•  

  pokaż komentarz

  W tej Wielkiej Grze nie jesteśmy nawet pionkami. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że któregoś dnia potkną się o własną dumę.

  •  

   pokaż komentarz

   @miahuoe: lepiej nie, bo nie wiadomo co się wtedy stanie...

  •  

   pokaż komentarz

   @miahuoe: na jakiekolwiek przywileje moga liczyc tylko dobrze urodzeni, czyli ci co nie musza sie przejmowac edukacja lub praca, bo to zapewnia im rodzina ze swoimi mozliwosciami, pozycja, kontaktami, reszta to tylko czlonkowie farmy reprodukcyjno konsumpcyjno pracowniczej ktorej celem jest sie rozmnazac, chorowac, konsumowac, wychowywac kolejnych sobie podobnych co beda oddawac b ezrefleksyjnie w oparach tytoniu i alkoholu 70proc swoich dochodow w wiecznym przemeczeniu czekajac tylko na weekend, urlop lub zielone swiatlo na kolejny kredyt

  •  

   pokaż komentarz

   @miahuoe: wtedy te pionki po bokach o których nawet nie znamy przejmują władze

  •  

   pokaż komentarz

   @miahuoe: Jak można być tak krótkowzrocznym i życzyć sojusznikowi jakby nie było, potknięcia, zdajesz sobie sprawę, że równie mocno a może bardziej odczujemy skutki tego potknięcia? Polska nie za bardzo jest gotowa na zmianę układu sił, upadek NATO i obronę granic opierając się na łasce kilku niemrawych sojuszników.

  •  

   pokaż komentarz

   @miahuoe: Nasze bezpieczeństwo w tej chwile w 100% oparte jest o sojusz z USA to tak jakbyś życzył sam sobie żeby sobie rozwalić ryj.

  •  

   pokaż komentarz

   @ap0linary: Obowiązku pracy nie ma.
   Możesz doić socjal i przygotowywać się do III wojny:Kupić pole na wsi, pobudować gospodarstwo, wybudować schrony, zgromadzić zapasy itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @krzemas: usa nie jest niczyim sojusznikiem, oni graja sami w ta gre.

  •  

   pokaż komentarz

   @ap0linary: a nie lepiej po prostu cieszyc sie zyciem zamiast rozpaczac, jak to inni rządzą? Polska, kraj w skali świata pelen dobrobytu. Wystarczy cos umiec, najlepiej cos, co sie lubi i cieszyc sie zyciem, rodziną, pracą, pasjami. Jak bedziezz sie dobrze odzywial i trzymal aktywny tryb zycia, ograniczysz uzywki to bedziesz sie czul dobrze codziennie a nie tylko w weekend po pijaku.

   Mozna tez uwazac się za farmę reprodukcyjno jakąśtam, chlac palić nienawidzic wszytkich i uwazac, ze zle samopoczucie i niechęć do zycia to efekt miedzynarodowego spisku a nie wlasne nieudacznictwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @staszaiwa: no i dlatego wlasnie dobrze urodzeni nie maja takiego problemu, jakie schrony jakie zapasy, dostajesz info ze cos sie dzieje (jesli masz odpowiednie kontakty) i znikasz do innej lokalizacji geograficznej (tu rowniez jesli masz dobre kontakty ktore ci na taka ewakuacje pozwola)

  •  

   pokaż komentarz

   @miahuoe: My się potkniemy o własną kupę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ap0linary: Żeby dostać info (chyba że z wyprzedzeniem) musi działać jakaś forma komunikacji, żeby zmienić lokalizację na odległą musi działać jakis transport, nie być utrudnień na granicach, itp.
   A z tym może być różnie, zwłaszcza gdyby użyto broni jądrowej dla wywołania impulsu EMP.

   Najlepiej od razu kupić jakąś małą wyspę na środku Pacyfiku i tam się pobudować, i gdy tylko jest cień szansy na wojnę - być tam z rodziną.

  •  

   pokaż komentarz

   nie jesteśmy nawet pionkami.

   @miahuoe: Bo i nie pionkami nazywają nas światowe elity, a biomasą.

  •  

   pokaż komentarz

   W tej Wielkiej Grze nie jesteśmy nawet pionkami.

   @miahuoe: kompleksy ???

  •  

   pokaż komentarz

   @Theczarek: wydaje mi się że ap0linary miał na myśli także Siebie. I chyba nie zrozumiałeś że także takie osoby jak Ty, które bezrefleksyjnie cieszą się życiem. Nie każdy potrafi naćpać się serotoniny i wmawiać sobie że świat jest wspaniały, szczególnie że to co nazywasz dobrobytem jest okupione dewastacją środowiska naturalnego i wyzyskiem miliardów zwierząt i ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Nasze bezpieczeństwo w tej chwile w 100% oparte jest o sojusz z USA

   @1realista1: Tak to wygląda jedynie z perspektywy naszych rządzących. Z pozycji USA nasze bezpieczeństwo zależy jedynie od rozwoju konfrontacji z Rosją. Wystarczy że zmienią priorytety (patrz Kurdowie) i natychmiast zostajemy z ręką w nocniku. Skonfliktowani z całą Europą słusznie uważającą nas za osła trojańskiego USA, w konsekwencji zostaniemy sami, stając się wyśmiewanym i pogardzanym pariasem, ze wszystkimi skutkami gospodarczymi i wojskowymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Opornik: Z jaką łatwością ci przychodzi plucie na własny kraj to obejrzy się wstecz i porównaj z dzisiejszym czasem. Jednak coraz bardziej coś znaczymy na tle innych. Ok to jeszcze nie ten poziom co najbogatsi ale odnosimy sukcesy i nie mamy czego się wstydzić . Inne nacje nas opluwają to prawda ale ilu z nich chciało by mieć to co my .Zadaj sobie pytanie z jakiego powodu Ukraińcy czy Białorusini jadą tu pracować tym bardziej że oni nie są jedynymi .Czy nie stajemy się atrakcyjnym miejscem do życia z coraz większym poszanowaniem praw jednostki .To prawda dużo jest do poprawy jak i daleka droga do tego przez co długo będziemy musieli przyjmować zasady gry silniejszych. Ale oni też dają nam możliwości do rozwoju i tylko od nas zależy czy dobrze to wykorzystamy. Zapewne wiele jeszcze będzie potknięć ale tylko mozolna praca pozwoli być równym na salonach . Tak samo że coraz większym zaangażowaniem geopolityczny stajemy się wiarygodnym sojusznikiem strategicznym dla sojuszników. Wybacz ale kogoś znając rok czy dwa nie powierzysz mu tajemnic tak jak komuś kto się od lat sprawdzał .Tak samo w kwestii militarnej jesteśmy zbyt mało znani dla USA niż jego sprawdzeni sojusznicy którzy są informowani z wyprzedzeniem .

  •  

   pokaż komentarz

   @panna-Wanda: Jak najlepszy układ z Niemcami nie wpłynie by bronili naszych granic .Jedyne co by zrobili to pakt bis z 1939 roku . Francja i Anglia też się nie sprawdzili mimo że uniżenie zabiegaliśmy o ich względy to bez skrupułów nas zostawili a Churchill sprzedał Stalinowi ,dziś może być Bob który bez skrupułów sprzeda Wańce .Gruzja a zwłaszcza Ukraina dobitnym przykładem pomimo udzielonych gwarancji Paryża i Londynu .

  •  

   pokaż komentarz

   Jak najlepszy układ z Niemcami nie wpłynie by bronili naszych granic

   @zbiegok: Nasze granice najlepiej obronią atrakcyjne kontakty. Niezbędne jest zbliżenie z Chinami, z Rosją, przy zachowaniu priorytetu handlu z Niemcami. Pomysł PIS na zaprzedanie się USA to koszmarna pomyłka, a dokładniej żydowski sabotaż szabesgojów Kaczyńskich. Militarnie nasze granice są nie do obrony więc jeśli nie chcemy być obszarem spalonej ziemi, musimy stać się atrakcyjnym pośrednikiem między Europą i Azją. To da się zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   W tej Wielkiej Grze nie jesteśmy nawet pionkami.

   @miahuoe: A kto ma w ogóle coś do powiedzenia po za USA, Chinami i ewentualnie Rosją? Nawet całą UE mają w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kopawdupeswiniom: pracuje w korpo na stsnowisku, ktore wielu ludzi wykańcza psychicznie. Wyscig szczurów, spora odpowiedzialnosc, hierarchia, wieczny spisek, politla. Z mojej pracy lubie tylko to, co w niej specjalistycznie robię i nie jest latwo odizolowac to od reszty ale staram sie i wychodzi mi to nieźle

  •  

   pokaż komentarz

   @krzemas: za przeproszeniem a jakich to sojuszników ma Polska? Węgry czy ... no właśnie.
   Niemcy nie nastawia za nas karku, zrobią z nas strefę buforową najwyżej, Francja nas sprzeda za gaz/ropę czy garść srebrników, UK co najwyżej wesprze nas sprzętem a cała reszta to o kant dupy rozbić.

  •  

   pokaż komentarz

   @miahuoe: w tej grze jesteśmy frotką do podłogi ;)

 •  

  pokaż komentarz

  To trochę harmonogram jednak zawalili

  •  

   pokaż komentarz

   @Omenu: zawalił, bo ludzie wymyślający taką strategię za dużo grali w gry (bez obrazy, sam gram w gry) a za mało siedzieli przed mapami. Już same przestrzenie są olbrzymie. Podbić kraj można, utrzymać względną stabilność trudno. ps. do OPa - jak znaleźć cały film z tej konferencji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Omenu: 12 lat temu w USA było spore parcie na wojnę z Iranem. Pamiętam wtedy nagłówki gazet i myślałem że rzeczywiście coś się zacznie. Jak władzę objął Obama to się uspokoiło na jakiś czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @Omenu: sporo sie tez zmienilo przez te lata. koles jest od republikanow potem byl deokrata obama wiec tutaj juz troche pewnie im namieszal.

   chociaz nie oszukujmy sie, prezydent usa to pewnie tylko marionetka w rekach syjonistow ktorzy rozgrywaja te karty.

   jedna zmienna na tym swiecie jednak jest niezalezna od zydow (bo nawet putinek i rasijka sa na ich kagancu). sa to azjaci (chinole, japonce i inne zolto brazowe ludy azji). oni maja w dupie zydow, holokaust. nie sa naznaczeni przez zachodnie zalznosci wiec maja swoje wlasne cele, wlasne 'elity', wlasny system wiezen, wlasne powiazania rodzinne itp itd. i tak jak jeszcze 100lat temu azja byla rozgrywana przez zachod tak teraz azja wchodzi butem w zachodni swiat. zaczynaja od afryki ale juz sie szykuja aby zdetronizowac hegomona - usa

  •  

   pokaż komentarz

   @Omenu: myślę, że nie spodziewali się, że samolot spadnie ..... wtedy to wystąpienie wyglądało by inaczej

  •  

   pokaż komentarz

   12 lat temu w USA było spore parcie na wojnę z Iranem

   @1realista1: Mniejsze lub większe parcie mają od 1979 r. Więc to żadna nowość. ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Cały "kryzys bliskowschodni" to zwykły teatr na potrzeby polityki wewnętrznej USA i Iranu

  Jest takie powiedzenie, że każdy prezydent USA musi mieć swoją wojnę. Donald Trump to biznesmen, któremu niespecjalnie na takich otwartych konfliktach zależy. Woli zapewniać Ameryce największą potęgę gospodarczą w historii, niż wywoływać awantury na innych kontynentach. Zaczyna się jednak kampania do tegorocznych wyborów prezydenckich, więc trzeba wyborcom udowodnić, że armia USA jest najlepsza i God bless America.

  Odpalił więc ważnego irańskiego generała podejrzewanego o terroryzm, co wywołało zaraz obawy, czy aby na świecie nie dojdzie za chwilę do wybuchu trzeciej wojny światowej. Ameryka zareagowała jak na jej potęgę przystało. Konkretnie, od razu do piachu, bez dzielenia włosa na czworo.

  Iran musiał odpowiedzieć ze względu na bardzo silne antyamerykańskie nastroje w tym kraju. Chociaż to reżim biorąc pod uwagę standardy europejskie, to jednak Iran sam siebie nazywa się krajem demokratycznym, a tamtejsze wybory dają możliwość dojścia do władzy przedstawicielom różnych nurtów politycznych, od reformatorów po konserwatystów. Owe antyamerykańskie nastroje trzeba w takiej sytuacji zagospodarować z punktu widzenia interesu politycznego, dlatego Iran zdecydował się na odwet.

  Ale ponieważ armia irańska do nowoczesnych nie należy i z amerykańską nie startnie, to zdecydowali się zbombardować rakietami latryny w amerykańskich bazach. Swoim ludziom powiedzieli, że w nalotach zginęło 80 niewiernych co kosztuje więcej niż jeden generał, więc pasuje. A że wcześniej wyłączyli internet to wielu Irańczyków jest przekonanych, że to prawda.

  Donald Trump zorganizował dziś konferencję na której nic nie powiedział, a już na pewno czegoś o jakichkolwiek dalszych działaniach odwetowych. Generalnie wszyscy robią groźne miny, ale są zadowoleni z przebiegu sytuacji i o to chodziło.

  To też powód do zadowolenia dla nas, bo pokazuje, że żyjemy w wyjątkowych czasach, w których nie grożą nam globalne konflikty czy jakakolwiek wojna światowa. Świat już dość się nawojował. W erze globalizacji każdy kręci swoje lody odstawiając teatr, a nie wysyłając na śmierć tysiące młodych chłopców. I bardzo dobrze!

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Donald Trump zorganizował dziś konferencję na której nic nie powiedział

   @alberto81: to akurat nic nie znaczy. Dziwne żeby ostrzegał swojego wroga co dalej planuje.

  •  
   najpierw_wynik

   +6

   pokaż komentarz

   @alberto81: teatr to każdy ma swój, jak widać. czytam takie wpisy do

   Donald Trump to biznesmen, któremu niespecjalnie na takich otwartych konfliktach zależy.

   i już wiem, że to copy-paste prosto od pr'owców. wyuczony, czy kopiowany - nie ważne.
   jak można analizować politykę mocarstwa przez pryzmat kreowanych na pokaz cech charakteru aktora. Przeciez prywatnie on może być najlepszym inżynierem albo poetą, ale jako prezydent jest elementem sceny.
   taka technologia, taki dostęp do wiedzy ale zapomnijmy na chwilę o analizach statystycznych i subtelnych elementach gry medialno-propagandowej i sprowadźmy wszystko do małpich cech, które łatwiej nam zrozumieć i które sprawiają, że cały teatrzyk ogląda się nam dużo lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Donald Trump to biznesmen, któremu niespecjalnie na takich otwartych konfliktach zależy. Woli zapewniać Ameryce największą potęgę gospodarczą w historii, niż wywoływać awantury na innych kontynentach

   @alberto81:
   xDDDDDDD

   Trump to przedstawiciel establishmentu, który ma w dupie potęgę gospodarcza USA, on tam zapewnia tax benefity kolegom, obywateli ma w dupie. Dla niego bogaci mają być jeszcze bogatsi a on jest na ego tripie.

   Wy ciągle myślicie, że Donek jest jakiś inteligentny, ale jest na serio trochę tępawy i jest tylko pionkiem różnych lobby.
   Wystarczy chwila w necie, zobaczyć co on wygaduje na konferencjach, żeby widzieć, że to jest typowy narcyz.

   Do bogactwa sam nie doszedł, jego ojciec mu fortunę zostawił i jeszcze pomógł się z Wietnamu wymigać 5 razy.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: A Ty naprawdzę myślisz że różne grupy interesów, specsłużby, doradcy... pozwolili do władzy dojść idiocie i nikt nie kwestionowałby tego, że robi ze świata piaskownice

 •  

  pokaż komentarz

  "to jest notatka opisująca ,że przejmiemy 7 państw w przeciągu 5 lat.
  Zaczynając od Iraku przez Syrię, Liban, Libię, Somalie ,Sudan kończąc na Iranie"
  Minęło 19 lat nie przejęli żadnego państwa XD

 •  

  pokaż komentarz

  USA rozpieprzyli porządek na bliskim wschodzie po to żeby uchodźcy osłabili UE zyskując tym samym przewagę.