•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobry materiał o nie udokumentowanym bogactwie prezydenta. O pewnym tekście w Newsweek dotyczącym prezydenta.I o tym ,że po przeprowadzeniu dochodzenia stwierdzono, iż morderca prezydenta podczas odsiadywania swojego wyroku nie miał nigdy możliwości oglądania TVP info . Przez te wszystkie lata w więzieniu chyba oglądał tylko TVN?

  •  

   pokaż komentarz

   po przeprowadzeniu dochodzenia stwierdzono, iż morderca prezydenta podczas odsiadywania swojego wyroku nie miał nigdy możliwości oglądania TVP info

   @Pyza56: Widocznie oglądał przed wyrokiem. Coś go w końcu do tego więzienia zaprowadziło.

  •  

   pokaż komentarz

   Lecz się.

   @wcinaster: Przecież napisała zgodnie z faktami. Jak ktoś przedstawia fakty nie pasujące do narracji to ma się leczyć?

   - Adamowicz był umoczony za co realnie groziło mu więzienie. Przyznał to nawet jego klubowy kolega Neuman.
   - Owsiak angażuje się politycznie i przez swoją małostkowość zohydza Polakom ideę pomagania.
   - Antyrządowe media ochoczo rozpowszechniały nieprawdziwe informacje o tym, że morderca oglądał wcześniej TVP.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56: "nie" z przymiotnikami piszemy razem

  •  

   pokaż komentarz

   @jaesus
   -walki Adamowicz były rozpowszechniane przez media pisowskie. Do tej pory ani prokuratura ani ABW nic nie znaleźli,
   -Owsiak nienawidzi polityki. Ale przez swój zasięg polityka nieomija go.
   - Nie kupię bajki, że morderca był odcięty od mediów.

  •  

   pokaż komentarz

   i przez swoją małostkowość zohydza Polakom ideę pomagania

   @jaesus: właśnie widać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ludzie mają w dupie te wasze polityczne wojenki

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo dobry materiał o nie udokumentowanym bogactwie prezydenta.

   @Pyza56: Tak? Podlinkuj?

   Bo ten, który komentujemy mówi o podejrzeniach i oskarżeniach. Żadnych konkretów w nim nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster:

   -walki Adamowicz były rozpowszechniane przez media pisowskie. Do tej pory ani prokuratura ani ABW nic nie znaleźli,

   No przecież sprawy zostały umorzone z powodu śmierci podejrzanego. On mógł wkopać resztę osób z PO, dlatego go zamordowali.
   Znaleziono pełno kont kolesia oraz "nieścisłości" finansowe (masz o tym w materiale). Jak nie wierzysz TVNPIS to przecież nawet newsweek o tym pisał.

   -Owsiak nienawidzi polityki. Ale przez swój zasięg polityka nieomija go.

   Owsiak jest politykiem. Nienawidzi polityków z drugiej strony. Dlatego hejtował Krystynę Pawłowicz. Teraz przyp%$%#%@a się do Ministra sprawiedliwości, bo nie wie jak człowiek wszedł na scenę. Przecież to proste, ochrona Owsiakowa wpuściła tego człowieka to se wszedł. Pytał to dostał odpowiedz w tv.

   - Nie kupię bajki, że morderca był odcięty od mediów.

   Przecież w materiale masz, że tvn oglądał i wyborczą czytał.

  •  

   pokaż komentarz

   @terazpolskanow
   Jeszcze napisz, że Tusk dogadali się z Putinem i zamordowali Leszka.

   Oczy bolą od czytania tych bzdur.

  •  

   pokaż komentarz

   @terazpolskanow

   "Przecież w materiale masz, że tvn oglądał i wyborczą czytał."

   Aha, najbardziej załamana partyjną telewizja zaangażowana w walkę polityczną, która codziennie kłamie w żywe oczy tak mówi I ty to bierzesz za pewniak.

   Serio? Aż takim zjebem jesteś?

   Masz jakieś inne źródła tych rewelacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: A co powiesz na pytanie Owsiaka z tego materiału?

   Mam pytanie: w jaki sposób ten człowiek dostał się na scenę, proszę odpowiedzieć mi na to..

   Przecież impreza była zorganizowana przez WOŚP, której szefem jest Owsiak, i miasto Gdańsk, którego prezydentem był Adamowicz. Kto inny miałby być odpowiedzialny za to że niewłaściwa osoba znalazła się na scenie?

  •  

   pokaż komentarz

   @KEjAf: No nie wiem kto. Może policja zajmująca się śledztwem w tej sprawie powinna to ustalić?

   Poza tym pytanie można rozumieć dwojako. Naprzykład jako zapytanie jak to jest, że policja i służby mając informacje o tym, że koleś jest niebezpieczny i ma złe zamiary nie objęła go jakąś kontrolą, tylko że sobie chodził z nożem gdzie chciał?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: No nie wiem czy policja można racjonalnie oczekiwać po policji objęcia ciągłą kontrolą każdego kto jest "potencjalnie niebezpieczny". Jasne, można takie osoby w jakiś sposób raz na jakiś czas sprawdzać, żeby zobaczyć czy niczego większego nie kombinują, ale żeby powstrzymać gościa przed takimi rzeczami, musiałby być zamknięty, albo mieć policjanta który by za nim krok w krok chodził.

   Szczerze, jak dla mnie teza podsunięta (choć nie wprost podana) przez ten reportażyk brzmi jak coś całkiem możliwego*, to znaczy być może Adamowicz miał na pieńku ze środowiskiem z którego wyrósł i może po prostu się go pozbyto, jednocześnie wykorzystując okazję do oskarżenia przeciwnej strony i wizerunkowego wzmocnienia swojej.

   Nie mam wątpliwości że szaleniec atakujący człowieka z jakiegoś środowiska jest dla tego środowiska jak najbardziej wizerunkowo korzystnym zjawiskiem, choćby powoduje współczucie, sprawia że każdy inny atak na nie (nawet stonowana, merytoryczna krytyka) nabiera smaku niebezpiecznej i nieuzasadnionej nagonki, itp.

   Poza tym, mało też mam wątpliwości że są ludzie skłonni do takich kroków jeśli są one dla nich korzystne. Nie wiem tylko na ile możliwe jest "bezpieczne" (tzn, z niewielką szansą na jakiegokolwiek rodzaju wpadkę) przekonanie takiego szaleńca do zabicia wybranej osoby. Z drugiej strony bardzo rzadko się u nas zdarzają takie akcje jak szaleniec atakujący publicznie kogokolwiek, prawda? Jeśli przy tym ten "ktokolwiek" miał cechy powodujące że zabicie go mogłoby być w czyimś interesie, to daje podstawy do zastanowienia się nad możliwością istnienia tam jakiegoś drugiego dna.

   * słowo "możliwe" ma tu oznaczać tu mniej więcej to samo co się pod tym hasłem znajduje w słowniku, to nie znaczy że jestem przekonany o tym że tak było, tylko że wydaje mi się to niewykluczone. Niestety ludzie w dyskusjach o polityce (i w zasadzie innych podobnych) lubią dzielić rzeczy na czarne, białe, zwolenników, przeciwników, i stawać zdecydowanie na jakichś stanowiskach, są pewni że jakoś było albo pewni że było inaczej. A często czegoś nie wiadomo i "wiara" w to że było tak czy inaczej jest w tej sytuacji oczywiście błędem poznawczym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek: No nie wiem czy policja można racjonalnie oczekiwać po policji objęcia ciągłą kontrolą każdego kto jest "potencjalnie niebezpieczny". Jasne, można takie osoby w jakiś sposób raz na jakiś czas sprawdzać, żeby zobaczyć czy niczego większego nie kombinują, ale żeby powstrzymać gościa przed takimi rzeczami, musiałby być zamknięty, albo mieć policjanta który by za nim krok w krok chodził.

   @KEjAf: No ale właśnie te inne akcje mogą takiego człowieka utemperować. Jeśli dostałby np. nadzór policyjny i musiałby się meldować na komisariacie, to miałby poczucie, że policja ma na niego oko.

   Jeśli policja wie, że on jest zagrożeniem, to może np. zwrócić się do organizatorów takiej imprezy (którzy z policją przecież współpracują) i doradzić im, żeby zwiększyli ochronę.

   Obecni na imprezie policjanci też mogliby być poinformowani na odprawie, że jest taki kolo, na którego trzeba mieć oko...

   możliwego*, to znaczy być może Adamowicz miał na pieńku ze środowiskiem z którego wyrósł i może po prostu się go pozbyto, jednocześnie wykorzystując okazję do oskarżenia przeciwnej strony i wizerunkowego wzmocnienia swojej.

   W tym kontekście słowo możliwe faktycznie należy rozumieć słownikowo. Jest możliwe, że jestem mistrzem świata w rajdach samochodowych, że spałem z najładniejszymi modelkami w Hollywood, że mam trzy jachty i dwa helikoptery, że moja praca została nagrodzona noblem z fizyki, ale odebrał ją ktoś inny, bo ja wolałem pozostać anonimowy i że wczoraj wygrałem w totka, a tydzień temu w euromilions, ale jednak z dużym marginesem bezpieczeństwa można założyć, że raczej tak nie jest :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @Zenon_Czosnek:

   Jeśli dostałby np. nadzór policyjny i musiałby się meldować na komisariacie, to miałby poczucie, że policja ma na niego oko.
   Może tak, a może wręcz przeciwnie - czułby się prześladowany i tym bardziej zmotywowany do podjęcia jakichś kroków. Wiesz coś o psychice takich przypadków? Ja - niewiele.
   A "poczucie że policja ma na niego oko" raczej by mu nie przeszkodziło w zorganizowaniu akcji: "biorę nóż, podchodzę do gościa i zabijam go tym nożem", to nie jest jakaś zawiła konspiracja z ryzykiem wpadki na którymś z wielu etapów organizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   Jeśli policja wie, że on jest zagrożeniem, to może np. zwrócić się do organizatorów takiej imprezy (którzy z policją przecież współpracują) i doradzić im, żeby zwiększyli ochronę.
   Obecni na imprezie policjanci też mogliby być poinformowani na odprawie, że jest taki kolo, na którego trzeba mieć oko...


   Przecież w każdym dużym mieście są przypadki osób niestabilnych i skłonnych do agresywnych zachowań. Jakaś ochrona tam była - i właśnie dlatego, prawda? Rozumiem, gdyby policja wiedziała o jakiejś szykującej się większej akcji, lokalne gangi istnieją, mają zatarg z szefem miasta i się zbroją, czy coś. Ale "uwaga, w Gdańsku jest schizofrenik" - nie brzmi dla mnie jak coś godnego wspomnienia.

   Jest możliwe, że jestem mistrzem świata w rajdach samochodowych, że spałem z najładniejszymi modelkami w Hollywood, że mam trzy jachty i dwa helikoptery, że moja praca została nagrodzona noblem z fizyki, ale odebrał ją ktoś inny, bo ja wolałem pozostać anonimowy i że wczoraj wygrałem w totka, a tydzień temu w euromilions, ale jednak z dużym marginesem bezpieczeństwa można założyć, że raczej tak nie jest :-)

   Nie jesteś, nie spałeś, nie masz i nie została - więc nie jest to możliwe.
   Wygląda na to że jesteś właśnie takim gatunkiem człowieka o jakim mówiłem pod koniec poprzedniego komentarza (co nie jest zaskakujące, większość ludzi tak ma). Skłonny "dopuścić hipotetyczą możliwość", rozumiejąc przez to tyle co "no, jest to teoretycznie możliwe, tak samo jak zdaniem fizyków kwantowych możliwe jest spontaniczne powstanie sztabki złota na moim biurku", czyli w innych słowach - nie ma takiej możliwości. A moim zdaniem jest. Możliwość, nie pewność.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster od kiedy wyborcza i fakt, czy TVNienawisc to media pisowskie, a to te gazety szczupły na Adamowicza. Pełno screenów w necie

  •  

   pokaż komentarz

   Może tak, a może wręcz przeciwnie - czułby się prześladowany i tym bardziej zmotywowany do podjęcia jakichś kroków. Wiesz coś o psychice takich przypadków? Ja - niewiele. A "poczucie że policja ma na niego oko" raczej by mu nie przeszkodziło w zorganizowaniu akcji: "biorę nóż, podchodzę do gościa i zabijam go tym nożem", to nie jest jakaś zawiła konspiracja z ryzykiem wpadki na którymś z wielu etapów organizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   To prawda, ale to już jest tylko jedna z wachlarza opcji którą ma do dyspozycji policja.

   Przecież w każdym dużym mieście są przypadki osób niestabilnych i skłonnych do agresywnych zachowań. Jakaś ochrona tam była - i właśnie dlatego, prawda? Rozumiem, gdyby policja wiedziała o jakiejś szykującej się większej akcji, lokalne gangi istnieją, mają zatarg z szefem miasta i się zbroją, czy coś. Ale "uwaga, w Gdańsku jest schizofrenik" - nie brzmi dla mnie jak coś godnego wspomnienia.

   To jest schizofrenik, którego zgłoszono na policję, że zamierza dokonać zamachu. Własna matka go zgłaszała. To nie jest po prostu jakiś przypadkowy chory psychicznie.

   Nie jesteś, nie spałeś, nie masz i nie została - więc nie jest to możliwe.

   A widzisz, nie rozumiesz. Owszem, nie spałem i tak dalej. Ale jak najbardziej jest to możliwe. To, że coś jest możliwe jednak nie oznacza, że jest faktem. Nawet jeśli jest bardziej prawdopodobne niż mój przykład.

   Tak samo jak z Twoim przypadkiem korupcji u Adamowicza. Owszem, jest możliwe, że brał łapówki i robił jakieś lewe interesy. Ale z tego, że to jest możliwe nie wynika, że rzucanie oskarżeń o to jest w porządku.

   A moim zdaniem jest. Możliwość, nie pewność.

   No właśnie. Istnieje możliwość, że jesteś pedofilem i seryjnym mordercą. Mówiąc o tej sztabce złota mylisz kwestię tego, czy coś jest możliwe (dość zero-jedynkowa kwestia) z prawdopodobieństwem (która w Twoim przypadku jest wielokrotnie większa niż to, że mi się na biurku zmaterializuje sztabka złota, ale mimo tego wciaż nie oznacza to, że owym pedofilem jesteś.

   Nawet jeśli prawdopodobieństwo jest znaczne to wciąż wypadałoby mieć jakieś dowody zanim zacznie się wysuwać oskarżenia.

   @KEjAf:

 •  

  pokaż komentarz

  Jaki wpływ ma WOŚP na Polską służbę zdrowia? Niemalże zerowy. Budżet przeznacza 260 mln dziennie na ochronę zdrowia. To znacznie więcej, niż jednorazowy zastrzyk od WOŚP. Gdyby ta fundacja przestała istnieć to pacjenci nawet by tego nie odczuli. Najbardziej dotkliwe byłoby to dla rodzinki Owsiaka. Mamy 2020 rok, a Polacy zachowują się jakbyśmy byli jakąś wioską w Afryce, gdzie ludzie robią ściepę na zakup piły.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Idioto moja córka dwa razy w ciągu roku skorzystała ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP. Jaki wpływ na otoczenie ma "tfuj" nędzny żywot. Trollu

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Zakładam że dane, które podajesz są prawdziwe. No i ok. Co w tym złego że jest jakaś organizacja, która dorzuci nawet 1/500 tego co daje budżet ? Po co ta nagonka parti ?

  •  

   pokaż komentarz

   @gorges: No tak, bo w twoim województwie nigdzie indziej tego sprzętu nie było xD.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Biedne dzieci od świtu do zmierzchu stały dzisiaj na zimnie, żeby lwia część z pieniędzy wrzuconych do puszek poszła na Owsiaka. To nie Owsiak zbiera, to dzieci zbierają w liczbie ok. 100 000. I to nie jest zasługa Owsiaka, tylko wrzucających pieniążki do puszek.

   źródło: 82731644_195866601653592_6159539532657065984_n.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @combatcode: 1/500? LOL! Obecnie WOŚP zebrało 0.0008% rocznego budżetu przeznaczanego na ochronę zdrowia, a przecież tylko część tej kasy pójdzie na zakup sprzętu. Żyj swoim w swoim świecie, bo logika nie jest twoją mocną stroną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stalowypecherz: zanim zaczniesz kogoś obrażać to użyj tego co masz między uszami. Napisał "Budżet przeznacza 260 mln dziennie na ochronę zdrowia." To jak to się ma do zbiórki Owsiaka i jego 150 mln?! Już nie raz było pokazywane zestawienie jakim procentem jest wsparciem Owsiaka w całości budżetu służby zdrowia. I do reszty "idiotów" gdyby nie specjaliści którzy opłacani są z podatków to nikt by z tego sprzętu Owsiaka nie skorzystał. @gorges między innymi do Ciebie to jest. No chyba, że Twoja córka zna się na obsłudze, w co wątpię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: No dobra, to nawet niech będzie to jedna miliardowa budżetu. I co z tego? W czym jest problem? Po co nagonka na WOŚP, po co obrażanie innych uczestników dyskusji ?

  •  

   pokaż komentarz

   @combatcode: Tak na Ujastku w Nowej Hucie i po miesiącu w Wadowicach. Ten k%@@% tak długo będzie hejtował aż sam wyląduje w szpitalu z logiem WOŚP

  •  

   pokaż komentarz

   @niunio-bombel: Na zimnie? +8°C, słoneczko... Ile za wPIS dostajesz trolu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: roczny budżet na ochronę zdrowia obejmuje kontrakty, wynagrodzenia lekarzy, utrzymania placówek dotyczące nawet tak podstawowych rzeczy jak domestos. Jak widać wystarczy i 0,0008% rocznego budżetu ochrony zdrowia by uratować wielu ludzi kupując sprzęt, którego po prostu nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @tapir: WP podaje, że zebrali narazie 80 mln... To jest wręcz żenujący spektakl. Nawet przy niskich wydatkach budżetu na służbę zdrowia, a z roku na rok rząd dokłada coraz więcej. Gdyby WOŚP przeznaczyło 100% tej kasy na zakup sprzętu, to i tak byloby to tylko 0,0008% całego budżetu. To jest błąd statystyczny dosłownie. Ci ludzie zachowują się jak jakaś sekta. Dosłownie niczym jakieś plemię oderwane od cywilizacji robimy ściepę, aby ktoś mógł przejść 40km pustynię do sklepu po łopatę by było czym wykopać studnię.

  •  

   pokaż komentarz

   @niunio-bombel: Ale ja nie rozumiem dlaczego bolszewia chciałaby nawet dzieciom mówić co powinny robić i jeszcze tą swoją tępą nienawiść maskuje ubierając ją w jakąś pozorowaną troskę.

  •  

   pokaż komentarz

   @tapir: Tak tylko bez tego sprzętu to by pracowali albo i nie na sprzęcie z lat osiemdziesiątych ! A zreszta służba zdrowia w Polsce to jest jedna wielka tragedia ale jest lepsza zmiana i h@$ ci z tego budżetu

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: masz rację, wystarczyłoby podnieść składkę zdrowotną o kilkadziesiąt groszy i by się obyło bez Owsiaka, ale lud ma bohatera i cyrk co roku. tyle dobrego że to zawsze parę (dosłownie) groszy w kieszeni osób, które nie biorą w tym udziału

  •  

   pokaż komentarz

   Idioto moja córka dwa razy w ciągu roku skorzystała ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP. Jaki wpływ na otoczenie ma "tfuj" nędzny żywot. Trollu

   @gorges: A jaki wpływ na żywot twojej nędznej córki?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: to w końcu z czym masz problem, nie licząc bólu dupy na punkcie tego, jak ktoś dysponuje swoimi pieniędzmi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Twoje brednie są bez znaczenia, gdy dzięki tym zbiórkom kupuje się sprzęt, który ratuje ludzkie życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: lepiej sekta na pomaganie innym niż sekta chodząca do kościoła i wypasanie pasożytów ożartych w sutannach, u nas w mieście jest ZOL i tam mają sprzęt od WOŚPu z prawie milion złotych i bardzo ti ludziom pomaga bardziej jak PIS sris i kut4sy w sutannach bez mózgu

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: 0,00008% to 776000 z 97 mld. Raczej cos koło 0,08% wychodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Porównaj jeszcze cały budżet państwa do zbiórki Owsiaka. Budżet nfz NIE RÓWNA SIĘ wydatkom na sprzęt. Wydatki na sprzęt (zwłaszcza specjalistyczny) to jakiś określony procent tego. Reszta to pensje, kontrakty, utrzymanie szpitali, administracja itd. Nie rób k$#!y z logiki. Sektą to są ludzie, którzy nie spoczną, byleby dop%%?%@?ić Owsiakowi, w imię zasad.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: mój syn po narodzinach korzystał ze sprzętu do badania słuchu. badania przesiewowe wykonane najnowocześniejszym aparatem pokazały, że u maluszka mającego 2 dni coś jest nie tak z jednym uszkiem. a w pokoju gdzie go badali stały 4 inkubatory obklejone serduszkami wośp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: rząd nic od siebie nie daje, to pieniądze polaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Ja p%#!%$%e, jak sekta cię zaatakowała, za napisanie prawdy, że WOŚP nie ma praktycznie wpływu na służbę zdrowia, to są k.. niewierzące moherowe berety, dla nich owsik to świętość XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Czy dlatego, że to 0,0008% kasy NFZ to należy tego nie robić? Owsiak jest jaki jest, osobiście nie przepadam za gościem. Gada głupoty, jest ideologiczny, nie moja bajka. Jakieś sprawy w sądach, niewykonana wyroki w związku z fundacją, duży minus. Wiadomo, że robi to za kasę i dobrze sobie z tego żyje, taka praca, można samemu założyć fundację i to robić. Rodzina świadczy usługi związane z Pol'and'Rock, to mi się nie podoba, w ogóle to, że festiwal jest podpięty pod wośp też mi się nie podoba. Można się do niego przyczepić o wiele rzeczy tylko pytanie czy to ma jakiś większy sens. Koleś jest raczej nieruszalny i on to wie. Pomagać można cały rok, jest mnóstwo fundacji, hospicjów. Nie ma też nakazów dawania na wośp. Moim zdaniem musi zostać tak jak jest, pomimo tego wszystkiego. W końcu coś pożytecznego robi, a raczej to Polacy są szczodrym narodem.

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieRZca: Ile tego sprzętu nakupisz za tak śmieszną kasę? Po jednym urządzeniu co trzeci szpital. W małych miastach nawet nie ma specjalistów do obsługi tego sprzętu, także stoi odłogiem, ale trzeba płacić za serwis. Wasza błazenada jest zabawna. Myślisz, że Polski nie stać na zajebistą służbę zdrowia? Ponad 100 mld zł idzie na 500+ i przywileje emerytalne co roku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: samorzady tez placa za organizacje wosp, czyli my wszyscy skladamy sie na ta zabawe

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki wpływ ma WOŚP na Polską służbę zdrowia? Niemalże zerowy.
   @Herron: spytaj się lekarzy. A nie - oni się nie znają - ameba z piwnicy wie lepiej.

   Gdyby ta fundacja przestała istnieć to pacjenci nawet by tego nie odczuli.
   niestety - odczuliby i to bardzo mocno. NFZ kontraktuje usługi i wymaga od oferentów pewnego minimum sprzętu. Nawet dramatycznie starego, ale mającego przegląd.
   WOŚP dostarcza nowy sprzęt, przekraczający wymagania NFZ.

   Podaję Ci więc różnice:
   bez WOŚP: sprzęt w minimalnej, wymaganej ilości, stary

   z WOŚP: sprzęt nowy, w dużej ilości

   Z punktu widzenia kontraktowania - oba przypadki dają taką samą ilość punktów i taka samą kwotę w kontrakcie.

   Jak myślisz - szpital., który wydaje 98% kasy na pensje wstrzyma wypłaty na miesiąc, aby kupić nowy sprzęt, który i tak w nadchodzącym kontraktowaniu nie da im przewagi nad konkurencją?

   Wiem, że jesteś za głupi, żeby na to odpowiedzieć, więc sam ci powiem: NIE. Nie kupią nowego sprzętu - będą nadal posiadać wymagane 4 wrednie stare inkubatory bez pomiarów zamiast 6 nowych, z pomiarem temperatury, tętna, tlenu itd.

   I to jest ta różnica, o której laik taki jak Ty NIE MA BLADEGO pojęcia, ale za to musi się wypowiedzieć!

   źródło: img3.dmty.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron a zastanów się ile z tego idzie na utrzymanie ludzi którzy wykonują swój zawód. Gdyby nie WOŚP, byłby jeszcze większy syf niż jest. Sprzetu zakupionego przez WOŚP, nigdy by nie było, bo polskiej służby zdrowia poprostu na to nie stać !

  •  

   pokaż komentarz

   Jaki wpływ ma WOŚP na Polską służbę zdrowia? Niemalże zerowy.

   @Herron: @denzelkowal: hm. To dlaczego szpitale ciągle przyjmują sprzęty? Skoro WOSP to kropla w morzu kosztów to dlaczego rząd sam tej kropelki nie uzupełni tak, aby szpitale grzecznie dziękowały Owsiakowi za sprzęty i go nie przyjmowały? Przecież Owsiak w 5 minut może wymyślić nowy cel np. na pomoc dla domów dziecka, dla bezdomnych itd.

  •  

   pokaż komentarz

   Ile tego sprzętu nakupisz za tak śmieszną kasę? Po jednym urządzeniu co trzeci szpital

   @Herron: Średnio raczej po kilkadziesiąt sprzętów na każdy szpital. Możesz to sam sprawdzić, szczegółowe dane (włącznie z numerami seryjnymi urządzeń) są dostępne publicznie - ale... albo jesteś za głupi albo piszesz to, co ci każe pracodawca.
   To który wariant?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron tak k!@?a rząddaje niewspółmiernie więcej niż WOŚP, a ludzie tacy jak ja dokładają jeszcze troszeńkę. Jaki ty koleś masz z tym problem? Jakieś kompleksy, problemy w domu czy zwykła nuda. Co cię cała ta WOŚP kutasino obchodzi?

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron:
   No właśnie, idź dowiedz się ile sprzętu zostało kupione i wróć jak będziesz wiedział. A jest tego niemało.

  •  

   pokaż komentarz

   To dlaczego szpitale ciągle przyjmują sprzęty?

   @wrrior: Bo system ochrony zdrowia to taki Titanic2, gdzie rząd finansuje budowę statku, węgiel i pensje palaczy oraz kapitana. Płaci również opłaty portowe i finansuje nowe żyrandole oraz dywany. Przepisy nie wymagają szalup.
   WOŚP natomiast kupuje kamizelki ratunkowe i szalupy - których przepisy nie wymagają.
   Racją jest, że koszt 80 szalup jest NICZYM przy koszcie Titanica2 i koszcie opłacenia węgla i płacy załogi.

   Kiedy jednak po katastrofie wszyscy mieszczą się do szalup i nikt nie ginie - przychodzi jakiś plujący jadem debili mówi: " koszt szalup i kamizelek to tylko 0,0008% całego budżetu. To jest błąd statystyczny dosłownie. To nie ma żadnego znaczenia dla pasażerów ani załogi"

   Niestety - nasz jełop jest kompletnym laikiem i nie ma bladego pojęcia o czym bredzi. Jest to typowy Efekt Dunninga-Krugera. Człowiek jest tak nieświadomy tego, o czym mówi, że nawet nie zdaje sobie sprawy o ilu rzeczach nie wie.

  •  

   pokaż komentarz

   1/500? LOL! Obecnie WOŚP zebrało 0.0008% rocznego budżetu przeznaczanego na ochronę zdrowia

   @Herron: ale miej dzbanie na uwadze to że ta kasa nie idzie na wyplaty dla pracowników służby zdrowia i szeroko pojętą administrację, tylko na sprzęt ratujący życie, więc skończ p$?%!$@ić, pomódl się do prezesa, zwal sobie i idź k%#!a spać

  •  

   pokaż komentarz

   Czy dlatego, że to 0,0008% kasy NFZ to należy tego nie robić?

   @Anton_Chigurh: Ale to co gościu napisał to jest totalna bzdura wynikająca z jego ignorancji. Gdyby temat był tak prosty to tę "śmieszną" (wg niego) kwotę można by zorganizować. Skoro wyp!?!%@%amy 40 miliardów rocznie na 500+ to jaki problem byłoby WOSPową kwotę pokryć i to na kilka lat do przodu? Od 4 lat Kaczyński mógłby sypać pieniędzmi dla szpitali tak, żeby zapchane były nowoczesnymi i niepsującymi się sprzętami, a WOSP uczynić bezużyteczną z punktu widzenia Służby Zdrowia.

   Taka jest teoria @Herron to pojawia się pytanie: skoro Kaczyński może to zrobić, to czemu tego jeszcze nie zrobił? Czemu po szpitalach bujają się stare sprzęty, zaczynając od p@$@!$@onych prymitywnych łóżek, po psujące się drogie i specjalistyczne urządzenia?

   Rząd tego nie robi i nie zrobi, bo problem jest dużo bardziej złożony i zaczyna się na procedurach, a kończy na samych pieniądzach. Których wcale nie ma tak wiele, bo chociaż sprzęt można kupić raz i będzie służył lata, to ludziom trzeba płacić co miesiąc.

   Długo by o tym pisać, ale poszczute na Owsiaka lemingi nie przyjmą żadnego racjonalnego wyjaśnienia, bo ich nienawiść jest całkowicie nieracjonalna i oparta na niewiedzy i niezrozumieniu tematu. Ale co leming ma zrobić, skoro w TVP mu powiedzieli co ma myśleć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy: No właśnie wyżej mniej więcej to napisałem https://www.wykop.pl/link/5291571/#comment-72424557

   Moje pytania są oczywiście retoryczne. Nie oczekuję, że antyWośpowi pieniacze pokuszą się o jakąkolwiek racjonalną odpowiedź. Ich misja zakładająca wywołanie kłótni i zasianie niepewności wśród mniej interesujących się tematem została już wykonana w 100%.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Wez kolo i p!@$?!$nij sie w czolo .

  •  

   pokaż komentarz

   @Indorek1906: p$?$##!ony idioto pokaz!jeżeli kiedyś byłeś w szpitalu obyś nie musiał tam bywać j$$?na zielonko w dupe ruchana to popatrz na naklejki wielkiej orkiestry i usuń konto

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Jak WOSP startowal to sprzetu nie bylo prawie nigdzie. Dodatkowo budzet NFZ nie jest na sprzet... wiec porownujesz rozne systemy walutowe...

  •  

   pokaż komentarz

   p!%?%!$ona amebo zobacz ile sprzętu jest finansowana z moich składek! one11one

   @Indorek1906: No właśnie - ile?
   Powiem ci:
   ZERO
   NULL
   NIC
   NANI
   NOTHING

   Dlaczego? Ano dlatego, że NFZ nie płaci ani za sprzęt ani za utrzymanie budynku, ani za pensje personelu. NFZ płaci tylko za wykonane usługi. A sprzęt i personel szpital ma sobie... zorganizować

   W takim układzie, kiedy kasa z NFZ nie starcza na pensje i ludzie uciekają - szpital NIE KUPI nowego sprzętu, jeśli ma jakiś stary, 50-cio letni, który jednak spełnia warunki kontraktowania.
   Na przykład: mają nieszczelne inkubatory z 1985r. bez termostatów i RTG z 1988r. walące dawkę promieniowania jak w Fukushimie.
   W sytuacji, kiedy NFZ nie wymaga w inkubatorach termostatów ani namiotu tlenowego do ochrony oczu (tak - tlen zbawienny dla skóry jest groźny dla oczu noworodka), ani zdalnego pomiaru temperatury czy saturacji - szpital nie kupi niczego nowego. Noworodki będą tracić wzrok i życie (bo bez zdalnego monitoringu personel ma mniejsze szanse na wychwycenie momentu, kiedy zaczyna dziać się coś złego a w starym dzieciak dostaje odleżyn). Ale kontrakt dostaną - bo punkty za stary inkubator są takie same, jak za nowy. Cena usługi jest taka sama przy posiadaniu starego inkubatora jak i nowego.

   WOŚP kupi nowy, świetny sprzęt i da im do użytkowania. Dzięki niemu - przy tych samych pieniądzach z NFZ - mogą leczyć dużo lepiej i skuteczniej.

   A gdyby tak NFZ wymagało nowszego sprzętu i płaciło inaczej za procedury, jeśli są na nowym sprzęcie? Jak na razie, od kilkunastu lat nie wypracowano tak złożonego modelu kontraktowania (a to jest piekielnie złożona materia) i nie zgromadzono tyle kasy, żeby nagle płacić dwa razy więcej, niż dotąd.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: daj spokój, matoły na matematyce to chyba grali w minecraft zamiast uczyć się ;) Szkoda strzępić język. Właśnie takie gadanie że na PiS głosują Sebixy i Karyny a tutaj widać właśnie, że druga strona wcale nie lepsza. Zero logiki i co komentarz to najchętniej by zabili i wyzwiska. W sumie żadna osoba nie podała jakiś argumentów, liczb, żeby pokazywały sensowność tej imprezy. Buzjaczki mądrusie. Pomagać to trzeba z głową.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: nawet jeśliby uzbierałby jedną warzylionową procenta, a mimo to uratowałby życie 5 noworodkom, to nadal bedziesz go hejtować? Jaki masz w tym cel?

  •  

   pokaż komentarz

   daj spokój, matoły na matematyce to chyba grali w minecraft zamiast uczyć się ;)

   @tapir: ile zajmowałeś się przygotowywaniem kontraktów dla szpitali, że chcesz wypowiadać się o matematyce w kwestii finansowania świadczeń medycznych?
   Jakie masz pojęcie o tym o czym piszesz?

   żadna osoba nie podała jakiś argumentów, liczb, żeby pokazywały sensowność tej imprezy
   Wielokrotnie podawałem konkrety, ale chyba masz problemy ze zrozumieniem czegoś bardziej złożonego niż równoważnik zdania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: Głos rozsądku. Zajebią cię człowieku te robaki. :D

  •  

   pokaż komentarz

   W sumie żadna osoba nie podała jakiś argumentów, liczb, żeby pokazywały sensowność tej imprezy.

   @tapir: Doprawdy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron
   @niunio-bombel
   Ależ wy jesteście ograniczeni umysłowo, ignoranci

  •  

   pokaż komentarz

   @hoop: Ale WOSP też daje z pieniedzy polaków, tylko dobrowolnie przez nich oddanych na ten cel, a jeszcze lepiej jak ktoś powie, że nie daje to jest Beee bo nie daje, a zbiurka doprowolna ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: I jak myślisz na co przeznaczane jest te 260mln? I jak to się dzieje, że masa szpitali w PL jest zadłużona na dziesiątki mln. Jak szpital mający zadłużenie 30mln i braki kadrowe ma sobie kupić sprzęt warty 1,2mln zł/szt. Wośp kupuje sprzęt którego brakuje i który służy ludziom przez długi czas. Niby jest to kropla w morzu potrzeb, ale kto z nas będąc w szpitalu nie widział sprzętu z serduszkiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @combatcode po co? Ano po to że ten demoralizator powinien zniknąć z przesteni publicznej raz na zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @zgodny: przynajmniej człowiek ma satysfakcję, że te pieniądze idą na konkretny cel a nie na wypłaty dla urzędników.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy: to skąd i za czyje pieniądze szpitale mają sprzęt?

  •  

   pokaż komentarz

   to skąd i za czyje pieniądze szpitale mają sprzęt?

   @Indorek1906: pisałem już skąd. Wystarczy przeczytać.
   Za czyje pieniądze? Za swoje!

  •  

   pokaż komentarz

   to skąd i za czyje pieniądze szpitale mają sprzęt?

   @Indorek1906: ok, naiwnie wierząc, że Ty faktycznie szukasz odpowiedzi - postaram się to wytłumaczyć:

   Ty płacąc składkę ubezpieczenia zdrowotnego opłacasz usługę. Nie wiesz, czy za to zostanie kupiony sprzęt, czy jedynie opłacone pensje a sprzęt pozostanie ten sam - stary.

   Przykład:
   To tak, jak ze starym busem, który wozi dzieci do szkoły. Koleś kupił starego busa 20 lat temu i ten ma obecnie 40 lat. Na przewozie dzieci zarabia tyle, że starcza mu na paliwo i ledwie na utrzymanie się.
   Bus kopci mocno i podtruwa dzieci w środku, ale mieści się w normach dla starych busów.
   Bus ma hamulce dużo słabsze od nowych busów, ale mieści się w normach dla starych busów.
   Bus nie ma klimatyzacji, ale normy jej nie wymagają - więc kierowca się gotuje i ma słabszą koncentrację.
   Bus ma porysowaną przednią szybę, ale normy nic o tym nie mówią - więc kierowca przy jeździe pod słońce niewiele widzi.
   Bus nie ma ogrzewania - więc kierowca jest zamarznięty zimą i ledwie trzyma kierownicę - ale normy o tym nic nie mówią.
   Bus ma opony stare, które mogą pęknąć, ale bieżnik jest głęboki a przepisy nic nie mówią o wieku opon.
   Bus nie ma wspomagania kierownicy, ale przepisy nie wymagają wspomagania, tylko braku luzu w układzie. On luzu nie ma - więc jest ok, mimo, że nie jest w stanie wykonać szybko manewru uniknięcia kolizji.

   Koleś ma kontrakt z gminą na wożenie dzieci, ale z niego nie odłoży na nowego busa ani na nowe opony.

   I tak sytuacja trwa przez lata. Dzieci są wożone w busie, który spełnia minimum wymagane przez prawo, ale:
   - kierowca w zimie jest zmarznięty - więc jest większe ryzyko wypadku a dzieci marzną
   - kierowca w lecie jest przegrzany - więc jest większe ryzyko wypadku a dzieci mdleją z upału
   - bus słabo hamuje - więc jest większe ryzyko wypadku
   - bus ma słabą widoczność do przodu - więc jest większe ryzyko wypadku
   - bus nie ma wspomagania i kierownica chodzi ciężko - więc jest większe ryzyko wypadku
   - bus ma stare opony - więc jest większe ryzyko wypadku
   - bus podtruwa dzieci i kierowcę - więc jest większe ryzyko wypadku a dzieci są trute

   Ktoś myśli: "moje dzieci są wożone w niebezpiecznych warunkach! Zróbmy zbiórkę na nowszego busa!"
   Ty zaś mu odpowiadasz:"jesteś złodziejem a twoja zbiórka jest bez sensu! Ja płacę podatki i z tych podatków przez gminęjest kupowany Bus! Nie trzeba żadnej zbiórki!"

   Gmina nie zwiększy kwot płaconych za przewóz dzieci. Bus spełnia wszystkie wymogi i jest regularnie kontrolowany przez Policję. Inne firmy przewozowe startujące do konkursów mają takie same busy, jak ten..

   Teraz mi powiedz na pytania:
   - skąd i za czyje pieniądze został kupiony ten bus?
   - czy ogromna skala wydatków Gminy (miliardy PLN) powoduje, że zakup "nowego" busa za 150 tys. PLN nie zwiększy bezpieczeństwa dzieci?

  •  

   pokaż komentarz

   @ostatni_i_sprawiedliwy: Bardzo pięknie to wyłożyłeś.

   Ja natomiast chciałbym dołożyć do tego jedną cegiełkę:

   - niech taki inkubator dla wcześniaka od WOŚP kosztuje milion złotych, i niech to będzie znikomy promil budżetu służby zdrowia a dany szpital miał już dwa kupione przez państwo.

   Ale taki inkubator ratuje rocznie życie kilku dzieciom, które inaczej z braku trzeciego inkubatora umarłyby.

   Czy życie tych dzieci to jest mało czy dużo?

  •  

   pokaż komentarz

   @tapir: ty poza plucie jadem też nie podałeś żadnego konkretnego argumentu, jakbyś poczytał co piszą wyżej i ZROZUMIAŁ to byś poznał argumenty za WOŚP, jednak najlepiej nie używać mózgu i nie przyswajać sensownych tez i nie mieć żadnych swoich poza tym za jakie zapłacili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herron: mój kuzyn skorzystał z jednych z pierwszych inkubatorów zakupionych w latach 90 przez WOŚP. Urodził się ponad 3 miesiace za wczesnie. Ciotka była dyrektorką szpitala i sama potwierdzala ze gdyby nie sprzet od WOSP musieliby go wieżć 40 km do szpitala gdzie inkubatory były i pewnie byłby niepelnosprawny teraz. Lecz sie czlowieku.