•  

  pokaż komentarz

  Nie wiem czy oglądający program zwrócili uwagę na kilka dwie ważne rzeczy które były podane:
  1 - videorapid został zbadany przez gum TYLKO pod względem prawidłowego mierzenia prędkości RADIOWOZU a nie pojazdu uwiecznionego na materiale wideo!
  2 - lag pomiędzy zmianą prędkości a wskazaniem prędkości przez te gównomierniki wynosi dwi sekundy.

  Biorąc pod uwagę dokładność pomiaru urządzeń używanych przez policję w PL to w użytku powinny zostać tylko te 4 sztuki lasercamów 4, dla reszty należy wydać niezwłoczny zakaz użytkowania jako urządzenia mierzące prędkość.
  Cała ta śmieszna grupa speed niech sobie tych videorapidów i polcamów używa jako "homologowanych kamerek" do rejestrowania wykroczeń które nie są przekroczeniami prędkości.

  A i jeszcze jedna ważna rzecz: KAŻDY samochód wyprodukowany po 1 maja 2004 jest wyposażony w HOMOLOGOWANY (i ta homologacja musi być uznana w PL) miernik prędkości! Bez tej homologacji pojazd nie zostałby dopuszczony do ruchu.

  Tu kilka wymagań z tej homologacji

  Oprzyrządowanie do pomiaru rzeczywistej prędkości pojazdu musi się charakteryzować dokładnością do ± 0,5 % (znacznie większa dokładność niż to co mają dziady z drogówki);

  Zależność między prędkością wskazywaną na tarczy prędkościomierza (V1) a prędkością rzeczywistą (V2) jest następująca: 0 ≤ (V1 – V2) ≤ 0,1 V2 + 4 km/h

  I ze względu na tą homologację nie powinno się używać rozmiaru opon i felg innych niż homologowane przez producenta samochodu, a homologacje "specjalne" (od producenta felg) pozwalające założyć 19" zamiast 17" można sobie wtedy w buty włożyć.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak można dostać kredyt na kogoś innego bez jego wiedzy to czemu nie stracić prawo jazdy bez powodu. Taki kraj.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   wyrok nakazowy
   @wykopowiczka69: powinni Cie dyscyplinarnie zwolnić i nie dopuścić do sprzątania kibli na wykopie.
   Przeczytaj co to wyrok nakazowy

  •  

   pokaż komentarz

   @FabianBlendzior: tak się składa, ze ogladalam ten program i sąd miał dostarczone wydruki z tachografu, gps oraz potwierdzenie zamontowanie ogranicznika prędkości z atestem.
   Tez byś to wiedział gdybys nie był autystycznym wtórnym analfabeta pocącym się jak świnia przy tekstach dłuższych niż dwa równoważniki zdań.
   Czekam na słowo przepraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopowiczka69:

   Pan Michał postanowił walczyć w sądzie. Na razie przed Sądem Rejonowym Kraków Nowa Huta zapadł wyrok nakazowy. Pan Michał się od niego odwołał i ma nadzieje, że podczas postępowania dowodowego doprowadzi do swojego uniewinnienia.

   https://anuluj-mandat.pl/post/wyrok-nakazowy-co-to-za-zwierze

   Wielu osobom wydaje się, że nakazowy wyrok sądowy to straszne nieszczęście, bo oznacza, że sprawę w pierwszej instancji przegraliśmy. To nieprawda.

   Sąd wydając wyrok nakazowy korzysta po prostu z możliwości wydania wyroku w postępowaniu uproszczonym, zawartej w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia, czyli tylko na podstawie wniosku o ukaranie złożonego przez oskarżyciela publicznego, a bez badania sprawy.

   Czyli Pan Michał nie był w sądzie a winę za jego nieszczęście ponosi nadal policja/politycy. Sąd będzie świnią jeśli klepnie ten wyrok drugi raz - ale tylko wtedy.

   Ty więc jesteś:

   autystycznym wtórnym analfabeta pocącym się jak świnia przy tekstach dłuższych niż dwa równoważniki zdań.

  •  

   pokaż komentarz

   @FabianBlendzior: Dokładnie, a firma/pan Michał powinni jeszcze wystąpić o rekompensatę poniesionych strat w wyniku utraty prawka. Najlepiej jakby do wysokości 3 pensji miesięcznych była pokryta z kieszeni kontrolujących, ale cóż...

 •  

  pokaż komentarz

  Ja nie rozumiem, czemu nie stosuje się dodatkowo dalmierzy w tych pomiarach. Na początku i końcu pomiaru ma być taka sama i wystarczy. I czemu tego nie podnieśli w programie (przynajmniej polsatowej części).

 •  

  pokaż komentarz

  A ja dalej nie rozumiem dlaczego nie ma takiego urzadzenia które namierza wiązką lasera tablicę rejestracyjną i nie koryguje mierzonej prędkości radiowozu o zmianę odległości między pojazdami