•  

  pokaż komentarz

  – Cieszę się z Nobla dla Olgi Tokarczuk. Piąta taka nagroda dla Polski to wielka sprawa. Usłyszeliśmy jednak coś, co zabrzmiało źle. Nie mam pretensji do noblistki, ale podczas ceremonii dwukrotnie została podkreślona kwestia antysemityzmu – wskazał na antenie Polskiego Radia 24 krytyk literacki Krzysztof Masłoń.
  - Przekaz, który otrzymał świat jest taki, że autorka wymierzyła swojemu narodowi sprawiedliwość, głównie za antysemityzm. Jestem w tej chwili dość podenerwowany tym, co usłyszałem. Nie mam najmniejszych pretensji do noblistki. Cieszę się z Nobla jak każdy Polak. Ale usłyszeliśmy coś, co zabrzmiało źle, nieprzyjemnie. Wyszło na to, że Olga Tokarczuk pisze o nieszczęściach jakie przeżyła Polska, głównie za sprawą nazizmu. Dwukrotnie została też podkreślona kwestia antysemityzmu. Pytam się: z jakiego powodu? – mówił Krzysztof Masłoń.

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: przecież o to w tym całym wyreżyserowanym cyrku chodziło, żeby znów fama o tym legendarnym polskim antysemityźmie poszła w świat. Grunt pod bilionowe roszczenia sam sie nie zrobi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponzi Ale nas rozpracowałeś xDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @winylove: Zapytajcie Telewizję Polską czemu nie jest zainteresowana sfilmowaniem dokumentu o polskim Żydzie Bronisławie Erlichu, który w wieku 97 lat chce odbyć podróż śladem ucieczki z ukupowanej Polski, w której pomogli mu jak łatwo się domyślić Polacy, w tym polski adwokat Siewaszewicz, którego nagrodą za pomoc Żydom w zdobyciu dokumentów, była śmierć. Obecnie Pan Bronisław mieszka w Szwajcarii, mówi w wielu językach, w tym mimo wielu lat emigracji płynnie po Polsku i jest jednym z ostatnich ocalałych, który może zaprzeczyć kłamstwom i propagandzie przy okazji 447.

   Sprawę na prawdę warto wykopać i nagłosnić, bo gdy się ma 97 lat każdy dzień może być ostatni.Wszystkie Iinstytucje milczą, w tym muzeum POLIN

   Tymczasem Łukasz Korwin w obliczu braku zaintetesowania instytycji pańnstwowych zbiera po ludziach pieniądze na nowe wydanie biografi pana Bronisława.

   Fragment o telewizji w 29 minucie wywiadu

   źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  autorka wymierzyła swojemu narodowi sprawiedliwość, głównie za antysemityzm.

  Przecież to Ukrainka ( ͡º ͜ʖ͡º) Ukraina w sumie też pewnie kocha obrzezańców ..

 •  

  pokaż komentarz

  Może czas napisać książkę o tym, jak żydowska w znacznej mierze kadra UB rozprawiała się z polskim podziemiem niepodległościowym po II Wojnie Światowej, mordując i dokonując zbrodni sądowych. Jak myślicie, byłby za to Nobel czy niekoniecznie?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  19. lewacy ze względu na swoje plebejskie pochodzenie strasznie lubią stroić się w suknie wieczorowe i smokingi żreć kawior