•  

  pokaż komentarz

  Wzruszyłem się, piękna historia.

 •  

  pokaż komentarz

  Na tej planecie żyją ludzie, którzy uważają się za lepszych od pozostałych lokatów Ziemi. Zakładają obozy koncentracyjne dla krów, kur, świń itd. Karmią je tam tak, żeby były jak największe, a potem na rzęź całymi rodzinami. I dla ludzi to jest ok. A jakby tak na innej planecie była rasa, która nas by tak traktowała? Ludzi do hodowli, żeby tłuści byli, a potem na zabijamy i na kotlecika przerabiamy. Też spoko?

  •  

   pokaż komentarz

   @youk wiesz jakby kosmos/bóg etc nie dali człowieka na ziemi gdzie wszystko od małego rozcięcia skóry potrafi zabić to by nie było problemu z krówkami i resztą w obozach.

  •  

   pokaż komentarz

   @AKAPony: jakby człowiek był empatyczny to by nie zabijał. BTW w przykazaniach jest napisane "nie zabijaj". Nie zabijaj znaczy nie zabijaj, a nie- nie zabijaj tylko ludzi, resztę możesz mordować bez opamiętania

  •  

   pokaż komentarz

   @youk: co do przykazania, w języku hebrajskim są 3 różne słowa oznaczające z grubsza "nie zabijaj" w przypadku 10 przykazań użyte jest sformułowanie: "nie zabijaj nikogo bez usprawiedliwionego powodu"

  •  

   pokaż komentarz

   @youk: Pomijając fakt że masz racje przypominam że niektóre zwierzęta również prowadzą hodwle innych gatunków. Np. Mrówki Melissotarsus hodują tarczniki które potem zjadają. Gdyby zwierzęta były bystrzejsze pewnie bardzo szybko pozakładały by hodowle to uboju. Jak widać w naturze ludzie nie są sami. Drapieżnicy to wymysł ewolucji i nic na to nie poradzimy, chociaż jako gatunek ludzki możemy bez problemu ograniczyć zużycie mięsa właściwie do minimum tak jak przez cały czas trwania gatunku ludzkiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @youk: to raczej "nie morduj" niż nie zabijaj.

  •  

   pokaż komentarz

   A jakby tak na innej planecie była rasa, która nas by tak traktowała? Ludzi do hodowli, żeby tłuści byli, a potem na zabijamy i na kotlecika przerabiamy.

   @youk: Otóż to. W punkt.

   Polować (choć nie jak większość myśliwych co się szczyci "walką" ze zwierzęciem, tego że jego ofiara przeszła 40 metrów od odstrzale) humanitarnie zabijać OK. Ale przemysłówka to nic innego jak terror dla zwierząt.

  •  

   pokaż komentarz

   @youk: jakby byl empatyczny to by nie zyl. Nie rozumiesz zasad jakimi ewolucja wykreowala w nas instynkty przez ktore dzisiaj zwierzatka maja nieco przesrane. Ale gdyby nie te instynkty to bys nie istniala zeby napisac tego posta. Dzieki ludziom inteligentnym w koncu moze kiedys mieso bedzie sie hodowac w labo i problem bedzie rozwiazany. Chwilowo niestety jakby swiat przerzucil sie na zarcie trawy to bysmy pozdychali.

  •  

   pokaż komentarz

   @youk: Ludzie zabijają zwierzęta by je zjeść. Ale są inne zwierzęta które zabijają inne zwierzęta nawet nie po to, żeby zjeść, ale np. dla zabawy. Takimi zwierzętami są orki, koty, świnie itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @youk: Zawsze zastanawiałem się skąd wzięli się tacy ludzie jak ty. Przypuszczam, że uciekłeś z jakieś hodowli i teraz się buntujesz przeciwko systemowi. Mięsko jest smaczne :) Człowiek jest tak stworzony czego chcesz więcej?

  •  

   pokaż komentarz

   @RhavoX: większość swojego życia nie jem mięsa i żyje. mało tego mam się dobrze i wyniki też mam dobre! kiedyś człowiek nie jadł tyle mięsa. to był rarytas. zapytaj babci, albo dziadka.

  •  

   pokaż komentarz

   @wersen: Dla mnie mięso nie jest smaczne, a jak jeszcze się człowiek zastanowi nad tym co je to... bleah

  •  

   pokaż komentarz

   @RhavoX: jeszcze jedno- dzięki tej "ewolucji" ludzie popadają na nowotwory z odżywienia organizmu mięsem, zatykając tętnice z nadmiaru składanych blaszek miażdżycowych i nastąpi selekcja naturalna...
   http://www.sport.pl/inne/7,64998,25532547,coraz-wiecej-sportowych-gwiazd-rezygnuje-z-jedzenia-miesa-naukowcy.html

   ps. co do biblii to dopiero po potopie bóg powiedział, żeby jedli i wykorzystywali zwierzęta

  •  

   pokaż komentarz

   @youk: jeśli piszesz o bogu grackim to pisze się z małej ale jak piszesz o Biblijnym Bogu piszesz z dużej :) taka podpowiedź :). Ja jem mięso i lekarz też mówi, że mam świetne wynik więc proszę tu nie pidolić głupot. Ludzie w mieście nie jedli bo nie było za dużo mięsa. Spytaj się babci i dziadka ze wsi o ile takich masz :) Mięso jednym smakuje, a innym zwyczajnie nie :) Tak samo jedni nie lubią lodów truskawkowych ale lubią już lody czekoladowe. Tzn, że Ci co lubią lody truskawkowe mają narzucać innym, że lody czekoladowe są mniej zdrowe niż lody truskawkowe? No raczej nie :). Jeśli nie chcesz myśleć co mięsie się znajduje to dogadaj się z jakimś rolnikiem tak jak ja. Tylko nie z dużymi hodowlami tylko takimi małymi do 100/200 sztuk gdzie rolnik bardzo dba o zwierzęta. A co najważniejsze nie faszeruje antybiotykami. Wtedy mięsko jest pyszne. Jeden tucznik dla takiej większej rodziny starcza na bardzo dużo ale to oczywiście wiąże się kosztem powyżej 1k :) kwota na zakup tucznika i opłacenie rzeźnika ale mięsko pierwsza klasa i jeszcze ta kaszaneczka <3

  •  

   pokaż komentarz

   @wersen: nie musze pisać z wielkiej litery o bogu jeśli nie jestem osoba wierząca w jakiegokolwiek boga :) taka mała podpowiedź

  •  

   pokaż komentarz

   @wersen: ale będę się modlić do Twojego boga i Boga i wszystkich bogów, żebyś miał takie dziecko https://www.youtube.com/watch?v=CHABgTqqrz0 - o level wyżej od Ciebie!

 •  

  pokaż komentarz

  Historia nadająca się na bajkę Disneya :D

 •  

  pokaż komentarz

  k!?$a, siedzisz naj@#@ny na ambonie już całą noc, wóda się skończyła, nic nie podeszło do czego można strzelić, nagle z lasu na polanę wyłania się stado dzików, oddajesz strzał, reszta sp@!!#!$a i wtedy zauważasz, że to nie dziki a jelenie. Podchodzisz chwiejnym krokiem do zdobyczy, a tam krowa, k!?$a ( ͡° ͜ʖ ͡°)