•  

  pokaż komentarz

  Antysystemowiec ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyborcza odlatuje...

  Wg. Wikipedii:
  "6 marca 2019 stanął przed krakowskim sądem wraz ze swoją żoną, synem oraz sześcioma pozostałymi oskarżonymi o spowodowanie strat w spółce Viamot sięgających 42 mln złotych w postaci środków pieniężnych i nieruchomości"
  "Na początku XXI wieku był asystentem parlamentarzystów Samoobrony RP: posłów Wandy Łyżwińskiej, Danuty Hojarskiej i Kazimierza Wójcika oraz senatora Sławomira Izdebskiego[16]. Według doniesień mediów i Piotra Tymochowicza, z którym współpracował, doradzał także Andrzejowi Lepperowi[17][18], który jednak temu zaprzeczał[19].

  W sierpniu 2014 przystąpił do Kongresu Nowej Prawicy[20]. Po czterech miesiącach wystąpił z tej partii, ogłaszając zamiar budowy formacji Stonoga Partia Polska[21].

  W styczniu 2015 ogłosił wycofanie się z działalności politycznej i zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich w 2015 (jednocześnie popierając kandydaturę Janusza Korwin-Mikkego) i wycofując wniosek o rejestrację SPP[22].

  W maju 2015 poparł w II turze wyborów Andrzeja Dudę[23] i ponownie zdecydował się powołać SPP[24]. Kongres założycielski partii odbył się 27 czerwca, w tworzenie SPP zaangażował się m.in. poseł Jarosław Gromadzki[25]. Partia została zarejestrowana we wrześniu[26], a do wyborów parlamentarnych przystąpiła jako KWW Zbigniewa Stonogi (rejestrując listy w części okręgów wyborczych)[27], nie odnosząc sukcesu. Z dniem 1 listopada 2015 SPP przestała istnieć[28]. "