•  

  pokaż komentarz

  Gdyby Hitler nie zaatakował Ruskich to by było słabo. Bo z zachodem to by się ułożył.

  •  

   pokaż komentarz

   @nixodus Adi przypadkiem nie wyprzedził czerwonych z atakiem?

  •  
   CapoDiPtakMuzzapi

   -57

   pokaż komentarz

   @nixodus: Gdyby cwel Beck i banda tych patałachów sanacyjnych dogadała się z Hitlerem to nie byłoby słabo. Sami na siebie ściągnęliśmy agresje III Rzeszy. 'Tom rzeczom jest honor, a ja sp@$%?!@am do Rumunii'.
   Przed 39 Polska była określana na zachodzie jako sojusznik Niemiec.

  •  

   pokaż komentarz

   @CapoDiPtakMuzzapi: Ach te wykopowe bajki i mity xD No najlepiej było oddać Gdańsk, już Czechy próbowały pokojowo układać się z Niemcami.

  •  

   pokaż komentarz

   Przed 39 Polska była określana na zachodzie jako sojusznik Niemiec.

   @CapoDiPtakMuzzapi: Ponieważ braliśmy udział w rozbiorze Czechosłowacji.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Czechy próbowały pokojowo układać się z Niemcami.

   @Murasame: Nie, za nich inni się układali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: Taki to rozbiór, że zabraliśmy Zaolzie, które odebrali nam Czechosłowacy, gdy podczas wojny z Bolszewikami ratowaliśmy im d00py, a oni nam jeszcze dowalić chcieli.
   Podobno nawet nasi południowi sąsiedzi nie zgodzili się na przejście, ani przesył broni od Węgier dla Polski w okresie wojny Polsko-bolszewickiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bogdan-kun: Zabór to zabór, wymówkę ma każdy, czy to rosja czy Niemcy czy my.

  •  

   pokaż komentarz

   Taki to rozbiór, że zabraliśmy Zaolzie, które odebrali nam Czechosłowacy

   @Bogdan-kun: Zabraliśmy te tereny w podobnym czasie jak Węgry i rzesza, co z tego że nasze intecje były słuszne skoro dla przeciętnego człowieka na zachodzie byliśmy jednymi z zaborców?

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: Czyli Czechosłowacja była bolszewicka, bo wykorzystała okazję i zabrała nam tereny w tym samym czasie, co Rosjanie siłą odbierali nam tereny? No chyba tak powinien to widzieć ten tępy, przeciętny człowiek z Zachodu, tak?

  •  

   pokaż komentarz

   @CapoDiPtakMuzzapi: Weź głąbie nigdy więcej nie pisz swoich wywodów na temat WW2.

  •  

   pokaż komentarz

   co z tego że nasze intecje były słuszne skoro dla przeciętnego człowieka na zachodzie byliśmy jednymi z zaborców?

   @Bogdan-kun: Od tego co wydaje się przeciętnemu zjadaczowi chleba aż tak nie zależą decyzje polityczne, zjadacz chleba na zachodzie mógłby na ten temat sądzić cokolwiek a historia tak czy siak by się potoczyła tak jak się miała potoczyć. Zresztą prawdopodobnie mieli to w dupie, pewnie na sprawe patrzyli jak my na wojne na Bałkanach, wiemy tylko że się bili ale o co i kogo było bardziej słuszne to małoktóry zjadacz chleba ci wyjaśni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest: Wtedy na zachodzie Chemberlein biegał z kawałkiem papieru krzycząc że to "pokój naszych czasów "

  •  

   pokaż komentarz

   @nixodus: a czy ty wiesz z historii że najpierw atak na zachód (Francja, Benelux) a dopiero potem ZSRR?

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli Czechosłowacja była bolszewicka, bo wykorzystała okazję i zabrała nam tereny w tym samym czasie, co Rosjanie siłą odbierali nam tereny?

   @Bogdan-kun: To był okres powojenny, dopiero co upadły monarchie w tym regionie. To że dwa nowopowstałe państwa się kłucą o jakąś krainę , mało kogo obchodziło. Dodatkowo Czechosłowacja miała wtedy lepszą renomę na zachodzie.

   Nieporównuj tego do ugruntowanych w świadomości ludzi państw w 1938r

  •  

   pokaż komentarz

   Od tego co wydaje się przeciętnemu zjadaczowi chleba aż tak nie zależą decyzje polityczne, zjadacz chleba na zachodzie mógłby na ten temat sądzić cokolwiek a historia tak czy siak by się potoczyła tak jak się miała potoczyć

   @Droper: Elity mogły na spojrzeć z oburzeniem że ład wersalli przestaje istnieć. I to rękami krajów, które na nim zyskały. Przeciętnemu zjadaczowi chleba też nie będzie się uśmiechało umierać za Gdańsk, dla państwa które chwilę wcześniej odłączało cieszyn od Czechosłowacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @CapoDiPtakMuzzapi: dokladnie, w polityce pojecie honoru nie wystepuje... nie tylko Czesi okazali sie od nas madrzejsi, ale rowniez Wegrzy, Rumuni, Bulgarzy...

  •  

   pokaż komentarz

   Czechy próbowały pokojowo układać się z Niemcami.

   @Murasame: Nie, za nich inni się układali.

   @Eetam: Konferencja w Monachium, 1938

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby cwel Beck i banda tych patałachów sanacyjnych dogadała się z Hitlerem to nie byłoby słabo. Sami na siebie ściągnęliśmy agresje III Rzeszy. 'Tom rzeczom jest honor, a ja sp@$%?!@am do Rumunii'.
   Przed 39 Polska była określana na zachodzie jako sojusznik Niemiec.


   @CapoDiPtakMuzzapi: @Murasame:
   Tak naprawdę niewiadomo co by się wydarzyło. Teraz nie dość, że kraj został zniszczony, to lewacy robią z Polaków antysemitów, mówią że Polacy mordowali żydów, a na dokładkę mówią że nie należą się reparacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @kondzaf:

   Adi przypadkiem nie wyprzedził czerwonych z atakiem?

   Możliwe, ale nie mniej niż o jakieś 2,3 lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grewest

   Ponieważ braliśmy udział w rozbiorze Czechosłowacji.

   Wytłumacz to. Tylko uważaj, bo następnie cię zniszczę.

   PS. Przepraszam, już ktoś to zrobił wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pouty Przecież Polacy są antysemitami.

  •  

   pokaż komentarz

   @kubarotfl: A ty jesteś ojkofobem. Takie generalizowanie można sobie w dupę wsadzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: ah te p$?$?%$enie typowego cebulowego wykopka.....

   Po pierwsze, Hitler nie wygrałby wojny z aliantami, co najwyżej z ZSRR mając w swoich szeregach Polskę. Jak czytam, że ułożyliby się z aliantami to się płakać chce z takich ludzi.

   Po drugie Polska skończyłaby lepiej albo tak samo jak to było historcznie i to są fakty. Praktycznie cała europa wspolrpacowała z nazistami i każdy ma w to wyj@#$ne, a kraje jak nie lepiej skończyły od nas to tak samo. A my nadal się spuszcamy, że MY NIE BYLIŚMY Z NIEMCAMI WIDZICIE ! POLSKA STRONK......

   Po trzecie, sprawa Gdańska to typowa p0lska cebulowa logika. Wersal wydał kompletnie niesprawiedliwy i z dupy wyrok dla Niemców robiąc z niemieckiego miasta wolne miasto. Przecież tam wiekszosc osob to byli Niemcy. Nawet jakbyśmy im oddali , dalej ich ignorując to i tak wojna wybuchłaby chwilę potem. Było im oddać i spokój na jakiś czas.

   Po czwarte, to Polska pluła Niemcom w pysk kompletnie olewając propozycje Niemiec w sprawie paktu antysowieckiego.Nawet nie raczyliśmy im odpowiedzieć no ale MY TO PALJAKI WIELKI NARÓD I POTENGA!. I sie ludzie dziwią potem, że czemu niemioszki tskie brutalne byli xD
   Już pominę że od tego 36 do nawet 37/38 relacje z Niemcami mieliśmy dobre.

   Po piate, Niemcy nie wygraliby wojny przeciw aliantom. Realne było pokonanie Rosji ( zdobycie Moskwy i kilku innych kluczowych miast) ale tak jak i w przypadku Polski czy innych panstw, wykończyłaby ich okupacja tak dużego terenu i partyzanci.

   Po szóste, Polska brała udział w rozbiorze Czechoslowacji i po prostu śmieszny mnie jak p0lakowe patrioty zaprzeczają historii.

   Po szóste @CapoDiPtakMuzzapi: ma rację, ale jak zwykle dupa musi sporo osób boleć od prawdy.

   Po siódme po tym co alianci odp??#@##ali ze swoja polityką ustępstw wobec Hitlera to po prostu skandal i patologia, ale jak wiemy część p0laków to imbecyle i naiwnie wierzyli, że tutaj teraz alianci ich raz dwa obronią xD

   Po ósme, realne było powstrzymanie hitlera przy probie rozbioru Czechoslowacji. Chechosłowacja miała zbrojną gwarancje od Francji. Zamiast ugadać sie z Polską i razem stawić czoła Niemcom to po co xD
   Jak nie p0laczki z honorem, że oni to potęga i nie będą pomagać Czechosłowacji bo co ich to obchodzi, to tak samo myślano na poludniu. Dla ciekawości podam, ze do pierwszego rozbioru na froncie wschodnim Niemcy mieli tyle samo albo trochę mniej wojska niż Polacy i Czesi.Na froncie zachodnim Francuzi mieli więcej wojska od Niemców.

   Po dziewiąte, z tego co czytałem to Polska była jednym z państw, które odmówiło przemarszu wojsk radzieckich na Czechoslowację w celu pomocy. Rząd Czechosłowacji miał dobre stosunki ze Stalinem.

   Ale dla debilnych aliantów polityka ustępstw była ok, a potem płacz że jaka to wojna okrutna, ile mordowania ojeju ale źle, potem europa straciła na znaczeniu kompletnie, angole z mocasrtwa stali się gównem, to samo Francja i nastał czas srania w majtki przed ZSRR i teraz Rosją.
   Wystarczyło po Nadrenii wpaść i sklepać ich ponownie no ale po co! Za wojnę w dużej mierze odpowiada Francja i Anglia i tyle w temacie. Nie Niemcy czy ktoś inny, a ci ,,wspaniali" alianci.

   Polska rozegrała najgorzej wojnę jak się dało i to jest fakt, a taki Beck i władza jak pisze kolega wyżej to banda amtypolaków i frajerów.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus:

   Po pierwsze, Hitler nie wygrałby wojny z aliantami, co najwyżej z ZSRR mając w swoich szeregach Polskę.

   A na cholerę byłaby mu potrzebna Polska przy ZSRR? Kampanie położyła logistyka, a nie brak dyzwizji.

   Za wojnę w dużej mierze odpowiada Francja i Anglia i tyle w temacie. Nie Niemcy czy ktoś inny, a ci ,,wspaniali" alianci.

   Taa. Gwałciciel niewinny bo kobieta kusiła strojem.

   Po drugie Polska skończyłaby lepiej albo tak samo jak to było historcznie i to są fakty.

   Jakie fakty? Masz kryształową kulę mówiącą Ci co by było gdyby?

   Po siódme po tym co alianci odp%!%!!@ali ze swoja polityką ustępstw wobec Hitlera to po prostu skandal i patologia, ale jak wiemy część p0laków to imbecyle i naiwnie wierzyli, że tutaj teraz alianci ich raz dwa obronią xD

   Cały sojusz to był blef. Ani Beck ani nikt z elit nie wierzył że nam realnie pomogą ( w każdym razie nie przed upływem kilku miesięcy). W 39 już i tak było pozamiatane, politycznie na ustępstwa nie mogli pójść, jedyne co pozostało to liczenie że Hitler nie będzie tak szalony żeby wchodzić w wojnę z Francją i Anglią.

  •  

   pokaż komentarz

   A na cholerę byłaby mu potrzebna Polska przy ZSRR? Kampanie położyła logistyka, a nie brak dyzwizji.

   @Jabby: do zdobycia takiej Moskwty zabraklo kilku/kilkunastu dywizji. Pollska 39r miała ok/ponad 900tys armię.

   Taa. Gwałciciel niewinny bo kobieta kusiła strojem

   Tak tak, dalej neguj fajty i usprawiedliwiaj aliantów ¯\_(ツ)_/¯ Dobre urojenia masz, nie ma co!
   I gdzie ja ci Niemców usprawiedliwiam?

   Jakie fakty? Masz kryształową kulę mówiącą Ci co by było gdyby?

   Jakie fskty?Fakty historyczne, czy ty baitujesz czy co?. Zobacz sobie na Rumunie/Francję/Czechoslowację/Rumunię/Węgry/Bułgarię. Czy te państwa skończyły gorzej współpracując z Hitlerem? Czy ktoś im to wypomina i ich poniża dlatego xD?. A Włochy to dopiero rodzynek. Najpierw byli w osi, a jak sie dupa paliła to potulnie na stronę aliantów przeszli. Oczywiście dla Polaków tak jak postąpiły Wlochy to since fiction i honor by tego zabraniał xD

   Cały sojusz to był blef. Ani Beck ani nikt z elit nie wierzył że nam realnie pomogą

   p0lska ,,elyta", wladza w pigułce ¯\_(ツ)_/¯

   W 39 już i tak było pozamiatane, politycznie na ustępstwa nie mogli pójść, jedyne co pozostało to liczenie że Hitler nie będzie tak szalony żeby wchodzić w wojnę z Francją i Anglią.

   No zobacz! A wystarczyło w 36 wj$?%ć po raz 3 niemioszkom jak ostatnio, zlikwidować Hitlera i by było po krzyku.
   Zresztą już poza tematem, alianci tacy sojusznicy, że nie wypowiedzieli ZSRR kiedy bezpodstawnie najechała Polske.
   Potem jeszcze stali sie ,,sojusznikami" aliantów, w tym USA jakie wysłało im miliony sprzetu, aby potem wspolnie srać w majtki przed Rosją do tej pory.

  •  

   pokaż komentarz

   oddać Gdańsk

   @Murasame: Gdańsk nie należał wtedy do Polski

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus:

   do zdobycia takiej Moskwty zabraklo kilku/kilkunastu dywizji. Pollska 39r miała ok/ponad 900tys armię.

   Do zdobycia Moskwy brakło jakieś pół miliona ciężarówek. Mogliby spokojnie wystawić te kilka - kilkanaście dywizji samemu, ale przerzucić czy zaopatrywać już nie było szans - szczególnie że do tego co mieli nawet nie byli w stanie zimowych ubrań dostarczać.

   I gdzie ja ci Niemców usprawiedliwiam?

   Napisałeś wprost że za wojne Francja i Anglia odpowiada a nie Niemcy ¯\_(ツ)_/¯

   Fakty historyczne, czy ty baitujesz czy co?. Zobacz sobie na Rumunie/Francję/Czechoslowację/Rumunię/Węgry/Bułgarię. Czy te państwa skończyły gorzej współpracując z Hitlerem?

   Ale nie doszło do sojuszu z Hitlerem więc o jakich faktach Ty piszesz? To jest głupie. Mogło być jak piszesz a równie dobrze dużo gorzej. Ani Węgry, Rumunia nie mówiąc o Bułgarii nie miały sporów granicznych z Niemcami. Czechosłowacja nie wpółpracowała, conajwyżej Słowacy. Francja? Serio? Jako argumentu używasz marionetkowego rządu podbitego państwa? Polska też leżała w wyjątkowo strategicznym położeniu i możiwe że Hitler by nie ryzykował nagłego odwrócenia frontów. A po wojnie to ZSRR miałby pełną wolną rękę. Chciałbym tylko przypomnieć stosunek Stalina do Polski i Polaków.

   Oczywiście dla Polaków tak jak postąpiły Wlochy to since fiction i honor by tego zabraniał xD

   Już skończ z tym honorem. Na serio traktujesz propagandówke do mas. Nie było innej drogi w 39. Wcześniej też. Polityka i tyle. Francuzi nie chcieli znowu masowo umierać za konflikty graniczne (bo dla nich tak to wyglądało, dla nas była walka o przetrwanie). Z perspektywy czasu to był bezdyskusyjny błąd, ale kto mógł wtedy wiedzieć jak to się skończy.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrczeg1991: Tak to prawda, ale Francja i Benelux poszły na współpracę z Niemcami czekając na dalszy bieg wydarzeń. Dopiero generał mróz na terenie ZSRS zatrzymał impet Niemieckich wojsk.

  •  

   pokaż komentarz

   Do zdobycia Moskwy brakło jakieś pół miliona ciężarówek. Mogliby spokojnie wystawić te kilka - kilkanaście dywizji samemu, ale przerzucić czy zaopatrywać już nie było szans - szczególnie że do tego co mieli nawet nie byli w stanie zimowych ubrań dostarczać.

   @Jabby: tego też, ale prawdą jest, że dodatkowe wojsko bh się Niemcom przydało.

   Napisałeś wprost że za wojne Francja i Anglia odpowiada a nie Niemcy ¯_(ツ)_/¯

   Odpowiadają na takim samym poziomie. Gdyby nie ich bezczynność, wojny by nie bylo.

   Ale nie doszło do sojuszu z Hitlerem więc o jakich faktach Ty piszesz? To jest głupie. Mogło być jak piszesz a równie dobrze dużo gorzej. Ani Węgry, Rumunia nie mówiąc o Bułgarii nie miały sporów granicznych z Niemcami. Czechosłowacja nie wpółpracowała, conajwyżej Słowacy. Francja? Serio? Jako argumentu używasz marionetkowego rządu podbitego państwa? Polska też leżała w wyjątkowo strategicznym położeniu i możiwe że Hitler by nie ryzykował nagłego odwrócenia frontów. A po wojnie to ZSRR miałby pełną wolną rękę. Chciałbym tylko przypomnieć stosunek Stalina do Polski i Polaków.

   Glupie to jest twoje jak i innych pieprzeniie głupot

   Już skończ z tym honorem. Na serio traktujesz propagandówke do mas. Nie było innej drogi w 39. Wcześniej też. Polityka i tyle. Francuzi nie chcieli znowu masowo umierać za konflikty graniczne (bo dla nich tak to wyglądało, dla nas była walka o przetrwanie). Z perspektywy czasu to był bezdyskusyjny błąd, ale kto mógł wtedy wiedzieć jak to się skończy.

   Nie skończę bo II RP to bylo dno, a nasza wladza jeszcze gorsza. I jaka propagandówka? Ja sie nie podpieram jakimiś gówno stronami, a historykami.

   No szczególnie by ucierpieli przeciwko robitej armii niemieckiej w 36 roku. Polska zresztą chyba dwa razy zapowiedziała Francuzom, ze jak zdecydują sie na atak, to pomogą.Najpierw doczytaj jak wygladala armia Niemiec w 36 roku, a potem strasz jakąś niewyobrażalną wojną na wyniszczenie. Z prawej Polacy by wjechali jak zapowiadali i po niemioszkach.

   Skonczylem z toba rozmowę, zdejmij klapki z oczu.
   Wesloych swiat.

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus:

   A ja proponuję mniej gier i Zychowicza. Rzeczywistość jest dużo bardziej złożona.

   Wesołych.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie będę polemizował czy święta 1939 r. były najsmutniejsze czy nie, bo atmosfera była na pewno ciężka. Ale nastroje w narodzie dopiero sięgnęły dna w 1940 r. po klęsce Francji. Drugie mocarstwo w Europie padło pod butem Niemiec i każdy zdawał sobie sprawę, że okupacja potrwa co najmniej kilka lat. Hasło im słoneczko wyżej tym Sikorski bliżej z automatu stało się nieaktualne, a tym przecież jeszcze zimą się pocieszano.

 •  

  pokaż komentarz

  Dodac nalezy, że nasi sasiedzi zaplacili wszystkim repatryjacje poza nam.

 •  

  pokaż komentarz

  Polecam wszystkim wystawę "Wiosna, lato, WOJNA... Warszawa 1939" w warszawskim Domu Spotkań z Historią.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdybyś mieli przywódców z prawdziwego zdarzenia wtedy i dzisiaj, To Watykanowi Polska wystawiłaby rachunek aktualnie, Bóg z nami, To żegnam państwa, A a co do Becka a właściwie Niemca Becka, To honorem to on sobie mógł wycierać tylko twarz ale co się dziwić po naiwnym człowieku który uwierzył w gruszki na wierzbie oraz w obietnice bez pokrycia.