How dare you Greta? Gość nagrał film ile opakowań z plastiku jest w Tesli Grety

@f....5 youtube.com #gretathunberg #ekologia #plastik #zmianyklimatu

Dorośli, którzy wystawili to dziecko na żer powinni wziąć za to odpowiedzialność. Greta was exposed big time. W Madrycie dorwano jej Tesle i jej wnętrze pełne plastikowych opakowań i antyeko żarcia...

 •  

  pokaż komentarz

  Plastik pół biedy, ale jak można jezdzic w takim syfie xD

 •  

  pokaż komentarz

  Ekobiznes w którym wcale nie chodzi o klimat XD

 •  

  pokaż komentarz

  Typowy samochód człowieka z aspergerem. To komiczne że człowiek (dziewczyna) z aspergerem (dla którego śmieci dookoła nie są problemem - taki fakt) walczy ze śmieciami ;)

 •  
  f....5

  +343

  pokaż komentarz

  źródło: getting_cobalt_Greta.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Zmanipulowane, upośledzone dziecko zostało człowiekiem roku. Taki obraz świata AD 2019

  •  
   J..............u via Android

   +110

   pokaż komentarz

   @Ponzi

   A koleś srający farbkami milliony dotacji. Takie czasy.

  •  
   f....5

   +8

   pokaż komentarz

   @Ponzi: top level experts od walki z klimatem w 2019. Już samo okreslenie walka ze zmianami klimatu to jest komedia :) szkoda ze mamuty nie walczyly. Ci ze sredniowiecza ok. 1200 roku gdy bylo duzo cieplej niz teraz tez nie walczyli... ci z malej epoki lodowcowej tez jakos przetrwali ale dzielni ludzie w 2019 z pomoca uczennicy i barmanki powstrzymaja zle slonce i zatrzymaja ogrzewanie ziemii. Jest szansa ze ci eksperci maja juz plan na zatrzymanie cyklu zycia gwiazdy i powstrzymaja slonce przed przejsciem w faze czerwonego olbrzyma i nie pozwola spalic ziemii

   źródło: G4.jpg

  •  
   e....h

   +85

   pokaż komentarz

   i barmanki powstrzymaja zle slonce i zatrzymaja ogrzewanie ziemii.

   @fila95: Akurat słońce od dłuższego czasu ma zmniejszoną aktywność, a mimo to średnia temperatura wzrasta. Ponad 97% badań o zmianach klimatu mówi jednogłośnie, że klimat ociepla się w nieznanym wcześniej tempie i człowiek ma na to ocieplanie wpływ. Naukowcy też są zgodni co do tego, a ty na chłopski rozum próbujesz udowodnić, że obecna sytuacja jest całkowicie normalna i człowiek nie ma na to wpływu. Serio?

  •  
   f....5

   -50

   pokaż komentarz

   @echhhh: sram na twoje plotki z krainy opetanych oszolomow i wyznawcow. Lepiej handluj z tym: https://www.wykop.pl/link/4162111/mialy-tonac-ale-jest-odwrotnie-wyspy-tuvalu-rosna/najnowsze/ PODOBNO MIALO TUVALU ZATONAC TAK? A wasz guru Al Gore twierdzil ze lodowcow nie bedzie w 2015... ja j%#@? gosciu wez zmierz sie z faktamii skoncz p???!?%ic. P.S slonce nie ma zadnej zmniejszonej aktywnosci. Zadne realne negatywne skutki ocieplenia nie beda mialy miejsca bo to jedynie religia i nic wiecej

  •  
   f....5

   -36

   pokaż komentarz

   @echhhh: wiecej: https://en.wikipedia.org/wiki/Hockey_stick_controversy wasz wyznawcow hockey stick wykres to byl jeden wielki szwindel gdzie wymazano takie same okresy cyklicznych zmian srednich temp w sredniowiczu. kumasz mozgu? sredniowiecze? zero kominow i przemyslu a mimo to we wczesnym sredniowieczu temp byla wyzsza niz obecnie potem zas nastala mala epoka lodowocowa? BEZ UDZIALU CZLOWIEKA?

  •  
   f....5

   -33

   pokaż komentarz

   klimat ociepla się w nieznanym wcześniej tempie

   @echhhh: gowno prawda

   źródło: comment_uflNHX6cdrWteXOxW4KKi8JJYEc3hWY0.jpg

  •  
   e....h

   +12

   pokaż komentarz

   @fila95: Życzę ci wszystkiego dobrego!

  •  
   f....5

   -17

   pokaż komentarz

   @echhhh: Największe kontrowersje budziły e-maile, w których Phil Jones stwierdził, że uciekł się do triku zastosowanego wcześniej przez Manna i ukrył spadek temperatury w ostatnich dekadach XX wieku[2]. Dokumenty, które zostały wykradzione, zawierają tysiące e-maili, 2000 dokumentów oraz wersje komputerowych kodów źródłowych do obrabiania danych związanych z oceną zmian klimatu, głównie rekonstrukcji paleoklimatycznych temperatury powierzchni Ziemi. E-maile zawierają dyskusję dotyczącą danych klimatycznych, prywatne komentarze dotyczące innych naukowców, polityków i sceptyków zmian klimatu, wersje artykułów naukowych, dyskusję innych artykułów naukowych, pytania i odpowiedzi do dziennikarzy zajmujących się zmianami klimatu, fragmenty programów komputerowych, propozycje badań naukowych. MASZ SWOJA JEDNOGLOSNOSC NAUKOWCOW :) masz wyprany mozg

  •  
   f....5

   -13

   pokaż komentarz

   @echhhh: ja Tobie też i polecam zainteresować się tym co ludzkość może zabić znacznie wcześniej niż klimat ;) i tym ze nie ma żadnej jednomyślności wśród naukowców co udowodniła wykradziona korepondencja prywatna. NAUKOWCY OFICJALNIE PIEPRZACY O PEWNYM WPLYWIE CZLOWIEKA PRYWATNIE BYLI SCEPTYCZNI (oficjalnie nie moga ze strachu przed ucieciem dotacji). A co do teorii o katastrofie klimatycznej to wrecz pojawialy sie komentarze przesmiewcze

   źródło: tumblr_pye0mruUTs1xoyw8po1_640.jpg

  •  
   S............t

   +18

   pokaż komentarz

   szkoda ze mamuty nie walczyly.

   @fila95: rozumiem, ze uważasz zdolności intelektualne ludzi i mamutów na tym samym poziomie?
   To ze tak jest w twoim przypadku nie oznacza ze u wszystkich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: czytam wywody mirkow powyżej i wiedziałem że na końcu jest jakiś troll który nic nie zrozumiał, więc odpisał na wyrwany fragment z treści nie związany z tematem i odszedł zadowolony ze spełnionego obowiązku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @echhhh: no patrz, a przesilenie zimowe jest 22 grudnia(najkrótszy dzień w roku), a prawdziwa zima dopiero styczeń-luty.

  •  

   pokaż komentarz

   @fila95:
   Jasne, że określenie jest głupie, ale dobrze wiesz, i nie udawaj mi tutaj, że nie, że chodzi o walkę z idiotycznym pędem ludzkiej cywilizacji do samozniszczenia. I tak, mam nadzieję, mimo wszystko, mimo nawet takich komentarzy, że ludzie nie są masą idiotów, niezdolną do ogarnięcia się, i jeśli przyjdzie wybór - ogarnąć się lub wyginąć, to po prostu wyginą jak mamuty.

   Wg mnie ludzie SĄ durni. Głupota ludzka nie zna granic. ALE. Jak przyjdzie strach, jak pojawią się problemy - ludzie są w stanie się ogarnąć. Ludzie w warunkach zagrożenia stają się nagle mądrzejsi.

   Kwestia tego, czy ogarną zagrożenie na podstawie informacji werbalnej, czy być może potrzebują parę katastrof naturalnych, żeby im się lepiej myślało.

   Więc - SKRÓT MYŚLOWY. Walka ze zmianami klimatu polega na tym, żeby przestać do cholery wywoływać tak szybkie zmiany klimatu idiotycznym śmieceniem.

   A śmiecenie jest durne i dla debili. Na każdym jednym poziomie. Od produkcji energii, przez produkcję żywności, po kupowanie jednorazowych siatek.

   Wg mnie jest jeszcze jedna taka durna rzecz, co bym powiedział - HOW DARE YOU. To, że chociaż jako konsument sobie tego wcale nie życzę - każda najmniejsza pierdoła ze sklepu jest pakowana w ogromne ilości plastiku. Nie ma tak, że mam do wyboru napoje w butelkach plastikowych i innych. Nie ma żadnego wyboru. Pewne branże mają w dupie klimat, ale pewnie dlatego, że konsumenci póki co chyba też.

   Mimo wszystko, mam nadzieję, że zrywając boki z Grety ludzie się trochę ogarną w tych tematach. Chociażby kwestia segregacji odpadów pomaga. Jak mam raz na rok wywózkę plastików, a muszę gdzieś to chujstwo zmagazynować, to dostaję k@%%icy, jak mam w każdej zamówionej paczce skądkolwiek tonę plastiku użytego jako wypełniacz, do tego każda paczka, która jest kartonem, jest owinięta toną plastiku dookoła. Czy one są do cholery przechowywane pod wodą?! Każdy gadżet typu część elektryczna, mechaniczna czy samochodowa - tona plastiku do pakowania. Po co? Nie wystarczyłby papier? Warzywniak - DARMOWE plastikowe torby do pakowania wszystkiego. To się musi zmienić. I wg mnie już się zmienia, zmieni się wszędzie, gdzie ludzie nie są tak biedni, że mają wszystko w dupie byle było co do gara wrzucić... Tak jak tu przykładowo.

   Aha, a z tą energią wyjaśniam. Są technologie produkcji energii z OZE. Dlatego nie ma zmiłuj. Jest atom. Jest wodór, jeśli chodzi o napęd. Nie ma zmiłuj. Gdzieś tam miliony jeśli nie miliardy januszów ma to w dupie, stąd brudna energia, i RZEKOME "nie opłaca się" odnośnie czystej.

  •  
   S............t

   -1

   pokaż komentarz

   @alienv: wystarczyło go nie wrzucać do tego kontekstu, bo porównywanie zwierząt które swoim działaniem wpływu na klimat nie miały do ludzi którzy wpływ maja co jest udowodnione jest manipulacja.
   Tak wiec jeśli uważasz siebie na poziomie intelektualnym i technologicznym na poziomie mamutów czy średniowiecznych ludzi. Ok. Twoja sprawa, ale będąc na takim poziomie nie koniecznie powinieneś zabierać głos na temat spraw na których się nie znasz.

  •  
   v......6 via Android

   0

   pokaż komentarz

   @echhhh niezananym wczesniej tempem. No wlasnie nieznany bo wczesniej nikt badan nie prowadzil a teraz wyczuli biznes. Człowiek ma znikomy wplyw na zmiany, jestesmy tutaj robakami i ziemia predzej nas wypelwi niz my ja

  •  

   pokaż komentarz

   @venom696: stawiam was w jednym szeregu z antyszczepionkowcami i płaskoziemcami

  •  

   pokaż komentarz

   @fila95: nie wnikam już czy ocieplanie klimatu jest faktem, czy brednią, ale ten obrazek z cyklicznymi zmianami, który wrzuciłeś, to taka padaka, że nikt normalny nie może brać go za jakikolwiek dowód swoich przekonań.

  •  

   pokaż komentarz

   @fila95: boże jaki dzban xDD jakim cudem można napisać TYLE postów i w każdym mylić się xD. Ładnie ktoś Cię podsumował, bo rzeczywiście jesteś sprytny jak mamut xD

  •  

   pokaż komentarz

   gowno prawda

   @fila95: właśnie się zaorałeś tą graficzką xD Nie wierze że prawactwo ma już problem z porównywaniem obrazów bo z czytaniem to było wiadome.

  •  

   pokaż komentarz

   Największe kontrowersje budziły e-maile, w których Phil Jones stwierdził, że uciekł się do triku zastosowanego wcześniej przez Manna i ukrył spadek temperatury w ostatnich dekadach XX wieku[

   @fila95:
   nic szczególnego z tego nie wynika. PJ dalej pisze:
   "To, że świat się ogrzewa jest oparte na kilku źródłach – nie tylko na podstawie temperatury na powierzchni, ale także na podstawie zmian poziomu oceanów, wycofywania się lodowców i zmniejszania pokrywy lodu w Arktyce. Opracowane przez nas przebiegi czasowe temperatury zgadzają się z innymi, kompletnie niezależnymi, grupami naukowców pracujących w NASA i Narodowym Centrum Danych Klimatycznych w USA. Nawet jeżeli pominie się nasze wyniki, to dane tych innych grup dają te same rezultaty. Fakty mówią same za siebie; nikt nie musi nimi manipulować."

   Jednocześnie nie są to ich dane:
   "Dane te nie należą do nas i musimy uzyskać zgodę tych serwisów meteorologicznych. Odpowiadamy na te żądania w uzgodnieniu z Komisarzem do Spraw Informacji. Jak poprzednio sygnalizowałem, staramy się uzyskać zgodę z każdego z ośrodków meteorologicznych o możliwość publikacji tych danych"

  •  

   pokaż komentarz

   gowno prawda

   @fila95: wykres bez skali, bez źródeł, bez wartości, podpisani jako autorzy bez publikacji naukowych, źródło wiedzy w sam raz dla internetowych idiotów. Dlaczego nie wkleiłeś np tego? nie pasuje do prostej wizji świata?

   źródło: ossfoundation.us

  •  

   pokaż komentarz

   @: Jak jej to za jakiś czas p$!%$#$nie w pysk to się to głupie dziecko powiesi. Szkoda jej trochę ale starych to ma ostro poj!%!nych skoro nie wiedzą jakie mogą być konsekwencje tego w co wepchnęli swoje dziecko.

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   Dlaczego nie wkleiłeś np tego?

   @Dect: bo to gowno... dlaczego MANN dokonal oszustwa? moze zajmij sie tym

  •  
   f....5

   -2

   pokaż komentarz

   właśnie się zaorałeś tą graficzką

   @KochanekAdmina: wlasnie sam sie zaorales wyznawco. "Dr Nikołaj Zawaliszyn, kierownik Zakładu Hydrometeorologii i Badań Środowiska w Syberyjskim Regionalnym Hydrometeorologicznym Instytucie Badawczym w Nowosybirsku, twierdzi, że globalne ocieplenie dobiega już końca. Jeszcze przez około 5 lat średnia globalna temperatura będzie rosnąć, osiągając maksymalnie 1,1 stopnia powyżej średniej wieloletniej.

   Od 2022 roku temperatura zacznie spadać, co według naukowca ma być początkiem globalnego ochłodzenia. Co ciekawe, odwrócenie trendu temperatury nastąpi bez względu na to, czy emisja gazów cieplarnianych nadal będzie rosnąć, ponieważ według Zawaliszyna globalne ocieplenie nie ma związku z antropogenicznym (wywołanym przez człowieka) wzrostem globalnej temperatury na skutek emisji dwutlenku węgla."

   https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2018-01-17/rozpoczelo-sie-minimum-aktywnosci-slonecznej-wyjatkowo-wczesnie/

   Obecna religia jest niczym zacmienie slonca uzywane przez kaplanow w starozytnym Egipcie. Prawdopodobnie doskonale zdaja sobie sprawe ze temp spadnie po szczycie aktywnosci slonca i bedzie malec wraz z osiaganiem minimum aktywnosci...Wtedy kaplani bezmozgim wyznawcom powiedza: DOj%%?LISMY WAS PODATKAMI ZA CO2 I PACZCIE DEBILE URATOWALISMY SWIAT TEMP SPADLA...

  •  
   f....5

   -1

   pokaż komentarz

   @Dect: "Dr Nikołaj Zawaliszyn, kierownik Zakładu Hydrometeorologii i Badań Środowiska w Syberyjskim Regionalnym Hydrometeorologicznym Instytucie Badawczym w Nowosybirsku, twierdzi, że globalne ocieplenie dobiega już końca. Jeszcze przez około 5 lat średnia globalna temperatura będzie rosnąć, osiągając maksymalnie 1,1 stopnia powyżej średniej wieloletniej.

   Od 2022 roku temperatura zacznie spadać, co według naukowca ma być początkiem globalnego ochłodzenia. Co ciekawe, odwrócenie trendu temperatury nastąpi bez względu na to, czy emisja gazów cieplarnianych nadal będzie rosnąć, ponieważ według Zawaliszyna globalne ocieplenie nie ma związku z antropogenicznym (wywołanym przez człowieka) wzrostem globalnej temperatury na skutek emisji dwutlenku węgla." *Oto wasza jednomyslnosc

   https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2018-01-17/rozpoczelo-sie-minimum-aktywnosci-slonecznej-wyjatkowo-wczesnie/

   Obecna religia jest niczym zacmienie slonca uzywane przez kaplanow w starozytnym Egipcie. Prawdopodobnie doskonale zdaja sobie sprawe ze temp spadnie po szczycie aktywnosci slonca i bedzie malec wraz z osiaganiem minimum aktywnosci...Wtedy kaplani bezmozgim wyznawcom powiedza: DOj?@%LISMY WAS PODATKAMI ZA CO2 I PACZCIE DEBILE URATOWALISMY SWIAT TEMP SPADLA...

   Ta sprawa nie jest tak prosta jak sie niektorym wydaje...

  •  
   f....5

   +1

   pokaż komentarz

   @Dect: https://www.sciencedirect.com/topics/earth-and-planetary-sciences/medieval-warm-period masz wyznawco. Klimat na ziemii mial rozne fazy zaleznie od aktywnosci slonca. temp spadala i rosla. Wiadome jest to ze Mann sfalszowal wykres wymazujac takie same zmiany klimatu w sredniowieczu. Wiadomo ze Al gore to kretyn (vide roztopione lodowce w 2015) Obecnie zmierzamy do minimum aktywnosci slonca. Obecna nagonka moze byc zwyklym szwindlem by pewne grupy podatkami grabiac ludnosc mogly powiedziec: skubiemy was wyciskamy jak cytryny ale przeciez uratowalismy swiat temp spadla. Pewnie doskonale zdaja sobie sprawe ze od 2020 temp srednia bedzie spadac...a tacy jakt ty lykaja te scieme jak mlody pelikan i jeszcze z usmiechnieta geba bedziesz placic 400% podwyzki za prad

   źródło: temp.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @Dect: https://climatism.blog/category/glaciers/page/2/ prosze to jest zrodlo

   źródło: comment_uflNHX6cdrWteXOxW4KKi8JJYEc3hWY0.jpg

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   @jusstt: Fakty sa takie: nie ma jednomyslnosci. Naukowcy ktorzy zapewne mowiliby prawde BOJA SIE SPALENIA NA STOSIE JAK W CZASACH GDY NIE MOZNA BYLO MOWIC ZE ZIEMIA KRAZY WOKOL SLONCA. GO i klimatologia staly sie religia i polityka a nie nauka. MAnn sfalszowal wykres kija hokejowego. Al Gore (brak lodowcow w 2015) to idiota ktory dzieki jeszcze wiekszym idiota stal sie miliarderem, wiec w sumie nie wiadomo czy cwaniak czy idiota hm. Aktywnosc slonca zacznie spadac od 2020 i najpewniej temp na ziemii zacznie spadac. Wtedy mozliwe jest ze tworcy tego przekretu beda oglaszac sukces w walce ze zmianami. Cena za ten przekret bedzie masowa grabiez mienia z powodu opodatkowania co2. To raczej sie uklada w logiczna finansowo biznesowa calosc. Face the facts.

  •  
   f....5

   -4

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: hehe ale ty jestes glupi :) grafiki sa z czasopism naukowych ktorych ty matolku o malym mozdzku nie zrozumiesz... https://www.sciencedirect.com okresy cieple i zimne byly naturalnym zmianami na ziemii.

  •  
   f....5

   -5

   pokaż komentarz

   @mwmichal: czlowieku jestes idiota totalnym. Serio.

  •  
   f....5

   -4

   pokaż komentarz

   rozumiem, ze uważasz zdolności intelektualne

   @SchrodingerCat: twoje zdolnosci sa na poziomie ameby amebo umyslowa... jestes debilem dziekuje nie odpisuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @fila95: Mann tak bardzo dokonał oszustwa, że wcześniej opisał, co i jak zrobił lol dlatego wykres jest niewiarygodny choć wykresy innych wyglądają tak samo. Dlatego powinienem uwierzyć w wykres bez skali, bez źródeł i bez recenzji no napewno. Albo powinienem uwierzyć w kolejną przepowiednie o globalnym ochłodzeniu, którego nie ma śladu, nic, zero a aktywność słoneczna maleje od kilkudziesięciu lat. A jak się nie zacznie w 2022 to co? Poczekamy kolejne pięć lat?
   https://www.wykop.pl/wpis/46019463/ej-4konserwy-gdzie-te-zlodowacenie-spowodowane-akt/#comment-162019517

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @fila95:
   Fakty będą takie, że jak się klimat jeszcze bardziej ociepli to będzie głód w Afryce jeszcze większy i to wszystko przypłynie na swoich łódeczkach więc nie stosowałbym wymówek
   To co robi Al Gore nie stoi w sprzeczności z faktem ocieplania klimatu. To że ktoś będzie chciał na tym zarobić absolutnie nie oznacza, że ocieplenie nie ma miejsca.
   Dam Ci przykład. Ktoś chce zarobić na tym, że coraz częściej na Boże Narodzenie wyjeżdżamy zamiast siedzieć z rodziną. On nie kreuje tego trendu - przyjął zmiany kulturowe do wiadomości i na tym chce zarobić

   IMHO w całej dyskusji umyka, że równie groźne jest zatrucie środowiska zarówno śmieciami. Byłem nad morzem Śródziemnym kolejny raz i z roku na rok jest coraz gorzej

  •  
   f....5

   +1

   pokaż komentarz

   @Dect: https://www.sciencedirect.com/topics/earth-and-planetary-sciences/medieval-warm-period to zrodlo Ci nie pasuje? Sprawa nie jest wcale oczywista. Sa teorie ze wraz z minimum slonecznym doscierac do atmosfery zacznie promieniowanie kosmiczne i powstawac zaczna chmury powodujace ochlodzenie (dla jednych bzdura inni uznaja te teorie za prawdziwa) Fakty sa takie ze obecne temperatury nie SA NAJWYZSZE NAWET BADAJAC 3000LAT WSTECZ!!!! a co dopiero mowa o miliardach lat. Temp w okresie malej epoki lodowcowej spadla szybciej niz obecnie rosnie. Temp prawdopodobnie zacznie spadac a obecna walka to jedynie sposob na wyciaganie kasy w formie podatkow za co2. Wszystkim to jest na reke...producentom samochodow tez jest na reke produkcja pierdziawek 1.0 za 100k ktore ludzie beda wymieniac co 5 lat. Nie na reke bedzie to jedynie biedocie zmuszonej do placenia w kieszen elit dodatkowych oplat i reszty tego co jej zostalo...

   źródło: ed.JPG

  •  
   S............t

   +1

   pokaż komentarz

   @fila95: Co mi jeszcze ciekawego opowiesz o mędrcu?

  •  
   f....5

   -1

   pokaż komentarz

   IMHO w całej dyskusji umyka, że równie groźne jest zatrucie środowiska zarówno śmieciami.

   @jusstt: w calej dyskusji wlasnie to umyka... dokladnie... efektami pseudoekologizmu beda odpady radioaktywne i toksyczne z baterii zdegradowanych z aut w skutek eko elektromobilnosci... jak myslisz gdzie ten caly syf bedzie skladowany? na ksiezycu ? Dodajmy ze elektromobilnosc bedzie powodowac ze auto po degradacji baterii jest do wyrzucenia a nie do remontu bo 70% kosztu auta to bateria... wiec nikt jej nie bedzie wymienial tylko kupowal nowe cale auto

  •  
   f....5

   -2

   pokaż komentarz

   co jest udowodnione

   @SchrodingerCat: nic nie jest udowodnione debilu ;) udowodniono jedynie przekrety i klamstwa w tym sfalszowany wykres Mannna i p?!#?%$enie glupot Al gora... chcesz z tym polemizowac osle? Brak dzialalnosci przemyslowej w okresach sredniowiecznych i dawniejszych po prostu pokazuje ze klimat ma swoje fazy ocieplall sie i oziebial bez wplywu czliowieka. Ktos kto nie jest kretynem takim jak ty... wyciagnie pewne wnioski :)

  •  
   f....5

   -2

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: Dr Nikołaj Zawaliszyn, kierownik Zakładu Hydrometeorologii i Badań Środowiska w Syberyjskim Regionalnym Hydrometeorologicznym Instytucie Badawczym w Nowosybirsku, twierdzi, że globalne ocieplenie dobiega już końca. Jeszcze przez około 5 lat średnia globalna temperatura będzie rosnąć, osiągając maksymalnie 1,1 stopnia powyżej średniej wieloletniej.

   Od 2022 roku temperatura zacznie spadać, co według naukowca ma być początkiem globalnego ochłodzenia. Co ciekawe, odwrócenie trendu temperatury nastąpi bez względu na to, czy emisja gazów cieplarnianych nadal będzie rosnąć, ponieważ według Zawaliszyna globalne ocieplenie nie ma związku z antropogenicznym (wywołanym przez człowieka) wzrostem globalnej temperatury na skutek emisji dwutlenku węgla. poczytaj opinie kogos madrzejszego od siebie...

  •  
   f....5

   -2

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: oczywiscie to logiczne ze ze grupy ktore zarabiaja na handlu limitami co2 beda z takich jak ty robic glupkow by zbierac z nich swoje procenty do przychodu. Dlatego nawet od 2020 gdy najpewniej w skutek obnizenia aktywnosci gwiazdy temp zacznie spadac bedzie wersja: URATOWALISMY KLIMAT DOp?@?$@%AJAC WAM PODATKI ZA CO2. Radujcie sie... a Takie bezmozgi ameby beda wiwatowac nie majac kasy na bulke... ani samochodu. To cos jak w starozytnym Egipcie... Tam kaplani mowili ludziom uratowalismy was od zacmienia slonca... Teraz ty masz swoich kaplanow ktorzy cie uratuja :)

  •  
   S............t

   +3

   pokaż komentarz

   debilu

   @fila95: przed takimi tezami na twoim miejscu bym się przygotował do dyskusji. Tak. jest udowodnione.

   Nie rozumiem jednej rzeczy. Może mi wyjaśnisz. Za wspieranie oil imperium kilku bogatych rodzin i kilku państw wy dostajecie jakieś pieniądze, czy robicie z siebie durni całkowicie za darmo?
   A jeśli płacą, to dobrze chociaż jakoś? Gdzie rekrutują?

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: nie osiolku to ty zaplacisz... ale wiesz glowa do gory temp spadnie... bez wzgledu na to ile wypierdzisz co2 ;) jakbys choc troche interesowal sie astrofizyka to bys wiedzial ze to jest nieuniknione i wchodzimy powoli z fazy cieplej w zimna i zadne co2 tego nie zmieni bp TO k$!@A PROMIL GAZOW CIEPLARNIANYCH A UDZIAL W NICH CZLOWIEKA TO PROMIL PROMILA BARANI LBIE ;)

  •  
   S............t

   +2

   pokaż komentarz

   nie osiolku to ty zaplacisz... ale wiesz glowa do gory temp spadnie... bez wzgledu na to ile wypierdzisz co2 ;) jakbys choc troche interesowal sie astrofizyka to bys wiedzial ze to jest nieuniknione i wchodzimy powoli z fazy cieplej w zimna i zadne co2 tego nie zmieni bp TO k??@A PROMIL GAZOW CIEPLARNIANYCH A UDZIAL W NICH CZLOWIEKA TO PROMIL PROMILA BARANI LBIE ;)

   @fila95: tobie za promowanie paliw kopalnych zapłacę? Spróbuj jakoś zrozumiale myśli formułować, bo chyba twój tytaniczny intelekt mnie przerasta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Zapomniałeś dodać o lodowcach, że jak w szklance wody rozpuścisz kostkę lodu to się nic nie stanie :)

   Czy już nie uczą na tym na szkoleniach?

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: To ze wiele rzeczy cie przerasta juz ustalono... jesli ty jestes na tyle ograniczony ze argument o tym ze w okresach gdy przemyslu i spalania kopalin nie bylo takze nastepowaly po sobie fazy cieple i zimne powoduje ze ty bredzisz jakis belkot o mamutach to moge wyrazic jedynie ubolewanie....

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: jezeli jestes az tak ograniczony ze udowodnione falszerstwo wykresu kija hokejowego w ktorym Mann wymazal okresy cieplejsze niz obecnie z takimi samymi zmianami temp to tez mi jedynie przychodzi wyrazic ubolewanie...nad stanem twojego mozgu

  •  
   S............t

   +1

   pokaż komentarz

   @fila95: xd... nie doczekałem sie tej szklanki wody. Zostawiłeś to na później? Słyszałem, że to taki czołowy argument co hehe masakruje lewaków.

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: na koniec: smiem twierdzic ze ja sam jestem raczej duzo wiekszym przyjacielem ziemii i ekologiem niz tacy jak ty... Drzewa przed moim garazem nie usunalem i manewruje caly czas gimnastykujac sie by je ominac. Jestem przeciwnikiem bezsensownych wycinek naleze do grupy stop wycince drzew i mamy na koncie sukces w postaci zablokowania wycinki drzew przez pkp z powodu : ze brudza. jak jest cieplo do firmy jezdze z reguly rowerem. nie jem czerwonego miesa. jestem przecinikiem polowan i zajmowania terenow lesnych przez budownictwo. Martwia mnie ekoprzekrety jak elektromobilnosc po ktorej zostana miliardy ton toksycznych odpadow i rozwoj elektrowni atomowych po ktorych wczesniej czy pozniej zostanie nowy czarnobyl. Na koniec brzydze sie oszustwami ktore dokonuja grupy klimatystow i gwalt na nauce przez nich dokonywany. Sytuacja zaczyna przypominac polowanie na czarownice czy palenie na stosie. Kiedys teze nalezalo podwazac. Dzis jest religia. Ty jestes przykladem wyznawco. Suma sumarum w biznes co2 zaangazowalo sie za duzo finansistow i inwestorow zeby ktos kto nie jestes idiota nie widzial ze cos sie dzieje na polu finansow. Ktos kto ma wieksze IQ niz wiewiorka juz po pierwszych newsach o handlu limitami co2 na gieldach wiedzial o co jest gra. Na koniec elektromobilnosc i wiatraki itp cala green energy zapewne ma na celu uniezaleznienie sie od OPEC a nie zadne ochrony klimatu. Kiedys sceptycyzm byl postrzegany jako wartosc. Dzis jak wyzej znawcami sa nastolatka z problemami psychicznymi al gore oszust mann barmanka a wyznawcami tacy jak ty. nara

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   apomniałeś dodać o lodowcach, że jak w szklance wody rozpuścisz kostkę lodu to się nic nie stanie :)

   @SchrodingerCat: http://nettg.pl/news/79693/klimat-wyspy-mialy-zatonac-a-powiekszyly-sie cos chciales dodac wyznawco? TUVALU KTORE MIALO ZATONAC BO HEHEHEHE LODOWCE...powieksza sie. Co ty na kolejny klimatyczny hoax wyznawco?

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   Zapomniałeś dodać o lodowcach, że jak w szklance wody rozpuścisz kostkę lodu to się nic nie stanie :)
   @SchrodingerCat: cos chciales dodac o znikajacych ladach :) czy na szkoleniach u ala gora juz wam powiedzieli ze to kolejne oszustwo klimatystow jak slynny wykres oszusta manna od hokeja? https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2018-02-13/ich-wyspy-mialy-zniknac-w-odmetach-oceanu-z-powodu-globalnego-ocieplenia-ale-tak-sie-nie-stanie/

  •  
   f....5

   -2

   pokaż komentarz

   https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2018-02-13/ich-wyspy-mialy-zniknac-w-odmetach-oceanu-z-powodu-globalnego-ocieplenia-ale-tak-sie-nie-stanie/

   @SchrodingerCat: no dalej!!! left wing climate specialist sophmore student or bartender... Deal with next climate hoax... wyspy znikaja :) hahahaha Gdanska nie bedzie ;)

  •  
   S............t

   -1

   pokaż komentarz

   niz tacy jak ty

   @fila95: a skąd wiesz? No nie dość, że intelektualista prawicowy, to jeszcze ze zdolnościami parapsychicznymi się nam wykopek trafił.
   No pozazdrościć. Gratuluję.

   h$? tam stanowisko PAN, h$? ze stanowiskiem IPCC, ludzi którzy to badali.

   Bo o to jaśnie pan fila95 nas tutaj oświecił co jest prawdą objawioną, a co nie.

   Tylko jego wykopki słuchajcie. Tylko w niego wierzcie, bo o to mędrzec nad mędrców. Najmądrzejszy, najwspanialszy, nie ameba, nie baran, Tylko on nas zbawi, tylko on prawdę nam powie za jedyne 6 groszy od wpisu.

   On wie, że jest na poziomie intelektualnym Mamutów, więc jako i one nie wpływamy na klimat. I tak jako i one wyginiemy. Daremny trud nasz.

   Chwalmy fila95 naszego inteligentnego.

   źródło: memytutaj.pl

  •  
   f....5

   -2

   pokaż komentarz

   https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2018-02-13/ich-wyspy-mialy-zniknac-w-odmetach-oceanu-z-powodu-globalnego-ocieplenia-ale-tak-sie-nie-stanie/

   @SchrodingerCat: czy moze jak fakty przecza religii (klimatycznej) to tym gorzej dla nich ? :) Mann ze swoim wykresem to pokazal: paskudna morde oszolomow...jak cos nie pasuje to wymazujecie gumka ;)

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: debilu!!!! uzyj faktow... tepy wyznawco...wyjasnij dlaczego Tuvalu sie powieksza ;) idioto

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: aha ok... to juz wiem ze debil... argumentow brak to zaczal sie pokaz twojego debilizmu... jak myslalem ;) oszustwa manna nie komentuje - debil brak argumentow... powiekszania sie Tuvalu nie komentuje (ponoc mialo juz zatonac tak : osle barani lbie ;) zero odniesienia sie... zmiany klimatu w przeszlosci (wiesz dzbanie to chyba wiesz ze w okresach gdy nie bylo spalania kopalin :) - zero argumentu. Wycieki opinii prywatnych naukowcow w ktorych watpili we wplyw czlowieka na klimat - zero odniesienia sie... konkluzja : debil :)

  •  
   S............t

   +2

   pokaż komentarz

   debilu!

   @fila95: mogę cie tak trolować całą noc XD. Musisz wiedzieć, że jak ktoś pisze do mnie per debilu, idioto, czy coś tam jeszcze, to nawet nie czytam tych jego wysrywów.

  •  
   f....5

   -3

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: chwalmy kota :) kot Schrodingera mogl byc jednoczesnie martwy lub zywy... ten wykopowy kot jest jednoczesnie debilem i idiota :) no i klimatysta

  •  
   S............t

   +1

   pokaż komentarz

   @fila95: how dare you fila95

   Zrozum płatny trolu OPEC, Rosji i kilku rodzin. Nie mam zamiaru nawet się silić na szukanie ci argumentów, bo i tak do ciebie nie trafią. Płacą ci koncerny naftowe, więc robisz swoją robotę. Mogę za to ciebie wyśmiać, bo jeśli ty to robisz za darmo, to jesteś zwykłym frajerem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   hehe ale ty jestes glupi :) grafiki sa z czasopism naukowych ktorych ty matolku o malym mozdzku nie zrozumiesz...

   @fila95: To popatrz na ten obrazek cymbale i zobacz że tak szybkiego wzrostu temperatury jeszcze nigdy w historii nie było i widać to nawet z tego gówna obrazka. Mamy najwyższe temperatury jakie osiągnęła ziemia od setek tysięcy lat i pokazuje to chociażby topniejące lodowce które odkrywają pyły sprzed tych tysięcy lat. czyli nigdy w historii poziom lodu nigdy tak się nie obniżył.

   A wszystkie obniżki temperatur, małe epoki lodowcowe itd. nie brały się z dupy tylko z katastrof na globalną skalę jak wybuchy dużych wulkanów. Widzisz gdzieś w Polsce katastrofę naturalną że usprawiedliwiasz takie temperatury?

  •  
   f....5

   -2

   pokaż komentarz

   Zrozum płatny trolu OPEC

   @SchrodingerCat: no juz dobrze pojechales mi totalnie. Wstyd mi. Ide sprzedac swoje auto i oddam kase od Putina za promowanie ropy na wypok. Zrywam kontrakt i jestem eko

  •  
   f....5

   -1

   pokaż komentarz

   Widzisz gdzieś w Polsce katastrofę naturalną że usprawiedliwiasz takie temperatury?

   @KochanekAdmina: jak po 2022 temp nadal bedzie rosla (mimo wejscia w minimum aktywnosci slonca) to uwierze w antropocentryczny wplyw na klimat. Do tego czasu uznaje to za przekret w celu handlowania limitami co2 na gieldach i transferowania srodkow od biednych do bogatych. oszustwa jakich dokonywali klimstysci sa faktem. Innym jest to ze po wejsciu w minimum aktywnosci slonca jeszcze sie okaze ze wywolanie efektu cieplarnianego bedzie bloslawienstwem chroniacym przed nowa mala epoka lodowcowa. Ja zawsze bardziej bede sie bac zimna niz goraca

  •  
   f....5

   -1

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: poza tym ja nie zachecam do wyrywania drzew... czy palenia smieci. Widze pozytywne skutki np zakzazu palenia w kominkach bo w mojej okolicy od kominkow j???# totalnie i ciezko sie oddycha. chcialbym jednak zachowac zdrowy rozsadek i przede wszystkim zablokowania szwindlu polegajacego na handlowaniu limitami co2 na rynkach i zastopowania taksowania najbiedniejszych bo to oni beda placic za te fanaberie najbardziej

  •  
   S............t

   +2

   pokaż komentarz

   @KochanekAdmina: nie karm go, bo głodny i agresywny. Jeszcze ci rekę ugryzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   zyli nigdy w historii poziom lodu nigdy tak się nie obniżył

   @KochanekAdmina: chcialbym zauwazyc ze ziemia nie ma tysiecy lat tylko miliardy ;) a tysiace lat o ktorych piszesz to wciaz tylko skrawek ktory badamy a na podstawie skrawka dosc smialym jest stawianie teze ze nigdy... no ale taka juz przywara klimatystow.

  •  
   S............t

   +1

   pokaż komentarz

   @fila95: Masz rację. Zupełnie jak mamuty nic nie możemy z tym zrobić. Dobrze, że choć ty jako jedyny z nas mamutów to widzisz. Gratuluję chłopskiego rozumu.

  •  
   f....5

   -1

   pokaż komentarz

   nic nie możemy z tym zrobić.

   @SchrodingerCat: mozemy produkowac wiecej co2 uznajac ze bardziej boimy sie epoki lodowcowej a ostatnie badania slonca sa niepokojace : to juz prawie pewne ze zachowanie gwiazdy jest dziwne i jeszcze nigdy nie byla tak spokojna. https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2018-01-17/rozpoczelo-sie-minimum-aktywnosci-slonecznej-wyjatkowo-wczesnie/ Niebawem przekroczymy deadline po ktorym nie zdazymy wyprodukowac odpowiedniej ilosci gazow cieplarnianych ktore nas uratuja przez zamarznieciem. ACT now. Drift now! We need more co2 to save the planet and our climate...

  •  
   S............t

   +1

   pokaż komentarz

   mozemy produkowac wiecej

   @fila95: oczywiście, że możemy. Ale patrząc po tym co to powoduje, nie jest to najlepszy pomysł zwyczajnie.

  •  
   f....5

   -1

   pokaż komentarz

   Ale patrząc po tym co to powoduje

   @SchrodingerCat: na razie warto raczej finansowac badania slonca takie jak Sonda Parker Solar Probe o ktorym wciaz wiadomo za malo... to raczej te dzialania dadza wiecej odpowiedzi na to w ktore strone isc niz klimatolodzy. Czas pokaze kto mial racje. Ta klotnia jest i tak bez sensu bo nic sie nie zmieni... czystych intencji nie ma. Co2 nadal bedzie uwalniane i przy okazji spekulanci sobie troche zarobia na handlu. mozesz sobie wierzyc w co chcesz ... ja moge nadal stac przy swoim ze jest za malo danych i czas pokaze dopiero czy sie pojawia. W sumie cala ta dyskusja jest bez sensu.

  •  
   S............t

   +2

   pokaż komentarz

   @fila95: To już wiadomo. Nie trzeba sądy na słońce wysyłać. Poza tym są tam już ;) Ludzi prowadzą badania nad tym zjawiskiem ponad 50 lat. A część danych mają nawet od 100 lat. Są zgodni w tym temacie.

   Buczenie kilku szuj co mają interes w ropie, nie zmieni tego jak jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dect: Nie wiedziałem, że dysponujemy danymi o dokładności 0.1`C sprzed 5 tysięcy lat.

  •  

   pokaż komentarz

   A śmiecenie jest durne i dla debili. Na każdym jednym poziomie. Od produkcji energii, przez produkcję żywności, po kupowanie jednorazowych siatek.

   Wg mnie jest jeszcze jedna taka durna rzecz, co bym powiedział - HOW DARE YOU. To, że chociaż jako konsument sobie tego wcale nie życzę - każda najmniejsza pierdoła ze sklepu jest pakowana w ogromne ilości plastiku. Nie ma tak, że mam do wyboru napoje w butelkach plastikowych i innych. Nie ma żadnego wyboru. Pewne branże mają w dupie klimat, ale pewnie dlatego, że konsumenci póki co chyba też.

   @the_revenant: Rozumiem Twój punkt widzenia ale zacznijmy od innej strony.

   Idę do sklepu i kupuję ten śmiercionośny plastik bo mi tak wygodnie, inaczej - ciężko kupić cokolwiek bez tego plastiku. Mogę nosić swoje torby ekologiczne, ale po pierwsze często zapominam, a po drugie koszt takiej jednorazówki to kilka groszy czyli w skali roku oszczędzę na nich nie wiem, 30 złotych co mnie wcale do tych oszczędności nie przekonuje. Ale nie o tym.

   Pakuję te rzeczy w worek (nawet posortuję, a co) i wyrzucam je do kontenera do tego przeznaczonego, gdzie odbiera je firma do tego przeznaczona i za co płacę (niedługo dużo większe) pieniądze. Dlaczego ma mnie obchodzić czy kupię coś w plastikowej siatce, butelce czy przyjdę z lnianą? Ja mam poświęcać swoją wygodę bo ktoś dużo bogatszy ode mnie i zarabiający na mnie (czy to producenci, sklepy czy firma utylizująca odpady) nie potrafi/nie ma odpowiedniej motywacji do wykonania swojej pracy jak należy? Ja nie wyrzucam tego plastiku na chodnik, ba! Coraz rzadziej widzę jakieś śmieci walające się gdzieś na uboczu, co znaczy że ludzie faktycznie są bardziej doedukowani w kwestiach środowiskowych. Wiadomo, jeden czy drugi cymbał wyrzuci, ale jak to się ma do MOJEGO kupowania plastikowych siatek? Myślisz że jak ja przestanę kupować, a razem ze mną miliony innych osób, to te cymbały doznają olśnienia i przestaną wyrzucać niedopałki czy butelki na chodnik i a sklepy z łzami a'la Małgorzata Foremniak zrezygnują z większego przychodu żeby walczyć o środowisko i zredukować ilość plastiku?

   Jeszcze raz - rozumiem o co Ci chodzi ale mam powoli dość p$@%?$%enia że ja jestem odpowiedzialny za całe zło świata bo kupuję plastikowe siatki albo colę w butelce... Mam ochotę to kupuję, a następnie śmieć przekazuję firmie która zarabia na tym że ten śmieć wyrzuciłem, dalej to już sprawa polityki rządu i tej firmy co się z nim stanie i jakie kary dostanie ta firma jak się śmiecia nie pozbędzie. Ekooszołomy próbują wszytko zrzucić na obywatela konsumenta zamiast zająć się sednem problemu czyli korporacjami które w dupie mają środowisko. Ja chcę po prostu mieć spokój i żyć swoim życiem we względnym komforcie, czyli kupić tę głupią torebkę i zanieść zakupy do domu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czarzy:
   Ale ja się z tym zgadzam. Wiemy, kto jest odpowiedzialny.

   Co do wygody - plastik czasami jest wygodny, ale często nie. Przykładowo wyjmowanie wszystkiego z tych cholernych worków czy innych plastikowych opakowań jest męczące.

   Oczywiście też czasami zapominam koszyka, albo wezmę tylko 1, a zakupów mam na 2 albo 3. Biorę siatki. No ale to się zdarza czasami, z reguły jednak używam swojego koszyka.

   To, że inni są debilami jakoś nie wpływa na to co robię. Nie wywalam śmieci w lesie. Inni tak. A jakich ludzi jest więcej, jakich mniej... wolę nie wnikać. Robić swoje. Nie myśleć za dużo.

  •  

   pokaż komentarz

   @fila95: albo obie stoja na skosnej powierzchni, albo obie maja skrzywienie kregoslupa.

1 2 3 4 5 6 7 ... 22 23 następna