•  

  pokaż komentarz

  Co najbardziej zaskakujące, że wielu z tych sk..nów z NKWD, pojechało później do Izraela, by udawać "ocalałych z Holocaustu".

 •  

  pokaż komentarz

  Właściwie to Jenoch Gierszonowicz Ijegoda ( ͡° ͜ʖ ͡°) W bardzo dużej mierze państwo Radzieckie założyli Żydzi - pierwszą formalną głową państwa był Żyd - Swierdłow. Żydzi przewijali się w wierchuszce państwa przez pewien czas (Trocki, Radek, Zinowjew, Kamieniew), ale zdaje się, Stalin miał coś do Żydów, bo Wielkiej Czystki nie przetrwał praktycznie żaden.

  •  

   pokaż komentarz

   @mannoroth: Nie zapominajmy o potomku husarzy Feliksie Dzierżyńskim i jego "polskiej bandzie". https://histmag.org/Polscy-czekisci-Dzierzynski-Mienzynski-9522

  •  

   pokaż komentarz

   W bardzo dużej mierze państwo Radzieckie założyli Żydzi

   @mannoroth: Państwo tak, aparat opresji tego państwa tworzyliśmy my. Pełen outsourcing, można by rzec.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Dzierżyński, Mienżyński, Jagoda, Unszlicht (dwaj ostatni to i Żydzi i Polacy), i kilka innych, mniej znacznych person typu Redens.

  •  

   pokaż komentarz

   @mannoroth: Stalin nie miał nic do Żydów, ale miał wiele do syjonistów, i to ich powybijał w czasie czystek. Syjoniści zinfiltrowali ruch komunistyczny i przeprowadzili Rewolucję Październikową zmontowaną na zamówienie zachodnich banksterów i za ich pieniądze, oraz byli ich agenturą dążącą do przejęcia pełnej władzy w ZSRR aby uczynić go całkowicie zależnym od nich, i sterowalnym, eksperymentem kapitalizmu państwowego, a nie państwem proletariackim, jak to oficjalnie miało wyglądać. Stalin natomiast chciał, aby im ten plan się nie powiódł, i żeby ZSRR był- i teoretycznie, i praktycznie- państwem proletariackim. Z tego też powodu nie chciał przyjmować polskich Żydów z terenów zajętych przez III Rzeszę, bo, po pierwsze, Polska była matecznikiem syjonizmu, i innych żydowskich "izmów", a po drugie znane mu były alianse syjonistów z SS. Nie po to się syjonistów pozbywał, aby nagle przyjmować ich agentów tysiącami. A że Stalin się w tańcu nie p?@%!?%ił, to wyglądało to tak, jak wyglądało.

  •  

   pokaż komentarz

   ale zdaje się, Stalin miał coś do Żydów, bo Wielkiej Czystki nie przetrwał praktycznie żaden.

   @mannoroth: jak nie? u nas rządzą od 45 do teraz

  •  

   pokaż komentarz

   Stalin nie miał nic do Żydów, ale miał wiele do syjonistów

   @ats42: Stalin był paranoikiem, więc co do zasady nic do nikogo nie miał, dopóki nie zaczął mieć. Jak wyglądało na to, że Izrael może powstać jako satelita ZSRR (wszak założycielami byli ludzie z sercem po lewej stronie... :)) to syjoniści byli cacy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ats42: Stalin był antysemitą podobnie jak większość nieżydowskich mieszkańców ZSRR. Korzenie tego były jeszcze w Rosji carskiej, gdzie antysemityzm był oficjalną religią zaraz po prawosławiu. Wprawdzie za caratu Żydów masowo nie mordowano ale byli szykanowani na wiele sposobów. Nie dziwi mnie więc fakt, że gdy tylko pojawiła się bolszewicka banda, której głównym hasłem było obalenie caratu, Żydzi zlecieli się do niej jak muchy do gówna. Na podobnej zasadzie robotnicy popierali różne ruchy socjalistyczno-komunistyczne, gdyż te obiecywały odwet na ich ciemiężycielach.

   Nie dziwi mnie również to, że bardzo wielu Żydów zgłosiło się do PPR, UB itp. W końcu mieli okazję wziąć odwet na Polakach za dwudziestoantysemicie międzywojenne. Większość Polaków (na czele z bardzo silną endecją) toczyła na okrągło antysemicką pianę z pysków i zdziwienie potem, że Żydzi mimo dobrych chęci, nie zasymilowali się a po wojnie (gdzie dobrze poznali polskie szmalcownictwo) stali się wrogiem wszystkiego co prawicowo-narodowo-katolickie.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: Stalin popierał powstanie państwa Izrael licząc na to, że wyemigruje doń w ch#% Żydów, do których nie miał ani krzty zaufania, no i w ch#% Żydów wyjechało. Zonk wydarzył się, gdy Golda Meir odwiedziła ZSRR. Żydzi, którzy jednak pozostali w sojuzie, śpiewali wtedy: "Do zobaczenia za rok w Tel-awiwie" (czy w Jerozolimie- nie pamiętam). No i Stalin dopiero wtedy się na nich wk@$%ił naprawdę.

  •  

   pokaż komentarz

   @lajtrum1: Nie rozumiesz terminu "syjonizm". On istniał na tysiące lat wcześniej- i się tak nie nazywał- zanim powstał "syjonizm żydowski" rozumiany jako dążenie Żydów od drugiej połowy XIX wieku do posiadania własnego państwa. Dzisiaj syjonizm żydowski stanowi zasłonę dymną dla syjonizmu właściwego, albowiem Żydzi są jedynie instrumentem w rękach syjonistów, są też ich ofiarami, ale nie są ich celem. Ba- syjonizm stworzył Żydów jako takich! U podstaw syjonizmu jest pewien deal zawarty tysiące lat temu i realizacja nakreślonych wtedy jego celów. Większość syjonistów nawet nie jest Żydami.

  •  

   pokaż komentarz

   @ats42: Nie wiem po co mi tłumaczysz znaczenie słowa "syjonizm" skoro w ogóle się do niego nie odnosiłem.

 •  

  pokaż komentarz

  Z nich byli tacy Żydzi jak z Dzierżyńskiego polski patriota... ha tfu!

  •  

   pokaż komentarz

   @Kempes: Młodszy brat Dzierżyńskiego był wysokim oficerem Wojska Polskiego, działał w AK i został rozstrzelany przez Niemców podczas zbiorowej egzekucji. Młodsza siostra ratowała polskich żołnierzy WIN i dwukrotnie interweniowała w procesie gen. Nila. Poza tym tylko dzięki Dzierżyńskiemu Czeka nie zabiło Piłsudskiego gdyż zamach był już zorganizowany i brakowało tylko jego podpisu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kempes: Oczywiście masz rację i oczywiście dostajesz minusy. Nie byli oni Żydami w sensie społeczno-kulturowym, a jedynie posiadali pochodzenie żydowskie. Nie mieli nic wspólnego z żydowską tradycją, kulturą, zwyczajami, religią ani nie utożsamiali się z żydowską społecznością. Zaś żydowska społeczność nie utożsamiała się z nimi. Jak więc można winić całą wspólnotę za ich zbrodnie? Co najmniej w równym stopniu prześladowali Żydów, jak i Rosjan, Polaków, Ukraińców i wszystkie inne narodowości.
   Nie bez powodu pewien rabin powiedział, iż rewolucję wywołali Troccy, ale jej konsekwencje ponoszą Bronszteinowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Dzierżyński to masowy morderca Rosjan nie Polaków. Stalin Gruzin z Gori to masowy morderca Polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie byli oni Żydami w sensie społeczno-kulturowym, a jedynie posiadali pochodzenie żydowskie.

   @Vokun: Czyli standardowo: złych Żydów nie ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   Dzierżyński to masowy morderca Rosjan nie Polaków

   @Triptiz: Wszystkich mordował jak leci, nie usprawiedliwiaj go.

  •  

   pokaż komentarz

   Z nich byli tacy Żydzi jak z Dzierżyńskiego polski patriota.

   @Kempes: To nie tak działa. Każdy Polak, który zostaje komunistą lub np. zajmował się szamlcownicteem przestaje być Polakiem i nikt z nas nie jest moralnie odpowiedzialny za jego czyny.

   Inaczej jest kiedy tak samo robi Żyd. Choćby wyrzekł się przy tym wszelkich powiązań ze swoim narodem to należy pamiętać, że jego polityczne wybory i wynikające z nich niegodziwości kładą się cieniem na całym żydostwie, obojętnie czy mamy na myśli grupę etniczną, czy też religią, zasymilowanych, syjonistów czy ortodoksyjnych.

   Podążaj za tym wyjaśnieniem, a na wykopie nie zginiesz w dyskusji o Żydach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radokop: Mam wrażenie, że nawet nie postarałeś się zrozumieć co napisałem. Jakby rodzice wyrzucili Cię z domu za młodu, wyrzekliby się Ciebie i zerwali kontakt to czy można by Cię winić za ich czyny?

  •  

   pokaż komentarz

   Mam wrażenie, że nawet nie postarałeś się zrozumieć co napisałem.

   @Vokun: A ja myślę, że to ty nie rozumiesz o czym piszesz. Jak większość wypowiadających się w takich tematach nie przywiązujesz właściwej wagi do tego, jak głęboko w ludziach siedzi kultura, z której się wywodzą.
   Czy czarny, którego rodzice wyrzucili z domu za młodu, wyrzekli się go i zerwali z nim kontakt, zacznie się kiedykolwiek utożsamiać z białymi i zachowywać jak biały? Wg twojej interpretacji powinien, a ja mówię, że nie ma szans.
   W głębi duszy zawsze będzie czarny. I choćbyś go nauczył wszystkiego o husarii, to nie będzie to jego kulturowa "przeszłość" i jego mit.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radokop: Jeśli czarnoskóra społeczność nie będzie chciała mieć z nim nic wspólnego, a biała społeczność go przygarnie to jak najbardziej będzie się z nią utożsamiać. Cieszę się, że o tym wspomniałeś, ponieważ tak było w przypadku Żydów. W normalnym kraju tacy Żydzi wykluczani ze społeczności żydowskiej (albo którzy sami się od niej odcinali) "wtapiali się" w tłum, stawali się częścią społeczeństwa swojego kraju - amerykańskiego, włoskiego, niemieckiego itd., itp. W Rosji nie było to możliwe z powodu antysemickich ustaw i mentalności Rosjan. Jeśli ktoś się urodził Żydem to zawsze był traktowany jak Żyd nawet jeśli tego nie chciał. Żydzi mogli się osiedlać wyłącznie na określonych obszarach, więc możliwości znalezienia pracy, usamodzielnienia się itd. były mocno ograniczone. Do tego dochodziła jeszcze niechęć rosyjskiego społeczeństwa. Gdzie miał więc pójść Żyd, który nie zamierzał być częścią żydowskiej wspólnoty, a jednocześnie nie chciał umrzeć z głodu? Tam gdzie go chciano i nie zwracano uwagi na jego pochodzenie - do komunistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Radokop: Swoją drogą masz pogląd zbliżony do maksymalistów. Ci uważali, że jeżeli ktoś się urodzi w rodzinie kapitalistów to już zawsze będzie kapitalistą i dlatego też nie należy patrzeć na to co robi, kim jest teraz, ale gdzie się urodził. Tak samo jest z twoim myśleniem - co tam, że od stu lat synagogi na uczy nie widział. Żyd to Żyd.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator Jasne i klarowne wyjaśnienie prawackiego pokrewnego toku myślenia ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: i Beria - też Gruzin a nie jakiś Żyd.

  •  

   pokaż komentarz

   To nie tak działa. Każdy Polak, który zostaje komunistą lub np. zajmował się szamlcownicteem przestaje być Polakiem i nikt z nas nie jest moralnie odpowiedzialny za jego czyny.

   Inaczej jest kiedy tak samo robi Żyd. Choćby wyrzekł się przy tym wszelkich powiązań ze swoim narodem to należy pamiętać, że jego polityczne wybory i wynikające z nich niegodziwości kładą się cieniem na całym żydostwie, obojętnie czy mamy na myśli grupę etniczną, czy też religią, zasymilowanych, syjonistów czy ortodoksyjnych.

   Podążaj za tym wyjaśnieniem, a na wykopie nie zginiesz w dyskusji o Żydach.

   @deviator: Zapomniałeś, że Polakiem przestają być również członkowie i zwolennicy innych patrii niż Konfederacja i nie chodzący do kościoła co najmniej raz w tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mówiąc o tym, że Żydem stali się wszyscy członkowie AL i BCh.

 •  

  pokaż komentarz

  Oto fragmenty wywiadu z historykiem Yurim Slezkinem, autorem książki „Wiek żydów“:

  Bezpieka – nienaruszalne jądro reżimu, po 1934 roku znane jako NKWD – była jedną z najbardziej żydowskich instytucji ZSRR. W przededniu Wielkiego Terroru, w styczniu 1937 roku, wśród 111 najwyższych funkcjonariuszy NKWD było 42 Żydów, 35 Rosjan, 8 Łotyszy i 26 osób innej narodowości. Z dwudziestu zarządów NKWD dwunastoma (60 procent; w tym zarządami do spraw bezpieczeństwa państwowego, milicji, obozów pracy i przesiedleń) kierowali funkcjonariusze uważający się za etnicznych Żydów. Najbardziej ekskluzywną i kluczową jednostkę organizacyjną NKWD, Główny Zarząd Bezpieczeństwa Państwowego, tworzyło dziesięć wydziałów, a szefami siedmiu z nich (operacyjnego, kontrwywiadu, tajnych operacji politycznych, do zadań specjalnych [kontrwywiad w wojsku], zagranicznego, do spraw archiwów i więziennictwa) byli przybysze z dawnej strefy osiedlenia. Służba dyplomatyczna była specjalnością niemal wyłącznie żydowską (podobnie jak szpiegostwo na rzecz Związku Radzieckiego w Europie Zachodniej i zwłaszcza Stanach Zjednoczonych). Gułagiem, czyli Głównym Zarządem Poprawczych Obozów Pracy, Osiedli Pracy i Miejsc Uwięzienia, od utworzenia w roku 1930 do końca listopada roku 1938, kiedy wygasał Wielki Terror – kierowali etniczni Żydzi.

 •  

  pokaż komentarz

  A Dzierżyński to był żyd? A nie czekaj... Polak... Szlachcic do tego...