•  

  pokaż komentarz

  mężczyźni już walczyli na niezliczonych wojnach, teraz czas wysłać baby, my zostaniemy w domach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Można by zaskarżyć do RPO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Bęgowskiego też powołają? Czy znów się cwaniaczek wywinie przebierając się za babę? Tak jak wyłudził babską emeryturę.

  źródło: bi.im-g.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Mayki: Idealny obrazek. Wymiera ostatnie pokolenie ludzi pamiętających wojnę, to i się ludziom we łbach kitwasi z tego dobrobytu. Wymyślają sobie jakieś sztuczne problemy gendery, lgbt, feminzmy, zapominając o najważniejszym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponzi:

   źródło: MjU5MTk2Ygs0VztnRElvHncPbz0CEGFIIBd3dkR9YlxhATV7Ahw6GntFIXsKHStFP0UoM0QBeFNjDWI1GVElAyJUEiQKXD4eIlo6MTRZIgg8UDktNFskNSJa

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: leczyć po lazaretach a latać po okopach to trochę inna sprawa. Tak samo żołnierze nie traktowali na równi i wyśmiewali mężczyzn z dala od frontu robiących w logistyce gdy tamci mówili że biorą udział w wojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponzi:

   Wymyślają sobie jakieś sztuczne problemy gendery, lgbt, feminzmy, zapominając o najważniejszym.

   Chyba lepiej, żebyście mieli takie problemy, niż zastanawianie się, czy doczekasz wieczornego srania czy może zastrzelą Cię pod płotem.
   I co jest tym "najważniejszym"?
   @piotrlionel:
   Dwie minuty szukania, to zaledwie parę nazwisk. Masz wolne w szkole, możesz poszukać więcej. Danuta Gałkowa, Danuta Siedzikówna, Irena Iłłakowiczowa, Irena Tomalak, Antonina Tomaszewska, Aniela Krzywoń, Janina Łada-Walicka, Maria Wittek, Wanda Gertz, Helena Grabska, Stefania Kudelska, Wanda Lechowin, Stanisława Paleolog, Leopoldyna Stawecka, Halszka Wasilewska, Zofia Łazor, Zofia Kodrębska, Halina Jabłońska, Helena Wolińska (tak, wiem, kontrowersyjna), Janina Lewandowska, Grażyna Lipińska, Aleksandra Zagórska, Anna Zakrzewska, Elżbieta Zawacka, Joanna Żubr, Emilia Gierczak, Helena Junkiewicz, Janina Błaszczak, Bronisława Wysłouchowa, Krystyna Bełżyńska, Wanda Broszkowska-Piklikiewicz, Irena Sendlerowa, Maria Babicka-Zachertowa, Halina Beisertówna, Maria Piskorska, Anna Podgórska, Ada Sadowska, Balbina Świtycz-Widacka, Władysława Krysiewicz, Bogumiła Noiszewska, Julianna Postek, Jadwiga Długoborska, Lucyna Radziejowska, Maria Rogozińska, Jadwiga Sałek-Deneko, Aleksandra Skłodowska, Maria Marta Kazimiera Wołowska, Zofia Baniecka, Irena Adamowicz, Wanda Krahelska, Józefa Lis-Błońska, Władysława Chomsowa, Wiktoria Ulma, Adolphine Pfeiffer, Matylda Getter, Emilia Plater, Magda Rusinek, Helena Bujwid-Trzebicka

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrlionel: Taki był podział ról. Myślę, że można się nie zgadzać z podziałem ról (np niektóre kobiety wstępowały do szeregów i też się nie zgadzały na rolę pielęgniarki, a niektóre wyjeżdżały (francja np)(faceci też) ale pisanie, że kobiety w ogóle nie brały udziału w wojnie z takim chamstwem jak to zrobili w 1/2 komentarzu to już zalatuje grubo szytą ignorancją albo niewiedzą. Jest od cholery materiałów na necie wystarczy poszukać. :V Ja tam się nigdy nie lubiłam uczyć o wojnie ale nawet ja wymienię parę kobiet z powstań. :V

   Zresztą wystarczy oglądnąć zdjęcie warszawy. Nikt nie miał sielanki.

   no_49 6 godz. temu via Wykop Mobilny (Android)

   +191

   mężczyźni już walczyli na niezliczonych wojnach, teraz czas wysłać baby, my zostaniemy w domach

   źródło: i.ytimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: sprawdziłem początek i widzę sanitariuszki. Dodatkowo będę wredny bo to nie front i nieregularna armia czyli powstanie lub AK. Do regularnej armii nie wcielano kobiet na front bezpośredni z karabinami. I to co najlepsze podajesz kilka nazwisk które trzeba znaleźć w necie. Jako że szkole skończyłem jakiś czas temu, a interesuje się historią to polecam zobaczyc cmentarze wojskowe. Po imionach i nazwiskach będziesz w szoku ...

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: nie napisalem że nie walczyły. I chwała że były sanitariuszkami bo jakby chłop miał się opiekować to chyba ludzie by sami woleli ginąć w lazaretach.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrlionel: Nie ja Cię minusuję, żeby nie było.

   sprawdziłem początek i widzę sanitariuszki.
   To źle sprawdziłeś, Piotrze. Przeczytaj cały artykuł na Wikipedii, nie tylko pierwsze zdanie.

   bo to nie front i nieregularna armia czyli powstanie lub AK. Do regularnej
   Troszkę się pomyliłeś w tym zdaniu.

   . I to co najlepsze podajesz kilka nazwisk które trzeba znaleźć w necie. Jako że szkole skończyłem jakiś czas temu, a interesuje się historią to polecam zobaczyc cmentarze wojskowe. Po imionach i nazwiskach będziesz w szoku ...
   Mirku, nazwiska z cmentarzy wojskowych też trzeba "znaleźć w necie".

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: no nie bardzo. wystarczy się na te cmentarze przejść. Np w Polsce i w Europie. Zobaczyć połać ziemi pokryta krzyżami lub zbiorowa mogile i 1000 nazwisk.

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: jednak oczywiście nie wiem wszystkiego. Powyższe zostało oparte na doświadczeniach organoleptycznych ( ͡° ͜ʖ ͡°). Żeby nie było że stosuje chłopski rozum -> tego się brzydzę ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: wrzuciłeś listę 30 nazwisk to może jeszcze oblicz jaki to procent żołnierzy i czy na pewno to czegokolwiek dowodzi

  •  
   m...........n

   -1

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: nieprawda. zapraszam do Szczecinka na Cmentarz Zdobywców Wału Pomorskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @bezloginumordko: Wrzuciłam listę tylko 30 nazwisk, z poprzedniej dyskusji w innym wątku. Wyraźnie napisałam, że to dwie minuty szukania i nie mam czasu na więcej. Wikipedia jest do Twoich usług. Pisałam do młodziutkiego Piotrka (naprawdę młodziutki, '94 rocznik), który twierdził, że kobiety nie latały w okopach.

  •  
   m...........n

   -1

   pokaż komentarz

   Mirku, nazwiska z cmentarzy wojskowych też trzeba "znaleźć w necie".

   @KRISSVector: to nieprawda. wystarczy się bujnąć na pierwszy lepszy

  •  

   pokaż komentarz

   @motorcycleman: Chyba nie zrozumiałeś, co napisałam, motorcyclemanie...

  •  
   m...........n

   -1

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: albo Ty nie zrozumiałaś @piotrlionel
   ;]

  •  
   m...........n

   +1

   pokaż komentarz

   @motorcycleman: rozwinę, żebyś się znowu nie dopytywała o co chodzi

   z ilu cmentarzy wyciągnęłaś te nazwiska? mogę Ci pokazać w jednym miejscu tablice z setkami nazwisk, gdzie próżno szukać żeńskich imion.

   nie można opierać argumentacji na wyjątkach, bo to niedorzeczne. równie dobrze w wojsku na froncie walczyły niedźwiedzie - mogę Ci pokazać pomnik.

  •  

   pokaż komentarz

   @motorcycleman: Zrozumiałam, ale Ty nadal nie zrozumiałeś mojego posta ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

   z ilu cmentarzy wyciągnęłaś te nazwiska?
   Pisałam, skąd i pisałam, w jakim czasie je znalazłam.

   mogę Ci pokazać w jednym miejscu tablice z setkami nazwisk, gdzie próżno szukać żeńskich imion.
   Znowu wychodzi Twoje niezrozumienie naszej dyskusji. Tutaj nikt nie zaprzecza, że to wśród mężczyzn było więcej walczących bezpośrednio.

   Mirki, staraj się wołać mnie poprawnie, dobrze?

  •  
   m...........n

   -1

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: ależ ja doskonale rozumiem. to tylko Ty nie odróżniasz ochotników od przymusowego wcielenia.
   po stronie męskiej było znacznie więcej ochotników. więc te 1000 nazwisk, które możesz podać to tylko nic nie znaczące wyjątki.

   niedźwiedź walczący na froncie nie powoduje, że stwierdzenie "niedźwiedzie walczyły ramię w ramię z żołnierzami" jest prawdziwe. bo nie walczyły. podobnie jak kobiety nie walczyły na froncie.

   lub inaczej - to, że harrier jest odrzutowym samolotem, który potrafi wystartować bez pasa startowego nie świadczy o tym, że samoloty odrzutowe tak robią. sześciopalczasty chłopiec nijak ma się do statystyki ilości palców u chłopców, bo mają po 5.

   sporadycznie lub wyjątkowo - z tym bym się zgodził. to się nazywa patologia (odchył od normy)

  •  

   pokaż komentarz

   @motorcycleman:

   tylko Ty nie odróżniasz ochotników od przymusowego wcielenia.

   Rozróżniam. A Ty po napisaniu tego zdania, wracasz do tematu ochotników.

   A, proszę, żebyś pamiętał, jakie wtedy były czasy. Wtedy podział ról był jasny.

   podobnie jak kobiety nie walczyły na froncie.
   Przecież wiesz, że mało, bo mało, ale walczyły. To nie jeden niedźwiedź, ich było trochę więcej. Natomiast mniej, niż mężczyzn, ale tutaj znowu - wróć do literatury źródłowej, żeby przypomnieć sobie, jaki był w tamtych czasach podział ról.

   sześciopalczasty chłopiec nijak ma się do statystyki ilości palców u chłopców, bo mają po 5.
   Przykład polidaktylii jest nietrafiony, ponieważ za polidaktylię odpowiadają aberracje chromosomowe lub nieprawidłowości w genach. To zupełnie co innego, nie sądzisz?

  •  
   m...........n

   -1

   pokaż komentarz

   . To nie jeden niedźwiedź, ich było trochę więcej.

   @KRISSVector: podejrzewam, że gdyby wyliczyć % od populacji nieźwiedzi i kobiet, to niedźwiedzi statystycznie walczyło więcej. jak i psów.

  •  
   m...........n

   -1

   pokaż komentarz

   To zupełnie co innego, nie sądzisz?

   @KRISSVector: tak to inny podzbiór zbioru "patologie"

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: "kontrowersyjna" Helena Wolińska, dobre sobie... poza tym, ta zbrodniarka stalinowska (urodzona jako Fajgla Mindla Danielak), która m.in. oskarżała Bartoszewskiego, w GL i AL... kierowała biurem Sztabu, a już od 1 sierpnia 1944 była w MO... w kadrach. W ogóle zestawienie Wolińskiej w jednym ciągu nazwisk z Siedzikówną... Aż reszty nie będę sprawdzał.

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: czyli rzucasz jakąś tezę a sprawdzenie czy jest ona zgodna z prawdą należy do mnie bo ty nie masz czasu-wspaniały pomysł szkoda tylko, że strasznie głupi

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą wystarczy oglądnąć zdjęcie warszawy. Nikt nie miał sielanki.

   @SarahC: To pokaz zdjecie Poznania. Nie kazdy jest taka oferma losu zeby wszczynac powstanie majac trzy pistolety i osiem nozy w nadziei ze wkroczy zbawienna Armia Czerwona i dokonczy to co my zaczelismy. Raz idiotyzm, dwa naiwnosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @verul: Nie nadążam za waszym tokiem myślowym. Jak się ma zdjęcie zbombardowanej warszawy do poznania i po co budujesz na tym ad argumentum. + Jak ma się poznań do kobiet, które chciały iść do wojska albo z przymusu zostały wcielone na pielęgniarkę? Bo o tym był mój komentarz.

   Nie kazdy jest taka oferma losu zeby wszczynac powstanie majac trzy pistolety i osiem nozy

   Co to ma do mnie? To brzmi tak jakbyś mi zarzucał organizacje powstania z ośmioma nożami.

  •  

   pokaż komentarz

   @SarahC: Podalas przyklad warszawki czyli miasta nieudacznikow.
   Poznan swoje powstanie wygral.

  •  

   pokaż komentarz

   @motorcycleman:

   podejrzewam, że gdyby wyliczyć % od populacji nieźwiedzi i kobiet, to niedźwiedzi statystycznie walczyło więcej. jak i psów

   A ja bym tak nie podejrzewała.

   tak to inny podzbiór zbioru "patologie"
   Nie, jeśli polidaktylia wynika z nieprawidłowości genetycznej, która nie wpływa na żaden inny aspekt funkcjonowania.

   @puchtek:

   Aż reszty nie będę sprawdzał.
   Twój wybór. Ale z jakiegoś powodu zechciałeś się tym ze mną podzielić.

   "kontrowersyjna" Helena Wolińska,
   Podałam ją jako przykład kobiety, która walczyła. Zaznaczyłam, że później nie była dobra, to komunistyczna zbrodniarka i osobiście się nią brzydzę i zastanawiam, co trzeba mieć zamiast serca, by postępować jak ona. A Tobie radzę zerknąć do komentarza źródłowego, w którym piszę, że przyklejam swój inny komentarz i nie będę go edytować.
   @bezloginumordko:

   czyli rzucasz jakąś tezę a sprawdzenie czy jest ona zgodna z prawdą należy do mnie bo ty nie masz czasu-wspaniały pomysł szkoda tylko, że strasznie głupi
   Tak, poszukaj sobie. Możesz też zerknąć do książki "Różnice indywidualne. Historia, determinanty, zastosowania" Jan Strelau, Wydawnictwo Naukowe Scholar 2015 - rozdział: 3, 4, 5, 6, 7, 8. Oczywiście polecam całą pozycję, warto.

  •  
   m...........n

   -1

   pokaż komentarz

   A ja bym tak nie podejrzewała.
   @KRISSVector: a ja tak 1:1

   która nie wpływa na żaden inny aspekt funkcjonowania.
   @KRISSVector: posiadanie 6 palców wpływa na wiele aspektów funkcjonowania. poza tym to była jedna z wymienionych patologii. możesz ją pominąć, jeśli Ci nie pasuje i odnieś się do reszty, którą niepełnosprytnie pominęłaś ;P

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, poszukaj sobie. Możesz też zerknąć do książki "Różnice indywidualne. Historia, determinanty, zastosowania" Jan Strelau, Wydawnictwo Naukowe Scholar 2015 - rozdział: 3, 4, 5, 6, 7, 8. Oczywiście polecam całą pozycję, warto.

   @KRISSVector: przewrotna "logika" w takim razie jak twierdze, ze kobiety stanowiły 0,0000000035 % żołnierzy podczas wojny ale to musisz sobie sama sprawdzić źródło bo mi się nie chce ale póki nie sprawdzisz i udowodnisz, że jest inaczej traktuj to jako fakt.

  •  

   pokaż komentarz

   @motorcycleman:

   a ja tak 1:1
   Jaki niedźwiedź, oprócz Wojtka, brał udział w wojnie?

   posiadanie 6 palców wpływa na wiele aspektów funkcjonowania
   Nie zrozumiałeś. Chodzi o funkcjonowanie organizmu.

   którą niepełnosprytnie pominęłaś
   Nie znam się na samolotach, dlatego nie wypowiedziałam się na ten temat. Resztę skomentowałam. I proszę, pilnuj słownictwa.

   @bezloginumordko:
   .przewrotna "logika" w takim razie jak twierdze, ze kobiety stanowiły 0,0000000035 % żołnierzy podczas wojny ale to musisz sobie sama sprawdzić źródło bo mi się nie chce ale póki nie sprawdzisz i udowodnisz, że jest inaczej traktuj to jako fakt.
   Podałam Ci źródło, wypisałam rozdziały. Jeśli będziesz wytrwały i poczekasz do wtorkowego otwarcia biblioteki i zeskanowania książki, możesz ją dostać w formacie PDF. Bez wychodzenia z domu i konieczności zakupu.

   źródło bo mi się nie chce
   Podałam Ci źródło literaturowe. A na sprawdzanie swoich postów nie mam czasu.

  •  
   m...........n

   -1

   pokaż komentarz

   Jaki niedźwiedź, oprócz Wojtka, brał udział w wojnie?

   @KRISSVector: ...a jakie kobiety oprócz wymienionych (przez Ciebie i w sieci) brały udział w walkach na froncie? niedźwiedzie jak i kobiety to zbiory zamknięte,

   Nie zrozumiałeś. Chodzi o funkcjonowanie organizmu.
   @KRISSVector: to wyrażaj się jasno. w dodatku od początku nie widzę co ma dalsze funkcjonowanie do stwierdzenia ile palców mają ludzie.

   I proszę, pilnuj słownictwa.
   @KRISSVector: pilnuję. nie moja wina, że nie rozumiesz co się do Ciebie pisze (i to nie tylko mój zarzut)

  •  

   pokaż komentarz

   @motorcycleman:

   a jakie kobiety oprócz wymienionych (przez Ciebie i w sieci) brały udział w walkach na froncie? niedźwiedzie jak i kobiety to zbiory zamknięte,

   Dlaczego ciągle muszę powtarzać, że...
   Szukałam tylko dwie minuty?

   w dodatku od początku nie widzę co ma dalsze funkcjonowanie do stwierdzenia ile palców mają ludzie.
   Podałeś ten przykład nazywając go "patologią".

   pilnuję. nie moja wina, że nie rozumiesz co się do Ciebie pisze (i to nie tylko mój zarzut)
   Twoje subiektywne odczucie bycia niezrozumianym nie powinno sprawiać, że przestajesz szanować rozmówcę.

  •  
   m...........n

   -1

   pokaż komentarz

   Dlaczego ciągle muszę powtarzać, że...
   Szukałam tylko dwie minuty?


   @KRISSVector: nie zauważyłaś, że napisałem, że możesz podać 1000 nazwisk i to wciąż będą wyjątki?
   armia radziecka posłała na front tylko około 2,5 tys kobiet. proporcje gdzie indziej były jeszcze mniejsze. błąd statystyczny.

   Podałeś ten przykład nazywając go "patologią".
   @KRISSVector: no i w czym problem?

   Twoje subiektywne odczucie bycia niezrozumianym nie powinno sprawiać, że przestajesz szanować rozmówcę.
   @KRISSVector: gdzie przestałem Cię szanować? czy Ty przypadkiem też nie rozumiesz rozmówców? co wskazuję nie tylko ja.

   taka hipokryzja troszkę, nie? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   taka hipokryzja troszkę, nie? ;)

   @motorcycleman: W którym miejscu, motorcycleman?

   nie zauważyłaś, że napisałem, że możesz podać 1000 nazwisk
   Nie napisałeś tego.

   czy Ty przypadkiem też nie rozumiesz rozmówców?
   Właśnie miałam zapytać o to samo Ciebie.

  •  
   m...........n

   -1

   pokaż komentarz

   motorcycleman 1 dzień 10 godz. temu0
   @KRISSVector: ależ ja doskonale rozumiem. to tylko Ty nie odróżniasz ochotników od przymusowego wcielenia.
   po stronie męskiej było znacznie więcej ochotników. więc te 1000 nazwisk, które możesz podać to tylko nic nie znaczące wyjątki.


   @KRISSVector: naprawdę, szkoda mojego czasu. to jak dyskusja ze ścianą (żeby nie powiedzieć gorzej). ciężko dyskutować jeśli ktoś nie słucha. odpadam.

  • więcej komentarzy(27)

 •  
  d....l

  +181

  pokaż komentarz

  To jeszczen nic

  "W myśl pkt I załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 1996 r. w sprawie wykazu prac szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet (Dz. U. Nr 114, poz. 545 z późn. zm.) do prac wzbronionych kobietom zalicza się m.in.:

  1) ręczne podnoszenie i przenoszenie ciężarów o masie przekraczającej:
  a) 12 kg - przy pracy stałej (lub 3 kg w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią),
  b) 20 kg - przy pracy dorywczej (lub 5 kg w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią).
  "
  "Normy ręcznego przemieszczania określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 marca 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych (Dz. U. Nr 26, poz. 313 z późn. zm.), zgodnie z którym mężczyzna może:

  1) podnosić i przenosić ciężar o masie nieprzekraczającej:
  a) 30 kg - przy pracy stałej (na jednego pracownika),
  b) 50 kg - przy pracy dorywczej (na jednego pracownika),
  "

  •  

   pokaż komentarz

   @damzal: Czyli Korwin tutaj jednak miał rację? ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @damzal: Wiesz, przed porodem przy wzroście 168 ważyłam 51 kg. Myślisz, że mogłabym nosić duże ciężary? Czy fizycznie dałabym radę?
   Dlaczego nie możecie pogodzić się z tym, że kobieta i mężczyzna się różnią?

  •  

   pokaż komentarz

   Wiesz, przed porodem przy wzroście 168 ważyłam 51 kg. Myślisz, że mogłabym nosić duże ciężary? Czy fizycznie dałabym radę?
   Dlaczego nie możecie pogodzić się z tym, że kobieta i mężczyzna się różnią?


   @KRISSVector:

   ja ważyłem 55 kg przy 187 a na praktykach 5 kobiet stało, a ja nosiłem kartony przez 3 godziny.

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: Zakładam, że mężczyżni są silniejsi od kobiet. Myślę, że się zgodzisz.

   Jesteś wygłodzony, jakim cudem żyjesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret: Nie minusuj mnie. Ja tego nie robię w stosunku do Ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: > Zakładam, że mężczyżni są silniejsi od kobiet. Myślę, że się zgodzisz.

   @KRISSVector:

   Tak są silniejsi. Ale feministki same mówią, że powinnismy patrzeć przez pryzmat jednostek, a nie ogółu.

   Feministki nie dawno same się chwaliły, że same mogą wnieść lodówkę na 4 piętro więc ¯\_(ツ)_/¯

   Jesteś wygłodzony, jakim cudem żyjesz?

   Byłem. Żyłem całkiem nieźle, ale i tak jako facet musiałem dźwigać, nie to co kobiety z dobrym BMI. Nie uważasz, że to dyskryminacja.

   Nie ja Ci dałem minusa mogę dać screena jak nie wierzysz.

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector "Zakładam, że mężczyżni są silniejsi od kobiet. Myślę, że się zgodzisz."
   Zgodnie z progresywną doktryną to wcale nie - siła fizyczną podobnie jak płeć to konstrukt społeczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   Myślisz, że mogłabym nosić duże ciężary? Czy fizycznie dałabym radę?

   @KRISSVector: to z jakiej paki facet, który nosi 2 razy więcej nie może dostać wyższej wypłaty bo olaboga dyskryminacja?

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector:

   Dlaczego nie możecie pogodzić się z tym, że kobieta i mężczyzna się różnią?

   Dlaczego feministki nie mogą się z tym pogodzić?

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector w telewizji mówią że się nie różnią

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret:

   Ale feministki same mówią, że powinnismy patrzeć przez pryzmat jednostek, a nie ogółu.

   Feministki nie dawno same się chwaliły, że same mogą wnieść lodówkę na 4 piętro więc ¯_(ツ)_/
   Mirku, ja nie jestem feministką.

   Byłem. Żyłem całkiem nieźle, ale i tak jako facet musiałem dźwigać, nie to co kobiety z dobrym BMI. Nie uważasz, że to dyskryminacja.

   Uważam. Taka waga przy takim wzroście to wygłodzenie.

   @zaklad_weterynarii_spolecznej:

   Zgodnie z progresywną doktryną to wcale nie - siła fizyczną podobnie jak płeć to konstrukt społeczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
   Rozumiem, że wyznajesz tę doktrynę?

   @ASLR: Pytaj o to Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lub pracodawcę.
   @IHateMyself:

   Dlaczego feministki nie mogą się z tym pogodzić?

   Nie wiem, o to pytaj feministek, nie mnie.
   @tadesko:

   w telewizji mówią że się nie różnią
   Nie oglądam telewizji, Mirku.

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: Chcesz powiedzieć, że kobiety nie są równe mężczyznom?

  •  

   pokaż komentarz

   @berber123: Chcę powiedzieć, co zresztą mówiłam już w tym wątku, ale domyślam się, że nie każdemu czytanie idzie sprawnie, kobiety różnią się od mężczyzn, a mężczyźni od kobiet. Nie oznacza to, że któraś płeć jest gorsza, po prostu różnimy się od siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: Wytłumacz komuś komu "czytanie nie idzie sprawnie", i proszę zrób to w sposób logiczny, jak osoba, która NIE JEST od mężczyzny lepsza pod względem cech niefizycznych (inteligencja,pamięć,operowanie logiką itd.), równocześnie będąc gorszą pod względem cech fizycznych (siła, szybkość, wzrost itd.), nie jest od mężczyzny gorsza tylko jest "inna".

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector "Rozumiem, że wyznajesz tę doktrynę?"
   Ja nie, ale to co ja wyznaje jest nieważne - liczy się to co nakazem z góry ma wyznawać kolektyw. Wiesz faszyzm i te sprawy tylko, że inaczej nazwany i ubrany w wielokolorowe ciuchy zamiast brunatnych koszul
   ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   Chcę powiedzieć, co zresztą mówiłam już w tym wątku, ale domyślam się, że nie każdemu czytanie idzie sprawnie, kobiety różnią się od mężczyzn, a mężczyźni od kobiet. Nie oznacza to, że któraś płeć jest gorsza, po prostu różnimy się od siebie.

   @KRISSVector: Ale niby dlaczego mężczyzna ważący 50kg (załóżmy, chudy kuc-rurecznik bez masy mięśniowej) ma obowiązek nosić większe ciężary od kobiety ważącej 50kg? Przecież wcale nie jest od niej silniejszy. Bo ma penisa? ¯\_(ツ)_/¯
   Cały problem z szufladkowaniem ludzi polega na tym, że w końcu zawsze dochodzi się do odpowiedzialności zbiorowej...

  •  

   pokaż komentarz

   @berber123:

   która NIE JEST od mężczyzny lepsza pod względem cech niefizycznych (inteligencja,pamięć,operowanie logiką itd.),
   O tym była dyskusja na wykopie, w której się wypowiadałam. Poszukaj sobie, ponieważ operujesz danymi, które w zasadzie nie mają znaczenia i wykryte różnice nie wpływają na funkcjonowanie. Mówię o różnicy w inteligencji oraz pamięci (nie uściśliłeś, o jakiej mówisz). @zaklad_weterynarii_spolecznej:

   Ja nie, ale to co ja wyznaje jest nieważne - liczy się to co nakazem z góry ma wyznawać kolektyw. Wiesz faszyzm i te sprawy tylko, że inaczej nazwany i ubrany w wielokolorowe ciuchy zamiast brunatnych koszul
   Kto jest tym "kolektywem" i kto w normalnym, pozainternetowym życiu nakazuje Ci tak myśleć?
   @torquemadek:

   Ale niby dlaczego mężczyzna ważący 50kg (załóżmy, chudy kuc-rurecznik bez masy mięśniowej) ma obowiązek nosić większe ciężary od kobiety ważącej 50kg? Przecież wcale nie jest od niej silniejszy.
   Może być silniejszy. Zależy to od tego, jaką ma masę mięśniową.

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: Jeśli chodzi o cechy niefizyczne to kobiety faktycznie są różne, ale równe i nie mam zamiaru z tym polemizować. Pytanie jak w LOGICZNY sposób wytłumaczysz, że przeciętna kobieta, która jest mniej więcej równa przeciętnemu mężczyźnie, i vice versa, pod względem cech niefizycznych, jest równocześnie równa mu pod względem cech fizycznych (co jest NIEZBĘDNE do uznania jej za równą temu mężczyźnie w sensie ogólnym), kiedy wszyscy wiemy, że przeciętna kobieta w porównaniu do przeciętnego mężczyzny jest niższa o 13 cm, dysponuje mniejszą siłą, szybkością etc.? Kobieta jest równa mężczyźnie wtedy kiedy jest na jego poziomie pod względem fizycznym i niefizycznym. Jeśli kobieta jest równa jej męskiemu odpowiednikowi pod względem niefizycznym, równocześnie odstając od niego pod względem fizycznym, to nie jest mu równa - proste.

  •  

   pokaż komentarz

   Może być silniejszy. Zależy to od tego, jaką ma masę mięśniową.

   @KRISSVector: A może być słabszy. Napisałem, że mówimy o chudzielcu bez masy mięśniowej. Dlaczego ma mieć obowiązek nosić ciężary 2.5x większe, niż kobieta? Dlaczego szufladkowanie jest OK, gdy chodzi o obowiązki mężczyzn, a już nie OK, jak chodzi o przywileje?

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector Kolektywem jesteśmy wszyscy - taki dyplomatyczna zamiennik slowa bydło. Dlaczego tak pisze bo widzisz uważam że jesteśmy chodowani jak bydło tylko zamiast łańcucha mamy system prokuratorsko - policyjny wraz z dowolną interpretacją prawa przez nieomylnych i nietykalnych urzędników.
   Kto mi nakazuje tak myśleć, jeśli chcesz się dowiedzieć to pojedź do dowolnego kraju UE, który ma ten system cenzury wypowiedzi rozwinięty w stopniu bardziej zaawansowanym w stosunku do Polski i zacznij publicznie głosić jakiekolwiek treści z cenzorskiej listy, to szybko się przekonasz. Ba nawet wyjeżdżać nie musisz. Możesz sobie na takim wykopie sprawdzić jak to działa jak się postarasz to i konto stracisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret
   @KRISSVector
   Co to znaczy, że mezczyzni są silniejsi od kobiet? To prawo zachodzi w 100% przypadków? A co jeśli nie? To co z tymi słabszymi mężczyznami którzy wazą mniej niż kobieta a nadal muszą dźwigać więcej?
   Idealny przykład jak kobieta-niefeministka i mężczyzna-niby świadomy dyskryminacji mężczyzn nadal podtrzymują dyskryminację swoimi wypowiedziami.

  •  

   pokaż komentarz

   Mirku, ja nie jestem feministką.

   @KRISSVector:

   Trudno. Nie powinno się móc zjeść ciastka (parytety, darmowe kursy, staże i szkolenia tylko dla kobiet) i mieć ciastka (mniejsze wymagania w pracy fizycznej i szybsze emerytury)

   Idealny przykład jak kobieta-niefeministka i mężczyzna-niby świadomy dyskryminacji mężczyzn nadal podtrzymują dyskryminację swoimi wypowiedziami.

   @sildenafil:

   Gdzie podtrzymuję dyskryminację? Mi się to osobiście nie podoba.

   Statystycznie rzecz biorąc mężczyzni są silniejsi niż kobiety- ale feministki chcą patrzeć nie przez statystykę, a jednostki (w tym przypadki skrajne) więc uważam, że skoro same tego chcą powinno się zrównać to ile dana płeć może dźwigać. Testy sprawnościowe do służb też powinny być identyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector a ja oglądam nieustannie, ukryta prawda, szkoła, dlaczego ja i klan, a moim idolem jest doktor Koziełło wraz z małżonką, a i jeszcze dziennik telewizyjny na tvp1

  •  

   pokaż komentarz

   przed porodem przy wzroście 168 ważyłam 51 kg

   @KRISSVector: a po roku od porodu? Pewnie typowo +20KG bo w ciąży to można żreć a potem się siedzi w domu i dupa rośnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zaklad_weterynarii_spolecznej: jak boty mu zaplusują, to owszem. straci, ale za multikonto i nic więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @berber123: skoro zgadzasz się, że kobiety i mężczyźni są różni, ale równi psychicznie, jednocześnie stwierdzasz, iż są różni lecz nie równi fizycznie, bo faceci są silniejsi, to nie mogę nie zauważyć pewnego celowego pominięcia jednej różnicy fizycznej, która chyba jednak dość znacznie przesuwa linię nierówności fizycznej, może nawet na korzyść kobiet, chyba wiesz o jakiej różnicy myślę( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @MEKORRO: Chętnie się dowiem o jakiej różnicy myślisz, aczkolwiek mam nadzieję, że nie masz na myśli kwestii potomstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @berber123: jesteśmy wyżsi, silniejsi, szybsi, bo nie możemy rodzić. Słyszałeś o kolesiu który urodził dziecko (pomijam gender-srender bo to dalej jest baba, Arnolda też, bo ta cała historia z jego zajściem pachnie mi szwindlem)? O przypadku kobiety która urodziła dziecko bez udziału faceta słyszał cały świat, nie dawno była nawet rocznica tego wydarzenia, to daje co najmniej 1:0 dla kobiet( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego nie możecie pogodzić się z tym, że kobieta i mężczyzna się różnią?

   @KRISSVector: To dlatego idziecie 7 lat wcześniej na emeryturę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zajebista różnica

  •  

   pokaż komentarz

   @MEKORRO: Aha, czyli przy braku mężczyzn oraz banków spermy kobiety dalej byłyby w stanie rodzić? Kobiety, tak jak i mężczyźni, w pojedynkę mogłyby zrobić jedno wielkie g jeśli chodzi o prokreację. Nie ma mężczyzn -> nie ma spermy -> nie ma dzieci. Ładne mi 1:0 XD

  •  

   pokaż komentarz

   @berber123:

   Pytanie jak w LOGICZNY sposób wytłumaczysz, że przeciętna kobieta, która jest mniej więcej równa przeciętnemu mężczyźnie, i vice versa, pod względem cech niefizycznych, jest równocześnie równa mu pod względem cech fizycznych (co jest NIEZBĘDNE do uznania jej za równą temu mężczyźnie w sensie ogólnym)

   Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że to zdanie jest kompletnie pozbawione logiki i harmonii. Pracuj nad formułowaniem myśli.

   I dalej, przypomnij sobie, co pisałam. Nie pisałam o równości, a o tym, że nie jesteśmy lepsi czy gorsi. > Dlaczego ma mieć obowiązek nosić ciężary 2.5x większe, niż kobieta? Dlaczego szufladkowanie jest OK, gdy chodzi o obowiązki mężczyzn, a już nie OK, jak chodzi o przywileje?

   @torquemadek:

   Dlaczego ma mieć obowiązek nosić ciężary 2.5x większe, niż kobieta? Dlaczego szufladkowanie jest OK, gdy chodzi o obowiązki mężczyzn, a już nie OK, jak chodzi o przywileje?

   Zacznę od pracy fizycznej - myślę, że wątłej budowy mężczyzna, słaby i chorowity miałby na tyle rozumu, żeby wybrać sobie pracę, która nie polega na pracy fizycznej :)
   Posłuchaj. To pytanie kieruj do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki społecznej. Zadam też pytanie, które na wykopie zadaję dość często - dlaczego nie działacie realnie i nic nie robicie, żeby to zmienić?

   chodowani jak bydł

   @zaklad_weterynarii_spolecznej:

   chodowani jak bydło
   Nie wiem jak Ty, ale ja jestem tekst pogrubionyhodowana.

   z cenzorskiej listy
   A są takie?

   to i konto stracisz
   Pamiętaj, że wolność słowa nie oznacza, że możemy kogoś bezkarnie obrażać czy życzyć mu śmierci. > Trudno. Nie powinno się móc zjeść ciastka (parytety, darmowe kursy, staże i szkolenia tylko dla kobiet) i mieć ciastka (mniejsze wymagania w pracy fizycznej i szybsze emerytury)

   @KakaowyTaboret:

   Trudno. Nie powinno się móc zjeść ciastka (parytety, darmowe kursy, staże i szkolenia tylko dla kobiet) i mieć ciastka (mniejsze wymagania w pracy fizycznej i szybsze emerytury)

   Trudno? Piszesz takie rzeczy osobie, która nie korzysta z parytetów, darmowych kursów (które są scamem), szkoleń "tylko dla kobiet" i nie zamierza przechodzić na wcześniejszą emeryturę?

   a ja oglądam nieustannie, ukryta prawda, szkoła, dlaczego ja i klan, a moim idolem jest doktor Koziełło wraz z małżonką, a i jeszcze dziennik telewizyjny na tvp1

   @tadesko:

   a ja oglądam nieustannie, ukryta prawda, szkoła, dlaczego ja i klan, a moim idolem jest doktor Koziełło wraz z małżonką, a i jeszcze dziennik telewizyjny na tvp1

   Jeśli lubisz taki sposób spędzania wolnego czasu - super, ciesz się tym. > a po roku od porodu? Pewnie typowo +20KG bo w ciąży to można żreć a potem się siedzi w domu i dupa rośnie.

   @NdFeB:

   a po roku od porodu? Pewnie typowo +20KG bo w ciąży to można żreć a potem się siedzi w domu i dupa rośnie.

   Nie rozumiem, z jakiego powodu jesteś tak ordynarny. Obraziłam Cię gdzieś? Sposób pisania i słownictwo to Twoja wizytówka.
   Przy pierwszej ciąży przytyłam 9 kg. Córka ważyła 3000 g. Wszystko zrzuciłam w przeciągu 5 miesięcy. Przy drugiej ciąży przytyłam 13,5 kg, syn ważył 4550 g. Nie dane było mi utrzymać tej wagi. Miałam komplikacje poporodowe, Mirku, Brałam antybiotyki, dostałam zakażenia po cesarskim cięciu. Zachorowałam na depresję poporodową, nie chciałam nic jeść, nie chciałam też widzieć syna na oczy. Dostawałam antydepresanty, później włączono mi olanzapinę, żebym zaczęła jeść. To było złe przeżycie, Mirku. Z wagi ciążowej nie zostało mi nic.

  •  

   pokaż komentarz

   Z wagi ciążowej nie zostało mi nic.

   @KRISSVector: Tyle by w sumie wystarczyło. Gratulacje i pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @NdFeB: Dziękuję. I proszę, żebyś następnym razem był uprzejmy, kiedy nie jesteś obrażany i uważał, jakiego słownictwa używasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: W którym miejscu? Sprawa jest niesamowicie prosta. Stwierdzenie "kobiety (jako jednostki) są równe mężczyznom (jako jednostkom) i vice versa" jest prawdziwe tylko i wyłącznie jeśli jeden z tych dwóch scenariuszy jest prawdziwy: 1) Kobiety są lepsze od mężczyzn pod względem niefizycznym, a mężczyźni są w takim samym stopniu lepsi od kobiet pod względem fizycznym, albo 2) kobiety i mężczyźni są sobie równi zarówno pod względem fizycznym, jak i niefizycznym (identyczna inteligencja, pamięć, wzrost, siła itd.). Który scenariusz jest według ciebie prawdziwy?

  •  

   pokaż komentarz

   @berber123:

   W którym miejscu?
   W zacytowanym.

   Mirku, posłuchaj. Nie napisałam nigdzie o równości.

   "kobiety (jako jednostki) są równe mężczyznom (jako jednostkom) i vice versa"
   Więc jedyną osobą, która o tym pisze, jesteś Ty.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie oznacza to, że któraś płeć jest gorsza, po prostu różnimy się od siebie.

   @KRISSVector: Twoje słowa. Jeśli jedna płeć nie jest gorsza od drugiej to znaczy, że obydwie są sobie równe.

  •  

   pokaż komentarz

   @berber123: oczywiście że dałyby radę, dowodzą tego przykłady innych gatunków. Nie jestem feministą, czy innym waginofobem, ale nie mogę nie zauważyć że twój sposób rozumowania świadomie pomija istotne fakty, do tego ignoruje przykład przeczące twoim tezą pochodzące ze świata zwierząt, a świadczące nie tylko że się mylisz, ale przede wszystkim o tym jak działa ewolucja. Płeć żeńska to jest płeć dominujaca, domyślna dla ludzi (po poczęciu każdy z nas rozwija się do pewnego momentu jako osobnik żeński, stąd mężczyźni mają sutki) Jeśli któraś płeć jest gorsza biologiczne to jesteśmy to my, a nie one. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @KakaowyTaboret:
   Zapomniałam odpowiedzieć na to

   Testy sprawnościowe do służb też powinny być identyczne.

   W takiej policji testy sprawnościowe są identyczne.
   Źródło: http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja/38731,Test-sprawnosci-fizycznej.html

   Jeśli jedna płeć nie jest gorsza od drugiej to znaczy, że obydwie są sobie równe.

   @berber123:

   Jeśli jedna płeć nie jest gorsza od drugiej to znaczy, że obydwie są sobie równe.
   Nie, to nie oznacza tego. To błąd formalny. Niewłaściwe wnioskowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   Zacznę od pracy fizycznej - myślę, że wątłej budowy mężczyzna, słaby i chorowity miałby na tyle rozumu, żeby wybrać sobie pracę, która nie polega na pracy fizycznej :)

   Że co proszę? Po pierwsze, nigdzie nie napisałem "chorowity", tylko po prostu szczupły i niewyćwiczony.
   Po drugie, powiedz to samo kobietom idącym np. do wojska, czy policji, i kwiczącym że napotykają identyczne wymagania sprawnościowe albo np. co do udziału w fizycznej pracy podczas policyjnego patrolu (te kwiki są często skuteczne!). Albo kobietom żądającym obniżonych norm dźwigania ciężarów tylko z powodu posiadania pochwy (i dostającym te normy!):

   "Słabej i wątłej budowy kobieta powinna mieć na tyle rozumu, aby wybrać sobie pracę, która nie wymaga siły fizycznej". ... a nie potem miauczeć, że jest słaba i ma mieć obniżone wymagania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

   Posłuchaj. To pytanie kieruj do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki społecznej.
   Zadam też pytanie, które na wykopie zadaję dość często - dlaczego nie działacie realnie i nic nie robicie, żeby to zmienić?


   Dlatego, że nie ma żadnych szans. Nieliczne organizacje wspierające mężczyzn są krytykowane i tępione przez media i przez władze. Obecna poprawność polityczna to feminizm, żeby nie powiedzieć feminazizm. Sądy "rodzinne", urzędy "d/s równości", programy socjalne i stypendialne, finansowanie medycyny, system emerytalny - wszystko jest opanowane przez feministki i skierowane na pomoc głównie kobietom. Mężczyźni są otwarcie dyskryminowani, i to pod sztandarami "równouprawnienia", "dżęder ekłality" i innych podobnych bzdur. Mamy opresyjny matriarchat...

   Ale fajnie, że w końcu zauważasz, że coś jest nie tak, i że ktoś powinien coś z tym zrobić. ¯\_(ツ)_/¯

   @KRISSVector:

   źródło: pics.me.me

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek:

   Po drugie, powiedz to samo kobietom idącym np. do wojska, czy policji, i kwiczącym że napotykają identyczne wymagania sprawnościowe albo np. co do udziału w fizycznej pracy podczas policyjnego patrolu (te kwiki są często skuteczne!). Albo kobietom żądającym obniżonych norm dźwigania ciężarów tylko z powodu posiadania pochwy (i dostającym te normy!):
   Powiem. Daj mi tutaj taką i powiem.

   żądającym obniżonych norm dźwigania ciężarów tylko z powodu posiadania pochwy
   A może chcą mniej dźwigać, bo kobiety (ogółem) są słabsze fizycznie? Przecież na wykopie cyklicznie pojawiają się znaleziska, w których Mirki dużo piszą na ten temat.

   "Słabej i wątłej budowy kobieta powinna mieć na tyle rozumu, aby wybrać sobie pracę, która nie wymaga siły fizycznej". ... a nie potem miauczeć, że jest słaba i ma mieć obniżone wymagania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
   Zgadzam się z Tobą. Co mają oznaczać emotikony, które wklejasz? Jesteś podenerwowany?

   przez media i przez władze.
   Jakie władze i media?

   Dlatego, że nie ma żadnych szans
   Ma, Mirku. Tylko zobacz, na wykopie często przewija się ten temat, ale Mirki nawet finansowo nie udzielają wsparcia takim organizacjom. Spójrz na mój profil - walczyłam o profilaktykę raka jąder i prostaty, wiesz, z jakim podejściem wykopowych mężczyzn i chłopców się spotkałam?

   finansowanie medycyny
   Co tutaj masz na myśli?

  •  

   pokaż komentarz

   Powiem. Daj mi tutaj taką i powiem.

   @KRISSVector: Popatrz, pod czym komentujesz... Chłopak przyjdzie do roboty i mu każą podnosić 50kg - od tak samo silnej dziewczyny wymagają już tylko 20kg. To są realia, wywalczone przez feministki, i popierane przez kobiety. Naprawdę masz kłopot ze znalezieniem "takiej" i "powiedzeniem jej"? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   A może chcą mniej dźwigać, bo kobiety (ogółem) są słabsze fizycznie?

   Ale właśnie o tym jest mowa. Gdy chodzi o uprawnienia dla kobiet i obowiązki dla mężczyzn - wtedy leci "ogółem", "statystycznie" i radośnie się szufladkuje ze względu na posiadanie penisa czy pochwy. Ale gdy chodzi o uprawnienia dla mężczyzn i obowiązki dla kobiet - to już podchodzi się "indywidualnie do sprawy", "nie można uogólniać", "to by była dyskryminacja".

   Zgadzam się z Tobą.

   Na zacytowanie faktu, że żołnierzami są praktycznie sami mężczyźni, wyszukałaś garstkę nazwisk kobiet. Na zacytowanie przykładu dyskryminującego przepisu o normach dźwigania ciężarów napisałaś, że "jak chłopak jest słaby, to niech się nie pcha do fizycznej pracy".

   Co mają oznaczać emotikony, które wklejasz? Jesteś podenerwowany?

   Dlaczego tak sądzisz? Emotikony, jak sama nazwa wskazuje, pomagają oznaczać wydźwięk emocjonalny wypowiedzi - te, których użyłem, są raczej spokojnego rodzaju ¯\_(ツ)_/¯

   Jakie władze i media?

   Udajesz, czy naprawdę nie widzisz?

   na wykopie często przewija się ten temat, ale Mirki nawet finansowo nie udzielają wsparcia takim organizacjom.

   Portal ze śmiesznymi obrazkami jako przeciwwaga dla "dżęder politik" i miliardów dolców z fundacji pokroju Sorosa? Mało racjonalne by to było.

   Spójrz na mój profil - walczyłam o profilaktykę raka jąder i prostaty, wiesz, z jakim podejściem wykopowych mężczyzn i chłopców się spotkałam?

   Nie znam tematu. Jak "walczyłaś"? I jakie było to "podejście"? Widzę kilka linków do badań profilaktycznych.

   >finansowanie medycyny
   Co tutaj masz na myśli?


   Właśnie to - to nie na mirkoblogach czy wypokach (a przynajmniej nie głównie) ma być kampania informacyjna. Porównaj propagandę zagrożeń raka piersi czy szyjki macicy z edukacją na temat raka prostaty czy jąder. Kwoty finansowania badań nad leczeniem tych chorób są także mocno różne na niekorzyść mężczyzn. Portale o zdrowiu już się w ogóle nie krygują, że ich porady są kierowane także do mężczyzn i w tekstach leci po prostu rodzaj żeński. Ginekologa znajdziesz śmiesznie łatwo w każdej pipidówie. A jak z andrologiem? itd. itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek:

   To są realia, wywalczone przez feministki
   Skąd pewność, że przez feministki? Normy pochodzą z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 1996.

   Naprawdę masz kłopot ze znalezieniem "takiej" i "powiedzeniem jej"? ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Tak, naprawdę, Mirku.

   "to by była dyskryminacja".
   Kto, poza Tobą tak pisze?

   Na zacytowanie faktu, że żołnierzami są praktycznie sami mężczyźni, wyszukałaś garstkę nazwisk kobiet.
   Nie. Nie czytałeś dokładnie mojego komentarza. Tę listę nazwisk wkleiłam spod innej dyskusji na wykopie. Dodałam również, że przy te poprzedniej dyskusji na szukanie poświęciłam zaledwie 2 minuty, zatem lista jest ograniczona.

   napisałaś, że "jak chłopak jest słaby, to niech się nie pcha do fizycznej pracy".
   Nie napisałam tak. Nie wkładaj w moje usta takich słów.

   Udajesz, czy naprawdę nie widzisz?
   Nie widzę. Liczę, że Ty, jako młodzież, mnie oświecisz.

   Portal ze śmiesznymi obrazkami jako przeciwwaga dla "dżęder politik" i miliardów dolców z fundacji pokroju Sorosa?
   O, jest i Soros. A ten "portal ze śmiesznymi obrazkami" to miejsce, gdzie są tysiące użytkowników. Jest to strona, w której dużą wagę przykłada się do dyskryminacji mężczyzn. Jakoś kobiety były w stanie same stworzyć Ruch Amazonek (przypominam, że teraz zajmują się nie tylko kobiecymi nowotworami). Wiesz, jakie wtedy były czasy? Wtedy rak nadal był tematem tabu, a o profilaktyce w Polsce nikt nie słyszał. O żadnej. Jestem stara i pamiętam.

   .>Nie znam tematu. Jak "walczyłaś"? I jakie było to "podejście"? Widzę kilka linków do badań profilaktycznych.
   Nie obrażaj mnie.

   to nie na mirkoblogach czy wypokach (a przynajmniej nie głównie) ma być kampania informacyjna.
   I nie jest. Jest kampania Odważni Wygrywają, która działa cały czas. Możesz nawiązać z nimi współpracę w zakładzie pracy lub szkole. Jest Movember, który również działa cały czas, możesz z nimi nawiązać współpracę tak jak z powyższymi. Są studenci z IFMSA Poland. Nawet w galerii w Białymstoku było organizowane wydarzenie poświęcone jądrom... Radzę dokładniej czytać opis mojego profilu, wpisy i komentarze pod znaleziskami, a przekonasz się, ile tego jest. Co do akcji, przeprowadza się je w dużych miastach, ponieważ w małych nie ma zainteresowania. Movember Gdańsk o tym pisało.

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Część druga. Post był za długi.

   Porównaj propagandę zagrożeń raka piersi czy szyjki macicy z edukacją na temat raka prostaty czy jąder
   Człowieku, PROPAGANDĘ? Słowa Ci się pomyliły. To się nazywa profilaktyka. To raz. Dwa - nowotwór piersi jest nowotworem, na który najczęściej umierają Polki. Jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet Polskiej populacji. Nowotwór szyjki macicy jest przyczyną zgonu pięciu Polek dziennie. Istnieje banalnie proste badanie, które wykrywa go w stadium przedinwazyjnym - cytologia. Stąd ta profilaktyka.
   A teraz słów parę o męskich nowotworach, bo trochę jesteś nieobeznany w temacie.
   Nowotwory jądra stanowią 1,6% zachorowań na nowotwory złośliwe u mężczyzn, ale wśród młodych dorosłych (20-44 lat) są najczęściej występującym nowotworem złośliwym (25% zachorowań w tej grupie wiekowej). Jak sam widzisz, jest to nowotwór dość rzadko występujący. Polskie Towarzystwo Urologiczne zaleca comiesięczne samobadanie jąder. I pamiętaj proszę o jednym - niestety, ale dopiero w ostatnich latach wzrosła zachorowalność na nowotwór jądra. Wcześniej był naprawdę marginalnym rakiem. ("Onkologia kliniczna, tom II" Krzakowskiego).
   Niestety nie wiadomo. Nie ma na razie jednoznacznych badań. Ale zachorowalność w ciągu ostatnich 30 lat podwoiła się. Dawniej nowotwór jądra był tak marginalnym nowotworem, że w zasadzie nie mówiło się o profilaktyce.
   Podobnie sprawa ma się z nowotworem prostaty - do niedawna była to choroba staruszków, z których znakomita część nie dożywała do diagnozy ze względu na wiek. Teraz dożywają, dlatego profilaktyka dopiero raczkuje
   Teraz prostata: Nowotwory gruczołu krokowego są drugą co do częstości przyczyną choroby nowotworowej u mężczyzn, ale szansa że 35 latek zachoruje na raka prostaty w wynosi 0,1% więc badania młodych mężczyzn to jest wyrzucanie kasy w błoto - 87% zachorowań występuje po 60 roku życia Wiek w przypadku tego nowotworu to największy czynnik ryzyka. W społeczeństwach, szczególnie zachodnich, jest ogólna nadwykrywalność nowotworów, których to część badanych mogłaby w ogóle nie dożyć, ze względu na swój wiek i zupełne "zalążki" tego nowotworu. Po drugie, badanie PSA z krwi polecane jest dla panów ok. 50 roku życia. Przy 40 roku dla tych, którzy są w grupie ryzyka. Wcześniej, w młodym wieku, warto badać po prostu jądra.
   Wiadomo także, że samo badanie PSA nie wystarcza. Jeśli rzeczywiście coś wykryje i istnieje szansa, że jest to coś złego, wykonuje się biopsję.
   PSA niekoniecznie wskazuje nowotwór. Jest też podwyższone przy łagodnym przeroście (wtedy warto zrobić USG) czy nawet przez seks :) (badać PSA powinno się po min. dwudniowej abstynencji).

   Kwoty finansowania badań nad leczeniem tych chorób są także mocno różne na niekorzyść mężczyzn.
   To ciekawe. Dysponujesz takimi danymi?

   Portale o zdrowiu już się w ogóle nie krygują, że ich porady są kierowane także do mężczyzn i w tekstach leci po prostu rodzaj żeński.
   Słucham?

   Ginekologa znajdziesz śmiesznie łatwo w każdej pipidówie.
   Nieprawda, Mirku.

   A jak z andrologiem? itd. itp.
   Oj, rozbawiłeś mnie. Andrologia to dziedzina interdyscyplinarna. Połączenie endokrynologii, urologii oraz czasem kardiologii. Do tej pory mężczyźni, w zależności od problemu, chodzili do któregoś z tych lekarzy. Andrologia to bardzo młode połączenie tych dziedzin, pierwsze fachowe czasopismo andrologiczne zostało opublikowane dopiero w 1969 roku. Polskie Towarzystwo Andrologiczne postało w 1993 roku. Więc, maja historię przytoczoną w pigułce, weź poprawkę na to, jak młoda jest do dziedzina i że mężczyźni nadal zwykle chodzą do tych lekarzy osobno. Jest wtedy większe pole do popisu, jeśli chodzi o leczenie pacjenta.

   Nie cierpię, kiedy ktoś, kto pojęcia o medycynie nie ma, stara się coś wtrącić.

   itd. itp.
   Jaki jeszcze lekarz?

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector hmm, mam troje dorosłych i do tego nie ja je rodziłem. Nie mam właściwego organu do rodzenia ale mam prawo chcieć go mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @tadesko: Chciałabym upewnić się, że dobrze Cię zrozumiałam.

   Nie mam właściwego organu do rodzenia ale mam prawo chcieć go mieć.
   Mówisz o prawie do pragnienia posiadania żeńskich narządów?

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector mówiłem o prawie do chcenia, nie do pragnienia. Prawo do chcenia nie jest równoznaczne z pragnieniem czy nawet z samym chceniem. Można mieć prawo do czegoś mimo że się tego nie chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @tadesko: Użyłam tego słowa jako wyrazu bliskoznacznego.
   Czyli co - chcesz mieć prawo do chcenia posiadania pochwy?

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector czy taki tytuł "Żywot Bryana" mówi Ci coś? Jeśli tak to dziwne że nie wyczuwasz dowcipu, a jeśli nie to zobacz ten film.

  •  

   pokaż komentarz

   @tadesko:

   – Po co walczyć o jego prawo do posiadania dzieci…
   – To symbol naszej beznadziejnej walki z najeźdźcą.
   – Symbol jego beznadziejnej walki z rzeczywistością.


   A teraz wróćmy do Ciebie. Żarty żartami, film filmem, ale w jakimś celu to napisałeś. I to w dodatku pod komentarzami, w których pisałam o męskich nowotworach. Uważasz, że nie masz prawa do chcenia posiadania macicy, jajników i pochwy?

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector: niestety nie czytałem komentarzy o męskich nowotworach. Wystarczy mi walka z żeńskim. A chcenie tych rzeczy to nawiązanie właśnie do tego filmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @tadesko: Więc wróć do dwóch długich komentarzy mojego autorstwa i powiedz, dlaczego właśnie pod nimi napisałeś coś tak bez związku.

  •  

   pokaż komentarz

   @KRISSVector @KRISSVector już znalazłem, odpowiedzi powinny być wysłane do kogoś innego na zupełnie inny temat. Taka sucha wyszła mi pierwszy raz. Moja wina.

  •  

   pokaż komentarz

   @tadesko: A teraz jeszcze wołasz mnie dwa razy...

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: Czy moje komentarze dotarły? Widzisz je, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek, wszystko w porządku? Masz czas mi odpowiedzieć?

  • więcej komentarzy(46)

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna