•  

  pokaż komentarz

  na madakaskarze na pewno lepszy klimat, no i brak konfliktu ze światem arabskim. Tam trzeba było tworzyć państwo żydowskie zamiast wsadzać kij w mrowisko na bliskim wschodzie, którego skutki odczuwamy do dziś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponzi: tak a na Syberi stworzyć państwo Polskie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponzi: ale chyba o to chodziło. Wiesz jak Arabowie by mogli być potężni? A tak są ujazmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponzi: Niezłe sprawaczone brednie. Żydzi założyli cywilizascję na terenach Bliskiego Wschodu jakieś 5-6 tysiecy lat przed naszą erą i to są zydowskie ziemie. Idąc twoją sprawaczoną logiką to po okresie zaborów, w 1918 roku, Polska powinna się odrodzić w Surinamie, a nie na polskich ziemiach i nie wsadzać kij w mrowisko między Rosją a Niemcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: XDD Tak, tak 6 tys lat przed naszą erą Żydzi przylecieli z Nibiru w swoich pejso-statkach i pobudowali w Palestynie kamienice. XD Chłopie, wtedy żadnych Żydów nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   Żydzi założyli cywilizascję na terenach Bliskiego Wschodu jakieś 5-6 tysiecy lat przed naszą erą

   @lewackiantypatriota: A potem rozeszli się po świecie i w Palestynie w XIX wieku było ich kilka tysięcy.

   Polska powinna się odrodzić w Surinamie, a nie na polskich ziemiach i nie wsadzać kij w mrowisko między Rosją a Niemcami.
   Jak ktoś nie zna historii, to może taką analogię kupi ale Polacy nie zaczęli się nagle zjeżdżać tysiącami na tereny zasiedlone od prawie 2000 lat przez inny naród.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Nie zaczęli? Po drugiej wojnie światowej Polacy masowo osiedlali się na pomorzu zachodnim, które w ciągu historii tego państwa prawie nigdy nie należało do Polski. Tylko że analogia nie jest do końca udana, bo Żydzi w Palestynie osiedlali się jako normalni imigranci, ziemię musieli kupić. Polacy dostawali to, co zostało po przymusowo wysiedlonych Niemcach. Jakiż to wstrętny naród ci Polacy, tak pozbawiać innych zasiedzonej przez stulecia ziemi

  •  

   pokaż komentarz

   zasiedlone od prawie 2000 lat przez inny naród.

   @zwirz: jaki naród? Świadomość narodowa zaczęła kształtować się na tym terenie dopiero po masowym zasiedleniu przez Żydów. Które to zasiedlenie wcześniej było wręcz traktowane jako inwestycja w rozwój regionu. Bo tamtejsza ludność identyfikowała się co najwyżej na poziomie osad i plemion, bez żadnych perspektyw na utworzenie czegoś większego. Przecież duża część tego ówczesnego "narodu" (jak go nazywasz), dzisiaj jest dumnym narodem jordańskim, a nie palestyńskim. I to wszystko akurat całkiem odwrotnie do Żydów, którzy świadomości narodowej i obecności w tym regionie nie utracili nigdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponzi: W 1950 populacja Ugandy wynosiła zaledwie 5 milionów (teraz 43 miliony), spokojnie Izrael mógł sobie tam wtedy stworzyć raj na Ziemi; Wygrała wiara w bajki

  •  

   pokaż komentarz

   bez żadnych perspektyw na utworzenie czegoś większego

   @frrans: No tak, to Żydzi mogili sobie przyjść i zabrać ich ziemię.

   obecności w tym regionie nie utracili nigdy.
   ROTFL. No tak mieli tylko kilkunastowiekową przerwę.

   @bh933901:

   Po drugiej wojnie światowej Polacy masowo osiedlali się na pomorzu zachodnim, które w ciągu historii tego państwa prawie nigdy nie należało do Polski.

   A czemu niby mieli się nie osiedlać skoro Niemcy uciekli w obawie przed zemstą Rosjan za to co wyprawiali na wschodzie? Zresztą dobrze wiesz, że Polacy nie mieli żadnego wpływu na to jak zostały ukształtowane granice po wojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   A czemu niby mieliby się nie osiedlać skoro Niemcy uciekli w obawie przed zemstą Rosjan za to co wyprawiali na wschodzie?

   @zwirz: Och, to zabawne, ale Arabowie też uciekli z Izraela w czasie wojny sześciodniowej, straszeni rzekomą zemstą po przegranej inwazji, a próbujący teraz wedrzeć się do Izraela Arabowie powołują się na tę ucieczkę i twierdzą, że oni są tymi uciekinierami i chcą tylko wrócić do swoich domów. A niedawanie wiary tym pomysłom to u wykopowych szurów ten cały "holokaust" na Arabach. To jak to jest, wolno zabrać, gdy uciekli, czy nie wolno?

  •  

   pokaż komentarz

   BYŁO (na Syberii państwo polskie).

   @LiSzajFuj:

  •  

   pokaż komentarz

   wojny sześciodniowej,

   @bh933901: No tak, to jest to samo co II wojna światowa i zmiany granic do których doprowadziła. Weź mnie nie rozśmieszaj.

  •  

   pokaż komentarz

   No tak, to Żydzi mogili sobie przyjść i zabrać ich ziemię.

   @zwirz: wykupić i osiedlać się na terenach niezamieszkanych - tak, a dlaczego nie? Częściowo mieli w tym nawet poparcie ludności arabskiej.

   ROTFL. No tak mieli tylko kilkunastowiekową przerwę.

   Nawet po wypędzeniu pozostawali obecni na tym terenie. Proporcje się oczywiście zmieniały, ale obecność i poczucie więzi na poziomie narodowościowym z tym regionem trwały przez cały czas.

  •  

   pokaż komentarz

   Nawet po wypędzeniu pozostawali obecni na tym terenie.

   @frrans: Ehe, w 1841 roku mieszkało w Jerozolimie 500 Żydów.

   wykupić i osiedlać się na terenach niezamieszkanych - tak, a dlaczego nie? Częściowo mieli w tym nawet poparcie ludności arabskiej.
   Ciekawe czy popierający ich Arabowie spodziewali się, że w ten sposób Żydzi budują podwaliny nowego państwa, które ludność arabską będzie traktować jak podludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Żydzi założyli cywilizascję na terenach Bliskiego Wschodu jakieś 5-6 tysiecy lat przed naszą erą

   @lewackiantypatriota: ?? Początki królestwa Izrael, to okres Dawida, czyli ok. 1000 lat przed naszą erą. Wcześniej to oni ganiali kozy po okolicy jak reszta okolicznych plemion, od czasu do czasu przechodząc z jednej niewoli do drugiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901: a od kogo oni ta ziemie kupowali?

   Skoro kupowali to o co były te całe zbrojne akcje i przejmowanie ziemi palestyńskiej?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: żydzi syjonistyczni nie maja nic wspolnego z obecnymi żydami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponzi król na Madagaskarze jest tylko jeden!!! Król Julian¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   a od kogo oni ta ziemie kupowali?

   @PierDacze: Głównie od mieszkających tam Arabów

   Skoro kupowali to o co były te całe zbrojne akcje i przejmowanie ziemi palestyńskiej?

   Chodzi ci o wojnę o niepodległość w 1948? Wojna o niepodległość wybucha po 70 latach od pierwszej fali imigracji żydowskiej w ramach ruchu syjonistycznego. Nie sądzisz chyba, że Żydzi przez trzy pokolenia lat snuli się jak bezdomni po Palestynie, aż nagle postanowili zagarnąć ziemię siłą i przemocą? To znaczy wiem, że tak głosi antysyjonistyczny mit założycielski tej religii, ale nie, nie było tak.

  •  

   pokaż komentarz

   No tak, to jest to samo co II wojna światowa i zmiany granic do których doprowadziła. Weź mnie nie rozśmieszaj.

   @zwirz: Nie, nie jest tym samym, bo to dwie inne wojny. Gratuluję spostrzegawczości. A teraz ustosunkuj się w sposób merytoryczny

  •  

   pokaż komentarz

   A teraz ustosunkuj się w sposób merytoryczny

   @bh933901: Niby do czego?

  •  

   pokaż komentarz

   @zwirz: Do faktu, że Polacy zajęli ziemię zamieszkałą przez inne narody przez ostatnie 2000 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @LiSzajFuj Na Madagaskar
   W 1937 r. Polska otrzymała od Francji propozycję uzyskania Madagaskaru w zamian za zorganizowanie wywózki Europejskich Żydów. Wynikało to z faktu, iż Wielka Brytania miała dosyć emigracji Żydów do Palestyny i bała się powstania arabskiego. Pomimo takiego postawienia sprawy Polacy nie zrezygnowali i w 1937 r. wyruszyła ekspedycja, która miała ocenić, czy Madagaskar nadaje się pod zasiedlenie. Ekspedycja uznała, że Madagaskar nadaje się do zamieszkania i stworzenia tam kolonii. Finalnie jednak Madagaskar stał się przedmiotem sporów pomiędzy Francuzami, Polakami i Żydami i z pomysłu nic nie wyszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota Ale I RP to ani starożytność, ani biblijne fantasmagorie. Jeśli będziemy uznawać roszczenia wynikające ze starożytnych legend to zaraz trzeba będzie neosumerom fundować państwo... A to o czym piszesz to są właśnie żydowskie, prawackie brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901 Niemcy straciły terytorium na naszą rzecz. Tak się dzieje jak się... przegra wojnę, drugorzędne jest to do kogo i kiedy te ziemie nalezaly.

  •  

   pokaż komentarz

   @bh933901 Z moralnego punktu widzenia można zabrać zbrodniarzom na poczet odszkodowania za zbrodnie. Niemcy odp%%!%#% ilu mordy na masową skalę, współcześni Arabowie mimo resentymentu nie za bardzo...

  •  

   pokaż komentarz

   Niemcy straciły terytorium na naszą rzecz. Tak się dzieje jak się... przegra wojnę, drugorzędne jest to do kogo i kiedy te ziemie nalezaly.

   @deviator: Także Egipt, Jordania i Syria straciły ziemię na rzecz Izraela w wyniku nieudanej inwazji. A wcześniej Arabowie przegrali wojnę o niepodległość, próbując nie dopuścić do utworzenia przez Żydów nawet szczątkowej państwowości. No i co, dalej nie widzę żadnej różnicy między Polską zajmującą Pomorze a Izraelem wchodzącym na Zachodni Brzeg, dlaczego w jednym przypadku oznacza to naturalne prawo prowadzenia wojen, a w drugim podłą grabież ziemi nie należącej do Izraela od tysiącleci?

   Z moralnego punktu widzenia można zabrać zbrodniarzom na poczet odszkodowania za zbrodnie. Niemcy odp?$#!#% ilu mordy na masową skalę, współcześni Arabowie mimo resentymentu nie za bardzo...

   Ilu trzeba dać sobie wymordować ludzi, aby móc przejąć ziemię zbrodniarza? Jest jakiś przelicznik osoby na metr kwadratowy?

  •  

   pokaż komentarz

   Do faktu, że Polacy zajęli ziemię zamieszkałą przez inne narody przez ostatnie 2000 lat

   @bh933901: Przecież to bzdura.

 •  

  pokaż komentarz

  Co ciekawe polscy Żydzi mieli inne pomysły, Nowa Organizacja Syjonistyczna pracowała i proponowała, żeby Polska przejęła od Wielkiej Brytanii mandat Palestyny i Syrii, i co zabawne wtedy Izrael byłby kondominium żydowsko-arabskim pod polskim zarządem powierniczym. Nawet bodajże w 36 roku szkoliliśmy żydowskich bojowników i przekazywaliśmy im fundusze, żeby ich wspierać do budowy swojego państwa w Palestynie.

 •  

  pokaż komentarz

  Rosjanie nawet utworzyli nawet Żydowski Obwód Autonomiczny ale nie wiadomo dlaczego Żydzi nie chcieli się tam osiedlać

 •  

  pokaż komentarz

  Mogli nie wk$#!iać wszystkich.

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety. Na madagaskarze jest za mało kamienic