•  

  pokaż komentarz

  @astri Czy Owsiak jest jednostką skarbu państwa???? Pytam się chamie? Jeżeli to prywatna osoba/firma to jakim prawem chcesz to rozliczać? Jak uważasz że nie wydaje na sprzęt pieniędzy ze zbiórek to nie dawaj na to pieniędzy i sam załóż fundację. Curwa że też w Polsce wszytko musi być albo państwowe albo żadne. A jak się komuś coś udało to "idziem na niego z widłami"

  W Stanach taki Owsiak robiłby jeszcze prelekcje i wydawał książki jak robić takie biznesy...W Polsce zgnoić człowieka który wyszedł poza szary nędzny tłum któremu się nic nie chce.

 •  

  pokaż komentarz

  Ważną zasadą w działaniu stowarzyszeń i fundacji jest trzymanie się zapisów statutu.
  Dotyczy to m.in. tego, w jakich obszarach działa organizacja, czyli zdefiniowane są jej „działania statutowe”.
  Jeśli w statucie jest zapisane, że organizacja prowadzi działania w zakresie sportu, nie może podejmować działań w zakresie ochrony zabytków, nawet jeśli pozyska osobę o takich kompetencjach.
  Innym przykładem jest zapis dotyczący majątku: jeśli organizacja nie ma zapisów dotyczących możliwości pozyskiwania środków z działalności odpłatnej, nie może jej prowadzić.


  Dziękujędowidzenja koniec tematu.

  Dlatego takiemu wospowi potrzebny złoty melon, czyli podmiot zewnętrzny, który zajmie się (jako podwykonawca) działaniami pozastatutowymi.

  Zakop, sensacja z dupy i na dodatek TVP.

 •  

  pokaż komentarz

  fajna szczujnia. Nie lubię Owsiaka, ale za takie wysrywy zakop

 •  

  pokaż komentarz

  I chuj, że TVP Info, nagonka i ten hejter Kurka, prawda jest taka, że

  Złoty Melon otrzymuje pieniądze od Fundacji WOŚP, rocznie to kilka milionów złotych na organizację „finałów” WOŚP i drugie tyle na „Przystanki Woodstock”. Firma jednak sama niczego nie organizuje, a zleca usługi innym podmiotom, głównymi wykonawcami są zaś firmy powiązane z rodziną Owsiaka.

  piękny mechanizm, niby wszystko OK, bo podwykonawcy itp. ale z wielką pompą przez tyle lat z pomocą budżetu Polaków