•  

  pokaż komentarz

  Żeby coś wynegocjować z polskim rządem nie będąc ich emerytowo - 500plusowym elektoratem, to trzeba byc agentem amerykanskim chyba xD

  •  

   pokaż komentarz

   @niezdiagnozowany: nom albo dać odpowiednią łapówę. Np fifa w polsce nie zapłaciła ani centa. Dlatego jestem zdania, że podatki powinny być zdecydowanie niższe ale bez żadnych "ale" bez wyjątków regulacji odstępstw i niczego innego. Tak samo każdy niezależnie od jakiegokolwiek widzimisię urzędnika.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwaz1: stary "kazde ale" to zadowlona grupa spoleczna, ktora powieksza Twoich wyborcow.

  •  

   pokaż komentarz

   @niezdiagnozowany: nie tylko grupa społeczna bo teraz mówisz o podatkach indywidualnych. Takie "ale" jest to podstawa do łapówek, bo dzięki temu np kowalki może wykosić konkurencje bo jemu dadzą a innemu nie. Firmie bardziej może się opłacać dać w łapę urzędasowi i otrzymać wyjątek niż nie dać. Do tego dzięki "każde ale" jest więcej pracy do urzędników i księgowych. Zwiększa się nakład pieniędzy potrzebnych do ściągnięcia podatku, czyli większe koszty dla nas bo to my a nie państwo ponosimy koszty. VAT spokojnie mógłby by być niższy, nawet sporo, gdyby był prosty, 15% bez wyjątków każdy koniec kropka. Rewolucją byłoby, gdyby powiedziano, że pracodawca nie ponosi, żadnych kosztów pracy wszystko co do tej pory płaci powinien przekazać pracownikowi i to on we własnym zakresie ma sobie opłacić odpowiednie stawki.(pracodawca mógłby przekazać ile gdzie tylko). Nagle gość zarabiający 2 tys dostałby podwyżkę w wysokości 1300 prawie i okazałoby się, że całą tą podwyżkę wpieprza państwo. Takie coś by zabolało. Teraz rządy ukrywają ten ból przed obywatelem a to stronie ukrytych kosztów pracodawcy a to różnych "opłatach" "vatach przy kasie" "akcyzach" itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @kwaz1: mowie o wyłączeniach w VAT.

   Oczywiscie, ze tak, ale mam zla wiadomosc pit jest najlatwiej sciagalnym podatkiem przez panstwo, wiec to co PiS "dał" zmniejszając pierwszy prog z 18% na 17% to juz sobie dawno zabral w inflacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak komuś uleciały z głowy antywolnosciowe i socjalistyczne wynurzenia tego zakamuflowanego komucha, to polecam odświeżenie:
  https://www.wykop.pl/link/3011079/robert-winnicki-za-500-polska-potrzebuje-aktywnej-polityki/

 •  

  pokaż komentarz

  Tak działa wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  k!#?a, znowu ten element narodowy w Konfederacji, niech oni siedza cicho :/. Wiedzialem, ze jakies kontakty z nimi to sredni pomysl.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale przecież Konfederacja jest za wolnością gospodarczą i brakiem podatków dochodowych, więc w czym problem? Powinni chyba podziwiać umiejętności wielkich korporacji do walki z polską opresją podatkową bo przecież sam Mentzen zajmuje się doradztwem jak z taką opresją walczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to nawet nie jest tak, że nie popieram wolności gospodarczej, tylko zwracam uwagę na "problemy psychiczne" tego ugrupowania.

  Jak już wcześniej mówiłem nie raz: pomimo że na nich głosowałem, to ta partia ma schizofrenię i rozdwojenie jaźni, i przez to ma niespotykaną szansę zrazić do siebie jednocześnie żelazny elektorat narodowców jak i starego Korwina ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine
   partia korwin* jest za wolnoscia gospodarcza i brakiem podatkow dochodowych

   I jest ona tylko częścia Konfederacji, a nie całoscią.

  •  

   pokaż komentarz

   partia korwin* jest za wolnoscia gospodarcza i brakiem podatkow dochodowych

   @Wloczykij13: Ok, czyli jest tak:

   1. Pół partii to narodowi socjaliści którzy chcą jak najwięcej podatków, socjalizmu i rozdawnictwa oraz jak najbardziej "narodowej" gospodarki
   2. Pół partii to praktycznie akap

   Czyli nie będzie zgody w kwestiach ekonomicznych i jak przyjdzie co do czego, to zostanie utrzymany obecny status quo, bo się nie będą w stanie dogadać. Skoro zostanie utrzymany status quo, bo tak naprawdę nie mają wspólnego stanowiska, to ich hasełka o wolności gospodarczej są nic nie wartym populizmem.

   W czym się natomiast wspólnie zgadzają? W tym, że im większy katolicki zamordyzm - tym lepiej. Czyli tutaj pewnie by poszli sprawnie jak burza, bo się zgadzają ze sobą.

   Sorry, dla mnie ta partia w obecnej konfiguracji nie jest wolnościowa, bo jedyne co jest PEWNE w ich stanowisku to parcie na katotaliban, bo to jest jedyny punkt przecięcia obu odłamów partii. Zakładam że wszyscy mniej szurnięci religijnie już dawno odeszli ze struktur, bo nie dawali rady wytrzymać.