•  

  pokaż komentarz

  Co z Polską?

  W Polsce głównym problemem jest póki co jak z tych co jeszcze coś zarabiają zedrzeć pieniądze, żeby dać tym co nic albo mało robią. Za dwadzieścia lat jak przez normy klimatyczne dla pokrycia większości potrzeb energetycznych kraju będziemy zmuszeni kupować prąd od innych państw to będzie płacz: "kurła Niemcy nas okradają".

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to co z polską ? Jak to powiedział jakiś mądrala chyba z pisu że na elektrowniach wiatrowych nie można polegać bo jak wiadomo wiatr czasami jest a czasami go nie ma :D Z takim rządem lepiej nie będzie...

 •  

  pokaż komentarz

  Heheheh, kluczowe farmy wiatrowe? Mało wydajne i drogie w eksploatacji. Kluczowy jest atom jeśli chodzi o ekologię i wydajność i cenę. Kluczowy artykuł do promowania niemieckich wytwórców farm wiatrowych, naszych rodzimych brak. Tak się w niemczech robi piniondz. Artykuły w polskich gazetach, pewnie jakiś ekspert z unijnej dupy przyjedzie do ministra Szyszko rozmawiać na temat zakupu przez Polskę wiatraków siemensa. A durni klaskają: to takie kluczowe te wiatraki! Wodna elektrownię postawcie, atomówkę postawcie, a nie niemieckie wiatraki bedziecie zaraz targać za gruby hajs, ale pod stołęm się zgadza więc ok. Jeszcze wynajmijcie ekologów do promowania wiatraków siemensa . ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepszym pomysłem dla Polski jest zmienić prawo tak żeby każdy z nas mógł sprzedawać prąd (w normalnej cenie) do sieci energetycznej. Mam rachunki 1000zł/mc i budżet żeby kupić panele które wyprodukować mogą prądu za 1000zł to tyle stawiam wiatraków/paneli i wychodzę na 0. Mam kasę żeby całe pole obstawić panelami i jeszcze postawić 3 wiatraki? Proszę bardzo. Zostawiając zysk w kieszeni obywatela można odciążyć sieć energetyczną małymi elektrowniami na terenie całego kraju. A dodatkowo oczywiście atom.

 •  

  pokaż komentarz

  "Dzisiaj węgiel jest podstawą naszej energetyki, nie chcemy i nie możemy z niego rezygnować" - powiedział Morawiecki w sejmowym expose.

  https://www.cire.pl/item,155761,1,0,0,0,0,0,morawiecki-wegiel-podstawa-polskiej-energetyki-ale-konieczny-takze-rozwoj-oze.html
  //