•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: Jestem ciekawy kiedy historia zatoczy koło i wrócimy do takich prostych, sprawdzonych metod?
   To co się obecnie odpie%dala przechodzi ludzkie pojęcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: No tak, jeżeli chłop ma prawo myśleć że jest babą, to dlaczego stary chłop nie ma prawa myśleć że jest małą dziewczynką? A jeśli jest 8-letnia dziewczynką, to jak ma odpowiadać karnie? Albo traktujemy wariatów jak wariatów albo sami topimy się w odmętach szaleństwa, bo nie ma już żadnego wzorca (jak np biologiczna rzeczywistość) do którego mielibyśmy się odnieść.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Myśleć, że jest babą? Transseksualizm to zaburzenie, które (wg współczesnej nauki) leczy się hormonoterapia, lub czasem operacją zmiany płci. Wiem, że możesz tego nie wiedzieć, ale w takiej sytuacji się nie wypowiadaj, bo bredzisz. I nie porównuj transseksualistow do jakichś pedofilów, którzy udają małe dziewczynki. Tego trzeba odesłać na leczenie, albo zamknąć. O czym tu dyskutować?

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Chłop który myśli że jest babą nie różni się niczym od chłopa który myśli że jest wielorybem. Powinien być skierowany na leczenie psychiatryczne.
   Niestety lewactwo to rodzaj schorzenia umysłowego które wżarło się w nasz system tak bardzo, że chorobę "leczy się" nie przez leczenie psychiatryczne tylko przez zmianę dokumentów i przemianę ciała w wieloryba... pardon, w babę.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86:

   Chłop który myśli że jest babą nie różni się niczym od chłopa który myśli że jest wielorybem. Powinien być skierowany na leczenie.

   To tak nie działa, seksualność i płeć składa się ze zbyt wielu biologicznych cech, temat jest skomplikowany. Osoba skierowana na leczenie będzie - jak już napisałem - poddana hormonoterapii, bądź operacji zmiany płci. Na tym właśnie leczenie polega. Chyba, że masz do tego jakieś zastrzeżenia, czy dowody naukowe, że powinno się odbywać inaczej :)
   Jeśli nauka, badania i prace specjalistów to "lewactwo", to...bez komentarzy :D

  •  

   pokaż komentarz

   To tak nie działa, seksualność i płeć składa się ze zbyt wielu biologicznych cech, temat jest skomplikowany.

   @ziumbalapl: No to na przykładzie. Mieliśmy w Polsce taką bardzo znaną istotę, które było znane z tego że przerobiło się na babę i występowało jako baba. Nazwijmy go dla celów dyskusji nieprawdziwym imieniem - (żeby nie naruszać danych osobowych) Krzysztof.
   Krzysztof urodził się mężczyzną. Potem miał żonę i spłodził dzieci. Potem przerobił się na babę. Dzięki znamienitej pracy polskiego sądownictwa wszyscy zobowiązani są traktować go jako kobietę.
   Tylko nie wiadomo, czy dla swojego dziecka jest ojcem, czy już matką...
   Wspomniałem o tej pracy polskiego sądownictwa. Ciekawoska na czasie, bo dzisiaj wolne sądy maszerują.
   Otóż w Polsce żadna ustawa nie pozwala na zmianę płci. Zmiana dokonywana jest dzięki temu, że pewne jednostki reprezentujące tę grupę uznały sobie, że można zrobić kurtyzanę z logiki i wykorzystać w tym celu procedurę, uwaga, SPROSTOWANIA BŁĘDNIE WYDANEGO AKTU URODZENIA. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dla osób nie w temacie- sprostowanie tym różni się od zmiany stanu prawnego, że ma moc wsteczną i sugeruje ze został popełniony jakiś błąd.
   Czyli logicznie lekarz który u Krzysia wymacał siusiaka musiał sie pomylić. Tylko że naprawdę się nie pomylił, ale dla wolnych sądów to nie ma znaczenia. Także kiedy Krzysiu spłodził dziecko, to spłodził je jako kobieta. Co najśmieszniejsze, żaden sędzia od tego czasu nie miał RIGCZu żeby podważyć tę procedurę, pomimo że w Polsce nie ma prawa precedensowego.
   Jak już wspomniałem, kiedy zaczyna robić się kurtyzanę z logiki, to granic już nie ma. W świecie rzeczywistym nie ma żadnej różnicy między chłopem który myśli że jest babą od starego chłopa który myśli że ma 8 lat.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Jak zawiłości prawne mają się do ustaleń wynikających z różnych badań? Prawo jest rzeczą umowną, można je zmieniać w ramach społecznych potrzeb.

   Dla osób nie w temacie- sprostowanie tym różni się od zmiany stanu prawnego, że ma moc wsteczną i sugeruje ze został popełniony jakiś błąd.

   I bardzo dobrze. To jedyna furtka do normalności. Należy podziękować wspanialemu Dudzie, że zawetował ustawę o uzgodnieniu płci - na szczęście nie może całkiem utrudnić tym ludziom życia.

   pewne jednostki reprezentujące tę grupę uznały sobie, że można zrobić kurtyzanę z logiki i wykorzystać w tym celu procedurę SPROSTOWANIA BŁĘDNIE WYDANEGO AKTU URODZENIA

   No i? Jak ktoś dokonuje zmiany płci, to chyba nie chce żeby się do niego zwracano po staremu. Gdyby było inaczej, byłaby to kpina, brak szacunku i dehumanizowanie.

   Czyli logicznie lekarz który u Krzysia wymacał siusiaka musiał sie pomylić. Tylko że naprawdę się nie pomylił, ale dla wolnych sądów to nie ma znaczenia.

   Nie wiedziałem, że niemowlak powinien być w stanie poinformować lekarza o tym z jaką płcią się identyfikuje, czy będzie identyfikować. Zaintrygowales mnie :D

   Jak już wspomniałem, kiedy zaczyna robić się kurtyzanę z logiki, to granic już nie ma. W świecie rzeczywistym nie ma żadnej różnicy między chłopem który myśli że jest babą od starego chłopa który myśli że ma 8 lat.

   Myślałem, że już wcześniej pisałem, że jedno to zaburzenie tożsamości plciowej, a drugie jakieś wymysly, czy inne psychopatologie...

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: dalsza dyskusja w tym temacie nie ma sensu bo rozmawiamy o innych rzeczach. Ja o świecie rzeczywistym, Ty o świecie prywatnych urojeń.
   Zapytam tylko- jeśli uznajesz urojenia jednych ludzi za istotniejsze niż fakty biologiczne, to dlaczego dyskryminujesz urojenia innych? Jakim prawem decydujesz czyje urojenia są dobre a czyje złe?

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Lewakowi nie przemówisz do rozsądku, oni mają swój świat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Ja opieram się na nauce, badaniach i ustaleniach specjalistów. Ty na chłopskim rozumie. Taka drobna różnica. Tożsamość płciowa to nie urojenia - tak mówi współczesna nauka. Twierdzenie, że jest się mała dziewczynka to psychopatologia - czemu muszę się powtarzać?

   Odsyłam Cie do kilku badań i analiz dotyczących zmiany płci:
   Tutaj o satysfakcji dotyczącej zmiany płci:
   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4261554/
   https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371%2Fjournal.pone.0016885

   Tutaj nieco o falloplastyce:
   http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1464-410X.2007.07362.x/full

   Tutaj o postrzeganiu swojego ciała przez osoby trans i cis (Ci tzw. "normalni"), badania z użyciem sieci neuronowej
   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3896415/

   Tutaj o diagnozowaniu:
   http://www.psychiatriapolska.pl/uploads/images/PP_6_2009/Urban%20s719_Psychiatria%20Polska%206_2009.pdf

   Wątpię, że cokolwiek trafi, ale próbować warto ^^

   @SiemaWaliszKonia rozsądni ludzie stawiają badania naukowe nad smutne wysrywy wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86 trochę się mylisz. Owszem są osoby chore psychicznie lub które podnieca myśl o sobie jako osobie innej płci. Im więcej informacji o transeksualizmie tym więcej będzie takich przypadków. Tak działa na niektórych "moda". Jednak niezgodność płci mózgu z posiadanym organami płciowymi naprawdę istnieje. Pewnie rzucą się tu na mnie zaraz feministki, ale mózg, układ nerwowy i hormonalnych kobiety i mężczyzny trochę inaczej funkcjonuje. Zdarzają się błędy rozwojowe i genetyczne, skutkujące tym, że osoba danej płci otrzyma ciało "nie do kompletu" z układem nerwowym. Ale to rzadkie przypadki, na pewno rzadsze niż udział rzekomych w ruchu lgbt.

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem ciekawy kiedy historia zatoczy koło i wrócimy do takich prostych, sprawdzonych metod?

   @szyps: w końcu normalni ludzie stracą cierpliwość i nie będą czekać na polityków. Po prostu będą lincze na ulicach, morderstwa i wieszanie zwyrodnialców na latarniach. Okolica będzie wiedziała kto jest sprawcą, ale będą siedzieć cicho.

   Normalnych ludzi jest większość. Tylko żyjemy w takim odosobnieniu między sobą że nie zdajemy sobie sprawy z tego ilu tych normalnych ludzi jest, a z mediów spływa wyłącznie ta papka.
   Czara goryczy się kiedyś po prostu przeleje.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: pytania:

   1. Ile razy człowiek mógłby (potencjalnie) zmienić płeć? (nie pytam o stan prawny, tylko o to, jak człowiek mógłby postąpić, gdyby miał możliwość)
   2. Dlaczego negujesz to, że facet czuje się 8-latkiem? Czyż nie ma prawa się tak czuć i prawnie być tak traktowanym?
   3. Czy człowiek może być wyższy niż faktycznie jest, jeśli się tak czuje i tak chce być traktowany? Czy jeżeli w jakimś miejscu jest ograniczenie "Dozwolone wejście do max 1,80 wzrostu", to osoba, która jest wyższa, ale czuje się niższa, może tam wejść?
   4. Czy dla każdej płci powinny istnieć osobowa odmiana przez rodzaje?
   5. Jakie konkretnie płcie mogą rywalizować ze sobą w zawodach sportowych? A może dla każdej tworzyć oddzielną kategorię?

   Jak wpadnie mi więcej pytań do głowy to będę pytał, w tej chwili nie mam czasu :)

  •  

   pokaż komentarz

   awniej facet po prostu zawisłby na drzewie i problem z głowy.

   @patriota-gospodarczy: Dawniej czyli kiedy? W czasach w których nie istniało pojęcie praw dziecka, nie istniało pojecie dzieciństwa i w ogóle dzieci nie miały za dużo praw?

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath :
   1. To pytanie dla specjalistów, nie do mnie :) Do tego to śmierdzi ad absurdum, bo traktujesz operacje zmiany płci jako kaprys, a nie coś zaleconego przez lekarza jako forma leczenia.
   2. Pomijając oczywisty absurd - na jakiej podstawie miałby być tak traktowany? Są jakieś badania mówiące, że ma to uzasadnienie dla dobra tej osoby? W przypadku transseksualizmu jest tego sporo, kilka wrzuciłem wyżej.
   3. Nie. Seksualność to temat bardziej skomplikowany niż wzrost i dobrze o tym wiesz :) Wzrost jest kwestia zerojedynkową, albo masz ileś centymetrów, albo nie. Na sprawy związane z płcią składa się masa cech, to całe spektrum. Znowu ad absurdum, nieładnie :)
   4. Nie wiem. Język i sematyka zmieniaja się same, nikt nigdy tego nie regulowal, ewoluuje samo z siebie. Jeśli ludzie uznają, że tak się mówi, to te odmiany same się spopularyzuja i wtloczą w potoczna mowę.
   5. To bardzo skomplikowane. Trans-kobiety mają choćby inna budowę ciała, przez co mają przewagę nad nad cis-kobietami. Rozsądne wyjście to kategoryzacja wg osiągów (lub innych parametrów), coś jak wagi w sporcie, lub zlikwidować podziały w ogóle xD

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: No tak, lepiej po polsku,kiedy biskup mówi,że "dzieci same lgną i sprowadzają księży na złą drogę".

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: ale p?%?$##isz glupoty, idz spac lepiej juz

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy:

   Sp$@!#@@enie Zachodu sięga zenitu.
   UGA BUGA ZGNIŁY ZACHÓD DOBRZE ŻE MY NA TEJ WIOSCE JEMY GÓWNO I MAMY SIĘ LEPIEJ

   Nie wiem, czy zauważyłeś, ale gdyby takie zachowania były na tym "spierdolonym" Zachodzie normą, to nikt by o nich nie pisał i nie byłyby sensacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fomalhaut: W czym problem? Jeśli udowodniono mu, że jest zwyrolem, powiesić.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: Co ma pedofil do lewactwa? Według ciebie dawniej nie było pedofilów? A wiesz jaka instytucja ma możliwość dokonywania immunitetu w sprawie pedofilii?
   A kara śmierci dla pedofilów to niebezpieczny pomysł - wtedy nic nie zatrzyma pedofila przed zabiciem swojej ofiary.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichalLachim: Przeciwnicy kary śmierci powinni utrzymywać w więzieniach tych, nad którymi się litują. Kasować ich co miesiąc po kilkaset złotych na ten cel. Może zmądrzeją.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: Wprowadźmy karę śmierci za wszystko, wtedy będzie spokój.

  •  

   pokaż komentarz

   @fx_mefedroniarz: Przygniotles mnie argumentami, kierowniku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Hand_of_Fate: Prawica (przynajmniej ta sekcja od obskurantyzmu) dalej myśli, że te spaczone lewaki najchętniej by oddały dzieci pedofilom do zabawy, podczas, gdy prawda jest taka, że są jedynie przeciw stygmatyzacji pedofilów (by Ci chętniej poddali się terapii), a potępiano i surowo karano pedofilskie czyny.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy:

   Na jakim ty świecie żyjesz
   Na takim, na którym nie muszę - w odróżnieniu od niektórych (nie będę pokazywać palcem) sobie sztucznie leczyć kompleksów wynikających z tego, że np. jestem mierny, głupi i żałosny, więc przynajmniej sobie napompuję ego kreowaniem jakiejś alteernatywnej rzeczywistości, w której nawet nie ja, tylko prymitywnie pojmowani członkowie mojej wspólnoty plemiennej tworzą jakieś pokraczne figury retoryczne, by czuć się "moralnymi zwycięzcami".

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl ale jak udowodnisz, że on naprawdę nie czuje się 8 letnia dziewczynka? No i jak udowodnisz, że facet, który czuje się kobieta też nie sciemnia tylko dlatego, żeby móc podglądać je w przebieralni? Albo zdobywać mistrzostwa w jakimś sporcie jako kobieta? Znam przypadek, gdzie facet czuł się kobieta i korzystał z damskich ubikacji. Nie przechodził żadnej zmiany płci. Wiele kobiet miało z tym problem ale nasz pracodawca twierdził, że nic z tym nie zrobi bo będzie miał problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: za pedofilię? W średniowieczu jak i później większość dziewczynek bez rodziców albo tych bardzo biednych zarabiała świadcząc takie a nie inne usługi. W Polsce na przykład nazywały się chustkarkami.

  •  

   pokaż komentarz

   @3zMK2: Zakładam, że dziewczynka miała rodziców. Sam bym takiego zwyrola powiesił na miejscu jej ojca.

  •  

   pokaż komentarz

   @WhiskeyIHaze: Ach te fikołki, czego to ludzie nie nawymyślają żeby osmieszyc transseksualistów :D

   ale jak udowodnisz, że on naprawdę nie czuje się 8 letnia dziewczynka?

   Ale co mam udowadniać? To absurd - nie ma uzasadnienia żeby traktować kogoś jak dziecko, chyba, że w ramach jakiegoś roleplayu, ale w to nie wnikam, nigdy mnie takie rzeczy nie interesowały. Przynajmniej w takiej formie.

   No i jak udowodnisz, że facet, który czuje się kobieta też nie sciemnia tylko dlatego, żeby móc podglądać je w przebieralni?

   Czuje się? Niech pójdzie do lekarza i zacznie hormonoterapie. Wtedy zaczną się widoczne fizyczne zmiany, choćby w głosie.

   Znam przypadek, gdzie facet czuł się kobieta i korzystał z damskich ubikacji. Nie przechodził żadnej zmiany płci. Wiele kobiet miało z tym problem ale nasz pracodawca twierdził, że nic z tym nie zrobi bo będzie miał problemy.

   Dowód anegdotyczny ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: mówię ci po prostu co było dawniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl ale ja ich nie chce osmieszac. Mnie śmieszy to, że dzisiaj wystarczy powiedzieć, że czuję się kobieta i wszyscy mają mnie tak traktować. Ostatnio były nawet jakieś afery z tym w USA gdzie ginekolog nie chciał przyjąć faceta co uważa się z kobiete. Oczywiście tamten żadnych operacji czy hormonów nie przyjmował.
   Dla mnie sprawa jest jasna: czujesz się kobietą? 'Obcinamy' ptaka, przyjmuj hormony i dopiero potem domagaj się by traktować cię jak kobiete. Inaczej dla mnie taka osoba pozostaje facetem i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @WhiskeyIHaze:

   Mnie śmieszy to, że dzisiaj wystarczy powiedzieć, że czuję się kobieta i wszyscy mają mnie tak traktować

   Banalizujesz temat i patrzysz na niego przez pryzmat szalonych SJW rodem z Ameryki, zamiast podejść do tematu racjonalnie, niekrzywdzaco dla ogółu tych ludzi.

   Ostatnio były nawet jakieś afery z tym w USA gdzie ginekolog nie chciał przyjąć faceta co uważa się z kobiete.

   Cherrypicking.

   Dla mnie sprawa jest jasna: czujesz się kobietą? 'Obcinamy' ptaka, przyjmuj hormony i dopiero potem domagaj się by traktować cię jak kobiete. Inaczej dla mnie taka osoba pozostaje facetem i tyle.

   Najpierw trzeba się skontaktować z lekarzem, to nie takie proste O_O

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Dyskutujesz z idiotami, podziwiam, że Ci się chce, serio... Szkoda tylko, że choroby czy zaburzenia psychiczne są prezentowane jako arena do walk światopoglądowych, zamiast jako pole do naukowej dyskusji, cóż zrobić :/

  •  

   pokaż komentarz

   @IEatBread: Czasami mam wrażenie, że to ja jestem szalony i to poziom dyskusji z szamba jak z 4chanowego /pol/ jest czymś normalnym o_O

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl wiśnie to ja za malolata zbierałem w ogrodzie albo się na dyskotekach jadło.
   Na temat patrzę tak, jak go Ci ludzie przedstawiają. Głośno jest o właśnie takich debilach. Wiesz czemu? Bo są debilami. I wcale bym się nie zdziwił jak w końcu osoby, które serio maja problem z tożsamością seksualna by się wk?#!ily na nich mocno.
   No spoko, niech się konsultuja. Ale dopóki nie przejdzie operacji zmiany płci to nie ma prawa przebywać w damskich toaletach, szatniach czy brać udziału zawodach sportowych dla kobiet.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy
   No ale czefo wymagac, jezeli mozna wybrac plec to dlaczego nie mozna by wybrac wieku w jakim sie jest

   pokaż spoiler No takie czasy co zrobisz, przyjdzie WW3 i wszystkich zweryfikuje

  •  

   pokaż komentarz

   @WhiskeyIHaze:

   No spoko, niech się konsultuja. Ale dopóki nie przejdzie operacji zmiany płci to nie ma prawa przebywać w damskich toaletach, szatniach czy brać udziału zawodach sportowych dla kobiet.

   Powiedzmy, że się zgadzam, bo widzę dobre chęci. Masz prawo mieć takie zdanie (bo to rzecz mocno dyskusyjna i kontrowersyjna).

  •  

   pokaż komentarz

   w końcu normalni ludzie stracą cierpliwość i nie będą czekać na polityków. Po prostu będą lincze na ulicach, morderstwa i wieszanie zwyrodnialców na latarniach.

   @Kargaroth: fajna ta twoja normalność

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Ale wiesz, że są upośledzenia w których 40-latek ma mentalność 10-latka?

   @patriota-gospodarczy: Nie wiem, czy dobrze doczytałem- został skazany na 30 lat za zdjęcia??? To wszystkich użytkowników rotten,com trzeba by powsadzać. Skąd wiadomo, czy te zdjęcia to nie fotomontaż? Albo zdjęcia z islamskiego państwa, gdzie to jest legalne?

   Znaleziono u niego 17-latkę - co z niego za pedofil? Pewnie dobrowolnie tam przebywała. To ją powinni skazać za demoralizowanie 8-letniej dziewczynki.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: @szyps: tyle ze tu akurat niesamowicie sie mylicie. Dawniej, jeszcze wiek temu, prostytutki przyjmowaly klientow wraz z swoimi kilkuletnimi corkami. Nikt nie dawal o to j@#@nia, bo ubodzy sie nie liczyli. Rownoczesnie dzieci mogly pracowac w przemysle,w tym ciezkim, jak kopalnie. Tak samo bylo to normlane i nikt nie dawal j@#@nia o to ze nie pozyja za dlugo.

  •  

   pokaż komentarz

   @vincent38:

   Ale wiesz, że są upośledzenia w których 40-latek ma mentalność 10-latka?

   A jaki to ma związek z transseksualizmem?

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Są też choroby w których mężczyzna myśli, że jest kobietą, albo mężczyzna myśli, że seks z innym meżczyzna jest normalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek: to prawda ze dziecinstwo to konstrukt spokeczny w duzej mierze, w dodatku dosc mlody. Ale akurat pojecie gwaltu istnieje w cywilizacji lacinskiej juz od srarozytnosci

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro facet mówi, że jest babą i lewaki klaszczą, to jest babą.
   Skoro baba mówi, że jest facet - to samo.
   Trzeba być tolerancyjnym przecież :)

   Więc skoro on mówi, że jest 8-letnia czarna lesbijką to jest i chuj! I trzeba to szanować. ( ͡º ͜ʖ͡º)

   I skoro dzieci poniżej 15 lat są "świadome" zmiany płci, co lewaki akceptują, to też trzeba szanować.

   Skoro koleś mówi, że blokuje mu to wolność słowa, co dla lewaków jest święte, to trzeba to szanować.

   Szanujmy sp!!%##$enie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86 na zasadzie sprostowania działa też rozwód kościelny, bo samego rozwodu nie można dać, więc się to unieważnia. Co też wg mnie jest sp!$!#%@one.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy

   Sp!!%%!#enie Zachodu sięga zenitu. Stworzyli system w którym sami muszą słuchać tych bredni. Dawniej facet po prostu zawisłby na drzewie i problem z głowy.

   Dokładnie. A ateiści paliliby się na stosach razem z gejami. Kiedyś to kurna było...

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: dawniej to wyszedłby za nią ( ͡° ͜ʖ ͡°) i to z polecenia jej rodziców mordo

  •  

   pokaż komentarz

   Otóż w Polsce żadna ustawa nie pozwala na zmianę płci. Zmiana dokonywana jest dzięki temu, że pewne jednostki reprezentujące tę grupę uznały sobie, że można zrobić kurtyzanę z logiki i wykorzystać w tym celu procedurę, uwaga, SPROSTOWANIA BŁĘDNIE WYDANEGO AKTU URODZENIA.

   Czyli logicznie lekarz który u Krzysia wymacał siusiaka musiał sie pomylić

   @PC86: Chwileczkę. To dla ciebie ktoś kto ma chromosomy XX i penisa jest mężczyzną? Obecnie do ustalania płci lekarze stosują kilka kryteriów. Jeśli wszystkie nie wskazują jednoznacznie na mężczyznę lub kobietę to mamy do czynienia z obojnactwem. Osoby z niewłaściwie określoną płcią słusznie mają prawo do sprostowania błędnie wydanego aktu urodzenia. Do patologicznych sytuacji dochodzi przez to że lekarze muszą wydać orzeczenie czy ktoś jest kobietą czy mężczyzną mimo tego że dana osoba wykazuje cechy obu płci. A potem mogą wydać nowe orzeczenie sprzeczne z poprzednim.
   Obojnactwo jest faktem i powinno być lepiej uregulowane prawnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86 myślę że to co innego jeśli ktoś mówi że czuje się babą a co innego że wielorybem. W tym drugim wypadku to wariat bo niestety nie biologicznie to niemożliwe- matka z ojcem raczej mu wielorybich genów nie dali. W przypadku gdzie chłop mówi że czuje się kobietą państwo po jego deklaracji powinno od razu fundować mu obowiązkowa i przymusowa zmianę płci włącznie z wycięciem fujarki i uklejeniem pipki. Założę się że 90% tych " odmieńców" przestało by nagle pierdzielic te swoje chore fantazje o byciu kobieta. problem polega na tym że większość tych odmieńców chce tylko być dziwadlem z cyckami i fiutkiem żeby spełniać się seksualnie a jedynie ułamek tego to ludzie z prawdziwym problemem. Drugi problem to krzykacze i pieniacze wolności wszelakiej którzy zagolopowali się już i bronią czegokolwiek nie zastanawiając się. Stąd wkolko mamy to p!?%$@@enie o lgbtqwerty które tak niby walczy o równość a wychodzi z tego pożyteczny idiotyzm i upolitycznienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @patriota-gospodarczy: skoro uważa, że jest 8 letnią dziewczynką niech mu utną pitonga razem z jajami i skrócą o nogi do wzrostu ośmiolatki i niech sobie robi co chce...

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl aż mi wstyd, że tutaj jestem. Twoje komentarze, najbardziej merytoryczne, mają tyle minusów, a chłopski rozum triumfuje, bo hehehe chłopy za baby chcom się przebierać, mają tyle plusów... Ja prldl...

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl kłamiesz prawacki trollu. Płeć jest konstruktem społecznym i jest spektrum. Nie ma 2 płci, tylko pierdyliard i płeć nie jest zdeterminowana-jest zmienna w zależności od faz księżyca i ilości uderzeń skrzydeł Ornithoptera alexandrae.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps skoro jest 8-letnią dziewczynką, to pindol i jaja mu niepotrzebne...

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps jak zatoczy koło, to wróci do stanu obecnego. Raczej miałeś na myśli, kiedy historia zmieni się o 180°

  •  

   pokaż komentarz

   @Czesterek: ale niedouczone wychodki dają minusy, jeszcze niedawno 12 latki się prostytuowały, dziwne że wszechwiedzący wychodek tego nie wie

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan: Skoro prawak mówi bzdury i inne prawaki mu klaszczą to znaczy, że są idiotami. Trzeba postawić wyraźną granice miedzy zaburzeniami identyfikacji płciowej a innymi zaburzeniami. Każde takie żonglowania słowne i wciskaniae do konwersacji przypadkowych przykładów, powoduje, że więcej sfrustrowanych, niedouczonych ludzi błędnie rozumie cały temat. Dokładnie na tak samo niskim poziomie działa propaganda w TVP. Prowadzi to w konsekwencji do stosowania zamiennie stwierdzeń typu: osoba transpłciowa- pedofil, qwerty itd itd a nauka określana jest jako lewacka, bo nie pasuje do „prawackich” konstrukcji psychicznych. Podpowiem, że na takich samym podstawach działają bardzo kochane przez prawą stronę dyskusji silniki spalinowe, a jednak jadąc samochodem nikt nie podważa jego działania.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: totalnie masz rqcje, ale kuce i banda nieukow cie zabija i zakopia minusami. Nie ma sensu bic sie tu ze sciana.

  •  

   pokaż komentarz

   Dyskutujesz z idiotami,
   @IEatBread teraz dopiero zaczął

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Zapomniałeś odpowiedzieć na pytanie. Jakim prawem decydujesz czyje urojenia są dobre a czyje złe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   rozsądni ludzie stawiają badania naukowe nad smutne wysrywy wykopków

   @ziumbalapl: Badania naukowe w dzisiejszym świecie mają to do siebie, że są w stanie potwierdzić wszystko, w zależności kto finansuje granty :)

  •  

   pokaż komentarz

   @szyps: Wszyscy potępiają pedofilie, ja oczywiscie też ale wiekszosc pedofilów sami w dziecinstwie było ofiarami innych pedofilów. Zatem pedofil, który w dziecinstwie sam byl gwalcony i bity, a potem on gwalci, jest ofiarą czy oprawcą?

  •  

   pokaż komentarz

   @slx2000: Takie bajki to domena denialistów, którzy z góry odrzucają badania przeczące ich poglądom :)

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: Jakie urojenia? Pytanie z założenia do śmietnika, bo transseksualizm to nie urojenie. Urojenia mają ludzie, którzy leczenie uważają za kaprys, polecam o tym poczytać zamiast bredzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Ty albo coś ćpiesz, albo Ci za płacą grubą sałatę za pisanie tych pierdół, albo jesteś trollem, albo masz takie same zaburzenia osobowości jak Ci wszyscy wykolejeńcy, albo po prostu sobie jaja robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamehameha: W którym miejscu napisałem coś, czemu przeczyłaby nauka? Chętnie się dowiem, nie mogę się doczekać :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: ja nie o tym, czytaj ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamehameha: To o czym? Może konkretniej, w którym miejscu są te p?#???$y?

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: ale ja się nie będę wysilał człowieku, żeby Ci tłumaczyć fundamentalne rzeczy, z konia spadłeś? Mam lepsze rzeczy do roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kamehameha: Aha, czyli z Twojej strony to niczym nieuzasadnione wymysły. Idź zawracać dupę komuś innemu, ja wstawiłem badania naukowe, Ty przyszedles postukać w litery na klawiaturze. Szkoda czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: mam podobne przemyślenia

   dla mnie koleś z artykułu to kosmos, ale kierując się dzisiejszą logiką jest on tylko kolejną ofiarą której nie należy winić za swoje "upodobania"

  •  

   pokaż komentarz

   Jakie urojenia? Pytanie z założenia do śmietnika, bo transseksualizm to nie urojenie. Urojenia mają ludzie, którzy leczenie uważają za kaprys, polecam o tym poczytać zamiast bredzić.

   @ziumbalapl: Jestem zbyt grubiański. Wybacz, nie wiem jak mogłem użyć takiego słowa. Pytanie oczywiście do śmietnika. Przecież to nie jest urojenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to inaczej: jak decydować, czyja chęć zmiany płci jest właściwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: Skala. Wszystko jest kwestią skali. Jeśli jeden człowiek bredzi głupoty, to jest wariatem. Kilkuset, to sekta. A jeśli miliony bredzą brednie, to religia. To samo jest ze zmianą płci. Wiadomo, że to brednie, ale skoro o transseksualiźmie mówi tyle osób, to nie można oficjalnie nazwać tego brednią. Nawet niektórzy robią badania naukowe na ten temat. Więc, tak jak nie powiesz, że wierzenia religijne to brednie,tak nie można już mówić, że zmiana płci to brednia. Choć biorąc to na logikę, to jest to stek takich samych bzdur :-) @ziumbalapl

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: Denialisci zawsze tłumaczą różne rzeczy w podobny sposób, tak jak głupoty opowiadane o szczepionkach, płaskiej Ziemi, albo GMO :D Oczywiście nie są w stanie merytorycznie udowodnić, że ktoś się myli, ale to tylko detal ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: Nie, nie chcę linków. Ty masz odpowiedzieć na pytanie jak decydować, czyja chęć zmiany płci jest właściwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @e2rde2rd: Przed odpowiednie badania i dłuższą obserwację:

   1. Dokładnie zebrany wywiad
   2. Badanie kariotypu
   3. RTG czaszki lub NMR (ocena siodła tureckiego)
   4. EEG
   5. Badanie okulistyczne – ocena dna oka oraz badanie pola widzenia
   6. Badanie psychiatryczne (dodatkowo możliwe badanie neurologiczne)
   7. Badanie ginekologiczne i urologiczne (zależnie od typu transseksualizmu)
   8. Badania laboratoryjne, w tym ocena poziomu hormonów płciowych
   9. Pełna diagnostyka psychologiczna


   Diagnozowanie jest opisane w pdfie, jest tam też cała bibliografia - temat jest zbyt skomplikowany żeby dyskutować o tym w wykopowych komentarzach, nie będę też wklejac fragmentów, bo po co? Chciałeś odpowiedzi, to ją dostałeś. Nie moja sprawa, że nie chce Ci się czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl niemowlak powinien poinformować z jaką płcią się identyfikuje? Może jeszcze z jaką narodowoscią, rasą religią i statusem materialnym... Pokaż konkrety I dowody nie artykuły i zdjęcia, które można dowoli manipulować - najczęściej w zależności od tego kto jest cichym opiekunem (sponsorem) badacza.
   Odwieczne prawo natury mówi : jak jest siusiak to jest facet, facet i kobieta tworzą rodzinę i mogą mieć dzieci... Koniec kropka. Jak zaczniesz zmieniać i ustępować to zrobisz jeden wielki burdel i każdy będzie mógł robić co zechce- nie koniecznie co czuje...

  •  

   pokaż komentarz

   @izzyrajder:

   Odwieczne prawo natury mówi : jak jest siusiak to jest facet, facet i kobieta tworzą rodzinę i mogą mieć dzieci...

   Nie ma czegoś takiego jak "prawo natury". Wg współczesnej biologii płeć składa się z wielu (dziesięciu) czynników. Odsyłam Cie tutaj:
   http://kosmos.icm.edu.pl/PDF/2003/5.pdf

   Mówisz, że siusiak to facet? A co jeśli ten "facet" jest chromosomalnie kobietą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   niemowlak powinien poinformować z jaką płcią się identyfikuje?

   To był żart, uderzenie absurdem w absurd ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl hahahaha... Jeżeli masz dziecko, albo będziesz miał... I ktoś je brutalnie zgwałci analnie jak będzie miało 10lat i ten ktoś zostanie skazany, ale odwoła się bo skazany jest on ale właśnie dowiedział się że chromosomalnie jest nią... Więc nie mógł zgwałcić i sąd go uniewinni, mało tego on/a będzie mieszkało za ścianą... Też wtedy będziesz bronił go/jej bo takie są badania i artykuły w mądrych gazetach? Albo jak Twoja najdroższa kobieta - matka- powie na łożu śmierci że całe Twoje życie to bzdura bo właśnie poczuła się facetem i masz dwóch ojców - też pogodzisz się z tym? Łatwo się mądrzyć będąc po drugiej stronie... Dorośniesz, założysz rodzinę - zmądrzejesz... Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @izzyrajder:

   (...) I ktoś je brutalnie zgwałci analnie jak będzie miało 10lat i ten ktoś zostanie skazany, ale odwoła się bo skazany jest on ale właśnie dowiedział się że chromosomalnie jest nią

   To się odwoła i nic nie osiągnie, bo czynu dokonał. Jeśli są na to dowody, to nagle nie znikną. Żyjesz w świecie bajek? I jak to "nagle się dowiedział"? Gdyby jego układ chromosomów był niezgodny z płcią fenotypową, to by o tym po prostu wiedział od urodzenia. O czym Ty pieprzysz? XD

   Więc nie mógł zgwałcić i sąd go uniewinni, mało tego on/a będzie mieszkało za ścianą...

   No pewnie, tak się właśnie dzieje :) Znasz chociaż jeden taki przykład osadzony w rzeczywistości? Cokolwiek?

   Też wtedy będziesz bronił go/jej bo takie są badania i artykuły w mądrych gazetach?

   Bronić gwalcicieli dzieci? Odbiło Ci?

   Albo jak Twoja najdroższa kobieta - matka- powie na łożu śmierci że całe Twoje życie to bzdura bo właśnie poczuła się facetem i masz dwóch ojców - też pogodzisz się z tym?

   Tak. Dla jej własnego spokoju. Co innego gdyby coś takiego okazało się o wiele wcześniej, okazałbym wsparcie i odesłał na badania, by określić jakie podjąć leczenie - czy to urojenia, czy potrzebuje hormonoterapii, czy może wymagana jest operacja. Niech zadecyduje lekarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl

   1. To pytanie dla specjalistów, nie do mnie :) Do tego to śmierdzi ad absurdum, bo traktujesz operacje zmiany płci jako kaprys, a nie coś zaleconego przez lekarza jako forma leczenia.

   Przecież istnieją osoby, które posiadają wiele osobowości, które są dosyć płynne. Tak, te osoby mają zaburzenia, ale to nie oznacza, że należy im odbierać prawa, czyż nie? I tak, w wielu przypadkach jest to kaprys, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, które przez rodziców są ciągane po lekarzach, aby stwierdzić, że dzieciak jest kimś innym niż jest. Mało tego, poprzez odpowiednią argumentację da się wmówić dziecku, że nie jest dziewczynką, a chłopcem, uwierzy w to i będzie chciało zmienić płeć. Umysł dziecka jest plastyczny i da się go kształtować w różnych kierunkach (jak chociażby 4-letnie dzieci z ISIS biegające z pistoletami i strzelające do zakładników).
   To nie jest ad absurdum tylko realny problem.

   2. Pomijając oczywisty absurd - na jakiej podstawie miałby być tak traktowany? Są jakieś badania mówiące, że ma to uzasadnienie dla dobra tej osoby? W przypadku transseksualizmu jest tego sporo, kilka wrzuciłem wyżej.

   Ale dlaczego absurd? Dlaczego ktoś nie może siebie uważać za młodszego lub starszego niż jest? Ja np. chciałbym, abym mógł siebie uznać za 100 latka, bo nie dość, że miałbym emeryturę, to jeszcze podwójną oraz pełno wolnego czasu. Czy takie coś nie miałoby na mnie pozytywnego wpływu? Oczywiście, że by miało, bo bym był mniej zestresowany, więcej wypoczywał i poświęcał czasu na hobby.

   3. Nie. Seksualność to temat bardziej skomplikowany niż wzrost i dobrze o tym wiesz :) Wzrost jest kwestia zerojedynkową, albo masz ileś centymetrów, albo nie. Na sprawy związane z płcią składa się masa cech, to całe spektrum. Znowu ad absurdum, nieładnie :)

   Jeżeli ktoś uważa, że ma więcej centymetrów niż w rzeczywistości i chciałby, aby go tak postrzegano, mało tego, gdyby w ten sposób byłby szczęśliwy, to czy nieuznawanie, w jego mniemaniu, prawdziwego wzrostu nie jest dyskryminacją? Bo w moim odczuciu jest. Dlaczego chcesz komuś zabraniać bycia wyższym? Skoro tak się czuje, to niech tak ma.

   4. Nie wiem. Język i sematyka zmieniaja się same, nikt nigdy tego nie regulowal, ewoluuje samo z siebie. Jeśli ludzie uznają, że tak się mówi, to te odmiany same się spopularyzuja i wtloczą w potoczna mowę.

   Pierwsze mądre rzeczy, które napisałeś. Choć szkoda, że feministki próbują semantykę zmienić na siłę, a tych, którzy nie zgadzają się z nowymi definicjami uznają za faszystów. Nie ma to jak stosować faszystowskie metody i innych nazywać faszystami ¯\_(ツ)_/¯

   5. To bardzo skomplikowane. Trans-kobiety mają choćby inna budowę ciała, przez co mają przewagę nad nad cis-kobietami. Rozsądne wyjście to kategoryzacja wg osiągów (lub innych parametrów), coś jak wagi w sporcie, lub zlikwidować podziały w ogóle xD

   No ale przecież biologia nie ma nic do rzeczy. To, jak się czuje kobieta, jak wygląda i jakie podejmuje decyzje to jest kwestia czysto kulturowa. Kobiety czy mężczyźni, między nimi przecież nie ma różnic.

   Nawiążę jeszcze do punktu 3. Wiesz dlaczego osoby trans czują się lepiej po zmianie płci? Bo dano im to, czego ich chory umysł zapragnął. To tak samo jak ze schizofrenikami. Jak chory widzi, że się pali stół, a Ty podejdziesz i położysz na nim rękę, ogień zniknie, a chory poczuje ulgę, bo poważnie myślał, że stół się palił. Czy kwestia ćpunów. Oni też są chorzy psychiczni, ale jak im dasz działkę, to się poczują lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   No i jak udowodnisz, że facet, który czuje się kobieta też nie sciemnia tylko dlatego, żeby móc podglądać je w przebieralni?

   Czuje się? Niech pójdzie do lekarza i zacznie hormonoterapie. Wtedy zaczną się widoczne fizyczne zmiany, choćby w głosie.

   @ziumbalapl: I tu się rodzi problem, ponieważ w kilku krajach na świecie nie musisz dostarczać dowodu na to, że jesteś / czujesz / myślisz, że jesteś płcią przeciwną. Udowodniono, że w Kanadzie i USA (dla LGBT to raje na ziemi) wystarczy sama deklaracja złożona u lekarza, ten wypisuje kwit i już. 10 minut roboty i możesz iść do urzedu zmieniać papiery.

  •  

   pokaż komentarz

   @chciwykrasnolud: w przypadku obojnactwa, jak najbardziej są potrzebne zmiany prawne. Ale jeżeli jedyną przesłanką na to, że ktoś jest kobietą / mężczyzną jest to, że on /ona się tak czujem to ja proponuję wizytę u psychologa.

   Obojnacy mają szereg odchyłów w samej budowie ciała (czy narządów), więc tutaj kwestia, moim zdaniem, powinna być taka, że w dowód wpisujemy takiej osobie płeć "X". To byłby znak dla lekarza, że musi podejść do sprawy indywidualnie, żeby nie sp$!#$$?ić i nie leczyć kobiety jak faceta czy vice versa :)

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath:

   I tu się rodzi problem, ponieważ w kilku krajach na świecie nie musisz dostarczać dowodu na to, że jesteś / czujesz / myślisz, że jesteś płcią przeciwną.

   Masz o tym jakiś artykuł, cokolwiek? Chciałbym poznać szczegóły. Ameryka jest bardzo dziwna, tamtejsza lewica są czasem jak przybysze z kosmosu. Mam na myśli np. k?!%ice na punkcie "zapozyczen kulturowych".

   Obojnacy mają szereg odchyłów w samej budowie ciała (czy narządów), więc tutaj kwestia, moim zdaniem, powinna być taka, że w dowód wpisujemy takiej osobie płeć "X". To byłby znak dla lekarza, że musi podejść do sprawy indywidualnie, żeby nie sp!?$!#?ić i nie leczyć kobiety jak faceta czy vice versa :)

   Brzmi rozsądnie ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: Obejrzyj to, baw się dobrze. Weź pod uwagę tylko, że jest dość surrealistycznie. Poza tym bardzo racjonalnie wyjaśniona kwestia plciowosci.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Bluszcz102: Poczekaj aż muzułmanie demokratycznie przejmą rządy. Pedzie będą robić za latawce zgodnie z prawem szaria.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl:
   2:05 - chłopiec to mężczyzna tylko niedojrzały z punktu widzenia prawa. Koleś tego nie wie (-‸ლ)

   4:30 - o tym wspomniałem wcześniej - jak ktoś ma różne kariotypy i inne powalone narządy, to wpisujemy "X" i sprawa załatwiona. I, na tej liście którą podał, nie ma nic o tym, że ktoś myśli, że jest kimś innym.

   6:15 - nie prawda, ale to by trzeba się odnieść do fizyki kwantowej.

   6:45 - ale szminka czy noszenie spódnicy również nie determinuje płci. Koleś sobie sam zaprzecza.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath:
   1. Chodzi o to, że proces dojrzewania nie przebiega z dnia na dzień, a nie osiąganie pełnoletniosci.
   2. Żeby odróżnić transseksualizm od urojen potrzebne są badania i długa obserwacja - tak jak już wcześniej mówiłem.
   3. To tylko przykład, by pokazać, że pewne rzeczy są niezależne od ludzi, a inne to sprawa umowna - przykład jest dobrany tak, by łatwo przekazać treść.
   4. Nie do końca zrozumiałes jak widać - chodzi o to, że fizycznosc, która kojarzy się z płcią X niekoniecznie musi wiązać się z tym co siedzi w głowie. Dobrze sprawę pokazany wspomniany gdzieś piernikowy ludzik.

   Wiesz dlaczego osoby trans czują się lepiej po zmianie płci? Bo dano im to, czego ich chory umysł zapragnął.

   Mylisz uzależnienie i efekty odstawienia z dysforia płciową. No nieźle xD

   Czy kwestia ćpunów. Oni też są chorzy psychiczni, ale jak im dasz działkę, to się poczują lepiej.

   Nie wierzę w to co czytam xD Hormonoterapia, lub operacja zmiany płci to nie karmienie nałogu, tylko leczenie. Tak właśnie się UNIKA możliwości wystąpienia choćby psychopatologii.

   To, jak się czuje kobieta, jak wygląda i jakie podejmuje decyzje to jest kwestia czysto kulturowa. Kobiety czy mężczyźni, między nimi przecież nie ma różnic.

   O kurcze, to coś nowego. Wszystko co dotąd czytałem obraca się w pył. Napisz o tym pracę naukową, będziesz sławny. Media konserwatywne będą Cie cytować latami.

   Przecież istnieją osoby, które posiadają wiele osobowości, które są dosyć płynne. Tak, te osoby mają zaburzenia, ale to nie oznacza, że należy im odbierać prawa, czyż nie?

   Należy je leczyć. W większości przypadków wymaga psychoterapii.
   https://www.merckmanuals.com/professional/psychiatric-disorders/dissociative-disorders/dissociative-identity-disorder

   Choć szkoda, że feministki próbują semantykę zmienić na siłę, a tych, którzy nie zgadzają się z nowymi definicjami uznają za faszystów.

   Ojej, teraz do dyskusji mieszają się feministki! Super. Przytocz jeszcze może ludzi, którzy neguja otyłość jako coś szkodliwego. Swoją drogą - feminatywy są dość naturalne, a do tego cała masa z nich jest przedwojenna ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: "Ojej, teraz do dyskusji mieszają się feministki!"
   Wspomniałeś wyżej o naturalnym procesie ewolucji języka, więc uznałem, iż ważnym jest, aby wspomnieć, co się próbuje wymusić na ludziach. I tak, szczególnie feminatywy pojawiły się w odniesieniu do pracy tapicerki, stolarki, gościni i wiele innych. Sami językoznawcy uznają te zmiany za absurd i fanaberie sfrustrowanych kobiet.

   "Należy je leczyć. W większości przypadków wymaga psychoterapii."
   Skąd taka nienawiść do osób o różnych osobowościach? Osobowość (tak samo jak płeć, jak twierdzą niektórzy) jest płynna. Mało tego, jest bezpośrednio powiązana z płcią. Więc dlaczego leczyć psychotropami osób, które identyfikują się inaczej niż my byśmy tego chcieli?

   "O kurcze, to coś nowego. Wszystko co dotąd czytałem obraca się w pył. Napisz o tym pracę naukową, będziesz sławny. Media konserwatywne będą Cie cytować latami."
   Ja tylko przytaczam słowa tego kolesia z filmiku.

   "Hormonoterapia, lub operacja zmiany płci to nie karmienie nałogu, tylko leczenie. "
   Albo spełnianie zachcianki. Już są osoby, które zmieniały płeć, a wróciły do poprzedniej (lub zmieniały na coś innego). I pal go pies, jeśli robią to za własne pieniądze, ale próba wymuszenia na całej społeczności, żeby spełniać ich fanaberie to jest przegięcie. Tak samo jak próba zmuszenia ludzi do uznania ich widzimisię za coś normalnego, społecznie akceptowalnego. I w jaki sposób niby ludzie identyfikować np. Andrygonic Cisgender Male to Cis-Woman. Co to, k!@#$, ma być?

   "Mylisz uzależnienie i efekty odstawienia z dysforia płciową. No nieźle xD"
   Niekoniecznie, choć przykład z uzależnieniem jest dosyć prosty do zrozumienia, dlatego go użyłem. Także napiszę ogólnie:
   Jeżeli choremu dasz lekarstwo to poczuje się lepiej. Tak samo poczuje się on lepiej, jeżeli będziesz go utrzymywał w przekonaniu, że nie jest chory, a to co robi lub myśli jest w pełni zrozumiałem, normalne i nie ma się czym przejmować. W przypadku zaburzeń psychicznych względem płci, zamiast przekonywać człowieka, że: "Tak ,jesteś kobietą" - choć fizycznie w ogóle nim / nią nie jest, powinno się go leczyć, jego (jej?) umysł. Dlatego często przytaczane są słowa, że w dzisiejszych czasach błędnie się przyjęło, że liczy się to, jak się czujesz, a nie jaki jest stan faktyczny. Dlatego też ludzie się nabijają, że skoro czuję się helikopterem, to jestem helikopterem, bo ważniejsze od mojego ciała jest to, co myślę i jak się czuję.

   "3. To tylko przykład, by pokazać, że pewne rzeczy są niezależne od ludzi, a inne to sprawa umowna - przykład jest dobrany tak, by łatwo przekazać treść."
   No i przez to powiedział nieprawdę.

   "4. Nie do końca zrozumiałes jak widać - chodzi o to, że fizycznosc, która kojarzy się z płcią X niekoniecznie musi wiązać się z tym co siedzi w głowie."
   Wiem o co mu chodziło, ale przykład zj#?@ł, bo wyszła z tego sprzeczność z tym, co powiedział minutę wcześniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath:

   Skąd taka nienawiść do osób o różnych osobowościach?

   Gdzie ta nienawiść? Pisałem o leczeniu.

   Osobowość (tak samo jak płeć, jak twierdzą niektórzy) jest płynna.

   [potrzebne źródło]

   Więc dlaczego leczyć psychotropami osób, które identyfikują się inaczej niż my byśmy tego chcieli?

   Leczyć w ramach potrzeby, po badaniach i diagnozie. Autonepiofilia jest seksualną dewiacją, nie wiem skąd pomysł żeby porównywać to z transseksualizmem.

   (operacja zmiany płci to) spełnianie zachcianki

   Nie, to sposób na leczenie. Wklejalem już link dotyczący diagnozowania dwa razy, ctrl + f i w moment znajdziesz. Decyzja lekarza jest oparta na badaniach i obserwacji, a nie robiona od ręki.

   I pal go pies, jeśli robią to za własne pieniądze, ale próba wymuszenia na całej społeczności, żeby spełniać ich fanaberie to jest przegięcie.

   Jasne, osobiście jestem za finansowaniem leczenia z własnej kieszeni.

   Tak samo jak próba zmuszenia ludzi do uznania ich widzimisię za coś normalnego, społecznie akceptowalnego.

   Wystarczy, że nie będą demonizowani. Jak rozumiem lepszy byłby brak akceptacji? Może jakiś pomysł?

   Jeżeli choremu dasz lekarstwo to poczuje się lepiej. Tak samo poczuje się on lepiej, jeżeli będziesz go utrzymywał w przekonaniu, że nie jest chory, a to co robi lub myśli jest w pełni zrozumiałem, normalne i nie ma się czym przejmować. W przypadku zaburzeń psychicznych względem płci, zamiast przekonywać człowieka, że: "Tak ,jesteś kobietą" - choć fizycznie w ogóle nim / nią nie jest, powinno się go leczyć, jego (jej?) umysł

   Właśnie na tym polega leczenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: > "Gdzie ta nienawiść? Pisałem o leczeniu."
   No właśnie. Chcesz leczyć ludzi, którzy nie są chorzy, są tylko inni.

   "[potrzebne źródło]"
   Do czego?

   Autonepiofilia jest seksualną dewiacją, nie wiem skąd pomysł żeby porównywać to z transseksualizmem.
   Jeszcze do niedawna homoseksualizm też był dewiacją. Kwestia czasu, kiedy to się zmieni.

   Nie, to sposób na leczenie. Wklejalem już link dotyczący diagnozowania dwa razy, ctrl + f i w moment znajdziesz. Decyzja lekarza jest oparta na badaniach i obserwacji, a nie robiona od ręki.
   A ja Tobie piszę, że są dowody na to, że lekarze nawet tego nie weryfikują, bo mogą zostać oskarżeni o dyskryminację. Unikają konfrontacji i zgadzają się na wszystko. Jak będę miał czas to poszukam filmiku na YT, w którym transgender man z Kanady (tak naprawdę kobieta, ale prawnie zmieniła płeć, żeby pokazać jak łatwo to zrobić) zebrał dane na temat Kanady, USA czy UK oraz Francji. Ogólnie był kosmos, bo lekarze w większości przypadków nawet nie zadali jednego pytania z wyjątkiem: "Jest Pan/Pani pewien/na?"

   Jasne, osobiście jestem za finansowaniem leczenia z własnej kieszeni.
   No to się kłóci trochę z tym co pisałeś wcześniej, bo skoro taka osoba jest chora "na inną płeć" to powinna być leczona zmianą płci z NFZ (ja uważam, że tam potrzebny jest psycholog).

   Wystarczy, że nie będą demonizowani. Jak rozumiem lepszy byłby brak akceptacji? Może jakiś pomysł?
   Ale tu nie ma czego akceptować, jak to, że taka osoba odwiedzić specjalistę, który będzie z tą osobą pracował nad problemami psychicznymi. I jak już wcześniej pisałem, wyjątkiem są osoby z płcią "X". To zupełnie inna para kaloszy.

   Właśnie na tym polega leczenie.
   Leczenie polega na leczeniu za pomocą leków lub, jeśli chodzi o problemy z głową, pracą ze specjalistą. Leczeniem nie jest uświadamianie choremu, że nie jest chory tylko normalny i wszyscy muszą Ciebie zaakceptować. Zdajesz sobie sprawę z tego, co by się działo z osobami z zaburzeniami bipolarnymi, gdybyś ich próbował przekonywać, że nie są chorzy? Katastrofa gotowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath:

   No właśnie. Chcesz leczyć ludzi, którzy nie są chorzy, są tylko inni

   Człowiek z artykułu jest ewidentnie chory ¯\_(ツ)_/¯ Nie mam pojęcia o jakich ludziach mówisz. I jakie są podstawy, by nazywać ich "innymi", a nie zaburzonymi? Masz dowód, czy po prostu bredzisz? :)

   do czego

   Do Twoich stwierdzeń. Chyba muszą mają jakieś merytoryczne uzasadnienie, nieprawdaż? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Jeszcze do niedawna homoseksualizm też był dewiacją. Kwestia czasu, kiedy to się zmieni.

   Był, bo badania były prowadzone na wiezniach z np. homoseksualizmem zastępczym. Kompletnie niemerytoryczne. To nie jest żadna wiedza tajemna.

   A ja Tobie piszę, że są dowody na to, że lekarze nawet tego nie weryfikują, bo mogą zostać oskarżeni o dyskryminację.

   I znowu cyk, [potrzebne źródło]. Inaczej to tylko historyjka bez odniesienia w rzeczywistości. Chyba to rozumiesz, prawda?

   No to się kłóci trochę z tym co pisałeś wcześniej, bo skoro taka osoba jest chora "na inną płeć" to powinna być leczona zmianą płci z NFZ (ja uważam, że tam potrzebny jest psycholog).

   W jaki sposób się kłóci? Uważam, że taka osoba powinna się leczyć z własnej kieszeni.

   Ale tu nie ma czego akceptować, jak to, że taka osoba odwiedzić specjalistę, który będzie z tą osobą pracował nad problemami psychicznymi

   Dalej nie dociera do Ciebie, że metody leczenia to właśnie m.in. hormomoterapia, czy operacja zmiany płci? Co mam poradzić na to, że wydaje Ci się, że to zachcianki? Dostałeś link z dokumentem opisującym także czym jest transseksualizm. Nie pisz bzdur, tylko się ośmieszasz. Lepiej po prostu przeczytaj wspomniany dokument.

   Leczenie polega na leczeniu za pomocą leków lub, jeśli chodzi o problemy z głową, pracą ze specjalistą.

   Jakby Ci to powiedzieć...źródło?

   Leczeniem nie jest uświadamianie choremu, że nie jest chory tylko normalny i wszyscy muszą Ciebie zaakceptować.

   Wykopek myśli, że wie lepiej niż specjaliści [ZOBACZ MEMY]

   Zdajesz sobie sprawę z tego, co by się działo z osobami z zaburzeniami bipolarnymi, gdybyś ich próbował przekonywać, że nie są chorzy?

   Myślałem, że już zrozumiałeś, że transseksualizm jest zaburzeniem. Nikt nie udaje, że tak nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl: >Myślałem, że już zrozumiałeś, że transseksualizm jest zaburzeniem. Nikt nie udaje, że tak nie jest.
   No właśnie! I dlatego powinno się leczyć głowę, a nie zmieniać ciało! Czy jak masz schizofrenię i widzisz rzeczy, których nie ma to leczą Tobie oczy czy głowę?

   Jakby Ci to powiedzieć...źródło?
   Wykopek myśli, że wie lepiej niż specjaliści [ZOBACZ MEMY]

   Jak chcesz leczyć osobę chorą na głowę jeśli nie lekami?

   I znowu cyk, [potrzebne źródło]. Inaczej to tylko historyjka bez odniesienia w rzeczywistości.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Transgender_rights_in_the_United_States#Cases

   Do Twoich stwierdzeń. Chyba muszą mają jakieś merytoryczne uzasadnienie, nieprawdaż? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ale masz na myśli osobowość czy płeć? O to pytam.

   Gdzie ta nienawiść? Pisałem o leczeniu.
   Chcesz leczyć ludzi chorych choć nie są chorzy. Czują, że są kimś innym, więc powinniśmy im na to pozwolić.

   Człowiek z artykułu jest ewidentnie chory
   Skąd ta pewność?

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl

   @PC86: Jak zawiłości prawne mają się do ustaleń wynikających z różnych badań? Prawo jest rzeczą umowną, można je zmieniać w ramach społecznych potrzeb.

   Chcę ci tylko przypomnieć że jeszcze kilkadziesiąt lat temu np. taki homoseksualizm był uznawany za chorobę. Nie wiadomo co będzie chorobą a co nie za następne kilkadziesiąt lat. Chcem ci tylko przypomnieć że wszystko na tym świecie jest kwestią umowną.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath:

   No właśnie! I dlatego powinno się leczyć głowę, a nie zmieniać ciało! Czy jak masz schizofrenię i widzisz rzeczy, których nie ma to leczą Tobie oczy czy głowę?

   A może tak rzuć jakieś podstawy, że powinno tak, a nie inaczej?

   Jak chcesz leczyć osobę chorą na głowę jeśli nie lekami?

   Pisałem już kilka razy jak. Masz Google, to wystarczy wpisać "leczenie transseksualizmu".

   Ale masz na myśli osobowość czy płeć? O to pytam.

   Osobowość.

   Chcesz leczyć ludzi chorych choć nie są chorzy. Czują, że są kimś innym, więc powinniśmy im na to pozwolić.

   A może decydujmy o tym czy coś jest chorobą za pomocą badań, czy występujących objawów? Dorosły człowiek, który myśli, że jest dzieckiem przejawia cechy infantylizmu. Proszę, przestań wypisywać absurdy - traktujmy się poważnie. Na jakiej podstawie twierdzisz, że np. infantylizm nie jest zaburzeniem?

   Skąd ta pewność?

   Jeśli zgwałcił dziecko, jest pedofilem. Pedofilia jest parafilią. Stąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwodzio:

   Chcę ci tylko przypomnieć że jeszcze kilkadziesiąt lat temu np. taki homoseksualizm był uznawany za chorobę

   Chce Ci tylko przypomnieć, że badania mówiące o tym, że homoseksualizm jest chorobą są gówno warte, bo były prowadzone w niemerytoryczny sposób - porównywano zdrowych hetero z homoseksualistami-wiezniami, którzy wykazywali m.in. homoseksualizm zastępczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl chcę ci przypomnieć że nic nie stoi na przeszkodzie że w przyszłości może się okazać, że dzisiejsze badania są gówno warte, bo były prowadzone w zły sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @zwodzio: Może tak, może nie. Póki co stanowisko nauki jest jasne i nie ma powodu żeby je podważać. Pożyjemy, zobaczymy. Nigdy nie powiedziałem, że nie mogę zmienić zdania, gdy przedstawi mi się wartościowe, naukowe argumenty.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl

   A może tak rzuć jakieś podstawy, że powinno tak, a nie inaczej?
   Bo to osoby chore na głowę. Mają zaburzenia osobowości i zamiast karmić urojenia, należy z nimi walczyć i leczyć. Dlaczego chcesz ludzi chorych psychicznie traktować jak zdrowych?

   Pisałem już kilka razy jak. Masz Google, to wystarczy wpisać "leczenie transseksualizmu".
   A ja Tobie pisałem, że zamiast zmieniać sobie ciało, powinni leczyć "umysł", bo to on uważa, że nie należy do ciała, a nie na odwrót.

   Osobowość.
   Osobowość jest płynna, zmienia się wraz z wiekiem oraz w oparciu o przeżycia. Jest płynna.

   A może decydujmy o tym czy coś jest chorobą za pomocą badań, czy występujących objawów?
   Owszem, zgadzam się. Tylko nie rozumiem dlaczego pojedyncze grupy osób mają nie być brane pod uwagę.

   Na jakiej podstawie twierdzisz, że np. infantylizm nie jest zaburzeniem?
   Dorosły człowiek ma prawo czuć się jak chce i być tak też traktowany. Jeżeli będzie chciał chodzić w pieluszce po mieście, to jest jego wybór i nie Tobie decydować co mu wolno, a co nie.

   Pedofilia jest parafilią.
   Moim zdaniem jest orientacją seksualną i tak powinna być odbierana.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath:

   Bo to osoby chore na głowę. Mają zaburzenia osobowości i zamiast karmić urojenia, należy z nimi walczyć i leczyć. Dlaczego chcesz ludzi chorych psychicznie traktować jak zdrowych?

   A dowód na to, że trzeba je leczyć w przedstawiony przez Ciebie sposób? Zniknął? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A ja Tobie pisałem, że zamiast zmieniać sobie ciało, powinni leczyć "umysł", bo to on uważa, że nie należy do ciała, a nie na odwrót.

   Możesz pisać setki tysięcy razy, to bez znaczenia jeśli nie poprzesz tego naukowo :)

   Owszem, zgadzam się. Tylko nie rozumiem dlaczego pojedyncze grupy osób mają nie być brane pod uwagę.

   Nigdzie czegoś takiego nie stwierdziłem :)

   Dorosły człowiek ma prawo czuć się jak chce i być tak też traktowany

   A ja mam prawo uważać to za zaburzenie, gdy tak mówi nauka. Proste jak drut.

   Moim zdaniem jest orientacją seksualną i tak powinna być odbierana.

   Kolejny raz - nauka mówi coś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak już mam, że stawiam ja wyżej niż słowa wykopka, nic nie poradzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ziumbalapl:

   A dowód na to, że trzeba je leczyć w przedstawiony przez Ciebie sposób? Zniknął?
   Nie chodzi o to, w jaki sposób ja bym to leczył. Chodzi mi o to, że inne metody "leczenia" stosuje się względem trans, a inaczej względem innych zaburzeń psychicznych. Pytanie brzmi, dlaczego? Dlaczego w przypadku trans pozwala się im uzyskać cel, a innym tego celu się odmawia i leczy psychotropami?

   Możesz pisać setki tysięcy razy, to bez znaczenia jeśli nie poprzesz tego naukowo :)
   Ale czego popierać naukowo? Tego, że trans wynika z zaburzeń psychicznych? Przecież to już dawno potwierdzono. Ciało nie przystosowuje się do mózgu, to mózg steruje ciałem, je w jakiś sposób postrzega, określa, rozwija i jest z nim połączone. Gdyby było na odwrót, to osoby, które straciły nogę / rękę / nerkę / cokolwiek byłyby upośledzone. A wiemy, że tak nie jest. Że też tak proste rzeczy muszę tłumaczyć (-‸ლ)

   Nigdzie czegoś takiego nie stwierdziłem :)
   Cały czas stwierdzasz, tylko nie zdajesz sobie z tego sprawy. Z jeszcze jednego nie zdajesz sobie sprawy, ale to pozostawię sobie na koniec, kiedy będę miał już dość tej dyskusji (coraz bardziej dochodzę do wniosku, że jałowej).

   A ja mam prawo uważać to za zaburzenie, gdy tak mówi nauka. Proste jak drut.

   Kolejny raz - nauka mówi coś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak już mam, że stawiam ja wyżej niż słowa wykopka, nic nie poradzę.

   W momencie, gdy naukowa zmieni stanowisko, to również zmienisz stanowisko? Nawet, jeśli będzie chodzić o osoby ze schizofrenią?

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath:

   Nie chodzi o to, w jaki sposób ja bym to leczył. Chodzi mi o to, że inne metody "leczenia" stosuje się względem trans, a inaczej względem innych zaburzeń psychicznych. Pytanie brzmi, dlaczego? Dlaczego w przypadku trans pozwala się im uzyskać cel, a innym tego celu się odmawia i leczy psychotropami?

   Ale mi chodzi. Skoro Ty zadajesz pytania, ja też mam prawo. A Ty odpowiadaj. Jaką masz uzasadniona naukowo alternatywę dla leczenia transseksualizmu? Mówisz o "leczeniu głowy". Jak miałoby to wyglądać? Opisz, lub podrzuć link. Chyba tej swojej opinii nie wziąłeś z powietrza?
   Co do Twojego pytania, odpowiada APA:

   gender nonconformity is not in itself a mental disorder. The critical element of gender dysphoria is the presence of clinically significant distress associated with the condition.

   Problem więc nie tkwi tu gdzie opisujesz. W przypadku pedofilii leczenie polega na obniżeniu poziomu popedu seksualnego. Jeśli chodzi o infantylizm, często wystarczy psychoterapia.

   Zerknij jeszcze na to, pokazuje czym właściwie jest infantylizm, jakie są jego podgrupy i czym się różni od pedofilii. Są też opisy przypadków:
   https://www.researchgate.net/profile/Wojciech_Oronowicz-Jaskowiak/publication/302527411_Infantylizm_parafiliczny_oraz_pojecia_pokrewne_a_pedofilia_Paraphilic_infantilism_and_other_related_terms_and_pedophilia/links/5730e88408aed286ca0dc2a4/Infantylizm-parafiliczny-oraz-pojecia-pokrewne-a-pedofilia-Paraphilic-infantilism-and-other-related-terms-and-pedophilia.pdf

   W momencie, gdy naukowa zmieni stanowisko, to również zmienisz stanowisko? Nawet, jeśli będzie chodzić o osoby ze schizofrenią?

   Tak, oczywiście - gdyby chodziło o merytoryczne badania. Jeśli dowiemy się nowych rzeczy, czy poznany inne sposoby na leczenie tych osób, to mam zacząć temu zaprzeczać? Nie jestem denialista. To ludzie, którzy nie mają kontaktu z rzeczywistością - nie zaliczam się do nich.

   Ciało nie przystosowuje się do mózgu, to mózg steruje ciałem, je w jakiś sposób postrzega, określa, rozwija i jest z nim połączone

   Źródełka oczywiście jak zawsze brak ;) Czyli jałowość wychodzi z Twojej strony.

 •  

  pokaż komentarz

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_20200111-201430_1.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  ,,Poza tym twierdzi, ze jest 8-letnią dziewczynką."
  Gówniara powinna być w szkole ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro twierdzi że jest ośmioletnią dziewczynką to radzę zacząć od chirurgicznej zmiany płci u delikwenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  już to gdzieś słyszałem, a no tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  "Jestem przeciwnikiem zaglądania ludziom do komputerów, co oni tam mają pornografię dziecięcą czy coś. Nie, w swoim komputerze mogę mieć co chce" – mówił m.in. Janusz Korwin-Mikke.