•  

  pokaż komentarz

  W operze Zenek. Fajnie ktoś napisał: "Na Kilimandżaro i gówno się obroni", ale wydaje się, że złamane zostało jakieś kulturowe tabu. A Seweryn? Historia polskiej muzyki!

 •  

  pokaż komentarz

  Nikt nie skomponował tylu hitów w Polsce co on.

  To jest interesująca teza. Nie mówię, że nieprawdziwa, ale wydaje mi się, że może być naciągana. Trzeba pamiętać, że znaczną część (jak nie większość) tych najsłynniejszych przebojów Czerwonych Gitar napisał jednak Krzysztof Klenczon.
  Wydaje mi się, że jeżeli hit definiujemy jako powszechnie rozpoznawalną, ponadczasową melodię, to na pierwszym miejscu w takim ILOŚCIOWYM zestawieniu będzie Jan Borysewicz. Mnóstwo tego napisał dla Lady Pank, a jeszcze Budka Suflera, Kukiz, Urszula, Trojanowska i trochę pomniejszych chałtur.
  Ewentualnie bym typował Romualda Lipko, Marka Kościkiewicza albo Krzesimira Dębskiego.

 •  

  pokaż komentarz

  W temacie discopolo ma tylko jeden komentarz: miliardy much nie mogą się mylić!

 •  

  pokaż komentarz

  Piosenki Seweryna Krajewskiego to takie disco polo, tylko z gitarą. W czym np. jest lepsza piosenka "Wielka miłość" S. Krajewskiego od słynnej ballady disco polo "Biały miś"?
  Krzysztof Klenczon > Zenek Martyniuk > Siostry Godlewskie > Seweryn Krajewski

 •  

  pokaż komentarz

  .......jestem muzykiem klawiszowcem -lubie disco polo,lubie muzyke klasyczna -nie wszystko tak jak nie wszystkie piosenki Seweryna i szczerze to nie ma zespolu ani wykonawcy na swiecie ,ktory by mial same tzw hity-skomponowanie 1 hitu zazwyczaj konczy kariere myzka czy piesniarza poniewz niezwykle trudno potem znow stowrzyc rownorzedny hit nie mowiac o jeszce wiekszym hicie.
  Tak w ogole to kto powiedzial ,ktora muzyka jest ta "wlasciwa",a ktora nie???? kazdy normalny czlowiek wie,ze jest to ocena subiektywna,zwierzeta lubia muzyke powazna-klasyczna,a ludzie roznie bo kazdy jest inny.Muzyka z technicznego punktu widzenia jest "taka sama"
  tzn jest tworzona z tu uwaga dla wiekszosci wykopkow z 7 dzwiekow plus poltony odkad jest czlowiek na tej planecie to od "zawsze" tworzyl muzyke najpierw poprzez wystukiwanie rytmow ,dlugo,dlugo nic i pozniej zaczal tworzyc proste "instrumenty" typu znalazl kawalek rogu baraniego do bardziej wspolczesnych Jankow muzykantow ,ktorzy z wierzbowej galazki strugali sobie fujarki,dlaczego KTOS narzuca innym jaki to rodzaj muzyki jest ten prawilny? czy taka Maryla Rodoicz dla przykladu nie spiewa szmiry najgorszego sortu? np wsiasc do pociagu czy "gryza pazury" czy kolorowe jarmarki co to za wyzszy rodzaj muzyki???????
  Mam sluchac wylacznie muzki powaznej,pop i rockowej bo sluchanie discopolo jest wyznacznikiem chamstwa i prostactwa?pelno smiry wszedzie i niech kazdy slucha tego co sprawia mu przyjemnosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Chrissi-londoner: Wiele razy pisałem, że DP to gównomuzyka, że Żenek śpiewa jakby mu ktoś jaja związał cieńkim drutem.
   Pomijając to że sporo jego utworów jest zwykłym plagiatem.
   Prosta muzyka, dla prostych ludzi.
   Co robi taką robotę, ano proszę was aranżacja, tempo bliskie 140, budowa 2x1x2x1, w kombinacji zwrotka refren, lub refren zwrotka.
   Seweryn Krajewski to kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej, multiinstrumentalista, absolwent klasy skrzypiec.
   Martyniuk jest absolwentem liceum, chyba o profilu ekonomicznym, gdzieś tam czytamy, że kształcił się muzycznie, co może być prawdą, ale nie spotkałem informacji o tym jak ta nauka wyglądała.
   Człowiek dzieli muzykę na dwa gatunki, dobrą i c#??%wą. Zawsze to jednak będzie ocena subiektywna.
   Dla mnie DP może nie istnieć, nie potrzebuje go do szczęścia.
   Ale wielu się podoba, bo mają inna percepcję, inaczej czują.
   Nie podoba mi się jedno. Windowanie w publicznej TV jedynej słusznej wg nich muzyki.
   Montaż materiuału ukazujący jak to ludzie bawili się tylko dobrze w Zakopanym, a w innych miastach było c#??%wo i starali się naśladować Martyniuka.
   Niestety dla wielu muzyka DP będzie się broniła sama, bo ludzie potrzebują prostoty.
   Zresztą zobacz na obecne hity POP, wszystko oparte na sambie, wbrew pozorom muzyka z wielkiego świata to też szmira.
   A co do Maryli, przecież ona gra z najlepszymi, Konrat, Radecki, Barański, Majerczyk, sama maryla już dawno przekroczyła próg żenady

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą zobacz na obecne hity POP, wszystko oparte na sambie, wbrew pozorom muzyka z wielkiego świata to też szmira.

   @PMV_Norway: ludzie nie rozumieją po angielsku, więc wydaje im się to o wiele bardziej inteligentne i głebokie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Paczek_w_masle: No a teksty w większości są równie głębokie jak, Przez twe oczy zielone...