•  

  pokaż komentarz

  To świadczy o pełnym profesjonalizmie towarzyszki Holeckiej. Mówi bez wahania to, za co w danej chwili chcą płacić.

 •  

  pokaż komentarz

  Udostępniać gdzie się da, najlepiej na profilu TVP.

  Pamiętam jak ją kiedyś Wolniewicz przeorał, wtedy nie była taka cwana jak teraz.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o politykę. I Holecka i Owsiak nie są politycznie niezależni i opowiadają się po konkretnych stronach sporu politycznego. Niepotrzebnie z WOSP miesza się politykę. Wystarczyło by pozostać przy statutowych działaniach i problemów nikt by nie robił; mam nadzieję.

  •  

   pokaż komentarz

   Niepotrzebnie z WOSP miesza się politykę.

   @juzjuzjuz: W punkt.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: Otóż to. Cała gównoburza o WOŚP wynika tylko z tego, że jej kierownik to dzban z niewyparzonym ryjem. Jakby miał trochę honoru, to powinienien zrezygnować raz na zawsze z kierowania tą akcją. No ale jego ego chyba chce dorównać egu Leszke.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz z jednej strony masz rację z drugiej zauważ że w Polsce już wszyscy się boją skrytykować PiS bo wiedzą że będą konsekwencje. Według mnie wygląda to już jak w Rosji . Mamy mało autorytetów a gdy jakiś aktor czy muzyk skrytykuje PiS to zostaje zniszczony przez TVP. Jurek to silna osobowość i szanuję go że się nie boi powiedzieć głośno o swoich poglądach. Według mnie brakuje takich ludzi. Wiadomo że dla fundacji lepiej aby się nie mieszał - ale jak widać fundacja radzi sobie doskonale chociaż sam PiS pewnie cały czas szuka na niego haków . Widocznie jest k$#!a czysty jak łza skoro na Grodzkiego znaleźli się ludzie z 1995 xD

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: To nie chodzi o szukanie kija. Owsiak przestał byc osoba prywatną prawie 30 lat temu. Przez 20+ lat udawało mu się byc w miarę neutralnym. Musi sobie zdawać sprawę że jego publiczne komentowanie polityki odbije się na wizerunku fundacji. A może nawet na to liczy. W zasadzie łatwiej zebrać hajs z lewej strony niż z prawej.

  •  

   pokaż komentarz

   I Holecka i Owsiak nie są politycznie niezależni i opowiadają się po konkretnych stronach sporu politycznego

   @juzjuzjuz: na czym polega spór po którego którejś stronie rzekomo staje Owsiak?

  •  

   pokaż komentarz

   @Megasuper: to nie chodzi o pis czy po. Należy krytykować i Holecką za to co robi i Owsiaka za politykowanie na swoim stanowisku. "Jurek to silna osobowość" ale jak by była słaba to już nie mógł by? :D Wiele silnych osobowości było złymi ludźmi ale i dobrymi więc za samo to nie ma powodu aby odbierał szacunek. Ja mam dla niego szacunek za WOŚP ale ze wypowiedzi polityczne już nie koniecznie. Księżom z ambony odbiera się możliwość wypowiadania w sprawach politycznych bo mają zajmować się duszpasterstwem, z resztą słusznie. Ten Pan niech wypowiada się politycznie ale nie jako szefostwo WOŚP. Jako pracownik firmy też nie mam prawa się wypowiadać za całą firmę tylko prywatnie i nie mam prawa sprzyjać jakiejś opcji politycznej pełniąc obowiązki służbowe.
   Co do Rosji to bym nie panikował tak, jednak daleko nam do GRU i działań Putinowskich co nie znaczy że jest dobrze.

   @wrrior: Prywatnie niech mają swoje poglądy ale stanowiąc publiczne stanowisko powinni wstrzymywać się od politycznych agitacji gdy występują w swoich publicznych rolach. Oczywiście prywatnie mogą mówić (również publicznie) że mają takie czy inne poglądy jeśli chcą, jednocześnie zaznaczając że nie powinna i nie jest to opcja polityczna WOŚP czy TVP(IS).

  •  

   pokaż komentarz

   @juzjuzjuz: w tym kraju już nic nie można powiedzieć bo od razu zaczyna się "uuu miesza się w politykę, jak można".
   Sprytnie. Pis wali w ch.ja jak malo która partia a wszyscy mają słówka nie pisnąć bo bedzie ze się mieszają w politykę albo donoszą :)

  •  

   pokaż komentarz

   Prywatnie niech mają swoje poglądy ale stanowiąc publiczne stanowisko powinni wstrzymywać się od politycznych agitacji gdy występują w swoich publicznych rolach. Oczywiście prywatnie mogą mówić (również publicznie) że mają takie czy inne poglądy jeśli chcą, jednocześnie zaznaczając że nie powinna i nie jest to opcja polityczna WOŚP czy TVP(IS).

   @juzjuzjuz: Ale polityka to nie jest akwarium w ZOO gdzie sobie pływają rybki, a ty przychodzisz na nie popatrzeć jak masz ochotę. Co zrobić w sytuacji gdy ta polityka zaczyna realnie wpływać na prowadzoną przez ciebie działalność? Politycy zaczynają ci robić pod górkę, służby zaczynają nadgorliwie kontrolować, państwowe spółki wypinają się na ciebie, bo 'polityczny wiatr' zawiał w inną stronę, wieloletnia współpraca z telewizją nagle się kończy (co mnie akurat raczej cieszy), bo na prezesa przyszedł polityk itd.? Wtedy też masz nie zajmować stanowiska, że komuś z polityków nie pasuje twój styl działalności publicznej? Co wtedy robić? Dalej przyjmować wszystko na klatę i milczeć?

  •  

   pokaż komentarz

   @rolnik_wykopowy: @wykopiem_albo_zakopiem: @juzjuzjuz: Ale wiecie że Owsiaka w politykę wciągnięto?
   Został w nią wciągnięty po atakach na jego drugie dziecko - Woodstock. To politycy, media i kościół zaczęli oczerniać i pluc jadem. Owsiak zaczął bronic siebie i swego dzieła. Po tym co się wydarzyło nikt chyba nie mógłby pozostać bierny. A szczególnie on, osoba z wielka energią i chęcią do działania. Teraz wylewanie pomyj bo Owsiak miesza się do polityki. Nie trzeba było jego do niej mieszać! Wtedy i on miałby głęboko w 4 literach kto u sterów siedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Niepotrzebnie z WOSP miesza się politykę.

   @juzjuzjuz: a w którym to momencie WOŚP zaczęła mieszać się w politykę? Nie po tym jak sama stała się celem politycznych ataków? Kiedyś próbowałem odszukać genezę tego konfliktu i nie zauważyłem aby Owsiak starał się wcześniej jakoś uderzać w PiS.
   Była po prostu część społeczeństwa, której bardzo nie po drodze było z formułą prowadzenia tej fundacji i pewnymi uniwersalnymi wartościami które promuje tj. wolność, tolerancja, poszanowanie odmienności, zabawa, cała otoczka Woodstocku itd. PiS postanowił sobie tę nienawistną część społeczeństwa zagospodarować, dokładnie tak jak zagospodarował np fanatyków smoleńskich. A dalej to już efekt kuli śnieżnej.

  •  

   pokaż komentarz

   To politycy, media i kościół zaczęli oczerniać i pluc jadem.

   @Franzowaty: I powinien się od tego odciąć. Sprostować jako głupoty i robić swoje dalej. A tak dał się wciągnąc w pyskówki jak małe dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   W zasadzie łatwiej zebrać hajs z lewej strony niż z prawej.

   @wykopiem_albo_zakopiem: No właśnie, czyż nie jest to zastanawiające? "Prawa" strona wygrywa wybory, a więc teoretycznie jest ich więcej, a jednak hajs łatwiej zbiera się ze strony lewej. Wnioski...

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopiem_albo_zakopiem: a ja myślę że to jest kwestia tego co działo się w latach 2005-2007. pamiętam jak wtedy zaorano trójkę. pamiętam rozmowy m.in. RAZ-a i Katarzyny Hejke - tego się nie dało słuchać takie bzdury. najlepsze było to że ci ludzie zapraszali sobie do studia wyłącznie (z małymi wyjątkami) ludzi o podobnych poglądach. kosmos. myślałem wtedy że gorzej nie będzie.

   Owsiak jak i inni poznali się wtedy na PiS. trudno by pałac do PiS miłością będąc dziennikarzem. PiS nie potrzebuje dziennikarzy, wystarczą im funkcjonariusze.

   a co do tego że z lewej strony da się zebrać więcej kasy - to jest więcej niż zastanawiające.
   no cóż, pewnie jest coś w tym że dla wielu wierzących jeśli kogoś uda się wyleczyć w szpitalu to "dzięki Bogu", ale jeśli się nie uda to "błąd lekarza".

  •  

   pokaż komentarz

   a ja myślę że to jest kwestia tego co działo się w latach 2005-2007

   @secret_passenger: Druga zastanawiająca rzecz jest taka jak bardzo zdesperowani byli ludzie w 2015 roku że postawili na powtórke z lat 2005-2007.

  •  

   pokaż komentarz

   @wykopiem_albo_zakopiem: nie wiem czy zdesperowani czy bardziej głupi. z tego co pamiętam to dość sporo ludzi nie głosowało. części się też ubzdurało że gorzej niż za PO nie może być. jednak mieli za złe rozwalenie OFE (słusznie), inni mieli już po prostu dość PO.

   w dodatku wybory prezydenckie daly dodatkowy impuls dla PiS. gorzej że nie widać wyciągania wniosków. mamy od 4 lat PiS, który sporo rzeczy mniejszych i większych napsuł. ale widocznie to nie jest jakiś wielki problem - dopóki jest kasa na socjal.

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś próbowałem odszukać genezę tego konfliktu i nie zauważyłem aby Owsiak starał się wcześniej jakoś uderzać w PiS.

   @frrans: WOŚP przeszkadzał zawsze rydzykowcom, prawdopodobnie dlatego, że Owsiak zepsuł im monopol na pomaganie przez Kościół. Wcześniej wszelkie organizacje charytatywne to był plankton z okazjonalnymi większymi zbiórkami, ale KK mógł jeszcze mówić, że 'tak naprawdę to tylko my pomagamy'. No i rydzyk sobie tę swoją moherową armię hodował, szczując na pedałów, masonów, żydów, owsiakowców (którzy w zimie zbierają pieniądze, żeby je w lecie przećpać na Woodstocku) itd.

   Jak się AWS rozsypywał, a j. Kaczyński zaczął kleić swoją partyjkę na rozpoznawalności brata ministra sprawiedliwości w tamtym rządzie, to szukał poparcia. Znalazł je właśnie u Rydzyka, a poglądy ich elektoratów zaczęły się przenikać, bo gwarantowały kilka procent oszołomskiego poparcia. Reszta to już standardowy syndrom oblężonej twierdzy, stan świadomości w którym trzeba mieć ciągle wrogów którzy zagrażają plemieniu. I tym wrogiem stał się między innymi Owsiak, bo jest rozpoznawalny więc łatwo z niech zrobić chochoła należącego do znienawidzonych liberalnych elit.

   Ciekawe jest to, że WOSP istnieje znacznie dłużej niż PIS. I będzie prawdopodobnie istnieć znacznie dłużej, jeszcze wtedy gdy wybryki Kaczyńskiego pozostaną w pamięci ludzi zatartym, niemiłym epizodem z przeszłości.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: @wykopiem_albo_zakopiem: @frrans:

   Poczytajcie
   https://www.tygodnikprzeglad.pl/owsiak-diabel-wosp/

   W 1993 r., kiedy powstawała WOŚP, chyba nikt się nie spodziewał, że fundacja charytatywna, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest „działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”, dorobi się tylu wrogów, szczególnie w środowiskach, które przynajmniej werbalnie akcentują potrzebę pomocy bliźniemu.

   Niechętna działalności Owsiaka i jego fundacji niemal od samego początku była część Episkopatu. Duchowni wielokrotnie wytykali dyrygentowi Orkiestry promowanie hasła „róbta, co chceta” (tytuł programu prowadzonego przez Owsiaka w TVP2 ), które odbierali jako zachęcanie młodzieży do hedonizmu i relatywizmu moralnego. Jeden z księży w łódzkiej parafii św. Krzyża zniechęcał wiernych do wspierania WOŚP, ponieważ „Owsiak propaguje prezerwatywy i róbta, co chceta”. Osamotniony w swoim punkcie widzenia był abp Józef Życiński, któremu zawołanie Owsiaka przypominało raczej „kochaj i rób, co chcesz” św. Augustyna. Wielu biskupów w działalności Owsiaka widzi zagrożenie dla nadzorowanego przez Episkopat Caritasu. W kościołach często przeciwstawia się temu „prawdziwemu świętemu dziełu” pozorną i szkodliwą działalność Wielkiej Orkiestry. Przed 10. Finałem WOŚP ks. Piotr Jaśkiewicz, dyrektor radomskiego Caritasu, mówił: „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest zjawiskiem bardziej medialnym niż charytatywnym. W związku z akcją Jurka Owsiaka często nadużywane jest słowo wielki, którym określa się zarówno Orkiestrę, jak również efekty zbiórki. Tymczasem akcje prowadzone przez katolickie organizacje charytatywne przynoszą porównywalny efekt, mimo ich małego nagłośnienia w mediach. Myślę, że świece wigilijne docierają do podobnej liczby osób jak np. serduszka Orkiestry”.

  •  

   pokaż komentarz

   @wrrior: a to znane mi fakty.
   no cóż, skończył się w momencie powstania WOŚP monopol kk na dobroczynność w Polsce. i nagle się okazało że nie trzeba być wierzącym by byc po prostu dobrym człowiekiem.

   szkoda że Caritas przez długi czas nie publikował tak szczegółowych raportów dotyczących rozliczenia zbiórek jak WOŚP właśnie (ale być może sytuacja już się zmieniła - mam nadzieję że właśnie tak jest)

 •  

  pokaż komentarz

  WOŚP nie służy rządzącym. Bo obrazuje paranoję zarządzania tego kraju. Niezależnie od obozu który jest aktualnie u władzy.

  1/80 rocznego budżetu NFZ(w tym roku 90mld PLN), zbierana przez 28 lat.
  Połowa chorych korzysta ze sprzętu tej fundacji. Bez tego sprzętu większość szpitali nie byłaby w stanie dzisiaj funkcjonować.
  To jest dramat. Tragikomedia.

  tak, wiem że NFZ opłaca 'wszystko, a nie tylko sprzęt w szpitalach'. Jednak wysokość kwoty, za którą rocznie WOŚP kupuje sprzęt jest w skali państwa śmiesznie niska. Można by utworzyć osobny fundusz, wyciągnąć kasę z ubezpieczalni, zrobić cokolwiek innego poza wystawieniem tuby propagandowej(za 2mld+++ PLN rocznie) przeciwko fundacji która jednak ten sprzęt w publicznych ośrodkach zdrowia zorganizowała.

  •  

   pokaż komentarz

   @szpoq: Po co kupować sprzęt, skoro Owsiak i tak kupi?

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666: No tak, i później można jeszcze wydać kilka miliardów PLN na poprawę wizerunku na zachodzie przez Polską Fundacje Narodową, bo wcześniej ludzie dowiedzieli się, że ten cały WOŚP to zbiera na sprzęt do biednych polskich szpitali i że w Polsce to taka bieda i państwa nie stać żeby kupić łóżka do szpitala i inkubatory.

  •  

   pokaż komentarz

   zbierana przez 28 lat.

   @szpoq: zebrana przez 28 lat*

   Przez 28 lat zebrali nieco ponad 1% tego, ile kosztuje utrzymanie szpitali każdego roku. A jeśli uwzględnisz inflację, to jest jeszcze gorzej.

   Bez tego sprzętu większość szpitali nie byłaby w stanie dzisiaj funkcjonować.

   Brednia. Tego nawet nie można nazwać pomyłką, to po prostu brednia. Fundacja zbiera około jedną tysięczną tego, co zużywają szpitale. Innymi słowy, zamiast obsłużyć 1000 pacjentów, obsłużono by 999.

   A może nawet i to nie, bo gdyby nie Fundacja, to zapewne po prostu te grosze, która ona zbiera, przełożono by do NFZ z jakiegoś innego sektora i kupiono za nie ten sprzęt.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: co ty pieprzysz??? Byłeś kiedyś w szpitalu chociaż? Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile tam jest sprzętu WOŚP? Szczególnie na oddziałach dziecięcych.
   Ja byłem i widziałem, a moja córka nawet korzystała. Więc skończ pan, wstydu oszczędź.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uata: Skąd wiesz, że to sprzęt WOŚP? Pewnie sugerujesz się tym, że ktoś nakleił serduszko na wszystko co się rusza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uata: kolejna osoba która błednie używa cytatu z Potopu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kon_Baltazar: niestety masz rację. No ale za późno już na poprawki

  •  

   pokaż komentarz

   @secretservice666: przecież sprzęt z darowizn jest oznakowany!
   Nadany indeks/numer urządzenia i informacja że pochodzi z darowizn. Do tego obok czerwone serduszko.
   Na wszystkich oddziałach dziecięcych na których byłem jest taki sprzęt.
   Byłem z synkiem neonatologii 4 lata temu wszystkie inkuatory i łóżeczka były tak oznaczone!

   Ba uwaga bo Ci pewnie żyłka pęknie - pieluszki i artykuły higieniczne również zostały podarowane!
   Każda kuźwa paczka musiała być oznaczona. Pewnie pielęgniarki miały z tym masę roboty żeby każda paczkę oznaczać ale przepis jest przepis.

   @tomtom666: Nie zgodzę się z Tobą. Środki z NFZ sa dysponowane w inny sposób. I gdyby WOŚP czy inne fundacje przelewały po prostu kasę do szpitali to sprzętu by nie było bo środki poszły by na bieżącą działalność placówek.

   Ja juz raz powiedziałem i podtrzymuje słowa, gdyby nawet rząd wprowadził dodatkowa składkę, nawet głupie 5zł miesięcznie od każdego pracującego i środki te przeznaczył w 100% na nowy sprzęt do szpitali to ja się pod tym podpisuję obiema rękoma. Ale pod warunkiem że nie będą wykorzystane w żaden inny sposób, tylko zakup nowego sprzętu medycznego bądź karetek.

   Sam jestem ciekaw jakie koszty byłyby prowadzenia takiego projektu ;)

  •  

   pokaż komentarz

   WOŚP nie służy rządzącym.

   @szpoq: Że co? WOŚP powstał właśnie po to, żeby służyć rządzącym. Po czasach PRLu restrukturyzacja (a raczej jej brak) służby zdrowia zostawiła ogromną dziurę budżetową. Zamiast podwyższać podatki na NFZ postanowiono wypromować fundację, żeby ludzie z uśmiechem oddawali swoje pieniądze na sprzęt, którego i tak brakowało, a pieniądze z podatków przeznaczyć gdzie indziej. W dzisiejszych czasach ta fundacja tylko coraz bardziej "rozleniwia" budżet NFZ pozwalając na coraz większe marnowanie i "uciekanie" pieniędzy z podatków...

  •  

   pokaż komentarz

   Sam jestem ciekaw jakie koszty byłyby prowadzenia takiego projektu

   @Franzowaty: A ja nie. Zbyt duże ryzyko, że z dnia na dzień wszystkie łóżka szpitalne w kraju podrożeją o 400%, a na rynku pojawią się startupy handlujące sprzętem na który szpital będzie miał zapotrzebowanie w przetargu który odbędzie się 'za 2 tygodnie' i będzie tylko jedna firma która może ten sprzęt dostarczyć na warunkach przetargu ('na jutro'). Przypadkiem też właścicielem firmy która wygrywa przetargi będzie 'znajomy królika'. Schemat za dobrze znany w naszym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Pewnie pielęgniarki miały z tym masę roboty żeby każda paczkę oznaczać ale przepis jest przepis.

   @Franzowaty: O czym ty pier....?

  •  

   pokaż komentarz

   @Franzowaty: No to teraz się zastanów, dostajesz z żoną mieszkanie po babce, samochód kupuje ci ojciec, meble sponsorują ci teściowie, z wesela dostajesz jakieś sprzęty na wyposażenie to teraz po co miałbyś iść tyrać i jeszcze to samo kupować drugi raz? Wszyscy są zadowoleni i Owsiak i państwo i ludzie mają radochę, a patologia systemowa się umacnia.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: O tym co wydarzyło się 4 lata temu na oddziale.
   Paczki pieluch szpital dostał od sponsora, na każdym zbiorczym opakowaniu zatem musiała być naklejka z taka informacją. Na opakowaniach chusteczek nawilżanych też.
   My zdecydowaliśmy się na własne środki higieny, więc nasza paczka pieluch, nasze chusteczki tez miały naklejkę, tym razem informująca iż są to środki prywatne z imieniem dziecka. Jak myślisz kto te naklejki naklejał?
   Pielęgniarki a właściwie skoro był to szpital akademicki studentki pielęgniarstwa.

   @secretservice666: Tak rozumiem, że skoro szpitalny oddział otrzymał sprzęt to szpital nie kupi drugiego aby dublować ilości. To jest jasne. Wiem że nawet doszło do sytuacji gdzie szpitale szykują już sale pod nie zakupiony jeszcze sprzęt.
   Rzeczywiście sprawia to wrażenie patologii i sugeruje iż to fundacje utrzymują szpitale.

   Właśnie chodzi mi o to iż pomoc z tej organizacji pozarządowej jest widoczna. Ba słyszy się o problemach szpitali, którym nie wystarcza środków własnych na bieżąca działalność. W związku z tym ograniczają lub tną całkowicie inwestycje. Jeden ze szpitali w Wielkopolsce jeszcze niedawno wchodził w układ z wierzycielami i prosił marszałka województwa o wsparcie. Dla takich szpitali sprzęt ofiarowany z darowizn jest jedyną szansą na doposażenie sal.
   Łatwo pisać ile to mld ma do dyspozycji NFZ, ale kiedy się je podzieli a ilość szpitali i placówek medycznych, doda do tego refundację leków oraz zabiegów medycznych, zwroty kosztów leczenia polaków poza granicami kraju to już nagle kołderka robi się ciasna.

  •  

   pokaż komentarz

   Paczki pieluch szpital dostał od sponsora, na każdym zbiorczym opakowaniu zatem musiała być naklejka z taka informacją.

   @Franzowaty: O czym ty człowieku piszesz? Wiesz jakie są procedury ISO w szpitalach? #cozadzban

  •  

   pokaż komentarz

   @tomtom666: Kluczowe pytanie. Dawać na WOŚP czy nie?

  •  

   pokaż komentarz

   sprzętu by nie było bo środki poszły by na bieżącą działalność placówek.

   @Franzowaty: przecież cały czas kupuje się sprzęt. I to taki, na który WOŚP nigdy nie zarobi, bo jest za drogi.

  •  

   pokaż komentarz

   przecież cały czas kupuje się sprzęt. I to taki, na który WOŚP nigdy nie zarobi, bo jest za drogi.

   @tomtom666: Czyli fawanie na WOŚP nic nie daje?

  •  

   pokaż komentarz

   @kosma1: a co mają normy ISO do rzeczywistej sytuacji? #usunkonto

  •  

   pokaż komentarz

   @Franzowaty: Środki opatrunkowe od nieznanych firm przyjmowane na oddział szpitalny... ogarnij się.

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop, za 50 tys miesięcznie to 95% z Was by op#%@!##iło Kurskiemu. A babka tylko czyta z tego co jej pokażą. Poglądy może mieć swoje a tutaj jest w pracy.

  Kurski jest jedynym winnym..