•  

  pokaż komentarz

  "Który sam pobiera 500+"
  Co za głupi dopisek, mający na celu dyskredytacje.
  Każdy myślący anon wie, że to jest ODBIERANIE tego co nam zabrano nieuczciwie.
  Oczywiście każdy niemyślący, paradoskalnie, myśli, że to z nieba spada ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Angmarek: "Jestem przeciwny 500+ więc pierwszy poleciałem odebrać 500+". Logicznie jak w ryj strzelił. ( ͡º ͜ʖ͡º).
   Dopisek wprawdzie trochę słaby ale równie słaby jak powyższy typ myślenia.

   Inna sprawa, że faktycznie te socjale to psu na budę i kasy szkoda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard nie do końca. Skoro maja Ci zabrac hajs i to jedyny sposób żeby go odzyskać, to co ma.zrobić? Najlepiej było by przestać zabierać, ale to się dzieje, wiec pobieranie to jedyna droga aby to odebrać. Ma pozwolić żeby mu zabrano i nic z tym nie robić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Angmarek: Do końca. "maja ci zabrać hajs". Nikt nie przychodzi do domu , żeby ci "zabrać". Płacisz podatki. Kupujesz potrzebne do życia produkty. I tyle. Jasne też bym wolał likwidację wszelkich "socjali+" a kasę na to włożył np w konkretną reformę służby zdrowia no ale jest jak jest. Mam na to marginalny wpływ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard no i te podatki zawieraja w sobie część tego co idzie na 500+ a samo 500+ pochodzi z rozdysponowania środków w taki a nie inny sposób.
   Nie rozumiem co stwierdzenie iż masz marginalny wpływ ma do tego. Ty moze i masz, korwin ma troche większy (choc niewiele xD)
   Tak czy siak, skoro ma dzieci, a państwo zabiera mu podatek i w jakis sposób może odebrac te piennidze, to czemu nie? Chciałbyś dać sobie zabrac i mając mozliwość odebrania nie skorzystac z niej?
   Jasne, sam socjal i pobieranie nie jest ok, ale tu ewidentnie nie ma innej możliwości odebrania zabranego, to co ma facet zrobic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Angmarek:

   Jasne, sam socjal i pobieranie nie jest ok, ale tu ewidentnie nie ma innej możliwości odebrania zabranego, to co ma facet zrobic.

   Być uczciwy w tym co mówi? Są ludzie nie mający dzieci i co mają robić? Dzieciaka, żeby człapać na 500+?

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard nie no, niestety, tacy ludzie nie mają takiej możliwości, skoro nie ma dziecka to nie ma 500 plus.
   Wiem o czym mówisz, bo sam kiedys się dziwiłem, że facet drze ryja że ue to zło, a siedzi w parlamencie. Ale doszedłem do wniosku, że co ma zrobic. A siedząc tam, może coś jednak zmieni.
   A pobierając, odbierze to, co zabrane byc nie powinno

  •  

   pokaż komentarz

   @Angmarek: W wypadku Korwina powiem tak. Nic nie zmieni. Drze ryja. I jest bezproduktywnym nierobem. Niech go teraz utrzymuje ten zestaw kretynów, który oddał na niego głos.

   Pierdział w stołek w UE i spał. Teraz pierdzi w stołek i śpi w naszym Sejmie. A dzbany się cieszą, że "krul" wreszcie doczłapał się przez wyborczy próg jako tako.

  •  

   pokaż komentarz

   : "Jestem przeciwny 500+ więc pierwszy poleciałem odebrać 500+". Logicznie jak w ryj strzelił. ( ͡º ͜ʖ͡º).
   Dopisek wprawdzie trochę słaby ale równie słaby jak powyższy typ myślenia.


   @Redguard: poradnik w co inwestowac 500+, zeby najbardziej zabolalo rzad

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: Opisaleś właśnie każdego posła w sejmie. Na którego zatem głosowałeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: Chciałbym móc chodź przez chwile spojrzeć Twoim oczyma na świat, gdzie wszystko jest tak piękne, że najgorszym złem w sejmie jest Korwin bo drze ryja i nic nie robi. Nie wiem co ćpiesz ale ja też chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: Czyli jak jestem przeciwny podatkowi dochodowemu to mogę nie płacić? Wg Twojej logiki tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Angmarek: jak to Korwin mówi, "jak dają trzeba brać" lub "trzeba być głupim aby z tego nie skorzystać"

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: Wydaje mi się, że z majątkiem Korwina to czy on tę dietę dostaje czy nie mu nie robi różnicy, sam mówił, że do polityki powinni iśc najbogatsi i zarabiać tam małe pieniądze, bo jak do polityki idzie Zdzisio po profilu malarz-tapeciarz z gminy Kozia Dopa to nie po to żeby mądrze rządzić tylko żeby się tam nachapać. Ale wyobraź sobie jaki by pisk był i jakie marsze w całym kraju że kurrr hurrr demokracje zabierajo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: wiesz jak nie masz wyboru i i tak ci zabieraja, to lepiej odzyskac co sie da, co nie znaczy ze program jest dobry, bo jest dobry jedynie dla partii rzadzacej, niedobry jest nawet dla bioracych go, ale oni w wiekszosci o tym nie wiedza... Jednak jesli mozesz indywidualnie z systemu wyciagnac, to wyciagasz. Ja nie moge, ale nie dziwie sie tym, ktorzy wyciagaja, skoro mozna. Dziwie sie tylko tym co chwala ten patologenny program.

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy myślący anon wie, że to jest ODBIERANIE tego co nam zabrano nieuczciwie.

   @Angmarek: Idąc tym tokiem myślenia, to "można brać co się da, jednocześnie narzekając i chcieć likwidacji czego się da".

   Jakby Korwin "miał trochę rigczu", to by nie pobierał 500+ w sytuacji, kiedy mógłby to pobierać.

   No ale - ludzie którzy są zrażeni "z automatu" nie pojmują tego, bo nawet nie chcą, natomiast kuce nie zrozumieją, bo jak można Krulowi zaprzeczyć...

   A kiedyś ja sam kucem byłem i się śmiałem z tych, którzy pisali rzeczy pokroju "z korwinizmu się wyrasta"... A jednak się wyrasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   "Jestem przeciwny 500+ więc pierwszy poleciałem odebrać 500+". Logicznie jak w ryj strzelił. ( ͡º ͜ʖ͡º).
   Dopisek wprawdzie trochę słaby ale równie słaby jak powyższy typ myślenia.


   @Redguard: Pan J. Korwin-Mikke jest przeciwko rozdawnictwu. O ile wiem nie wypowiadał się jednoznacznie w sprawie brania gdy dają. Stąd nie widzę sprzeczności pomiędzy jego słowami a czynami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Angmarek: Każdy myślący wie że to ŻADNE odbieranie. Można by tak mówić gdyby KAŻDY mógł odebrać. A że mogą tylko niektórzy to jest to tym samym co dla każdego być powinno - kradzieżą pieniędzy i przekupstwem i każda uczciwa i moralnie poprawna osoba powinna być przeciwna temu z całego serca. Zawsze.
   Nie usprawiedliwiajmy tego w żaden sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @did4skalia @Redguard: Czego Ty nie rozumiesz? Będąc przeciwnikiem 500+ są dwa 3 argumenty za tym, żeby właśnie w miare możliwości te pieniądze POBIERAĆ:
   1. argument o którym wspomniał już kolega @Angmarek - skoro jesteś przeciwny 500+ ponieważ uważasz ze przez to pobierane są dodatkowe podatki i/lub następuje inflacja (inflacje też można uznać za rodzaj "podatku") POBIERASZ 500+ jako ZWROT PODATKU nieslusznie (według takiej osoby) po bierany.
   2. skoro jesteś przeciwny 500+ to zapewne uważasz, że oprócz ZEROWEGO wpływu dzietnośc w kraju (a więc swoj główny cel!) ten program przyczynia się do zwiększenia inflacji i zbędnego zadłużenia kraju w czasach prosperity (gdzie np niemiecka gospodarka notuje rekordowe oszczednosci!) POBIERASZ 500+ aby jeszcze bardziej zadłużyć tą upadającą gospodarke, a tym samym OBNAŻYĆ realny skutek tego patologicznego programu.

   jest jeszcze 3 argument:
   3. skoro cała okoliczna patola (bezrobotni, na zasiłkach itd) pobiera te pieniądze, a przez to Ty (pracujący uczciwie) masz tylko gorzej gdyż "dzięki" temu programowi następuje inflacja i pobierane są od Ciebie większe podatki, POBIERASZ 500+ z tego powodu, żeby nie zostać w tyle pod względem budźetu domowego w porównaniu z otaczającą Cie patolą - nagle bezrobotnych stać na wakacje, auta, ciuchy (przeżeranie TWOICH pieniedzy) to w imię czego Ty masz świadomie się skazywać NA STRATĘ (inflacja) względem nich?

   Jaka niby "logika" nakazywałaby człowiekowi przeciwnemu 500+ na nie branie tych pieniedzy skoro wedlug wlasnie zasad tego programu mu one przysługują? Że niby co: "mam go! hipokryta, jest przeciwny a bierze!"? Odpowiadam: TAK - dokładnie tak: jest przeciwny WIĘC bierze! Nie nakryłeś go na jakims niecnym czynie ktorego się wstydził i chciał ukryć - to jest jego sposób, żeby pokazać ludziom jaki ten program jest bez sensu! Ze oprócz tego, że nie spełnia swojej podstawowej roli (zwiększenie dzietności) to jest negatywnie wpływa na ogól społeczeństwa: rozleniwia patolę, a karci ludzi pracujących którzy nie mają potomstwa!
   Śmieszny jesteś - bo rzucasz oskarżeniami jednocześnie nie wykazując nawet minimalnej chęci zrozumienia czym kierują się ludzie postępujący własnie w sposób ktory nieudolnie krytykujesz :)

   Kompletnie nie rozumiem, Twojego punktu widzenia. Przecież to, że Korwin bierze 500+ tylko powinno umocnić jego stanowisko w tej sprawie: skoro jest jednym z beneficjentów a i tak domaga się likwidacji to znaczy, że jest przeciwnikiem nie z zawiści, a z rozsądku!

  •  

   pokaż komentarz

   Jakby Korwin "miał trochę rigczu", to by nie pobierał 500+ w sytuacji, kiedy mógłby to pobierać.
   @did4skalia: nie, wystarczy minimalny poziom świadomości zarządzania swoimi finansami, aby to zrozumieć...

   Jaka niby "logika" nakazywałaby człowiekowi przeciwnemu 500+ na nie branie tych pieniedzy
   @RudaSwinia: proste - brak jakiejkowiek wiedzy finansowej i zarządzania swoim budżetem ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard: zapytam krótko: na kogo głosować?

  •  

   pokaż komentarz

   @Angmarek: Tak, to się może tłumaczyć zwykł Janusz biedak, a nie bogacz, Prezes, Poseł Wolnościoweć :D ,,,No dyskredytacja totalna( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Angmarek: Janusz ma rację, ale w kraju „Januszy” cyk i minus 3-5% dla Konfederacji #bozabioro #bekazpodludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @Redguard jako ojciec dwójki dzieci a niebawem trójki 500+ to dla mnie częściowy zwrot zapłaconych danin. Ja jestem na UOP żona UOP+ własna działalność.
   Dolekarzy chodzimy głównie prywatnie, badania również robimy prywatnie, a kosztują nie mało. Teraz w ciąży 300zl za początkowe badania, prenatalne podobnie, + każda wizyta od dentysty po chirurga minimum 100-150 zł.
   Do przedszkola dzieciaków nie posyłamy i zapewne do 4 klasy podstawówki również, zamierzamy prowadzić edukację domowa. Zatem spoko, niech likwidują ale proszę o zwrot pieniędzy za niekorzystnie z tych "darmowych przywilejow" jakimi są wyśmienicie działająca służba zdrowia, edukacja publiczna etc.

  •  

   pokaż komentarz

   @sugarsailor: nie trzeba nic ćpać, wystarczy być debilem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @RudaSwinia: Dzięki wielkie za ten komentarz, ponieważ muszę go sobie zapisać, po czym poruszyć go w jakimś szerszym gronie dyskusyjnym, ponieważ ta "logika", którą ty przedstawiasz to chyba jedna z kwintesencji korwinizmu:
   - jestem Krulem, wodzem, mentorem, liderem,
   - mówię o wyższych wartościach, ideałach, chcę poruszyć serca innych ludzi,
   - krytykuję socjalizm, krytykuję zasiłki socjalne, nazywam je demoralizacją ludzi, domagam się likwidacji 500+
   - ... po czym z dumą oznajmiam, że ten demoralizujący, komunistyczny zasiłek 500+ pobieram.

   xD I teraz najlepsze:

   "

   Że niby co: "mam go! hipokryta, jest przeciwny a bierze!"? Odpowiadam: TAK - dokładnie tak: jest przeciwny WIĘC bierze! Nie nakryłeś go na jakimś niecnym czynie którego się wstydził i chciał ukryć - to jest jego sposób, żeby pokazać ludziom jaki ten program jest bez sensu!"

   Kwestię skuteczności tego programu można przedstawić/podważyć jakimiś danymi, statystykami, czy innymi słupkami.
   Korwin nie bierze 500+ dlatego, że jest nieskuteczny - bierze, bo dają.

   I cała hipokryzja znika, cały autorytet, wiarygodność, powaga itp. znikają, bo na ich miejsce wkrada się... no własnie - co? Zaradność? Spryt? Przedsiębiorczość?
   ...

   Nie żebym jakoś chciał gloryfikować, czy wynosić na piedestał, ale chyba lakoniczny opis jednego przykładu wystarczy, przykładowo: Trump zrzekł się pensji prezydenckiej. Tak? Tak.
   Korwin o czym mówi w sprawie pchania się w politykę - że tam powinni iść ludzie, którzy już "swoje mają", żeby nie iść dla kasy itd., no i po drodze gnoi socjalizm, lewactwo itd., po czym to złe, demoralizujące 500+ pobiera.

   Wniosek: imponuje/wzbudza pozytywny odbiór Trump, który rezygnuje z dodatkowej kasy "z urzędu", czy Korwin, który pobiera dodatkową kasę "z urzędu", którą jednocześnie krytykuje?
   ...
   Zawód cybernetyka to jednak niezła rola - ryć berety młodym gniewnym tak, żeby nie mogli już wrócić do tej pierwszej strony medalu...

   Jeżeli ktoś zna lepszy przykład, to może mi go podlinkować, ale dla mnie kwintesencją tego cybernetyzmu jest to poniższe "odwojowywanie pojęcia wyzysk" - znając życie większość kuców temu przyklaskuje, bo Krul tak powiedział, ale to jest ta zaradność, ten spryt, ta przedsiębiorczość...

   xD

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @r3d1w4d robisz jednego dzieciaka za drugim? Po cholere

 •  

  pokaż komentarz

  On chce Bosak nie chce, z tego co widziałem Bosak ma w konfederacji większe poparcie więc wychodzi na to, że większość konfederacji jest za 500+ tak, że tego. Syndrom Gowina głosowałem za ale się nie cieszyłem.

 •  

  pokaż komentarz

  I ma rację.
  Pieniądze nie biorą się z nieba.
  Zwalniać z podatków.
  Najpierw z pitu za pierwszą dwójkę, później z ZUS(bo przecież te dzieci będą z dużym prawdopodobieństwem pracować na emerytury reszty starych bezdzietnych darmozjadow), a później zwracać VAT - może być za kolekcjonowaniem paragonów.

 •  

  pokaż komentarz

  Co ciekawe, Janusz Korwin-Mikke, sam przyznaje, że pobiera 500 plus.

  A dlaczego miałby nie brać? XD I jak to się ma do tego, że chce żeby to zlikwidowano. To tylko powinno umocnić jego stanowisko w tej sprawie, skoro jest jednym z beneficjentów a i tak domaga się likwidacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Hatespinner: Obrońca Jose Maria Gonzales jest zagorzałym przeciwnikiem spalonego bw piłce nożnej. Co ciekawe, sam regularnie zastawia pułapki offside'owe.
   Analogiczna "hipokryzja" do tej zarzucanej Krulowi.

  •  

   pokaż komentarz

   A dlaczego miałby nie brać? XD

   @Hatespinner: Bo miałby wtedy choć trochę honoru?

   Jakbym ja był jakąś medialną osobą i np. jechałbym po "ruskim węglu jak po burej suce", a po np. miesiącu w mediach wybuchłby news, że sobie sprowadziłem kilkanaście ton ruskiego węgla to co - obśmiałbyś mnie, że mówię co innego, a robię co innego, czy byś mi przyklasnął, że hehe... Że jestem "zaradny"?
   ...

   pokaż spoiler xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Hatespinner: Każdy myślący tak to rozumie. Niestety... jak wiemy głupich jest więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo miałby wtedy choć trochę honoru?

   @did4skalia: tylko idiota nie bierze, jak dają - jeśli nie zgadzasz się z tym, że nie wolno mordować, to zaczniesz mordować? XD

   Ten sam debilny argument usłyszałem jeszcze za czasów studiów, bo brałem stypendium, a byłem zagorzałym przeciwnikiem wszelkich dotacji.

  •  

   pokaż komentarz

   jechałbym po "ruskim węglu jak po burej suce", a po np. miesiącu w mediach wybuchłby news, że sobie sprowadziłem kilkanaście ton ruskiego węgla to co - obśmiałbyś mnie

   @did4skalia: Oczywiście, bo to co napisałeś ma się nijak do tego co robi Korwin-Mikke i w jego przypadku to nie jest żadna hipokryzja. No ale najwyraźniej jeszcze tego nie rozumiesz.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli pobiera i chce likwidacji to chyba nie ma lepszego argumentu że robi to dla idei. Jakby nie pobierał i chciał likwidacji albo pobierał i się sprzeciwiał likwidacji wtedy mógłbym się zastanawiać gdzie ideą a gdzie swój interes. To samo byli z parlamentem UE. Kiedy już komuś tam skapło pieniążków to nagle parlament jest ok. Korwin pomimo tego że brał kasę i tak chciał likwidacji!