•  

  pokaż komentarz

  Trzeba było do tego aż 'eksperta'? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Prawo międzynarodowe jest bez znaczenia, znacznie ma jedynie wola tego kto dysponuje siłą.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312: technologia rozchodzi się szybko. Za 20-30 lat każdy każdego będzie mógł zabić dronem. Nawet takim mikro co z kilometra wystrzeli celnie pocisk. Szczerze to nie zazdroszczę Ameryce.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZawodowyMacherOdLosu: tarcza i włócznia, na drony też są odpowiednie metody, myślisz że dlaczego zabili go w Iraku, a nie w Iranie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Wilkudemoner: powodów może być wiele i różne. Tak metody są. Dzisiaj samemu możesz np. okamerować ciężarówkę i prowadzić ja zdalnie. Jak jedzie kolumna prezydencka czy inna. Myślisz, że SOR to zatrzyma? Możesz np. W ramach hobby zbudować odrzutowy mini samolot. Potem już tylko pozostaje zlokalizować "cel". Auto jadące z prędkością 100 km /h po zderzeniu z kilkoma kilogramami złomu przy prędkości 600/700km/h (takie cuda robią hobbysci) może sobie krzywdę zrobić ale możesz też "dogonić" tym samolot. Dzisiaj to jeszcze dość abstrakcyjne. Za 20-30 lat będzie powszechne. Ameryce nie zazdroszczę. Łatwo jest walczyć z wrogiem gdy wiemy co nim jest. Kiedy wróg będzie rozproszony ciężko.

  •  

   pokaż komentarz

   myślisz że dlaczego zabili go w Iraku, a nie w Iranie?

   @Wilkudemoner: Bo zabójstwo go na irańskiej ziemi było czystym aktem wojny. Formalnie Amerykanie w Iraku są na zaproszenie władz irackich i pomagają zwalczać terroryzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam2a: ja uważam że po prostu likwidacja go w Iranie nie była możliwa, dopiero kiedy wyszedł poza zasięg opl.

  •  

   pokaż komentarz

   ja uważam że po prostu likwidacja go w Iranie nie była możliwa, dopiero kiedy wyszedł poza zasięg opl.

   @Wilkudemoner: Daj spokój. Może Rosja i Izrael miałyby jakieś szansę powstrzymać atak rakietowy USA na własnym terytorium. Bardzo może jeszcze Chiny. I to tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @adam2a: akurat Iran miał sukcesy w ściąganiu i dronów szpiegowskich USA jak i ma całkiem niezłe systemy opl, od czasu straty tego drona za 100 mln USA raczej już daleko nie penetruje przestrzeń Iranu, to był atak rakietowy ale z drona, nie jak podawali na początku Tomahawka

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312: jak dobrze pamiętam Kołakowski w "Cywilizacji na ławie oskarżonych "napisał bardzo cenną uwagę a mianowicie że nie da się przemocy usunąć bez przemocy .Czyli krótko mówiąc ktoś kto czynił terroryzm sam zginął w sposób terrorystyczny -co w tym złego?
   A rzeczywistość (żeby nie nadużywać słowa "prawda" ) jest taka że prawodawstwo tworzą zwycięzcy...

 •  

  pokaż komentarz

  Idioci piszą ze zamach był Ok bo sulejmani to sulejmani tamto. Ale jakie prawo ma USA nap$$$$@#ac rakietami na międzynarodowym lotnisku innego suwerennego kraju w kogokolwiek? Czy kraj który bez sądu zabija sobie dowolnych ludzi w dowolnym miejscu ma prawo pouczać kogokolwiek ? Już zabójstwo Litwinienki było bardziej humanitarne bo nie wyp%##!@!ili w powietrze pół miasta i zabili własnego szpiega. Co byście powiedzieli gdyby Rosjanie p%##!@!neli rakietę na Okęcie w polskiego generała bo putinowi się uwidzialo ze go nie lubi ? I zginęli wasi bliscy przy tym ? Przecież to co zrobiło USA to jest czysty akt terroryzmu. I dlatego USA nie podpisała umowy o międzynarodowym trybunale bo to jest zbrodnia do sadzenia. Ten akt terroru stawia USA na równi z innymi bandyckimi krajami jak Arabia Saudyjska Korea Północna. Bydlaki.

  •  

   pokaż komentarz

   @vlahbej:

   Ale jakie prawo ma USA nap!?@#$%ac rakietami na międzynarodowym lotnisku innego suwerennego kraju w kogokolwiek?
   Prawem hegemona

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: Czyli bandyckim. Po to tworzy się jakiś ład prawny na świecie by nie było jak w XIX w ze angielskie kanionierki wymuszały co chciały. Ale USA dzisiejsze przejęło schedę po UK Francji czy ZSRR.

  •  

   pokaż komentarz

   @vlahbej: Ład prawny nie tworzy się sam z siebie tylko tworzą go wielkie mocarstwa, jak im on przestaje pasować to go zmieniają

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: Lad prawny powstal właśnie po to by hamować zapędy wielkich mocarstw. A jak USA się nie podoba to pomarańczowa małpa może wypisać USA z ONZ jak to Adolf zrobił z Niemcami i liga narodow i grać w otwarte karty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten:

   źródło: lithuaniatribune.com

  •  

   pokaż komentarz

   @vlahbej: A kto stworzył ten ład prawny? Wielkie mocarstwa a nie jakaś siła wyższa. Tak samo liga narodów służyła interesom UK i Francji

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: Inaczej. W Państwie tez władza stworzyła ład prawny. I jak go także władza nie przestrzega to staje się bandycka.

  •  

   pokaż komentarz

   @vlahbej: Władza jest bandycka z natury - jest to monopol na przemoc

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jakie prawo ma USA

   Jakoś nikt tu nie płakał i nie mówił o "prawie", kiedy władza w Iranie zabiła ponad setkę protestujących po podwyżkach cen paliw. Wtedy wszystko było zgodne z prawem, czy modne jest jedynie krytykowanie zachodu? :)

   Ale jakie prawo ma USA nap$!!!#!ac rakietami na międzynarodowym lotnisku innego suwerennego kraju w kogokolwiek?

   @vlahbej: takie samo prawo, jakie ma Iran by cyt.: "nap$!!!#!ac rakietami" w bazy i ambasady USA w Iraku lub innych krajach :)
   Ani jedni ani drudzy się prawem nie przejmują :)
   Rewolucjoniści w Iranie tez nie przejmowali się prawem - więc teoretycznie obecna władza jest nielegalna :)

   źródło: img18.dmty.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jakie prawo ma USA nap?%%!@%ac rakietami na międzynarodowym lotnisku innego suwerennego kraju

   @vlahbej: Sulejmani mieszał się Trumpowi do kampanii wyborczej napadając na ambasadę USA w Bagdadzie
   Oficjalnie Trump pewnie potraktował go, jak prywatnego Watażkę, toczącego swoją wojenkę - a nie jak Irańskiego Generała.
   Tak samo pewnie potraktował tego drugiego, Irakijczyka, który zginął - bo iracka Policja nie broniła ambasady...

   Jesteś pewien, że Irak jest suwerennym krajem, a jego politycy są czyści, jak Łzy?
   A może tak powiedziałbyś o Polandii?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nizarlak_Horoszczanski: Tak de Jure jest suwerenny bo oczywiście jest to protektorat stanów. Ale jeśli chcą sprawować władze na jego terytorium to niech go utrzymują. Jednakże k$$!#$?em jest strzelanie rakietami w cywilny port lotniczy bo ktoś ma takie widzimisie

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy: Jeśli tłumienie zamieszek na swoim terytorium daje prawo innemu krajowi do bombardowania kraju trzeciego w celu zabicia władzy w kraju pierwszym to za to co robi USA u siebie i w różnych krajach na świecie chociażby na okinawie należało by zbombardować amerykańskich generałów na lotnisku np. We Frankfurcie. Niech Włochy zbombardują Heathrow jak będzie tam dowódca USAF za ukrywanie mordercy parudziesięciu ludzi w Dolomitach :) taka logika twoja

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli tłumienie zamieszek na swoim terytorium daje prawo innemu krajowi

   @vlahbej: nigdzie nie pisałem, że daje prawo - nie kłam. Już w pierwszych słowach uciekasz się do kłamstw? Widać - musisz walczyć o kopiejki.

   Ja zwracam tylko uwagę, że u jednych zabicie 2 kolesi mordujących innych budzi wściekłość i daje im mandat nazywania kraju X "światowym bandytą". Natomiast zabicie 100 niewinnych i bezbronnych ludzi kompletnie im zwisa i nazywają kraj "światowym centrum sprawiedliwości i miłości".

   Wiesz jak to się nazywa? To HIPOKRYZJA

   Kłamczuszku i manipulancie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy: Cóż może nie zabicie tych dwóch ale już zabicie milionów w Iraku setek tysięcy w Wietnamie setek tysięcy w Kambodży itp to już może daje prawo nazywać USA bandytom. A i robię za szekle a nie kopiejki nie ten adres :0

  •  

   pokaż komentarz

   ale już zabicie milionów w Iraku
   @vlahbej: wow - ile to milionów zabili w Iraku a ilu swoich zabił Saddam? Znów widzisz straty tylko po jednej stronie?

   setek tysięcy w Wietnamie
   no tak - bo przed USA w Wietnamie był pokój i wszyscy się kochali i nikt nikogo nie zabijał? :)

   setek tysięcy w Kambodży
   gdzie? Opisz mi, co USA wyrabiało w Kambodży? W Kambodży masowe mordy odstawiał Pol-Pot a nie amerykanie. A Pol Pot był wyrobem komunizmu i socjalizmu (czyli Ruskich i Chińczyków) wyszkolonym w Paryżu. Dzięki temu, że źli amerykanie się tam nie wp...li ze swoim wojskiem - Pol Pot wyrżnął prawie cały kraj...

   Czyli jak amerykanie się nie wtrącają - są źli, kiedy się wtrącają są źli... Towarzyszu - ty jednak pracujesz za kopiejki, nie szekle.

   I zapomniałeś o Korei...

  •  

   pokaż komentarz

   jakie prawo ma USA nap?%%%$?ac rakietami na międzynarodowym lotnisku innego suwerennego kraju w kogokolwiek?

   @vlahbej: :)
   Właśnie Iran wystrzelił kilkanaście rakiet w kierunku baz na terenie Iraku - innego suwerennego kraju :)
   Czekam na twoje oburzenie :D

   A na koniec się okaże, że wszystko było ustawione: amerykanie odstrzelili kolesia niewygodnego dla aktualnej władzy w Iranie, którego służby Iranu wystawiły Amerykanom. W zamian Iran może sobie poćwiczyć ataki rakietowe na rzekome amerykańskie cele w Iraku. Amerykanie za to mogą się oficjalnie zwinąć z Iraku ratując budżet.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy: Ty na serio wspomniałeś Pol Pota ? Kolesia którego wspierało USA i gorliwie to wspierał nasz rodak Brzeziński i dopiero Wietnam go usunął ? A USA w Kambodży dywanowo bombardowało wioski przy granicy gdy ta nie była strona konfliktu bilans lekko 600 tys cywilów. A Saddam o ile pamiętasz tez był sojusznikiem USA i z chęcią to USA go uzbrajanie i pchało do wojny z Iranem. Oj historii kolega nie zna.

  •  

   pokaż komentarz

   Ty na serio wspomniałeś Pol Pota ? Kolesia którego wspierało USA
   Pol Pota stworzył komunizm, nieuku. USA zaczęło go wspierać, kiedy zwrócił się przeciw Połnocnemu Wietnamowi i Viet Congowi. Przedtem wspierali rząd Kambodży w walce z Pol Potem i Czerwonymi Khmerami. Doucz się historii, synku...

   Masz pierwsze z https://en.m.wikipedia.org/wiki/Operation_Freedom_Deal

   @vlahbej: ROTFL! ty czytasz to, co linkujesz? :D
   Pewnie angielskiego nie ogarniasz, bo z obcych języków to tylko cyrylicę znasz? To przetłumaczę Ci kilka fragmentów.
   "targets of the operation were the base areas and border sanctuaries of the People's Army of Vietnam (PAVN) and the Viet Cong (VC). As time went on most of the bombing was carried out to support the Cambodian government of Lon Nol in its struggle against the communist Khmer Rouge."
   tłumaczenie:
   "celami były bazy Ludowej Armii Wietnamu oraz Viet Congu. Wraz z upływem czasu bombardowania zmieniły się w pomoc rządowi Kambodży w walce z komunistycznymi Czerwonymi Khmerami"

   czyli - komunistyczne oddziały Wietnamu wspierane przez ZSRR i Chiny weszły na teren Kambodży i tam wspierały Czerwonych Khmerów urządzając rzeź lokalnej ludności i stamtąd atakowały południowy Wietnam, a źli Amerykanie w odpowiedzi zaatakowali bazy najeźdźców Kambodży.

   "On 15 March 1970, Lon Nol issued an ultimatum to the North Vietnamese, ordering them out of the border areas."
   tłumaczenie:
   "15 Marca 1970, prezydent Lon Nol wystosował ultimatum do władz Północnego Wietnamu żądając wycofania ich wojsk z terenu Kambodży"
   Władze Kambodży zażądały od wspieranych przez Ciebie: komunistycznego Wietnamu i komunistycznych Czerwonych Kmerów, by ci wynieśli się z okupowanych przez nich terenów Kambodży.

   "The PAVN/VC and their indigenous Khmer Rouge allies had occupied eastern Cambodia for the previous ten years and had established a logistical system and Base Areas along the border during their struggle for a unified Vietnam. They were not about to abandon their zones of control without a fight."
   tłumaczenie:
   "komunistyczna Ludowa Armia Wietnamu oraz Viet Cong OKUPOWALI Kambodżę przez 10 lat i stworzyli tam swoje zaplecze logistyczne. Nie zamierzali opuścić tego terenu bez walki"

   Tak - dobry, komunistyczny Wietnam wspierany przez dobre Chińy i dobre ZSRR przez 10 lat okupował inny kraj i wspierał Czerwonych Khmerów, ale to tylko do czasu, kiedy nawet komunistycznym Czerwonym Khmerom przestała się podobać ta okupacja. kiedy Khmerowie przejęli władzę "dobrzy komuniści z Wietnamu" powiedzieli, że i tak zostają i nie oddadzą terenów. Wtedy nawet poprzedni sprzymierzeńcy - Czerwoni Khmerzy zaczęli walczyć z Viet Congiem i Ludową Armią Wietnamu.

   I teraz wskaż mi naiwniaku - kto tam był jednoznacznie zły a kto jednoznacznie dobry? Pewnie tylko jedna strona była tam jednoznacznie zła: obecni przeciwnicy twoich pracodawców (Rosjan): Amerykanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy: Ty chyba naprawdę masz problemy ze zrozumieniem historii. Primo ZSRR nie wspierał Khmerow tylko robiły to Chiny i USA. Przecie Wietnamowi który to właśnie był wspierany przez ZSRR. Chiny nawet korzystając z okazji ze Wietnam był zajęty walka z Khmerami dokonały inwazji na Wietnam. Ale kolega może nie douczył się. A poza tym h!# za co Amerykanie wzięli na cel w Kambodży bombardując. Fakt ze vietcongowi mało co zrobili zato dokonali skutecznej masakry setek tysięcy ludności cywilnej kraju z którym nie walczyli nawet. Aha ja nie pracuje dla Rosji tylko dla Izraela. Powtarzam raz drugi !!!

   źródło: IMG_0111.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   Primo ZSRR nie wspierał Khmerow tylko robiły to Chiny i USA. Przecie Wietnamowi który to właśnie był wspierany przez ZSRR.

   @vlahbej: LOL - ZSRR wspierał Północny Wietnam, ale nie spierał Czerwonych Khmerów, kiedy ci we współpracy z w Północnym Wietnamem i Viet Congiem dokonywali w Kambodży przewrotu i przejmowali dla komunistów władzę od pro-amerykańskiego Lon Nola?
   Kiedy skończyłeś przedszkole?
   A może nie ogarniasz, że w pewnym momencie drogi PAVN i VC rozeszły się z Czerwonymi Khmerami? I że stało się to wtedy, kiedy PAVN i VC ogłosiły, że nie wyjdą z Kambodży i zajmują jej teren? I że dopiero wtedy USA zaczęło wspierać Khmerów na zasadzie "wróg mojego wroga moim sprzymierzeńcem"? I że (o ironio!) wtedy wspierali Kambodżę w walce o niepodległość?

   Powtarzam raz drugi !!!
   Powtarzasz kłamstwa - co jest oczywiste i zrozumiałe. To, do czego przyznaje się 5-ta kolumna z definicji nie może być prawdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Myrten: no nie stary, więcej takich jak Ty i wrócą czasy barbari, nawet naziści mieli proces w Norymbedze, takie metody jeb z dronika oficjalną osobe w państwie doprowadzą do anarchi i 3 WŚ i z powrotem walka na maczugi.Gdyby ludzie Putina potraktowali rakietą Skripala zamiast kombinować z noviczokiem to byłby krzyk światowy.USA widzi że świat albo milczy lub przyzwala to posuną się dalej.Potem będzie za póżno.Oni nie są tylko dobrymi kowbojami rodem z filmów.Po tych ich rajdach na bliskim wschodzie masy uchodżców zmierzające do Europy, a sami umywają ręce bo wizy a i nawet ich sojusznik Saudowie mają wyje.....idżcie do Europy

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: IMG_0455.JPG

 •  

  pokaż komentarz

  Kawał dobrej nikomu niepotrzebnej roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)