•  

  pokaż komentarz

  „- Jeszcze nie usłyszałam dowodów naukowych, które by mnie usatysfakcjonowały”
  Ta pani ma super wyjście z sytuacji , nie podobają mi się fakty to mówię że fakty mnie nie przekonują ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  podobnie jak lewaccy miliarderzy sponsorują promocję totalnie przeciwne teorie,obie strony zarabiają ogromną kasę na swoich teoriach a prawda leży w środku.

 •  

  pokaż komentarz

  "większość globalnego ocieplenia jest naturalna"
  Bo tak jest, Zmiany klimatu które występowały w dziejach ziemi kiedy człowiek jeszcze skakał po drzewach też były winą człowieka? Te w średniowieczu udokumentowane w kronikach pewnie też...

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: Inaczej zadaj pytanie . Czy człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych w taki sposób że zaburza ich naturalny przebieg czy nie ?

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113 tylko, że teraz powinniśmy być w cyklu ochlodzenia, a temperatura rośnie - jak przyjdzie czas na ocieplenie, to zrobi się z większości ziemi pustynia

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: może ustalmy najpierw o czym mowa. Jak w takim wypadku rozumieć "większość"? Co konkretnie masz na myśli?

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: czyli nie udało ci się zrozumieć nawet o co pytam? Chciałem żebyś powiedział co konkretnie masz na na myśli. Spróbuj np. wymienić te części ocieplenia klimatu za które odpowiada natura i uzasadnij jakoś, że faktycznie można tu mówić o większości. Warto też uściślić czy mamy na myśli jakiś konkretny moment w dziejach ziemi (czyli np. tu i teraz), czy jakiś szerszy horyzont czasowy (np. całą historię ziemi). Może z tak postawionym zadaniem poradzisz sobie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Zmiany klimatu które występowały w dziejach ziemi kiedy człowiek jeszcze skakał po drzewach też były winą człowieka?

   @odomdaphne5113: Tylko kiedy człowiek skakał po drzewach wzrost śrędniej temp. o 1 stopień to było 30.000 lat. Dzisiaj to jest 50 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @mietkomietko: Nie mam zamiaru :) W końcu każde naciśnięcie klawisza to dodatkowa energia i dodatkowa emisja CO2 :)

  •  

   pokaż komentarz

   "większość globalnego ocieplenia jest naturalna"

   @Plutonium: Cóż ona może wiedzieć naprzeciw takim światowym ekspertom

   źródło: ocdn.eu

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: Zmiany klimatu jak najbardziej występowały w przeszłości, będące efektem cykli słonecznych, jednak obecnie mają znacznie mniejszy wpływ na klimat niż emisja dwutlenku węgla. O ile dane dotyczące temperatury na Ziemi a aktywnością Słońca mają pokrycie w dalekiej przeszłości (wpływie Słońca na klimat w tamtym czasie dowodzą badania na temat izotopu węgla 14C odkładającego się w roślinach, wytwarza się go więcej, gdy aktywność się nasila), to odbiegać zaczęły od czasu rewolucji przemysłowej, zwłaszcza w okresie po 1975 roku, gdy aktywność słoneczna zmalała, a temperatura wciąż coraz szybciej rosła. Według badań z 1999 roku cyklom słonecznym można przypisać ok. 25% wpływu na temperaturę na Ziemi do roku 1980 i 15% do roku 1997. Natomiast wzrost temperatury w tym okresie wręcz idealnie pokrywa się ze wzrostem dwutlenku węgla w atmosferze, a żaden naturalny proces nie odpowiada za tak gwałtowny wzrost jego koncentracji. Coś takiego nigdy nie miało miejsca w udokumentowanej historii klimatu, czyli od jakiś 800 tys lat, a wzrost ten idealnie pokrywa się z czasem rewolucji przemysłowej, gdzie najbardziej gwałtowny nastąpił w II połowie XX w. A że jest to ten „nasz” dwutlenek węgla można stwierdzić analizując jego skład izotopowy (CO2 pochodzące ze spalania paliw kopalnych różni się pod tym względem od tego np. emitowanego przez rośliny). Obecnie dostępne dane niestety jednak wskazują, że to nasze działanie jest w większości przyczyną ocieplenia i trzeba dosyć mocno naciągać fakty żeby twierdzić inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Greta jest dużo mądrzejsza od niej akurat xd

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Nom... 16 letnia gówniara światowym ekspertem w dziedzinie klimatu. Nobla jej!
   To tak jakby dać się zoperować 16 letniemu "chirurgowi" co przeczytał atlas anatomiczny, albo dać do naprawy samochód szczeniakowi co obejrzał na YT kilka tutoriali. :)
   @Mirrak: Zal mi takich ludzi jak ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113 z tymi nawiedzonymi eko zj??@mi nie ma nawet co dyskutować

  •  

   pokaż komentarz

   @MajonezWiniary udokuentowane zmiany klimatu od 800 lat. Nóż kur...a. to zarzuca jakieś zdjęcie robione 600 tys lat temu, a może kroniki pisali. Ekopelikany

  •  

   pokaż komentarz

   Cóż ona może wiedzieć naprzeciw takim światowym ekspertom

   @janusz_z_czarnolasu: jak już chcesz, jak typowy prawak-ignorant, przyczepić się Grety, to posłuchaj chociaż co mówi. Ani razu nie powiedziała że ona jest najmądrzejsza, ale że trzeba słuchać naukowców, bo oni wiedzą co robić, i że to oni są tymi mądrymi których powinniśmy słuchać. Ale że krzyków samych naukowców nie słuchał nikt, to ludzie są do nich kierowani przez działania Grety.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu:
   ale @odomdaphne5113: ma rację - idę o zakład że ona gówno wie, coś tam usłyszała o zmianach klimatu, ale jak zapytać o to skąd dane, jaki jest np. udział CO2 antropogenicznego pochodzenia - to pewnie wie gówno. Przecież na wypoku mamy mnóstwo "profesjonalistów" którzy uważają że jak znają prawo popytu-podaży to są ekspertami od ekonomii a jak dodatkowo znają udźwig F-16 to jeszcze są ekspertami od militariów.
   Dlatego uważam że Greta może zaszkodzić walce z GO bardziej niż pomoże bo wystarczy że dajedną wypowiedź która jest np. w sprzeczności z danym IPCC i już antyocieplacze zrobią nagonkę że "ekolodzy gubią się w kłamstwach".

  •  

   pokaż komentarz

   idę o zakład że ona gówno wie

   @ostatni_lantianin: ignornacie, ona nie próbuje nikogo oszukać że jest ekspertem od klimatu. Wszystko co ona mówi, to ŻEBY SŁUCHAĆ NAUKOWCÓW. A stanowisko nauki jest od dawna takie samo, i do tego potwierdzone tonami badań: globalne ocieplenie powoduje człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113 tutaj sami spece więc nie pogadasz

  •  

   pokaż komentarz

   Nom... 16 letnia gówniara światowym ekspertem w dziedzinie klimatu.

   @odomdaphne5113: Nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć że lekarze znają się na medycynie, programiści na komputerach a eksperci od klimatu na klimacie. Ona zgadza się ekspertami, specjaliści z wykopu z lobby od ropy naftowej i wydobywania węgla.

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl: Przecież klimat ma wpływ np. na rośliny i w tym na różne pierwiastki w nich zawarte, z czego część naprawdę starych szczątków przetrwała do dzisiaj. Badania nad klimatem prowadzono też na starych rdzeniach lodowych na Antarktydzie i Grenlandii, z czego można wyciągnąć wiele wniosków i zależności i określić pewne cechy klimatu na przestrzeni wielu lat, jak np. zawartość dwutlenku węgla w atmosferze. W tej sytuacji mamy stanowisko wielu naukowców od lat analizujących klimat i przedstawiających pewne wnioski przeciw ludziom o myśleniu „bo tak mi się wydaje”. W zasadzie nie wiem jaki jest cel takiego brnięcia w zaparte przy takiej ilości dobrze uargumentowany danych mówiących zupełnie co innego, chyba po prostu niechęć do opuszczenia własnej strefy komfortu.

  •  

   pokaż komentarz

   @CytrynowySorbet: ok to powiedz mi ilu klimatologów Greta wypromowała korzystając ze swoich 5 minut? Czy tylko rzuca ogólnikami i pajacuje

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Nie rozumiesz kompletnie o co chodzi w globalnym ociepleniu poprzez wzrost CO2. Naturalne procesy, w krótkiej perspektywie nie mają wpływu na ilość CO2 (Trwa to tysiące lat). Dlatego że cała produkcja bilansuje się z zużyciem. Ilość produkowanego CO2 bez brania pod uwagę zużycia nie ma znaczenia. I nigdy w przeszłości podczas życia organizmów jakie znamy nie rósł jego poziom tak gwałtownie. I nikt poważny nie mówi że GO zniszczy całkowicie planetę, nic z tych rzeczy. Planeta i ekosystem da sobię radę, prawdopodobnie ludzkość też. Ale warunki życia mogą dramatycznie spaść.

  •  

   pokaż komentarz

   @MAti_gca: ale co ma to do Grety? poza tym że się lansuje na ociepleniu?
   Nie neguję GO tylko tego że zamiast siąść do stołu i pomyśleć co naprawdę można zrobić żeby ludzie nie wyszli na ulicę, robi się z tego narzędzie do zbijania sobie popularności i pchania własnego biznesu. Przykład?
   Mówi się tyle o emisji CO2 w energetyce UE i że za dużo "wungla" - racja, ale ile węgla spala się w Chinach żeby robić szmelco-AGD? Ile paliwa marnujemy żeby szmelco-AGD wozić co 2 lata z Szanghaju do Rotterdam zamiast robić to raz na 5-10 lat? albo ile się wysrywa toksyn żeby zrobić telefon z 1% wzrostem wydajności ale nowym androidem? Ale o tym jakoś się nie mówi bo na tym żaden duży biznes by nie zarobił.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Tylko znamy rozwiązanie jedyne jakie istnieje, i jest nim całkowita rezygnacja z dodatniej emulsji. Przy czym porównywanie prącia z Chinami nie ma sensu. Zmuszenie ich jest trudniejsze jeśli nie poczują potrzeby. Aby to zrobić musimy zacząć od siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @MAti_gca: Ale Ty czytasz o czym piszę czy nie czytasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Nie chodzi o to żeby na siłę zmuszać cały świat do zamykania elektrowni węglowych tylko żeby robić to z głową i np. nie eksportować emisji za granicę - bo póki co tak trochę wygląda polityka UE gdzie dowala się kary za CO członkom ale ma kompletnie w dupie to ile CO2 jest w importowanych towarach. Albo przycina moc odkurzaczy mając w dupie ważniejszą z punktu widzenia ekologii wydajność.
   Można np. wydłużyć gwarancję w UE na AGD do 5-10 lat i nie będzie trzeba tyle szmelcu produkować, a wtedy nawet jak to będzie chińska fabryka - zmniejszy emisję bo będzie produkować 2-5 razy mniej - bez wysyłania lotniskowców czy wojny celnej.
   No tylko że wtedy "mediaexperty" i banki z kredytami na pralki mniej zarobią.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_lantianin: Tylko celem jest zero emisji, nie redukcja. Każda duża elektrownia węglowa musi zostać zamknięta (w dłuższej perspektywie) nie połowa nie 3/4 a 100%. I aby to uzyskać działa się na wiele sposobów, jednym z nich są przydziały emisji które drożeją i będą drożały aby zachęcić do zmian, i aby księgowym fikło się w exelu że się bardziej opłaca coś innego. Zwiększenie gwarancji, może być pomocne i z tego co wiem jest w planach UE ale jest to tylko jedna rzecz która może wpłynie na zmniejszenie emisji. Ale nigdy sama z siebie nie spowoduje że emisja będzie zerowa, to wymaga działania przez długi czas i na dużą skalę na wielu frontach. I nikt nie wymyślił sposobu lepszego od przydziałów emisji, nie ma na stole realnej alternatywy która wpłynie na całą gospodarkę.

  •  

   pokaż komentarz

   ok to powiedz mi ilu klimatologów Greta wypromowała korzystając ze swoich 5 minut?
   @ostatni_lantianin: ty jesteś naprawdę ograniczony, ona nie mówi o żadnym konkretnym naukowcu, a o ich ogóle. Nie promuje żadnej konkretnej osoby, bo to bez sensu, promuje po prostu słuchanie mądrzejszych. Ale do głupich to nie dociera.

  •  

   pokaż komentarz

   Przy czym porównywanie prącia z Chinami nie ma sensu. Zmuszenie ich jest trudniejsze jeśli nie poczują potrzeby. Aby to zrobić musimy zacząć od siebie.
   @MAti_gca: Europejczycy wywalili ciężki przemysł do Chin, a ostatnie przyspieszenie emisji pokrywa się z inwestycjami w Chinach. Restrykcje zadziałały na odwrót, bo europejski przemysł zamiast się dostosować, wyniósł się do Chin.

  •  

   pokaż komentarz

   @odomdaphne5113: nawet jesli ta dziewczyna jest wkrecona w temat i po trosze zmanipulowana przez rodzicow, a sama g. wie na temat nauki o ociepleniu, to nie zmienia faktu, ze w wielu jej slowach ma racje. One tylko "sprzedaje" idee, nie jest przeciez badaczem. Nie wiem czy to dobry idol i symbol walki o ocieplenie, ale lepszy taki, niz np pan Michalkiewicz:

   źródło: Unbenannt.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @CytrynowySorbet: no o naukowcach ogólnie ale jak jest konferencja to wbija osobiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @MAti_gca:
   tylko co da ci zero emisji w Europie jak emisja przeniesie się do Afryki? Dla Ziemi to jeden wuj czy jara się w Niemczech czy Argentynie. Po drugie - odnoszę wrażenie że całą emisję ograniczasz do energetyki, a przecież CO2 emitują też ciepłownie, transport i cholera wie co jeszcze. Jak już jedziemy to po całości i powinniśmy to robić tak że najmniej ucierpią ludzie. A ja odnoszę wrażenie że zwalanie wszystkiego na energetykę jest po to żeby najmniej po dupie dostał biznes.

  •  

   pokaż komentarz

   no o naukowcach ogólnie ale jak jest konferencja to wbija osobiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @ostatni_lantianin: "wbija" bo jest zapraszana. A jest zapraszana, bo ludzie jej słuchają, a naukowców nie słuchali. Muszę ci tłumaczyć tak proste rzeczy?

   tylko co da ci zero emisji w Europie jak emisja przeniesie się do Afryki?
   Jak UE będzie bezemisyjna, to będzie nakładać cła na produkty emisyjne (w zasadzie już nad tym pracują). A że rynek UE jest najbogatszy na świecie, to sam z siebie wymusza zmiany na całym świecie, bo nikt nie odpuści tak dużego rynku jak UE. Chociażby RODO - prawactwo się śmiało, że cały świat oleje UE i zamknie się na dostęp z jej terenów, a świat się osrał i wprowadził RODO w życie, a nad podobnymi prawami pracuje obecnie kilka dużych krajów. Tak samo będzie z bezemisyjnością.

   Po drugie - odnoszę wrażenie że całą emisję ograniczasz do energetyki, a przecież CO2 emitują też ciepłownie, transport i cholera wie co jeszcze.
   Ciepłownie podlegają tam gdzie elektrownie. Transport przecież też regulowany, normy środowiskowe są właśnie ograniczaniem emisji. Nowe, bardziej wydajne i mniej spalające silniki nie powstają z dobrej woli producentów, a dlatego że muszą spełnić coraz bardziej rygorystyczne normy.

  •  

   pokaż komentarz

   Nom... 16 letnia gówniara światowym ekspertem w dziedzinie klimatu. Nobla jej!
   To tak jakby dać się zoperować 16 letniemu "chirurgowi" co przeczytał atlas anatomiczny, albo dać do naprawy samochód szczeniakowi co obejrzał na YT kilka tutoriali. :)


   @odomdaphne5113: albo to tak jakby czytać komentarze pisane przez ludzi, którzy ewidentnie nie wiedzą o czym mówią. Nikt nie twierdzi, że Greta jest ekspertem od klimatu. To chochoł, którego sobie stworzyłeś na potrzeby dyskusji. Greta jest tylko aktywistką i jak chcesz to możesz kompletnie olać ją i resztę aktywistów, a zamiast tego posłuchać swoich upragnionych naukowców i ekspertów. Takie rozwiązanie zresztą byłoby zgodne z duchem jej przesłania, bo jednym z jej haseł było "listen to science". Problem w tym, że ty już się popisałeś tym, że średnio się orientujesz o co tej całej Grecie chodzi, więc skoro wypowiedzi jakiejś nastoletniej gówniary cię przerosły, to może być tylko trudniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @CytrynowySorbet:

   bo ludzie jej słuchają, a naukowców nie słuchali.
   a słuchają bo robi show zamiast rzucać argumentami, a jak ktoś robi show to przeważnie kończy się na memach, więc w sumie co to za różnica czy będzie Greta czy nie? równie dobrze Zenek może zaśpiewać piosenkę "przez twe odpady szklane zielone" - też będzie głośno i tyle samo to da.

   to będzie nakładać cła na produkty emisyjne (w zasadzie już nad tym pracują).
   no to zobaczymy ile się będą bujać bo jak coś było dochodowe dla Niemiec (OZE, normy spalin) to UE zauważyła problem ponad dekadę temu a ze śmieciami to jakoś się zbierają jak sójki za morze. To nasuwa pytanie - czy chodzi naprawdę o ekologię czy jednak jest to tylko podkład.

   Transport przecież też regulowany, normy środowiskowe są właśnie ograniczaniem emisji.
   No super, tylko nawet wyżyłowane auto będzie spalać paliwo, powinno się też pomyśleć nad zbiorkomem - ale tego jakoś też UE nie widzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @CytrynowySorbet:

   bo ludzie jej słuchają, a naukowców nie słuchali.
   a słuchają bo robi show zamiast rzucać argumentami, a jak ktoś robi show to przeważnie kończy się na memach, więc w sumie co to za różnica czy będzie Greta czy nie? równie dobrze Zenek może zaśpiewać piosenkę "przez twe odpady szklane zielone" - też będzie głośno i tyle samo to da.

   to będzie nakładać cła na produkty emisyjne (w zasadzie już nad tym pracują).
   no to zobaczymy ile się będą bujać bo jak coś było dochodowe dla Niemiec (OZE, normy spalin) to UE zauważyła problem ponad dekadę temu a ze śmieciami to jakoś się zbierają jak sójki za morze. To nasuwa pytanie - czy chodzi naprawdę o ekologię czy jednak jest to tylko podkład.

   Transport przecież też regulowany, normy środowiskowe są właśnie ograniczaniem emisji.
   No super, tylko nawet wyżyłowane auto będzie spalać paliwo, powinno się też pomyśleć nad zbiorkomem - ale tego jakoś też UE nie widzi.

 •  

  pokaż komentarz

  jedno ze źródeł finansowania szurfederatów i innych wypopków ujawnione

  źródło: 65530364_2558371160880753_2534112579601563648_o.png

 •  

  pokaż komentarz

  Już wkrótce na polskich prawackich serwisach internetowych.
  "Australijscy naukowcy UJAWNIAJA KLAMSTWA globalnego ocieplenia"
  "Australijski walczy o prawdę"

  Itp :)