•  

  pokaż komentarz

  A teraz reszta pozwanych mediów sra już po całych gaciach. Gościu ma kasę na walkę przez kolejne 10 lat.
  Skoro tak łatwo rzucali oskarżenia - to teraz muszą zapłacić miliony zielonych. Może to ich czegoś nauczy.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda. Liczyłem że coś z tego będzie, jakieś przeprosiny chociaż, a tu znowu - kasa i siedź cicho.

  •  

   pokaż komentarz

   @GoGoPowerRangers: Kasa boli ich bardziej niż przeprosiny.

  •  

   pokaż komentarz

   @GoGoPowerRangers: Serio? Myślisz, że przeprosiny CNN zmieniłyby czyjąś opinię o tej stacji? Kasa to kasa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murgenpl: takie tefałpowe nie, ale normalne - myślę że jak najbardziej. Gadaniem wyczarowali faszystę, gadaniem mogą go odczarować. A kasa byłaby tak czy inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @GoGoPowerRangers: kilka słów przeprosin nie naprawi kilku tygodni oszczerstw.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murgenpl: Zobacz jak się TVP wiło, kiedy mieli przeprosić Korwina

  •  

   pokaż komentarz

   Zobacz jak się TVP wiło, kiedy mieli przeprosić Korwina

   @Vanni: Albo jak mieli przedstawić sprostowanie sondażu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Vanni: a co odpieprzał TefałEn? Przeprosiny żółtą czcionką na jasnym tle około 1 w nocy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murgenpl: nie rozumiesz jak działa pr. Nie wszystko można kupić za pieniądze. Ale żeby to zrozumieć najpierw trzeba je mieć.
   Pewnie stad to twoje skonfudowanie

  •  

   pokaż komentarz

   A kasa byłaby tak czy inaczej.

   @GoGoPowerRangers: Po pierwsze to nie wiadomo. Mogła by być a mogła by nie być. Po drugie to by trwało. Po trzecie może oferta którą dostał była lukratywna? Po czwarte jakby to o mnie chodziło to szczerze miałbym w dupie nieszczere przeprosiny do których zmusił kogoś sąd. To się nie liczy. Można sobie pierdzielić z perspektywy wykopu ale prawda taka, że prawie każdy z nas by brał te miliony od razu. A na bank to nie była mała sumka jeśli jej wysokość nie jest ujanwniona.

  •  

   pokaż komentarz

   nie rozumiesz jak działa pr. Nie wszystko można kupić za pieniądze.

   @wykopowiczka69: Ale gość na tym, że CNN ucierpi PRowo nic nie zyska. Zyska jak pójdzie na ugodę. Nie każdy myśli ideologicznie. Są pragmatycy i wg mnie dobrze zrobił. W mediach i tak już info, że CNN przyznało się do błędu i poszło na ugodę, kasa jest. Przeprosin nie ma ale hej. I tak nie byłby szczere a chłopak na nich nic poza satysfakcja by nie zyskał. Wolałbym zdecydowanie pare milionów niż cieszyć japę, że dopiekłem stacji po tym jak zrobiła ze mnie faszystę.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: To chyba ty nie rozumiesz jak wygląda ich PR...

   CNN co jakiś czas robi sprostowania do kłamstw bądź przestaje trąbić o danym temacie. Sprostowania te nie sprawiają, że mniej ludzi ich ogląda lub mniej ufa informacjom uzyskanym z tego źródła, idealnie to pokazują ostatnie 4 lata i ciągle "szokujące odkrycia" reporterów CNN i innych stacji czy wydawnictw.

   Może jakbyś czytała ze zrozumieniem, zamiast próbować zabłysnąć tekstami o pieniądzach i PR, to zrozumiałabyś że pisałem o tym co ich bardziej zaboli.
   Sprostowanie zniknęłoby w oceanie innych wiadomości ze świata i miałoby taki sam wpływ na opinię na temat CNN jaki ma aktualna informacja o ugodzie z Nickiem Sandmannem.

   Różnica tu jest taka, że duża część ludzi (tak samo jak przy przeprosinach) oceni to jako dowód na danie ciała przez CNN w tym temacie + będzie ono miało w księgach stratę na znaczną kwotę.

   Tak jak też pisałem wcześniej, przeprosiny nie naprawią kilkutygodniowej kampanii oszczerstw.

   Może tobie wystarczy, że jak skończą cię opluwać to przeproszą ale jak widać ten chłopak ma mądrzejsze podejście do życia i zdaje sobie sprawę, że może w przyszłości jeszcze wielokrotnie odczuć efekty tej kampanii.
   Czy przez to, że jakiś wioskowy głupek go obrazi, bo będzie pamiętał go jako alt-righta, czy też np. nie zostanie zrekrutowany do jakiejś firmy, bo będzie zbyt "kontrowersyjnym" kandydatem. Nie będzie tam miało znaczenia to, że był niewinny tylko to, że pracodawca będzie chciał być apolityczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murgenpl: no i co z tego ze CNN przestaje trąbić jeśli trąbią inni? Oczywistym jest, ze nikt nie lubi porażek a już ja pewno nie przyznawać się do nich, dlatego wola albo iść w zaparte albo właśnie kogoś kupić.
   Spójrz chociażby na siebie. Nie rozumiesz, ale ani się nie zamkniesz a już na pewni nie przeprosisz za pisanie głupot.
   Ludzka natura. Przegranie i bycie zmuszonym do uznania wyższości drugiej strony to surowsza kara niż pare baniek przelane po cichu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69: Przegrali i zostali zmuszeni do uznania wyższości poprzez zaproponowanie ugody.
   Inni trąbią o tym, że poszli na ugodę więc twoja teoria o wyższości przeprosin nad ugodą i finansową naprawą poniesionych szkód nie jest warta funta kłaków.
   Dodatkowo twoje stwierdzenie o uznaniu wyższości nie ma sensu, bo to jest firma a nie inny człowiek.
   Kto odczuje ich surowość? Kogo ugodzą te przeprosiny osobiście? Prezesa? Akcjonariusza? Kamerzystę? Sprzątaczkę? Na jakim ty świecie żyjesz... Nadajesz firmie cechy ludzkie....

   Wygoogluj sobie hasło CNN apologizes, co chwilę to robią i wszyscy mają to gdzieś.

   PS. Gdyby było to przelane po cichu to nie byłoby o tym newsa.

  •  

   pokaż komentarz

   Kasa boli ich bardziej niż przeprosiny.

   @Murgenpl: Gdyby tak było to by przeprosili zamiast płacić...

  •  

   pokaż komentarz

   @Koryntiusz: To nie działa w ten sposób. Jak ktoś cię pozywa o kasę to nie rozchodzisz tego proponując, że powiesz "sorry"

 •  

  pokaż komentarz

  Wyobraźcie sobie podobną sytuację ale z którąś z polskojęzycznych tv? ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Nick Sandmann, uczeń katolickiej szkoły średniej Lincoln Memorial z Covington w stanie Kentucky pozwał "The Washington Post" za zniesławienie. Jak twierdzi, gazeta fałszywie oskarżyła go o akty rasistowskie i o to, że podżegał do konfrontacji z działaczem z plemienia Indian amerykańskich. Jego twarz jako "katolickiego rasisty" i zwolennika Trumpa pojawiła się w niemal wszystkich amerykańskich gazetach i w mediach społecznościowych.

  Swój pozew Sandmanna argumentuje tym, że dziennikarze omal nie zrujnowali mu życia, a wszystko to miało służyć pokazaniu, jak źli są zwolennicy obecnego prezydenta.

  Prawnik nastolatka, Lin Wood, przyznał także, że Phillips to "fałszywy bohater wojenny, który był ośmielony przez niesfornych czarnoskórych i zamiast podejść do nich, »prawdziwych wichrzycieli«, skupił się na grupie niewinnych dzieci".

  Wood dodał, że The Washington Post "nie przeprowadził właściwego dochodzenia przed opublikowaniem swoich fałszywych i zniesławiających artykułów", Oskarżył także gazetę o to, że dziennikarze rozmyślnie zignorowali filmy publikowane w internecie, które pokazywały pełniejszy obraz tego incydentu, a tym samym z rozwagą posłużyli się "nierzetelnymi i stronniczymi źródłami, fałszując prawdę".

  Prywatna firma prowadząca dochodzenie w tej sprawie twierdzi, że nie znalazła dowodów na to, iż to chłopcy sprowokowali Phillipsa.

  Natomiast, według detektywów, to uczniowie mieli być prowokowani obraźliwymi wyzwiskami. W toku dochodzenia ustalono również, że nastolatkowie nie skierowali żadnych rasistowskich lub obraźliwych komentarzy pod adresem 64-latka. Indianin nie odpowiedział na wielokrotne próby śledczych skontaktowania się z nim.

  Phillips twierdził jednak w filmie opublikowanym przez "The Washington Post" na YouTubie, że słyszał, jak uczniowie skandowali "budować mur" pod jego adresem, czym nawiązali do zapowiedzi prezydenta Trumpa o zbudowaniu bariery wzdłuż granicy USA z Meksykiem. W jego ocenie ich zachowanie miało znamiona rasistowskie.

  Oburzające. Jak ten biały katolicki nazista mógł oskarżyć bezstronne rzetelne media ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: i.imgur.com

 •  

  pokaż komentarz

  Tak powinno być za każdym razem. Media powinny mieć świadomość tego, że nie można bezpodstawnie oskarżać ludzi o coś, czego nie zrobili.