•  

  pokaż komentarz

  Radio Maryja bardziej merytoryczne niż głowny nurt medialny.

  •  

   pokaż komentarz

   @t_e_o_m_o: Ciekawych czasów dożyliśmy, gdy członek SLD jest zapraszany do Radia Maryja jako ekspert, a państwowa TVP upada poniżej nawet tej stacji radiowej w sprawach merytorycznych i z poziomem promowanej muzyki.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   sprawach merytorycznych i z poziomem promowanej muzyki.

   @johny11palcow: Telewizja publiczna jak sama nazwa mowi jest publiczna czyli dla plebsu - jezeli plebs jest jaki jest i tanczy przy takiej muzyce to taka im graja - suweren sie wypowiedzial. Nie ma co dyskutowac nad poziomem intelektualnym suwerena, gdyz to temat rzeka, a wlasciwie czorna afryka. Taka Polska w pigulce.

  •  

   pokaż komentarz

   Radio Maryja bardziej merytoryczne niż głowny nurt medialny.

   @t_e_o_m_o: Bo główny nurt medialny wyspecjalizował się w pluciu na odległość.

  •  

   pokaż komentarz

   @01100011011010000110000101101101: Telewizja publiczna nie oznacza poziomu dostosowanego do najgłupszych widzów, a implikuje jedynie formę finansowania i zależność od partii rządzącej w danym czasie. Poziom intelektualny suwerena jest kształtowany przez system edukacji oraz poprzez media publiczne. O ile na pierwsze ma wpływ zarówno obecna jak i wszystkie poprzednie partie rządzące o tyle na media publiczne już tylko obecny rząd. Podając za przykład kilka telewizji będących rządowymi jak BBC, France24, Rai, Al-Jazeera, Press tv, CCTV a w szczególności NHK można powiedzieć, ze jednak przedstawiają pewną formę misji edukacyjnej i biorąc z nich przykład można zamiast dostosowywania się do osób stojących w brodziku intelektualnym jednak kształtować rozwój intelektualno-kulturalny obywateli.

   Uważam, że należałoby wyciągać społeczeństwo w górę niż pozostawiać takie wybryki głupców z TVP bezkrytycznie i pozwalać na powolne równanie w dół, a tym bardziej za nasze pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   Poziom intelektualny suwerena jest kształtowany przez system edukacji oraz poprzez media publiczne.

   @johny11palcow: W kraju w ktorym nauczyciel zarabia tyle ile kasjerka lidla uzyc tego argumentu jest ciekawym posunieciem. Media publiczne na czele z Kurskim tylko stawiaja kropke nad i w mojej opinii o poziomie intelektualnym suwerena.
   Jezeli chodzi o BBC to trzeba przyznac ze trzymaja poziom i naprawde milo sie placi tv licence. Jednak nie da sie nie zauwazyc ( ogladajac bbc od lat ) ze poziom promagandy jest niesamowity - uprawiany moze bardziej profesjonalnie i na miekko ( tak jakby z poczuciem ze nie tylko debile to ogladaja ), ale jednak. U nas to idzie na chama - przekaz dla zwyklego idioty. Suwerena.

  •  

   pokaż komentarz

   @t_e_o_m_o: Tak jest już jakiś czas, regularnie słucham na radiu maryja polityki itp. Jak komuś mówię że słucham radia maryja to robi wielkie oczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @johny11palcow: czyli na radiu Maryja grają lepszą muzykę?

  •  

   pokaż komentarz

   jezeli plebs jest jaki jest i tanczy przy takiej muzyce to taka im graja

   @01100011011010000110000101101101: to jest definicja telewizji popularnej. Takimi są telewizje komercyjne. Publiczna, jak sama nazwa wskazuje, jest finansowana z podatków. Tylko tyle

  •  

   pokaż komentarz

   @Highwayman_: trzeba śledzić wszystkie media, wtedy jest jako taki ogląd na całokształt

  •  

   pokaż komentarz

   @t_e_o_m_o nie radio mawryja A Szewko jest tutaj kompetentny.

  •  

   pokaż komentarz

   @t_e_o_m_o

   Zła wiadomość jest taka, że nie pierwszy i nie ostatni raz.

   Poza tym zwróć uwagę, jak wyglądają u nich programy publicystyczne. Jest to normalna, kulturalna rozmowa na dany temat, a nie darcie ryja i gra w kto komu bardziej przerwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dario_kozak Radio też, bo wiedziało, żeby zaprosić Szewkę.

  •  

   pokaż komentarz

   radiu Maryja grają lepszą muzykę?

   @dnasstorm: Czasami jak przeszukuję stacje radiowe natrafiam na muzykę klasyczną w RM z informacją, że jest też transmisja w tvTrwam, czego o TVP raczej powiedzieć nie można.
   Na co dzień nie słucham RM ale jak puszczą coś ciekawego i wartego uwagi to nie widzę (lub nie słyszę :) przeszkód aby dosłuchać do końca. Ichnich serwisów informacyjnych staram się raczej unikać.

  •  

   pokaż komentarz

   @t_e_o_m_o: Przecież oni nie są merytoryczni ani teraz ani nigdy. Od zawsze zapraszali gości pod tezę, nie dopuszczali innego punktu widzenia niż ich i manipulowali danymi.

   W tym momencie robią to co większość kiepskiego dziennikarstwa, czyli piszą o wielkiej wojnie z Iranem, armagedonie na bliskim wschodzie, nie wiem czy dlatego, że robienie z Iranu tego złego jest po linii PiSu, czyli USA, czy dlatego, że takie pisanie się po prostu najlepiej sprzedaje, a oni się sprzedać potrafią. Z drugiej strony to żaden artykuł, 3 akapity na krzyż i duże uproszczenie.

   Z jednym się zgodzę, że faktycznie trudno przewidzieć co się wydarzy i w geopolityce wszystko jest możliwe, ale na wojnie nie zależy ani USA ani Iranowi. Nie są też absolutnie do niej gotowi. Co za tym idzie pełnoskalowy scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny. Znacznie bardziej możliwy jest odwet ajatollahów za pomocą proxy w Syrii i Iraku, wywalenie wojsk amerykańskich z Iraku, może działania terrorystyczne. Niemniej na to trzeba zwrócić uwagę, a nie na pierdzielenie o wielkiej wojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   członek SLD jest zapraszany do Radia Maryja

   @johny11palcow:
   Szewko nie jest, ani nigdy nie byl czlonkiem SLD. W latach 2012 do 2014 byl szefem zespołu doradców ekonomicznych w rzadzie SLD.

  •  

   pokaż komentarz

   Szewko nie jest, ani nigdy nie byl czlonkiem SLD

   @adam-gancarczyk: Chciałbyś mi powiedzieć, że Wojciech Szewko nie jest członkiem SLD i jednocześnie może:
   1. być członkiem zarządu krajowego SLD,
   2. wnioskować o wyrzucanie z SLD byłego przewodniczącego,
   3. reprezentować zarząd przed sądem
   4. dostać prawie ćwierć miliona PLN funduszu z SLD za opinie i ekspertyzy

   link1 link2 link3 link4

   Jeśli nadal uważasz, że nie jest członkiem SLD to podaj mi te informacje ze źródłami proszę :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jedno jest pewne. Odwet ze strony Iranu na pewno nastąpi. A wojna raczej dopiero po odwecie. Lub po odwecie na odwet.

  •  

   pokaż komentarz

   Odwet ze strony Iranu na pewno nastąpi.

   @janusz_z_czarnolasu: Ta cisza, ze strony Persow jest dosyc intrygujaca. Z drugiej strony, uwydatnia poziom tego narodu w stosunku do otaczajacej ich zbieraniny islamskich pastuchow, ktorzy juz rzuciliby sie w wir zemsty.

   Co by nie bylo, odpowiedz z ich strony bedzie raczej przemyslana i oplakana w skutkach dla zachodniej polityki miedzynarodowej. Tam sie nikt nie bedzie wysadzal w tlumie, ani wbijal w tlum ciezarowkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaca_pump: W pełni się zgadzam. A nas póki co czeka droższa jazda samochodem.

  •  

   pokaż komentarz

   @jaca_pump: W pełni się zgadzam. A nas póki co czeka droższa jazda samochodem.

   @janusz_z_czarnolasu: Pełno tu specjalistów od siedmiu boleści, łącznie z tym z ekspertem z Radia Maryja. Wszyscy myślą, że będzie odwet i potem długotrwała i wielka wojna w Zatoce Perskiej. Jeśli myśli się na więcej niż jeden ruch do przodu to przecież od razu widać, że siły USA po coś tego ataku dokonały. Tam nie siedzą jakieś matoły, do głosu doszły tzw. "jastrzębie" które mają dosyć czekania i rozwiązań politycznych.

   - jeśli dojdzie do odwetu to siły uderzeniowe USA zgromadzone w okolicy dopinają ostatnie guziki i pewnie od razu rozpoczną atak. Tej wojny Iran nie może wygrać. Dwie poprzednie wojny w Zatoce też zakończyły się szybką porażką Iraku, tym razem nie będzie inaczej.

   - jeśli ktoś w Iranie ma odrobinę oleju w głowie, to zdecydowanie będą apelować i pilnować, aby nie było żadnej akcji odwetowej. Tylko działania polityczne z np. próbą przedstawienia USA jako państwa stosującego nieuzasadnioną przemoc i terroryzm. Mogą zrobić tylko to i chyba jeszcze modlić się.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: w Iranie pewnie już sraja ze strachu przed wielką potęgą USA i Izraela. Jak będzie poważna groźba wojny to oddadzą kraj pod wpływy jankesow bez jednego wystrzalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Wojna jest obecnie na rękę wyłącznie izraelitom (dla nich im szybciej tym lepiej). Nie jest na rękę ani USA, które bezpośredniego konfliktu (takiego, którego celem jest zajęcie terenu przeciwnika wojskami lądowymi i okupacja) na Iran wygrać nie mogą. Nie jest też oczywiście samemu Iranowi. Generalnie im większa stabilizacja w tym regionie, tym większe zagrożenie dla izraela, Bo tamtejsze państwa mogą mieć waśnie między sobą, ale Izraela nienawidzą szczególnie.
   Najprawdopodobniej w najbliższym czasie będziemy mogli oglądać kolejne próby destabilizacji regionu. Wojny nie będzie ale będzie ciekawie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: Iran i Iran to dwa różne kraje. Jeśli wybuchnie wojna to nie na nuki i będzie dłuższa niz krótsza. Droga ropa przez dłuższy czas doprowadzi do kryzysu, co po dodruku QE będzie miało tragiczne skutki dla zachodniej gospodarki. Droga ropa to większe zyski Rosji i mniejsze zyski Chin. Dla USA to bez różnicy bo mają swoją. Dla niektórych to bardzo opłacalny konflikt ale my będziemy jeździć rowerami.

  •  

   pokaż komentarz

   Iran i Iran to dwa różne kraje.

   @pienick: Ira i Iran w latach 1980 - 1988 toczyły ze sobą wojnę. Generalnie wygrywał Irak, Iran systematycznie wp@$$@@@ dostawał.
   Amerykanie w pierwszej wojnie w Zatoce szybko rozprawili się z Irakiem, ale poprzestali na wyzwoleniu Kuwejtu. Potem im się "coś" odwidziało i najechali Irak. Druga wojna w Zatoce to było totalne upokorzenie sił Irackich.
   Szanse Iranu na obronę przed USA są iluzoryczne. Pewnie w 1-2 tygodnie (logistycznie pewnie tyle im to zajmie) będzie pozamiatane. USA ma dużą przewagę militarną (niekoniecznie liczoną w ludziach) i duże doświadczenie.
   Natomiast pytanie: po co USA to robi? Moim zdaniem chodzi pewnie o to, że Iran sprzedaje ropę, rozliczając to w euro. Po zajęciu Iraku ich pierwszą decyzją był powrót rozliczeń za ropę z euro (Irak ledwie na te rozliczenia przeszedł) do rozliczeń w dolarach. No i to chodzi o kasę, a nie jakiś honor - jak to niektórzy myślą.

  •  

   pokaż komentarz

   sie nikt nie bedzie wysadzal w tlumie, ani wbijal w tlum ciezarowkami.

   @jaca_pump: No szkoda, że zabity zasłynął organizowaniem Dokładnie takich akcji przeciw USA wykopkowy ekspercie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: Wspominasz o ekspertach od siedmiu boleści,a sam pokazujesz ten sam poziom :D. Iran to nie Irak. To nadal lokalne imperium które nie tylko przetrwało jakieś 20 lat głodzenia sankcjami a żyje i nadal miesza wokół siebie. Dodatkowo Iran to twierdza, mnóstwo gór, nie da sie tam wjechać jak do Iraku który nie miał takiego atutu. Można by jeszcze wspominać o różnicy poziomów gospodarek, populacji i siły wojskowej ale szkoda strzępić ryja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: lotnictwo Iranu co prawda nie istnieje ale pytanie na jakim etapie są ich drony? Kilka wcześniejszych incydentów nasuwa podejrzenie, że mają swoją technologię. Górzysty teren (podobny do Afganistanu) sprzyja obronie a Irańczycy mają armie a nie kozojebców. Bardziej obstawiam Wietnam 2 niż Irak. Ale pozostaje najważniejsze pytanie komu ta wojna się opłaca? a kto na niej straci? Iran do stracenia ma wszystko i już tylko taki fakt sprawia, że może być groźny. Eskalacja konfliktu może nawet przełamać wrogość szyitów i sunnitów a wtedy to Izrael ma przesrane. Taki next level na Bliskim Wschodzie

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Najlepszym rozwiązaniem dla Iranu jest zablokowanie Cieśniny Ormuz i tym samym zablokowanie amerykańskich interesów w Zatoce Perskiej. Rozstawić swoje statki na własnych wodach i zablokować ruch w tym miejscu.
   Zobaczcie jaki tam jest ruch.
   https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/centerx:56.3/centery:26.4/zoom:9

  •  

   pokaż komentarz

   Można by jeszcze wspominać o różnicy poziomów gospodarek, populacji i siły wojskowej ale szkoda strzępić ryja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @RogatyKoziol: No pewnie, bo w czasie wojny Iraku z Iranem w latach 1980 - 1988, Iran straszne baty dostawał. Potem się okazało, że Amerykanie potrafili potęgę Iraku (a naprawdę przed 1 wojną w Zatoce to była potęga) zgnieść jak robaka. Nie ma raczej opcji aby Iran mógł się obronić.

  •  

   pokaż komentarz

   Górzysty teren (podobny do Afganistanu) sprzyja obronie a Irańczycy mają armie a nie kozojebców. Bardziej obstawiam Wietnam 2 niż Irak.

   @pienick: To się raczej srogo zawiedziesz, jeśli dojdzie do wojny. Albo wszyscy ledwie się urodzili i nie potrafią czytać, albo dostali amnezji. W ostatnich latach USA potrafiło praktycznie z każdym sobie dać radę. Szybki atak nocny samolotami 5 generacji i pociskami manewrującymi, i następnego dnia przeciwnik nie ma już systemów elektronicznych, obrony przeciwlotniczej i trzonu swojej armii. Kolejnych kilka dni bombardowań nocnych i dziennych i zostaje branie jeńców którzy masowo zaczynają się poddawać. Potem jest tylko problem: jak najszybciej zająć stolicę. W Kuwejcie Saddam podpalił szyby naftowe. Był to spory problem. Teraz pewnie mają jakiś plan, aby problem się nie powtórzył.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: A może się odniesiesz do obecnej sytuacji,a nie do roku 1980 ? Zdajesz sobie sprawę,że to było 40 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: USA mimo, że jest hegemonem nie jest w stanie zniszczyć pastuchów w Afganistanie. W otwartym terenie masz rację, ale w Iranie są góry, tunele i ch%# wie co jeszcze a do tego Persowie analizując amerykańskie podboje mogą się odpowiednio przygotować. Dla USA to nie będzie łatwa a na pewno nie tania wojna. Yankesi pewnie o tym wiedzą i żadnej wojny nie będzie. Efektem ich działań będzie cena ropy na poziomie 75$ baryłka a to już opłacalny poziom wydobycia łupków. Win Win.

  •  

   pokaż komentarz

   @skeeball: @Gandalf_bialy : Zablokowanie Cieśniny Ormuz wydaje się być jedną z bardziej prawdopodobnych i zarazem jedną z dotkliwszych dla USA ale i Europy reakcji Iranu. Otwarta wojna nie leży w interesie Iranu i jeśli zostanie rozpoczęta to przez USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @skeeball: Zablokowanie Cieśniny Ormuz wydaje się być jedną z bardziej prawdopodobnych i zarazem jedną z dotkliwszych dla USA ale i Europy reakcji Iranu. Otwarta wojna nie leży w interesie Iranu i jeśli zostanie rozpoczęta to przez USA.

   @janusz_z_czarnolasu: Bardzo naiwne myślenie. W USA pewnie właśnie na to czekają z palcem na spuście ... na spuście który odpala pociski manewrujące. Przy takim rozwiązaniu za kilka dni pewnie Iran będzie już na kolanach, cieśnina odblokowana i zabezpieczona. I nawet nikt do USA nie będzie miał wielkich pretensji - w tym nawet Rosja (im tez zależy na tej cieśninie).

  •  

   pokaż komentarz

   USA mimo, że jest hegemonem nie jest w stanie zniszczyć pastuchów w Afganistanie.

   @pienick: Oni nie pokonywali pastuchów, nawet im pewnie na tym za bardzo nie zależało. Oni okupowali.

   Persowie analizując amerykańskie podboje mogą się odpowiednio przygotować.

   @pienick: Raczej nie ma takiej opcji. Otwarty konflikt to koniec obecnych władz Iranu. Warto przypomnieć jak skończył Saddam. Trzeba pamiętać, że Amerykanie mają przytłaczającą przewagę. Np. mają masę satelitów szpiegowskich, doskonale wiedzą gdzie są jakie cele militarne. Wystarczy np. w nocy wystrzelić pociski manewrujące i wysłać niewykrywalne samoloty oraz sprawdzone już drony. Rano będzie pozamiatane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gandalf_bialy: może masz rację a może nie. czas pokaże. PZDR

  •  

   pokaż komentarz

   @balwan_rsl: Królu Złoty! ja bym cię dodał na moją grupę osiedlową na fb, żebyś się mógł z dzbanuszami kłocić o fajerwerki, pieski i ścieżki rowerowe XD

  •  

   pokaż komentarz

   Najlepszym rozwiązaniem dla Iranu jest zablokowanie Cieśniny Ormuz i tym samym zablokowanie amerykańskich interesów w Zatoce Perskiej.

   @skeeball: już raz próbowali potyczki morskiej
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Operation_Praying_Mantis

 •  

  pokaż komentarz

  Ja myślę, że nie będzie odwetu, a przynajmniej nie przeprowadzony stricte przez Iran. Od jakiegoś czasu są prowokowani i póki co nie dali się wciągnąć w otwarty konflikt. Jeśli już Iran zdecyduje się na odwet, to zrobi to rękami któregoś ze swoich sojuszników - czy to Hezbollahu, czy to jemeńskich rebeliantów, czy tak ch#@ wie kogo. Nie sądzę, żeby Iran zrobił coś osobiście.

 •  

  pokaż komentarz

  Żydzi zamordowali bohatera narodowego Iranu i człowieka bardzo docenianego w Iraku za jego rolę w wyzwoleniu kraju spod okupacji ISIS.

  Problemem dla Żydów jest to, że męczennicy żyją na zawsze. Odwet może być dzisiaj, za miesiąc, rok, 10 lat, 50 lat... i pierwszy odwet z pewnością nię będzie ostatnim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maciek8088: pytanie czy odwet bedzie w izrael.

   patrzac na to co izrael wyprawia w tamtym rejonie swiata i wdzac ze to w sumie nie on obrywa ale wszyscy w kolo, laczenie z europa kaze mi sadzic ze izraelsko-amerykanski wywiad kieruje wszystkie ataki odwetowe w kazda strone tylko nie w strone tego smiesznego panstewka

  •  

   pokaż komentarz

   @Maciek8088: To nie Żydzi go zamordowali (a przynajmniej nie ci z Izraela), z tego co można wyczytać to mieli oni wielokrotnie okazję do zabicia go ale tego nie zrobili więc dlaczego akurat teraz mieli by go zabić? To bardziej gra USA, być może skierowana na żeby bardziej zaangażować Izrael w działania przeciwko Iranowi.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @elim: @Maciek8088: Jak dla mnie to właśnie Żydzi z Izraela to zrobili, a ich piesek USA wykonał za nich brudną robotę i wziął odpowiedzialność na siebie. Dzięki temu Izrael ma czyste ręce i jest w dużo korzystniejszej sytuacji niż gdyby sam się na to porwał, bo Iran nie ma argumentu, by wziąć odwet na Izrael. Z kolei USA bardzo chętnie przyjmie na siebie odwet Iranu, aby chronić Izrael.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maciek8088:

   człowieka bardzo docenianego w Iraku za jego rolę w wyzwoleniu kraju spod okupacji ISIS.

   popytaj irackich Kurdów którzy ponieśli główny ciężar walki z ISIS co sądzą o wspieranych przez Iran milicjach.Dali im takie "wyzwolenie" jak Sowieci Polakom w 1945

 •  

  pokaż komentarz

  Nie będzie żadnego (oficjalnego) odwetu. Iran nie zaryzykuje otwartej wojny z USA, bo ma za dużo do stracenia. W zasadzie ma wszystko do stracenia.