•  

  pokaż komentarz

  Pielgrzymka Najsztuba za szczęśliwe uwolnienie...

 •  

  pokaż komentarz

  Ten Najsztub taki trochę nie za mądry. Gdyby był bystrzejszy domyśliłby się, że jego obecność może zaszkodzić

  •  

   pokaż komentarz

   @Nirin przyszedł aby walczyć o to aby było jak jest, czyli o to samo co oni tam wszyscy. Ot jedna grupa nie chce aby ich pozycję zajęła inna grupa. Nikomu tak naprawdę nie chodzi o los sądów i wymiaru sprawiedliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @kam966: też bym przyszedł. Wyobraź sobie, że jesteś osobą publiczną. Np. znanym dziennikarzem, który w dodatku nie za bardzo lubi się z partią rządzącą w kraju. Załóżmy, że napiszesz coś niepochlebnego na temat jakiegoś posła, premiera, prezydenta (wybierz jedno). Ktoś się poczuje urażony i wytoczy ci sprawę. Teraz pomyślmy - jaki będzie wyrok tzw. niezależnego sądu ( ͡° ͜ʖ ͡°) komu przyzna rację. Tobie? czy koledze sędziego z partii?

   Chciałbyś mieć takie sądy?

  •  

   pokaż komentarz

   @thekrolik: Póki co jest raczej odwrotnie, patrz procesy przeciw Piekarze, Michalkiewiczowi, czy Spiewakowi. Każdy kto obrazi ten komuszy beton, może liczyć się z wysokim wyrokiem, to nie jest normalne państwo!

   Gdy RFN łączył się z NRD wszystkich sędziów ze wschodu wyrzucili, wszystkich!

   U nas powinno być tak samo, ale dzięki m.in Strzemboszowi i całej reszcie, mamy to co ma mamy, sędziów stojących ponad prawem i kuriozalne, ewidentnie polityczne wyroki.

   A teraz ci ludzie wychodzą i kwiczą o jakims mitycznym łamaniu ich praw, paradne...!

  •  

   pokaż komentarz

   @thekrolik oczywiście że to tak działa i będzie działać. Nie miej prawo jazdy, OC, przeglądu potrać kobietę na pasach - zostań uniewinnionym. Też bym bronił takich sądów.
   Żeby nie było, nie popieram tego co robi PiS, jednocześnie chce reformy tego burdelu

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: zawsze mnie to zastanawiało jak propaganda neokomuchów (czyli PiSu) może być tak skuteczna wobec naszego społeczeństwa.
   - Sędziowie (średnia wieku 40 alt) źli bo komuchy, chociaż w PRLu co najwyżej chodzili do przedszkola.
   - Piotrowicz jako sędzia TK może i komuch, ale dobry bo to nasz komuch.

  •  

   pokaż komentarz

   @kam966:

   Nie miej prawo jazdy
   Ja nie w temacie - dlaczego tak wiele osób nie odmienia słowa "prawo" w takim kontekście? Przecież to jest absolutnie nielogiczne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie miej prawo jazdy, OC, przeglądu potrać kobietę na pasach - zostań uniewinnionym. Też bym bronił takich sądów.

   @kam966: Bądź durniem nie znającym polskiego prawa i mylącym wykroczenia niezwiązane z przyczyną wypadku, z przyczyną wypadku.
   Bądź nadal durniem i mimo tego wypowiadaj się w internecie.

   Wystarczy, że wyrok kontrowersyjnie brzmiał (bo brzmiał) i już mędrki spod budki z piwem zaczynają się wypowiadać.

   Żeby nie było, nie popieram tego co robi PiS, jednocześnie chce reformy tego burdelu
   Chyba każdy Polak chce, natomiast każdy, który tego chce, powinien NIE chcieć pogłębiania burdelu przez obecny reżym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nirin: on się czuje bezkarny i jako ofiara kaczystowskiej nagonki xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kam966: Za jazdę bez OC dostał wyrok

  •  

   pokaż komentarz

   @Klimbert: co nie? Ale od pisiaków nie wymagaj inteligencji. Wybierają sobie wyroki, które są kontrowersyjne i budują na pojedycznych przypadkach narrację, że polskie sądy to jakiś dramat. Rozwiązanie? Obsadzić partyjnymi miernotami, które nie spełniają żadnych standardów godności i rozumu człowieka - a bydło-elektorat klaszcze.

  •  

   pokaż komentarz

   Nikomu tak naprawdę nie chodzi o los sądów i wymiaru sprawiedliwości

   @kam966: a już z pewnością nie rządowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kam966: z tego co wiem nie został uniewinniony za brak OC i prawa jazdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: Jesteś debilem, czy po prostu ci za to płacą? Śpiewak kłamiący o rzekomym udziale w grupie przestępczej, Michalkiewicz wyzywający od dziwek molestowaną dziewczynę, Piekara który nie stawia się na rozprawie i potem płacze, że przegrał. Super autorytety i argumenty.

   @Klimbert: Po prostu trzeba to jasno powiedzieć przeciętny Polak to debil, co świetnie widać w komentarzach pod tym znaleziskiem. Ci kretyni totalnie nie przyjmują tego, że jazda bez prawka i OC to była zupełnie inna sprawa za którą został ukarany i cały czas to łaczą z wtargnięciem babki na jezdni.

  •  

   pokaż komentarz

   @thekrolik:
   No wypisz wymaluj sądy za czasów PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: nie przemowisz, szkoda czasu. swiadomosc prawna w tym spoleczenstwa jest ponizej jakiegokolwiek poziomu. zaczniesz tlumaczyc takiemu baranowi teorie zwiazku przyczynowego albo koniecznosc oddzielenia caloksztaltu czyjejs dzialalnosci od okolicznosci istotnych dla konkretnej sprawy, to Cie zaspamuja jakimis pierdołami o osmiorniczkach czy innym gownie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: @Karoleer: Dlatego śmieszy mnie hasło, że Polacy chcą reformy sądownictwa. Chcą, ale jakby dać zrobić im reformę, to mielibyśmy sądy ludowe i prawo obyczajowe. Nawet jakby PiS zrobił naprawdę potrzebną reformę i tak ludzie chcieliby by kolejnej reformy.

  •  

   pokaż komentarz

   @thekrolik: no a w PL mamy sprawiedliwe sądy.? Dawno prawda i sprawiedliwość i uczciwość to puste słowa nie znane w środowisku sedziowskim nie calym ale jednak. Liczą się uklady. A smieszne jest to ze kasta nie rozumie ze jak sie nie naprawią to ludzie ich naprawia. Jakiś zrozpaczony zalamy człowiek kupi mosina i załatwi sprawę. Obym nie był prorokiem

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: > Ci kretyni totalnie nie przyjmują tego, że jazda bez prawka i OC to była zupełnie inna spraw

   A teraz pomyśl, że jakiś random bez uprawnień wsiada za stery samolotu i rozbija się wraz z pasażerami - też nie miało to wpływu na katastrofę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nirin: Gdyby był mądry to przyznałby się do potrącenia babki na pasach i dostał minimalny wymiar kary. Ale lepiej było wynająć prawnika, który wykorzystał wszystkie możliwości aby doprowadzić do uniewinnienia. Sędzia też dupa i nie wykazał żadnej inicjatywy aby rzetelnie przeprowadzić postępowanie.

   Moralnie Najsztub przegrał i tu żaden sąd i adwokat mu nie pomoże.

  •  

   pokaż komentarz

   Bądź durniem nie znającym polskiego prawa

   @BeSmarter: nie obrażaj tak sędziów wydających ten wyrok. Wprawdzie nie znali PoRD, ale każdemu się zdarza błądzić...

   26.7. W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.

  •  

   pokaż komentarz

   @edwardacki: Wtargnięcie na jezdnie nie ma żadnego znaczenia z tym czy kierujący miał uprawnienia czy nie miał. Jak ci jakaś osoba nagle się wpieprzy pod samochód to niezależnie od twoich umiejętności albo wpieprzysz w nią albo odbijesz ryzykujac czołówkę. Skoro taki dostał wyrok to znaczy, że były do tego przesłanki, szczególnie patrząc na to, że cała propaganda PiSu którą łykają odpady także na wykopie o Najsztubie opiera się o jego uprawienienia jakby to czy formalnie coś miało tutaj znaczenie. Wtargnięcie to wtargnięcie i tutaj kwestie formalne znaczenia nie mają.

   @kot_gagarina: oczywiście rzetelnie to oznaczy tak jak sp@#?%%!iny twojego pokroju by chciały bo na pewno masz większą wiedzę z wykopu niż sąd rozpatrujący sprawę...

  • więcej komentarzy(11)

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze że autem nie jechał ... ale o alkoholu już tego powiedzieć nie można.

 •  

  pokaż komentarz

  Powiem Wam tak: pracowałem kiedyś w pewnym Sądzie Okręgowym, więc znam temat od środka.
  Nie będę się bawił w politykę, ale z pewnością nigdy bym nie powiedział że to co działo i obecnie dzieje ma cokolwiek wspólnego z normalnością. Nieprzygotowani sędziowie (szczególnie do nowych spraw które wpadają do referatu) to norma. I sprawa która mogłaby się zamknąć na jednej rozprawie bo wystarczy przesłuchać strony i znać orzecznictwo Sądu Najwyższego ciągnie się 2 lata!
  To tylko jeden z moich zarzutów, mógłbym ich wymienić dużo więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100:
   I z tego powodu sądownictwo trzeba upolitycznić? Jeszcze kilka lat temu gdy PO było u władzy środowisko Pana Prezesa trzęsło się z oburzenia gdy pojawiały się sygnały o tym, że niektórzy sędziowie za bardzo słuchają się partii rządzącej. A teraz wprost przeciwnie, to już nie jest ciężki grzech to cnota!

  •  

   pokaż komentarz

   @ist2: Czy trzeba upolitycznić? Oczywiście że nie.
   Ale zostawić szeroko rozumianych sędziów i środowisko prawnicze w ich hermetycznej bańce gdzie robią co chcą też nie. Dla jednych i drugich człowiek się nie liczy. Sędziowie olewają często pracę i sprawy ciągną się latami, a często ich koledzy z tego samego roku zasiadający jako pełnomocnicy stron trzepią z tego niezłą kasę. Bo sama procedura orzekania i szeroko rozumianego prowadzenia postępowania jest tak zawiła, że nawet wykształcony człowiek z pozoru błahej sprawie może przegrać, bo nie złoży jakiegoś wniosku do akt sprawy o ściele określonej nazwie!

  •  

   pokaż komentarz

   Bo sama procedura orzekania i szeroko rozumianego prowadzenia postępowania jest tak zawiła, że nawet wykształcony człowiek z pozoru błahej sprawie może przegrać, bo nie złoży jakiegoś wniosku do akt sprawy o ściele określonej nazwie!

   @Frozen100: Ale właśnie od tego są rządzący. Żeby uprościć prawo, według którego sędziowe orzekają a nie od tego żeby wymienić sędziów lub zrobić z nich psy na swojej smyczy.
   Chcemy się pozbyć patologii w sądach? Zmieńmy przepisy prawa będące źródłem tej patologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @arek4444: Tylko właśnie numer polega na tym, że nikomu na tym nie zależy. Ani politykom, ani szeroko rozumianego środowisku prawniczemu.
   Jeżeli wprowadziłbyś do sądów postępowania mniej sformalizowane, gdzie można składać wnioski nawet ustnie, gdzie liczy się intencja wniosku strony a nie jego treść czy nazwa formalna, to większość spraw cywilnych (gdzie nie ma zagmatwanej sytuacji prawnej) mogłaby odbywać się bez udziału zawodowych prawników jako pełnomocników stron.

   I kto by na tym stracił... sami prawnicy. I komu by pisali śmieszne pisma na zasadzie kopiuj-wklej za jedyne 300zł/sztuka?

  •  

   pokaż komentarz

   Bo sama procedura orzekania i szeroko rozumianego prowadzenia postępowania jest tak zawiła, że nawet wykształcony człowiek z pozoru błahej sprawie może przegrać, bo nie złoży jakiegoś wniosku do akt sprawy o ściele określonej nazwie!

   @Frozen100:
   Oho..
   Jak widzę, już znaleźli się tu obrońcy starego porządku, i minusy Ci lecą.
   Zrób AMA.
   Inny nick, koniecznie przez inny IP, Tora lub coinne, z false danymi.
   Może być ciekawie.
   Z własnego doświadczenia, co do przepisów proceduralnych.
   Sędzia może uwalić na różne sposoby sprawę, przewlekając procedury urzędowe.
   Przykład:
   Wydanie orzeczenia powinno nastąpić w określonym terminie, np. do dnia x miesiąca x.
   Cóż...
   Sędzia w tym czasie jest na urlopie/L4..
   Wziął go na dzień przed terminem..
   Liczy się KAŻDY DZIEŃ!
   Co możesz?
   Hmmm....
   usiąść i płakać? składać skargę na czynności?
   dni płyną..

   (zapomniałbym...nie ma akt, bo ten sam sędzia je właśnie przegląda w celu wydania orzeczenia, a w sekretariacie nikt nic na temat ich położenia nie wie..smaczek taki dodatkowy, gdybyś chciał uzyskać możliwość jakiegokolwiek działania)

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: Pamiętam jedną sprawę.
   Była totalnie oczywista, na wszystko były papiery, wyrok wydawał się formalnością. Facet nie był prawnikiem, ale przed sądem występował sam i nawet dobrze mu szło. Do czasu aż nie złożył pewnego wniosku...
   Sędzia stwierdził, że w prawdzie domyślał się co było intencją wniosku, ale sam wniosek przez stronę postępowania który go składał został niepoprawnie nazwany, i zdaniem sądu takie wniosek nie istnieje w naszym prawie, a co za tym idzie pozostał bez rozpatrzenia. I facet który miał wszystko po swojej stronie, sprawa była oczywista - przegrał, bo miał źle nazwany wniosek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100:I według ciebie reforma pisu te problemy rozwiązuje?

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100: bredzisz - chocby z tego powodu, ze juz na 1 roku studiow ucza o tym, ze znaczenie ma tresc pisma, a nie jego nazwa...

  •  

   pokaż komentarz

   @KraArt: Nie, nie rozwiązuje.
   Ale oni jako jedyni odważyli ruszyć się ten prawniczy beton na poważnie.
   Zresztą przypomina mi się trochę ten lament, jak kilka lat temu ówczesny rząd PiS uwalniał zawody prawnicze. Ileż to korporacje prawnicze płakały że nagły wzrost liczy prawników totalnie zniszczy rynek usług adwokackich w PL.
   I co? Jakoś nie zniszczył. Wręcz śmiem twierdzić że nic się nie zmieniło, jedynie poza tym że prawników jest więcej, a niektórych "wielkich" mecenasów do dzisiaj boli że już nie ma tak jak 15 lat temu że co niektórzy prawie na kolana przed nimi padali i w pierścień całowali bo wielki mecenas idzie xd.
   A ceny usług prawniczych... dalej normą jest 300zł za wydrukowanie w kancelarii śmiesznego wniosku którego wzór jest w internecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Karoleer: Idź do sądu, posiedź trochę na sali sądowej i posłuchaj. A potem się wypowiadaj jak jest.

  •  

   pokaż komentarz

   :I według ciebie reforma pisu te problemy rozwiązuje?

   @KraArt:
   Nie.
   Ale pozwoli ( oby ) stworzyć system naboru i WERYFIKACJI sędziów, pod kątem ich UMIEJĘTNOŚCI i PREDYSPOZYCJI, jeśli chodzi o wykonywany przez nich ZAWÓD!
   W chwili obecnej jest to niemożliwe, bo jakiekolwiek próby ruszenia tego betonu rozbijają się o Konstytucję i jej zapis o suwerenności sędziów.
   Myślisz, że ten zapis pozostał przypadkiem, gdy komuna oddawała władzę?
   Jak chcesz przeprowadzić JAKIEKOLWIEK reformy, skoro SN uzna je za NIEKONSTYTUCYJNE?
   Mają dość spi@rdolonych przepisów prawnych w zasobie kodeksowym, by uwalić JAKĄKOLWIEK.
   O pociąganiu do odpowiedzialności komunistycznych zbrodniarzy, ich następców, pociotków korzystających z korzysci z owych zbrodni i machloj nie wspominając.
   Jak skończyło się postępowanie w sprawie mordu górników w "Wujku" pamiętasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100: jestem profesjonalnym pelnomocnikiem i doskonale wiem, ze opowiadasz bzdury.

  •  

   pokaż komentarz

   bredzisz - chocby z tego powodu, ze juz na 1 roku studiow ucza o tym, ze znaczenie ma tresc pisma, a nie jego nazwa.

   @Karoleer:
   warunek jest jeden

   że sędzia UZNA taką interpretację.
   NIE MUSI
   Bo orzeka według:
   przepisów prawa
   WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA!

   i to drugie czasem wyżej stoi nad przepisami ( skądinąd czasem tak wieloznacznie zredagowanymi, że bezkarnie i swobodnie można orzec tak/nie )

  •  

   pokaż komentarz

   @Karoleer: Taa... wszyscy opowiadają bzdury. A teraz sytuacja jest idealna, fachowi sędziowie, fachowi i przystępni cenowo prawnicy, ogólnie żyć nie umierać.
   Gdybym był profesjonalnym pełnomocnikiem (jak to ładnie nazywasz) i brał od klienta 300zł za uzupełnienie i wydrukowanie jakiegoś wzoru wniosku na papierze swojej kancelarii też był pisał to samo co Ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: przy tak jednolitych oczywistosciach sad nie ma pola do manewru. poza tym sa srodki zaskarzenia w toku postepowania i w toku instancyjnym. sad wyzszego rzedu roznioslby cos takiego na kawalki. a kazdy blad sedziego to przeszkoda w dalszej karierze.

  •  

   pokaż komentarz

   : @Frozen100 jestem profesjonalnym pelnomocnikiem i doskonale wiem, ze opowiadasz bzdury.
   @Karoleer:
   bzdury?
   że przytoczę uzasadnienie wyroku:
   "co prawda oskarżony MIAŁ PRAWO ...
   ALE..
   NIE MIAŁ prawa..."
   i skazany
   służę dokumentem, by co.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100: nie, nie jest idealna, bo procedury wymagaja gruntownych reform. ustawa kagancowa zmieni to tylko i wylacznie na gorsze. nie wiesz za co i ile biore, ale to o czym piszesz swiadczy jedynie o ignorancji. tak, kartka papieru moze kosztowac 300 zl. tak samo jak praca mechanika czy hydraulika, ktory chwile gdzies pogrzebie i juz chce za to "gore pieniedzy". placisz za wiedze i doswiadczenie, za to ze ktos wie jak cos zmiescic na jednej kartce papieru i zalatwic sprawe zgodnie z interesem klienta.

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: A najbardziej śmieszy mnie, jak kolejny sędzia wyda jakiś idiotyczny wyrok, sprawa idzie w media, robi się dym.
   Wtedy wychodzi najczęściej rzecznik prasowy (bo sam sędzia już nie odwagi cywilnej wytłumaczyć przed kamerą swojego toku rozumowania) i zaczyna mówić: Zdaniem sądu...
   Ja wtedy sobie po raz kolejny myślę - a jak jakiś sędzie idiota uzna w wyroku, że niebo jest różowe, i latają po nim niebieskie słonie to też należy go traktować poważnie i uważać że jest normalny?

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100 nie wiesz za co i ile biore, ale to o czym piszesz swiadczy jedynie o ignorancji

   @Karoleer:
   cóż..
   ja WIEM ile brał sędzia Sądu Penitencjarnego w dość małej miejscowości X, za tzw. "przedtermin". Wychodzili nawet bandyci, na "stan zdrowia'.
   od 6 000.

   Dość dawno, choć nie w ubiegłym wieku.
   Cała mieścina o tym wiedziała, ale oficjalnie cichosza.

  •  

   pokaż komentarz

   a jak jakiś sędzie idiota uzna w wyroku, że niebo jest różowe, i latają po nim niebieskie słonie to też należy go traktować poważnie i uważać że jest normalny?

   @Frozen100:
   OCZYWIŚCIE!!!
   Wszak Sąd wydaje wyroki w oparciu o:
   przepisy prawa ( te się zmieniają )
   WŁASNE DOŚWIADCZENIE ( niepodważalne!!!.........w sumie jak niby? wejdziesz mu w głowę i stwierdzisz, czy nie był np. molestowany za dzieciaka, w związku z czym jest stronniczy?)

  •  

   pokaż komentarz

   smialo, pokaz ten dokument :)

   @Karoleer:
   po namyśle...nie teraz, nie tu.
   Nie chcę, by mnie nawiedził seryjny samobójca.
   Na priv ci podrzucę, po odpowiednim opracowaniu

  •  

   pokaż komentarz

   @Karoleer:
   95% tzw. profesjonalnych pełnomocników jedzie na gotowych wzorach z internetu.
   Jedynie kancelarie zajmujące się prawem gospodarczym mogą mówić o jakimkolwiek profesjonalizmie, bo tam często ich pisma wymagają głębokiego analizowania tematu, obszernych opisów co niejednokrotnie przekłada się na ich objętość rzędu małej pracy magisterskiej.
   A w zwykłych sprawach cywilnych, gdzie to jedna, góra dwie strony zmodyfikowanego tekstu... weź mnie nie rozśmieszaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100: ciekawe, poprosze o zrodlo tych statystyk :)

   poza tym nadal nie rozumiesz, ze nie placisz za objetosc, placisz za zawartosc.
   wyraznie tez widac, ze nie masz pojecia o czym piszesz - bo na wzorach z internetu nikt dlugo nie pociagnie. poza tym, skoro to takie proste i oczywiste to czemu kazdy nie swiadczy uslug prawnych? nie trzeba miec studiow czy tytulu zawodowego, wszystko jest w internecie, nie rozumiem... ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: taa politycy będą gwarantować profesjonalizm sędziów. Już pokazali. Najwieksze miernoty z sądów rejonowych. Tacy którzy nie nadawali sie do orzekania, robiący błędy i oni mają jak to napisałes "tworzyć system naboru i WERYFIKACJI sędziów, pod kątem ich UMIEJĘTNOŚCI i PREDYSPOZYCJI" nie powtarzaj prosze sloganów propagandowych a doczytaj teorię o funkcjonowaniu prawa. O tym co to jest trójpodział władzy i w jakim celu został stworzony i dopiero wtedy możemy podyskutować

  •  

   pokaż komentarz

   nie powtarzaj prosze sloganów propagandowych a doczytaj teorię o funkcjonowaniu prawa. O tym co to jest trójpodział władzy i w jakim celu został stworzony i dopiero wtedy możemy podyskutować

   @KraArt:
   Ty poczytaj sobie COKOLWIEK na temat historii, psychologii, socjologii, psychiatrii, kulturoznawstwa.
   By sędzia mógł być SĘDZIĄ, osobą zaufania publicznego, stanowiącą trzecią władzę, MUSI byc praktycznie NIESKAZITELNY! pod względem wielu uwarunkowań.
   Obecne sądownictwo to postkomunistyczna konserwa, z uwarunkowaniami odziedziczonymi po tamtych czasach, do dziś w starych układach personalno-polityczno-biznesowych uwikłana, poniekąd dziedzicznie.
   Czas z tym skończyć, szczególnie z nieudolnością i brakiem predyspozycji zawodowych wielu z nich.
   Bo tatuś/mamusia byli sędzia, to córka/synek też musi? Byle dalej rozwijac rodzinny biznes?
   Wytłumacz mi proszę, jakim cudem 3 pokolenie po wojnie, w tym stanie 3 doszło do majętności liczonych w miliony zł?
   Toć to chłoporobotnicy byli zwykle w `45, golasy.

  •  

   pokaż komentarz

   skoro to takie proste i oczywiste to czemu kazdy nie swiadczy uslug prawnych?

   @Karoleer:
   boście skutecznie zadbali o to, by było to niemożliwe. Bez uprawnień dawanych przez kastę nikt nie może.
   Jedyny wyłom udało sie uzyskać studentom prawa, z egzaminami ale bez praktyki, tymi SPOZA środowiska. Mogą świadczyć usługi w dość wąskim zakresie. Ot, pismo napisać np. Stąd pojawiły się placówki typu " Napiszemy pismo, doradzimy"
   @Frozen100 dość dobrze wspomniał, że diabeł tkwi w szczegółach.
   Trzeba BYĆ w temacie, siedzieć w tym na bierząco. A to kosztuje.
   Polskie Sądy bawią się w procedury, zamiast prowadzić postępowania. Bo i sędziów mamy takich, niezbyt kompetentnych, lub uwikłanych w swoje interesy.
   Nawet dla laika, siedzącego na korytarzu jakiegoś sądu, przypadkowo zasłyszana rozmowa sędziego, prokuratora i adwokata może dać wiele do myślenia.
   Nasłuchałem się sporo. Nieprzypadkowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: ja nie twierdzę że mamy dobry system i że nie potrzeba reformy. Twierdzę natomiast to co robi pis to nie jest zadna reforma tylko zawłaszczenie systemu w celu obsadzenia stanowisk z klucza politycznego. Reformy wymiaru sprawiedliwości nie przeprowadza się w środku nocy niczym wprowadzenia stanu wojennego. Nawiasem mówiąc znamienne jest że pisiory tak się odżegnują od komuny a z upodobaniem stosują komusze metody i na stołki windują starych komuchów

  •  

   pokaż komentarz

   ja nie twierdzę że mamy dobry system i że nie potrzeba reformy. Twierdzę natomiast to co robi pis to nie jest zadna reforma tylko zawłaszczenie systemu w celu obsadzenia stanowisk z klucza politycznego.

   @KraArt:
   w sumie potwierdzam.
   Niemniej, liczę że po usunięciu starego bagna zaistnieją okolicznosci do normalizacji tego stanu.
   Na dziś jest to niemożliwe.
   Uczymy się demokracji. To bolesne.

   Nawiasem mówiąc znamienne jest że pisiory tak się odżegnują od komuny a z upodobaniem stosują komusze metody

   Nie wyważa się otwartych drzwi.
   Nic nowego historycznie. odrobili lekcję.
   Polska to postkomuszy kraj, tradycje wciąż żywe w ich elektoracie. Co się dziwisz?
   To PARTIA!
   Twór żyjący z datków i podatków. Nieroby, nie chcące kalać rąk PRACĄ ( czytaj - BEZPOŚREDNIE wytwarzanie dóbr )

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: nie z gadzam się z pierwszą częścią twojej wypowiedzi i potwierdzam drugą. (Nie jestem"wyznawcą" PO. Raczej należe do tych rozczarowanych tym czego PO nie zrobiło za swoich rządów a co powinno)

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: i kolejna bzdura. każdy może świadczyć usługi prawne, zresztą wyraźnie to napisałem już w komentarzu wyżej. pokaż mi przepis, który wymaga tytułu zawodowego czy chociażby skończonych studiów prawniczych.

  •  

   pokaż komentarz

   Raczej należe do tych rozczarowanych tym czego PO nie zrobiło za swoich rządów a co powinno)
   @KraArt
   Nie PO czy jakakolwiek inna partia.
   W mysl ustalen Okraglego Stolu "89 mieli to zrobic sami sedziowie, by zapis o niezaleznosci sadow nie byl wytrychem.
   Poczytaj sobie, jak to sami uwalili. W necie jest o tym sporo.
   Keywords=lustracja sadow polska 89

  •  

   pokaż komentarz

   @KraArt
   Dzis pisiory z tego korzystaja.
   Po prostu.
   Skoro nikt inny, a szczegolnie samo sedziowskie srodowisko tego nie zrobil, maja bron dana im niejako na zawolanie.
   Bo sady sa, jakie sa. Raczej niestety h@jowe, wiec nie dxiwi

  •  

   pokaż komentarz

   @KraArt
   Co dziwi?
   Ze w dobie netu, reddita,wykopu, sedziowie pozalowaniagodni wciaz czuja sie bezkarni, ponad wszystkimi

  •  

   pokaż komentarz

   każdy może świadczyć usługi prawne,
   @Karoleer
   W jakim zakresie?
   Bez egzaminow i stazu moge byc adwokatem?
   Cos cie poteges?

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: nie, nie mozesz byc adwokatem, ale mozesz swiadczyc uslugi prawne.

  •  

   pokaż komentarz

   nie, nie mozesz byc adwokatem, ale mozesz swiadczyc uslugi prawne.
   @Karoleer
   Juz pytalem Jakie? Z licencjatem z psychologii, socjologii, historii, kulturoznawstwa

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100: Zawsze chodzi o pieniądze...( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @sidhe: kazde o.0 no, moze poza nielicznymi sytuacjami, gdzie ustawa wprowadza przymus adwokacko-radcowski. tutaj juz nie ma jak przeskoczyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: I tu jest właśnie problem.
   Obecny system jest chyba najbardziej wymarzonym dla sędziów i szeroko rozumianego środowiska prawniczego.

   Sędziowie prowadząc postępowania jak chcą, mogą (i to robią) przeciągać je pod byle pretekstem.
   Z kolei zawiłość i sformalizowanie samych postępowań napędza ruch wszelkiej maści adwokatom i radcom prawnym.
   Mało jest osób bez wykształcenia prawniczego która ma odwagę wgłębiać się w procedury i potencjalne haczyki czyhające na nich w trakcie postępowania.
   Boją się, że z powodu jakiejś bzdury mogą przegrać, więc wolą wziąć prawnika, który za samo pierwsze spotkanie w kancelarii weźmie przynajmniej 200zł, a potem w zależności od zawiłości sprawy skosi od 2000zł wzwyż za prowadzenie sprawy aż do apelacji. Lub będzie się rozliczał za każde napisane pismo procesowe i stawienie się na kolejnej rozprawie po kilkaset złotych sztuka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frozen100: Zewsze mnie śmieszą takie wzmocnienia jak "profesjonalny". To znaczy, że pełnomocnik nie jest profesjonalny? Gość potrzebuje zaakcentować swój profesjonalizm tak samo jak gazeta zawrzeć słowo "fakt" aby udawać, że pisze prawdę.

   Czy ktoś widział szyld "Prawdziwy szefc" albo "Profesjonalny sklep spożywczy". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy(31)

 •  

  pokaż komentarz

  Pisowskie trole nie spia. Wystarczy poczytac tego raka pod tweetem. #60groszyzawpis

  •  

   pokaż komentarz

   @baq009 Trzask ... kolejna POsrana doopa pękła.

  •  

   pokaż komentarz

   @baq009: czemu trole? Przecież tu na wykopie też był opisywany szeroko jego przypadek. To źle, że pokazuje się tak uczciwego człowieka i ludzi, którzy tę jego uczciwość potwierdzili sądownie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @baq009 słyszysz? Słyszysz jak ci pęka?
   O tutaj...

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: 1578759810796.google.android.keep.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @xxxman1982: Broniący swej bezkarności, kiepskiego orzecznictwa i przewlekłości orzekania czyli bylejakości w świadczeniu pracy wyszli na ulicę.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: raczej bronią sie przed możliwością karania ich przez pis i usłużne parodie typu Przyłębska. A przewlekłość orzekania to akurat znacznie wzrosła po reformie pis.
   Po co chcesz tak bardzo zeby jedna partia, która już w mediach pokazała jakimi są szczurami, mają zakusy na media, przejęła teraz kontrolę nad sądami?
   Tęksnisz za przewodnią rolą Partii?

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: witamy autora pasków w TVP. Napisz coś jeszcze w tym stylu.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: Czy jest w Polsce jeszcze jakaś inna grupa zawodowa która w obronie swych wybujałych przywilejów i prawa do byle jakiej wydajności i jakości w pracy stawia na szali funkcjonowanie całego Państwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Jest. Rząd PIS. On doskonale pasuje do twojego opisu. A sędziowie nie mają żadnych przywilejów idioto. Tak w cywilizacji zachodu funkcjonuje władza sądownicza. No ale wam chodzi o to, żeby jak za czasów Piotrowicza sędziowie dzwonili do Jarosława pytać jaki ma być wyrok. Wtedy będzie OK.

  •  

   pokaż komentarz

   @abhagebhar: Rząd PiS pochodzi z niekwestionowanego demokratycznego nadania. Zaś ci w togach zamiast demokracji proponują sędziokrację. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu:** Bronią swej suwerenności i niezależności. Tyle mówi się o kaście sędziowskiej, a kto Ci bronił studiować prawo i zdać aplikacje sędziowską? No nikt, a byłbyś nieco mądrzejszy.**

  •  

   pokaż komentarz

   Bronią swej suwerenności i niezależności.

   @combatcode: Suwerenności w wydawaniu błędnych wyroków
   Niezależności i braku jakiejkolwiek odpowiedzialności za błędne decyzje. To pachnie anarchią.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Chyba nie rozumiesz czym jest trójpodział władzy, nie znasz historii i nie potrafisz sobie wyobrazić jak funkcjonuje państwo kierowane przez partie. Błędy zdarzają się każdemu człowiekowi, po to są organy niezależne aby zminimalizować i podważyć błąd innych organów. Rozumiem że partia się nie myli, a jej wyroki, które nie będą mogły być podważone będą zawsze sprawiedliwe ?

  •  

   pokaż komentarz

   @combatcode:
   Buhehe, czego bronią ? Chyba własnych przywilejów, czytaj kasy. Swoją drogą na studia prawnicze nie tak łatwo się dostać. Z przypadku to awykonalne. Tam rodzinka prawnicza pcha swoje pociechy.

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: nie. Bronią sytuacji, w której jakaś mało demokratyczna partia chce przejąć pełną kontrolę nad niezależnym od siebie elementem trójpodziału władzy. Ja nie wiem co się dzieje z tym narodem że tak ochoczo dopingują zwrot w kierunku systemu rosyjskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Widmo1234:
   Ale naprawdę wierzysz w to co piszesz ? Rzeczywiście naród jest tępy, a ci sędziowie "walczą" o konstytucję ?.
   Byłeś ty kiedy w sądzie ?, Czy oglądałeś tylko Wedołowską ?

  •  

   pokaż komentarz

   @Widmo1234: przewlekłość wzrosla? A kto sądzi i prowadzi postępowanie? Pis? Oczywiste jest ze kasta jest dp wymiany. Grube koty. Tam szli sędziowie adwokaci prokuratorzy. Spółdzielnia jal nic. Zapakować w kontenery i do ...

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: witaj mój ulubiony pis trollu. Tak, uwazam że ludzie popierający pis i ich próbę przejęcia kontroli są tępi, ale nie nazwałbym ich całym narodem.
   @slawekwykop: no jest sędzia, ale jest też zarządzajacy sądem, po reformie już z nadania pis. Są inne usprawnienia typu dziwne losowania. Przewlekłość to wina majstrowania pis i ich zmian w sądach.
   A ty teraz jeszcze publicznie popierasz przejęcie przez partię pełnej kontroli nad sądami. Ja prdl..

  •  

   pokaż komentarz

   @Widmo1234:
   Przewlekłość sądów jest od czasów rządów PiS . Czyli wcześniej wszystko było ok. Witam mojego ulubionego POKO mona.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxxman1982 halo? Policja?
   Moja dupa trochę pękła

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: nie, wcześniej też była przewlekłość. Ale po reformie pis jest jeszcze gorzej, chociaż prezesi sądów są już wszyscy powymieniani, a inni przychylni mocno awansowani :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Widmo1234: a może być gorzej. Za PO sądy były sprawiedliwe.iludzie bez wyroku nie siedzieli latami za kratami. Nawet na wiecach kodu byl sedzia na tel co kibica trzymał pod bzdurami dowodami.a potem sam łaskawie wypuścił bo pomimo presji sie typ nie powiesił. Jak mamy popierać kaste jak takie typy są twarzami protestu. Ponad polowa polski chetnie by wysłała ich do gułagu do Korei.

  •  

   pokaż komentarz

   @combatcode Tyle mówi się o kaście sędziowskiej, a kto Ci bronił studiować prawo i zdać aplikacje sędziowską?

   Pomimo iż kilka lat temu dokonano deregulacji zawodów prawniczych nadal występuje zjawisko gdzie młodzi prawnicy bez koneksji nie mają dostępu do zawodu. W Polsce nadal prawnicy gdzie zawód nie jest wykonywany przez członka rodziny mają utrudnione możliwości rozwoju z zawodzie. Problem ten dotyka całego środowiska prawniczo sędziowego.
   Zjawisko to można porównać do Janusza w taksówce twierdzącego że Uber to HIV.

  •  

   pokaż komentarz

   @Widmo1234:

   A przewlekłość orzekania to akurat znacznie wzrosła po reformie pis.

   Potwierdzam, przewlekłość wzrosła. Sędziowie robią obstrukcję wymiaru sprawiedliwości na złość PiSowi. Taki sędzia przy sprawie rozwodowej zadaje pytania preducyjne do TSUE, że urzędnik dający ślub był zatrudniony za PISu, a on PiSu nie uznaje, wiec nie wie czy może dać rozwód skoro ślub był wadliwy prawnie według niego. Co wk?@!ia strony sądzące się. Że sędziowie na ich krzywdzie grają w gierki polityczne o władzę, zamiast się robotą zająć.

   raczej bronią sie przed możliwością karania ich przez pis i usłużne parodie typu Przyłębska.

   Potwierdzam, bronią się przed sprawiedliwością.

   Po co chcesz tak bardzo zeby jedna partia, która już w mediach pokazała jakimi są szczurami, mają zakusy na media, przejęła teraz kontrolę nad sądami?

   To mówisz, że wolisz jak kontrolę ma PO i układ postkomunistyczny? PO nie zostało demokratycznie wybrane. Masz paranoje, jak PiS by mógł przejąć kontrole nad sędziami w twojej wizji świata?

   Są inne usprawnienia typu dziwne losowania.

   No to lepiej, nikt nie musi się zastanawiać komu dać sprawę i nie ma wybierania swoich sędziów by dali z góry ustalony przez PO wyrok w sprawie. Zastanawianie zajmuje czas. Losowanie też zwiększa szansę sprawiedliwości. Oczywiście może być wylosowany sędzia PO do ludzi z PO.

   Bronią sytuacji, w której jakaś mało demokratyczna partia chce przejąć pełną kontrolę nad niezależnym od siebie elementem trójpodziału władzy. Ja nie wiem co się dzieje z tym narodem że tak ochoczo dopingują zwrot w kierunku systemu rosyjskiego.

   Ludzie chcą reformy sądownictwa bo sądownictwo jest c@@$!we. PiS obiecał ze ja zrobi. Czemu ludzie sadzą że sadownictwo jest c@@$!we? Chcesz wiedzieć? Przyjrzyj się miniaturce z tego wykopu. Rozjaśni Ci się.

   @abhagebhar

   A sędziowie nie mają żadnych przywilejów idioto.
   xd. Sędziowie mają immunitet. To duży przywilej, dzięki czemu bezkarnie kradną kiełbasy w sklepach. Mają zagwarantowane zatrudnienie i nie wyrzucalność z roboty, nieważne jak zjebią swoją robotę. Jak sędzia coś zj!!%? to w mediach "z wyrokami sądu się nie dyskutuje", "nie znasz się na prawie". Na mechanice mało kto się zna, ale jak mechanik zj!!%? samochód tak, że ten nie jeździ, to nikt go tak nie tłumaczy.

   Tak w cywilizacji zachodu funkcjonuje władza sądownicza.

   xd. PiS przepisał ustawę sądowniczą z Niemiec. To Niemiec jako pierwsze zaprotestowały, bo to niedopuszczalne by Polaczki miały sądownictwo na ich poziomie. Polaczki zawsze musza mieć gorszą jakość, doj$$@ć im oleju palmowego.
   W USA pewnych sędziów mianuje się tylko na 8 letnią kadencję i można ich w wyborach odwołać. To dlatego Polański podpuszczał opinie publiczna na sędziego. Federalni rzeczywiście są dożywotni.

   @combatcode

   Chyba nie rozumiesz czym jest trójpodział władzy,

   Opowiedz mi o tym trójpodziale. Czy to jakieś coś wymyślone przez filozofa nie mającego pojęcia o dzisiejszym świecie? Filozof Marks też wymyślił komunizm, jakie to było piękne na papierze. Nie wszystkie piękne idee działają w praktyce.
   Czy Monteskiusz uważał, że władza sądownicza powinna być nadrzędna nad innymi władzami? A może, że te władze mają się nawzajem kontrolować?

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: Większych głupot nie czytałem. Jesteś tym, który nie ma zielonego pojęcia ale się wypowie, prawda ? Akurat moja dziewczyna skończyła w ubiegłym roku aplikacje, jej rodzina mieszka na socjalu, mało zarabia i nie ma nic wspólnego z tą „branżą”. Też mi kasta, chyba wykreowana przez PiSiorow i powielana przez taki ciemny lud jak Ty. Przez tyle lat co musiała siedzieć nad książkami, orać jak wół i żyć za mniej jak najniższa krajowa... po aplikacji zarabia tyle co kierownik zmiany w biedronce. Jest to śmieszne i żałosne jak ciemny lud łyka wszystko co partia puści w swojej telewizji. Chcesz jeszcze podyskutować o tym że to zawód tylko dla dzieci sędziów z PRLu????

  •  

   pokaż komentarz

   @combatcode:
   Oczywiście że się znajdzie jakaś owieczka w stadzie wilków. Większość to jednak resortowi. Z tym tyraniem nad książkami to już tak nie przesadzaj. Większą część studiów spędziła na imprezach. Ciemny lud wybrał PiS i nie ma to związku z faktem że sędziowie to nie tykalna kasta, która niszczy ludziom życie. Wiem z autopsji.

  •  

   pokaż komentarz

   Czy jest w Polsce jeszcze jakaś inna grupa zawodowa która w obronie swych wybujałych przywilejów i prawa do byle jakiej wydajności i jakości w pracy stawia na szali funkcjonowanie całego Państwa?

   @janusz_z_czarnolasu: oczywiście. Parlamentarzyści.

  •  

   pokaż komentarz

   A sędziowie nie mają żadnych przywilejów idioto.

   @abhagebhar: kłamiesz.

   Tak w cywilizacji zachodu funkcjonuje władza sądownicza.

   @abhagebhar: innych grup społecznych już z zachodem porównywać nie będziesz, nieprawdaż?

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: > Z tym tyraniem nad książkami to już tak nie przesadzaj. Większą część studiów spędziła na imprezach.

   imprezach, ponownie nie wiesz co piszesz i są to zwykłe wymysły. Chciałbyś zobaczyć jak wyglądają przygotowania do egzaminu? Przewoziłem ostatnio te książki i wydruki, ponieważ idą na sprzedaż. 80kg książek i materiałów, wszystko w ogromnej walizce podróżnej. I to tylko do tego jednego egzaminu. Elo.

  •  

   pokaż komentarz

   @slawekwykop: przede wszystkim za PO prokurator generalny i prokuratura były niezalezne od rzadu, wybrano go jeszcze z poparciem Lecha Kaczyńskiego. I nikt nie próbował przejąć sądów. I może skończmy już tą bezsensowną gadkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @terazpolskanow:

   To mówisz, że wolisz jak kontrolę ma PO i układ postkomunistyczny? PO nie zostało demokratycznie wybrane. Masz paranoje, jak PiS by mógł przejąć kontrole nad sędziami w twojej wizji świata? 

   Człowieku jesteś mistrzem trollowania.

   Za czasów PO prokuratura była oddzielona od ministerstwa. Teraz pis ma prokuraturę, po reformie obsadził większość sędziów. Nawet nie kompromituj się porównując obie sytuacje.

  •  

   pokaż komentarz

   @combatcode:
   Dobra miszczu, oszczędź nam swoich fantazji.

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: fantazji tak? Pokazać Ci zdjęcia z egzaminu, na który ludzie przyjeżdżają z walizkami książek ? (tak, robiłem zdjęcia bo byłem pod wrażeniem). Pokazać Ci zdjęcie materiałów do aplikacji ? Fantazję to snujesz tutaj tylko i wyłącznie Ty. Wypisując bzdury na zasadzie "wydaje mi się że...", a tak naprawdę gówno wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @combatcode:
   Kolego obudź się, zesrałeś się .

  •  

   pokaż komentarz

   @valis: kultura i argument na poziomie parti, będzie #60groszyzawpis

  •  

   pokaż komentarz

   @b4994: Kto to jest? Poważnie pytam.

  •  

   pokaż komentarz

   nieprawdaż

   @Nieszkodnik: Proszę bardzo - porównujmy wszystkie. Ja nie mam z tym żadnego problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Sędziowie robią obstrukcję wymiaru sprawiedliwości na złość PiSowi

   @terazpolskanow: Oczywiście - wszyscy robią na złość pisowi. Świat cały a zachód Europy zwłaszcza. Zupełnie tak samo jako Rydzykowi. Też świat go nie rozumie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wszystkie piękne idee działają w praktyce.

   @terazpolskanow: Porównywanie marksizmu, który wszędzie doprowadził do nędzy i głodu do zachodniej demokracji, która dała milionom ludzi dobrobyt nieznany w historii - ekspercki poziom sp@!#!#@enia. > Sędziowie mają immunitet. < - jasne, immunitet sędziów to "przywilej". Bo sędzia powinien wydając wyroki nie kierować się prawem tylko strachem, że go wyp@!#!#@ą z roboty. Brawo - coś tak durnego to nawet na wykopie ewenement. Byłbyś zachwycony Polską z lat 50-tych zeszłego wieku. Tam powinieneś trafić. Najlepiej jako klient sądów ludowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @baq009 sam jesteś trollem albo idiotą jak nie czaisz o co chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @xxxman1982: To nasz prezydent A. Duda. W zależności od potrzeb różni ludzie wkładają tam ręke( ͡° ͜ʖ ͡°) Najczęściej Kaczaffi czasami D. Trump( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • więcej komentarzy(34)

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna