowadzi się do tego. Że tacy ludzie będą wybierać coraz większych populistów. I koniec końców będzie taki, że systemy takie jak komunizm lub socjalizm wrócą. Witane radośnie przez większą część społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Bronić takich dzikich lokatorów mogą jedynie ci, którzy nie mieli z tym nigdy problemu. Moja mama walczy z dzikim lokatorem drugi rok w sądzie. Przez ten czas musi opłacać drugie mieszkanie, a realne szanse mimo jednej wygranej w sądzie na odzyskanie tej kasy są bliskie zeru mimo, że typ, który zajmuje mieszkanie ma z czego żyć. Typ się odwołał i sprawa prawdopodobnie zostanie ponownie rozpatrzona w drugiej instancji ( ͡° ͜ʖ ͡°) taki mamy kraj. j?%#łbym prądem tych co wieszają psy na właścicielach, którzy walczą o swoje prawo własności.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: Jak taki co mało zarabia ukradnie sobie jedzenie i środki czystości to też go będziesz bronił? Nazwiesz właściciela sklepu pasożytem kupującym jedzenie inwestycyjne?

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: to Ty wykaż więcej EMPATII i daj tym ludziom swoje lokum do zamieszkania. Jesteś bez serca! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: Dziwne, że się nie rzuca i go nie oburza jak w sklepie osiedlowym ten "wstętny kapitalista" od biednych ludzi pobiera opłatę za jedzenie lub restauracje, które nie chcą żywić tych ludzi za darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123:

   Po Twoim profilu widzę, że jest spora szansa, iż nie jesteś zwykłym trollem. Zaryzykuję zatem i odpowiem jak człowiekowi.

   ja p#%?$!!ę, ile to już razy w życiu miałem do czynienia z osobnikami podobnymi do ciebie. Zawsze to samo, cwaniakowania na potęgę i piętnowanie tych co radzą sobie gorzej. Ale jak tylko lekko się powinie noga, to zmiana poglądów o 180 stopni i wszystkie kończyny wyciągnięte o 'należną pomoc' i DAJ.. DAJ.. DAJ.. bo mi się należy.

   Jestem niepełnosprawny i doskonale wiem, jak jeden, całkowicie niezależny od ciebie kaprys losu może spartolić człowiekowi życie. I nawet nie ma do kogo mieć o to pretensji :/

   NIGDY nie wyciągałem do nikogo ręki o pomoc. Nawet o taką, która się należy. Rentę socjalną mam zawieszoną od wielu lat. Ostatnio noszę się z poważnym zamiarem jej odwieszenia, ponieważ poziom posuwania obywatela w zadek przez państwo już dawno przebił wszystkie akceptowalne normy.

   Jak tak pomyślę, to mogłem z państwa całkowicie legalnie i bez żadnego problemu wyciągnąć grube dziesiątki tysięcy złotych renty, dodatków i zapomóg. Nawet kartę parkingową dla niepełnosprawnych mogę sobie wyrobić i bezkarnie stawać na kopertach, bo oprócz głuchoty mam też spaprany kręgosłup.

   Czasami, aż mnie korci, aby zostać mega chujem

   Po takim chamskim pojeździe po mojej osobie nie mam pojęcia, dlaczego Cię korci, skoro ów fakt można uznać za dokonany..

   Czasami, aż mnie korci, aby zostać mega chujem i pokazać takim ludziom jak ty. Jak relatywnie łatwo można zniszczyć im życie i wtedy kończy się cwaniakowanie, a zaczyna się walka o każdy dzień. WIĘCEJ EMPATII człowieku...

   Wiesz coś na temat "walki o każdy dzień"? Ja - tak, od ósmego roku życia.

   Nie widzę w Tobie żadnej empatii względem właściciela mieszkania. A co, jeśli jest to mieszkanie kupione za oszczędności całego życia - albo nawet za kredyt? I właściciel nie ma innego dochodu? Wtedy jest w ciemnej dupie, może się to dla niego skończyć spiralą zadłużenia i utratą wypracowanego latami majątku. Dlaczego to on ma ucierpieć, skoro w żaden sposób nie przyczynił się do trudnej sytuacji lokatorów?

   Sytuacja jest smutna - ale i tak to, co robią owi lokatorzy, jest bardzo złe i wyrzucenie ich z mieszkania jest niestety koniecznością. Nie można tak chamsko żyć cudzym kosztem - i już.

   Gość opisał skrajną sytuację i zamiast zastanowić się nad tym, to go piętnujesz z definicji.

   Zakładam, że odnosisz się do zamieszczanego przeze mnie komentarza Krzysztofa W?

   Ciekawe: piętnujesz postawę "mi się należy", ale jednocześnie chwalisz faceta, który opisał i sympatyzuje z oszustami wyłudzającymi najem mieszkania. Bo im się należy jako "pokrzywdzonym przez system" i na pohybel przeklętym spekulantom.

   Tzw. mafie lokalowe oraz zwyczajni oszuści działają w ten właśnie sposób - wzbudzają zaufanie, przez pierwsze 2-3 miesiące sumiennie regulują należności. A potem ciach, pocałuj się w łokieć, nie dostaniesz ani grosza. I walcz tu z takimi, skoro prawo ich chroni. Lata procesowania, nerwów i kupa wydanych pieniędzy.

   To ma być "sprawiedliwość społeczna"? Tfu, tfu!

   https://superbiz.se.pl/wiadomosci/nie-placa-za-mieszkanie-dewastuja-lokale-a-wszystko-zgodnie-z-prawem-koszmar-polakow-wynajmujacych-mieszkania-aa-LZFV-ikwc-2eDa.html

   Doprowadzając do większego rozwarstwienia, wcześniej czy później doprowadzi się do tego. Że tacy ludzie będą wybierać coraz większych populistów. I koniec końców będzie taki, że systemy takie jak komunizm lub socjalizm wrócą. Witane radośnie przez większą część społeczeństwa.

   XD

   Rozwarstwienie to tylko jeden z wielu czynników. W Polsce wcale nie ma wielkiego rozwarstwienia dochodów - jesteśmy na poziomie mniej więcej Korei Południowej. Mimo to - ludzie wybierają socjalistów i populistów (PiS to nie jest żadna prawica!), a zadeklarowani komuniści dostali 12.5% głosów. Taki jest efekt wyrżnięcia elit, 40 lat demoralizacji i wyniszczania kraju oraz 40+30 lat wypaczania ludzkich umysłów.

   Poza tym: nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale Twoja wypowiedź jest nasycona poglądami socjalistycznymi i komunistycznymi. Jaruzelski w swoim słynnym wystąpieniu z 13 grudnia 1981 też pierdzielił o ochronie najsłabszych, którzy nie mogą sobie sami poradzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123 noooo, widać jak radośnie taki system jest witany np. w Wenezueli. Normalnie aż strzelają na wiwat (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @black_flower: Dwa lata!W takiej sprawie? Tu jest pies pogrzebany najbardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Romboidealny: Tak, sprawa się ciągnie drugi rok i zaraz minął dwa lata, a zapowiada się na odwołanie, bo moja mama wygrała w pierwszej instancji ale wyrok jeszcze nie jest prawomocny. Dodam tylko, że moja mama ma wszelkie dokumenty, akty notarialne i całą resztę. Pan, który obecnie zamieszkuje lokal to były partner mojej babci, który jak babcia zachorowała wypiął się na nią i ubzdurał sobie, że na podstawie meldunku ma prawo do lokalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @black_flower: Powodzenia. Nic mi nie mów. Najlepsze jest to, że ten meldunek to jest jakaś rzecz praktycznie niezbywalna. Ile mnie to nerwów kosztuje to szkoda gadać :/

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123: jak ze sklepu coś ukradnę, to tez ktoś ma się wykazać empatią?

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: 1. nie wiem skąd wniosek, że staje w obronie ludzi, którzy mieszkają na lewo.
   Chodziło mi generalnie o twoje podejście do zamieszczonego przez ciebie komentarza, gdzie człowiek opisuje istotny problem społeczny. I go ani nie zachwalałem, ani popierałem. Tym bardziej, że w znalezisku jest wyraźnie napisane: "tak tym razem padło na sympatyczną rodzinę.
   Zlecenie zakończone w miłej i polubownej atmosferze. "

   Tzw. mafie lokalowe oraz zwyczajni oszuści działają w ten właśnie sposób - wzbudzają zaufanie, przez pierwsze 2-3 miesiące sumiennie regulują należności. A potem ciach, pocałuj się w łokieć, nie dostaniesz ani grosza. I walcz tu z takimi, skoro prawo ich chroni. Lata procesowania, nerwów i kupa wydanych pieniędzy.

   Już wcześniej gdzieś to pisałem, że w Polsce dlatego są takie, a nie inne przepisy dotyczące lokatorów. Aby problem z brakiem mieszkań socjalnych, przerzucić na obywateli tych co mają lokale do wynajęcia. I tak na to trzeba patrzeć, a nie tylko, że to wyłączna wina lokatorów. Choć nie przeczę, że na pewno jest duża grupa cwaniaków, którzy zachowują się tak jak napisałeś.

   Sam wynajmowałem mieszkanie różnym ludziom i wiem, że problemy z płatnościami zdarzają się lokatorom, którzy naprawdę starają się być rzetelni. Nikogo nie wyrzuciłem gdy się spóźniał 1-3 miesiące, a później spłacali mi w ratach zaległości. Ale jak wspomniałem wcześniej, nie o to chodziło w moim komentarzu, tylko o to, że określać coś jako 'rak kontent' z definicji, choć (może) dotyczy to jakieś ludzkiej tragedii. Gdzie

   I nie ma czegoś takiego jak 'sprawiedliwość społeczna', to jest hasło wymyślone dla głupków, aby ich nakręcać, że 'im też się należy'. Generalnie jak słyszę o 'sprawiedliwości' to mi się śmiać chce. Stare powiedzenie mówi: "Jak dzielimy tort, sprawiedliwie czy po równo?"

   I wybacz, ale skoro jesteś niepełnosprawny, to jak zarabiasz na swoje utrzymanie? I co rozumiesz, e walczysz o każdy dzień od 8 roku życia? Bo jakoś mi się tutaj to nie sumuje. Szczególnie, że nikt w Polsce nie zatrudni cię poniżej 16 roku życia, a generalnie to 18. Wiem to z własnego życia, aż za dokładnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @szopa123:

   Aby problem z brakiem mieszkań socjalnych, przerzucić na obywateli tych co mają lokale do wynajęcia. I tak na to trzeba patrzeć, a nie tylko, że to wyłączna wina lokatorów.

   To nadal nie jest w żadnym stopniu wina właściciela (niezależnie od powodów zadłużenia), ale jednak to nadal on ponosi koszt całej zabawy. Niech państwo się buja z kombinatorami, nie właściciel. Niech lokator dłużnik idzie żerować i zajmować urząd miasta, a nie prywatne mieszkanie.

   Sam wynajmowałem mieszkanie różnym ludziom i wiem, że problemy z płatnościami zdarzają się lokatorom, którzy naprawdę starają się być rzetelni. Nikogo nie wyrzuciłem gdy się spóźniał 1-3 miesiące, a później spłacali mi w ratach zaległości.

   Czyli nie masz pojęcia jak to jest bujać się z lokatorem, który nie zapłacił i nie zapłaci. Dlaczego więc się wypowiadasz w takim tonie?

   I wybacz, ale skoro jesteś niepełnosprawny, to jak zarabiasz na swoje utrzymanie?

   Przecież napisał o głuchocie i problemach z kręgosłupem, czy to dyskwalifikuje go jakkolwiek jako pracownika umysłowego? Cokolwiek, co jest do roboty w biurze, może wykonywać normalnie.

   I co rozumiesz, e walczysz o każdy dzień od 8 roku życia? Bo jakoś mi się tutaj to nie sumuje. Szczególnie, że nikt w Polsce nie zatrudni cię poniżej 16 roku życia, a generalnie to 18. Wiem to z własnego życia, aż za dokładnie.

   Czepiasz się dla czepiania się.

  •  

   pokaż komentarz

   @black_flower a czy matka ma obowiązek opłacać media? Tak pytam z ciekawości bo nie wiem. Jak nie oplaci pradu gazu to go dołącza. A wtedy gościu sam sie wyniesie. Alr jak wcześniej wspomniałem, nie wiem czy tak można zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Szakal12: tak zrobiliśmy za pierwszym razem. Odcięliśmy media, ale typ zadzwonił na policję :) Policja jak to policja, nie wiedzieli co zrobić, a prawnik doradził, żeby w takiej sytuacji prąd był na kartę dopóki typ tam mieszka. Jak sobie doładuje to ma. Jak nie to nie, ale wtedy w sądzie nie ma argumentu, że zostały mu odcięte media. Gorzej z czynszem. Ogóle to droga przez mękę. Czasochłonna i bardzo kosztowna. Sam prawnik na dzień dobry skasował 4000 zł. Założenie sprawy w sądzie też wiąże się z opłatami. Każda dodatkowa godzina porady prawnika i reprezentacja w sądzie to kolejna kasa. Szanse na odzyskanie kosztów nikłe. Po śmierci mojej babci to miało być mieszkanie być wyremontowane i pod wynajem ale mojej mamie już się odechciało w to bawić i jak tylko batalia sadowa się zakończy wraz z eksmisją chata idzie pod młotek.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagoslau: może niech ten Krzysztof dokoptyje kilku do swojego mieszkania jak on taki dobry.

 •  

  pokaż komentarz

  Za sprawną akcję wyrzucania "oszustów-koczowników" zawsze wykop. Widocznie teatralne przebranie udające służby państwowe działa lepiej na dzikich lokatorów. Zresztą akcja odbyła się w asyście policji, więc trudno tu mówić o jakichś nadużyciach.

 •  

  pokaż komentarz

  W ofercie CBBP znajdują się również szkolenia z dziedziny technik interwencyjnych, rozwiązania detektywistyczne, doradztwo biznesowe, "negocjacje eksmisyjne", a także "usuwanie wynajmującego z lokalu".
  Zawsze myślałem, że takie firmy pozbywają się niechcianych najemców. A tutaj proszę - nawet wynajmującego wyrzucą.

 •  

  pokaż komentarz

  W komentarzach rak, np. "Jak ci się nie podoba, nie wynajmuj mieszkania. Mam zero empati dla posiadaczy kapitału.", by się odnaleźli skurczysyny w tagu #antykapitalizm . Mnie rodzice uczyli, ze cudzego nie ruszaj a niepłacenie za wynajem to przecież forma kradzieży. Gardzę po stokroć!