•  

  pokaż komentarz

  "Dzień dobry Panie Emilu" na początku mnie rozłożyło. :D

  •  
   i..................a

   +15

   pokaż komentarz

   @ojejq: kupy nie było.

  •  
   m..t

   +5

   pokaż komentarz

   @ojejq: Bzdury gość opowiada i tyle z tymi pytaniami. Naprawdę jak już wchodzi w sprzeczke to stara się wygrać namolnością, bo jakiegoś intelektu tu nie pokazuje.

   A tak przy okazji popatrzcie że radar postawili tam gdzie się zczynają zabudowania i chodnik bezpośrenio rzy ulicy. Nie na początku terenu zabudowanego między łąkami. Tak ciężko zwolnić do tych 50km/h? Mamy drogi jakie mamy ale to nie znaczy że mamy się na nich zabijać udając że jedziemy ekspresówką...

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejq: Emil próbuje udowodnić tezę, że nie chodzi o przepisy, bezpieczeństwo, zasady
   tylko
   o KASIORĘ wyciąganą z kierowców wszelkimi sposobami.
   To raczej nie jest rola jaką chcielibyśmy żeby straż miejska pełniła.

   Świetny filmik - akcja się rozkręca. Nie mogę się doczekać następnego odcinka :)

  •  
   m..t

   -5

   pokaż komentarz

   @soma115: W jaki sposób udało mu się udowodnić że nie chodzi o przepisy, zasady czy bezpieczeństwo? Chyba że jego stwierdzenie jest dla Ciebie dowodem?

   Ja mam już na przykład szczerze dość strachu o własne zycie yjeżdżając z osiedlowej uliczki... Nawet jak w Polsce jest takie miejsce na drodze gdzie po prostu trzeba zwolnić, to się nie da. Jak mozna przejechać podwójny zakręt pomiędzy domami 70km/h to po prostu u nas się chyba nie da zwolnić do tych 40 tylko trzeba przejechać 70.... A później jakby tu ktoś wreszcie postawił radar ukryty to krzyczeć że to nie fair, że to nierówne zasady.... tylko to nie jest gra. JEdziesz samochodem widzisz ograniczenie to zwalniasz i tyle... Nikt na Tobie kasy nie nabije...

  •  

   pokaż komentarz

   @mtmt: @soma115:

   Ale jak się mają wasze " odpowiedz'i " do mojego postu, bo nie rozumiem? :D

   Jak już koniecznie się chcecie pod pierwszy post podpiąć, to przynajmniej byście to "@ojejq" z początku usnęli... -.-'

  •  
   m..t

   0

   pokaż komentarz

   @ojejq: fuck. Znow podpinając się pod pierwszy komentarz zapomniałem zacząć od "też tak sądze" ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejq: heheh strazak profesjonalnie sie zachowal, i zniszczyl chlopa co szuka slawy w internecie. rozumiem ze trzebaby nie przesadzac z fotoradarami ale jak sie nie ma racji to nie ma sie co wymadrzac.
   ze niby reklama hehehe....co zastanawia to fakt ze w tym regionie straz miejska przeszla szkolenie dzieki czemu sa merytorycznie przygotowani do dyskusji z emilem...wiec pan emil osiagnal przeciwny skutek, swoim zachowaniem zwieksza koszty strazy miejskiej czyli nasze, a jak radary stawiali tak stawiaja

  •  

   pokaż komentarz

   @ojejq: Sorry miało być do @mtmt

 •  

  pokaż komentarz

  od chwili pojawienia się w TV , SM nabrała respektu do tego pana i już grzecznie rozmawia bo wie ze bedzie na YT, zadziwiająco opiekuńczo cała SM w Polsce sprawdza co na sumieniu ma pan Emil i już szukają haków na tu tylko fotka z fotoradaru, filmować panu w urzędzie pewnie nie pozwolą dlatego niech pan schowa dodatkową mini-kamerę w kieszeni

  •  

   pokaż komentarz

   @korba2500:
   Dlaczego nie pozwolą, sm to jednostka publiczna, więc Emil może ich filmować do woli.

  •  

   pokaż komentarz

   @korba2500: nie ma zakazu filmowania w urzędach.

  •  
   m..t

   -5

   pokaż komentarz

   @dzoker: Ale już do upublicznienia wizerunku strażnika potrzebuje jego zgody (co robił już nie raz)

  •  

   pokaż komentarz

   @mtmt: bzdura! strażnik jest osobą publiczną! Może go filmować fotografować i upubliczniać.

  •  
   K......s

   -5

   pokaż komentarz

   @kochamszczecin: Straznik nie jest osoba publiczna. On jest funkcjonariuszem publicznym - to sa dwie, calkowicie rozne kwestie. Ponadto, nie wiem dlaczego, ale panuje bledne przekonanie, ze funkcjonariusza publicznego nie dotyczy ochrona wizerunku i wizerunek ten mozna publikowac bez jego zgody - tak oczywiscie nie jest. Ustawa mowi jasno Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych. Funkcjonariuszem publicznym, a zarazem osoba powszechnie znana bedzie np. KGP, KWP, rzecznicy KGP i KWP etc., ale nie jakis szeregowy straznik czy policjant. Od tych szeregowych kazdorazowo trzeba uzyskac zgode na publikacje wizerunku.

  •  
   g....z

   0

   pokaż komentarz

   @korba2500: Kompletnie niezależnie od treści przedstawianych w filmach pana Emila, instytucja straży miejskiej powinna zostać zlikwidowana. Ta pseudopolicja to tak naprawdę fabryka pieniędzy zdobywanych na bandytach pijących piwo w parku. Do policji jako organizacji pilnującej porządku mam szacunek ogromny. Do k!%%% zbierających hajs na lewych fotoradarach i zwyrodnialcach pijących spokojnie piwo w parku w żadnym wypadku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kangelus: bzdury, ustawa zabarania nagrywania/publikowania wizerunku funkcjonariusza publicznego PO sluzbie. W momencie wykonywania czynnosci sluzbowych mozna nagrywac i publikowac do woli:
   Mozna podciagnac to pod:
   Art. 81 ust. 2. pkt 1.
   2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
   1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych,w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych. Z ciekawosci kiedys wyslalem maila do KGP, potwierdzili. Nie gadaj glupot.
   Policjant/SM musi sie wylegitymowac na kazde zadnie, z trzaskiem obcasa, jesli nie to jest blad proceduralny( czy cos w tym stylu) i obywatel nie ma prawa stosowac sie do zalecen takiej osoby. Poczytaj przepisy zanim zaczniesz plesc bzdury.

   (Gdzies, kiedys znalazlem jakies bardziej precyzyjna definicje, teraz jakos jej znalezc nie moge)

  •  
   K......s

   -2

   pokaż komentarz

   @baranowb: Bzdury, to w tym momencie gadasz ty. Jak widac zreszta, nie czytasz moich postow ze zrozumieniem, wszak ja ten sam artykul w poprzednim poscie cytowalem, ale wlasnie pod ten artykul nie mozna tej sytuacji podciagnac - szeregowy funkcjonariusz publiczny (policjant, straznik itp. - nie sa osobami powszechnie znanymi. Nie ma nic do rzeczy czy ktos jest po sluzbie, przed sluzba czy w jej trakcie - zgody na rozpowszechnienie wizerunku nie ma - rozpowszechniac wizerunku nie wolno. To, ze wiekszosc domoroslych prawnikow i czesto rzecznikow policyjnych twierdzi, ze zgody nie trzeba, nie oznacza od razu, ze maja racje. Zreszta, rzecza, nad ktora czesto ubolewam jest brak znajomosci przepisow prawa oraz terminow prawniczych u tychze rzecznikow, dlatego tez stawianie ich za wzor jest co najmniej bezpodstawne[1] . Oczywiscie, jesli mozesz, podaj cala tresc maila oraz imie i nazwisko tego rzecznika. Chetnie wymienie z nim korespondencje.
   Oczywiscie to z legitymowaniem sie przez policjanta jest kolejna bzdura. Dotyczy to tylko sytuacji podczas kontroli ruchu drogowego, co reguluje odpowiednie rozporzadzenie: w skrocie - umundurowany pokazuje na zadanie, nieumundurowany bez.
   ____________________________
   [1] - przyklady: pewien rzecznik bodajze WRD KSP twierdzi, ze nie mozna wyprzedzac na mostach, inny z kolei, z okazji niedawnej nowelizacji prawa o ruchu drogowym, twierdzil, ze poza drogami publicznymi obowiazuja nas tylko znaki pionowe, czeste mylenie terminow zatrzymanie/aresztowanie itp.

   I slowko do minusujacych mnie wykopowiczow: czy tu tez dziala zasada owczego pedu? Czy moze po prostu minusujecie wypowiedzi, ktore, mimo ze sa prawidlowe, to nie odpowiadaja waszej wizji? Zastanowcie sie nad soba...

 •  
  D...t

  +8

  pokaż komentarz

  A propos definicji pasa drogowego:

  Pas drogowy – wydzielony liniami granicznymi grunt wraz z przestrzenią nad i pod jego powierzchnią, w którym są zlokalizowane droga oraz obiekty budowlane i urządzenia techniczne związane z prowadzeniem, zabezpieczeniem i obsługą ruchu, a także urządzenia związane z potrzebami zarządzania drogą. O pasie drogowym można mówić wyłącznie w przypadku dróg publicznych - drogi niepubliczne (wewnętrzne) nie posiadają pasa drogowego (są to bowiem tylko nieruchomościami oznaczonymi jako droga i jako drogi wykorzystywanymi).

  •  

   pokaż komentarz

   @Dolat: urządzenia techniczne związane z prowadzeniem, zabezpieczeniem i obsługą ruchu
   Jak dla mnie fotoradar podchodzi idealnie pod tą definicje. Faktycznie tym razem Emil jakby słabo przygotowany do odcinka :) Ale wykop należy się tak czy siak.
   Ciekaw jestem relacji z wizyty w siedzibie SM.

  •  
   D...t

   +9

   pokaż komentarz

   @sowiq: Widzę, że chyba nie dokładnie zrozumiałeś co Emil miał na myśli.

   O pasie drogowym można mówić wyłącznie w przypadku dróg publicznych - drogi niepubliczne (wewnętrzne) nie posiadają pasa drogowego (są to bowiem tylko nieruchomościami oznaczonymi jako droga i jako drogi wykorzystywanymi).

   Zauważ, że tutaj fotoradar stał, tak jak to strażnik miejski sam powiedział, na terenie prywatnym, który jest drogą niepubliczną, a więc nie posiada on pasa drogowego.

   Chodziło mu o to uchybienie (przynajmniej tak myślę).

  •  

   pokaż komentarz

   @Dolat: Mylisz się :)
   2:31: A co na to Zarząd Dróg, na urządzenie ustawione w pasie drogowym? Bo w definicji pasa drogowego nie ma słowa o fotoradarze. W definicji pasa drogowego w ogóle nie istnieje fotoradar [...]
   Dopiero później SM wyjaśnił, że urządzenie nie stoi na pasie drogowym.

  •  
   k....s

   +5

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @kamils: Nie unoś się tak. To, że Emil robi pożyteczną rzecz (bo tak uważam) nie znaczy chyba, że nie można na jego temat powiedzieć złej rzeczy? Czy ja napisałem gdzieś, że to co chłopak robi jest złe? Nie. Po prostu uważam, że ten odcinek średnio mu wyszedł.
   A na drugi raz podaj jakieś argumenty, bo to nie Onet (chociaż sam się zastanawiam, czy na pewno).

 •  

  pokaż komentarz

  A propos dostarczania listów:
  Art. 44. k.p.a.
  § 4. Doreczenie uwaza sie za dokonane z uplywem ostatniego dnia okresu, o ktorym mowa w § 1 (1) poczta przechowuje pismo przez okres czternastu (14) dni w swojej placowce pocztowej - w przypadku doreczania pisma przez poczte,), a pismo pozostawia sie w aktach sprawy.

  http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/128671-list-polecony.html

  coś dzwoni, ale nie wiadomo w jakim kościele. faktycznie nieprzygotowany do tego odcinka.

 •  
  A....o

  +1

  pokaż komentarz

  Już odcinek 20? A gdzie odcinki 17, 18 i 19?