•  

  pokaż komentarz

  Jakbym był człowiekiem z układu to też bym robił wszystko, żeby mi ciepłego k#!#idołka nie rozwalili.

 •  

  pokaż komentarz

  w tym temacie spodobał mi się komentarz na twitterze:
  "Marsz Tysiąca Tóg powinien mieć przebieg zgodny z praktyką:
  - na pierwszym skrzyżowaniu powołanie biegłego
  - odroczenie marszu o 5 miesięcy
  - później znowu 100 metrów i odroczenie z powodu nieodebrania awizo o trasie
  - za 3 lata akurat dojdą, choć później apelacja i od nowa"

 •  

  pokaż komentarz

  Lepsza kasta oszustów i kłamców....

  •  

   pokaż komentarz

   @Fred0210: Kasta która pod pretekstem walki o wolne sądy i demokrację broni własnej bezkarności, byle jakiego orzecznictwa i przewlekłości postępowań. Kasta która aktywnie uczestniczy w podważaniu prawa do niezbędnych reform wymiaru sprawiedliwości jakich oczekuje większość społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Totalna hipokryzja sędziów. Jakie stanowisko miał KRS w 2009 roku? Jakby nieco inne.( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Stanowisko KRS przypomniał wczoraj wiceminister Marcin Warchoł, które wydano w związku z organizowanymi wtedy przez sędziów akcjami protestacyjnymi. Polegały one na wyznaczaniu „dni bez wokandy” oraz wzywaniu do solidarnego wstrzymywania się przez sędziów od udziału w pracach komisji wyborczych.

   Taka działalność publiczna nie służy dobru wymiaru sprawiedliwości i w istocie obraca się przeciwko społeczeństwu, wbrew deklaracjom składanym przez podejmujących ją sędziów

   — zwraca w tym stanowisku uwagę KRS.

   Apelowanie do sędziów o aktywny udział w tych akcjach protestacyjnych i podejmowanie działań zachęcających ich do tego, a przede wszystkim stwarzanie środowiskowej presji, może stanowić zagrożenie dla niezależności sądów i niezawisłości sędziów

   — czytamy w dokumencie z 2009 r.

   KRS wskazywała przy tym wówczas, że „prowadzone działania mogą również nasuwać podejrzenie, że akcje protestacyjne ze względu na sposób i formę protestu stanowią obejście zakazu przynależności sędziego do związku zawodowego i zakazu prowadzenia strajku”.

   https://wpolityce.pl/m/polityka/481626-prezydent-przypomnial-krytyczne-stanowisko-krs-ws-sedziow

  •  

   pokaż komentarz

   @Edek_Niemiec: Kasta która poza obroną swoich przywilejów pomimo mienienia się nadzwyczajną nie ma społeczeństwu niczego do zaproponowania co mogłoby chociaż trochę poprawić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: przecież to nie ta "kasta" spowodowała obecny wzrost długości postępowań, tylko rządy PiS na spółkę z partyjnym Prezydentem:

   Obecna Krajowa Rada Sądownictwa przedstawiła prezydentowi 88 kandydatów na stanowiska w sądach powszechnych i administracyjnych. Na razie orzeka spośród nich tylko 19.

   Liczba ta szokuje, zwłaszcza gdy zestawi się ją z danymi z lat poprzednich. W 2017 r. mieliśmy bowiem 140 sędziowskich nominacji, a rok wcześniej aż 475. Tymczasem środowisko sędziowskie o tym, że istnieje pilna potrzeba zapełnienia kilkuset wakatów, alarmuje od wielu miesięcy. Bez tego sądownictwo zamiast działać jak dobrze naoliwiony mechanizm, zacina się. Co dziwne, chodzi również o nominacje nowej Krajowej Rady Sądownictwa, obsadzonej przecież przez PiS. Na razie nominacje zostały wręczone zaledwie 19 spośród 88 wytypowanych kandydatów przez obecną KRS.

   – Odkąd PiS przejął władzę, i to wynika z oficjalnych danych ministerialnych, czas trwania postępowań się wydłuża – potwierdza Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Podkreśla, że dwa–trzy lata temu w jego wydziale rozprawy wyznaczane były co trzy miesiące, obecnie zaś nie częściej niż co pół roku.

   – Dla obywatela to mordęga. Czeka na rozstrzygnięcie sprawy dwa razy dłużej – kwituje Markiewicz. I przekonuje, że za obecny stan odpowiedzialni są rządzący, w tym prezydent.

   Na rozpatrzenie czeka również 60 wniosków dotyczących asesorów sądowych, którzy także będą orzekać.

   Prezydent powołuje coraz mniej

   30 sierpnia zeszłego roku trafiły do Pałacu Prezydenckiego pierwsze prawomocne uchwały obecnej Krajowej Rady Sądownictwa zawierające wnioski o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu powszechnego lub administracyjnego. Łącznie było ich 55. Tymczasem w pałacu odbyła się na razie tylko jedna uroczystość, podczas której wręczane były nominacje osobom wskazanym przez nową radę. Było to na początku listopada zeszłego roku.
   Potrzeba rąk do pracy


   Sytuacja kadrowa w sądach nie jest najlepsza (patrz: grafika). To efekt nieogłaszania przez długi czas konkursów przez ministra sprawiedliwości oraz perturbacji związanych z wygaszaniem kadencji poprzednich członków KRS i procedurą wyboru nowych przez Sejm. Tak więc w tej chwili każda para rąk do pracy jest na wagę złota.

   – Czym innym jest sytuacja, kiedy w sądach kilkaset etatów pozostaje nieobsadzonych przez kilka miesięcy, a inna, gdy taki stan utrzymuje się przez niemal trzy lata. W tym drugim przypadku system po prostu staje się niewydolny – tłumaczy Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Jak dodaje, nie ma wątpliwości, że winę za to, co się dzieje w sądownictwie, ponoszą rządzący.

   Tymczasem wakujące stanowiska zapełniają się w dość powolnym tempie. Radzie, która działa w obecnym składzie od końca kwietnia zeszłego roku, udało się na razie przedstawić prezydentowi tylko 88 kandydatów na urząd sędziowski.

   – Tempo prac obecnej rady nie jest więc oszałamiające – komentuje Sławomir Pałka, były członek KRS.
   https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1397167,wyroki-i-nominacje-sedziowskie.html

   Także podziękuj za ten burdel swojemu idolowi Ziobrze, Prezydentowi Co Z Kartki Nie Czyta oraz całej partii PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu nie jesteś większością. Może tego nie rozumiesz ale wypowiadać możesz się wyłącznie we własnym imieniu a nie jakiejś mitycznej uciskanej większości. Poza tym to co proponuje PiS to nie żadna reforma. Dziwnym trafem czas rozpatrywania spraw w sądach znacznie wzrósł odkąd te patałachy zaczęły wprowadzać te swoje "reformy".

  •  

   pokaż komentarz

   przecież to nie ta "kasta" spowodowała obecny wzrost długości postępowań

   @pyzdek: Dokładnie ta. Wydłużanie postępowań to jedna z ich form protestu i blokowania reform na które oczekuje większość społeczeństwa a którym to społeczeństwem kasta gardzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: oczywiście, artykuł który przywołałem wygodnie w 100% zignorowałeś, bo ci nie współgrał z partyjnym przekazem, co nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @pyzdek: To ci w togach kompletnie ignorują potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości opowiadając się za utrzymaniem bylejakości w świadczonej przez siebie pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: problem w tym, że to nie jest żadna reforma mająca usprawnić działanie sądownictwa, tylko deforma, której celem jest podpięcie mniej lub bardziej widzialnych sznureczków pod sędziów tak, żeby działali zgodnie z ziobrowskim i partyjnym interesem.

   W dupę sobie wsadź taką reformę!

  •  

   pokaż komentarz

   @pyzdek: ..czyli dobra ta kasta bo ŻADNEGO KOMUCHA nie skazała nawet tych morderców z Wujka. To śędziowie dziś są przechowalnią komuny !

  •  

   pokaż komentarz

   @romani: a jaka jest ich średnia wieku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fred0210
   @janusz_z_czarnolasu
   @Edek_Niemiec
   @pyzdek "kasta" tobslowo symbol - dla pisowskiej propagandy dar z nieba bo wygłoszone przez jednego z sędziów.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwora: Dobrze prawisz

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @pyzdek: ale to w końcu sędziowie są niezależni czy nie? Skoro Ziobro ma odpowiadać za to, że postępowania długo trwają, to chyba jest to sprzeczne z wymaganiem, by się do pracy sądów nie wtrącał. Dla porządku warto przypomnieć, że jeśli chodzi o liczbę sędziów na 1000 mieszkańców, to Polska jest w europejskiej czołówce, więc to nie tak, że sędziów jest za mało (śmiem twierdzić, że jest ich nawet za dużo, tylko troszeczkę się opieprzają w swojej robocie albo jej w ogóle nie potrafią zorganizować).

  •  

   pokaż komentarz

   Kasta która pod pretekstem walki o wolne sądy i demokrację broni własnej bezkarności, byle jakiego orzecznictwa i przewlekłości postępowań.

   @janusz_z_czarnolasu: Bredzisz, cel protestu jest calkiem inny. A co do przewleklosci postepowan - lepiej sprawdz ile spraw przypada na jednego sędziego. Gówno wiesz a jątrzysz.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: przecież to nie ta "kasta" spowodowała obecny wzrost długości postępowań, tylko rządy PiS na spółkę z partyjnym Prezydentem:

   @pyzdek:
   obecny wzrost długości postępowań? chyba dopiero pojawiłeś się w tym kraju?
   Co jak co ale nikt mnie nie przekona że sądy w Polsce zawsze były i są ok, i nawet nie muszę oglądać TVP PIS aby to wiedzieć.
   Jeśli to środowisko przez lata nie potrafiło w jakiś sensowny sposób się samo "oczyścić" z patologi, to jestem pewien że ktoś coś musi z tym zrobić!

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Loża obiektywnych, niezależnych - cudownych Sędziów polskich - Bosze konstytucji miej ich w opiece

   źródło: media.wplm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Kasta która aktywnie uczestniczy w podważaniu prawa do niezbędnych reform wymiaru sprawiedliwości jakich oczekuje większość społeczeństwa.

   @janusz_z_czarnolasu: ale fikoł xD ŻADNA większość NIGDY nie opowiedziała się za tą konkretną reformą!

  •  

   pokaż komentarz

   @Fred0210: Wypuscie mnie Chuj....xD

   źródło: i.ytimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: Sąd Apelacyjny w Krakowie zmniejszył karę pozbawienia wolności Konradowi M. z 6 lat 6 miesięcy do 4 lat 6 miesięcy. Zarzuty aktu oskarżenia dotyczyły handlu ludźmi, sutenerstwa i działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która w latach 2004-2006 zwerbowała blisko 100 kobiet i zmuszała je do pracy we Włoszech i w Grecji w nocnych klubach dla mężczyzn. - TAKA SPRAWIEDLIWOŚĆ - handel ludzmi 4 lata za marysie do 3 lat posiadanie KONSTYTUCJA _WOLNE ŚADY

  •  

   pokaż komentarz

   @pyzdek jeżeli swoim długim wywodem chciałeś coś udowodnić to tylko to że dopiero wczoraj wylazłeś z pod kamienia. Ja aż nazbyt dobrze pamiętam gdy już w latach 90 ludzie mieli te same zarzuty co dziś względem wymiaru sprawiedliwości.
   Przewlekłość sądów to zjawisko powstałe zanim na mapie politycznej pojawiły się partie PO i PiS.
   Winą obydwu partii jest za to fakt, że z polskim wymiarem sprawiedliwości nie zrobiono nic aby poprawić los społeczeństwa.
   A to co mamy teraz to nie jakiś pierdolo#y zamach stanu tylko walka o władzę. Jak opadnie już kurz po tej gówno burzy to o tych ciemnym narodzie każda partia zapomni.
   Dajecie sobą manipulować jak dzieci, dajecie się wciągać w wojenkę o tort. Gwarantuje wam wszystkim pieniaczom i z lewa i prawa, że tortu nie będzie. Dla was będą czekały resztki pod pańskim stołem.

  •  

   pokaż komentarz

   @L_u_k_as większością są ludzie którzy zagłosowali za PiSem i ich wizją. PiS miał swoje obietnice wyborcze i w większym lub mniejszym stopniu je realizuje. Tak działa demokracja. Mamy wybory i ludzie go dokonali. Masz pecha bo was było mniej. A jak ci się nie podoba że mamy demokrację to nic nie stoi na przeszkodzie abyś Polskę zamienił na Iran. Może dzięki temu będzie ci łatwiej dostrzec te pozytywne aspekty demokracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @panropuch jeżeli by na wymiar sprawiedliwości spojrzeć z perspektywy całego sektora państwowego i spółek skarbu państwa to fakt, u nas nadal pokutuje przeświadczenie że na państwowej posadce może się opierdal#ć a kasa i tak leci.

  •  

   pokaż komentarz

   TAKA SPRAWIEDLIWOŚĆ - handel ludzmi 4 lata za marysie do 3 lat posiadanie KONSTYTUCJA _WOLNE ŚADY
   @Fugi88888: Przecież porównywanie konkretnego wyroku z maksymalną karą grożącą za dane przewinienie (nb. ustalaną przez Sejm, a nie przez sędziów) to skrajna demagogia...

  •  

   pokaż komentarz

   @xxxman1982 z matematyką masz duży problem kolego. PiS wygrał wybory ale większość społeczeństwa za nim nie zagłosowała. Pewnie nie zrozumiesz bo ci tego biedaku w TVP nie wytłumaczą. Za pisem zagłosowało mniej niż połowa naszego społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @L_u_k_as a ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Powołując się na wybory miałem na myśli większość głosujących a nie większość osób zamieszkałych na terenie całego kraju. W swojej wypowiedzi odnoszę się do demokracji a nie demografii.
   Wybacz, czasami zapominam że tu na wykopie trzeba z każdym rozmawiać jak z idio#a i tłumaczyć jak krowie na rowie ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @xxxman1982 żeby zmienić konstytucję wymagana jest odpowiednia większość - pojmujesz? PiS takiej nie ma, właściwie w ostatnich wyborach zdobyli nawet mniej mandatów w Sejmie niż cztery lata temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxxman1982: Uważasz, że „większość ludzi głosujących wybrała”, to maja prawo@robic co chcą? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @L_u_k_as Czytasz w ogóle na jaki twój komentarz odpisałem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Mówię że to że mamy teraz u władzy PiS było wyborem ludzi. Wyborem jakiego dokonali w demokratycznym głosowaniu. PiS miał swoje obietnice wyborcze. Jedną z nich było właśnie to co robią teraz. To znaczy, że skoro większość ludzi głosujących w wyborach oddała na nich głos to znaczy że ludzie chcą aby tak właśnie było. Ludzie chcą aby PiS zaorał tzw. kaste sędziowską.
   To czy to zrobią, czy będą mieli większość w sejmie czy senacie to sprawa drugorzędna bo moja wypowiedź nie tego dotyczyła.

  •  

   pokaż komentarz

   @R4vPL niestety tak. Takie są minusy demokracji że czasem osób myślących jak ty jest mniej ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @xxxman1982 jakie to ma znaczenie co naobiecywali? Skoro nie dostali wystarczającej większości nie mają prawa tego robić. Skoro jeszcze raz powtarzam nie dostali wystarczającej liczby głosów to znaczy że jednak ludzie tego nie chcą- czy teraz zrozumiałeś? I pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą co do znaczenia posiadania odpowiedniej większości w sejmie czy senacie. Na tym właśnie polega demokracja że albo ją masz (odpowiednią większość) i możesz robić to co chcesz albo jej nie masz i wtedy już próby robienia tego z demokracją nie mają nic wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   większością są ludzie którzy zagłosowali za PiSem i ich wizją. PiS miał swoje obietnice wyborcze i w większym lub mniejszym stopniu je realizuje. Tak działa demokracja. Mamy wybory i ludzie go dokonali. Masz pecha bo was było mniej. A jak ci się nie podoba że mamy demokrację to nic nie stoi na przeszkodzie abyś Polskę zamienił na Iran. Może dzięki temu będzie ci łatwiej dostrzec te pozytywne aspekty demokracji.

   @xxxman1982: ale misiaczku PiS nie ma większości konstytucyjnej. A w Polsce, przynajmniej teoretycznie, zakres władzy partii rządzącej ustalony jest ramami konstytucji, po to m.in. żeby partia nie nadużywała swej władzy. Taką konstytucję w Polsce uchwalono, i jeżeli ci się to nie podoba to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś się przeprowadził do Rosji, gdzie co 4 lata zmienia się konstytucję, by mógł Putin sobie dłużej rządzić. Tam by ci się pewnie żyło jak w bajce, bo tamtejsza władza jednym pociągnięciem smyczy może sędziego doprowadzić do porządku. Tam kasta sądownicza nie stoi ponad ludem pracującym.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu czy mógłbyś ale tak kulturalnie i merytorycznie bez uciekaniana w populizm powiedzieć jakie reformy, których celem było przyspieszenie postępowania przez 4 lata wprowadził pis? Dziękuję

  •  

   pokaż komentarz

   @Fred0210 i groszy PiS zapłacił za wpis?

  •  

   pokaż komentarz

   @L_u_k_as Dziwisz się? Zamiast pracować to łażą na jakieś spędy roztargnionych.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: No jakżeż kasta nie ma nic do zaproponowania? Ma. Kasta chce, żeby było jak było.

 •  

  pokaż komentarz

  Setki sędziów w obronie praworządności idą w ciszy (...)

  A może by tak w obronie praworządności zaczęli wydawać sprawiedliwe wyroki? Bo chwilowo celebryci, politycy i urzędnicy nie są skazywani a zwykłym (i często niewinnym) szarakom potrafią niszczyć życie.

  •  

   pokaż komentarz

   może by tak w obronie praworządności zaczęli wydawać sprawiedliwe wyroki? Bo chwilowo celebryci, politycy i urzędnicy nie są skazywani a zwykłym (i często niewinnym) szarakom potrafią niszczyć życie.

   @buont: tja w razie czego prezydent ułaskawi wybranych swoich i jest git, prokurator będzie wnosił o zmniejszenie wyroku, a immunitet poselski będzie bronionych przez swoich. Tam chyba jakiś senator był obroniony przez większość i było wspaniale.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: hmmmmm. W sensie mówisz że jakieś wyimaginowane przez Ciebie wyroki były nie sprawiedliwe i co więcej nie bylo możliwości apelacji, pójścia do wyższej instancji etc.? Weź daj jakieś przykłady bo Twój post trąci manipulacją

  •  

   pokaż komentarz

   Bo chwilowo celebryci, politycy i urzędnicy nie są skazywani

   @buont: Wszystkie sprawy celebrytów, polityków i urzędników to nie jest nawet ułamek promila wszystkich wyroków.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_z_jedenastu: pierwszy z brzegu

   Tomasz Hajto nie pójdzie za kraty. Dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery - to wyrok łódzkiego sądu dla znanego piłkarza za śmiertelne potrącenie na pasach 74-letniej kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   A może by tak w obronie praworządności zaczęli wydawać sprawiedliwe wyroki? Bo chwilowo celebryci, politycy i urzędnicy nie są skazywani a zwykłym (i często niewinnym) szarakom potrafią niszczyć życie.

   @buont: Rozumiem rozgoryczenie zwykłych ludzi wyrokami, które mogą wydawać się niesprawiedliwe (nieznając prawa lub akt sprawy) lub rzeczywiście nie są.

   Powiedz mi tylko w jaki sposób "reforma sprawiedliwości" w wykonaniu PiS poprawia tą sytuację? Jakie dokładnie zmiany wprowadzili, które zagwarantują Ci szybsze i sprawiedliwsze wyroki?

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Mógłbyś rozwinąć? Niekoniecznie w postaci "Komenda!!!111oneone". Wyroków w Polsce co roku wydaje się dziesiątki tysięcy, opierasz się na jakiejś statystyce z definicją "sprawiedliwości" czy na tym czego się z mediów dowiedziałeś? Bo w takim wypadku siłą rzeczy znasz tylko te "niesprawiedliwe" wyroki, o innych media nie informują bo i po co jak nie ma w nich nic sensacyjnego.
   A rzekoma nietykalność osób majętnych może wynikać z możliwości wynajęcia porządnego adwokata, a to nie jest wina sędziów tylko porządek świata. Dodam, że bogaci wygodniej też sypiają i jedzą lepiej - to też niesprawiedliwość?

  •  

   pokaż komentarz

   A może by tak w obronie praworządności zaczęli wydawać sprawiedliwe wyroki? Bo chwilowo celebryci, politycy i urzędnicy nie są skazywani a zwykłym (i często niewinnym) szarakom potrafią niszczyć życie.

   @buont: przecież są po reformie, a prezesami sądów są sędziowie podstawieni przez ziobre więc reforma działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 23 24 następna