•  

  pokaż komentarz

  A wpierw Polacy po zagarnięciu tych ziem przyznali sobie ją w całości nie zostawiając zbyt wiele mieszkającym tam Ukraińcom XD a później hurr-durr bo mordują ヽ(☼ᨓ☼)ノ
  Nikogo nie chcę tu usprawiedliwiać ale Polacy to łatwo pomijają ten niewygodny wątek "jak to się zaczęło"

  •  

   pokaż komentarz

   @katom: ŁŻESZ ! Sprawdź sobie w Wikipedii od kiedy te ziemie należały do I RP?Polacy tam byli od wieków ! Na Wschód jechali zarówno polscy chłopi jak i polska szlachta,Poza tym te ziemie były " magistrze" w granicach Polski Ziemi do zagospodarowania to tam było !Już w w XVI w tam była Polska szlachta ,polscy rzemieślnicy i nawet chłopi ,Żaden naród Ukraiński setki lat temu NIE ISTNIAŁ! .Zainteresuj się lepiej Historią Polski tak przynajmniej od XI,XI wieku do czasów II W ŚW.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56: tylko jak sprawdzimy przydział ziem po pierwszej wojnie światowej to okazuje się ze polacy dostali 90% ziem mimo ze w wielu regionach stanowili mniejszość a Ukraińcy mogli sobie z glodu umierać albo kupić papu od Polaków (ʘ‿ʘ) tereny te były traktowane przez naszych przodków jak kolonie. Maxymalna exploatacja a później zdziwienie jak do tego mogło dojść ¯\_(ツ)_/¯ hahahaha. I racja, naród ukraiński nie istniał za to istniał naród Polski wraz z jego wadami jak wrogość wobec obcych, buta, wyzysk słabszych czy przekonanie o swojej wyższości ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ zresztą to nie tylko cechy Polaków ale i innych wschodnich nacji

  •  

   pokaż komentarz

   @katom:Następny uciśniony. Tylko, Że to UKRAIŃCY wyrżnęli 200 tysięcy Polaków na Wołyniu i Wschodniej Małopolsce ,a nie na odwrót!Ukraińcy mieli swoje ziemie i nikt im nie zabierał! A te tereny po zamordowanych Polakach porasta step .Ukraińcy nie chcieli obrabiać tych ziem,.skoro im było tak mało .Pieprzysz ,że tak powiem .W Polsce od lat były Niemieckie wsie i Niemcy i jakoś Polacy nie mówili ,że trzeba WYRŻNĄĆ wszystkich gospodarzy Niemieckich .Przecież w czasie Rzezi Wołyńskiej Ukraińcy napadli na domy Polaków i zachowywali się tak bestialsko ,GORZEJ OD ZWIERZĄT.Myślę że twoje poglądy jak najbardziej podziela pewna pisarka psycholożka ,która jak udowodnili historycy i dziennikarze na Wykopie mijała się z Prawdą Historyczną w swoich książkach. Tylko że ona jest z pochodzenia "Żydówką Ukraińską' jak powiedział znany polski polityk.I zapewne dlatego tak pisała ? Niema co bronić ani Bestialstwa Ukraińców ,ani UKRAIŃSKIEGO LUDOBÓJSTWA POLAKÓW!Ucięte głowy na stole zamordowanych Polaków są !A kto je tam umieścił? UKRAIŃCY, którzy tych Polaków zamordowali.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pyza56: hahaha, czapeczkę sobie popraw (ʘ‿ʘ) w twojej wypowiedzi nie ma ani jednego sensownego argumentu tylko emocjonalny bełkot DUŻYMI literami i dziennikarze z wykopu ( omg ) co do niemieckich wsi w polsce to chyba mowisz o Śląsku ktory w tych czasach był Niemiecki a sami Niemcy pozwalali Polakom na swoich terenach żyć i się bogacić. Dopiero tuż przed wojną wszystko rypło. Jak już widzę atak spisekiem żydowskim,lgbt czy lewactwem to wiem ze mam do czynienia z niedouczona osobą o dochodach oscylującymi wokół minimalnej i 500+. Nawet nie probujesz sprawdzić genezy konfliktu na Wołyniu, po prostu chcesz by twoje było górą i tyle... Ludzi nie zaczynają sie zabijać bez powodu 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ ale właśnie przez taką ignorancje, negację faktów, butę i uznawanie innych za gorszych - a to wszystko właśnie pokazujesz w swoich wypowiedziach. To ludzie o podobnych do Ciebie poglądach przyczynili się swoimi działaniami do zaognienia tej sytuacji ktora miala swoj tragiczny finał podczas rzeźi wołyńskiej... To dzięki podobnym Tobie zatwardzielcom zginęło mnostwo niewinnych ludzi. A teraz błagam już, idź poucz sie o troszkę o tym konflikcie i nie korzystaj z "dowodów" w postaci wykopowych komentarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @katom: Łżesz jak możesz i pleciesz co ci ślina na język przyniesie. To ty kompletne głupoty piszesz trolluI .Gówno wiesz .Niemieckie wsie były w całej II RP.I po tym właśnie czego nie wiesz to widać, kim naprawdę jesteś?Bo Polakiem to chyba nie jesteś ? Pewnie raczej jak to kiedyś zwano Rusinem ?A ponieważ sam wiesz ,że twoja wiedza na ten temat jest bliska ZERU."A teraz błagam cię idź poucz się troszkę i nie korzystaj z" dowodów "w postaci wykopowych komentarzy." Zajrzyj sobie do.

   http://niezwykle.com/koliszczyzna-zapomniana-hekatomba-liczbe-ofiar-szacuje-sie-miedzy-100-a-200-tysiecy/ Liczba zamordowanych Polaków i Żydów szacuje się między 100 a 200 tysięcy powstaniach Gonty i Żeleźniaka .A system okrutnych metod mordowania Polaków był identyczny jak w 1943 podczas masowego Ludobójstwa Polaków na Wołyniu!

  •  

   pokaż komentarz

   @katom:
   > "Jak już widzę atak spiskiem żydowskim Lgbt czy lewactwem to wiem z kim mam do czynienia z niedouczoną osobą o dochodach oscylującymi wokół minimalnej i 500+.Nawet nie próbujesz sprawdzić genezy konfliktu na Wołyniu,po prostu chcesz by twoje było górą i tyle...Ludzi nie zaczynają się zabijac bez powodu乁(⫑ᴥ⫒)ㄏale właśnie przez taką ignorancje, negację faktów, butę i uznawanie innych za gorszych - a to wszystko właśnie pokazujesz w swoich wypowiedziach. To ludzie o podobnych do Ciebie poglądach przyczynili się swoimi działaniami do zaognienia tej sytuacji ktora miala swoj tragiczny finał podczas rzeźi wołyńskiej... To dzięki podobnym Tobie zatwardzielcom zginęło mnostwo niewinnych ludzi. "ty tak o sobie!

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora