•  

  pokaż komentarz

  Jestem naprawdę ok za interpretacja artystów filmowych na temat życia Jezusa. Dlaczego jednak nie doczekałem się absolutnie niczego o Mohamedzie? Naprawdę chciałbym zobaczyc w tak budzetowanej produkcji. Scena forsowania w 9 letnia dziewczynkę powinna być realistyczna. Jej przyjemność w skali Gamę of Trones. ..,w namiocie na pustyni.

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: Uuuuuuuuu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Waść na niebezpieczne grunty wkraczasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: jeszcze zanim nauczysz się pisać po polsku, możesz obejrzeć film, który komentujesz. Nie ma tam co prawda mowy o Mahomecie, ale został wspomniany jego szef, Allah.

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: W South Park próbowali to się obsrali na rzadko jak im zaczęli grozić. Tak swoją drogą czy można gdzieś legalnie obejrzeć odcinki South Park z Mahometem?

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego jednak nie doczekałem się absolutnie niczego o Mohamedzie?

   @takitamtam: Bo większość odbiorców Netfliksa wywodzi się z chrześcijańskiego kręgu kulturowego i śmianie się z Jezusa traktuje się jako auto-satyrę.

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: "Szołruranerka" Wiedźmina intensywnie przypominała, że produkcję realizują dla 190 krajów, a netflix intensywnie promuje różnorodność kulturową, więc faktycznie brakuje solidnych produkcji o Mahomecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @apo: Ta showrunnerka może mówić sobie co chce i sama określać swój target. Fakty są jednak takie, że to ludzie głównie z chrześcijańskich lub byłych chrześcijańskich kultur oglądają Netflixa: https://www.comparitech.com/tv-streaming/netflix-subscribers/

   Pierwszy niechrześcijański kraj to będzie Tajwan, który ma dwa razy mniej subskrybentów niż Polska ¯\_(ツ)_/¯

   A muzułmańskich krajów w ogóle w tym topie nie widać, najbliżej jest Turcja z 300k subskrybentów (prawie siedem razy mniej niż Polska)

   źródło: Screen Shot 2020-01-09 at 09.51.56.png

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @ChochlikLucek: zapytaj wujka banned south park czy cos w tym stylu. Jezeli dobrze pamietam to byly odcinik 200 i 201

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: Za duże uproszczenie, w wielu z tych krajów masz wyznawców islamu, więc i dla nich powinna być historia Mahometa, tak samo nie powinno się ograniczać kultury do jednej religii czy grupy społecznej. Anime jest na Netflixie, a populacja Japończyków jest marginalna poza ich krajem ;)

   W samym USA islam wyznaje ponad 3,45mln ludzi.
   UK: 4.4 mln.
   To więcej niż widzów w Polsce. Obskocz jeszcze Szwecję, Niemcy, itd. Przy tak dużej liczbie imigrantów przydałby się im Netflix prezentujących ich kulturę.
   Zupełnie nie rozumiem dlaczego tak się bronisz przed adaptacjami historii Mahometa, to byłoby piękne dzieło. [:

   Zresztą idąc Twoim tokiem rozumowania, to populacja osób homoseksualnych jest tak znikoma, że Netflix nie powinien w ogóle prezentować niczego w tym temacie. Także bądź bardziej tolerancyjny i otwarty na inne kultury i ich historię.

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: To są jakieś legitne info z tymi prawie 2 mln użytkowników w Polsce? U nas według badań oglądalności niby jest ok. 900 tys.

  •  

   pokaż komentarz

   Za duże uproszczenie, w wielu z tych krajów masz wyznawców islamu

   @apo: 10-20% wyznawców islamu vs 60%+ chrześcijan. To jest zdecydowana mniejszość

   więc i dla nich powinna być historia Mahometa,

   @apo: No to zrób i sprzedaj :). Chrześcijanie chyba mniej spinają dupę o satyry swojej religii niż muzułmanie, jest ich średnio 6 razy więcej w krajach z największą ilością subskrybentów, więc o wiele łatwiej sprzedać taki produkt na Netflixie. Natomiast satyrę Mahometa mało osób kupi - dla muzułmanów, których jest mniejszość, temat będzie bluźnierczy (ich teologia w ogóle explicite zakazuje rysowania podobizny Mahometa). Pomijając też fakt, że to będzie przypadek, gdy akurat chrześcijanie śmieją się z Mahometa, więc to będzie turbo-słabe.

   Zresztą idąc Twoim tokiem rozumowania, to populacja osób homoseksualnych jest tak znikoma, że Netflix nie powinien w ogóle prezentować niczego w tym temacie.

   @apo: Nie, dlaczego? Mówimy o satyrze z religii przez firmy złożone głównie z post-chrześcijan (ludzi wychowanych w chrześcijańskiej kulturze). Kręcenie beki z chrześcijaństwa jest wtedy logiczne, bo zbijamy się z części naszej kultury. Kręcenie beki z islamu jest też ok, jeśli to muzułmanie będą chcieć kręcić bekę z Mahometa.

   Kręcenie beki na siłę z islamu jest trochę słabe imho, jak chcesz przykłay to polecam https://www.reddit.com/r/TheRightCantMeme/. W sensie wrzucanie na siłę "k!%!A ŚMIEJO SIĘ Z JEZUSKA CZEMU NIKT NIE ZROBI SERIALU O MAHOMECIE, REEEEE" jest słabe. Za to jak ktoś zrobi dobrą satyrę to spoko

   @kwmaster tak, to jest z raportu Netflixa

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: Nadal chrześcijan jest zdecydowanie więcej niż post chrześcijan, kręcenie beki jest możliwe tylko dlatego, że oni nie zamordują autorów i to jest jedyny argument. Pozostałe to smoke & mirrors.
   Islam ma o wiele więcej dobrego materiału od kręcenia beki czy też krytyki i każdy powinien móc to robić, nie tylko byli wyznawcy tej religii, ale jak jest religia która gejów chce mordować tak samo jak apostatów - i co więcej to robi - to wszyscy boją się wychylać.

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: gdy żona mahomeda miala siedem lat wkładał jej penisa miedzy uda to jest tak zwany stosunek udowy. Więc film czy serial powinien zadowolić wszystkich lewaków.

  •  

   pokaż komentarz

   kręcenie beki jest możliwe tylko dlatego, że oni nie zamordują autorów i to jest jedyny argument.

   @apo: A czemu to jest jedyny argument?

   Obserwuję prywatnie takie strony jak np. https://www.facebook.com/CatholicMemebase/ i tam katolicy z USA kręcą bekę z własnej religii. Ktoś też ogląda takie filmy jak Żywot Briana, prawda? :)

   Z tym mordowaniem niewiernych przez muzułmanów to lekkie p#?@#$%enie. Jak pisałem, muzułamnie o wiele rzadziej (jeśli w ogóle) tolerują i oglądają satyry własnej religii. Żyjemy w kapitalizmie, więc sens robienia praktycznie czegokolwiek to zysk. Z robienia filmu o Mahomecie, który nikogo nie śmieszy bo mniejszość reprezentuje ten konkretnie krąg kulturalny, nikt się nie wzbogaci - a gównoburze, którą rozpętają (btw chrześcijanie też wojują z takimi filmami) urażeni będą przynosiły większą stratę niż zysk z filmu.

   Islam ma o wiele więcej dobrego materiału od kręcenia beki

   @apo: Dla zachodniego widza? Nie bardzo. Większość osób z naszej kultury nie wyłapie nic z takiej satyry.

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: Dobrze że Polacy nie mają broni i mogą tylko pomarudzic w necie. A film chetnie obejrze bo nie lubię Jezusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: Przy okazji przydałby się film o rabinach pedofilach co obciągają niemowlakom, zarażają opryszczką, a przy okazji o gwiazdach Hollywood żydowskiego pochodzenia z których większość to pedofile i dewianci. Mieli by pole do popisu, przy okazji serial/film by był na faktach w przeciwieństwie do tego chłamu.

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: No jak to, przecież Francja to kultura muzułmańska w 10%

  •  

   pokaż komentarz

   Super by na plakat pasowało jak by powstał film o żydowskiej kulturze:

   źródło: hqdefault.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @PierroLeone: A w Brazylii, gdzie powstała ta satyra o Jezusie, to jest ich nawet 1% (35 tysięcy osób). Praktycznie pieniądze leżą na ulicy dla rynku satyry o Mahomecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: Bo chrzescijanie to chlopcy do bicia. A ze tego typu dzajsy tworza p$!@eczki to boja sie ze Muzumanie moga sie zezloscic.

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: było głośno kilka lat temu. Zrobili prześmiewczy film o mahomecie pedofilu. Byli zmuszeni do usunięcia go, a sami dostawali pogróżki od islamistów

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: > Dla zachodniego widza? Nie bardzo. Większość osób z naszej kultury nie wyłapie nic z takiej satyry.

   Ludzie są dobrze zaznajomieni z tą kultura, bez problemu wyłapią. Istnieje też humor bardziej uniwersalny. Myślę, że spokojnie Jezusa geja mógłby zastąpić Mahomet. Nie zgodzę się co do zysku ale zgodzę się co do strat.

   Z tym mordowaniem niewiernych przez muzułmanów to lekkie pierdolenie.

   Chyba mocno przespałeś ostatnie lata jeżeli to lekkie p$?%???enie, poza tym apostazja i kary są w systemach prawnych więc jak najbardziej realne.

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: Skąd takie dziwne założenie, że satyrę o Mahomecie obejrzą tylko muzułmanie? Ja bym obejrzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: Przy okazji jeden z najpopularniejszych komików w ich kręgach kultorowych to Jeff Dunham i jego kukiełka Ahmeda, martwego terrorysty. Dlatego argument zakładający, że tylko muzułmanie mogliby się śmiać ze swojego humoru jak i to, że aż tak się nie śmieją, jest słaby.

   Za to strach i poprawność politycza Netflixa to bardziej realne motywacje.
   ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie są dobrze zaznajomieni z tą kultura

   @apo: Nie są. Jak nazywała się pierwsza żona Mahometa? Kiedy Mahomet udał się z pielgrzymką? W jakich okolicznościach objawił mu się Allah?

   Ludzie gówno wiedzą o tej kulturze / religii.

   Skąd takie dziwne założenie, że satyrę o Mahomecie obejrzą tylko muzułmanie?

   @PierroLeone: Bo głównie obejrzą tę satyrę ludzie, którzy będą ją rozumieć. Każda produkcja będzie przygotowana pod potencjalnego widza, więc skoro chcesz wypuścić satyrę na temat islamu, to w sumie i tak nikt jej nie zrozumie jeśli będzie dobra, lub będzie turbo-słaba (w stylu prawicowych memów) byś ją zrozumiał.

   : Przy okazji jeden z najpopularniejszych komików w ich kręgach kultorowych to Jeff Dunham i jego kukiełka Ahmeda,

   @apo: Tak, z tym, że on nie śmieje się z Mahometa, prawda? Jeff Dunham robi show skierowany do Amerykanów, którzy srali w gacie po 9/11. To nie jest nawet satyra islamu, tylko satyra religijnych terrorystów.

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny: ok tylko to by tłumaczyło mniej filmów z Mahometem a nie ich praktycznie całkowity brak, co więcej Mojżesz jest już częścią chrześcijaństwa a jakoś też po nim się nie jeźdz bo uuuuu
   Co do Żywotu Brajana - to w zasadzie jest raczej beka z wierzących i tamtych czasów a nie z samej religii - zauważ że nawet się oberwało facetom którzy się utożsamiają jako kobieta.
   Z resztą generalnie moim zdaniem temat ciężki w dyskusji bo każdy ma inne odczucie, co więcej nigdy nie jesteś pewien czy dzieło to tylko parodia która się wydaje obrazoburstwem czy obrazoburstwo które autor zasłania wolnością twórczości.

  •  

   pokaż komentarz

   co więcej Mojżesz jest już częścią chrześcijaństwa a jakoś też po nim się nie jeźdz bo uuuuu

   @ostatni_lantianin: Wait, serio? Jestem prawie pewien, że widziałem jakiś film Monty Pythona na temat Mojżesza. Pamiętam też naszą rodzimą produkcję (w załączniku)

   Co do Żywotu Brajana - to w zasadzie jest raczej beka z wierzących i tamtych czasów a nie z samej religii

   @ostatni_lantianin: Konkretnie to beka z wszystkich mesjańskich religii, pokazany sam absurd wyboru "właściwego mesjasza", gdzie w tych czasach faktycznie było kilka typów. To akurat bardzo sprytna satyra ;). Wstawka o facecie co chciał zostać kobietą, a właściwie to wstawka rewolucyjnego kółka dyskusyjnego też jest spoko, ale to raczej dygresja.

   Z resztą generalnie moim zdaniem temat ciężki w dyskusji bo każdy ma inne odczucie, co więcej nigdy nie jesteś pewien czy dzieło to tylko parodia która się wydaje obrazoburstwem czy obrazoburstwo które autor zasłania wolnością twórczości.

   @ostatni_lantianin: Spoko, ale my rozumiemy tę satyrę (która jest bardzo inteligentna) bo znamy po prostu chrześcijaństwo. Islamu nikt nie zna w naszym kręgu kulturowym, ale też mi się wydaje, że nikt nie ma motywacji by robić taką satyrę.

   Bo w sumie my przez wieki żyliśmy w absurdach Kościoła Katolickiego, w chrześcijańskich wojnach religijnych dosłownie "o przecinek w zdaniu" i cały ten kontekst tego cyrku poznajemy w szkołach. Natomiast gówno wiemy o takich muzułmańskich absurdach, bo po prostu nie ma u nas muzułmanów lub jest ich mniejszość.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @johny-kalesonny:

   Wait, serio? Jestem prawie pewien, że widziałem jakiś film Monty Pythona na temat Mojżesza.
   tylko jak znam życie to ten sam poziom co Żywot Brajana a nie jakieś gówno w którym Mojżesz jest pedofilem, alkoholikiem czy złodziejem. Nie mam nic przeciw wyśmiewaniu logicznej sprzeczności religii czy jej absurdalnych założeń, ale robinie ze świętego zwykłej k$%@y tylko po to żeby rzucać żarty o burdelu jest zwyczajnie słabe.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mam nic przeciw wyśmiewaniu logicznej sprzeczności religii czy jej absurdalnych założeń, ale robinie ze świętego zwykłej k!%%y tylko po to żeby rzucać żarty o burdelu jest zwyczajnie słabe.

   @ostatni_lantianin: Zgadzam się

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: w sumie można podpiać to pod dyskryminację( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dlaczego tylko Jezus musial byc gejem ?
   Powinni zrobic kolejny sezon o transie Machomecie
   Trzeci sezon o problemach z płcią Buddy
   Czwarty o pociagu do wiewiórek u Rabinów z Etiopii itd
   Gdzie jest różnorodność ja sie pytam ??! Winycj kolorowego ?! Dlaczego tylko bialy Jezus
   To bylby artyzm a tak uczepili sie jednej religii

  •  

   pokaż komentarz

   turbo-słaba (w stylu prawicowych memów) byś ją zrozumiał.
   @johny-kalesonny: Widzę już próbujemy obrażać i generalizować. Co jest zabawne, bo bronisz bardzo niskich lotów humoru opierającego się na dennych żartach. Przy tym te prawicowe memy to szczyt osiągnięć kultury.
   Typowe lewackie p??@#%?enie, druga strona musi być prawicowcem, debilem, musi być głupsza. Ten bełkot jest tak nielogiczny, że aż boli.

   @johny-kalesonny:

   Tak, z tym, że on nie śmieje się z Mahometa, prawda? Jeff Dunham robi show skierowany do Amerykanów, którzy srali w gacie po 9/11. To nie jest nawet satyra islamu, tylko satyra religijnych terrorystów.
   To jest satyra na muzułmańskich fanatyków religijnych, podstawy ich wiary (np. 72 dziewice). Imię Ahmed i tematyka 9/11 powinni Ci dać jakieś minimalne wskazówki, żeby tak nie wykręcać faktów, ale robisz to celowo.

   I jak widać to był bardzo uniwersalny humor który trafił do większości kultur bez problemu. To jest tylko dowód, że jak najbardziej można stworzyć coś co nie wymaga znajomości każdej sury na pamięć.

  •  

   pokaż komentarz

   Co jest zabawne, bo bronisz bardzo niskich lotów humoru opierającego się na dennych żartach.

   @apo: Przeciwnie - właśnie nimi gardzę i nie chcę, by ich było więcej, bo ktoś się spina o tak absurdalną rzecz, że o Mahomecie nie ma dennych żartów.

   podstawy ich wiary (np. 72 dziewice)

   @apo: To nie są ich podstawy wiary. Właściwie w tym skeczu jest tylko amerykańśkie wyobrażenie jak wygląda religijny terrorysta. Nie ma żadnej puenty jak np w skeczach Monthy Pythona, że jakaś religia jest absurdalna i kompletnie bez sensu, jest zbijanie się z terroryzmu.

   To jest tylko dowód, że jak najbardziej można stworzyć coś co nie wymaga znajomości każdej sury na pamięć.

   @apo: Stwórz, droga wolna. Ja Ci tylko wytłumaczyłem czemu tego nikt nie robi (brak zysku / odbiorców).

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: już tłumaczę: różnica polega na tym, że ból dupy katolików o obrażanie Jezusa jest zabawny a ból dupy muzułmanów o obrażanie Mohameda jest niebezpieczny (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @takitamtam: Naprawdę nie rozumiesz dlaczego? Chciałbyś, żeby chrześcijanie zachowywali się jak dzikusy z pustyni?

  •  

   pokaż komentarz

   Pierwszy niechrześcijański kraj to będzie Tajwan, który ma dwa razy mniej subskrybentów niż Polska ¯_(ツ)_/¯

   @johny-kalesonny: Wyżej są Indie, które mają tyle samo co PL

 •  

  pokaż komentarz

  Kek to samo próbowali 40 lat temu jak z Jezusa darł łacha Monty Python.
  Religianci nigdy się nie nauczą.

  źródło: montypython.com

 •  

  pokaż komentarz

  Skąd wiadomo, że nie był "pederastą"?

 •  

  pokaż komentarz

  Ej powiedzcie im żeby się z Jezusa nie śmiali, bo przecież był żydem.

 •  

  pokaż komentarz

  Zaznaczę, że nie jestem starym dewotem, katolikiem jestem jak to się ładnie mówi nie praktykującym, tylko na piśmie (mnie to wystarcza). Większość nas wierzy w jakieś bóstwo jedni w pieniądz drudzy w coś innego dla przykładu niech będzie "kościół latającego potwora spaghetti". Mam taką zasadę i zdanie, że nie należy wyśmiewać czy profanować wiary innych. Osobiście takie zachowania mnie wk.rwiają i uważam ludzi którzy dopuszczają się takich zachowań za niedouczonych matołów i debili. Każdy niech sobie siedzi we własnym bagienku.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrChivas: i takiego bordo Mireczku to ja szanuje, ktoś w coś wierzy niech se wierzy, na mikro jest wysyp ludzi którzy wyśmiewają Katolików i Papieża Polaka - i ja do dziś nie rozumiem jak się można śmiać :(

  •  

   pokaż komentarz

   @mrChivas: aż się wzruszyłem. Niestety nie wszyscy szanują innych. Egoizm zabójcą miłości i szacunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrChivas: Akurat wyśmiewać moim zdaniem można - tylko należy mieć wyczucie. Wojna to też poważna sprawa a masz wiele filmów/seriali komediowych o które weterani bólu dupy nie mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomeq: Jestem na tyle doświadczony historią i współczesnością, nie jestem też naiwny i wiem że są to pobożne życzenia co do ogółu. Co do mojej osoby staram stosować tą zasadę, choć zdarza mi się komentować różne sytuacje dotyczące kościoła i wiary (uważam to za naturalne odruchy). Nigdy natomiast nie popadam w skrajność obrażając czyjeś uczucia religijne.

  •  

   pokaż komentarz

   Większość nas wierzy w jakieś bóstwo jedni w pieniądz

   nie należy wyśmiewać czy profanować wiary innych

   @mrChivas: czyli antyszczepionkowców ani płaskoziemców nie można wyśmiewać.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrChivas: W końcu jakiś komentarz, pod którym można się spokojnie podpisać.
   Nie ważne, kto w co wierzy - miejmy do siebie choć trochę szacunku!

  •  

   pokaż komentarz

   @mrChivas: a mnie śmieszy wiele rzeczy w katolicyzmie. To ze mnie bawią a kogoś może to urazić nie sprawia ze te rzeczy są mniej śmieszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @mrChivas: Dokładnie w tym problem - w hipokryzji. Szczególnie kłuje to w oczy w dzisiejszej rzeczywistości, gdy ktoś chce nam wpajać, że inne kultury/wierzenia należy szanować.
   Ale jeśli chrześcijanie poczują się w jakiś sposób urażeni, to przeważnie się to bagatelizuje. I wcale nie chodzi o to, że mnie powstanie tej parodii jakoś szczególnie boli - w końcu nie muszę jej ani oglądać, ani w ogóle nawet myśleć na ten temat. Chodzi po prostu o brak konsekwencji.

  •  

   pokaż komentarz

   czyli antyszczepionkowców ani płaskoziemców nie można wyśmiewać.

   @siepan: Antyszczepionkowców należy gonić/uświadamiać że ważne jest zdrowie a nie kwestia mody. Co do płaskoziemców to nie wiem, lubię teorie spiskowe, ale bez przesady.

  •  

   pokaż komentarz

   Mam taką zasadę i zdanie, że nie należy wyśmiewać czy profanować wiary innych.

   @mrChivas: Ale Ty sobie zdajesz sprawę, że chrześcijaństwo wyśmiewają przede wszystkim chrześcijanie i ludzie wychowujący się w społeczeństwach chrześcijańskich? Bronisz ludziom wyśmiać własną wiarę i kulturę gdy dostrzegą jej absurdalność?

  •  

   pokaż komentarz

   Bronisz ludziom wyśmiać własną wiarę i kulturę gdy dostrzegą jej absurdalność?

   @puszkapandory: Niczego nikomu nie bronię, powiem więcej róbta co chceta.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale Ty sobie zdajesz sprawę, że chrześcijaństwo wyśmiewają przede wszystkim chrześcijanie...

   @puszkapandory: Można to gdzieś sprawdzić, że ten i ten wyśmiewający to chrześcijanie?

   ... i ludzie wychowujący się w społeczeństwach chrześcijańskich?

   Ludzie wychowujący się w społeczeństwach chrześcijańskich i chrześcijanie to nie to samo. Można zostać wychowanym w społeczności chrześcijańskiej i być ateistą.

  •  

   pokaż komentarz

   i być ateistą

   @Xagog: Czyli byłym chrześcijaninem. Jakkolwiek kościół ma chyba inne zdanie i deklarowana wiara czy niewiara mało ma wspólnego z kwalifikacją chrześcijanina biorąc pod uwagę, że prawie nikt nie dokonuje aktu apostazji i figuruje w aktach jako ochrzczony.

   Można to gdzieś sprawdzić, że ten i ten wyśmiewający to chrześcijanie?
   Zrób ankietę w wątkach wyśmiewających chrześcijaństwo z pytaniem o chrzest.

  •  

   pokaż komentarz

   Zrób ankietę w wątkach wyśmiewających chrześcijaństwo z pytaniem o chrzest.

   @puszkapandory: Jasne, sam sobie będę udowadniał prawdziwość Twoich twierdzeń, nie mam nic lepszego do roboty. Co to w ogóle za dowód? Osoby, które na wykopie wyśmiewają chrześcijaństwo i nazywają siebie chrześcijanami mają być dowodem na to, że to głównie chrześcijanie w sensie ogólnym wyśmiewają własną religię?

   prawie nikt nie dokonuje aktu apostazji i figuruje w aktach jako ochrzczony.

   Co nie czyni z niego chrześcijanina, co najwyżej kogoś, kto przynależy do kościoła katolickiego. Jak ktoś raz w życiu wszedł w konflikt z prawem, ale się ogarnął i już tego nie robi, to też jest cały czas kryminalistą, bo figuruje w aktach policyjnych?

  •  

   pokaż komentarz

   Co nie czyni z niego chrześcijanina, co najwyżej kogoś, kto przynależy do kościoła katolickiego

   @Xagog: To pasuje do większości Polaków jak się im przyjrzeć. Ale niech Ci będzie, doprecyzuje. Chrześcijaństwo wyśmiewają byli chrześcijanie i osoby, którym próbowano je wcisnąć. Nie potrzebuje dowodów na mokrość wody, wiem to z autopsji.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale niech Ci będzie, doprecyzuje. Chrześcijaństwo wyśmiewają byli chrześcijanie i osoby, którym próbowano je wcisnąć.

   @puszkapandory: No widzisz, czyli jednak nie chrześcijanie.
   "Chrześcijaństwo wyśmiewają przede wszystkim chrześcijanie" i "chrześcijaństwo wyśmiewają byli chrześcijanie i osoby, którym próbowano je wcisnąć" - te dwa stwierdzenia mają całkiem inne znaczenia i o to mi głównie chodziło.

1 2 3 4 5 6 7 ... 21 22 następna