•  

  pokaż komentarz

  Wiadomo że w tej rzetelnej telewizji Pan jest jeden, towarzysze moi drodzy ja się dziwię że w Bibli o Jarku nic nie bylo, może źle ją zinterpretowano, trzeba spytać dziennikarza TVP on udzieli rzeczowej informacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, mogli powiedzieć, że był kablem.

 •  

  pokaż komentarz

  Niema Solidarności bez Bolka i reszty agentury.

 •  

  pokaż komentarz

  To że Wałęsa jest teraz oderwany od rzeczywistości, nie zmienia faktu, że Solidarność to jego nazwisko, że cały świat dzięki niemu wiedział o obaleniu komunizmu i oderwaniu się od ruskich.

  •  

   pokaż komentarz

   @szyp: Nie wiem czy znasz historię ale Polska nie należała do ZSRR, tak samo jak Bułgaria, Rumunia, Węgry czy Czechosłowacja. Poza tym nikt w Polsce nie obalił żadnego komunizmu, obalono go poprzez rozpad ZSRR. A w Polsce po prostu się dogadali towarzysze ze styropianowcami na temat tego ile każdy zarobi (styropian) albo tego ile każdy zatrzyma tego co już ma (komuna). Innymi słowy odbyło się bezkrwawe (i dobrze) przejście z systemu komunistycznego w dziki kapitalizm (i źle). Po 1990 solidaruchy zostały milionerami a komuchy zatrzymali swoje miliony. A zwykli ludzie jak byli za komuny dziadami tak za solidarności zostali jeszcze większymi dziadami, jak byli w komunistycznych fabrykach niewolnikami tak teraz ich dzieci są w zachodnich fabrykach niewolnikami. Zmieniło się tylko że prezydenci i premierzy jak klęczeli na Kremlu to teraz klęczą w Białym Domu albo leżą plackiem pod ścianą płaczu.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy znasz historię

   @Triptiz: czarzastego się nasłuchałeś i przedstawiasz jego brednie na wykopie. Niech Cię dyduch pozdrawia i jego jaskiernia Amen

  •  

   pokaż komentarz

   @waporyzer: A co komunista Czarzasty nie wie jak się dogadali ze stryropianem? Chyba najlepiej wie.

  •  

   pokaż komentarz

   @waporyzer: Mój papież mieszka w Toruniu, a Urban to doskonały przykład tego jak solidaruchy pozwoliły się komunistom wzbogacić.

  •  

   pokaż komentarz

   Mój papież mieszka w Toruniu

   @Triptiz: do Choroszczy
   Na badania?
   Na badania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Triptiz: Ja pamiętam historię. Pamiętam ORMO, pamiętam rewizję w moim domu, gdy ubecy wywalali wszystko z szuflad na ziemię. Byłem mały, ale pamiętam też stan wojenny, patrole, godziny policyjne.
   Pamiętam że w szkole pisaliśmy listy do Związku radzieckiego, że jako dziecko czyściliśmy pomniki Gomułki i innych pajaców i jeszcze wiele innych rzeczy. Pamiętam że nie można było kupić węgla bo wagony wyjeżdżały do ruskich.
   Nie napisałem że Polska należała do ZSRR ale była odpowiednikiem kolonii (jak Indie dla GB).
   Z dzisiejszej perspektywy łatwo pokazać błędy, łatwo wskazać tych którym się powiodło i tych których frustracja będzie gryzła do śmierci. Ale ja pamietam że ludzie cieszyli się że bezkrwawo pozbyliśmy się okupanta, że ruskie wojska wyszły z Polski bez oddania strzału.
   I wcale nie wznoszę Wałęsie pomników ale wtedy był najważniejszą jednostką w Polsce i pewnych 2 bliźniaków z których jeden może się już przewraca w grobie a drugi z pewnością będzie nie zmieni tego że Wałęsa będzie miał ten historyczny wkład w obalenie okupacji Ruskich.