•  

  pokaż komentarz

  oho zabawa w dobrego i złego żyda..

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopytko1: Wyjaśnijmy że, ten "dobry" żyd to tak lokalnie nas "zabawia", tak na otarcie łez, gdy świat słyszy tych złych ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopytko1: Typowe dla rabinów

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopytko1: Dokładnie o to im chodzi , nie wolno dać się urobić . Za chwile z wielką laską powiedzą ze jednak może zabrać głos i wtedy zyska Duda i Żydzi w Pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopytko1: Za co dziekowac Polsce? Za te wszystkie pogromy? Gdy tak czytam o tym jak w bestiski sposób Polacy katowali Żydów to płakać mi sie.chce. Najbardziej bolesne są jednak powojenne pogromy. Rabin ukrywał sie w lesie, całą wojne przezyl w ziemiance i już po wojnje, po Holocauscie, dopadli go i zabili Polacy z Nsz. Pan Daniels robi złą robotę z tą swoją zaawansowaną polonofilią. Najpierw przeprosiny ze strony Polski, a potem pojednanie. Przeprosiny chociazby za Wąsosz, a takich pogromów były setki.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: DhVEFnRWkAEAzFg.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   Jest jakiś filmik jak to mówi po swojemu?
   Czy to tylko na krajowy rynek wypowiedz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopytko1: Klasycznie, jedna ręka klepie po ramieniu, druga już smaruje gównem...

  •  

   pokaż komentarz

   @FilSardyn: 12-letni Józef Galler zginął na oczach skamieniałych z bólu swoich rodziców. Był jednym z kilkunastu Żydów zabitych przez partyzantów „Ognia” koło Krościenka w maju 1946 r. Jerzy Cyns do końca życia cierpiał na nerwicę lękową i miał trudności ze skupieniem uwagi po tym, jak w sierpniu 1947 r., jako 9-latek był świadkiem mordu swojej matki w Rabce. Wcześniej przeszedł Płaszów, Brzezinkę.

   11 maja 1945 r. – pierwsze po wojnie zabójstwo 4 podhalańskich Żydów w Maniowach, którzy tyle co wrócili z niemieckich obozów. 10 lutego 1946 – morderstwo Dawida Grassgrüna, rolnika i fiakra z Nowego Targu, w jego własnym domu przy ul. Krzywej. Był jedynym Żydem, który przeżył masową egzekucję w czasie wojny na nowotarskim cmentarzu. Uciekł z kirkutu przez dziurę w płocie w stronę lotniska, lasami nago dotarł na Spisz, a stamtąd na Słowację, gdzie ukrywał się do końca okupacji. Był jednym z pierwszych Żydów, którzy powrócili po wojnie do Nowego Targu. Starał się o zwrot Żydom synagogi, którą w grudniu 1940 r. Niemcy zamienili na kino, a po wojnie budynek przejął Urząd Propagandy i Informacji. To po jego zabójstwie większość nowotarskich Żydów postanowiła opuścić Podhale.

  •  

   pokaż komentarz

   @DJArmani: Polska musi przeprosić. Potem pojednanie.

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: DhfEBJ-W0AE9YU8.jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   Za co dziekowac Polsce? Za te wszystkie pogromy? Gdy tak czytam o tym jak w bestiski sposób Polacy katowali Żydów

   @lewackiantypatriota: Jakieś źródło? Bo wstawiasz jedynie screeny, nie wiadomo nawet z jakiej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota:
   Przeczytaj sobie recenzję książki Tryczyka.
   https://pamiec.pl/pa/teksty/recenzje/15362,PSEUDONAUKOWO-O-POGROMACH-recenzja-dr-Marcina-Urynowicza.html
   Od razu podpowiem, że nie jest to (dr Urynowicz) jakiś oszołom, który widzi zło lub dobro tylko jednej strony.

   @matibu06: Źródło to książka "Miasta śmierci: sąsiedzkie pogromy Żydów". Tylko, że pisana pod postawioną tezę. Autor to taki Gross vol 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: a co mają powiedzieć ci co zginęli z rąk Salomona Morela lub krwawej Luny? Ci z Nalibobek i można wymieniać bez konca...

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota:

   Wikipedia czyli rzetelne zrodlo wiedzy. zwlaszcza wiedzy historycznej. zwlaszcza tej istotnej. haha. wikipedii to mozna uzywac do sprawdzenia jakiejs daty ewentualnie. Albo do wskazowek geograficznych.

   W takich kwestiach jak pogromy zydowskie to juz bym naprawde unikal jak ognia.
   Oczywiscie oficjalnie jest demokratyczna, co daje jej jeszcze wieksza sile oddzialowywania. Faktycznie Wikipedia jest juz dawno pod kontrola grupy ludzi ktorzy albo maja swoje interesy, albo za okreslone korzysci realizuja potrzeby innych grup.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: @lewackiantypatriota: tak, tak.. a Hermann Schaper wstał i zaczął klaskać uszami..

   źródło: niezlomni.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Kopytko1: to jest czynny agent Mossadu, na swoim insta wrzucał, fotki z lokalizacją głównej siedziby Mossadu. Nie każdy przechodzen może sobie od tak wejść do siedziby agencji wywiadu, zrobić fotkę i otagować miejsce

  •  

   pokaż komentarz

   @przystojnyjestem: Znam tę patriotyczną śpiewkę. Jak mordują Polaków to straszne, wielka zbrodnia. Jak Polacy mordują to zawsze kłamstwo, zbiorowa halucynacja, niemy/rosjanie/marsjanie przebrani za polaków. Polska mesjaszem narodów a wszystkie morderstwa dokonane przez Polaków to zbiorowe halucynacje. Prezydent Gdańska sam sie nozem zabił, wczoraj dziennikarza Lezkiego zabili Marsjanie, pogromów Żydów dokonywali reptilianie udający Polaków

  •  

   pokaż komentarz

   @przystojnyjestem: Znam tę patriotyczną śpiewkę. Jak mordują Polaków to straszne, wielka zbrodnia. Jak Polacy mordują to zawsze kłamstwo, zbiorowa halucynacja, niemy/rosjanie/marsjanie przebrani za polaków. Polska mesjaszem narodów a wszystkie morderstwa dokonane przez Polaków to zbiorowe halucynacje. Prezydent Gdańska sam sie nozem zabił, wczoraj dziennikarza Leskiego zabili Marsjanie, pogromów Żydów dokonywali reptilianie udający Polaków

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: To teraz ładnie opowiedz o polskich pogromach, których dopuścili się pejsaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: czy Ty się słyszysz człowieku? Niemcy nie pozwolili zabić 15 Żydów? O dzięki, że oni tam byli. W ogóle po najeździe przez Polskę w 1939r Niemiec i ZSRR te oba kraje stały na straży praworządności. Polacy zbudowali obozy śmierci, ale dobrzy naziści robili wszystko aby ustrzec Żydów przed zagładą. Polakom za ukrywanie Żydów przyznawali nagrody i medale. A Stalin dla najlepszych oferował wakacje na Syberii. I dzięki temu że nas wyzwolili po 1945 z rąk bandytów w lasach byliśmy krajem mlekiem i miodem płynącym. A Ty jesteś tego owocem.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota:
   Gówno się wylało. Polacy zabili tylu żydów, że w zasadzie Niemcy to przyszli toto uporządkować. Sami Żydzi prosili, żeby ich ogrodzić murem żeby się bronić przed złymi Polakami.Dlatego właśnie mieli swoją własną policję.
   Ja już nie mówię o ilości ofiar- to może pokazać tylko ekshumacja. Ale wyjaśnij mi, dlaczego wszystkie te mordy wykonano na stosunkowo niewielkim terenie i w dość krótkim czasie. Przypadek?
   Dlaczego sąsiedzi- bo ci Żydzi tam żyli od pokoleń- nagle zaczęli się tak nienawidzić?
   Czy nie ma na to wpływu działanie Żydów podczas okupacji sowieckiej?
   Odpowiedz na te pytania.

  •  

   pokaż komentarz

   @abomito: Pogromy byly na terenie całejnPolski bo i w Kielcach, Krakowie, Podlasiu i Podkarpaciu. Nie bylo ich na Pomorzu czy Slasku bo te tereny przed wojną nie były polskie. A co do kwestii sowietów-dziwisz się że Żydzi cieszyli się ze zwyciestw Armii Czerwonej? Na kazdym Zydzie ciazyl wyrok smierci, a kazdy czlowiek chce zachowac swoje zycie wiec naturalnie że Zydzi szukali ocalenia u sowietów. To zrozumiałe i chwalebne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amfan-1: no i jest jeden atak Żydów na Polaków. Drugi to Naliboki. Dwa. i teraz porownajmy to z kilku tysiacami pogromów w których Polacy mordowali Żydów. Żydów podczas 2 wojny zginelo okolo 90 procent, Polaków okolo 15 procent, wiec pojedynek na liczby jest bezwględny.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota to wymień albo podlinkuj 100 , jak twierdzisz , że szło to w tysiące.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amfan-1: To kup sobie ksiazke ,,Miasta smierci-sasiedzkie pogromy Żydów" Tryczyka. Co mam ci książke przspisywać? Ksiazka dostepna tez w wiekszosci bibliotek, jak ci szkoda pieniedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota Nie czytam takich książek 90% opisywanych sytuacji to zeznania mało wiarygodnych świadków. Dziwie się , że Gross Szpilman , Edelman , Hoffman , Tryczyk, Edelking itd przeżyli , przecież były tysiące pogromów . Mało tego nawet zostali i niektórzy jeszcze żyją w Polsce. Ja bym ze strach spiepszał do Izraela.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota:
   Zaraz- dolicz jeszcze całą historię Ukrainy i zahacz o carską Rosję- a co się będziesz ograniczał
   Chodzi mi o mordy, które były na terenach na których okupację sowiecka zastąpiła Niemiecka. Co ciekawe, to był dość mały obszar!
   Jesteś dobrze obkuty, a ja nie mam na szybko dowodów, więc nie zamierzam dyskutować. Ale wspomniałeś o Kielcach. Czy chodzi o mord po wojnie?
   Jest dość dobrze udokumentowany, że była to sprawa UB. Zresztą- sam Anatol Fejgin pisał:"wszystkie chwyty są dozwolone, jeśli chce się wygrać...Stąd pogromy i inne fortele. (Reporter , 4/1999) Zresztą, w tym samym czasie odbyły się podobne pogromy w innych krajach- Czechosłowacja, Rumunia, Węgry... Jakoś trzeba było zachęcić Żydów do wyjazdu do ziemi obiecanej.
   Inna rzecz! Zarówno w czasie wojny jak i po niej istniały bandy rabunkowe. Żydzi byli zarówno bandytami, jak i ofiarami. Dlatego wyciąganie tylko zabitych Żydów jest zwyczajnie nieuczciwe. I to nawet, że Żyd będzie cenił życie Żyda wyżej niż goja. Ale to może w Izraelu. U nas są inne standardy. .

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota:
   I jeszcze jednio!"Nie było ich na Pomorzu i na Śląsku bo te tereny przed wojną nie były polskie. " Znaczy- wiem, że z daleka jesteś, ale atlas masz?
   I nie chodzi o to, że Żydzi się cieszyli z zwycięstw Armii Czerwonej, tylko o to, że denuncjowali swoich sąsiadów. I dowody na to są, choć mało kto o nich pamięta. I tak samo jak Rosjanie ochoczo używali Żydów do eksterminacji Polaków, tak samo Niemcy użyli Polaków do eksterminacji Żydów. Dziwi Cię to?,

  •  

   pokaż komentarz

   @Amfan-1:

   Nie czytam takich książek 90% opisywanych sytuacji to zeznania mało wiarygodnych świadków.

   1. jak mordują Żydów są wyroki z czasów PRL i świadkowie to wypok zaprzecza...
   2. jak pojawiają się wątpliwi świadkowie twierdzący, że w Jedwabnem mordowali Niemcy wykop nigdy nie wątpi...

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: m9ja babcia pochodzi z okolic Ciepielowa. Kiedyś opowiadała, że w czasie wojny Niemcy mordowali w dzień Polaków podejrzanych o pomoc Żydom a w nocy żydowskie partyzantki mordowały Polaków podejrzanych o pomoc Niemcom. Też udokumentowane zbrodnie. Poczytaj sobie co się np w Tymienicy działo.
   Nie rzucaj też tak proszę procentami bo z tych 90% Żydów którzy zgineli większość uważała się za Polaków a niektórzy nawet bardziej za Polaków niż Żydów, więc Holokaust to także dla naszego narodu tragedia, nie tylko dla Izraela.

  •  

   pokaż komentarz

   @ObserwatorZamieszania: Zależy czy występuje u siebie czy zamiejscowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai: wysil się i poszukaj w dokumentach i opieraj się na faktach.
   1. Sprawdź jak wyglądały kadry aparatu bezpieczeństwa w czasach powojennych, wiesz ilu tam było Żydów (poczytaj o Stefanie Michniku, o Baumanie).
   2. Podaj choć jedno wiarygodne źródło dotyczące Jedwabnego mówiące, że zrobili to Polacy. A może wiesz czemu wyniki śledztwa prok. Ignatiewa i opracowania prof. Koli, którzy zajmowali się tą sprawą zostały utajnione? Czemu nie chcecie ekshumacji? Boicie się prawdy bo może być inna? I wtedy cała narracja weźmie w łeb?

  •  

   pokaż komentarz

   @Marjanoo IPN potwierdził szereg mordów popełnionych przez Polaków na polskich Żydach. Oczywiście pseudopatryjoci i tak będą to kwestionować. Śledztwo IPN wskazuje wyraźnie przyczyny i sprawców. Sugerowanie, że wyroki dotyczące Jedwabnego zostały wydane przez Żydów jest przejawem głupoty czy niewiedzy? Skład sędziowski który orzekał jest dostępny w aktach IPN i nie ma w nim Żydów. Oczywiście jeśli ktoś chce dotrzeć do prawdy historycznej musi być Żydem, bo przedstawiciele Chrystusa narodów nigdy nie popełnili przestępstw wojennych i zbrodni. Wyjaśnię coś tobie. Chociaż wątpię żebyś zrozumiał. Niemcy dawno rozliczyły się ze swoją przeszłością. Polska nie i dlatego każdy może w nas bić jak chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amfan-1 Ignorancie, nie byloy wtedy Izraela.
   Nie czytam, to znaczy nie było. Piękna q!@@ z logiki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amfan-1 To nie wiesz o jakich czasach pisałeś. Jeszcze lepiej xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Amfan-1 Nie licząc pogromów z lat 30 tych. Najbardziej znany to ten z Przytyku.
   To masz, dokształć się, jeżeli chcesz zabierać głos i przynajmniej sprawiać wrażenie wiarygodnego...
   https://wszechnica.org.pl/wyklad/pogromy-i-napasci-na-zydow-w-polsce-po-wojnie/

  •  

   pokaż komentarz

   @szunis deklaracje niepodległościową po wojnie. Z armii Andersa masowe dezercje ( bo się tworzy nowe państwo) i ucieczka w stronę dzisiejszego Izraela w czasie wojny.

  •  

   pokaż komentarz

   @szunis w trylogię Tolkiena też mam wierzyć. Dopóki nie będzie rzetelnego śledztwa w sprawie Jedwabnego nie uwierzę w te ...... W 90% informacji przekazywanych.w książkach i na wykładach pseudonaukowców typu Gross to są informacje fałszowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai Hahaha , dobry jesteś jak wierzysz w niezależności i niezawisłość sądów komunistycznych po wojnie. Człowieku otwórz oczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai: czytaj ze zrozumieniem, gdzie ja coś sugeruję? A co do wyroku w sprawie Jedwabnego to przeczytaj uzasadnienie nim będziesz się wypowiadał. Zapytam jeszcze raz, dlaczego Żydzi boją się ekshumacji? Nie zależy im na prawdzie? Skoro są pewni co do winowajców to wtedy sprawa zostanie wyjaśniona i raz na zawsze zamknięta. To jest jedno.
   Po drugie to pokaż te opracowania "szeregu mordów" potwierdzonych przez IPN.
   Nikt nie kwestionuje, że były przypadki haniebne, ale nie nam oceniać to co było podczas warunków wojny i okupacji siedząc teraz w wygodnym fotelu. Ale nie bez przyczyny tyłu Polaków jest odznaczonych jako sprawiedliwi wśród Narodów świata. Wiesz za co?
   Niemcy rozliczyli się z przeszłością? No tak, mówiąc, że wojnę rozpętali naziści, czyli nie Niemcy, a czasem "przez przypadek" wymsknie się im coś o "polskich obozach śmierci".
   Cała ta nagonka na Polskę ma szerszy kontekst i jest opracowana na lata. Polecam poszukać na YT wykładów p. Leszka Żebrowskiego. Obala mit po micie. I podpiera się konkretnymi faktami. No chyba, że wolisz T. Grosza, który stwierdził, że w jego książce nie ma przypisów i odniesień do źródeł bo on miał objawienie. Kosiński w Malowanym ptaku miał chyba to samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marjanoo powołując się na Żebrowskiego w niczym nie różnisz się od tych co wielbią Grossa. Niemcy w osobie kanclerz i ambasadora w ciągu ostatnich kilku miesięcy wyraźnie podkreślali winę swojego narodu w wybuchu II wojny światowej i eksterminacji Polaków. Jak widzę do ciebie to nie dotarło. Standard wśród zaślepionych Żebrowskim czy Michalkiewiczem.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota:

   Pogromy byly na terenie całejnPolski bo i w Kielcach, Krakowie, Podlasiu i Podkarpaciu. Nie bylo ich na Pomorzu czy Slasku bo te tereny przed wojną nie były polskie. A co do kwestii sowietów-dziwisz się że Żydzi cieszyli się ze zwyciestw Armii Czerwonej? Na kazdym Zydzie ciazyl wyrok smierci, a kazdy czlowiek chce zachowac swoje zycie wiec naturalnie że Zydzi szukali ocalenia u sowietów. To zrozumiałe i chwalebne.

   Tak, na każdym Żydzie na terenach II RP nie zajętych przez nazistów ciążył wyrok śmierci
   Na Ślasku nie było pogromów bo to tereny niemieckie a na terenie Niemiec wiadomo, żyło się Żydom dobrze
   W ZSRR też, choć byli bogatsi niż klasa robotnicza bo chętnie dzielili się bogactwem
   Te ciągłe pogromy występowały tylko w Polsce i do tych pogromów ciągnęli Żydzi od lat z innych krajów
   Może to brak wdzięczności za kapitalizm? Za skupowanie za bezcen dóbr powstańców? Za szeroka działalność charytatywną?
   Może brak wdzięczności za to że utrudniali powstanie państwa polskiego po I w św?
   Może za to, że mnóstwo Żydów nie czuło sie Polakami i słabo znało nawet język polski?
   O NKWD już jakaś świnia napisała, jakby nie było normalnym, że gdy napada na twoją ojczyznę wróg to wydaje mu się sąsiada
   Poza tym nie wierz, że judenraty tworzyli Żydzi, to wszystko byli Polacy

   Mordowali wszyscy Polacy tylko jakieś parszywe owce typu Sendlerowa, Ulmowie, Karski, Łazowski i 6992 sk%%!ysynów co mają te cholerne drzewka

   p.s.
   Ten jeden rabin co ukrywał sie w lesie i całą wojne przezyl w ziemiance to przeżył bo przez 6 lat żywili go Niemcy. Znałem go osobiście, wspaniały człowiek był

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiście jeśli ktoś chce dotrzeć do prawdy historycznej musi być Żydem, bo przedstawiciele Chrystusa narodów nigdy nie popełnili przestępstw wojennych i zbrodni
   @bijotai:

   Tutaj masz opis jak docierająca do prawdy prof Engelking fałszowała badania
   https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/65746,Korekta-obrazu-Refleksje-zrodloznawcze-wokol-ksiazki-Dalej-jest-noc-Losy-Zydow-w.html

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Pogromy były od dawna i na terenie całej Europy. I zapewne z takim nastawieniem - jeszcze będą.

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt to może przeczytaj co linkujesz. Jprdl typowe wypokowe podejście. Tytuł pasuje to wrzucamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai:
   To raczej Ty nie wiesz co komentujesz. Przeczytałeś 74 strony tego co Domański napisał?
   Pierwszy z brzegu fragment
   "Istotny akcent położono na prezentację doświadczenia żydowskiego w dwudziestoleciu
   międzywojennym. Skądinąd z reguły zaprezentowano dość jednostronną i pełną uproszczeń
   wizję tego czasu. Autorzy zdają się traktować ten okres jako swoiste wprowadzenie w atmosferę
   wojenną. W wielu miejscach w relacjach pomiędzy Polakami i Żydami uwypuklono
   sytuacje konfliktowe, zresztą w sposób odległy od naukowego wyważenia ocen. Przykładowo
   z podrozdziału „Powiat węgrowski w dwudziestoleciu międzywojennym” dowiemy się
   jedynie, że endecja zorganizowała bojkot sklepów żydowskich, zresztą – jak pokazują źródła
   cytowane przez autora Jana Grabowskiego – mocno nieudany (t. 1, s. 393–394). Gdyby autor
   zaprezentował szersze tło dwustronnych relacji w okresie dwudziestolecia z uwzględnieniem
   życia gospodarczego, nie miałby uzasadnienia dla umieszczenia wręcz absurdalnego zdania
   na zakończenie tego wątku: „Wybuch wojny zastał społeczność żydowską zepchniętą do
   dalekiej defensywy, a przemoc wobec Żydów, tak wyraźna w końcu lat trzydziestych, miała
   niebawem spotęgować się wraz z nadejściem Niemców” (t. 1, s. 395)15.Tego rodzaju narracja oddala nas, a nie przybliża do realiów epoki. Jak ocenić należy taki zapis? Kto odpowiadał
   za eskalację przemocy wobec Żydów? Czyżby wbrew faktom autor usilnie próbował wpisać
   Zagładę dokonaną przez Niemców w okresie II wojny światowej na okupowanych ziemiach
   polskich w obraz sporów pomiędzy obiema społecznościami żyjącymi w wolnym kraju przed
   1939 rokiem? Byłoby to działaniem oddalającym nas od zrozumienia prawdziwego mechanizmu
   tego ludobójstwa.
   Przykładem aż nadto swobodnego podejścia do źródeł związanych z tym okresem są
   stwierdzenia Libionki o zajściach antysemickich towarzyszących odzyskiwaniu przez Polskę
   niepodległości w 1918 r., czego egzemplifikacją czyni ówczesne wydarzenia w Działoszycach.
   Gdyby autor z większą uwagą przeczytał przywołane przez siebie źródła polskie i żydowskie16,
   dostrzegłby, że niezależnie od siebie, ale za to dość spójnie, pokazują, że w miasteczku tym
   nie było żadnych rozruchów społecznych motywowanych antysemityzmem. Był natomiast
   napad zbrojnej bandy rabunkowej, która starła się z żandarmerią polską stającą w obronie
   mieszkańców, a po jej rozbiciu zaczęła plądrować po prostu bogate sklepy.
   W kontekście najbardziej podstawowych elementów opisu okupacji powinien historyka
   szokować użyty we Wstępie obok pojęcia „administracja niemiecka” termin „administracja
   niemiecko-polska” (t. 1, s. 19). Ta pozornie błaha kwestia pokazuje kategorie myślenia autorów
   Wstępu, a więc co najmniej dwojga spośród wszystkich autorów książki. Nie wyjaśnili oni,
   co rozumieją pod takim pojęciem. Przy tym zdają się nie za bardzo dostrzegać, iż operowanie
   nim jest – delikatnie mówiąc – błędem rzeczowym. Elementarne definicje administracji nawet
   ze Słownika Języka Polskiego PWN łączą je w sposób jednoznaczny z pojęciem państwa lub
   samorządu działającego w ramach struktury państwa („urzędy i organy państwowe lub samorządowe
   w zakresie władzy wykonawczej”17). W tym sensie rozumiane pojęcie administracji
   w oderwaniu od struktur państwowych nie istnieje. Historycy prawa zarówno w negatywnie,
   jak i pozytywnie formułowanej definicji administracji osadzają ją w ścisłym związku z aktywnością
   państwa18. Konkretnego państwa.
   O jakim polskim państwie obok państwa niemieckiego można mówić w kontekście administracji
   okupacyjnej pod rządami III Rzeszy? Czyżby autorzy uznawali, że pod tą administracją
   funkcjonowało państwo polskie w jakiejkolwiek jawnej formie? Czyżby nie rozumieli najbardziej
   elementarnych różnic między przywoływaną przez nich okupacją np. we Francji po
   1940 r. (gdzie istniały jawnie, obok siebie, struktury administracyjne niemiecka i francuska)
   a okupacją Polski, gdzie żadna z form jawnej działalności polskich służb państwowych nie
   była możliwa? Czyżby nie mieli wiedzy o tym, że przedwojenny samorząd został faktycznie
   zlikwidowany, przede wszystkim poprzez pełne podporządkowanie (nawet pozostawionych na
   dotychczasowych stanowiskach wójtów i burmistrzów) narzuconej administracji państwowej
   Rzeszy Niemieckiej."

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt znam publikację o zastanawiam się dlaczego nie sięgasz do roku 1941?

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai:
   Tępy jesteś czy udajesz?
   Rozmawiamy o niedociekaniu prawdy przez historyków w tym prof Engelking
   Mowa jest o tym, że autorzy nie są obiektywni, że popełniają błąd mówiąc o polskim państwie czego nie da sie wytłumaczyć
   Prof Engelking to ta pani, ktora z pogardą mówiła o śmierci Polaka w programie Olejnik
   Polak - śmierć jak śmierć a Żyd metafizyka
   Nie brzydzisz sie tym nie?
   Co wymyslisz zeby to usprawiedliwic? Oczywiśćie taka osoba będzie superobiektywnym badaczem

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt zwróć uwagę na kontekst wypowiedzi. Oczywiście będziesz powtarzał bzdury. Odniesiesz się do czerwca lipca 1941 roku czy to zbyt wiele dla ciebie?

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai: jeśli dla Ciebie fakty i dokumenty są równoznaczne z konfabulacjami Grossa i jego objawień to gratuluje. Chcesz merytorycznie to podważ to co pisze i mówi Żebrowski.

   A pokora Niemców teraz to jest o jakieś 70 lat za późno. Potrzeba lat żeby odkręcić tę kłamliwą narrację, która była.

  •  

   pokaż komentarz

   @Marjanoo fakty u Żebrowskiego? Chyba te, że był TW SB. Paru prawicowych historyków zaorało mówiąc po wykopemu tego ekonomistów. Nawet Zychowicz. Powołując się na oszołoma, unikając cytatów z materiałów IPN dotyczących sytuacji po 22.06.1941 roku wystawiasz tylko sobie świadectwo. Wykopki podobne do ciebie mogą plusować te bzdury i ujadać do skutku. Historii nie zmienią. Niemcy od zjednoczenia prowadzą rozważną politykę historyczną. My zbliżamy się w swojej negacji do wersji ukraińskiej, którą tak krytykujecie.

  •  

   pokaż komentarz

   pokaż spoiler Ukryty tekst...@bijotai:

   Wiedziałem, że będzie się wił jak piskorz ws Engelking. Jakiż to kontekst zmienia rasistowską pogardę Engelking? Które słowa? Konkretnie, zacytuj

   Co do twojego 1941 na pewno jest kontekst. po pierwsze wojna. Rościsz sobie prawo oceny ludzi w czasie wojny?
   Wojna to są ekstremalne doświadczenia, czasem musisz przeżyć zabijając lub okradając kogoś
   Były szumowiny, jak wszędzie. W Judenratach nie było? Byli gorsi od SS-manów, nie?
   Po drugie - Żydzi to tacy święci byli przed wojną? Zacytować Ci Słonimskiego?
   Jeśli byli święci - znajdź mi 70-ciu takich, którzy w czasie wojny z narażeniem życia rodziny ratowali Polakow. To 1/100 z naszych 7 tys Sprawiedliwych

   A zrozumiałeś "korektę obrazu"?
   Kombinuj kombinuj

  •  

   pokaż komentarz

   @jusstt tak roszczę, bo znam ludzi którzy zachowali się nie tyle bohatersko a przyzwoicie... To ty w żaden sposób nie potrafisz się odnieść do czarnej karty historii Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @bijotai:
   no widzisz nie masz żadnych argumentów kiedy rozmawiamy o konkretach. Nie wybronisz Engelking, Judenratów, postaw Żydów przed i w czasie II w św
   Czarne karty mi nie przeszkadzają ale widzę też czarne karty narodu żydowskiego.
   Różnica jest taka, że w Polsce Żydów PRZEŚLADOWAŁY JEDNOSTKI KIEDY W INNYCH MIEJSCACH APARAT PAŃSTWOWY - vide sprawa Drejfusa, Vichy, Tiso, carska Rosja

   I jeszcze mity o Niemcach. Niemcy częściowo tylko rozliczyły się z historii. Nie oddali zagrabionych dziel sztuki a wielu zbrodniarzy nie zostało rozliczonych

   Chcesz poczuć się lepszy i mądrzejszy kiedy rzucisz błotem w hisorię Polski. Patrzcie - nie jestem prawakiem, przyznaję się do winy, nie kojarzcie mnie z motłochem, chcesz żeby ktoś poklepał Cię po plecach jaki jesteś fajny

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ktos potrafi wyjasnic w co sie ten Daniels bawi?

 •  

  pokaż komentarz

  Mam intuicyjne przeczucie, że Johny Daniels dostał zadanie od swoich mocodawców, aby wskoczyć na wierzchowca zwanego polską opinią publiuczną, następnie głaskać tego zwierza i głaskać, aż wreszcie delikatnie pociągnąć za cugle, aby w kluczowym momencie owe zwierzę poszło tam, gdzie mocodawcy sobie życzą.

  Jeśli taką gierkę prowadzą plecy Danielsa, to wróżę fiasko tej misji.

  Myśmy już, Szanowny Panie Daniels, dostali szczepionkę na propagandę ze wszystkich możliwych stron i może być Pan pewien, że doskonale wyczuwamy, kiedy ktoś od nas oczekuje udowadniania, że nie jesteśmy wielbłądami.

 •  

  pokaż komentarz

  DANIELS, TO POWIEDZ TO GŁOŚNO W IZRAELU I USA, W TAMTYCH MEDIACH... BO NAM TEGO PISAĆ I MÓWIĆ NIE TRZEBA, MY TO WIEMY !!!

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście antypolacy stojący po stronie Żydów i Rosjan już zakopują.

  źródło: antypolacy_b.PNG