7.87 € netto, tyle zostaje z 19.50 € brutto za nadgodzinę w Niemczech.

7.87 € netto, tyle zostaje z 19.50 € brutto za nadgodzinę w Niemczech.

Wyprowadzam z błędu tych co myślą, że tylko w Polsce są wysokie podatki. Mało tego to w Niemczech są także klasy podatkowe, a im więcej zarabiasz tym więcej zabiera Finanzamt. Przykładowo: mając 19.50 €, a po podwyżce 22€ - to praktycznie nie ma różnicy w wypłacie...

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze raz to napiszę i łudzę się, że tym razem ludzie zrozumieją:
  Nie ważne ile w podatkach płacisz, ważne ile dóbr możesz nabyć za to, co zostało.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: serio? Pomysł o najprostszym możliwym przykładzie, firma, szef filantrop który nie bierze żadnej kasy i tylko jeden pracownik. No i firmy jedynym kosztem są koszty pracy pracownika. Dzisiaj żeby pracownik zabrał do domu x to szef musi wystawić faktur na coś około 2 do 3x.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: Aż tak nie zrozumiałeś tego jednego zdania?

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: Koledzy dobrze rozumują bo to jest logika przygłupa który świat ogarnia na poziomie "obym sam mioł jak najwincyj tanij kiełbasy". Po prostu przygłup nie rozumie, że prosta praca się nie skaluje. Więc obojętnie ile by nie zarobił - to jeśli będzie pracował 5 miesięcy w roku (bo resztę pracy odda państwu) - to zawsze będzie niewolnikiem i będzie żebrał. Po prostu jeśli jest tępy, to sobie kupi trochę więcej tej kiełbasy i będzie jak debil się cieszył.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente Dokładnie w DE zarobisz 2k netto i nowe auto około 15k, u nas 3k zarobisz i takie samo auto 50k

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: zaminusowali cię a to jest prosty mechanizm. Podstawa to wartość i stabilność waluty. Jeżeli jakiś kraj eksportuje zaawansowane technologie a w zamian ma kupić od innych pasze i ziarno to nawet w gówno pracy zarobi się wystarczająco. Elektronika w Stanach jest tania bo nie jest obłożona podatkami jak u nas. Nawet w nie takich skrajnych przypadkach może się okazać ze bilet do Stanów + urządzenie będzie tańsze niż kupić jakiegoś Mcbooka u nas. Jak jakiś kraj chce utrzymać wojsko, służbę zdrowia, edukację, infrastrukturę drogową na wysokim poziomie to ludzie z założenia powinni płacić podatki z uśmiechem. Korwin tak przeorał ludziom mózgi że najpewniej młode wykopki cieszyłyby się że ludzie umierają na zapalania płuc pod mostami. Wtedy wg nich byłoby stabilnie. Oczywiście ZUS zaorać i tych co płacili przez całe swoje życie nakarmić umierającymi pod mostami.

   NIE DA SIĘ BEZ PODATKÓW UTRZYMAĆ ŻADNEGO PAŃSTWA. Tak jak nie da się bez wypłaty utrzymać gospodarstwa domowego. Chyba że za czyjeś podatki pod postacią socjalu. GOSPODARKA i EKONOMIA to są tak złożone kwestie że nie da się ich zamknąć w głupiutkich pojedynczych przykładach jakimi zwykł wami manipulować Janusz.

   @wiencejfakingcaptcha: @matcheek: @wykop-yolo:

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: masz racje, że podatki sa potrzebne so funkcjonowania państwa ale zauważ :
   - im wiecej podatkow bierze państwo, tym wiekszy aparat biurokracji jest potrzebny do redystrybucji podatków (ci ludzie mogli by w tym czasie tworzyć produkty i usługi )
   - im mniej jestes w stanie zgromadzic kapitalu tym wolniej odkladasz na mieszkanie, dom (jestes zalezny od kredytow bankowych badz placisz slono za wynajem)
   - aparat biurokracji ma do tego ze jest nie wydajny i twoje pieniadze na emeryture, sluzbe zdrowia ida w bloto... (coraz wyzszy wiek emerytalny, coraz gorsza Sluzba zdrowia)
   Tylko trzy przyklady. Pomysl teraz że to idzie dalej w kierunku żebyśmy podatkow placili WIECEJ A NIE MNIEJ (np. Rzad woli wprowadzic podatek od cukru zamiast obnizyc podatek na warzywa i owoce) ta machina sie rozpedzila i nie zatrzyma dopoki ludzie nie beda świadomi tych zależności o ktorych napisałem powyżej . Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: śmiechłem jak czytałem co piszesz bo Korwin ma metodę na rozwiązanie problemu z zusem. Ty nawet nie wiesz za bardzo co on proponuje więc śmiejesz się z jego wyborców na podstawie swojego błędnego postrzegnia. Jestem po ekonomii i finansach i mi to co on mówi zacwyczaj trzyma się kupy.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak jakiś kraj chce utrzymać wojsko, służbę zdrowia, edukację, infrastrukturę drogową na wysokim poziomie to ludzie z założenia powinni płacić podatki z uśmiechem.

   @sicknature:

   Na utrzymaniu wojska, policji, sądów, itp. najbardziej korzystają ci którzy mają duże majątki, a nie ci którzy dużo zarabiają, bo częstą są to młodzi ludzie startujący od zera i wszytko wydaja na kredyt za mieszkanie, itp..
   Dlatego powinno się przenieść ciężar podatków z opodatkowania pracy na opodatkowanie majątku (podatek od nieruchomości albo katastralny).

   No druga sprawa to taka że sposób rozliczania podatku dochodowego dla firm premiuje duże podmioty i karze małe.
   Po prostu mała firma nie ma na tyle wysokich przychodów, żeby odliczyć większe inwestycje, w efekcie jest niejako zmuszania do korzystania z leasingu, przez co zamiast płacić niski podatek dochodowy państwu, płaci koszty leasingowe bankom.

   No i po trzecie, podatki są także wydawane na cele które w żaden sposób nie przynoszą korzyści opodatkowanym, co po prostu zniechęca do płacenia: np. dlaczego niewierzący mają się dokładać w podatkach do kościoła katolickiego, a osoby nie interesujące się sportem do piłki kopanej?

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente sądząc po proporcjach plusów do minusów, ok 60% populacji nie rozumie podstaw ekonomii. Dla uproszczenia, pomijam tych co nie zagłosowali na Twój wpis. Warto dodać że utrzymanie tego współczynnika na stałym poziomie i odcięcie ludu od informacji że można mieć lepiej skutkuje z reguły poczuciem satysfakcji pomimo tego że może być do d...

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: No i nie zrozumieli (ja tak). Ciągle to, co Niemcowi zostaje, ma dużo większą wartość nabywczą niż to, co zostaje Polakowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente Zgadzam się. Co mnie obchodzą ile ja oddam podatków skoro mam na wszystko czego potrzebuje z normalnej, przeciętnej pracy. U nas ludzie liczą podatki bo na godne życie nie starcza. Myślicie, że jakby było dobrze każdemu pracującemu Polakowi to by zwracali uwagę na podatki? W dupie by to każdy miał bo żyłoby się super. A jakbyś pojechał na stację i zatankowal benzynę za 1,4 zł to co byś o podatkach mówił? A no, że w ogóle nie przeszkadzają xd

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie

   @Jotgie: wystarczy porównać ile Niemiec kupi benzyny a ile Polak. Na ile oprocentowane kredyty ma Niemiec (hipoteka 1% - oczywiście stałe) i Polak 4-5% zmienne. Takie potzykłady można mnożyć. Jaką emeryturę ma Niemiec a jaka Polak. Każda próba porównywania pojedyńczych składowych systemu jest manipulacją swiadomą lub nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: Podatki plus drogi wynajem w Niemczech powoduje, że często mniej możesz kupić, niż w Polsce. Koszty życia są tak wysokie, że niby nowy Iphone to nic szczególnego dla przeciętnego Niemca a wystarczy wejść na jakieś forum i zobaczyć jak narzekają na wysoką cenę i nie każdy później ma najnowszy wypasiony tel i nowy samochód na podjeździe..

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature Jak obniżono vat na ebooki, to ceny nie drgnęły nawet, pensje nie urosły, wzbogaciły się wydawnictwa i zapewne zarządy ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @luki201 drogi wynajem ? 420€ miesięcznie to według ciebie mało drogo ? Xd w sumie 500 z rachunkami

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Ty czytałeś w ogóle co proponuje korwin czy powtarzasz brednie o braku podatków żeby pasowało do twojej narracji? Korwin nie chce usuwać WSZYSTKICH podatków, tylko je zmniejszyć, na pewno zostawić te na utrzymanie państwa - chyba z tvn czerpiesz info o korwinie xd

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente Dokładnie w DE zarobisz 2k netto i nowe auto około 15k, u nas 3k zarobisz i takie samo auto 50k

   @mietkomietko: No niezbyt, po pierwsze tam bedzie tansze o 4% VATu to jedno, drugie euro stoi ponad 4zl wiec bedzie jeszcze dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: akurat tutaj ma racje. Co z tego ze zarobicie 20 zl na godzine jak wracajac do domu z roboty za godzinr oracy kupicie 4 litry benzyny a w sklepie zostawicie 80 zl za malutką siateczkę zakupów z kawalkiem wędlinki kielbaski serka. Niemiec za godzine pracy kupi prawie 20 litrów.
   Za cole zaplaci poltora euro a nie 6 zl.
   Niestety ale ma racje. Ceny z Europą sie zrównały ale zarobki nadal kilkukrotnie mniejsze.
   Niemiec kupi jakiegos nowego golfa za 20 tys euro. A jakie auto kupi polak za 20 tys zł?
   Tak bylo jest i niestety bedzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @uwielbiamnalesniki: on nie czytał, to zwykły zolnierz ideologii. Najpierw kłamie w internecie, potem gdyby mógł to by się przylepił do jakiegoś aparatu bezpieczeństwa. Logika i prawda są nieistotne, liczy się tylko uderzenie w przeciwnika. Typowy czlowiek otumaniony ideologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchDelux: Akurat w tym zdaniu jest napisane poprawnie, czyli oddzielnie.
   Kup sobie słownik.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente przecież tam chodzi o "coś bez znaczenia", a nie o zaprzeczenie słowa "ważne". Ale jesteś ograniczony.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: A mnie wk$@!ia to ile w PL płacimy i co z tego jest. Szpitale mają sprzęt z fundacji i orkiestry świątecznej pomocy, lekarze i pielęgniarki odchodzą, poważniejsze zabiegi i leki pokryjesz z własnej kieszeni albo zdechniesz. Drogi to łata na łacie. Kilka autostrad na krzyż za pieniądze z podatków i płatne w dodatku. Metro w jednym mieście. Brud is to na ulicach, orki zniszczone, drzewa pousuwane.
   Mieszkałem 7 lat w Holandii, płaciłem podatek 42% i byłem zadowolony. Mieszkałem w małej mieścinie. Raz w miesiącu były czyszczone wszystkie uliczki osiedlowe. Jak zrobiła się dziura w drodze to w 3 miesiące wymieniali nawierzchnię. Jak gdzieś miałem 120km to liczyłem, że zajmie to 1h 20min. Czasem nawet szybciej. Rząd publikował wydatki z podatków i można było sprawdzić na co każde euro poszło.
   W Polsce z podatków finansują 500+ i górników, których nie potrzeba. Brud smród i ubóstwo. Nadal bliżej Rosji niż Niemiec mentalnie, kulturowo, warunkami życia i polityką.

  •  
   m........n

   +5

   pokaż komentarz

   @sicknature: ja korwina słucham od 15lat i potwierdzać ze podatki sa potrzebne na utrzymanie państwa tj wojsko , policja, sady, minimalne urzędy

  •  
   m........n

   0

   pokaż komentarz

   @mike7: No bo właśnie nie słuchacie korwina

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek w produkcji około x5-10
   W handlu x50...
   Nie wiem jaki biznes.ma dochodowość 33-50%

  •  
   m........n

   +1

   pokaż komentarz

   @wujek_stiopa: dobrze ze ktoś ma jeszcze cierpliwość opisywać to w ten sposób bo ja bym juz dawno od durni i komuszych sierot wyzywał :)

  •  
   m........n

   -4

   pokaż komentarz

   @bosman1705: No i właśnie ta zgodom pozwoliłeś sie zrobic niewolnikiem , bo to czy potrzebujesz wiecej aniżeli chcesz oddałeś w decyzje kogoś innego , gratulacje. Nie przejmuj sie nie jesteś sam a skutki sa powszechnie widoczne w kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego powinno się przenieść ciężar podatków z opodatkowania pracy na opodatkowanie majątku (podatek od nieruchomości albo katastralny).

   @eeemil:
   Fajny patent na uniemożliwienie rodom na zbieranie majątków przez pokolenia.

   Rodzice całe życie pracują, dorabiają się, inwestują, zarabiają pod koniec kariery zawodowej na tyle dużo, że kupują ziemię, stawiają dom i bez problemu go utrzymują, bo stać ich na podatek katastralny.
   Umierają. Młodzi spadkobiercy są dopiero na początku drogi zawodowej, zarabiają o wiele mniej, nie są w stanie utrzymać nieruchomości bez pogorszenia standardu życia.
   W ten sposób odwieczny sposób na dobry start w życiu - własnościowe mieszkanie/dom od/po rodzicach zamiast być atutem staje się obciążeniem i kulą u nogi.
   Bo "opodatkować bogaczy z domami".

   To może od razu zakażmy dziedziczenia i w postępowaniu spadkowym niech sądy oceniają, ile metrażu domu czy działki spadkobiercy będą w stanie utrzymać a reszta - do gminy?

  •  

   pokaż komentarz

   @kakulec: Porównujesz państwa które jedyne co doświadczyły w historii XXw. to druga wojna i ogromny i szeroki strumień kasy po wojnie do państwa które odzyskało niepodległość na 20 lat, po czym zostało zaorane i zbombardowane, następnie przyszli ruscy wywozili co się dało przez 40 lat a na samym końcu dogadali się przy okrągłym stole i rządzą na zmianę od 30 lat.
   Nie wiem jaka jest recepta na dogonienie Holandii czy Niemiec, bo z której strony by nie patrzyć jesteśmy za nimi te 40 lat. Do nas strumyk kasy zaczął płynąć jakieś 15-20 lat temu i i tak dość dobrze to wykorzystywaliśmy bo powstało multum dróg obiektów itp.
   I problem jest tylko w tym ze zamiast znów inwestować i zachęcać do rozwoju przedsiębiorczości to dajemy na bombelki, a rządzący stosują różne sztuczki księgowe z którymi wkoncu zapędza się w kozi róg i to wszystko pierdyknie.

  •  

   pokaż komentarz

   @luki201 o mieszkaniach od spółdzielni mieszkaniowej. 2 pokoje, 50 metrów z balkonem 412€

  •  

   pokaż komentarz

   @kakulec: Mnie irytuje, że "pracodawca Janusz nie daje zarobić". W ogóle się nie zastanawiają, ile tak naprawdę zarabiają i dlaczego zostaje tylko tyle.
   Tak trochę dziwnie się na to patrzy z boku. Rząd, poprzez środki masowego przekazu, napuszcza na siebie społeczeństwo, odsuwając winę od siebie. A ciemny lud to kupuje. I tak są źli lekarze, nauczyciele, rolnicy, itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @ArchDelux: Weź pod uwagę całe zdanie, nie jego część. Całość zmienia kontekst.
   Chcesz być mistrzem manipulacji, ale brakuje wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @chaberr opłaca się tylko wymieniać na płatny urlop

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: >NIE DA SIĘ BEZ PODATKÓW UTRZYMAĆ ŻADNEGO PAŃSTWA.

   Brudna erystyka. Ochydztwo. I oczywiście nie wiedziałeś że w czasach gdy dynamicznie rozwijaji się usa i gdy Benjamin Franklin pisał o dwóch pewnych rzeczach: śmierci i podatkach, wtedy podatków dochodowy w ogóle nie istniał a wiele innych również, a te co istniały były o rząd wielkości mniejsze. I pamiętaj że nie piszemy o wegetacji czyli o prostym utrzymaniu państwa ale o silnym okresie jego rozwoju.

  •  

   pokaż komentarz

   Dzisiaj żeby pracownik zabrał do domu x to szef musi wystawić faktur na coś około 2 do 3x.

   @matcheek: Nie wziąłeś pod uwagę marży. Realnie jest od wuja gonitwy za klientami (i później za płatnością), jak jedziesz na marży 10% to musisz wystawić 30x faktur na x netto pracownika, razy liczba pracowników.

  •  

   pokaż komentarz

   Brudna erystyka. Ochydztwo.

   @matcheek: Franklin umarł w 1790, niewolnictwo zniesiono 13 poprawką do konstytucji w 1865 roku. A ty piszesz że podatek dochodowy nie istniał XD

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: xD. Ile moze nabyć? Tam wszystkie usługi są 3x droższe(kimo, restuarcja czy chociazby kebab, fryzjer, silownia, taksowka), jedzenie droższe, paliwo droższe (minimalnie, ale wciaz), co rok podatek drogowy od każdego auta, potworne koszty ubezpieczeń, większość ludzi wynajmuje mieszkania. Pojedź i pomieszkaj, nie żyjąc w 10 na jednym mieszkaniu i jedz wiecej, niz zupki chińskie, to zobaczysz.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature:
   Podatek dochodowy zostal wprowadzony 1913, cyzli prawie pol wieku po zniesienu niewolnicta.

   ᕦ(òóˇ)ᕤ

  •  

   pokaż komentarz

   @wuzet3: Byłem, pracowałem, mieszkałem. Teraz pracuję w innym kraju, jeszcze droższym i nadal nie ma porównania do polskiego szamba.

  •  

   pokaż komentarz

   @mike7: Trochę Cię fantazja poniosła. 20 litrów to ponad 30 € do łapy za godzinę, 5000 netto miesięcznie. Hajs nieosiągalny dla zwykłego Niemca przy medialnie 3200€ brutto. Zwykły Niemiec przyniesie do domu 2.5.2-7 i zatankuje 10 litrów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amerykanski-Naukowiec: Ja tam zawsze jestem zadowolony ze Niemcy wybrałem do życia. Polska nie może się równać ale i kraje ościenne. Mam zaraz obok granice holenderska i w Holandii jest syfiato w porównaniu z de

  •  

   pokaż komentarz

   @iD4Ru73K: tak masz racje bo przeliczylem na pensje programisty w fabryce bmw,masz racje. Ale skoro u nas paliwo jest po zl i baba na kasie zarabia 10 zl na godzine a w niemczech paliwo okolo 1.5 euro za litr i baba na kasie zarobi nawet te sama dyszke za godzine ale w euro to i tak zostanie jej w kieszeni kilkukrotnie wieksza suma.
   Ceny oroduktow naprawde sa zrownane z naszymi. Ty za 2 litry coli dasz 6 albo 7 zl ewentualnie pomniejszone opakowania wagi zeby nie bylo dysproporcji a niemiec da za cole 1.5 euro to tak jak dla ciebie zlotowka z haczykiem. I teraz wystarczy to przelozyc na inne produkty.
   Ich stac kupic nowy woz z salonu za 20 kola euro a u nas za 20 kola oln kupisz 15 letnie auto

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: Bardzo to płytkie co piszesz. Jednym przykładem mogę obalić Twoją tezę. Jeżeli świetny pracownik, wykształcony, na dobrym stanowisku na rękę dostaję tyle samo co leń i nieuk z powodu progów podatkowych i zniżek na dzieci itp. ale mogą kupić tyle samo dóbr, to wcale nie są tak samo zadowoleni. W Irlandii dla 30tys rocznie brutto masz na rękę 25,4 tys a dla 60 tys zabierasz 42 tys. Ludzi to bardzo denerwuje i zniechęca bo takie pensje po 60tys zarabia się na stanowiskach wymagających dużej odpowiedzialności i inwestycji w siebie, dużych umiejętności. Taka równość nie każdemu pasuje. W Irlandii taksówkarze chętnie jadą za gotówkę żeby wykazywać mniejsze dochody i potem złotówa ma więcej na rękę niż inżynier więc po co się kształcić? Jeśli podatek jest na dobra, które się kupuje wtedy to co piszesz ma sens, jeśli jednak za dochód pobieramy podatek, to zniechęcamy do pracy i to jest bardzo złe. To co piszesz jest prawdziwe tylko dla osób zarabiających tyle, że nie są w stanie tego wydać.

  •  

   pokaż komentarz

   @bosman1705: skoro Ciebie nie obchodzi to znaczy, ze mogłoby to być 90%?

  •  

   pokaż komentarz

   Podatek dochodowy zostal wprowadzony 1913, cyzli prawie pol wieku po zniesienu niewolnicta. ᕦ(òóˇ)ᕤ

   @matcheek: czyli wtedy kiedy dzieci przestawały być pracownikami a zaczęły uczęszczać do obowiązkowej szkoły utrzymywanej z podatków! Naprawdę wizja kraju gdzie niewolnicy i dzieci pracują żeby mieć co jeść jest dla ciebie idealnym światem? W tamtych czasach jak ktoś zachorował to po prostu umierał w swoim domu bo sam transport był już za dużym problemem. Kraj został w końcu przemodelowany i dzięki temu tak naprawdę USA jest jedynym supermocarstwem. Ty się chcesz teraz uwsteczniać i piszesz że 200 lat temu to było. Dokładnie tak jak wtedy było jest teraz na jakimś zadupiu w Rosji lub Chinach gdzie jest jakiś jeden urzędnik który może wszystko a ludzie bez żadnych podatków mają po prostu przeżyć. Jestem bardzo ciekawy jakbyś tam wylądował lub nawet u nas w zamian za brak podatków miałbyś płacić dosłownie za wszystko. Dzieciom za naukę (o ile nie posłałbyś ich od razu do pracy), NFZ za leczenie, za korzystanie z dróg, policji za ewentualne interwencje, prokuraturze i sądom za to że w ogóle zechcą się tobą zająć. Przecież to wszystko jest niepotrzebne, co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   Zeitkonto (przynajmniej u mnie)
   Jest to 150h, które trzeba uzbierać aby za nadgodzinę otrzymać 125% stawki godzinowej
   poniżej tych 150h otrzymuje się 25% stawki godzinowej za każda nadgodzinę
   w moim przypadku opłaca się robić nadgodziny
   Zeitkonto jest również używane jako zasób godzin w przypadku nieplanowanych urlopów gdy brak płatnego urlopu

  •  

   pokaż komentarz

   @zkruk: zeby uproscic maksymalnie napisalem o jedynych kosztach jako kosztach pracy, czyli cala wartosc tego co powstaje jest tworzona przez pracownika. Czyli pensja bruto brutto and nie tylko brutto, chorobowe i podatki progresywne od strony pracownika. Zerowe koszty marketingu, zerowe koszty sprzedazy.
   Bo krew mi sie gotuje, jak czytam, ze nie wazne ile wazne ile wynosza stawki opodatkowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: popełniasz typowy błąd typu "sofizmat rozszerzenia", znany powszechnie jako chochoł. Za wiki: "atakowanie chochoła[2][3] albo wznoszenie chochoła – błąd logiczno-językowy, który polega na tym, że stosujący go sprawia wrażenie obalenia argumentów przeciwnika poprzez obalenie argumentu, który nie został przedstawiony przez tego przeciwnika[4]."

   Korwin nie postuluje likwidacji podatków. Proponuję zamianę podatku dochodowego na katastralny i obniżenie vatu do czasu spłaty długów. Chce żeby Polska była krajem przyjaznym dla młodych na dorobku którzy powinni mieć możliwość dorabiania się tutaj w Polsce i stanowić o sile narodu, a nie krajem na wymarciu w zapaści demograficzne.

   Janusz zawsze powtarza pacta sunt servanda (łac. umów należy dotrzymywać) i że emeryci muszą dostać obiecane pieniądze, ale nie należy wciągać już kolejnych osób do tego systemu.

   Korwin to typowy fan polityki ekonomicznej Margaret Thatcher, wielokrotnie się na nią powołuje.

   Janusz czasami gada też głupoty i nabiera się na fake newsy, ale atakowanie go za to że głosi likwidację podatków to walka z chocholem.

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Co za bzdury piszesz, świat tylko z memów znasz :P W każdym county elektronika jest opodatkowana. Fakt, jak przylecisz do Stanów to jako turysta tego podatku w niektórych sklepach nie zapłacisz (np. w większości sklepów Apple), ale zawsze zwrócą Ci podatek na lotnisku (trzeba mieć odpowiedni dowód zakupu). Jeśli prowadzisz własną działalność, to nie ważne w jakim kraju EU żyjesz, zawsze taniej będzie kupić elektronikę na fakturę. Nikt do Stanów nie lata tylko po to żeby taniej elektronikę kupić, jednak opłaca się kupować elektronikę tam jako turysta, przy okazji.

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente: Mi sie świetnie żyje w PL, w Niemczech bywam bardzo czesto, bo moja firma glowmie tam ma zlecenia, w życiu bym sie nie przeprowadził. Ale co kto woli. Wiadomo, uciekają Ci, co sobie nie radza

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: Zmieniasz temat troche, bo nie przedstawiwasz kontrargumentow, wiec zakladam, ze sie zgzdazamy, ze, panstwo moze sie nie tylko utrzymac, ale i rozwijac przy bardzo niskich podatkach. A odnosnie nowego otwarcie z ostatniego postu. Jasne, pomaganie jest wazne, ale pamietaj, ze pomaganie ludziom, to jest twoj obowiazek. I moj. A nie innych. Typowo lewicowe myslenie, to mniej wiecej, place podatki wiec nie musze pomagac. No, nie. Pomganie biednym ludziom to Twoj obowiazek. A nie obowiazek innych ludzi, czyli Panstwa.

   I teraz zadaj sobie pytanie, o ile jakos mi sie dodaje, ze ludzie przedsiebiorczy, czyli ci krwawi gromadzacy majatek ponad miare prywaciarze, kapitalisci, optuja za wolnym rynkiem, posiadaja majatku wiecej niz inni. Piewcy bogactwa, mowiia, ze chca byc bogatsi i sie bogaca. OK. Nie widze sprzecznosci. Natomiast nie dodaje mi sie w ogole, ze ci empatyczni, nieustanie mowiacy o pomocy innym lewicowcy, w szczegolnosci ci na szytach organizacji, i krajowych, czy nawet ci mniejsci, typu zwiazki zawodowe w zakladach pracy, rowniez charakteryzuja sie wyrozniajacym sie stanem posiadania. Wez mi powiedz prosze w jaki sposob udaje ci sie polaczyc o wiele ponadprzecietne majatki ludzi ktorych glowna sila w zyciu spolecznym jest pomoc innym z przesaczonym empatia i pomoca innym system wartosci?Dla mnie wierny wyznawca lewicowej ideologii w najlepszym przypadku powinien posiadac taki majatek jaki posiada przecietny obywatel.

   I na koniec, zapominajac na chwile o powyzszych dwoch argumentach i idac dalej , twoim tokiem myslenia, gdzie panstwo spelnia role organizacji charytatywnej. Zdajesz sobie sprawe, ze podatki wyznaczaja tylko minimalna ilosc danin jakie musza zostac przez podmiot odprowadzone? Nic nie stoi na przeszkodzie, zebys inni ludzie, czy ty, ktorzy wyraznie pochwalaja wysokie opodatkowanie, placili o wiele wiecej w podatikach niz jest to wymagane ustawa. Rozumiesz? Widzac sprawny aparat panstwa ludzie powodowani empatia placa dwa razy wiecej w podatakch niz powinni? Widzisz takie postepowanie? Bo ja wrecz przeciwnie. Ludzie pomimo tego, ze mogliby dobrowolnie placic wyzsze podatki, wola wplacac na WOSP, czy Caritas, bo doskonale wiedze, ze bede to pieniadze o wiele lepiej wydane.
   Pozdrawiwm i Wesolych Swiat.

  •  

   pokaż komentarz

   Korwin tak przeorał ludziom mózgi że najpewniej młode wykopki cieszyłyby się że ludzie umierają na zapalania płuc pod mostami. Wtedy wg nich byłoby stabilnie. Oczywiście ZUS zaorać i tych co płacili przez całe swoje życie nakarmić umierającymi pod mostami.

   NIE DA SIĘ BEZ PODATKÓW UTRZYMAĆ ŻADNEGO PAŃSTWA

   @sicknature: bzdury gadasz, boś głupi. Poczytaj sobie jak niskie podatki są w Hong-Kongu, poczytaj o najlepszej PRYWATNEJ służbie zdrowia na świecie, i wróć tu biedny komunisto zobaczyć co zrobiłeś. Jeśli ludzie kiedykolwiek ginęli pod mostami, to właśnie z powodu publicznej służby "zdrowia", która w Polsce nie działa już od jakiegoś czasu

  •  

   pokaż komentarz

   @Yurusenai dlatego ebooków nie kupuję, chyba że magazyny bezpośrednio od wydawcy

  •  
   Z.......k

   -1

   pokaż komentarz

   @aldente: dlaczego przygłupy tak bardzo minusują jak masz racje to ja nie wiem pewnie korwiniści z paróweczkami xD

  •  
   Z.......k

   -1

   pokaż komentarz

   @aldente: dlaczego przygłupy tak bardzo minusują jak masz racje to ja nie wiem pewnie korwiniści z paróweczkami xD

  •  

   pokaż komentarz

   bzdury gadasz, boś głupi. Poczytaj sobie jak niskie podatki są w Hong-Kongu, poczytaj o najlepszej PRYWATNEJ służbie zdrowia na świecie, i wróć tu biedny komunisto zobaczyć co zrobiłeś.

   @odinh: ty jesteś za to ponadprzeciętnie inteligentny tylko zapominasz że po pierwsze w USA gdzie jest prywatna służba zdrowia zdychasz jak nie masz pieniędzy. Tam bez ubezpieczenia umrzesz na komplikacje każdej przewlekłej choroby. W kolejkach po organy czeka się latami i często ludzie tego nie dożywają. U nas jak jest zagrożenie to podłączają cię pod aparaturę i lądujesz jako pierwszy na liście. Tam też wylądujesz ale jak masz setki tysięcy dolarów na koncie. Głupi poród kosztuje na przykład 50 000 dolarów. Nawet jak masz dobre ubezpieczenie to i tak partycypujesz w kosztach. Prywatna opieka zdrowia w USA to jest największy rak jaki sobie wyhodowali.

   A co do Hongkong superinteleigencie to jest tylko dwa razy większy od Warszawy a ma 4 razy więcej ludności. Serio nie potrafisz w swojej wielkiej mądrości ogarnąć z czym to się wiąże? U nas każdy powiat ma szpital. Każde województwo ma szpitale specjalizujące się w jakimś zakresie, do tego kliniki połączone z uczelniami. Do tego pogotowia w każdym powiecie dyżurujące 24h/7. Do tego przychodnie na każdym kroku żeby ludzie nie musieli jeździć z katarem do innych powiatów. Dodatkowo pogotowie lotnicze. Weź to teraz rozłóż na 300 razy większy obszar od Hongkongu i dziw się że u nas więcej kosztuje. Jakbyś chciał poziom zabezpieczenia medycznego przenieść z Hongkongu do nas to chyba pół PKB musielibyśmy na to poświęcić. No ale przyjdzie geniusz z wargą na nosie i rzuci se hasełkiem bo Hongkongu mają lepiej. Weź jedź tam i kup se mieszkanie, jak zadłużysz rodzinę do kolejnych 5 pokoleń to może ci wystarczy pieniędzy. Będziesz za to płacił mniejsze podatki wielki myślicielu.

  •  

   pokaż komentarz

   @odinh:
   Aha no i nie zapomnij że ludzi tu mieszkających musisz wyżywić. Nie widzę na obrazku żadnych pól uprawnych. Jak sąsiad zechce ich odciąć od żarcia to nagle to super zorganizowane "państwo" przestanie istnieć. Tak ze porównuj nas do sztucznych tworów i licz że osiągniemy w wybranych pod tezę kwestiach to samo. Bardzo mądre podejście - tylko nie przekazuj go dzieciom.

   W rankingach miast Hongkong jest najdroższym miejscem na świecie pod względem kosztów wynajmu nieruchomości (średnio 8315£ miesięcznie)

   8315£ x 5 = 41 575 złotych

   walizki już spakowałeś?

   pooglądaj sobie w jakich warunkach żyją tam zwykli pracownicy https://images.app.goo.gl/E3BLRNtrmGzDAvED7

   źródło: Hong_Kong_Skyline_Restitch_-_Dec_2007.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente

   Nie ważne ile w podatkach płacisz, ważne ile dóbr możesz nabyć za to, co zostało.

   Czyli wypadałoby jak najmniej wydawać na socjal i urzędników. Wtedy więcej zostanie dla płacących podatki. A jak już prześcigniemy Niemców, to też sobie zafundujemy "dodatki".

  •  

   pokaż komentarz

   Zdajesz sobie sprawe, ze podatki wyznaczaja tylko minimalna ilosc danin jakie musza zostac przez podmiot odprowadzone? Nic nie stoi na przeszkodzie, zebys inni ludzie, czy ty, ktorzy wyraznie pochwalaja wysokie opodatkowanie, placili o wiele wiecej w podatikach niz jest to wymagane ustawa. Rozumiesz?

   @matcheek: no rzeczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, jedynie kodeks karny i kodeks spółek handlowych coś tam wspomina o działaniu na szkodę spółki XD

   https://mojafirma.infor.pl/spolki/212926,Odpowiedzialnosc-za-dzialanie-na-szkode-spolki.html

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha: ohohoho Stonoga klasyk hahahaahah bo pęknę ze śmiechu

  •  

   pokaż komentarz

   @sicknature: wysokie nasz mniemanie o sobie ale nie jesteś spółka handlowa, więc nie dotyczy. Dotyczy ciebie i innych ludzi jeśli się uważnie wczytasz. I nie ma żadnych zapisów w kk zabraniających ci nadplacania podatkow. Dwa kroki w tył, po samej strukturze tej dyskusji widzisz że nie da się w racjonalny sposób obronić socjalizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @matcheek: sam użyłeś słowa PODMIOT więc nie wmawiaj mi że coś źle zrozumiałem. Albo używasz słów których nie rozumiesz albo się po prostu mylisz. Czym w takim razie dla ciebie jest ten "podmiot"? Kolejne słowo to "socjalizm". Wysoki socjal jaki gwarantuje państwo to nie jest socjalizm sam w sobie. Najpierw jak na pierwszej lekcji powinniśmy zaprowadzić słowniczek żebyśmy mogli się w ogóle porozumiewać.
   Jest umowa społeczna i wszyscy ją jak na razie akceptujemy i realizujemy. Rozdawanie dodatkowo majątku to działanie na niekorzyść swoją i swojej rodziny. Dokładnie tak samo jak w przypadku spółek handlowych. A nawet już konstytucja mówi ze rodzina jest najważniejsza. A ty teraz gadasz jakieś dyrdymały że mam się dzielić sam z siebie mimo że płacę podatki z których pewne rzeczy są zapewniane ludziom niedostosowanym w ten czy inny sposób.
   I podatków też nie możesz nadpłacać. Nie ma takiej opcji. Jak nadpłacisz to państwo jest ci wtedy coś winne i nawet jak ty tego nie odbierzesz to dostaną to spadkobiercy. Możesz przelać skarbówce ile chcesz pieniędzy ale będzie zapis po jakimś czasie (pewnie jak sprawdzą pita) że masz nadpłatę. Prowadziłeś kiedyś firmę, dostałeś potwierdzenie sald gdzie co do grosza spółki prowadzące pełną księgowość informują cię jaki jest bilans?
   Z jednym się zgadzam, "struktura" tej dyskusji jest co najmniej dziwna ale to nie przeze mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yurusenai: to jest akurat przykład typowej dla Polski "zaradnosci biznesowej"

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @aldente Swoja droga znamienne - w całej tej dyskusji pod znaleziskiem, ponownie, jak w prawie każdej, pod tego typu tematami - 0 mirabelek, nawet jednego p???@@?onego komentarza nie znalazłem... Pan Sznuk by to pięknie spuentowal

   #redpill

   https://youtu.be/PuJkM5X8BIo

  •  

   pokaż komentarz

   @Creepsinho: To chyba jakiś socjalny lokal bo takich cen to nawet nie ma już w Polsce. 200 euro miesięcznie to wyjdzie sam podatek katastralny..

  •  

   pokaż komentarz

   @luki201 sam jesteś socjalny. Normalne mieszkanie od zwyczajnej spółdzielni mieszkaniowej tyle kosztuje. Wiadomo, puste w momencie gdy je bierzesz. Ale to kwestia poszukiwań, bo wielu ludzi zdaje mieszkania z meblami i można je za ułamek wartości odkupić..

  •  

   pokaż komentarz

   @eeemil: z katastrem, to Cię poniosła fantazja Ułańska. Mając mieszkanie w bloku, co roku będziesz je spłacał państwu.. no mega sprawiedliwy podatek

  •  

   pokaż komentarz

   @Polinik:

   Młodzi spadkobiercy są dopiero na początku drogi zawodowej, zarabiają o wiele mniej

   Czyli jak każdy młody człowiek. Każdy jest kowalem swojego losu ale niektórzy zaczynają w zajebistej kuźni. Różnicą pomiędzy tymi spadkobiercami, a innymi młodymi ludźmi jest taka, że oni na start już mają majątek. Więc słusznie powinni za niego płacić podatek. Nie stać ich - niech sprzedadzą nieruchomość i zysk zainwestują w swój pomysł na przyszłość - dorobią się I kupią inną nieruchomość.

   Podsumowując - mają już coś, więc powinni mieć dodatkowe obciążenia, inni nie mają nic, a i tak są obciążania tym samym podatkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jaracz_Joint: socjalizm w pełnej krasie :D wszystkich rezać do tego samego poziomu, żeby obywatel się zbyt nie uniezależnił od państwa. A potomków bogaczy to już najbardziej, bo się źle urodzili, co nie? :D
   Nie lepiej każdego w dniu 18 urodzin ogołocić do do jednej urzędowej pary gaci i w ogóle znieść instytucję spadku - tak będzie po równo i sprawiedliwie, nikt nie powinien mieć majątku po rodzicach. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Polinik: widzisz, jakoś w Kanadzie to funkcjonuje i nikt o to nie ma pretensji, ani nikt nie określa to socjalizmem.

   Podane przez ciebie przykłady to już jest chora skrajność. Wystarczy zwykły podatek od majątku - jeśli nie masz majątku bo ciągle wydajesz pieniądze to i tak te pieniądze gdzie trafiają - po części do budżetu państwa - reszta napędza gospodarkę. Ale jeśli kisisz majątek, to znaczy że nie przyczyniasz się do konsupcjonizmu więc twój pieniądz nie przyczynia się do wzrostu gospodarczego ani do powiększania budżetu państwa - innymi słowy każdy na tym traci - więc płacisz podatek od tego majątku. Oczywiście należałoby zlikwidować podatek dochodowy na rzecz podatku od majątku lub usunąć wyższe skale podatkowe i zastąpić je podatkiem procentowym od majątku.

   Niestety, to brzmi fajnie w teorii - oszukać zeznanie majątkowe w Polsce to jest latwizna, nawet te które przedkładasz do sądu - debile tego nie sprawdzają.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jeśli kisisz majątek, to znaczy że nie przyczyniasz się do konsupcjonizmu więc twój pieniądz nie przyczynia się do wzrostu gospodarczego ani do powiększania budżetu państwa -

   @Jaracz_Joint:
   Ale komusze myślenie. "Pieniądze obywatela nie są obywatela, państwo wie lepiej jak powinien je wydawać. A jak nie chce wydawać to trzeba mu je zabrać, bo nie może być tak, że ktoś ma i nie korzysta". :D
   Sprawdzajmy też, czy samochód obywatela też jeździ, bo jak tylko stoi pod domem to opodatkujmy. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Polinik: płacisz ubezpieczenie OC niezależnie czy używasz samochód czy nie, więc już tak jest.

   Zapytaj kanadyjczyków czy im się to nie podoba. Ja czytałem że uważają to za rewelacyjny pomysł (bo nie są chciwi).

  •  

   pokaż komentarz

   @Polinik: Ahh I jeszcze na dobranoc lektura o Irlandii, wprowadzają ochronę lokatorów oraz uwaga... LIMIT KWOTY ZA USŁUGĘ NAJMU.

   Właściciel nieruchomości ma ustalony limit ustawą ile może maksymalnie brać pieniędzy na wynajem nieruchomości - jego własności.

   Według ciebie jest to skandal pewnie i komuna, a tak właśnie wygląda cywilozowane podejście do spraw i respektowanie praw wszystkich obywateli a nie tylko tych najbogatszych.

   W końcu zaczęli zauważać że kapitalizm nie jest tak piękny dla wszystkich - jedynie tych majetnych. Innymi słowy bez dzianych rodziców jesteś nikim :)

   https://poloniairlandia.pl/ochrona-lokatorow-wchodzi-w-zycie-nowe-przepisy-w-irlandii/

 •  

  pokaż komentarz

  @chaberr co to jest wypłata na tydzień? Czy nadgodziny?

 •  
  H...............u

  +159

  pokaż komentarz

  Ale co tu dziwnego bo nie rozumiem? W NL podobnie - przekroczysz (chyba) 54h to tylko uszczęśliwiasz Belasting.
  Normalne kraje robią co mogą żeby zniechęcić ludzi od zap%?#!#!ania po 60h+ (niska efektywność pracy, zwiększony stres i problemy ze zdrowiem) - no ale p0lak pierwszy do groszowych wypłat, ch@% wie za co i ch@% wie po co.
  Mentalność zapierdalaczy.

  I nie, nie piszę tutaj o OPie i nie chcę go obrazić, co najwyżej trochę nie rozumiem jego zdziwienia. No i człowiek z 22€/h to już raczej specjalista, co najmniej CNC lub coś podobnego - powinien ogarniać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hipokryzja_Wykopu: Coś mi nie pasuje z tą twoją logiką, że się ludzi okrada po to, żeby nie musieli tyle pracować. Taka logika gówniaka z przedszkola, i może na takim poziomie ma to sens bo jak się babci nie skosi trawnika to mama da piniondze na batona, więc to koszenie trawnika to byłby tylko niepotrzebny wysiłek i stres.

  •  

   pokaż komentarz

   Coś mi nie pasuje z tą twoją logiką, że się ludzi okrada po to, żeby nie musieli tyle pracować.

   @wykop-yolo: Steruje się debilami, żeby nie robili głupot. Jak pracowanie 60h tygodniowo.

  •  
   H...............u

   +15

   pokaż komentarz

   @wykop-yolo: Koś trawnik przez 60h tygodniowo to zrozumiesz tę logikę :)

  •  
   N.....n

   +57

   pokaż komentarz

   @Hipokryzja_Wykopu: @wykop-yolo: No i bardzo słusznie. Więcej niż 40 godzin tygodniowo warto pracować wyłącznie na swoim i to nie przez całe życie, a tylko przez jakiś czas, żeby później móc pracować mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hipokryzja_Wykopu: @Neoplan: @masz_fajne_donice: uwielbiam te wasze mniemanie, ze tylko wasze podejscie do zycia i sposob myslenia sa jedynymi slusznymi

  •  
   M.......3

   -2

   pokaż komentarz

   @Hipokryzja_Wykopu: co dziwnego? W sumie nic, jest to kolejny kaczy artykuł jak przej%?!ne jest w Niemczech, a w Polsce to jest zajebiscie. Za komuny takie artykuły w gazecie były normą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neoplan: Na swoim pracuje się generalnie 168h/tydz. Z własną firmą jest jak z dzieckiem -nigdy nie masz wolnego, co najwyżej krótką chwilę przerwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neoplan: @Hipokryzja_Wykopu: @masz_fajne_donice: @Hipokryzja_Wykopu:

   A to jak ktos chce sobie dorobic to juz nie wolno i podatek? To ten slynny kapitalizm?

   Skonczcienz tymi bzdurami o 'wychowaniu' - panstwo to niech wychowuje nierobow i ciagnacych socjal, a nie ludzi chcacych budowac kraj i pracowac tyle, ile chca.

  •  
   E......a

   +7

   pokaż komentarz

   @Hipokryzja_Wykopu: Tu nie chodzi o metalosc wiele osób potrzebuję takiej możliwości s szczególności młodzi. Bo trzeba odłożyć na auto na mieszkanie a moze komuś sąd nałożył kare finansową. Sam nadgodzin robić nie lubię ale rozumiem tych co zapierfalalajc codziennie po 10h

  •  

   pokaż komentarz

   @Hi_Lo_Hi: No to dobrze, że o tym nie wiem będąc głównie na swoim od 15 lat. Nie pamiętam kiedy poświęciłem więcej niż 40h w tygodniu na firmę. Na pewno nie w tej dekadzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Neoplan: Dokladnie Mirku, w punkt. Jestem na swoim zap?#@!?#am obecnie po 60h na tydzien, ale tylko dla tego zeby za pare lat robic 20h na tydzien. Jestem mlody, mam zlecenia, sile, zeby to przerobic. Ale nadrzedny plan jest taki, zeby nie zap?#@!?#ac tak na starosc.

  •  

   pokaż komentarz

   Sam nadgodzin robić nie lubię ale rozumiem tych co zapierfalalajc codziennie po 10h

   @Enerpida: problem jest taki że oni psują rynek, i osoba z rodziną, która nie chce pracować po 10h, jest zmuszany przez ekonomie to zap@$@#?@ania po 10h.
   Bo inaczej z tego co zarobi nie oszczędzi nic.

   Jest firma 3 osobowa. Jeden pracuje po 8h, a 2 pracuje po 10h. Jest kryzys, zgadnij kogo pierwszy zwolni szef? :)
   Albo komu da podwyżkę?

   Jakbyś miał rację, to kraje jak Austria, Niemcy, Szwajcaria by pozwalały na nadgodziny. A jak widzisz.. coś w tym jest. I ludzie są tam szczęśliwsi niż w USA czy Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest firma 3 osobowa. Jeden pracuje po 8h, a 2 pracuje po 10h. Jest kryzys, zgadnij kogo pierwszy zwolni szef? :)
   Albo komu da podwyżkę?


   @Klopsztanga: zwolnia Ciebie, bo nadgodziny wychodzą taniej jak twoj pełny etat.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: otóż to kolego. I przez ten chory sytem ta osoba zamiast spędzać z rodziną, musi zap%@%$%#ać po 10h, choć nie chce. Jest większym niewolnikiem systemu.

   Dlatego w krajach rozwiniętych starają się ukrócić proceder nadgodzin. Jest sporo roboty? Zatrudnij kogoś.

   Praca nie jestem celem w życiu. Praca jest by osiągać swoje cele.

  •  
   E......a

   0

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: Sram na szczęście innych. Ja to bym najchętniej robił na czarno żeby więcej zarobix

  •  

   pokaż komentarz

   @Enerpida: po masz już sprany mozg, jak niewolnik i nie widzisz życia prócz pracy i zachcianek.

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemD: Rozumiem, że jak klient dzwoni o 19, to nie odbierasz. Jak serwer padnie w niedzielę, to nikt Ci głowy tym nie zawraca, albo jak pracownik się rozchoruje, to olewasz niedokończone zlecenie i idziesz do domu o 15.00? Mój kuzyn też prowadzi firmę. I jest nawet lepszy od Ciebie - poświęca na tę działalność 20h/tydz. - jest magazynierem od 8.00 do 12.00 (po zmianie etatu na jdg). Ale ja naiwnie sądziłem, że nie mówimy tu o chałturze na boku, tylko firmie z klientami, pracownikami i ambicjami w kwestii rozwoju...

  •  
   E......a

   +1

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: sprany mózg? Kto tu k%?%a jest niewolnikiem. To ciebie traktują jak śmiecia a ty im jeszcze dziękujesz ze nie psują ci rynku pracy. Ty socjalistyczny śmieciu ha-tfu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Enerpida: to jedź do Japonii, nikt ci nie zabrania :) Tam będziesz mógł poczuć co to jest życie, 12h pracy dziennie... mmmm to jest to, nie to co w Europie. A później karoshi <3 Co nie? :)

   pokaż spoiler do tego stopnia, że młodzież to mangozjeby i nap%$%!##ają gry cały dzień, bo nie chcą wchodzić w ten chory system.


   Ty socjalistyczny śmieciu ha-tfu.

   Problem taki. że nie jestem skrajnie lewicowy ani prawicowy. Każda skrajność to zło, prowadzi do śmierci miliona ludzi. Życzę Ci na obecne święta z całego serca ustabilizowania się psychicznego.
   Świat nie jest binarny, czarno-biały. Świat kręci się w systemie kwantowym :)
   Dopracuj swoją opinie na podstawie doświadczeń z innych krajów niż z teorii.

  •  

   pokaż komentarz

   Z własną firmą jest jak z dzieckiem -nigdy nie masz wolnego, co najwyżej krótką chwilę przerwy.

   @Hi_Lo_Hi: nie prawda. Jest to domena ludzi co otworzyli firmę bez planów.
   Jak dobrze wszystko zaplanujesz i jesteś łebski - to możesz mieć więcej wolnego niż kowalski.

   Też pracowałem 24/7, do momentu kiedy zacząłem wszystko planować. Efektywność wzrosła, zarobki też, ilość wolnego również.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hi_Lo_Hi: Tak - jak klient dzwoni o 19 to nie odbieram, chociaż teraz już się to nie zdarza bo klienci są nauczeni, że do mnie dzwoni się w godzinach pracy a jak ma się pytanie poza to wysyła się je mailem.

   Jak "serwer" padnie? Jak mi klaster kubernetesa padnie to się ruch sam przepnie na inną strefę w amazonie gdzie działa jego kopia. Dlatego opłacam pracownikom też dyżury na pierwszej i drugiej linii żeby nie musieć się tym przejmować.
   Choroba jednego czy połowy działu nie rozwali mi biznesu. Do tego kultura firmowa u mnie polega na wymienianiu informacji i narzędzi, także sporadycznie zdarzają się tylko sytuacje: "to robił X a ja nie wiem jak".
   I nie nie prowadzę firmy w Polsce, znam lepsze sposoby na samobójstwo niż stres.
   Prowadzić firmę w IT i nie mieć życia to chyba trochę głupota bo to najprostsza branża żeby sobie świetny work/life balance zbudować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hipokryzja_Wykopu: ale p#!#@#%isz głupoty. Jeżeli nie mieszka się na stałe w Niemczech to czemu nie robić nadgodzin? Ja wolałbym robić po 300h miesięcznie za 16e/h niż 160h za tyle samo. I to powinienem regulować pracodawca a nie państwo.

  •  
   N.....n

   +1

   pokaż komentarz

   uwielbiam te wasze mniemanie, ze tylko wasze podejscie do zycia i sposob myslenia sa jedynymi slusznymi

   @klamkaodokna: Cieszę się że coś we mnie lubisz :*
   @Hi_Lo_Hi: Dzieci idą do podstawówki, potem liceum itd. i coraz więcej rzeczy ogarniają same ;)

  •  
   C.........0

   +1

   pokaż komentarz

   @Hipokryzja_Wykopu: @masz_fajne_donice: Wy tak serio z tym, że ludzi trzeba zniechęcać do tego żeby pracowali więcej niż etacik, bo jak pracują więcej to dają się wykorzystywać i generalnie przegrywy?
   Przykłady z życia. Dwóch moich kumpli jeździło przez 3 lata co wakacje za granicę i zapieprzało prawie codziennie po 10 godzin żeby móc studiować, bo zwyczajnie ich rodzin nie było stać aby im pomóc. Za to w roku akademickim mieli czas na spokojną naukę, robienie kursów i staży.
   Inny mój znajomy też przez zdaje się coś ponad rok harował ile się dało za granicą. Chciał rozkręcić firmę ale miał tego pecha że nie pochodził z bogatej rodziny więc nie miał kapitału. Z kredytem też ciężko.

   Co do wydajności takiej pracy to już indywidualna kwestia pracodawcy i pracownika a nie państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hipokryzja_Wykopu: ma to i dobre, ale i zle strony.

   Pracuje w branzy consultingowej - gdzie jak sa projekty to norma jest zapieprzanie po 10h. Nie to zeby ktos cie zwolnil jak tyle nie zrobisz, nie to ze nie bedziesz lubiany itd - po prostu nie bedziesz tyle robic, to zapomnij o awansie i o swoim visibility. Szybko zostaniesz w tyle. Wszyscy siedza i napieprzaja jak glupi. A na papierku masz zawsze magicznie 8h.

   Tymczasem kiedy pracowalem krotko na analogicznym stanowisku - za czas lotu samolotem do klienta, za kazda nadgodzine, mialem placone, i to calkiem niezle. Same nadgodziny stanowily czesto 50% mojej wyplaty.

   W Niemczech gdy zaczalem rozpisywac nadgodziny dostalem upomnienie od Betriebsrat, sprawa poszla do szefostwa i zostalo mi to wytlumaczone.

   Moim zdaniem bardzo duzo przepisow w Niemczech jest chorych i w Polsce wyglada to o niebo lepiej, ale co tam, wszyscy mysla ze Niemcy to kraina mlekiem i miodem plynaca. A za ichniejsze bombelki, i to czesto 30 letnie o ciemnych kolorze skory, ktos musi placic...

  •  

   pokaż komentarz

   Normalne kraje robią co mogą żeby zniechęcić ludzi od zap#?##$!ania po 60h+ (niska efektywność pracy, zwiększony stres i problemy ze zdrowiem)

   @Hipokryzja_Wykopu: Aha i dlatego, pracodawca chce zapłacić 22 E za nadgodzinę, bo jest niska efektywność? Komu ty te ciemnoty wciskasz?

   Steruje się debilami, żeby nie robili głupot. Jak pracowanie 60h tygodniowo.

   @masz_fajne_donice: Powiedzcie te swoje mądrości lekarzom, którzy robią po 300 h miesięcznie, a potem pacjentom powiedzcie, że do lekarzy kolejki x2 bo teraz pracują 150 h w miesiącu :)
   Fakty są takie, że nadgodziny są lepiej płatne, w niektórych pracach, pracując 200 h zarabia się w miesiąc tyle co pracując 2 miesiące po 160 godzin, a to jest po prostu kolejny absurd.

 •  

  pokaż komentarz

  Dodam jeszcze, że nadgodziny w DE są tak wysoko opodatkowane, żeby pracownika do nich zniechęcić.
  Firma będzie zmuszona zatrudnić nowego, a państwo się cieszy, bo spada bezrobocie.

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna